| خلبانان شهید | شوق پرواز ( شهید عباس بابایی ) ...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز

.
.
.

بسم الرب الشهدا ...

سلام!!

سریال شوق پرواز هم تمام شد و دیگر مهمان خانه ها نخواهد بود !!

عاشقانه های شهید عباس بابایی ...

عباس این قصه اسطوره ای نبود مانند فیلم های هالیوودی!!

او اسطوره ای ایرانی بود ...

عباس آقای ما نه مرد عنکبوتی بود

و

نه آدم آهنی !!

او اصلا بدن ورزیده ای چون آرنولد هم نداشت

و

یا فنون رزمی را هم مانند فرانکی بلد نبود

و

عشق بازی را هم مانند دی کاپریو نیاموخته بود ...

بلکه بزرگی این اسطوره ی مسلمان و ایرانی تنها به دلیل خدا شناسیش بود ...

آری عباس قصه ما خداشناسی را از بر بود

و

این تنها فن آموختنی بود که او آموخته بود ...

،

کارگردان این سریال توانست عباس آقا را در عمق وجودم ببرد!

او فقط جنگ را نمایش نداد و بلکه آنچه را که بیش از مهارت های جنگی این مرد به نمایش گذاشت عاشقانه های او بود ...

این اولین بار بود که یک مرد جنگ را در لباس عاشقی و عاطفی می دیدم

و

این نخستین بار بود که یک فرمانده جنگ فقط در جنگ خلاصه نمی شد ...

او زمینی بود و آسمانی شد ...

،

اما چه بسیارند الگوهایی چون عباس بابایی که در زندگی چند بعدی بودند مثل اکثر شهدا ...

اما کیست که آنان را بشناسد ؟!

و

کیست که آنان را بشناساند ؟!

آیا بهتر نیست بجای شخصیت های خیالی غربی ، زندگی مردان سرزمین خودمان به نمایش در آید ؟!!

آیا الگو هایی مانند سرداران شهید و همرزمانشان کم هستند ؟!

الگو هایی همچون :

سرداران شهید

همت و خرازی و کاظمی ها

و

زین الدین و باکری و باقری ها

آیا لحظه لحظه های زندگی شهید دکتر مصطفی چمران و شهید آوینی و شهدا ی دیگر نمیتواند الگویی برای جوانان ما باشد ... ؟!

لطفا نظرات تون رو بیان کنید ...

،

شادی روح شهــــــــــدا صلوات ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kabviz

عضو جدید
واقعا به خاطر داشتن چنین مردانی در سرزمینم به ایرانی بودنم در هر جای دنیا افتخار میکنم ... و اگر هستیم و اگر امنیت داریم و اگر ... ، همش رو مدیون این ها هستیم

با افتخار سر تعظیم برایشان فرود می آورم

V A H ! D

کاربر ممتاز
.
.
.

به نظر شما در این روزگار که مردم دیگه حوصله کتاب خوندن در مورد شهیدان رو ندارن تکلیف چیه ... ؟!

اگر فیلمی مثل شوق پرواز ساخته نمیشد مردم چطور با شهید بابایی آشنا میشدن؟!!

مردمی که حاضر نیستند کتابی رو در موردش بخونن ، اما با دیدن این فیلم تازه دارن پی به خیلی از چیز ها میبرن!!

البته این کتاب نخوندن شامل خود امثال ما دانشجو ها هم میشه!!

بحث سر خواندن کتاب های دفاع مقدس یا شهدا نیست ، کلا در همه موضوعات مطالعه کم شده ...

Engineer Sahar

عضو جدید
بچه های امروز بیشتر از اینکه اسطوره های خودمون مثل شهید بابایی، شهید دوران و خیلی از شهدای کشورمون رو که باعث افتخارمون هستن بشناسن، اسپایدرمن و بتمن و لارا کرافت و ... میشناسن.
البته تقصیر خودمونه، من خودم قبل از سریال شوق پرواز از شهید بابایی فقط یه اسم شنیده بودم و در این حد میدونستم که تو جنگ شهید شده حتی نمیدونستم خلبان بود
دیشب وقتی سریال رو میدیدم به زور جلوی اشکامو گرفتم. متاسفم که به اینجا رسیدم ولی اسطوره های کشورم رو نمیشناسم

