درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من میخوام تو متلب نموداری رسم کنم که conversion)x) بر حسب دما (T)هست.
معادله هم rate واکنش هست که تابع دما و کانورژن هست.موقعی که معادله r=k1*cA0*(1-xA)-k2*cA0*xA را وارد میکنم خطای* Error using
Inner matrix dimensions must agree.میدهد،لطفا کمک کنید چه کنم؟؟

سلام
قبل از هر * يك . بذارين

Milad2091

کاربر فعال
من ترم سه هستم میخوام مقاله بنویسم ازتون میخوام کمکم کنید
از کجا باید شروع کنم
نظراتون برام مهمه
مرسی:gol::gol::gol:

سلام
اول از همه موضوعی که دوس دارین روش کار کنین رو مشخص کنین تا بهتون توضیح بدم که باید چیکار کنین.

diamondpersia

کاربر فعال
سلام
چون شما در دماهای مختلف و ترکیب درصد های مختلف کار می کنید متغیر های شما ماتریس هستند که در این صوت نمی تونید از ضرب نقطه ای استفاده کنید.
اگر قبل از علامت ضرب از دات استفاده کنید مشکل شما حل میشه !!
اگر مقادیر اولیه رو هم قرار می دادید بهتر می تونستم کمکتون کنم !!
ممنونم ازتون. ولی اول نقطه ضرب گذاشتم error دادmatrix dimensions must agree یعنی ابعاد ماتریس برای ضرب باید برابر باشه!
cA0=1 و T=-10:10:10;و xA=0:0.1:1; یعنی بازه های دمایی را چه جوری بگیرم که بشه ضرب کرد آخه بازه دمایی برای هرrate واکنشی دست خودمه ولی کانورژن که بین 0 و 1 هست.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنونم ازتون. ولی اول نقطه ضرب گذاشتم error دادmatrix dimensions must agree یعنی ابعاد ماتریس برای ضرب باید برابر باشه!
cA0=1 و T=-10:10:10;و xA=0:0.1:1; یعنی بازه های دمایی را چه جوری بگیرم که بشه ضرب کرد آخه بازه دمایی برای هرrate واکنشی دست خودمه ولی کانورژن که بین 0 و 1 هست.
ببینید اطلاعاتی که دادید مشخصه که اصلا ابعاد ماتریس هاتون با هم نمی خونه ...
الان شما 3 تا دما دادید و 11 تا xA ...؟؟ باید ابعاد این دو رو یکسان فرض کنید .. مثلا با این کار : T=-10:2:10

maede_chem

عضو جدید
سلام بچه ها جواب این دوتا سوال رو کسی میدونه؟1-چرا در مبدل های حرارتی معمولا سیال سرد از پایین وارد مبدل میشود؟2-چرا در رکتورهای موجود در صنایع پتروشیمی برای تولید الفین مقدار جزیی اب به رکتور تزریق میشود؟

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
در مورد شرکت مهندسی مشاور (مهندسی شیمی)توضیحاتی میخواستم از قبیل اینکه کارش چیه؟در چه زمینه هایی میتونه مشاوره بده؟آیا در ایران بازار کارش خوبه؟
اگر توضیح کامل بدید ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچه ها جواب این دوتا سوال رو کسی میدونه؟1-چرا در مبدل های حرارتی معمولا سیال سرد از پایین وارد مبدل میشود؟2-چرا در رکتورهای موجود در صنایع پتروشیمی برای تولید الفین مقدار جزیی اب به رکتور تزریق میشود؟
سلام
1-سیال سرد رو از پایین وارد می کنند چون وقتی با سیال گرم تبادل حرارت می کند گرم می شود و چگالی آن کاهش میابد و خود سیال به سمت بالا حرکت می کند و در این حالت سیال به تمام نقاط مبدل می رسد و راندمان افزایش می یابد .. یعنی اگر سیال سرد رو از بالا وارد کنیم مقداری از مبدل اصلا وارد جریان نمی شود و همان سیال سرد چون چگالی بیشتری دارد سریع به پایین مبدل می رسد و از پایین خارج می شود ...

