تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اسكيس سال 91-ايوانخانه معمار-قسمت چهارم

خوب
با هزار بدبختي پيدا شد
اميد كه استاد شقاقي بزرگ ما رو ببخشته و شرايط ما رو درك كنه
يادتون نره قبل هر كليك 5 تا صلوات بفرستيد;)
اينم شماره پست قسمت اول

پیوست ها

• esksis eyvan-92-part4 .rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا شطنجی کردن مساله ای نیست که انقدر سر نوع خط کش و اینا مانور میدین، سر جلسه شیتها رو زودتر از سوالا پخش میکنن. بعد اینکه شیتها رو دادن حدود یک ربع وقت هست تا سوالو بدن، با خط کش رول تق و تق شطنجی کنین دیگه...

من کلی گفتم دیدم بچه ها زیاد راجع به خط کش صحبت کردند گفتم شاید برای کسی مفید باشه مخصوصا کسانی که تا حالا سر جلسه نرفتند

arefeh

کاربر ممتاز
شما كلاس ملاس ميري ما منتظريم شما كار بزاري

من خيلي وقت زياد دارم

من ک دارم میزارم...اما کلاس من 3 جلسه بوده ک فقط یه جلسش مونده....بعدم من کار بزارم چه سودی داره؟؟؟؟ما میخواهیم همه بچه ها کار بزارند و به هم کمک کنند...حالا اگه یه سری دوستان میان اینجا و میرند و قصد ندارند پیشرفتشونو نشون بدهند ک مبادا چشم بخورند.....این قضیه اش فرق داره دیگه...یا اینکه اصلا تمایل به کار دیدن هم ندارند ک کار خودشونو هم نمیزارند....خوب منم به این موضوع احترام میزارم و دیگه این کار رو نمی کنم....:)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من ک دارم میزارم...اما کلاس من 3 جلسه بوده ک فقط یه جلسش مونده....بعدم من کار بزارم چه سودی داره؟؟؟؟ما میخواهیم همه بچه ها کار بزارند و به هم کمک کنند...حالا اگه یه سری دوستان میان اینجا و میرند و قصد ندارند پیشرفتشونو نشون بدهند ک مبادا چشم بخورند.....این قضیه اش فرق داره دیگه...یا اینکه اصلا تمایل به کار دیدن هم ندارند ک کار خودشونو هم نمیزارند....خوب منم به این موضوع احترام میزارم و دیگه این کار رو نمی کنم....:)

من تا ديشب فك ميكردم كسي نمياد اينجا يا مثلا 20 30 نفر ميان
اما تعدا كليك روي موضوعات ايوانخانه رو ببين
ميبيني چقد اين تاپيك طرفدار داره؟؟؟؟
كاش اينقد منفعت طلب نباشيم و ب هم كمك كنيم مث سابق(با تو نيستما كلا ميگم)

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کلی گفتم دیدم بچه ها زیاد راجع به خط کش صحبت کردند گفتم شاید برای کسی مفید باشه مخصوصا کسانی که تا حالا سر جلسه نرفتند
ببخشید ای هاشور زن چی هست اونوقت؟
یه جور خطکشه که هاشور میزنه؟
یا به شخصی که هاشور میزنه میگن هاشور زن؟!!!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز

منم همینه منظورم....اما اینجا فقط موضوع میزاریم و اینکه بیایم و به هم کمک کنیم خبری ازش نی...چی بگم...اما دلم خوش بود شاید اینجا می تونستیم به نتایج خوب برسیم و فقط کارمون تشکر کردن نباشه...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید ای هاشور زن چی هست اونوقت؟
یه جور خطکشه که هاشور میزنه؟
یا به شخصی که هاشور میزنه میگن هاشور زن؟!!!

بله خط کشه، توی این عکس هم خط کش رولی هم هاشورزن مشخصه...هاشورزن اونی هست که لبه اش زیر کاغذه...
17.jpg

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

راستش من امسال شرکت نکردم و کمک زیادی هم از دستم برنمیاد... ولی از مطالب مفید استفاده می کنم و هر جا چیزی بدونم حتما کمک می کنم...

soh-rab

عضو جدید
دوستان لطفا راهنمایی کنید این رو توی 4 ساعت کار کردم عمارت نظر هست نرسیدم پرسپکتیو رو بکشم

و یه سوال برای پر کردن پلان و مقطع چه کار کنم؟؟؟ برای راندو این ها چی کار کنم
برای مقطع وقتی می گه در مقیاس 1:50 چه چیزهایی رو می خواد ببینه
مبلمان فضای نظر چی هست؟ یعنی چند صندلی و مبل حله؟

