درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

s.khalighi

عضو جدید
Applied Surfactants

Applied Surfactants

خواشحال میشیم اطلاعاتتون رو در اختیار ما هم بذارید.
سلام به همه دوستان، مخصوصاً سرمد حيدري عزيز؛
اميدوارم كتاب براتون مفيد باشه، من و دوستم تو تحقيق روي ازدياد برداشت از مخازن نفتي از اطلاعات اين كتاب استفاده كرديم.
حجم كتاب حدود 7 مگابايته، هر چقدر سعي كردم ضميمه كنم نشد واسه همين لينك دانلود رو براتون گذاشتم.
موفق باشين.
لينك دانلود:
http://www.4shared.com/file/51358616/c058ba52/Applied_Surfactants.html?s=1

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
ایا کسی میدانه ماتریس پلیمری چیه
ممنون

User Name

عضو جدید
درخواست جهت مقاله راجع به پیگمنت های مصرفی در زنگ های ساختمانی

درخواست جهت مقاله راجع به پیگمنت های مصرفی در زنگ های ساختمانی

با سلام خدمت دوستان نیاز به یک مقاله یا تحقیق راجع به پیگمنت های مصرفی در صنایع رنگ ساختمانی هستم . ممنون میشم راهنمایی بفرماید.

sami6262

عضو
سلام
من نمیدونم چرا هرچی پشت میزنم اینجا پاک میشه
یه جندتا مقاله درباره hazop یه واحد پتروشیمی میخواتم که کامل توضیح داده باشه
فارسی باشه بهتره ، انگلیسی هم مشکلی نداره
ممنون

fandak

عضو جدید
سلام
ممنون
Hazop

[FONT=&quot]هزاپ ساده :[/FONT]
[FONT=&quot]اساسا در مطالعه هزاپ تعریفی کلی از فرایند مورد نظر صورت گرفته و هر قسمت طراحی بصورت اصولی مورد سوال قرار میگیرد تا مشخص شود چگونه انحرافات در طراحی مورد نظر پدید می آیند و علاوه بر آن معین گردد چگونه این انحرافات منجر به بروز خطرات میشوند .[/FONT]
[FONT=&quot]برای هر قسمت از طراحی پرسش ها به نوبت مطرح میگردند . این پرسش ها با استفاده از یک سری کلمات راهنما برای هر قسمت تنظیم میگردند . کلمات راهنما نیز در روش هزاپ معین و مشخص میباشند .[/FONT]
[FONT=&quot]از کلمات راهنما عملا استفاده میشود تا توسط پرسش های مناسب ، انحراف از طراحی مورد نظر در هر حالتی پدیدار گردد . پرسش های مذبور به منظور آزمون یکپارچگی هر قسمت از طراحی بکار میروند با استفاده از پرسش ها معمولا یک سری انحرافات نظری مشخص میگردند . انحرافات سپس مورد بررسی قرار گرفته تا معلوم شود که چگونه آنها سبب شده و پیامدهای آنها چه میباشند .[/FONT]
[FONT=&quot]علتهای بعضی از انحرافات ممکن است غیر واقعی باشند لذا پیامدهای مربوط به آنها حذف گشته زیرا معنی دار نمیباشند . در ضمن بعضی از پیامدها نیز ممکن است جزیی باشند ، که مورد رسیدگی بیشتری قرار نمیگیرند . با این وجود ممکن است دسته ای از انحرافات به صورتی باشند که هم علتهای آنها قابل فهم بوده و هم پیامدهای آنها نیز بالقوه خطرناک باشند . در اینصورت اینگونه خطرات بالقوه به منظور اقدامات اصلاحی بعدی در نظر گرفته میشوند .[/FONT]
[FONT=&quot]پس از بررسی یک قسمت از طراحی و ثبت هر گونه خطرات بالقوه مربوط به آن ، مطالعه هزاپ ادامه می یابد و بر روی قسمت بعدی طراحی ، تمرکز حاصل میگردد . این بررسی مرتب تکرار میشود تا اینکه تمام قسمت های کارخانه مورد مطالعه قرار گیرد .[/FONT]
[FONT=&quot]اگرچه در روش بیان شده به نظر میرسد که انحرافات فرضی بسیار زیادی به شکل مکانیکی ظاهر شوند ولی موفقیت و یا ناکامی اعضای گروه در انجام هزاپ بستگی به چهار مورد زیر دارد : [/FONT]

