حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حامد جان كدوم شركت؟! شما كه شركتي معرفي نكرديد! اگر اسم شركت و يا سايت اون رو ميدونيد، لطفاً معرفي كنيد.
ممنون.

به اندازه آرزوهايت تلاش كن و يا به اندازه تلاشت آرزو كن. شكسپير
گمانم
شرکت الماسه سازان هست
متاسفانه خودتون باید سرچ کنید
اما شرکت معتبری هست هم از لحاظ واردات و هم تولید الماس
من خودم الان آدرسی ازشون بخاطر ندارم

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوی ترم دوم مهندسی مواد(استخراجی) دانشگاه باهنر کرمانم.فکر میکنم تباه شدم که این رشته رو انتخاب کردم.راهنماییم کنین:(
- به حرف هم ترمی ها گوش نکن
- کمی در مورد آینده ی شغلیت تحقیق کن نه در مورد توهمات
- نترس
- و هر نوع سوالی داری با ما درمیون بزار نه با اشخاصی که تازه دروس عمومیشون رو به سختی پاس کردند
من در خدمتم

لينوكس

عضو جدید
سلام
من دانشجوي سراميك هستم و دارم رو يه پروژه كه مربوط به خاك كائولن كار مي كنمو براي همين احتياج به آناليز اين خاك واسه فهميدن درصد اكسيد آهن سه ظرفيتي دارم و به دليل كمبود امكانات نمي تونم از ذوب قليايي استفاده كنم لطفا اگر اطلاعاتي در اين زمينه داريد يا كتابي در اين زمينه مي شناسيد كه بتونه به من كمك كنه در اختيار من بذاريد خيلي واسم حياتيه!

NADER_M

عضو جدید
باسلام ضمن تشكر از مقالتون من براي اينكه يك آزمايشگاه كامل راه اندازي كنم نياز به اطلاعات كامل راجع به تستها دارم لطفا راهنمايي كنيد.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظورتون یه شرکته که کارای ndt انجام بدید قبل از این که به فکر تجهیزات باشید به فکر این باشید که چطوری می تونید مشتری برای خودتون جمع کنید، اگه آشنا داشته باشید مشکلی نیست ولی اگه بخواید همین جوری بیاد وسط خیلی مشکل پیدا می کنید، همان طور که قبلا در تاپیک کارگاه های آموزشی دوستمون کامل توضیح دادن، به شما پیشنهاد می کنم حتما اون پست ها رو بخونید. اگه از نظر مشتری مشکلی ندارید تجیهزات خاصی نمی خواد:
- تحیهزات بازرسی جوش چشمی مثل گیج و چراق قوه و ...
- اسپری و تجهیزات جزئی برای pt
- دستگاه mt
پیشرفته تر:
- دستگاه ut
- دستگاه rt
و همچنین نفراتی که بلد باشن این کارها رو بکنن که بهشون می گن ndt man

AMJADI

عضو جدید
فیلر جوشکاری

فیلر جوشکاری

سلام
فیلر مناسب جهت جوش کاری تیتانیوم 90% با فولاد زنگ نزن گروه 300

mamad67

عضو جدید
سوال!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کی میدونه که کارشناسی ارشد جوش چند نفر وکجاها میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟
از کمکتون ممنونم:gol:

kashtiban

عضو جدید
روشهای پوشش دهی

روشهای پوشش دهی

سلام
اگر از دوستان کسی در مورد پوشش دهی مواد (Coating ) به خصوص Thermal barrier coating اطلاعات یا مقاله و یا کتاب داره خواهش میکنم به بنده کمک کنه.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
تمام لذت عمرم در اینست که مولایم امیرالمومنین است

عید شما مبارک

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگر از دوستان کسی در مورد پوشش دهی مواد (Coating ) به خصوص Thermal barrier coating اطلاعات یا مقاله و یا کتاب داره خواهش میکنم به بنده کمک کنه.

سلام
در مورد پوشش های tbc در جای جای این تالار توضیح دادم یه بار دیگه توضیح می دم
ببینید اگه این پوشش نباشه دمای ذوب بدنه ی ما خیلی کمتر از دمای کاریه در نتیجه فوری ذوب می شه و از بین می ره در نتیجه می آن این tbc رو روی بدنه اعمال می کنن تا از بالا رفتن دمای بدنه جلوگیری کنه طوری که دمای بدنه ی ما کمتر از دمای کاری می شه و بدنه سالم می مونه.
ولی مشکلی که هست اینه که این پوشش tbc که عمدتا زیرکونیا هستش مستقیما به بدنه ی ما که عمدتا سوپرآلیاژ پایه ی نیکلیه نمی چسبه ، برای این کار می آن از یه پوشش واسطه به نام امکرالی (MCrAlY) استفاده می کنند که M یک فلزه و Cr کروم، Al آلومینیم و Y ایتریم هستش، این پوشش کاربرد دمایی نداره و کاربردش شبیه چسب می مونه، طوری که پوشش tbc یعنی همون زیرکونیا رو به بدنه ی ما یعنی همین سوپرآلیاژ می چسبونه.
حالا دیگه جزئیاتش رو باید از مقالات پیدا کنید. بهترینش هم همون ساینس دایرکت هست.

