تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چيكار كنيم ايده پردازيمون خوب شه؟؟؟؟

فکر نکنم الان که حدود 1 ماه مونده بتونیم ایده پردازیمونو قوی تر کنیم چون به نظرم پروسه زمان بری میخواد که الان نمی صرفه بالاش وقت بذاریم. فکر می کنم تو این یک ماه باید رو ارائه و سرعت ارائه وقت گذاشت چون چیزیه که هرقدر وقت بذاریم اوضاعمونو بهتر میکنه در حالیکه مانور روی ایده پردازی ریسکش بالاست آدم میره کلی براش تایم میذاره بعد سر جلسه اصلا نمیرسه ارائه بکندش یا اصلا ارائه هم میکنه و به نظر خودش مناسبه اما داورها یا باهاش حال نمیکنن یا میگن تقلیدیه یا نارسا هست و ...
==============
یکی از اساتید(اسفندماه) می گفت که واسه ایده پردازی هم باید مطالعه مستمر داشته باشین هم زیاد کار ببینین هم زیاد اسکیس ببینین(آخه اسکیس خوب از کجا گیر بیاریم؟؟؟!) هم نقد آثار معماری بخونین(مخصوصا کارهای ایرانی) و مهمتر ار همه کارتون(اسکیستون) رو با چند نفر که تو زمینه اسکیس سرشون به تنشون می ارزه کرکسیون کنین(اینو چیکار کنم آخه؟؟!)

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
استاد من گفت پلان طبقه اصلیتو در مقیاس بکش بقیشو کوچیک ولی با تناسبات درست کنارش ! لازم هم نیست همه طبقات کشیده بشن !

دقیقا استاد منم همینو گفت....خدا این اساتید رو از ما نگیره:biggrin:

mahboooobeh

عضو جدید
خب سلام بچه ها من اوومدم.....پر انرژی برای یه اسکیس.....از امروز میخام شروع کنم...
به امید خدا.....
:w14: کمکم کنین مرسی

چه پر انرژی.................................

بچه ها امروز اولین جلسه شقاقی بوده!2تا موضوع داده،هرکدوم 3ساعت تایم داشته!!!بقیش رو کار چندنفر تحلیل کردن...
رو کااتون تایم بذارین....هیچی از این جماعت بعید نیست پارسال 4ساعت بود...امسال شاید یه سورپرایز داشته باشن و 3ساعته باشه!!!
من دوستام کلاس شقاقی میرن ازشون پرسیدم....حالا قراره برام موضوعاتو بفرسته فردا پس فردااااااااااا:smile:

بچه ها مطمئنین شقاقی وا3 وورکشاپش ازمون گرفته:confused:اینجور که من دیدمو شنیدم تقریبا همه رو گرفته که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز

بچه ها امروز اولین جلسه شقاقی بوده!2تا موضوع داده،هرکدوم 3ساعت تایم داشته!!!بقیش رو کار چندنفر تحلیل کردن...
بچه ها رو کااتون تایم بذارین....هیچی از این جماعت بعید نیست پارسال 4ساعت بود...امسال شاید یه سورپرایز داشته باشن و 3ساعته باشه!!!
من دوستام کلاس شقاقی میرن ازشون پرسیدم....حالا قراره برام موضوعاتو بفرسته فردا پس فردااااااااااا:smile:

بچه ها مطمئنین شقاقی وا3 وورکشاپش ازمون گرفته:confused:اینجور که من دیدمو شنیدم تقریبا همه رو گرفته که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راست میگی امسال همه چی تغییر کرده بود...
چه خوب....ای کاش بچه های اینجا هم کاراشونو میزاشتند و کورکسیون میکردیم با هم

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

رو کااتون تایم بذارین....هیچی از این جماعت بعید نیست پارسال 4ساعت بود...امسال شاید یه سورپرایز داشته باشن و 3ساعته باشه!!!

