درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
شما گفتید که:

((ولی اگر فردی صرفا تحصیل کند و با کارنامه صرفا علمی برود خارج نیز برایش ارزش قائل نیستند.))

یعنی واقعا معدل کارنامه دانشجویی در استخدامی یک مهندس نقشی ندارد؟و فقط به تلاش و کوشش و پشتکار فرد بستگی دارد؟
یعنی به عنوان مثال اگر دانشجوی مهندسی، معدل پایانی کارنامه اش پایین باشد اما در نرم افزارهای مهندسی و زبان و چند مورد کارموزی و کلا رزومه اش خوب باشه حرفی برای گفتن داشته باشد اولویت استخدامی با کیست؟
بعضی که میگن باید معدلت خیلی بالا باشه ؟
چون در شرایط فعلی کار پیدا کردن برایه مهندس شیمی خیلی سخت شده و رابطه و پارتی مهترین چیز به حساب میاد البته میدونم این ذهنیت بسیار بدیه اما خیلی حق خوری ها میشه و هیچ برخودی هم با اونا صورت نمیگیره.

آخرین ویرایش:

z8000

عضو جدید
سلام دوستان

من یه سری مقاله در مورد اولترافیلتراسون میخواستم که چی هست کاربردش چیه و عملکردش و انواعش و مزایا و معایبش چیه

ممنون میشم کمکم کنید

دعا میکنم براتون

eng.che

کاربر فعال
سلام
نیاز فوری به برنامه رانگ کاتا برای ماشین حساب الجبرا دارم. کسی میتونه برا کدش کمک کنه؟

tidlia

عضو جدید
ترمودینامیک 1 ونس

ترمودینامیک 1 ونس

سلام
کسی میتونه ب من بگه ک چطوو در مساله 11 فصل دو ونس زمان اومده...
لطفا تا شب جواب بدید

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من یه سری مقاله در مورد اولترافیلتراسون میخواستم که چی هست کاربردش چیه و عملکردش و انواعش و مزایا و معایبش چیه

ممنون میشم کمکم کنید

دعا میکنم براتون

فایل‌های پیوست رو ببینید به کارتون میاد؟

پیوست ها

• Ultrafilteration.rar
    713 کیلوبایت · بازدیدها: 0

engm

عضو جدید
سلام

بنده یک سوال در مورد درس انتگراسیون فرآیند داشتم :

با loop breaking در grid diagram وقتی که دمای مبدل های حرارتی از مینیم اختلاف دمای مجاز ، کمتر می شود از path استفاده می نماییم . حال سوال من این است که بعضی وقت ها path ما خودش به صورت loop در می آید ! کسی نحوه حل این گونه path ها را بلد است تا به من توضیح بدهد ؟

از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم.

engm

عضو جدید
سلام

من احتیاج به مطلبی فارسی در مورد یکی از غشاء ها (مانند ترکیبی ، سرامیکی ، فلزی و .... ) و یا فرآیند های آن (میکروفیلتراسیون ، اولترافیلتراسیون ، دیالیز ، جداسازی گازها و ... ) می خواستم .

مقاله در این مورد بسیار است ، اما من یک مطلب فارسی کامل و خوب می خواهم که یکی از این بخش ها را به خوبی و به جزء توضیح داده باشد . (برای ارائه در سر کلاس می خواهم )

از اینکه سوالم را در جای مربوطه (چون نمی دانستم در کجا باید بپرسم ! ) نپرسیدم ، عذرخواهی می کنم.

از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام

من احتیاج به مطلبی فارسی در مورد یکی از غشاء ها (مانند ترکیبی ، سرامیکی ، فلزی و .... ) و یا فرآیند های آن (میکروفیلتراسیون ، اولترافیلتراسیون ، دیالیز ، جداسازی گازها و ... ) می خواستم .

مقاله در این مورد بسیار است ، اما من یک مطلب فارسی کامل و خوب می خواهم که یکی از این بخش ها را به خوبی و به جزء توضیح داده باشد . (برای ارائه در سر کلاس می خواهم )

از اینکه سوالم را در جای مربوطه (چون نمی دانستم در کجا باید بپرسم ! ) نپرسیدم ، عذرخواهی می کنم.