2-
چون در تمام عملیات کراکینگ در اثر تجزیه متوالی هیدروکربور ها ، کک در شرائط عمل بوجود می آید لذا برای جلوگیری از ایجاد کک در دستگاه ، بخار آب تزریق می نمایند تا باعث اکسید نمودن کربن تشکیل شده گردد .​
اطلاعات بیشتر :
تاپیک: شرح واحد الفین

diamondpersia

کاربر فعال
ممنون و ببخشید که این قدر سوالام زیاده، من در معادله ام دما بر حسب کلوین است ولی در نمودار باید دما را بر حسب سانتی گراد رسم کنم،کمکم می کنید؟
خودم بازه دمایی را کلوین وارد میکنم بعد معادله را مینویسم بعدشT=T-273.15 و در آخر plot(T,rA ولی نمودارم اشتباه میشه!

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون و ببخشید که این قدر سوالام زیاده، من در معادله ام دما بر حسب کلوین است ولی در نمودار باید دما را بر حسب سانتی گراد رسم کنم،کمکم می کنید؟
خودم بازه دمایی را کلوین وارد میکنم بعد معادله را مینویسم بعدشT=T-273.15 و در آخر plot(T,rA ولی نمودارم اشتباه میشه!
الان این چیزی که شما می فرمایید بدین صورت هست که شما سرعت رو بر اساس دمای کلوین محاسبه می کنید ولی در نمودار می خواهید با دمای سانی گراد آن را مقایسه کنید !! به نظرم این کار شما کلا اشتباه ..
اگر سرعت می خواهید با دمای سانتی گراد مقایسه کنید باید واحد آن هم سازگار با سانتی گراد باشه .. یعنی در محاسبه سرعت هم باید از دمای سانتی گراد استفاده کنید.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
در مورد شرکت مهندسی مشاور (مهندسی شیمی)توضیحاتی میخواستم از قبیل اینکه کارش چیه؟در چه زمینه هایی میتونه مشاوره بده؟آیا در ایران بازار کارش خوبه؟
اگر توضیح کامل بدید ممنون میشم.

سلام
شرکت مهندسی مشاور در زمینه مهندسی شیمی میتواند با تاسیس یک شرکت مسئولیت محدود و یا یک شرکت سهامی خاص و یا یک شرکت تعاونی تاسیس شود،
این شرکت از چند نفر تشکیل شده که باید حد اقل یک نفر انها به مهندسی شیمی مسلط باشد.

از بین انواع شرکت اگر سرمایه ای دارید که برای خودتان کار کنید شرکت مسئولیت محدود بهتر است
اگر میخواهید در اینده وام بگیرید و یا افراد سرمایه گذار بزرگی را به شرکت خود جلب و جذب کنید شرکت سهامی بهتر است تا بتوانید به انها سهام داده و سرمایه انها را وارد شرکت تان بکنید.

یک مهندس شیمی تمامی فعالیتهایش را میتواند در قالب مهندس مشاور انجام بدهد مانند:
1- طراحی انواع کارخانجات شیمیائی، داروسازی، مواد غذائی، نوشیدنی و اب معدنی، انواع کارخانجات سیمان ، ذوب آهن،
2- طراحی انواع پالایشگاهها و پتروشیمی ها
3- تمامی فرایندها و مواد مربوط به نانو تکنولوژی ، بیو تکنولوژی، فرایندهای مربوط به کارخانجات تولید انواع آلیاژ های فلزی،
4- تمامی کارخانجات کاغذ و چوب و کاغذ دستمالی و غیره ...
5- تمامی کارخانجات پلاستیک و پلیمر و الیاف و صنایع نساجی
6- مطالعه و انتخاب دانش فنی برای کارخانجات مختلف و توسعه و ابداع دانش فنی برای تمامی موارد فوق

مهندسین شیمی اگر در قالب مشاور و ناظر باشند برای احداث کارخانه نظارت میکنند و دستمزد میگیرند.
ساخت کارخانه را شرکت های ماشین سازی زیر نظر مهندس شیمی و با نقشه هائی که او به ماشین ساز میدهد انجام میدهند.

بدون مجوز و بدون تاسیس شرکت هم میتوان مهندس مشاور شد یک نفر مهندس شیمی نیاز به هیچ چیز ندارد جز دانش فنی و تخصص و آشنائی با فنون و تکنولوژی مربوطه
اما با تاسیس شرکت و تهیه کارت ویزیت و سایت اینترنتی و یک پاکت نامه که ادرس شرکت در ان چاپ شده و داشتن یک خط تلفن و سربرگ اداری شرکت
مشتریها با اعتماد بهتری سفارش کار میدهند، وقتی مشتری می اید و در دفتر کار شما نشسته یک لیوان چای میخورد و با شما اشنا میشود
در مرحله بعدی با اعتماد بیشتری حاضر به انعقاد قرارداد و پیش پرداخت قرارداد است.
اگر میخواهید یک مرحله بالاتر بروید میتوانید از وزارت صنعت و معدن مجوز تاسیس واحد خدمات فنی و مهندسی با گرایش مهندسی شیمی بگیرید که برای این کار
داشتن یک دفتر و یک کامپیوتر و چند کتاب و نرم افزار و سی دی و مدرک تحصیلی کافی خواهد بود.