دوتا موضوع بود
کتابخانه مجله روی زمین با شیب 30 % و طراحی فرهنگسرای حفاظت میحط زیست در سایت عباس آباد

arefeh

کاربر ممتاز
می گم دوستان شما تمرین می کنید یا همیشه توی نت هستین

من تمرین می کنم البته سرعتم کمه....امروز کلا دو تا پلان زائرسرا و مقطع شو زدم...البته تایم نگرفتم چون یه روز فکر می کنم و اسکیس رو میرنم و درک می کنم و بعدم خفظ روز بعد تایم می گیرم بدون اینکه به کار قبلی نیگاه کنم همونو میزنم...ک اگه موضوعی مشابه اونو دادند توی همچین اقلیمی بدونم باید چ کنم و به چ چیزهایی توجه کنم.و چون کیوپ پلانها توی اقلیم هایکسان تقریبا مشایه همند میشه دیگه هر کاری کرد روش.

arefeh

کاربر ممتاز
دوتا موضوع بود
کتابخانه مجله روی زمین با شیب 30 % و طراحی فرهنگسرای حفاظت میحط زیست در سایت عباس آباد
میشه لطف کنید و توضیح بدید....نمونه ای ازش عکس دارید از کار بچه ها ک استاد خیلی نقدد کرده باشه ک بفهمیم به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟
ریز فضاهاشو داده...؟سایت عباس آباد کجاس؟تو تهران...محیط کدوم بخشه؟؟منظورم اطرافش چیه...
کلا زحمت توضیحشو میکشید....

soh-rab

عضو جدید
من تمرین می کنم البته سرعتم کمه....امروز کلا دو تا پلان زائرسرا و مقطع شو زدم...البته تایم نگرفتم چون یه روز فکر می کنم و اسکیس رو میرنم و درک می کنم و بعدم خفظ روز بعد تایم می گیرم بدون اینکه به کار قبلی نیگاه کنم همونو میزنم...ک اگه موضوعی مشابه اونو دادند توی همچین اقلیمی بدونم باید چ کنم و به چ چیزهایی توجه کنم.و چون کیوپ پلانها توی اقلیم هایکسان تقریبا مشایه همند میشه دیگه هر کاری کرد روش.

روش خوبیه من هم برم همین کارو بکنم
من که هر بار خواستم 4 ساعت اسکیس بزنم کلن به خود معماری و اسکیس و سازمان سنجش لعنت می فرستم
خب چرا سازمان سنجش می گم چرا
شما اگه توجه کنید انتخابات 24 ام هست اگه بکشه به دور دوم احتمالا 2 هفته بینش فاصله می افته به دلیل اینکه شمارش آرا هم برای ریاست جمهوری هست هم برای شوراهای شهر خصوصا که تهران رای هایش همیشه آخر اعلام می شه به دور دوم بکشه احتمالا کنکور سراسر از 6 تیر به یک هفته بعد منتقل می شه یعنی می افته 13 و14 و15
و آخرین فرصت تا قبل از ماه رمضان همین 13 و 14 و 15 هست
حالا سوال اینجاست آیا سازمان سنجش می تونه این دوتا امتحان رو همزمان برگزار کنه یا ارشد می افته یک هفته بعد و وسط ماه رمضان یا اینکه ارشد رو می ذاره بعد از ماه رمضان
آخ چقدر دلم می خواد بفته بعد از ماه رمضان
حالا به نظرتون نباید سازمان سنجش رو لعنت کرد که تاریخ دقیق امتحان ارشد معلوم نیست

