****حجاب فاطمی****

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
خانمی وسط جلسه، با پرخاشگری به حجاب اعتراض کرد. دیالمه آنقدر خوب جوابش را داد که همان لحظه روسریش را کشید جلو و گفت: من تا حالا حقیقت را نمی دانستم.

.
.
.
.

دوستان کسی میدونه جواب
شهید دیالمه
چی بود؟؟

sanam.j

عضو جدید

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه خانمی تو نزدیکانمون داشتیم که یه خورده رو پوشش اش حساس نبود....

یک بار توی یه جمعی حرف افتاد راجع به جامعه و حجاب و خطرات و این جور حرفا ،ایشون گفتند که جامعه امن نیست،برای همین گاهی چادر سر میکنم...وگرنه اعتقاد ندارم...

گفتم ،شما زیبا ترین خانمه تهران هستید؟

گفت،نه..ولی معلوم بود که خواسته یکم مثلن خودخواه و خود پسند نباشه...

گفتم معلومه که نیستید،هیچکس بهترین نیست...همیشه از بهتر،بهتر هست...همیشه از زیبا هم زیباتر هست...و هیچکس مطلق نیست...قبوله؟

گفت بله...

گفتم فک کن دارین با همسراتون توی خیابون راه میرید،یه خانمی از شما جوان تر و زیبا تر و بی حجاب از کنارتون رد میشه...نگاهه همسراتون باهاش میره،چی میگید بهش؟

گفت،چشاشو در میارم،غلط کرده و این حرفاییی که خوب از روی حسادت و این حرفاس

گفتم شما اجازه نمیدید یکی نگاهه شوهره شما رو با نمایش اش ببره،پس با چه توجیهی نگاهه شوهرای مردم با خوداتون میبرید؟
چرا چیزی که برای خوداتون نمیپسندید برای مردم میپسندید؟

گفت نگاه نکنن،اصلن باید آقایون سر به زیر باشن،چه معنی داره که به هرکسی رد میشه نگاه کنن...

گفتم قبول که حجاب باید دو طرفه باشه،ولی اگر کاری کنیم که جذب نباشه،مشکله دوم هم خود به خود حله و دیگه نگاهه آلوده نیست،درسته؟
یکی از بی اساس ترین حرفایی بود که تا به حال شنیدم
شما تا به حال عاشق شدین اصلا؟
کسی که عاشق بشه اگه بره آمریکا وسط اون همه بی حجابی بازم میگه عشقم کو
آرامش روحی که آدم با عشقش داره به خاطر سر و شکلش نیست
به خاطر زیبایی ظاهریش نیس به هیچ عنوان
کسی که به دل آدم میشینه حرم امن دل آدمه که تو تمام لحظات حضورش آب رو آتیشه
اگه مردی میخاد با نگاه کردن به یه زن خوشگلتر بگه ای وای چه غلطی کردما کاش بیشتر حواسمو جمع میکردم این چی بود گرفتم من. همون بهتر که این مرد زنشو به خاطر این افکار ابلهانه و کودکانش ول کنه بره با یکی استخون پرست مثه خودش باشه. اون دخترم قطعا خیلی خوش شانس بوده که از دست چنین مردی راحت شده.
هه
واقعا دل مردا رو میبرن ادمای بد حجاب؟
وای به حال مردای ما که دلشون اینجوری میره واسه همچین چیزی میره وای به حال جامعمون
دست مریزاد به کسایی که بنیان تفکر مردامونو اینطوری بنا گذاشتن
آدم دردش میگیره یه سری تفکرات رو میبینه
مطمئن باشید تا زمانی که طرز دعوتتون به حجاب این تفکر سطحی باشه هیچ اتفاقی نمیوفته

rahino

کاربر ممتاز
اگه مردی میخاد با نگاه کردن به یه زن خوشگلتر بگه ای وای چه غلطی کردما کاش بیشتر حواسمو جمع میکردم این چی بود گرفتم من. همون بهتر که این مرد زنشو به خاطر این افکار ابلهانه و کودکانش ول کنه بره با یکی استخون پرست مثه خودش باشه. اون دخترم قطعا خیلی خوش شانس بوده که از دست چنین مردی راحت شده.
هه
وای به حال مردای ما که دلشون اینجوری میره واسه همچین چیزی میره وای به حال جامعمون
مطمئن باشید تا زمانی که طرز دعوتتون به حجاب این تفکر سطحی باشه هیچ اتفاقی نمیوفته