اگر میخواهید باز یک مرحله بالاتر بروید گذرانیدن دوره های بین المللی در زمینه هائی مانند دوره بازرسی جوش، دوره های مدیریت پروژه و غیره ... میتواند رتبه بندی شما را در میان سایر شرکتهای مهندسی شیمی بالاببرد.

اگر باز هم میخواهید یک مرحله بالاتر بروید میتوانید شرکت سهامی خاص را تبدیل به شرکت سهامی عام بکنید و سهام شرکت تان را در بورس و فرابورس به عموم مردم عرضه بکنید.
در این حالت سرمایه زیادی میتواند دست تان بیاید که با ان شرکت را توسعه بدهید. در شرکتهای سهامی عام در اصل مالک شرکت مردم هستند و شما مدیر و کارمند مردم میشوید
منتها فرق ان با استخدام شدن این است که در استخدام شما بعنوان یک کارمند درخواست استخدام میدهید ولی در شرکتهای سهامی شما زیر بنای شرکت را ساخته و مردم می ایند
به شما برای شریک شدن با شما درخواست میدهند.

من شرکتهای مهندسی مشاور در تهران میشناسم که هزاران میلیارد تومان فقط قیمت ساختمانهای انها است و فقط از راه مشاوره و طراحی به این ثروت رسیده اند
از جمله شرکت طراحی منابع آب است که ساختمان ان در منطقه الهیه تهران واقع شده است.

کلا در ایران به خاطر اینکه کارخانجات زیادی در حال احداث هستند بنابر این یک پروژه مانند کارخانه سیمان یا ذوب اهن و یا پتروشیمی و یا پالایشگاه میتواند به اندازه یک هزار نفر یا بیشتر برای شما سود ماهیانه قسمت کند،

در طراحی یک پالایشگاه مثلا دستمزد یک مهندس شیمی که پروژه را طراحی و تحویل بدهد میتواند از چند صد میلیون تومان تا چند میلیارد تومان باشد.

practical

عضو جدید
سلام
شرکت مهندسی مشاور در زمینه مهندسی شیمی میتواند با تاسیس یک شرکت مسئولیت محدود و یا یک شرکت سهامی خاص و یا یک شرکت تعاونی تاسیس شود،
این شرکت از چند نفر تشکیل شده که باید حد اقل یک نفر انها به مهندسی شیمی مسلط باشد.

از بین انواع شرکت اگر سرمایه ای دارید که برای خودتان کار کنید شرکت مسئولیت محدود بهتر است
اگر میخواهید در اینده وام بگیرید و یا افراد سرمایه گذار بزرگی را به شرکت خود جلب و جذب کنید شرکت سهامی بهتر است تا بتوانید به انها سهام داده و سرمایه انها را وارد شرکت تان بکنید.

یک مهندس شیمی تمامی فعالیتهایش را میتواند در قالب مهندس مشاور انجام بدهد مانند:
1- طراحی انواع کارخانجات شیمیائی، داروسازی، مواد غذائی، نوشیدنی و اب معدنی، انواع کارخانجات سیمان ، ذوب آهن،
2- طراحی انواع پالایشگاهها و پتروشیمی ها
3- تمامی فرایندها و مواد مربوط به نانو تکنولوژی ، بیو تکنولوژی، فرایندهای مربوط به کارخانجات تولید انواع آلیاژ های فلزی،
4- تمامی کارخانجات کاغذ و چوب و کاغذ دستمالی و غیره ...
5- تمامی کارخانجات پلاستیک و پلیمر و الیاف و صنایع نساجی
6- مطالعه و انتخاب دانش فنی برای کارخانجات مختلف و توسعه و ابداع دانش فنی برای تمامی موارد فوق

مهندسین شیمی اگر در قالب مشاور و ناظر باشند برای احداث کارخانه نظارت میکنند و دستمزد میگیرند.
ساخت کارخانه را شرکت های ماشین سازی زیر نظر مهندس شیمی و با نقشه هائی که او به ماشین ساز میدهد انجام میدهند.