mahboooobeh

عضو جدید
من که هر بار خواستم 4 ساعت اسکیس بزنم کلن به خود معماری و اسکیس و سازمان سنجش لعنت می فرستم
شما اگه توجه کنید انتخابات 24 ام هست اگه بکشه به دور دوم احتمالا 2 هفته بینش فاصله می افته به دلیل اینکه شمارش آرا هم برای ریاست جمهوری هست هم برای شوراهای شهر خصوصا که تهران رای هایش همیشه آخر اعلام می شه به دور دوم بکشه احتمالا کنکور سراسر از 6 تیر به یک هفته بعد منتقل می شه یعنی می افته 13 و14 و15
حالا سوال اینجاست آیا سازمان سنجش می تونه این دوتا امتحان رو همزمان برگزار کنه یا ارشد می افته یک هفته بعد و وسط ماه رمضان یا اینکه ارشد رو می ذاره بعد از ماه رمضان
حالا به نظرتون نباید سازمان سنجش رو لعنت کرد که تاریخ دقیق امتحان ارشد معلوم نیست
اوووووووووووووووووووووووووووووووووا....چه خبره
شما اینقد رو زمانش فکرکنی رو اسکیس فکرکن برادر....ولی چقد خوب میشه نه؟؟؟؟

میشه لطف کنید و توضیح بدید....نمونه ای ازش عکس دارید از کار بچه ها ک استاد خیلی نقدد کرده باشه ک بفهمیم به چه چیزهایی باید توجه کنیم؟
ریز فضاهاشو داده...؟سایت عباس آباد کجاس؟تو تهران...محیط کدوم بخشه؟؟منظورم اطرافش چیه...
کلا زحمت توضیحشو میکشید....
این کتابخونه ماله موضوعه سال پیشه28.jpg
همونی که تیکاف رو شیبش سوال میپرسید....کارکنید نظراتتونو بگین!تو تایپیک تحلیل!

Saretus

کاربر فعال

این ورک شاپی که ایوانخانه گذاشته بود تو سایتش زده تا 12 تیر ازونجایی که همیشه این ورکشاپ ها تا روز چسبیده به کنکور ادامه داشته بعید می دونم دوباره از 14 تیر بیفته اونور...
و اینکه چرا فکر می کنی سازمان سنجش که اینقدر تو سرکار گذاشتن چوونا تبحر داره ازپس برگزاری همزمان دو تا کنکور بر نمیاد!؟!؟
:razz:

soh-rab

عضو جدید
این ورک شاپی که ایوانخانه گذاشته بود تو سایتش زده تا 12 تیر ازونجایی که همیشه این ورکشاپ ها تا روز چسبیده به کنکور ادامه داشته بعید می دونم دوباره از 14 تیر بیفته اونور...
و اینکه چرا فکر می کنی سازمان سنجش که اینقدر تو سرکار گذاشتن چوونا تبحر داره ازپس برگزاری همزمان دو تا کنکور بر نمیاد!؟!؟
:razz:

ساده گرفتی موضوع رو
همون طور که دور اولش زمان می بره دور دوم هم زمان می بره خود مملکت که توی جو بحرانی و التهاب هست بماند
این همه نیرو از کجا بیارن به عنوان مراقب
شما فکر کردید چقدر نیروی امنیتی برای کنکور سراسری لازمه من خودم آشنا دارم و دیدم که چقدر نیروی امنیتی در فرمانداری ها کشور موقع شمارش آرا حاضر هستن
این ها همه هست متاسفانه
و اصلن این ها فکر ندارن که فکر کنن یه سری جوون وقت و زندگیشون رو از سر راه نیوردن
راستی این حسینی بای هم امیدوارم بای کت بشه با این گزارشاش
بچه ها کسی می تونه بره و از سازمان سنجش خبری بگیره؟

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز

این کتابخونه ماله موضوعه سال پیشهمشاهده پیوست 153550

حتما دوست عزیز ولی اقلیمش چیه؟؟؟

آره اما حبف ک زمان کمه برا هر اسکیس 2 روز زیاده باید کمش کرد....ورک شاپ مرکز هم تا 14 هست...اینجوری ک نمیشه...مسخره کردن ما رو ....