1. [FONT=&quot]صحت نقشه ها و دیگر داده هایی که به عنوان مبنای مطالعه مورد استفاده قرار میگیرند[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

1. [FONT=&quot]مهارت های فنی و آگاهی های اعضای گروه[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]توانایی گروه در استفاده از روش بیان شده به منظور تقویت قوه تخیل خود در به نظر آوردن انحرافات[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]توانایی گروه در تشخیص متناسب ، مخصوصا هنگامیکه وخامت خطرات شناسایی شده مورد ارزیابی قرار میگیرد[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]چون که بررسی هزاپ بسیار اصولی و سازمان یافته میباشد ضروری است که افراد شرکت کننده در گروه مذبور ، از عبارات تعیین شده بصورت دقیق و منظم استفاده کنند. در این رابطه لازم است که افراد گروه آموزشهای مناسب را در شیوه ارزیابی فراگرفته باشند و در ضمن تعداد کافی از افراد باتجربه در زمینه هزاپ ، در گروه مذبور حضور داشته باشند.[/FONT]

[FONT=&quot]هزاپ اصلاحی [/FONT]
[FONT=&quot]در روش هزاپ ساده ، جنبه های اجرایی عملیات بصورت موثر بررسی نمیگردند ، لذا اغلب لازم است که از یک مدل اصلاح شده برای هزاپ استفاده کرد بطوریکه هم تجزیه و تحلیل دستگاهها و هم تجزیه و تحلیل دستورالعملها ی اجرایی را در بر گیرد . در سال های اخیر مدل های اصلاح شده هزاپ برای کاربردهای خاص ارائه شده است . برای مثال از هزاپ حفاری به منظور ارزیابی ایمنی عملیات حفاری چاه های نفت استفاده میشود . هزاپ تخمینی مدل اصلاح شده دیگری از هزاپ است که هدف آن شناسایی خطرات بزرگ (شامل اعمال متقابل خطرناک و بالقوه در بین واحدهای مختلف ) در مرحله اولیه توسعه پروژه میباشد . به منظور استفاده از این روش ، پارامترهای کلی پروژه بایستی معین شده باشد ، این پارامترها عبارتند از : [/FONT]

1. [FONT=&quot]مواد خام ، واسطه ، محصول و پساب[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]عملیات واحدها[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]جانمایی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]این پارامترهای عمومی به نوبت و با استفاده از یک چک لیست خطرات بالقوه ، مورد بررسی قرار میگیرند . چک لیست مفیدی که در اغلب کارخانجات شیمیایی بکار رفته ، شامل موارد زیر میباشد :[/FONT]

1. [FONT=&quot]حریق[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]انفجار[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]انفجار ضربه ای[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]سمیت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]خوردگی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]تابش[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]سر و صدا[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]ارتعاش[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]مواد زیان آور[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]برق گرفتگی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]خفگی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

1. [FONT=&quot]نقص مکانیکی[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]البته برای انواع فرایندهای خاص خطرات دیگری نیز اضافه میشود . هنگامیکه خطرات بالقوه به نوبت برای پارامترهای کلی مشخص میشوند هر گونه ترکیب معنی داری از خطرها ممکن است نشانگر یک خطر بزرگ باشد . با استفاده از یک گروه کوچک از افراد با تجربه ، انجام هزاپ تخمینی به سرعت امکان پذیر است . [/FONT]

alireza927

عضو جدید
سلام.خواستم مقایسه ای داشته باشیم بین دو ماشین حساب Casio Classpad 300 و Texas TI-89 از نظر کاربرد آنها توی مهندسی شیمی ...