بدون مجوز و بدون تاسیس شرکت هم میتوان مهندس مشاور شد یک نفر مهندس شیمی نیاز به هیچ چیز ندارد جز دانش فنی و تخصص و آشنائی با فنون و تکنولوژی مربوطه
اما با تاسیس شرکت و تهیه کارت ویزیت و سایت اینترنتی و یک پاکت نامه که ادرس شرکت در ان چاپ شده و داشتن یک خط تلفن و سربرگ اداری شرکت
مشتریها با اعتماد بهتری سفارش کار میدهند، وقتی مشتری می اید و در دفتر کار شما نشسته یک لیوان چای میخورد و با شما اشنا میشود
در مرحله بعدی با اعتماد بیشتری حاضر به انعقاد قرارداد و پیش پرداخت قرارداد است.
اگر میخواهید یک مرحله بالاتر بروید میتوانید از وزارت صنعت و معدن مجوز تاسیس واحد خدمات فنی و مهندسی با گرایش مهندسی شیمی بگیرید که برای این کار
داشتن یک دفتر و یک کامپیوتر و چند کتاب و نرم افزار و سی دی و مدرک تحصیلی کافی خواهد بود.

اگر میخواهید باز یک مرحله بالاتر بروید گذرانیدن دوره های بین المللی در زمینه هائی مانند دوره بازرسی جوش، دوره های مدیریت پروژه و غیره ... میتواند رتبه بندی شما را در میان سایر شرکتهای مهندسی شیمی بالاببرد.

اگر باز هم میخواهید یک مرحله بالاتر بروید میتوانید شرکت سهامی خاص را تبدیل به شرکت سهامی عام بکنید و سهام شرکت تان را در بورس و فرابورس به عموم مردم عرضه بکنید.
در این حالت سرمایه زیادی میتواند دست تان بیاید که با ان شرکت را توسعه بدهید. در شرکتهای سهامی عام در اصل مالک شرکت مردم هستند و شما مدیر و کارمند مردم میشوید
منتها فرق ان با استخدام شدن این است که در استخدام شما بعنوان یک کارمند درخواست استخدام میدهید ولی در شرکتهای سهامی شما زیر بنای شرکت را ساخته و مردم می ایند
به شما برای شریک شدن با شما درخواست میدهند.

من شرکتهای مهندسی مشاور در تهران میشناسم که هزاران میلیارد تومان فقط قیمت ساختمانهای انها است و فقط از راه مشاوره و طراحی به این ثروت رسیده اند
از جمله شرکت طراحی منابع آب است که ساختمان ان در منطقه الهیه تهران واقع شده است.

کلا در ایران به خاطر اینکه کارخانجات زیادی در حال احداث هستند بنابر این یک پروژه مانند کارخانه سیمان یا ذوب اهن و یا پتروشیمی و یا پالایشگاه میتواند به اندازه یک هزار نفر یا بیشتر برای شما سود ماهیانه قسمت کند،

در طراحی یک پالایشگاه مثلا دستمزد یک مهندس شیمی که پروژه را طراحی و تحویل بدهد میتواند از چند صد میلیون تومان تا چند میلیارد تومان باشد.
با سلام.

جسارتاً در تکمیل فرمایشات مفید جناب جینگیلبرت عرض می شود که قبل از همه اینها اگر قصد ورود به بازار طراحی و مشاوره در وزارتخانه های بزرگ را دارید و سرمایه قابل توجهی برای کار ندارید باید ابتدا یک چیز مهم را فراهم کنید: «رابطه»

بدون این عامل مهم هیچ کسی به شما پروژه نمی دهد. چه کوچک و چه بزرگ. بزرگ را نمی دهند چون به شما اعتماد ندارند و ریسک آن بسیار بالاست. کوچک را هم به شما نمی دهند چون شما برایشان آشنا نیستید و حیف است که آن پروژه کوچک را یکی از نزدیکان خودشان تقبل نکند. فضای حاکم بر بازار مهندسی ایران اینگونه است. حتی اگر در مناقصات رسمی شرکت کنید و قیمت شما هم پایین تر باشد مطمئن باشید بدون پشتوانه سیاسی یا روابط بین سازمانی قوی راه به جایی نخواهید برد.

موفق باشید.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.