سلام عزیزم بنده مطمئن هستم که نظر شما خیره
برا اونی که هدفش مشخصه زشت و خوشکل بیمفهومه
اونا که اوضاعشون مشخصه چون مسیرشون مشخصه

این مطلبی رو که این برادرمون گذاشتن مربوط به آدمایی هستش که مشکل دارن که متاسفانه کم هم نیستن چه تو جامعه ی ما چه در جوامع دیگر

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزم بنده مطمئن هستم که نظر شما خیره
برا اونی که هدفش مشخصه زشت و خوشکل بیمفهومه
اونا که اوضاعشون مشخصه چون مسیرشون مشخصه

این مطلبی رو که این برادرمون گذاشتن مربوط به آدمایی هستش که مشکل دارن که متاسفانه کم هم نیستن چه تو جامعه ی ما چه در جوامع دیگر
مشکلشون با حجاب حل میشه؟ به نظر شما اینا همونایی نیستن که اگه چادرم سر کنی بازم؟؟؟ این مشکل هست اما راه حلش حجابه؟
من منظورم آدمایی نیس که بیماری روانی جنسی دارن ها و بدحجابی بدترین تاثیرو روشون میذاره و تو جامعه ما چون روابط آزاد نیسو اون بیمار فقط میبینه و بعد هیچی هی حالش بدتر میشه. این آدما حسابشون جداس. روی صحبتم باجماعتی بود ک ازدواج کردن. روی صحبتم با معیارهاست با تفکرات شکل گرفته ی صددر صد غلطه

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
مشکلشون با حجاب حل میشه؟ به نظر شما اینا همونایی نیستن که اگه چادرم سر کنی بازم؟؟؟ این مشکل هست اما راه حلش حجابه؟

البته این یک نظره اما به نظر بنده حجاب گرفتن میتونه تا حدود بسار زیادی آسیب هایی که این آدمای مریض به پیکره ی جامعه و خانواده میزنن رو کم کنه
مثلا وقتی حجاب باشه این آدما تا حدود قابل توجهی وسوسه نمیشن که متعرض اون خانوم بشن

دانشگاه ما تو شهرستان سال 82 تو یه مسیر پرتی بود من حجاب میگرفتم و طی 2 سالی که تو مسیر میرفتم به جرئت میتونم بگم حتی کسی لفظی هم متعرض من نشد
درحالیکه اون مسیر به ناامنی تا حدودی مشهوره اما دوستان دیگه که حجاب درستی نداشتن با دلهره رفت و آمد میکردن

دین ما و احادیث میگه میخواین سالم بمونین حجاب حتی این آیه ی صریح قران کریم هستش که میخواهید مورد زار و اذیت قرارنگیرید حجاب داشته باشید
حتی میفرمایند در برخورد با نامحرم صدایتان را نازک نکنید که طمع کاران به طمع بیفتند

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
البته این یک نظره اما به نظر بنده حجاب گرفتن میتونه تا حدود بسار زیادی آسیب هایی که این آدمای مریض به پیکره ی جامعه و خانواده میزنن رو کم کنه
مثلا وقتی حجاب باشه این آدما تا حدود قابل توجهی وسوسه نمیشن که متعرض اون خانوم بشن

دانشگاه ما تو شهرستان سال 82 تو یه مسیر پرتی بود من حجاب میگرفتم و طی 2 سالی که تو مسیر میرفتم به جرئت میتونم بگم حتی کسی لفظی هم متعرض من نشد
درحالیکه اون مسیر به ناامنی تا حدودی مشهوره اما دوستان دیگه که حجاب درستی نداشتن با دلهره رفت و آمد میکردن

دین ما و احادیث میگه میخواین سالم بمونین حجاب حتی این آیه ی صریح قران کریم هستش که میخواهید مورد زار و اذیت قرارنگیرید حجاب داشته باشید
حتی میفرمایند در برخورد با نامحرم صدایتان را نازک نکنید که طمع کاران به طمع بیفتند
همه حرفاتون درست
ولی این جواب حرفای من نبود
حجاب خیلی فراتر از یه پوشش هست. حجاب رفتاری نگاهی
چه بسا من چادری دیدم با قروفر هزارجور ادا برا ی سوال ساده چه بسا بی حجابی که با غروری که تو ایستادنش حرف زدنش بخشی از حجابش رورعایت کرده
که این البته درستی یا غلطی نوع پوششو اصلا توجیه نمیکنه ها صرفا خواستم بگم وسیعتر از ی پوشش هست حجاب
اینا بحثای دیگه ای
من بحثم فلسفه ی حجاب نیست
بحثم مواردکاملانامربوطیه ک هی ب حجاب وصلش میکنن ک زننده ام هست
در هرصورت مرسی