V A H ! D

کاربر ممتاز
بچه های امروز بیشتر از اینکه اسطوره های خودمون مثل شهید بابایی، شهید دوران و خیلی از شهدای کشورمون رو که باعث افتخارمون هستن بشناسن، اسپایدرمن و بتمن و لارا کرافت و ... میشناسن.
البته تقصیر خودمونه، من خودم قبل از سریال شوق پرواز از شهید بابایی فقط یه اسم شنیده بودم و در این حد میدونستم که تو جنگ شهید شده حتی نمیدونستم خلبان بود
دیشب وقتی سریال رو میدیدم به زور جلوی اشکامو گرفتم. متاسفم که به اینجا رسیدم ولی اسطوره های کشورم رو نمیشناسم

بله واقعا همینطوره!!

باور کنید نیمی از جامعه شاید از شهید بابایی فقط در حد یه نام بدونن و اون هم از اسم بزرگ راه ها و بنرهای تبلیغاتی ...

اگر این فیلم نبود شاید حالا حالا هم پی به روح بزرگ و جوانمردی عباس بابایی نمیبردیم ...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عالي بود
ممنون..متن زيبايي هست
ديشب خيلي گريه كردم
وقتي فكر كردم دفاع از كشورمون باعث شد چه عزيزايي رو از دست بديم
چطور خانم حكمت از دست دادن چنين عزيزي رو تحمل كرد
جالب بود توي همه قسمتا كه جون عباس يا سعيد در خطر بود ، من و هر كسي كه باهاش اين فيلم رو ميديدم دلهره داشتيم و وقتي شهيد بابايي سالم مي رسيد نفس راحت مي كشيديمم ..انگار يادمون رفته بود كه اين بزرگ الان شهيده

خدا رحمتش كنه و غيرت اين شهيداي بزرگ رو توي وجود ماها هم بذاه

سريال عالي ساخته شده بود
انگار توي اون دوره بوديم و واقعا دوره دفاع مقدس رو حس ميكرديم
با اميد به اينكه خانواده بقيه شهدا هم همكاري كنن تا سريال زندگي اونا هم سااخته شه و اينقدر غريب نباشن برامون ...

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط بايد بگم متأسفم براي بعضي دست اندر كاران سيما

كاش حداقل يه برنامه مدت دار براي شهداء داشته باشيم. متأسفانه برنامه هاي اضافي مثل پارك ها ،مصاحبه با بعضي افراد خاص با تصوير شطرنجي و ... كه طنزشو بعضي وقت ها نشون ميدن زياد شده اما كار فرهنگي ،شايد سالي يه بار برنامه بزارن اونم براي يه مدت خاص...(مثلا هفته دفاع مقدس)

بازم متأسفانه مستند روايت فتح كه اين همه كار براش شده و شهيد آويني زندگي شو براش گذاشته... داره خاك ميخوره.
البته در مورد الگو سازي هم دوستان عزيز گفتن... ايراني جماعت يا خيلي الگو رو بزرگ ميكنه كه نميشه بهش دست پيدا كرد يا خيلي كم، كليشه اي نشون ميده...

در مورد الگو سازي تو فيلم ها كه ماشاءا... بيشتر كپي از فيلم هاي خارجي هست.

سالروز مولانا كه ميشه همايش ميزارن به چه بزرگي. اما سالروز بزرگداشت و شهادت حسن باقري اسطوره دفاع مقدس ما ،هيچ ....

تو تقويم كه نگاه ميكني روز به روز اين سال ها و روز ها اضافه ميشه...

يه همايش اين جوري بزارن اونوقت كشور هاي دنيا رو دعوت كنن بيان ببينن شهداء ما چه كساني بودن و چه بزرگي داشتن... انوقت ببينن بتمن بيشتر طرفدار داره يا شهداء ما...

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مرسی بابت متن زیباتون
راستش من خودمم شهید بابایو خوب نمی شناختم قبل از پخش فیلم یه بار مصاحبه ی همسرشونو از تلویزیون دیدم البته چون اینگونه مصاحبه ها در مورد شهدای دیگری هم شنیدم زیاد تو ذهنم نمی موندند ولی با دیدن این فیلم زندگی و یاد منش شهید بابایی هرگز از ذهنم پاک نمی شه
واقعا اینگونه بزرگ مردانه زندگی کردن دشواره فقط ای کاش که ما و نسل ما قدر دان ذره ای از؟، از خود گذشتگی های این شهیدان بودیم
حیف این انسانها که رفتند تا ما زندگی کنیم و الان نه آنها هستند و نه از آن زندگی که برای ما رقم زدند خبری است.