ممنون می شم راهنمایی کنید

من اولین بار بود انشالله دفعه های بعدی بهتر می شه

DSC04249.jpgDSC04250.jpg

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان لطفا راهنمایی کنید این رو توی 4 ساعت کار کردم عمارت نظر هست نرسیدم پرسپکتیو رو بکشم

مشاهده پیوست 153461مشاهده پیوست 153462
خسته نباشی این نظر منه:
1- پلان به قول استادم پیچیدگی نداره
2-ریز فضاهاش کمه باید فکر نکنم فقط به اینها محدود باشه
3-پلان رو مبلمان کن
4-خط مقطع رو باید نشون بدی
5-برشت خییییلی ساده از وید استفاده کن
7-کشیدگی شرقی غربی اکثرا برای اقلیم شمال برای جنوب نبمه درونگراست ترجیحا به صورتu بهتره...
8-پیلوت برای ایجاد کوران و دفع رطوبت الزامی است پس از سطح زمین کل کارتو باید جدا کنی.
9-یه چیز ریز ک بعضی اساتید بهش توجه میکنند سرویس معلوین دربش به بیرون باز میشه
....ببخشید باز اگه یادم بیاد میگکم...
به نظرم باید نمونه مشابه زیاد ببینی و ازشون روکشی کنی.
در ضمن شما هم مشکل منو دارید باید اینقدر پلان کار کرده باشی ک حفظ شی...معلومه زیاد فکر کردی ک زمان کم اوردی.

معمارباشی

عضو جدید
سلام اقا سهراب ... راستش من در جایگاهی نیستم که بخواهم نظر بدم ... فقط یه نکته به نظرم رسید گفتم بیان کنم شاید سایر دوستان حرفم را اصلاح کنند ....

ببین توی برج های بزرگ و... میان یهبین طبقات یه طبقه رو شاخص می کنند به نام طبقه اسمان یا همچین اسمایی ... توریست ها و ... که میان از برج دیدنکنن معمولا فقط به همین طبقات برده می شن و اون طبقه شاخص می شه ! و متفاوت از سایر طبقات هم طراحی می شه ...

توی کار نظرگاه هم من اول یه همچین چیزی اومد تو ذهنم ... یعنی یه ساختمون که یه فضای شاخص داره برای دیدن دریا ! که طبیعتا به خاطر دید بهتر و ... باید بره توی ارتفاع بالا ... حالا تا چه حد بالا دیگه نظر شخص معمار باید در نظرگرفته بشه ... و این که اون فضایی که می خواهد چه ویژگی هایی داشته باشه ... حالا که طبقات برامون مهم شده پس حرف اول رو مقطع کار باید بزنه ! که من داخلش طبقات رو می بینم و طبقه شاخصت باید خودنمایی کنه و بین بقیه طبقات داد بزنه که اهااااااااااااااای بیاین این جا این جا کلی خبره !!! کجا رو نگاه می کنی !!! فقط منو ببین !!! من مهمم !!!

نمی دونم تونستم منظورم رو خوب برسونم یا نه ...

ببین من با دیدن مقطع یا پلان هات چجوری باید بگم اهان این جا یه فضای نظر داره ؟ یعنی اگه اون فیگور ادمه رو حذف کنی واقعا می شه تشخیصش داد ؟ با بالکن خونه های ممولی چه فرقی داره ؟؟؟

من اگه بخواهم حسم رو از یه فضای نظرگاه بیان کنم این جوری می گم ... (چشمام رو می بندم و تصورش می کنم :)
من یه ساختمان چند طبقه می بینم که نسبت به ساختمان های مجاورش بلندتره ... روی ساختمون رو به سوی دریاست .... یه طبقش یه بالکن خیلیییی بزرگ داره که کلی ادم اومدن داخلش وایستادن .... جرم حجمی اون طبقه کمتر از سایر طبقاته ... حداقل شفاف تر دیده می شه ... فضای باز و نیمه باز داره ! فضای ایستادن و نشستن براش تعریف شده ... چند تا از این دوربین های شکاری (اسمش رو نمی دونم چیه) تعبیه شده که مردم به نوبت از داخلش دریا رو نگاه می کنند ... چون باد دریا به ساحل می وزه یه چیزی که بیان گر نسیم و وزش باد باشه و این طبقه این باد رو حس می کنه و توش مود داره قرار می دم (دقت می کنم مانعی سر راهش نباشه که نقش بادشکن رو ایفا کنه (وزش باد رو توی تو و لباس یا یه چیزی نمی دونم چی!!! نمایش داده بشه ...))