جسارتاً در تکمیل فرمایشات مفید جناب جینگیلبرت عرض می شود که قبل از همه اینها اگر قصد ورود به بازار طراحی و مشاوره در وزارتخانه های بزرگ را دارید و سرمایه قابل توجهی برای کار ندارید باید ابتدا یک چیز مهم را فراهم کنید: «رابطه»

بدون این عامل مهم هیچ کسی به شما پروژه نمی دهد. چه کوچک و چه بزرگ. بزرگ را نمی دهند چون به شما اعتماد ندارند و ریسک آن بسیار بالاست. کوچک را هم به شما نمی دهند چون شما برایشان آشنا نیستید و حیف است که آن پروژه کوچک را یکی از نزدیکان خودشان تقبل نکند. فضای حاکم بر بازار مهندسی ایران اینگونه است. حتی اگر در مناقصات رسمی شرکت کنید و قیمت شما هم پایین تر باشد مطمئن باشید بدون پشتوانه سیاسی یا روابط بین سازمانی قوی راه به جایی نخواهید برد.
موفق باشید.

من نمیخواستم این قسمت تلخ ایران را بگویم تا دوستمان با انگیزه سعی کند تلاش کند
بله درست است چنین مشکل بسیار بزرگی در کشور وجود دارد و به خاطر این است که سی سال است انقلاب شده ولی هنوز امریکا با یک تصمیم تحریم دلار خودش را در داخل کشور ما به یک شبه به سیصددرصد بالا پائین میکند و همه تماشا میکنند!

اما اگر کسی تلاش کرد و در ایران به نتیجه نرسید خارج از کشور برایش ازاد است
میتواند برود قطر امارات عمان کویت بحرین عربستان عراق آذربایجان ، پدر شیطان بزرگ انگلیس، خود شیطان بزرگ آمریکا و غیره...
آنها به اندازه وزنتان اگر سواد بالا داشته باشید پول میدهند.

افرادی هم انقدر زرنگ هستند که بدون پارتی هم میتوانند داخل ایران کار کنند
یکی از دوستان میگفت چند سال پیش یک نفر رفته بود از پژوهشگاه صنعت نفت تکنولوژی جی تی ال GTL را خریده بود و با نام شرکت خارجی دوباره به خود وزارت نفت به قیمت چند میلیارد تومن فروخته بود!
شاید 99 درصد وضعیت وزارت نفت انگونه باشد که شما میفرمائید ولی اگر کسی خوب تیز باشد میتواند از ان یک درصد باقیمانده آبش را از گلیمش بیرون بکشد
شاید دستمزد کم بدهند و از فرد حمالی بکشند ولی باز هم از التماس برای استخدام شدن بهتر هست
مثلا اگر برای یک پروژه قیمتش یکصد میلیون باشد اگر شما قیمت ده میلیون تومن بدهید با کله می آیند سراغ شما تا ان را از شما گرفته ببرند خودشان یکصد میلیون بفروشند.
خلاصه اگر انسان نا امید نباشد و تلاش کند همیشه همه جا راهی برای روزی حلال هست.

از طرف دیگر همه چیز در ان نیست که به شما پروژه بدهند!

مثل معروفی هست که میگوید برای انسانهای بزرگ غیر ممکن وجود ندارد انها میگویند یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت

اگر توی مجموعه دولتی به شما کار نمیدهند خودتان کار خلق کنید و اجراء کنید

من هیچ وقت چشمم به دنبال کارهای دولتی نبوده اگر کاری پیدا نکرده ام رفته ام خودم برای خودم کار تعریف کرده ام
گاهی اوقات از گرسنگی مردن بهتر از التماس برای کار گرفتن است!
اما بهتر از ان این است که انسان بتواند کاری انجام بدهد که دیگران بیایند و از او کار بخواهند!

آب کم جو تشنگی آور بدست تا بجوشد آبت از بالا و پست ...