از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم .
سلام
در این 2 تاپیک بیش از 100 مقاله در مورد غشا و روش های تصفیه و فیلتراسیون هست که خیلی از اونها هم فارسی هستند ..
تاپیک: **محیط زیست، تصفیه پساب و بازیافت**
تاپیک: **جداسازی، جذب، غشا**

• Like
واکنش ها: engm

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
نیاز فوری به برنامه رانگ کاتا برای ماشین حساب الجبرا دارم. کسی میتونه برا کدش کمک کنه؟
نوشتن برنامه رانج گاتا خیلی هم سخت نیست .. یرای نمونه رانج کاتای 5 رو ایجوری تو متلب می نویسن .. اما اینکه چجوری توی ماشین حساب وارد کنید رو نمی دونم .
PHP:
function K=rk5(f,t,y,h)
% Runge-Kutta 5th order Coefficients  
  k1=h*f(t,y);
    k2=h*f(t+h/2,y+k1/2);
    k3=h*f(t+h/4,y+3*k1/16+k2/16);
    k4=h*f(t+h/2,y+k3/2);
    k5=h*f(t+3*h/4,y-3*k2/16+6*k3/16+9*k4/16);
  k6=h*f(t+h,y+k1/7+4*k2/7+6*k3/7-12*k4/7+8*k5/7);
  K=(7*k1+32*k3+12*k4+32*k5+7*k6)/90;

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باسلام
شما گفتید که:

((ولی اگر فردی صرفا تحصیل کند و با کارنامه صرفا علمی برود خارج نیز برایش ارزش قائل نیستند.))

یعنی واقعا معدل کارنامه دانشجویی در استخدامی یک مهندس نقشی ندارد؟و فقط به تلاش و کوشش و پشتکار فرد بستگی دارد؟
یعنی به عنوان مثال اگر دانشجوی مهندسی، معدل پایانی کارنامه اش پایین باشد اما در نرم افزارهای مهندسی و زبان و چند مورد کارموزی و کلا رزومه اش خوب باشه حرفی برای گفتن داشته باشد اولویت استخدامی با کیست؟
بعضی که میگن باید معدلت خیلی بالا باشه ؟
چون در شرایط فعلی کار پیدا کردن برایه مهندس شیمی خیلی سخت شده و رابطه و پارتی مهترین چیز به حساب میاد البته میدونم این ذهنیت بسیار بدیه اما خیلی حق خوری ها میشه و هیچ برخودی هم با اونا صورت نمیگیره.

سلام
در خارج از ایران به خاطر هندی ها که بسیار ارزان در زمینه فنی مهندسی کار میکنند فقط معدل بالا برای یک مهندس ایرانی کافی نیست و باید هر چقدر میتوانید رزومه قوی به غیر از معدل داشته باشید

در ایران هم که شرایط فرق میکند.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من یکسری مقالات و یا مطالب در رابطه با اوره می خواستم اینکه چه ماده ای هستش؟کاربرد های صنعتی آن به چه صورته ؟ خواص فیزیکی و شیمیایی آن به چه صورته؟ موازنه جرو و انرژی برای آن به چه شکله و...
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
سلام
اینها رو دارم براتون قرار می دم :

برگه اطلاعات و ایمنی اوره
واکنش های اوره (Ammonia and Urea Production)

engm

عضو جدید
سلام

بنده یک سوال در مورد درس انتگراسیون فرآیند داشتم :

با loop breaking در grid diagram وقتی که دمای مبدل های حرارتی از مینیم اختلاف دمای مجاز ، کمتر می شود از path استفاده می نماییم . حال سوال من این است که بعضی وقت ها path ما خودش به صورت loop در می آید ! کسی نحوه حل این گونه path ها را بلد است تا به من توضیح بدهد ؟

از لطف شما بی نهایت سپاسگذارم.

سلام

کسی نیست به من کمک کند ؟

از لطف شما ممنونم.