rahino

کاربر ممتاز
همه حرفاتون درست
چه بسا من چادری دیدم با قروفر هزارجور ادا برا ی سوال ساده چه بسا بی حجابی که با غروری که تو ایستادنش حرف زدنش بخشی از حجابش رورعایت کرده
که این البته درستی یا غلطی نوع پوششو اصلا توجیه نمیکنه ها صرفا خواستم بگم وسیعتر از ی پوشش هست حجاب
اینا بحثای دیگه ای
در هرصورت مرسی

ما هم که میگیم حجاب نظرمون روی تمام جوانب حجابه که یه نمونشو مثال زدم همون نازک صحبت نکردن
حجاب ابعادش زیاده و ممنون از شما که این بحث رو پیش کشیدید
حدیث داریم از آقا امیرالمومنین علیه السلام که میفرمایند :الظاهر عنوان الباطن
مثلا یکی که در ظاهر و موقعیت های مختلف زندگی آدم آرومیه قطعا باطن آرومی داره که اینجوری خودشو بروز میده
و به قول ایرانیا از کوزه همان برون تراود که در اوست
اونی که از حجاب فقط چادر سر کردنو فهمیده اما یه آدامس قد کله اش کرده تو دهنش و هر هر با نامحرم شوخی میکنه عملا داره کار اون خانومی رو انجام میده حجاب درستی نداره
حالا اون چادرش که نمیتونه رفتارشو بپوشونه و اینجا هست که به هر نامحرمی مجوز میده

مثلا بنده با یه مانتوی راحت که اندممو نشون نمیده و با یه روسری یا مقنعه که حجم موهامو نشون نمیده و با یه شلواری که تنگ نیست میتونم بدون چادر حجاب داشته باشم
کلا جلب توجه نکنم
حجاب :نگاه،راه رفتن، انتخاب کلمات مناسب در برخورد با نامحرم،لحن،صداو ..........

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هه

سلام..ممنون از نظراتون خانمه زند....

عاشق شدم...بله.
فرق داره خانمه زند....،من یه مخاطب داشتم تو حرفام...100 البته که شما درست میگید.

بحث عشق و علاقه و اینا رو اگر بخوام باز کنم اینجا جاش نیست،متأسفانه به دلیل مشکلاته متعدد که جوونای ما دارن،ازدواج ها عقب افتاده و عشق ها رنگه دیگه ای گرفته...

شما خیلی دسته بالا میگیرید خانم...

دل؟من لغته مناسب برای هوس رانان پیدا نکردم...من یه اشاره تو مصاحبه ام کردم...نرفتم تو عمق ،خوب نیست بعضی حرفارو زد.

مخاطبا ما معمولن کسایی هستند که دشمنه حجاب نیستن،بحث و گفت و گو هم نمیکنم باهاشون...

مخاطبه من الان اینجاس...خوداشون هم میدونن که بحثه من مشکله امروزه خیابون های شهره....

من معذرت میخوام از دوستان و در صوورته لزوم اجازه بدین بحث در تاپیکه دیگه ای ادامه پیدا کنه...

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همه حرفاتون درست
اینا بحثای دیگه ای
در هرصورت مرسی

حجابه ظاهری هم لازمه خانمه زند...من بگم رفتارم حجاب داره،کافیه؟نیست...

من در متنه بالا اشاره کردم که آقایون هم باید حجاب نگاه داشته باشن...ولی پشنهاد هم دادم که بهتره حجابه ظاهریه خانمها رعایت بشه تا اصلن به این فکر نکنیم که این آقا باید حجابه نگاه داشته باشه یا نه...