امیدوارم جای سریالهای بی محتوای امروزی که نه تنها درسی از زندگی برایمان ندارند بلکه راه و رسم دزدی و غیره رانیز به ما می آموزند ساخت اینگونهفیلم ها افزایش یابد تا رسم ساده زندگی کردن و مردانه زندگی کردن را بیاموزیم

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوستان

با تشكر فراوان از آقا وحيد به خاطر دعوت و تاپيكشون

واقعا حق با شماست، جاي اينچنين مباحث اونم در حوزه رسانه واقعا خاليه
واقعا جاي شكايت داره و اينچنين سريالهايي هم غنيمته

با وجود اين ، من به شخصه زياد از اين سريال خوشم نيومد؛ شهيد رو اونطور كه بودن به خوبي معرفي نشده بود
يه جورايي كاملا احساس ميشد كه خيلي كمبود اطلاعات دارن؛ اينو ميشه از تعداد كم قسمتها و استفاده از يه داستان پيش برنده غير مرتبط استنباط كرد
قبلنا بعد از سريال، مباحث شناختي ميذاشتن كه نشون ميداد چقدر اين شهيد بزرگوار مهجورن و چقدر ميشد بهتر كار كرد!
واقعا جاي الگو سازي در فرهنگ امروزي ما خاليه
از داستانها و سريالها و فيلمهاي ما كاملا مشخصه
بعضي اوقات براي خودم هم سواله كه با وجود اينكه يكي از بهترين فيلمهاي ماندگار در ذهن هر ايراني يه فيلم دفاع مقدسه(از جمله آژانس شيشه اي) و امسال هم فيلمهاي دفاع مقدس بيشترين جايزه هاي سيمرغ بلورين رو ميبره و پرفروشترين كتابها از حوزه رفاع مقدس مياد( مثل "دا" و "خاكهاي نرم كوشك") با اين وجود بودجه بندي خوبي نميشه. البته نميشه از فعاليت خوب دوستان در اين حوزه ها چشم پوشي كرد، اما به نظرتون كافيه؟!!!

در كل، فرهنگ و داستهانها و پيشينه ما پر است از الگوهاي واقعي و پندآموز
براي مثال چند روز پيش خوندم كه مجموعه اي در مورد چمران خيلي وقته ميخان بسازن و چندين ساله كه داره خاك ميخوره!

در كل، سريال از لحاظ بار معنايي و آشنايي با شهيد خوب بود و به نظرم خيلــــــــي بهتر ميتونست باشه
ان شاءاله بعدا باز هم صحبت ميكنيم:redface:
باز هم ممونم وحيد جان
موفق و پيروز باشيد

V A H ! D

کاربر ممتاز
عالي بود
ممنون..متن زيبايي هست
ديشب خيلي گريه كردم
وقتي فكر كردم دفاع از كشورمون باعث شد چه عزيزايي رو از دست بديم
چطور خانم حكمت از دست دادن چنين عزيزي رو تحمل كرد
جالب بود توي همه قسمتا كه جون عباس يا سعيد در خطر بود ، من و هر كسي كه باهاش اين فيلم رو ميديدم دلهره داشتيم و وقتي شهيد بابايي سالم مي رسيد نفس راحت مي كشيديمم ..انگار يادمون رفته بود كه اين بزرگ الان شهيده

خدا رحمتش كنه و غيرت اين شهيداي بزرگ رو توي وجود ماها هم بذاه

سريال عالي ساخته شده بود
انگار توي اون دوره بوديم و واقعا دوره دفاع مقدس رو حس ميكرديم
با اميد به اينكه خانواده بقيه شهدا هم همكاري كنن تا سريال زندگي اونا هم سااخته شه و اينقدر غريب نباشن برامون ...

ممنون از بابت نظرتون ...

راستش ساختن فلیم در مورد شهدا که باید جز الویت های سیما قرار بگیره و این شکی درش نیست!!

اما چرا ماها تا یه چیزی رو نبینیم و راحت برامون به نمایش گذاشته نشه نمیریم دنبالش ... ؟!!!

من رو خودم مثال میزنم :

بنده با شهید همت آشنا هستم مثلا ، اما در حد اینکه عکسش رو از تیوی ببینم و اسمشون رو بر سر میادین و بزرگ راه ها !!!

