اساسی ترین و مهمترین دوره های آموزشی مهندسی شیمی

serato2011

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
بنده قصد دارم توی دوره های مرتبط با مهندسی شیمی شرکت کنم؛ولی نمی دونم کدوم آموزشگاه و کدوم دوره های مهندسی شیمی در صنعت کاربردی تر است.
لطفن راهنمایی بفرمایید.
باسپاس قلبی و قبلی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام خدمت همه دوستان
بنده قصد دارم توی دوره های مرتبط با مهندسی شیمی شرکت کنم؛ولی نمی دونم کدوم آموزشگاه و کدوم دوره های مهندسی شیمی در صنعت کاربردی تر است.
لطفن راهنمایی بفرمایید.
باسپاس قلبی و قبلی
سلام
دوره های به طور کلی به دوره های نرم افزاری و دوره های اموزشی تقسیم میشن.
- دوره های نرم افزاری که به درد شما خیلی میخورن:
اگر برای صنعت میخواید دوره های نرم افزارهای اسپن وان (اسپن پلاس، هایسیس، بی جک) .. HTRI که برای طراحی مدل های حرارتی ست و طراحی پایپینگ و ...
اگر برای اکادمیک هم میخواید به دردتون بخوره دوره های CFD رو بهتون توصیه میکنم.
- دوره های اموزشی هم بهتون دوره های طراحی پایپینگ، طراحی مدل های حرارتی، نقشه خوانی و PFD و P&ID و دوره هایی مثل طراحی تجهیزات، یا ایمنی فرایند رو توصیه میکنم. خیلی از دوره ها هستن که واقعا کاربردی هستن و خیلی به درد ادم میخورن. ولی خب هر اموزشگاه دوره های خودش با عنوان های خاص خودش رو داره. سعی کنید موسسات معتبر برید که مدرکی که میگیرید هم معتبر باشه.

serato2011

عضو جدید
سلام
دوره های به طور کلی به دوره های نرم افزاری و دوره های اموزشی تقسیم میشن.
- دوره های نرم افزاری که به درد شما خیلی میخورن:
اگر برای صنعت میخواید دوره های نرم افزارهای اسپن وان (اسپن پلاس، هایسیس، بی جک) .. HTRI که برای طراحی مدل های حرارتی ست و طراحی پایپینگ و ...
اگر برای اکادمیک هم میخواید به دردتون بخوره دوره های CFD رو بهتون توصیه میکنم.
- دوره های اموزشی هم بهتون دوره های طراحی پایپینگ، طراحی مدل های حرارتی، نقشه خوانی و PFD و P&ID و دوره هایی مثل طراحی تجهیزات، یا ایمنی فرایند رو توصیه میکنم. خیلی از دوره ها هستن که واقعا کاربردی هستن و خیلی به درد ادم میخورن. ولی خب هر اموزشگاه دوره های خودش با عنوان های خاص خودش رو داره. سعی کنید موسسات معتبر برید که مدرکی که میگیرید هم معتبر باشه.

سپاسگزارم ؛به نظر شما آموزشگاه نوین پارسیان خوب هست؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سپاسگزارم ؛به نظر شما آموزشگاه نوین پارسیان خوب هست؟
از نظر بنده بهترین موسسه ها نوین پارسیان و فلات قاره هستن. که بین این دو، نوین پارسیان بهتره.

scarface1993

عضو جدید
مهمترین دوره ها بر اساس اولویت برای مهندسی شیمی

مهمترین دوره ها بر اساس اولویت برای مهندسی شیمی

با عرض سلام خدمت دوستان و استادان عزیز
برای یک فارغ التحصیل مهندسی شیمی بهترین دوره هایی که لازم شرکت کنه و بدردش میخورن به ترتیب اولویت بندی یعنی اول کدوم دوره رو ادم بره بهتره
و همینجور تا اخر
و اینکه دوستان دوره کنترل پروژه برای مهندسی شیمی کاربردی داره؟:cool::razz::redface::gol:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان و استادان عزیز
برای یک فارغ التحصیل مهندسی شیمی بهترین دوره هایی که لازم شرکت کنه و بدردش میخورن به ترتیب اولویت بندی یعنی اول کدوم دوره رو ادم بره بهتره
و همینجور تا اخر
و اینکه دوستان دوره کنترل پروژه برای مهندسی شیمی کاربردی داره؟:cool::razz::redface::gol:
رسم PFD, P&ID
دوره تجهیزات فرآیندی
آشنایی با تجهیزات ابزار دقیق
آشنایی با استانداردها
آشنایی با نرم افزارهای مهندسی شیمی Aspen-Hysys
اشنایی با AutoCad
اینا الان به ذهنم می رسه فقط

آخرین ویرایش توسط مدیر:

S.HASANZADE

عضو جدید
منم سوالم همینه و اینکه دوره کنترل پروژه و برنامه ریزی مناسبه برای ما؟

بالا