شما چادری دیدن با مشکل؟خوب پس یعنی همه چادری ها مشکل دارن؟
من هم متضاد اشو بگم؟

بی حجابه با غرور؟حرف زدنش بخشی از حجاب اشو رعایت کرده؟لقمه رو دوره سراتون میپیچونید؟:surprised:خو مثله بچه آدم درست لباس بپوشه که مجبور نباشه با حرف زدن و توضیح حجاب داشته باشه

شما مثله میوه فروشی میمونید که میگه میخوام میوه هامو بذارم شب تو خیابون،چرا باید فکر کنم به دزد و این حرفا...افکاره نئوکلاسیک...

rahino

کاربر ممتاز
ذکر مخصوص آخر الزمان! ==» دعای غریق

بحار الأنوار به نقل از عبد اللّه بن سنان: امام صادق علیه السلام فرمود: بزودى در شبه ه‏اى خواهید افتاد و بدون نشانه‏ اى نمایان و امامى رهنما خواهید ماند. از این شبهه رهایى نمى‏ یابد مگر آن کس که دعاى غریق را بخواند. عرض کردم: دعاى غریق چگونه است؟ فرمود: مى‏گویى: «یا اللّهُ یا رحمنُ یا رحیمُ، یا مُقلِّبَ القلوبِ ثَبِّتْ قلبی على دِینِک»‏؛خدایا! مهر گسترا! مهربانا! اى دگرگونساز دلها! دل مرا بر دینت استوار گردان». و من گفتم: «یا مقلّب القلوب و الأبصار، ثبّت قلبى على دینک؛ اى دگرگونساز دلها و اندیشه‏ ها! دل مرا بر دینت استوار گردان!» و امام فرمود: البته خداوند عزّ و جلّ دگرگون کننده دلها و اندیشه ‏هاست. اما تو همان بگو که من مى‏ گویم: اى دگرگونساز دلها! دل مرا بر دینت استوار گردان.
میزان الحکمه ج‏1 ص 390 حدیث: 1289

لطفا با ذکر منبع منتشر کنید ( منبع: گناه شناسی 313fadaii.blog.ir)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حجابه ظاهری هم لازمه خانمه زند...من بگم رفتارم حجاب داره،کافیه؟نیست...

من در متنه بالا اشاره کردم که آقایون هم باید حجاب نگاه داشته باشن...ولی پشنهاد هم دادم که بهتره حجابه ظاهریه خانمها رعایت بشه تا اصلن به این فکر نکنیم که این آقا باید حجابه نگاه داشته باشه یا نه...

شما چادری دیدن با مشکل؟خوب پس یعنی همه چادری ها مشکل دارن؟
من هم متضاد اشو بگم؟

بی حجابه با غرور؟حرف زدنش بخشی از حجاب اشو رعایت کرده؟لقمه رو دوره سراتون میپیچونید؟:surprised:خو مثله بچه آدم درست لباس بپوشه که مجبور نباشه با حرف زدن و توضیح حجاب داشته باشه

شما مثله میوه فروشی میمونید که میگه میخوام میوه هامو بذارم شب تو خیابون،چرا باید فکر کنم به دزد و این حرفا...افکاره نئوکلاسیک...
شما پست من رو خوندید؟
اولا چرا بهتره که خانوما رعایت کنن. این تفکر غلطه اول. هر دو پنجاه پنجاه. دوطرفست این قضیه
دوما بله چادری دیدم با مشکل زیادم دیدم. ولی چادر رو دوست دارم. دوستای چادری خیلی گلی هم دارم. حرفمم ربطی به این قضیه نداشت. گفتم صرف حجاب ظاهری نیست. گفتم حجاب رفتاری زبانی نگاهی دلی هم هست.
سوما گفتم اون خانوم بدحجاب ممکنه حجاب ظاهری نداشته باشه ولی رفتارش خیلی سنگین باشه. خوب این یعنی ناقصه حجابش. کی گفتم ایشون حجاب رفتاری رو داره که ظاهری رو نداشته باشه؟
من اون میوه فروش نیستم فقط طرز فکرم با شما فرق داره که اونم طبیعیه.
نئو کلاسیکم نشدیدم تا بحال.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ما هم که میگیم حجاب نظرمون روی تمام جوانب حجابه که یه نمونشو مثال زدم همون نازک صحبت نکردن
حجاب ابعادش زیاده و ممنون از شما که این بحث رو پیش کشیدید
حدیث داریم از آقا امیرالمومنین علیه السلام که میفرمایند :الظاهر عنوان الباطن
مثلا یکی که در ظاهر و موقعیت های مختلف زندگی آدم آرومیه قطعا باطن آرومی داره که اینجوری خودشو بروز میده
و به قول ایرانیا از کوزه همان برون تراود که در اوست
اونی که از حجاب فقط چادر سر کردنو فهمیده اما یه آدامس قد کله اش کرده تو دهنش و هر هر با نامحرم شوخی میکنه عملا داره کار اون خانومی رو انجام میده حجاب درستی نداره
حالا اون چادرش که نمیتونه رفتارشو بپوشونه و اینجا هست که به هر نامحرمی مجوز میده