اما چرا اینطوریه ... ؟!!!!!

V A H ! D

کاربر ممتاز
فقط بايد بگم متأسفم براي بعضي دست اندر كاران سيما

كاش حداقل يه برنامه مدت دار براي شهداء داشته باشيم. متأسفانه برنامه هاي اضافي مثل پارك ها ،مصاحبه با بعضي افراد خاص با تصوير شطرنجي و ... كه طنزشو بعضي وقت ها نشون ميدن زياد شده اما كار فرهنگي ،شايد سالي يه بار برنامه بزارن اونم براي يه مدت خاص...(مثلا هفته دفاع مقدس)

بازم متأسفانه مستند روايت فتح كه اين همه كار براش شده و شهيد آويني زندگي شو براش گذاشته... داره خاك ميخوره.
البته در مورد الگو سازي هم دوستان عزيز گفتن... ايراني جماعت يا خيلي الگو رو بزرگ ميكنه كه نميشه بهش دست پيدا كرد يا خيلي كم، كليشه اي نشون ميده...

در مورد الگو سازي تو فيلم ها كه ماشاءا... بيشتر كپي از فيلم هاي خارجي هست.

سالروز مولانا كه ميشه همايش ميزارن به چه بزرگي. اما سالروز بزرگداشت و شهادت حسن باقري اسطوره دفاع مقدس ما ،هيچ ....

تو تقويم كه نگاه ميكني روز به روز اين سال ها و روز ها اضافه ميشه...

يه همايش اين جوري بزارن اونوقت كشور هاي دنيا رو دعوت كنن بيان ببينن شهداء ما چه كساني بودن و چه بزرگي داشتن... انوقت ببينن بتمن بيشتر طرفدار داره يا شهداء ما...

باور کنید من نمیگم فیلم های خارجی نباشن !!!

یا مثلا برای فلان شاعر یا دانشمند سالروز نگیرن ، نه !!!

اتفاقا این بزرگداشت ها واقعا لازمه ، اما داره نسبت به شهدا کم کاری میشه ...

به قول شما نسل امروز رو با شهدا آشنا کنن و بعد فلیم های بتمن و راکی و ... پخش کنن !!!

اونجاست که میشه نتیجه رو حدس زد ...

V A H ! D

کاربر ممتاز
سلام دوستان

با تشكر فراوان از آقا وحيد به خاطر دعوت و تاپيكشون

واقعا حق با شماست، جاي اينچنين مباحث اونم در حوزه رسانه واقعا خاليه
واقعا جاي شكايت داره و اينچنين سريالهايي هم غنيمته

با وجود اين ، من به شخصه زياد از اين سريال خوشم نيومد؛ شهيد رو اونطور كه بودن به خوبي معرفي نشده بود
يه جورايي كاملا احساس ميشد كه خيلي كمبود اطلاعات دارن؛ اينو ميشه از تعداد كم قسمتها و استفاده از يه داستان پيش برنده غير مرتبط استنباط كرد
قبلنا بعد از سريال، مباحث شناختي ميذاشتن كه نشون ميداد چقدر اين شهيد بزرگوار مهجورن و چقدر ميشد بهتر كار كرد!
واقعا جاي الگو سازي در فرهنگ امروزي ما خاليه
از داستانها و سريالها و فيلمهاي ما كاملا مشخصه
بعضي اوقات براي خودم هم سواله كه با وجود اينكه يكي از بهترين فيلمهاي ماندگار در ذهن هر ايراني يه فيلم دفاع مقدسه(از جمله آژانس شيشه اي) و امسال هم فيلمهاي دفاع مقدس بيشترين جايزه هاي سيمرغ بلورين رو ميبره و پرفروشترين كتابها از حوزه رفاع مقدس مياد( مثل "دا" و "خاكهاي نرم كوشك") با اين وجود بودجه بندي خوبي نميشه. البته نميشه از فعاليت خوب دوستان در اين حوزه ها چشم پوشي كرد، اما به نظرتون كافيه؟!!!

در كل، فرهنگ و داستهانها و پيشينه ما پر است از الگوهاي واقعي و پندآموز
براي مثال چند روز پيش خوندم كه مجموعه اي در مورد چمران خيلي وقته ميخان بسازن و چندين ساله كه داره خاك ميخوره!