پتانسیل زتا

پتانسیل زتا

از همه دوستان که اطلاعاتی در مورد دستگاههای اندازه گیری پتانسیل زتا دارن درخواست میکنم که در اختیارم قرار بدهند(روند و روش)

:gol::gol::gol::gol:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همه دوستان که اطلاعاتی در مورد دستگاههای اندازه گیری پتانسیل زتا دارن درخواست میکنم که در اختیارم قرار بدهند(روند و روش)

:gol::gol::gol::gol:

گویا دو روش Electrokinetik و Electroacoustic برای محاسبه وجود داره. اطّلاعات اوّلیّه رو از لینک ویکی‌پدیا ببینید و فایل‌هایی رو که به پیوست گذاشتم نگاه کنید.

پیوست ها

• Zeta Potential.rar
    219.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
ممنون
اما منظور من دستگاههای اندازه گیری بود، تو نت که سرچ میکنی دستگاههای زیادی میاد اما درمورد روش کار دستگاه ها چیزی پیدا نکردم
با سپاس

گویا دو روش Electrokinetik و Electroacoustic برای محاسبه وجود داره. اطّلاعات اوّلیّه رو از لینک ویکی‌پدیا ببینید و فایل‌هایی رو که به پیوست گذاشتم نگاه کنید.

Chirping silence

عضو جدید
درخواستpdf

درخواستpdf

سلام دوستان اگه میشه pdfدرمورد نانو کاتالیست برام بفرستید.ممنون

mahmoud_20

اخراجی موقت
با سلام و خسته نباشید 2 تا مقاله زیر رو می خواستم . ممنونم
مطالعه و بررسي فرآيند جذب سطحي با تناوب فشار در بازيابي متان وكاهش نيتروژن از گاز طبيعي
[ لينک دايمي به اين صفحه: http://www.civilica.com/Paper-NICEC14-NICEC14_268.html ]
مطالعه ي توليد نيتروژن از هوا با استفاده از جذب سطحي تناوب فشار

[ لينک دايمي به اين صفحه: http://www.civilica.com/Paper-CSSE03-CSSE03_039.htm

P O U R I A

مدیر تالار
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jhet.2/abstract
2H-Pyran-2-one-3-carbothioamide derivatives: Synthesis and reaction with hydrazine hydrate

با عرض سلام خدمت شما . این مقاله رو بیزحمت میخواستم. با تشکر

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/chin.200931130/abstract
ChemInform Abstract: 2H-Pyran-2-one-3-carbothioamide Derivatives: Synthesis and Reaction with Hydrazine Hydrate.

با سلام خدمت شما. این مقاله رو بیزحمت میخواستم. با تشکر
.........../
http://www.mediafire.com/?zz45i4x1googtsn

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام و خسته نباشید 2 تا مقاله زیر رو می خواستم . ممنونم
مطالعه و بررسي فرآيند جذب سطحي با تناوب فشار در بازيابي متان وكاهش نيتروژن از گاز طبيعي
[ لينک دايمي به اين صفحه: http://www.civilica.com/Paper-NICEC14-NICEC14_268.html ]
مطالعه ي توليد نيتروژن از هوا با استفاده از جذب سطحي تناوب فشار

[ لينک دايمي به اين صفحه: http://www.civilica.com/Paper-CSSE03-CSSE03_039.htm
مقالات فارسی تنها در تاپیک زیر پاسخ داده می شوند ..
قبل از هر درخواستی قوانین آن تالار را مطالعه کنید.

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
اما منظور من دستگاههای اندازه گیری بود، تو نت که سرچ میکنی دستگاههای زیادی میاد اما درمورد روش کار دستگاه ها چیزی پیدا نکردم
با سپاس

یه مقدار دقیق‌تر میگید؟ مثلاً اسم دستگاه‌‌ها رو. چون من با خود مبحث آشنایی ندارم توی مقاله‌ها براتون گشتم.