مثلا بنده با یه مانتوی راحت که اندممو نشون نمیده و با یه روسری یا مقنعه که حجم موهامو نشون نمیده و با یه شلواری که تنگ نیست میتونم بدون چادر حجاب داشته باشم
کلا جلب توجه نکنم
حجاب :نگاه،راه رفتن، انتخاب کلمات مناسب در برخورد با نامحرم،لحن،صداو ..........
اون حجابی که گفتی قبولش داری رو خ جاها قبولش ندارن
میگن چادر و لاغیر
میگن اشکالی نداره میای اینجا سر کن حالا رفتی بیرون به ما چه
میگن...
راستی یکی رو میشناسم چون مانتویی بود از تدریس قرآن منعش کردن ک مبادا الگوی بدی باشه برای شاگرداش در حالی که خیلی هم ساده بود
میگن قرآن برای ما چادریاست ولاغیر
میگن اسلام گفته اگه مانتویی جماعتو محلش نذاریم تو جمعمون خودش به راه ما کشیده میشه
میگن حجاب زندگیا رو نجات میده ولی آمار طلاق تو قم و مشهد خیلی بالاست
میگن حجاب ولی نمیگن حجاب چیه فقط میگن حجاب
میگن قرآن گفته حجاب پس حجاب
ولی نمیگن مثه آمریکا بریم تاثیرشو رو توی تز دکترامون آزمایش کنیم از صد جهت ژنتیکی علمی رفتاری بررسی کنیم
میگن همینی که ما میگیم ولا غیر
اونوقت شما میگین یه مانتو و... میشه حجاب کامل؟
میگن حجاب ولی چادر قیمتش تو کشوری که منبع نفته بالاست
میگن حجاب ولی چادری که ما سر مکنیم رو با بدترین کیفیت از چین میارن بازارا پر میشه از چادر آشغال بی کیفیت
میگن چادر ولی شال پهنو و با کیفیت قیمتش سر به فلک میکشه
میگن مانتو ولی از طرحای جدید استقبال نشد که نشد
میگن مانتو ولی یه دوره ای مانتوی بلند پیدا کردن مثه سوزن بود وسط جنگل
میگن ولی ...

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
من سعی می کنم حجابم را رعایت کنم.البته حجاب به نظر من فقط روسری و چادر نیست.دوستانی دارم که شاید حجاب مو راخوب رعایت نم کنند ولی حجاب چشم ،بدن ،خنده،اخلاق و.....
را خیلی خوب رعایت می کنند و یه جورایی باهاشون راحتم.امیدوارم روزی حجاب مویشان را هم رعایت کنند.ولی داریم افرادی که حجاب ظاهر دارند و بس.پس فقط حجاب ظاهر کافی نیست.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شما پست من رو خوندید؟
اولا چرا بهتره که خانوما رعایت کنن. این تفکر غلطه اول. هر دو پنجاه پنجاه. دوطرفست این قضیه
دوما بله چادری دیدم با مشکل زیادم دیدم. ولی چادر رو دوست دارم. دوستای چادری خیلی گلی هم دارم. حرفمم ربطی به این قضیه نداشت. گفتم صرف حجاب ظاهری نیست. گفتم حجاب رفتاری زبانی نگاهی دلی هم هست.
سوما گفتم اون خانوم بدحجاب ممکنه حجاب ظاهری نداشته باشه ولی رفتارش خیلی سنگین باشه. خوب این یعنی ناقصه حجابش. کی گفتم ایشون حجاب رفتاری رو داره که ظاهری رو نداشته باشه؟
من اون میوه فروش نیستم فقط طرز فکرم با شما فرق داره که اونم طبیعیه.
نئو کلاسیکم نشدیدم تا بحال.

من نگفتم 100 خانما،0 آقایون...من پیشنهاد دادم،گفتم اگر از این طرف حل بشه،اصلن گزینه دومی وجود نداره...من نگفتم تفکرم اینه و... شما هم درست بخونید خانمه زند..

حجابه ظاهری چیزیه که لازمه...من نمیتونم بگم صرفه اینکه حجابه کلامی دارم،ظاهری کم اهمیت بشه یا به عنوانه لازم ازش نام برده نشه...

بله،حجابش ناقصه،رفتاره سنگین هم به عنوان معمول،لازم هست،ولی کافی نیست خانم زند...