در كل، سريال از لحاظ بار معنايي و آشنايي با شهيد خوب بود و به نظرم خيلــــــــي بهتر ميتونست باشه
ان شاءاله بعدا باز هم صحبت ميكنيم:redface:
باز هم ممونم وحيد جان
موفق و پيروز باشيد

ممنونم از نظرتون!!!

بله خب سریال اشکالاتی داشت اما به قول خودتون همین هم غنیمته !!!

و جدا پیرو حرف هاتون چرا با اینکه بهترین فیلم ها و خاطرا ها از دفاع مقدس و شهداست و حتی کتاب هایی که خود من معتقدم زیاد خونده نمیشن جزء پرفروش ترین ها مشین؟!!!!

پس چرا بازم جامعه امروزی نسبت به این موضوع بی توجه و بی اطلاعه ... ؟!!

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون...ممنون...
راستش من چند وقت پیش کتابی رو از شهید چمران خوندم وکلی غرق شدم توش...توی عشق بازیهاش با خدا...
موندم که من کجای این دنیام...و این دلیر مرد تو کجا سیر میکرده...
خداوند روحشون رو غریق رحمت کنه و به ما هم توفیق این رو بده که از اونها یاد بگیریم...

SIR MAMAD

عضو جدید
سرتیپ بابایی، معاون وقت نیروی هوایی ایران را پدافند نیروهای خودی مورد اصابت قرار داده و هاشمی رفسنجانی نیز در خاطره 18 مرداد 1366 خود با عنوان دفاع و سیاست در این باره شهادت داده بود.

<<
ظهر دکتر روحانی به دفترم آمد. ناهار را با هم خوردیم.در خصوص شهادت سرلشکر [عباس] بابائی گفت. گویا در برگشت از مأموریت، هدف گلوله توپ ۲۳ در شمال سردشت قرار گرفته است. با آن موضع پدافند، هماهنگی نشده بوده. بنا شد هیأتی برای تحقیق برود. قرار شد به نیروی زمینی ارتش برای انجام عملیات تأکید کند.>>

سرتیپ عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضدهوایی قرار گرفت و به شهادت رسید. تیمسار عباس بابایی صبح روز ۱۵ مرداد، همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی - سرهنگ نادری - به منظور شناسایی منطقه و تعیین راهکار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی« اف – 5» از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. تیمسار بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله های تیربار ضدهوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.»

منتظر بودم ببینم قسمت آخر سریال چطور ساخته شده است و آیا این حقیقت روایت می شود یا اینکه این گند بزرگ نیروهای پدافند سپاه سانسور می شود. امشب بالاخره قسمت آخر این سریال پخش شد و دیدم که کشته شدن سرتیپ بابایی ماستمالی شد.

یاد شهید بابایی و تمام جانباخته های راه آزادی و دفاع از وطن گرامی باد

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون به خاطر تایپیکای عالیتون...............

در حال حاضر هیچ کس کاری نمی کنه که جوونا با شهدا اشنا بشن اکثر فیلمای دفاع مقدس به قدری ضعیفن که با دیدنشون فقط تاسف نصیبمون می شه نمیدونم اما خیلی کارا می شه کرد همین شوق پرواز کلی طرفدار پیدا کرد با این که جای نقد زیادی داشت اما ما به همینشم راضییم ..................

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از حدود سی سال پیش تا حالا نسل ها عوض شدن...
باید یادشون گرامی داشته بشه و به عنوان بزرگ مردان بی ادعای خدا شناخته بشن...اما توقع نداشته باشیم الگوی نسل حاضر باشن...
هر کسی برای نسل خودش به دنیا میاد و باید متناسب با نسل خودش تربیت بشه...
ما برای جبران فداکاریه شهدا باید چیکار میکردیم که نکردیم؟
مایی که وقتی به دنیا اومدیم جنگ تموم شده بود و فقط ویرانی های بعدش و پس لرزه هاش مونده بود و حالا همه درگیر جنگ نرمی هستیم که شناخت حق از باطل صد برابر اون موقع سخته...
مرسی
نام و یادشون گرامی...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله واقعا همینطوره!!

باور کنید نیمی از جامعه شاید از شهید بابایی فقط در حد یه نام بدونن و اون هم از اسم بزرگ راه ها و بنرهای تبلیغاتی ...

اگر این فیلم نبود شاید حالا حالا هم پی به روح بزرگ و جوانمردی عباس بابایی نمیبردیم ...