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممنون

بفرما:
لینک

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
يه مقاله در مورد (( نحوه ي استفاده از امواج صوتي يا الكترو مغناطيسي براي رسوب زدايي از لوله ها ي منتقل كننده سيالات ))

اين مطلب رو واسه فيزيك 2 ميخوام
ممنون ميشم بزاريد

اینجا یه مطلب هست:لینک

farzadnic

عضو جدید
سلام دوستان
من یگ یا چند مقاله میخوام در مورد روش های تولید هیدروژن و موارد مصرف هیدروژن در صنعت و در کل درباره هیدروژن باشه .
فقط یه لطفی بکنین مقاله ها فارسی باشن .
خیلی ممنون از همه شما دوستان .

snow berry

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
من یگ یا چند مقاله میخوام در مورد روش های تولید هیدروژن و موارد مصرف هیدروژن در صنعت و در کل درباره هیدروژن باشه .

نگاهی به اطلاعات این دو صفحه بیاندازید:
هیدروژن
تولید صنعتی هیدروژن

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

بفرما:

stix

عضو جدید
نیاز به راهنمایی برای ساخت فلوروسانس و فسفرسانس

نیاز به راهنمایی برای ساخت فلوروسانس و فسفرسانس

از تمامی کسانی که اطلاعی درمورد نحوه تهیه و تولید مواد فسفرسانس و فلورو سانس(مواد تاریک تاب ) دارن تقاضا میکنم تا این اطلاعات رو در اختیار قرار بدن تا بتونم موفق به تولید این مواد بشم . :redface:

stix

عضو جدید
شیمی و هنر ( نیاز به راهنمایی فوری )

شیمی و هنر ( نیاز به راهنمایی فوری )

سلام به تمامی مهندسان شیمی عزیز :gol:

هدفم از ایجاد این تاپیک دریافت کمک , راهنمایی و ایده برای برپایی نمایشگاه شیمی و هنر برای جذب علاقه مندان به شیمی و نشان دادن نقاط زیبا ی نهفته در این رشته هست .

امیدوارم تا بتونم با کمک و راهنمایی شما عزیزان این نمایشگاه رو در هفته های اغازین ترم جدید برپاکنم .
هدف اصلی نمایشگاه ارتباط بین شیمی و هنر هست , نشان دادن ساختارهای زیبای شیمیایی و کریستالها , نشان دادن رنگهای زیبا و خیره کننده شیمیایی , نشان دادن ظروف و محیط های چندفازی و جالب مواد شیمیایی , عکس از فرایندهای خیره کننده و جالب و هرچیزی که بتونه ارتباطی به موضوع نمایشگاه داشته باشه میتونه جزء موضوعات باشه .
( فکر میکنم ساخت کریستالهای بسیار درشت . کریستالهایی با رنگهای جالب . کریستالهای سوزنی و مکعبی و یا مواد فلورو سانس ایده جالبی باشه ولی متاسفانه اطلاعی در مورد ساخت و تهیه اونها ندارم :( )
از همه شما عزیزان میخام در مورد هریک از موضوعات بالا هر ایده , نظر , واکنش و فرایندی که به ذهنتون میرسه رو با توضیح کامل در اختیارم قرار بدید تا بتونم موفق به برپایی این نمایشگاه بشم .
علاوه بر دانشجویان شیمی چند نفر از دوستان طراحی هم برای برپایی نمایشگاه یاری کننده ما خواهند بود .

از لطف بی دریغ شما بسیار سپاس گذارم :gol:

tatu_lover1366

عضو جدید
حذف نفت از پسابهای حاوي نفت اندک با استفاده از جاذب هاي طبيعي ارزان قيمت

مرسی مهندس از لطفت
فقط اگه مطلبی در مورد استفاده جاذبها بخصوص به روش جذب سطحی در صنایع گاز داشته باشی خیلی بیشتر بدردم میخوره
البته اینم مفید بود
ممنون

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی مهندس از لطفت
فقط اگه مطلبی در مورد استفاده جاذبها بخصوص به روش جذب سطحی در صنایع گاز داشته باشی خیلی بیشتر بدردم میخوره
البته اینم مفید بود
ممنون
خدمت شما:
امیدوارم بدردت بخوره:
کاتاليست پايدار فرايند ريفرمينگ خشک

rok

عضو جدید
راهنمایی جهت جداسازی دو نوع پودر از هم!

راهنمایی جهت جداسازی دو نوع پودر از هم!