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

شما نگران این موضوع نباش تو همین دو هفته اول تیر کنکور سراسری کارشناسی هست کنکور تخصصی پزشکی ها هم هست شاید کنکور های دیگری هم باشه پس میرسه

مطمئنی 6 تیر امتحانه؟؟مرکز معماری از 1 تا 14 ورک شاپ گذاشته نمیشه که....
ایوانخانه خودشم از هیچی خبر نداره اگر داشت ورک شاپ چند روزه برا ازاد نمیذاشت و یکی میگرفتشون از روی حدسیاتشون زمان ورک شاپ گذاشتن
درسته کار سنجش ایراد داره ولی چاره ای نیست کارتون رو بکنید

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه چیز دیگه هم بگم که خیلی مهمه.... مهندسای عزیز توجه کنن که از افزایش پلانا نترسند.... میدونید چرا چون اولا هیچوقت ایده رو فدای مدارک نکنید دوما وقتی ما واسه طراحی به ارتفاع میریم وپلانامون زیاد میشه... یعنی در حقیقت سطح اشغال کم میشه و تراکم زیاد میشه توی این حالت مثلا به جای اینکه دوتا پلان 20*30 داشته باشیم.....مثلا 4تا پلانه 20*15 داریم که رفته به طبقات.... هیچوقت ایده رو فدا نکنید اونی که به ذهنتون خوشایند اومد انجامش بدین.... ما که نقشه کشی و نقاشی کشی مهمه... تو کارا ولی ما بعنوان معمار داریم اسکیس کار میکنیم و ایده پرداز.....

دوستم ميگفتن كه 50% نمره اسكيس براي طراحي كردن هست و 50% براي ارائه
نميدونم شايد يكي بگه اقا طرح به درك و ترسيمش خوب باشه يكيم بگه ارائه به درك ايدش خوب باشه
ولي به نظر من هيچ چيز جلوي سليقه رو نميتونه بگيره
ارائه با ماژيك و راپيك كجا ارائه ي مدادي كجا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
استاد من گفت پلان طبقه اصلیتو در مقیاس بکش بقیشو کوچیک ولی با تناسبات درست کنارش ! لازم هم نیست همه طبقات کشیده بشن !

دقیقا استاد منم همینو گفت....خدا این اساتید رو از ما نگیره:biggrin:
اساتيد مختلف نظرات مختلف دارن
يكي ميگه بكش كه نمره ي كشيدنت كسر نشه(ايده كه بلد نيستي بدي همين طبقه دومم نميخاي بكشي؟تنبل؟)
بعضيام ميگن تناسب اما توجه كنين تنتسبات چيزيه كه از تمرين زياد توي ذهن مونده نه اينكه من روز اول بگم خوب ديگه تناسباتم حل شد
ماها بايد دقيق رسم كنيم كه تازه شايد تناسب ياد بگيريم

من مايلم يه بيوگرافي يا يه كتاب در مورد شقاقي بنويسم
بابا كابوسي شده براي همه
طفلي عكسش كه خيلي مهربونه
چرا يه غول ساختيم ازش؟؟؟؟؟؟ اي كاش چراغ نفتي رو قلقلك نديم

می گم دوستان شما تمرین می کنید یا همیشه توی نت هستین
:biggrin:

به نظر من هر اتفاقيم كه بيفته اسكيس 14 تيره يني روز جمعه
محاله بيفته بعد ماه رمضون
حالم ديگه داره به هم ميخوره
زوتر بيدم بريم سر زندگيمون
بسه بابا
زندگيمونو نابود كرديم محض اسكيس لعنتي

این کتابخونه ماله موضوعه سال پیشه
نيمشد فاش نكني محبوب؟؟؟ديدين چه سوال توپي پرسيدم؟
والا
حالا اگه كسي تونست بكشه رو شيب به منم بگه
اون قسمتش كه ميفته رو شيب نه
اون يكي مقطعش