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اطلاعاتی راجع به IMS میخوام. ارتباطش با صنعت نفت چی هست؟ و آیا ما مهندسای شیمی هم میتونیم تو این زمینه کار کنیم؟ این مطلب رو هم دیدمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/show...d-Management-Systems)-و-آشنایی-با-PAS-99-2006

سلام
این سیستمها خیلی تخصصی هستند خود افرادی که کامپیوتر خوانده اند هم توی این مباحث تسلط کامل ندارند چه برسه به شما
ولی میتوانید بعنوان کاربر و اوپراتور این سیستمها دوره دیده و بعنوان امتیاز در لیست اموخته هایتان در رزومه قرار بدهید.
از میان مباحث مختلفی که این بحث دارد سه مورد زیر از بقیه بیشتر اهمیت دارد:

ERP یا مدیریت منابع کلان سازمان که شامل سیستمهای حسابداری و حقوق و دستمزد یک شرکت میشه

CRM یا سیستم مدیریت خدمات مشتری که شامل سامانه های مدیریت پروژه و مدیریت خرید ها و فروشها و درخواستهای مشتری و پشتیبانی بعد از فروش میشه

SCM یا مدیریت زنجیره تامین که شامل تامین زنجیره قطعات و مواد اولیه تا تولید و فروش کلیه محصولات یک بنگاه و شرکت هست.

سایر سیستمها مانند سیستم مدیریت پروژه یا سیستم مدیریت منابع انسانی HRM , PMS, و غیره هم داخل بحث IMS هستند ولی همان سه بحث اصلی بالا تقریبا میشه گفت 90 درصد یک سیستم IMS را تشکیل میدهد.
توی اینترنت بگردید مطالب زیادی در این باره هست.
نرم افزارهای خوبی به صورت کد باز و رایگان یا پولی و تحت لیسانس مانند مجموعه های مایکروسافت دینامیکس وجود دارند.
برای داون لود مجموعه های مایکرو سافت دینامیکس میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

http://p30download.com/fa/entry/47258

;)

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این سیستمها خیلی تخصصی هستند خود افرادی که کامپیوتر خوانده اند هم توی این مباحث تسلط کامل ندارند چه برسه به شما
ولی میتوانید بعنوان کاربر و اوپراتور این سیستمها دوره دیده و بعنوان امتیاز در لیست اموخته هایتان در رزومه قرار بدهید.

ERP یا مدیریت منابع کلان سازمان که شامل سیستمهای حسابداری و حقوق و دستمزد یک شرکت میشه

CRM یا سیستم مدیریت خدمات مشتری که شامل سامانه های مدیریت پروژه و مدیریت خرید ها و فروشها و درخواستهای مشتری و پشتیبانی بعد از فروش میشه

SCM یا مدیریت زنجیره تامین که شامل تامین زنجیره قطعات و مواد اولیه تا تولید و فروش کلیه محصولات یک بنگاه و شرکت هست.

سایر سیستمها مانند سیستم مدیریت پروژه یا سیستم مدیریت منابع انسانی HRM , PMS, و غیره هم داخل بحث IMS هستند ولی همان سه بحث اصلی بالا تقریبا میشه گفت 90 درصد یک سیستم IMS را تشکیل میدهد.
نرم افزارهای خوبی به صورت کد باز و رایگان یا پولی و تحت لیسانس مانند مجموعه های مایکروسافت دینامیکس وجود دارند.
برای داون لود مجموعه های مایکرو سافت دینامیکس میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:

;)

بله من تو نت هم گشتم چندان چیزی عایدم نشد اما اصلا متوجه ربط IMS به مطالب بالا نمیشم . البته من واقعا اطلاعاتم محدوده و بطور کلی میدونم راجه به استانداردهای ایزو و تضمین کیفیت هم هست. اضلاع اصلیش هم استانداردهای ISO9001, ISO 14001, OHSAS 18001 هستن. یه سری اطلاعات در مورد خود مفهومش دارم اما نمیدونم کارکردن تو این زمینه دقیقا یعنی چی؟

آخرین ویرایش:

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

;)

بازهم ممنون از راهنماییتون. فکر کنم این اطلاعاتی که شما دادین راجع به MIS باشه. http://en.wikipedia.org/wiki/Management_information_system

petroshimiuut

عضو جدید
سلام
من يه سري مطالب و مقاله در مورد بررسي و مدلسازي واحد اولفين پتروشيمي ميخاستم ممنون ميشم اگر كسي ميتونه كمكم كنه.موفق باشين

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبدل های spiral

مبدل های spiral

سلام دوستان من پروژه کارشناسیم در مورد مبدل های پیچشی هست اگه کسی اطلاعاتی داره در موردش داره ممنون میشم کمکم کنه.