سلام دوستان
من یک مخلوط پودری دارم که شامل دو نوع پودر با اندازه یکسان هست. دانسیته پودر نوع اول در حدود 2 و دانسیته پودر دوم در حدود 8 هست. من میخاستم این دو نوع پودر رو از هم جدا کنم، به فکرم رسید که از روش فلوتاسیون استفاده کنم. اما نمیدونم از چه مایعی برای این کار استفاده کنم. از دوستان کسی هست که محلول یا مایعی رو معرفی کنه که دانسیته ای بیش از 2 داشته باشه، در ضمن اسیدی یا بازی هم نباشه. راستی یکی از پودرها گرافیت هست.
از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشم منو راهنمایی کنند.
اگه روش دیگه ای هم به نظرتون میرسه دریق نفرمائید.
ممنون

wnba

عضو جدید
مهمه لطفا جواب بدید

مهمه لطفا جواب بدید

سلام به همگی.من میخواستم مقداری اطلاعات در مورد محصولاتی که از گوگرد به وجود میاید به من بدهید ولی فعلا در حد نه خیلی پیشرفته.بعدش بگید من تحقیقمو راجع به کدوم محصول شروع کنم.ممنون

از بین اطلاعات خودتون و این 4 تا بکید کدومش بهتره؟1:نانو کامپوزیت های گوگردی
2:محکم سازی اسفالت ها
3:تصفیه نفت و گاز
4:بتن های گوگردی
:)

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام به همگی.من میخواستم مقداری اطلاعات در مورد محصولاتی که از گوگرد به وجود میاید به من بدهید ولی فعلا در حد نه خیلی پیشرفته.بعدش بگید من تحقیقمو راجع به کدوم محصول شروع کنم.ممنون

از بین اطلاعات خودتون و این 4 تا بکید کدومش بهتره؟1:نانو کامپوزیت های گوگردی
2:محکم سازی اسفالت ها
3:تصفیه نفت و گاز
4:بتن های گوگردی
:)

برو تو کار نفت و گاز.

ehsan9

عضو جدید
سيس و ترانس وپتاسيم

سيس و ترانس وپتاسيم

اطلاعاتي در مورد سيس و ترانس وپتاسيم دي اگزا الاتو مي خواهم

bahramghazanfar

عضو جدید
احتیاج فوری به مقاله .....

احتیاج فوری به مقاله .....

بچه ها این دوتا مقاله فارسی رو ، از دو هفته پیش تا حالا سه بار در قسمت در خواست مقالات فارسی، در خواست دادم ولی تا حالا جواب نگرفتم و احتیاج فوری به این مقالات دارم
دوستان واقعا گیر کردم
یا علی
بازيابي دي اكسيد گوگرد از گازهاي خروجي واحد توليد گوگرد در يك بستر سيالي از اكسيد مس
نويسنده‌گان:
[ داريوش مولا ] - دانشكده مهندسي شيمي، نفت و گاز دانشگاه شيراز
[ بهار كرمي ] - دانشكده مهندسي شيمي، نفت و گاز دانشگاه شيراز
سال انتشار: 1382
محل انتشار: [ هشتمين كنگره ملي مهندسي شيمي ايران ]

http://www.civilica.com/Paper-NICEC08-NICEC08_320.html

دومین مقاله:

بررسی خواص اپتیکی الکتروکرومیکی نانو ذرات Cu2o تهیه شده به روش سل - ژل

نويسنده‌گان:
[ هاجر توحیدی ] - دانشکده فیزیک، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، گروه فیزیک ، دانشگاه زنجان، زنجان
[ علی رضا مشفق ] - دانشکده فیزیک، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، پژوهشکده علوم و فناوری نانو، دانشگاه صنعتی شریف، تهران
[ امید اخوان ] - دانشکده فیزیک، دانشگاه صنعتی شریف، تهران
سال انتشار: 1386
محل انتشار: [ دومین همایش دانشجویی فناوری نانو ]

http://www.echemica.com/Paper-NANOSC...OSC02_187.html

باتشکر از دوستان

http://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/cry.gif
http://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gif
http://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/confused.gif دوستان شدیدا احتیاج دارم

بالا