ساده گرفتی موضوع رو
همون طور که دور اولش زمان می بره دور دوم هم زمان می بره خود مملکت که توی جو بحرانی و التهاب هست بماند
این همه نیرو از کجا بیارن به عنوان مراقب
شما فکر کردید چقدر نیروی امنیتی برای کنکور سراسری لازمه من خودم آشنا دارم و دیدم که چقدر نیروی امنیتی در فرمانداری ها کشور موقع شمارش آرا حاضر هستن
این ها همه هست متاسفانه
و اصلن این ها فکر ندارن که فکر کنن یه سری جوون وقت و زندگیشون رو از سر راه نیوردن
راستی این حسینی بای هم امیدوارم بای کت بشه با این گزارشاش
بچه ها کسی می تونه بره و از سازمان سنجش خبری بگیره؟
يه مدت شايعه شدي بود گلابچي ميخاد يه كتاب درك عمومي بنويسه به من گفتن برو پيگيري كن
حالا ميخاين با اولين كشتي برم سنجش؟؟؟

orkide69

عضو جدید
الان داشتم روی یه اسکیس کار می کردم با یه عرق سرد اومد پشت سیستم دو طبقه پلان برای موزه خاک اومد کار کنم توی کاغذ جا نمی شه به این نتیجه رسیدم که باید پلان باید عینه مهندسان عمران یه مکعب باشه ولا غیر یه سایت داده با ابعاد 25*36 ازت اداری و سرویس ، کافی شاپ و رستوران با 200 متر، یه آمفی تئاتر ، سه تا گالری هر کدوم 80 متر 5 تا کلاس 20 نفر خواسته
که باید با مقیاس 1:100 بکشی این رو سخته بخدا جا بدیم ، 3 تا کاغذ هم که بیشتر نداری 3 تا پرسپکتیو ازت می خواد یکی داخلی مهمترین که باید از گالری ها باشه ، ورودی و پرنده ، یک مقطع 1:100 می خواد حالا تحلیل سایت و بقیه نوشته ها و دیاگرام ها به کنار

این(عمارت نظر) سوال اسکیس 91 معماری هست بچه ها بارها این رو توی سایت گذاشتن
من سعی کردم تمام متراژها رو رعایت کنم
این که اطلاعات بزرگ هست یا نه باید از طراح پرسید من تقریبا متراژها رو رعایت کردم 50 متر فروشگاه و نمایشگاه ، 40 متر نماز خانه، 30 متر سرویس ، 150 متر فضای نظر ، 100 متر ورودی سرسرا و اطلاع رسانی بقیه اش ام یادم نیست فکر کنم 120 متر برای چایخانه بود الان خودم فایل رو پیدا نمی کنم

چقدر از اسکیس بد می آید

ميشه لطف كني پلان موزه خاك كه كار كردي رو بذاري

kh_memar67

کاربر فعال
سلام دوستیا...خسته نباشید
من این چند روزه موضوعی کار کردنو بیخیال شدم و بهتر دیدم روی گرافیک پلان و ترکیب حجم کارکنم...البته من باتوجه به ضعفایی که تو کارام دیدم این تصمیمو گرفتم،کنار اینا هم یه موضوعو فقط در حد تحلیل کار میکنم
این یه نمونه از کارای من

پیوست ها

• 12.jpg
    12.jpg
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

miss mim

عضو جدید
تاریخ ازمون 14م هست.شک نکنید ،کار کنید فقط. ب قول دوستمون مثه تراکتور...

arefeh

کاربر ممتاز
تاریخ ازمون 14م هست.شک نکنید ،کار کنید فقط. ب قول دوستمون مثه تراکتور...