3147

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما من نياز فوري به مقاله اي درباره تركيب زير يا مشابه آن ميخواستم. خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد
4hydroxy-2-oxo-N-benzoyl chromene-3-carbothioamide

3147

عضو جدید
http://www.scopus.com/record/display.url?eid=2-s2.0-79951814932&origin=resultslist&sort=plf-f&src=s&sid=509C559B4AD410CC7C8A6D55C431E7B2.y7ESLndDIsN8cE7qwvy6w%3a1180&sot=b&sdt=b&sl=33&s=TITLE-ABS-KEY%284-
hydroxy+coumarin%29&relpos=109&relpos=9&citeCnt=7&searchTerm=TITLE-ABS-KEY%284-hydroxy+coumarin%29

Three-component reaction between 4-hydroxycoumarin, ammonium thiocyanate and acid chlorides in the presence of N-methylimidazole under solvent-free conditions
با سلام خدمت شما. من به این مقاله نیاز فوری دارم . با تشکر از شما

راستش این ی تحقیقه و خودم اطلاعی راجبش ندارم
عنوانش اینجوره:
روشهای اندازه گیری پتانسیل زتا و دستگهای اندازه گیری آن را شرح دهید
ی سری دستگاه تو نت هست
اما طریقه عمل اونها نیست و یا من نمیدونم چطور پیدا کنم

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک دانشجو معمولا بعد از گذراندن جند واحد میتونه کارآموزی بگیره؟آیا میتونه بیش از یک دوره کارآموزی داشته باشه؟
شرایطش به چه گونه ای هست؟
معمولا تو استان ما کارآموزی پذیرفته نمیشه ،فقط برگه رو میبری یک مهر برات میزنن و تایید میکنن که چند ماه کارآموزی رو گذروندی!!!

ممنون میشم پاسخ بدید.
سپاس

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
یک دانشجو معمولا بعد از گذراندن جند واحد میتونه کارآموزی بگیره؟آیا میتونه بیش از یک دوره کارآموزی داشته باشه؟
شرایطش به چه گونه ای هست؟
معمولا تو استان ما کارآموزی پذیرفته نمیشه ،فقط برگه رو میبری یک مهر برات میزنن و تایید میکنن که چند ماه کارآموزی رو گذروندی!!!

ممنون میشم پاسخ بدید.
سپاس
برای کارآموزی رفتن معمولا باید 90 واحد پاس کرده باشی و در بعضی دانشگاه ها هم هم نیاز درس هایی مثل عملیات 1 و یا راکتور هست ...
برای گذروندن کارآموزی اصلیتون باید شرایط رو داشته باشید ... ولی شما می تونید هر چندتا که دوست دارید کارآموزی برید ... فقط کافیه با دانشگاه هماهنگ کنید ...

diamondpersia

کاربر فعال
سلام،لطفا PFD هر واحدی غیر از از(متانول-اتانول-امونیاک-اوره-استایرن-اتیل بنزن-اسید سولفوریک-اتیلن گلایکول-فرمالدهید-HDA )این ها رو داره برم قرار بده ،یا هر واحدی که شبیه سازی کردین قرار بدین.
برای پروژه درس طراحی فرایند باید به غیر از واحدهای بالا یک واحد پتروشیمی یا پالایشگاه را شبیه سازی و بهینه سازی(conceptual design) کنیم.اگر فایل شبیه سازی شده هر واحدی یا حداقل PFD یک واحد به همراه واکنش های آن(به نظرتون کدام واحد کم دردسرتره) را برام قرار بدین ممنون میشم.

5013296

عضو جدید
سلام دوستان
یه کمک خیلی خیلی اساسی میخوام ازتون. من ارشد گرایش جداسازی هستم
واسه درس حرارت پیشرفته یه موضوع جالب و تقریبا جدید میخوام در حدی که بشه یه ارائه نیم ساعته داد.تا حالا دو تا موضوع پیش استادم بردم قبول نکرده .خیلی سختگیره
لطفا کمک کنید

DEPOR

عضو جدید
سلام دوستان استاد گفته یه پروزه برام بفرست بیاد تا بگم روش کار کنی حالا بنظر شما چی بفرستم براش

بالا