ببینید،من نمیدونم منظوره شما چیه،ولی من که در حدی نیستم که نظریه بدم،ولی بزرگان یه چیزی میدونستن که اسمه حجاب رو روی پوشش اول گذاشتند...

در ضمن،من تا چند بار متنه کسی رو نخونم،جواب اشونو نمیدم،چون برای نظره بقیه احترام قائلم....شاید نظره کسی اینجا اشتباه باشه،ولی من حق ندارم نخونده جواب بدم،اونم بی ربط...

معذرت میخوام از بیانه سخت ام،احساس کردم بهتره اینجوری جواب بدم

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون حجابی که گفتی قبولش داری رو خ جاها قبولش ندارن
میگن چادر و لاغیر
میگن اشکالی نداره میای اینجا سر کن حالا رفتی بیرون به ما چه
میگن...
راستی یکی رو میشناسم چون مانتویی بود از تدریس قرآن منعش کردن ک مبادا الگوی بدی باشه برای شاگرداش در حالی که خیلی هم ساده بود
میگن قرآن برای ما چادریاست ولاغیر
میگن اسلام گفته اگه مانتویی جماعتو محلش نذاریم تو جمعمون خودش به راه ما کشیده میشه
میگن حجاب زندگیا رو نجات میده ولی آمار طلاق تو قم و مشهد خیلی بالاست
میگن حجاب ولی نمیگن حجاب چیه فقط میگن حجاب
میگن قرآن گفته حجاب پس حجاب
ولی نمیگن مثه آمریکا بریم تاثیرشو رو توی تز دکترامون آزمایش کنیم از صد جهت ژنتیکی علمی رفتاری بررسی کنیم
میگن همینی که ما میگیم ولا غیر
اونوقت شما میگین یه مانتو و... میشه حجاب کامل؟
میگن حجاب ولی چادر قیمتش تو کشوری که منبع نفته بالاست
میگن حجاب ولی چادری که ما سر مکنیم رو با بدترین کیفیت از چین میارن بازارا پر میشه از چادر آشغال بی کیفیت
میگن چادر ولی شال پهنو و با کیفیت قیمتش سر به فلک میکشه
میگن مانتو ولی از طرحای جدید استقبال نشد که نشد
میگن مانتو ولی یه دوره ای مانتوی بلند پیدا کردن مثه سوزن بود وسط جنگل
میگن ولی ...

با اجازه از استارتره محترمه این بخش:

شما دارین فرافکنی میکنید و اصطلاح هارو پشته سره هم ردیف میکنی،یک به یک بفرمائید،در خدمت هستیم جهته توضیح :
1- کی میگه چادر ولاغیر؟حجابه کامل و درست و اصولی ظاهری،خیلی ها هستند که بدونه چادر حجاب اشون بهتر هم هست که ما داریم اینجا...

2-من استاد قرآن میشناسم که مانتویی هستند و من برای کارهای مراسمات با ایشون تماس میگیرم و تشریف میارن،چه حرفیه میزنید؟
شما دارید یه عده تند رو که خشکه مذهبی هستند و در اصول از هم سبقت میگیرند که اصوله کی سخت تره رو مسلمون نشون میدیدن؟

پیامبر گفته شنونه مؤمن خنده رو بودنشه...شما با این ویژگی مسلمونارو بشناسید...

3-کی گفته قرآن برای ما چادری هاست؟خانم شما حق ندارید اینطوری حرف بزنید...ادبیات اتون توهین آمیزه...

من واقعن خجالت کشیدم از خوندنه بعضی حرفای شما...

دله پری هم از اجناس و بازار هم دارین:surprised:
هزینه تولید بالاس خانمه زند...دوسته من تولیدی پارچه داشت،چادره سیاه نمیصرفه تولیدش...اینارو نباید تو بحث های دینی اورد،چادره سیاه برای تولید کننده انقدر دریماد که وقتی بیاره بازارفشما با پولش میتوندی 2 تا چادره وارداتی بخرید...خوب اقتصاده کشور مریضه،مردم دنباله کیفیت نیستن،دنباله ارزونی هستند....این بحثه دینیه؟

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من سعی می کنم حجابم را رعایت کنم.البته حجاب به نظر من فقط روسری و چادر نیست.دوستانی دارم که شاید حجاب مو راخوب رعایت نم کنند ولی حجاب چشم ،بدن ،خنده،اخلاق و.....
را خیلی خوب رعایت می کنند و یه جورایی باهاشون راحتم.امیدوارم روزی حجاب مویشان را هم رعایت کنند.ولی داریم افرادی که حجاب ظاهر دارند و بس.پس فقط حجاب ظاهر کافی نیست.