william wallace

عضو جدید
از ايشون زياد تعريف شنيدم . اين ترم كه باهاشون ندارم . ولي ترم هاي بعد در خدمتشون هستم .[/q
سلام به همه موادي ها . من ودودي جديد متالورژي ام . از دوستاي پيشكسوتم خواهش ميكنم منو يه كم راهنمايي كنن . ميخوام بيشتر در مورد اين رشته بدونم. ضرر كه نكردم وارد اين رشته شدم؟

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از ايشون زياد تعريف شنيدم . اين ترم كه باهاشون ندارم . ولي ترم هاي بعد در خدمتشون هستم .[/q
سلام به همه موادي ها . من ودودي جديد متالورژي ام . از دوستاي پيشكسوتم خواهش ميكنم منو يه كم راهنمايي كنن . ميخوام بيشتر در مورد اين رشته بدونم. ضرر كه نكردم وارد اين رشته شدم؟
سلام دوست عزیز
خوش آمدید
خوب شما هر نوع سوالی دارید ارائه بدید
تا ما جواب بدیم
در مورد یک کلمه ی متالورژی که نمیشه کلی توضیح داد
در هر صورت امیدوارم اینجا بیای
چون چیزهای زیادی یاد میگیری

آخرین ویرایش:

HSLA

عضو جدید
گمانم
شرکت الماسه سازان هست
متاسفانه خودتون باید سرچ کنید
اما شرکت معتبری هست هم از لحاظ واردات و هم تولید الماس
من خودم الان آدرسی ازشون بخاطر ندارم

ممنون حامد جان؛
آدرس سايت شركت الماسه ساز رو پيدا كردم؛ قراره چند نمونه كاتالوگ و.. برام بفرسته. اگر از دوستان كسي هم احتياج داره، بعد از اينكه به ذستم رسيد ميتونم در اختيارشون قرار بدم.
آدرس سايت شركت الماسه سازان:
http://www.almasesaz.com

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون حامد جان؛
آدرس سايت شركت الماسه ساز رو پيدا كردم؛ قراره چند نمونه كاتالوگ و.. برام بفرسته. اگر از دوستان كسي هم احتياج داره، بعد از اينكه به ذستم رسيد ميتونم در اختيارشون قرار بدم.
آدرس سايت شركت الماسه سازان:
http://www.almasesaz.com

خوشحالم که کمکت کردم..

mohsend

عضو جدید
سلام کسی در مورد تکنیک های hard facing با جوشکاری مطلبی داره که لینکشو بذاره

آخرین ویرایش:

navidsaket

عضو جدید
bache hay mavadi yeki az gach baram benevise:redface:

در مورد كدوم قسمت گچ مي خواي؟
فرمولش caco3 هست!
گچ مي تونه دي هيدرات نيمه هيدرات يا انيدريد باشه!
انيدريد زماني است كه گچ آب نداشته باشد ، نيمه هيدرات زماني است كه نصف آب داشه باشد و دي هيدرات 2 مولكول آب داشته باشد كه در زمان درست كردن ، گچ دي هيدرات به سختي درست مي شود چون تمايل زيادي به تركيب شدن بارطوبت هوا دارد و هميشه خواسته يا ناخواسته گچ انيدريد هم همراه گچ نيمه هيدرات درست ميشود!
كه بسته به مقدار انيدريد موجود گچ درجه بندي ميشود!
هرچه انيدريد كمتر داشته باشد بهتر است كه كمترين درصد ها معمولا براي گچ شكسته بندي استفاده مي شود!:warn:;)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam shoma daneshjuye kodoom daneshgahid?
سلام دوست عزیز
خوش آمدید.
در ابتدا قوانین و نحوه ی فعالیت در تالار رو مطالعه کنید.
همچنین در ادامش فارسی هم تایپ نکنید.
من از دانشگاه شهید رجایی هستم

setayesh 88

عضو جدید
تحقق بخشيدن به افسانه شخصي يگانه وظيفه ي ادميان است. همه چيز تنها يك چيز است.و هنگامي كه ارزوي چيزي را داري سراسر كيهان همدست ميشود تا بتواني اين ارزو را تحقق بخشي.

(پائولو كوئليو)

hosain.vakili

عضو جدید
دوست عزیز mansourfcb برای اطلاع بیشتر راجع به سرمت ها به کتاب های متالوژی پودر و مباحث مربوط به hard metals مراجعه کنید. تعداد زیادی مقاله و کتاب وجود دارد.

بالا