خسته نباشی پلان سمت چپی خییلی خوب شده البته من در یه نگاه دارم اینو میگم...پلان فرهنگیه؟؟؟احساس می کنم تناسباتش منطقیه...در مورد مقطع خیلی ساده اشت ...میشه گفت فقط خطوط پلان رو منتقل کردی تو برش...اون یکی دیگه پلان هم خیلی بیش از حد پیچیده و بعضی فضاهاش هندسه جالبی نداره شاید کاربری شو چون نمی دونم اینو میگم...اما بعضی جاهاش بیش از حد زاویه تند داره....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من يه سوال مهم دارم
اين عكسو ببينين لطفا
untitled1.jpg
بچه ها مثلا فرض كنين اين يه گالريه كه از سقف نور غير مستقيم گرفته
اگه برش طولي باشه خوب برشش قشنگ ميشه اما اگه برش عرضي باشه نگا كنين نورگيره چه زشته
حالا فرض كنين 6 7 تا پشت هم اينطوري باشه
همين مشكلو تو سقفاي شيبدارم داريم
برش طوليش قشنگ ميشه اما اگه بخايم برش عرضيش رو هم طبق واقعيت بكشيم يه صفحه صافه
چيكار كنيم؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
من يه سوال مهم دارم
اين عكسو ببينين لطفا
مشاهده پیوست 153624
بچه ها مثلا فرض كنين اين يه گالريه كه از سقف نور غير مستقيم گرفته
اگه برش طولي باشه خوب برشش قشنگ ميشه اما اگه برش عرضي باشه نگا كنين نورگيره چه زشته
حالا فرض كنين 6 7 تا پشت هم اينطوري باشه
همين مشكلو تو سقفاي شيبدارم داريم
برش طوليش قشنگ ميشه اما اگه بخايم برش عرضيش رو هم طبق واقعيت بكشيم يه صفحه صافه
چيكار كنيم؟؟؟

take off عزیز خیلی علاقه به نور از سقف هستی...من نمی تونم جواب بدم چون همچین نوری رو قبول ندارم مگر موضوع نمایشگاه گل و غیر باشه....ترجیح میدیم برای گالری هم از بدنه نور غیر مستقیم بگیرم یا اینکه نور غیر طبیعیه غیر مستقیم....

mahdi_ghavidel

عضو جدید
دوستم پارسال اسکیس سراسری داده بود 60 70 درصد زده بود با اینکه زیاد قوی نبود اما کار کرد نتیجه زحماتشم دید.
منم یه سری کارامو واسش فرستادم که ببینه در چه حدیه .جدا از تعریف هایی که کرد گفت که حجمت خام هستش  و جزییات و دیتیل خیلی مهمه منم یه مطالعه موردی کردم.به نتایجی هم رسیدم.
و حاصلش رو براتون گذاشتم که شما هم فیض ببرید  به من که خیلی کمک کرد این مطالعه. اینایی که گوشه نوشتم رو تو پرسپکتیواتون رعایت کنین عالی میشه125.jpg

arcdoc

اخراجی موقت
دوستم پارسال اسکیس سراسری داده بود 60 70 درصد زده بود با اینکه زیاد قوی نبود اما کار کرد نتیجه زحماتشم دید.
منم یه سری کارامو واسش فرستادم که ببینه در چه حدیه .جدا از تعریف هایی که کرد گفت که حجمت خام هستش و جزییات و دیتیل خیلی مهمه منم یه مطالعه موردی کردم.به نتایجی هم رسیدم.
و حاصلش رو براتون گذاشتم که شما هم فیض ببرید به من که خیلی کمک کرد این مطالعه. اینایی که گوشه نوشتم رو تو پرسپکتیواتون رعایت کنین عالی میشهمشاهده پیوست 153626
خوبه .....ولی درختهای جلویی خیلی بی حال هستن...به نظرم باید جزییات بیشتری داشته باشند..اون مکعب بالای هم به نظرم م در نیومده...یعنی خیلی مصنوعی شده...و از کار جداست.....
خطوط کف اگر یکطرفه باشه کار رو بهتر نشون میده....قرار نیست همه جا موزاییک بزنیم....پرسناژها هم هرچقدر انتزاعی تر باشه بهتر....هاشور اسمون خیلی ابتدایی زده شده...میتونست کارو بهتر جلوه بده....جاهای که به بنا نزدیکتر میشه باید تیره تر باشه....
در کل این سبک خیلی عالیه.....ساده و مینیمال مثل شعرهای هایکو...ولی باید نکاتش رعایت بشه...خط ها هم به نظرم شارپ نیستند...ویژگی لرزان بودن رو هم ندارن باز...

وضعیت
موضوع بسته شده است.