ممنون از حضورتون و سلام...

همه قبول دارن که حجاب منوط به ظاهر نیست،ولی شما اینو قبول داشته باشین که بدونه حجابه ظاهری،حجاب از معنا میفته...این خانمه زند که قبول نمیکنن:)

شما کمک اشون کنید،فواید بگین...راه بذارین جلو راه اشون

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نگفتم 100 خانما،0 آقایون...من پیشنهاد دادم،گفتم اگر از این طرف حل بشه،اصلن گزینه دومی وجود نداره...من نگفتم تفکرم اینه و... شما هم درست بخونید خانمه زند..

حجابه ظاهری چیزیه که لازمه...من نمیتونم بگم صرفه اینکه حجابه کلامی دارم،ظاهری کم اهمیت بشه یا به عنوانه لازم ازش نام برده نشه...

بله،حجابش ناقصه،رفتاره سنگین هم به عنوان معمول،لازم هست،ولی کافی نیست خانم زند...

ببینید،من نمیدونم منظوره شما چیه،ولی من که در حدی نیستم که نظریه بدم،ولی بزرگان یه چیزی میدونستن که اسمه حجاب رو روی پوشش اول گذاشتند...

در ضمن،من تا چند بار متنه کسی رو نخونم،جواب اشونو نمیدم،چون برای نظره بقیه احترام قائلم....شاید نظره کسی اینجا اشتباه باشه،ولی من حق ندارم نخونده جواب بدم،اونم بی ربط...

معذرت میخوام از بیانه سخت ام،احساس کردم بهتره اینجوری جواب بدم
نه نیازی به عذر خواهی نیست. خواهش میکنم. خوب اخه خودتون قضاوت کنین دیگه. اولا که اصلا من به خانوم راهی نو هم گفتم بحث من حجاب نیست.بحثم مشکلاتی بود که اصلا ربطی به حجاب نداره ولی هی ربطش میدن. ولی ببیبنید خودتون آخه چی گفتید الان. میگید اگ خانوما رعایت کنن دیگه اقایون وظیفه ای ندارن. به قول خودتون طرف دیگه که اقایون باشن دیگه حله. اخه یعنی چی این حرف.من میتونم یه ججاب ساده و معمولی داشته باشم که راحتم باشم اون آقا هم وظیفه اخلاقی شو رعایت کنه زوم نکنه. شرمنده راحت میگم. چرا همش میگید خانوما. این غلطه دیگه وا.
الان شما میگید بیشتر قضیه متوجه خانوماست منم حرفم این بود که نخیر. هر دو طرف باید رعایت کنن و پنجا پنجا هست.
نظر شمام برای من محترمه. اگه گفتم پستم رو نخوندین چون حس کردم نظراتتون خیلی فاصله داره از حرفم. یا مثلا الان گفتید رفتارم علاوه بر حجاب مهمه خوب من مگه غیر اینو گفتم که تازه تاکیدم کردین؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با اجازه از استارتره محترمه این بخش:

شما دارین فرافکنی میکنید و اصطلاح هارو پشته سره هم ردیف میکنی،یک به یک بفرمائید،در خدمت هستیم جهته توضیح :
1- کی میگه چادر ولاغیر؟حجابه کامل و درست و اصولی ظاهری،خیلی ها هستند که بدونه چادر حجاب اشون بهتر هم هست که ما داریم اینجا...

2-من استاد قرآن میشناسم که مانتویی هستند و من برای کارهای مراسمات با ایشون تماس میگیرم و تشریف میارن،چه حرفیه میزنید؟
شما دارید یه عده تند رو که خشکه مذهبی هستند و در اصول از هم سبقت میگیرند که اصوله کی سخت تره رو مسلمون نشون میدیدن؟

پیامبر گفته شنونه مؤمن خنده رو بودنشه...شما با این ویژگی مسلمونارو بشناسید...

3-کی گفته قرآن برای ما چادری هاست؟خانم شما حق ندارید اینطوری حرف بزنید...ادبیات اتون توهین آمیزه...

من واقعن خجالت کشیدم از خوندنه بعضی حرفای شما...