bbaran

عضو جدید
سلام
رابطه بین دما با ثابت تعادل و دما با ضریب نفوذ مولکولی و همینطور حلالیت گازها با دما و ابنکه اثر دما روی ثابت تعادل بیشتر هست یا روی ضریب نفوذ مولکولی
خواهش میکنم اگه کسی میدونه کمکم کنه تشکر

alimec

عضو جدید
سلام دوستان من پروژه کارشناسیم در مورد مبدل های پیچشی هست اگه کسی اطلاعاتی داره در موردش داره ممنون میشم کمکم کنه.
درود
شبیه سازی که نیست برا لیسانس؟..
شما گوگل سرچ کنید مبدل حلزونی یا مارپیچی، مقاله فارسی فراوونه..:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/114304-انواع-مبدل-هاي-حرارتي-(آموزش-ـ-ساختار-و-)
http://novin21.blogsky.com/tag/مبدل-حرارتی-بافل-مارپیچ

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان من یکسری مقالات و یا مطالب در رابطه با اوره می خواستم اینکه چه ماده ای هستش؟کاربرد های صنعتی آن به چه صورته ؟ خواص فیزیکی و شیمیایی آن به چه صورته؟ موازنه جرو و انرژی برای آن به چه شکله و...
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

zahra98

عضو جدید
رابطه ی دما با ثابت تعادل بستگی به گرماگیر بودن و گرماده بودن واکنش داره به صورتیکه در دماهای پایین واکنش گرماده ثابت تعادل بیشتر است و برای واکنش گرماگیر برعکس میباشد.
برای ضریب نفوذ ملکولی به گاز مایع و جامد بستگی دارد که در گازها با دما به توان1.5 رابطه مستقیم دارد.

practical

عضو جدید

من نمیخواستم این قسمت تلخ ایران را بگویم تا دوستمان با انگیزه سعی کند تلاش کند
بله درست است چنین مشکل بسیار بزرگی در کشور وجود دارد و به خاطر این است که سی سال است انقلاب شده ولی هنوز امریکا با یک تصمیم تحریم دلار خودش را در داخل کشور ما به یک شبه به سیصددرصد بالا پائین میکند و همه تماشا میکنند!

اما اگر کسی تلاش کرد و در ایران به نتیجه نرسید خارج از کشور برایش ازاد است
میتواند برود قطر امارات عمان کویت بحرین عربستان عراق آذربایجان ، پدر شیطان بزرگ انگلیس، خود شیطان بزرگ آمریکا و غیره...
آنها به اندازه وزنتان اگر سواد بالا داشته باشید پول میدهند.

افرادی هم انقدر زرنگ هستند که بدون پارتی هم میتوانند داخل ایران کار کنند
یکی از دوستان میگفت چند سال پیش یک نفر رفته بود از پژوهشگاه صنعت نفت تکنولوژی جی تی ال GTL را خریده بود و با نام شرکت خارجی دوباره به خود وزارت نفت به قیمت چند میلیارد تومن فروخته بود!
شاید 99 درصد وضعیت وزارت نفت انگونه باشد که شما میفرمائید ولی اگر کسی خوب تیز باشد میتواند از ان یک درصد باقیمانده آبش را از گلیمش بیرون بکشد
شاید دستمزد کم بدهند و از فرد حمالی بکشند ولی باز هم از التماس برای استخدام شدن بهتر هست
مثلا اگر برای یک پروژه قیمتش یکصد میلیون باشد اگر شما قیمت ده میلیون تومن بدهید با کله می آیند سراغ شما تا ان را از شما گرفته ببرند خودشان یکصد میلیون بفروشند.
خلاصه اگر انسان نا امید نباشد و تلاش کند همیشه همه جا راهی برای روزی حلال هست.

از طرف دیگر همه چیز در ان نیست که به شما پروژه بدهند!

مثل معروفی هست که میگوید برای انسانهای بزرگ غیر ممکن وجود ندارد انها میگویند یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت

اگر توی مجموعه دولتی به شما کار نمیدهند خودتان کار خلق کنید و اجراء کنید

من هیچ وقت چشمم به دنبال کارهای دولتی نبوده اگر کاری پیدا نکرده ام رفته ام خودم برای خودم کار تعریف کرده ام
گاهی اوقات از گرسنگی مردن بهتر از التماس برای کار گرفتن است!
اما بهتر از ان این است که انسان بتواند کاری انجام بدهد که دیگران بیایند و از او کار بخواهند!

آب کم جو تشنگی آور بدست تا بجوشد آبت از بالا و پست ...