يه نمونش من كه قبل از اين سريال فقط مي دونستم كه ايشون شهيدن و خلبان بودن

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید یادشون گرامی داشته بشه و به عنوان بزرگ مردان بی ادعای خدا شناخته بشن...اما توقع نداشته باشیم الگوی نسل حاضر باشن...
مایی که وقتی به دنیا اومدیم جنگ تموم شده بود و فقط ویرانی های بعدش و پس لرزه هاش مونده بود و حالا همه درگیر جنگ نرمی هستیم که شناخت حق از باطل صد برابر اون موقع سخته...
مرسی
نام و یادشون گرامی...
حرفتون خیلی جاهاش درست بود...درسته که نسلا عوض شده ولی خوبیها هنوز خوبیه...میتونیم یاد بگیریم ازشون پاکباز بودنو...پای هدفا ایستادنو براش جون دادنو و خیلی چیزای دیگه...

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی
نام و یادشون گرامی...
مثلا فكر كنم رفتارشون مي تونه الگوي نسل حاضر باشه
همين كه در كنار مشكلاتي كه توي دفاع ااز كشور داشت با خانواده خيلي خوب رفتار مي كرد و احترام همسرش رو خيلي نگه مي داشت و به بچه ها محبت مي كرد
براي دفاع از كشورش پا توي مسيري گذاشت كه خيلي توش خطر بود ولي تا اخرش ايستاد

واسه ما الگو ميشه كه اگه كشور به كشورمون دست درازي كردن هر جوري هست براي دفاع يه كاري بكنيم، اگه به حضورمون لازمه بريم، اگه به علممون لازمه كم نذاريم و ..
همين جنگ نرمي هم كه گفتي وقتي حق رو شناختي براي مبارزه با باطلش ميشه جهاد نرم كرد

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفتون خیلی جاهاش درست بود...درسته که نسلا عوض شده ولی خوبیها هنوز خوبیه...میتونیم یاد بگیریم ازشون پاکباز بودنو...پای هدفا ایستادنو براش جون دادنو و خیلی چیزای دیگه...

منم منکر خوبیاشون نشدم...
بله واقعا خوب بودن...
ولی برای اونها حق از باطل کاملا جدا بود...حق رو پیدا کردن و پاش واستادن...حق یکی بود...
اما برای نسل سرگردون الان چی؟
حق چیه؟ حق با کیه؟
باید پای چی وایسن؟

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا فكر كنم رفتارشون مي تونه الگوي نسل حاضر باشه
همين كه در كنار مشكلاتي كه توي دفاع ااز كشور داشت با خانواده خيلي خوب رفتار مي كرد و احترام همسرش رو خيلي نگه مي داشت و به بچه ها محبت مي كرد
براي دفاع از كشورش پا توي مسيري گذاشت كه خيلي توش خطر بود ولي تا اخرش ايستاد

واسه ما الگو ميشه كه اگه كشور به كشورمون دست درازي كردن هر جوري هست براي دفاع يه كاري بكنيم، اگه به حضورمون لازمه بريم، اگه به علممون لازمه كم نذاريم و ..
همين جنگ نرمي هم كه گفتي وقتي حق رو شناختي براي مبارزه با باطلش ميشه جهاد نرم كرد

وقتی حق رو شناختی....

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم منکر خوبیاشون نشدم...
بله واقعا خوب بودن...
ولی برای اونها حق از باطل کاملا جدا بود...حق رو پیدا کردن و پاش واستادن...حق یکی بود...
اما برای نسل سرگردون الان چی؟
حق چیه؟ حق با کیه؟
باید پای چی وایسن؟
یه حدیث از امام علی هست ...
چهره حقیقت به شما نشان داده شده است اگر چشم بینا داشته باشید وسائل هدایت در اختیار شما است اگر اهل هدایت باشید و صدای
حق در گوش شما است اگر گوش شنوا داشته باشید .
قبول دارم اوضاع خیلی پیچیده اس و ما هم جوونیم...ولی خدا همین جوری ولمون نکرده...بهمون قرانو رو داده و ائمه رو و همچنین عقلمونو...فکر میکنم با داشتن همچین منابع قویه اگرچه خیلی سخته ولی با تلاش و همت خودمون میتونیم حق رو پیدا کنیم و پاش وایسیم...جدیدا" که خیلی ها حق رو میدونن ولی چشاشونو روش بستن...متاسفانه

بالا