دله پری هم از اجناس و بازار هم دارین:surprised:
هزینه تولید بالاس خانمه زند...دوسته من تولیدی پارچه داشت،چادره سیاه نمیصرفه تولیدش...اینارو نباید تو بحث های دینی اورد،چادره سیاه برای تولید کننده انقدر دریماد که وقتی بیاره بازارفشما با پولش میتوندی 2 تا چادره وارداتی بخرید...خوب اقتصاده کشور مریضه،مردم دنباله کیفیت نیستن،دنباله ارزونی هستند....این بحثه دینیه؟
اون مربی قرانی که از تدریس منع شد و برخورد درستی باهاش نشد یکی از نزدیک ترین افراد به منه. اصلا هم ناراحت نیست.. هر کی ام هر قضاوتی کرده خودش میدونه. بهش دقیقا اینو گفتن که تو الگو هستی پس چادر سر کنی بهتره. بعدم دیگ بهش کلاس ندادن. حتی یه ترم یکی از دانش آموزاش به خاطر عوض کردن مدرسش تحت جو مدرسه غیرانتفاعی چادر رو گذاشت زمین و آرایش هم کرد و مسئولین آموزشگاه تقصیر رو گردن معلم مانتویی انداختن که شما باعث شدی. شما از حرفای من خجالت کشیدین؟ برای چی؟ دانشگاه امیرکبیر دانشکده نساجی داره به چه بزرگی با چه امکاناتی چه هیئت علمی ای.ولی پارسال تلوزیون گفت شاید این دانشکده بسته بشه چون دانشجوهاش روز به روز کمتر میشن. بعد ما پوشاکو چادر و پارچه رو وارد میکنیم؟؟؟ اونم کجا جایی که مهد تولید پارچست؟این خجالت داره آقای محترم نه حرفای من.
این تاپیک جای این بحث نیست منم قصد بحث نداشتم ولی پیش اومد.
هزنیه تولیدش بالاست؟ دوتا متخصص پارچه استخدخام کن یه کم بهشون پول بده سر سال هزار تا راه حل ارائه میدن که هزینش کم بشه. چرا صورت مسئله باید پاک بشه
هر حرفی زدم یا کلا تو زندگیم میزنم اصلا شخصیتم اجازه توهین نمیده. شاید برداشت شما اینطور بوده. ولی اینطوری دیدم که گفتم. اونطور که قرآن میگه قرآن برای همه ی مردمه تو جامعه ما جا نیوفتاد. یه طور انحصاری برخورد شد. مثلا مردم فکر میکنن فقط یه عده ی خاصی باید قرآن ببخونن یا هرکی قرآنیه فکر میکنن ادم خاصیه. چرا باید اینطور باشه؟ قرآن برای همست. چیزی که دیدم رو گفتم. نه چیزی که مایه ی توهین باشه. من خودم چادری نیستم ولی چادر رو خیلی مقدس میدونم و دوست دارم اتفاقا. پس دیگه دلیلی برای توهین بهش ندارم.
که اگه دوست ننداشتمم به خودم اجازه توهین نمیدادم.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

دختر خانم چادری که جلوی موهایش را مثل یک تاج خروس بیرون می آورد واقعا فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که صدای قهقهه اش تا ده تا خانه آن طرف تر می رود فاجعه است !

دختر خانم چادری که تمام اقوام و خویشانش برایش محرم محسوب می شوند فاجعه است !

دختر خانم چادری که با صورت آرایش کرده از خانه بیرون می رود، واقعاً فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که توی عروسی ها بد عمل کند واقعاً فاجعه است !

دختر خانوم چادری ای که حاضره شب عروسیش لباس بد بپوشه، فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که توی دانشگاه با پسرای همکلاسی اش بگو و بخند داره، فاجعه است !

دختر خانم چادری ای که حیا نمی کند که توی تاکسی کنار یک پسره، واقعاً فاجعه است!

اینها فاجعه اند

اما ..........

دختر خانم چادری که وقتی یک دختر بدحجاب را می بیند و از او روی می گرداند نه تنها فاجعه است، بلکه یک بحران شدید و خطرناک است !!

به راستی چادری ها تا حالا چه قدر توانستن روی بدحجاب ها اثر مثبت بگذارن و نه تنها دید آنها را به پوشش عوض کنن، بلکه آنها را به چادر متمایل کردن؟

اگر کسی بتواند یک دختر بدحجاب را باحجاب کند به معنای واقعی یک جهاد کرده است.
آیا تنها خود محجبه باشیم کافی است و دیگر تکلیفی نداریم؟؟؟!!!

به راستـــی چه بایــــــد کـــــــــــرد؟؟

آخرین ویرایش:
بالا