سلام و عرض ادب فراوان.

قصد مجادله ندارم. فقط در مورد یک بخش از فرمایشات شما خواستم عرض کنم که بهتر است واقعیت تلخ را بپذیریم تا این که امید واهی ایجاد کنیم. آن فردی که فرمودید (که حدس می زنم او را بشناسم) یا ثروتمند است یا رابطه ای (پارتی) قوی در وزارت نفت دارد. در هر صورت باز مصداق عرایض بنده خواهد بود و مطمئن باشید در اکثر قریب به اتفاق موارد به خاطر رضای خدا هیچ کس به مهندس فقیر یا ناآشنا (ولو نابغه دنیا) در ایران هیچ چیز نمی دهد. آن هم کجا! پژوهشگاه صنعت نفت! که داستانش مثنوی هفتاد من کاغذ است!!

به نظرم دوستان خواننده بهتر است چنین الگویی را در سر نپرورانند. همان خارج از کشور که فرمودید به عنوان راه حل خلاصه و مفید گزینه واقع بینانه تری است و بعید است درآمدی حلال تر از کار در خارج از کشور در ایران پیدا شود. ضمن این که احتمال 1 درصدی از نظر مهندسی معادل صفر است و ارزش سرمایه گذاری ندارد.

موفق و پیروز باشید.

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام و عرض ادب فراوان.

قصد مجادله ندارم. فقط در مورد یک بخش از فرمایشات شما خواستم عرض کنم که بهتر است واقعیت تلخ را بپذیریم تا این که امید واهی ایجاد کنیم. آن فردی که فرمودید (که حدس می زنم او را بشناسم) یا ثروتمند است یا رابطه ای (پارتی) قوی در وزارت نفت دارد. در هر صورت باز مصداق عرایض بنده خواهد بود و مطمئن باشید در اکثر قریب به اتفاق موارد به خاطر رضای خدا هیچ کس به مهندس فقیر یا ناآشنا (ولو نابغه دنیا) در ایران هیچ چیز نمی دهد. آن هم کجا! پژوهشگاه صنعت نفت! که داستانش مثنوی هفتاد من کاغذ است!!

به نظرم دوستان خواننده بهتر است چنین الگویی را در سر نپرورانند. همان خارج از کشور که فرمودید به عنوان راه حل خلاصه و مفید گزینه واقع بینانه تری است و بعید است درآمدی حلال تر از کار در خارج از کشور در ایران پیدا شود. ضمن این که احتمال 1 درصدی از نظر مهندسی معادل صفر است و ارزش سرمایه گذاری ندارد.

موفق و پیروز باشید.

من خارج از کشور بوده ام و به افرادی که در داخل کشور تجربه و تحصیل و توان علمی و فنی کسب نکرده باشند خارج از کشور چیزی نمیدهند
تجربه به من نشان داده که اگر شخصی در داخل کشور و لو بدون فایده تلاش کند و به نتیجه نرسد
این تلاش و کوشش بعنوان سابقه کار آموزی همانند کاراموزی های پالایشگاهها و پتروشیمی ها در رزومه اش درج شده و در خارج از کشور میتواند حقوق و امتیاز بسیار بالائی کسب کند
ولی اگر فردی صرفا تحصیل کند و با کارنامه صرفا علمی برود خارج نیز برایش ارزش قائل نیستند
خارج از کشور مهندسین هندی هستند که به اندازه صد تا مهندس ایرانی تحصیلات و توان علمی و فنی دارند
چینی ها هم که تا دلت بخواهد توان تامین تجهیزات دارند.

ولی ایرانی میتواند این امتیاز را داشته باشد که در اثر چند سال تمرین و کشتی گرفتن با فضای الوده و مسموم وزارت نفت تجربیات لازم برای چانه زنی در معاملات نفتی را کسب میکند
ان وقت اگر توان فنی و علمی و حتی مالی هم نداشته باشد شرکتهای دنیا به اندازه وزنش طلا میدهند
این مسئله را بر اساس تجربه که در خارج از ایران دیده ام عرض میکنم

مثلا در دوبی یک مهندس شیمی ماهیانه اگر 5 الی 10 میلیون تومان حقوق بگیرد
یک مدیر که تجربه مذاکرات چند ساله در مجموعه وزارت نفت را داشته است ولو تجربه عملی نداشته باشد میتواند باماهیانه حد اقل 20 الی 50 میلیون تومان استخدام شود.

بالا