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندس پلانت بیشتر جا گذاری هست تا پلان. حرکت خاصی نداره. یه مستطیل کشیدی و فضاهارو گذاشتی توش. البته این مشکل 95% ما هست، از جمله خود من. جای پله ها خوب نیست، ورودیت تعریف و دعوت کنندگی مناسب نداره، فضای سرسرا طراحی نشدست و ... چرا ورودی از شمال؟ اینطوری خواستن یا تصمیم خودت بوده؟

مقطعت رو هم فقط کشیدی یه چیزی. طراحی نکردی. اولا که وقتی نگفتن خط برش از پله رد میشه، انقدر وسواس بخرج نده، الان کلی وقت صرف پله کشیدنت شده، مقطع بیشتر بدرد نظام مهندسی میخوره تا اسکیس معماری. تو با این مقطع و پلان پرسپکتیو هم که بکشی چیز خاصی در نمیاد، چون خیلی ساده هستن این 2 تا و حرکت جذابی نداری تو طرحت.

soh-rab

عضو جدید
خسته نباشی این نظر منه:
1- پلان به قول استادم پیچیدگی نداره
2-ریز فضاهاش کمه باید فکر نکنم فقط به اینها محدود باشه
3-پلان رو مبلمان کن
4-خط مقطع رو باید نشون بدی
5-برشت خییییلی ساده از وید استفاده کن
7-کشیدگی شرقی غربی اکثرا برای اقلیم شمال برای جنوب نبمه درونگراست ترجیحا به صورتu بهتره...
8-پیلوت برای ایجاد کوران و دفع رطوبت الزامی است پس از سطح زمین کل کارتو باید جدا کنی.
9-یه چیز ریز ک بعضی اساتید بهش توجه میکنند سرویس معلوین دربش به بیرون باز میشه
....ببخشید باز اگه یادم بیاد میگکم...
به نظرم باید نمونه مشابه زیاد ببینی و ازشون روکشی کنی.
در ضمن شما هم مشکل منو دارید باید اینقدر پلان کار کرده باشی ک حفظ شی...معلومه زیاد فکر کردی ک زمان کم اوردی.

مورد یک قبول دارم ساده هست ولی می شه سر این جلسه اسکیس پیچیده اش کرد
2- فضاهایی بود که خودشون خواستن چیز بیشتری نبود
4- یادم رفت این رو چند مورد دیگه رو بنویسم
7- کشیدگی شرقی غربی داره توی طبقه بالا شاید خوب دیده نمی شه حتی توی شیت اول نوشتم استفاده از پلان یو شکل
9- یه چیزی مثل فروشگاه و سرویس و اطلاع رسانی رو نمی شه بالا برد خصوصا فروشگاه رو
ممنون

سلام اقا سهراب ... راستش من در جایگاهی نیستم که بخواهم نظر بدم ... فقط یه نکته به نظرم رسید گفتم بیان کنم شاید سایر دوستان حرفم را اصلاح کنند ....

ببین توی برج های بزرگ و... میان یهبین طبقات یه طبقه رو شاخص می کنند به نام طبقه اسمان یا همچین اسمایی ... توریست ها و ... که میان از برج دیدنکنن معمولا فقط به همین طبقات برده می شن و اون طبقه شاخص می شه ! و متفاوت از سایر طبقات هم طراحی می شه ...

توی کار نظرگاه هم من اول یه همچین چیزی اومد تو ذهنم ... یعنی یه ساختمون که یه فضای شاخص داره برای دیدن دریا ! که طبیعتا به خاطر دید بهتر و ... باید بره توی ارتفاع بالا ... حالا تا چه حد بالا دیگه نظر شخص معمار باید در نظرگرفته بشه ... و این که اون فضایی که می خواهد چه ویژگی هایی داشته باشه ... حالا که طبقات برامون مهم شده پس حرف اول رو مقطع کار باید بزنه ! که من داخلش طبقات رو می بینم و طبقه شاخصت باید خودنمایی کنه و بین بقیه طبقات داد بزنه که اهااااااااااااااای بیاین این جا این جا کلی خبره !!! کجا رو نگاه می کنی !!! فقط منو ببین !!! من مهمم !!!

نمی دونم تونستم منظورم رو خوب برسونم یا نه ...

ببین من با دیدن مقطع یا پلان هات چجوری باید بگم اهان این جا یه فضای نظر داره ؟ یعنی اگه اون فیگور ادمه رو حذف کنی واقعا می شه تشخیصش داد ؟ با بالکن خونه های ممولی چه فرقی داره ؟؟؟

من اگه بخواهم حسم رو از یه فضای نظرگاه بیان کنم این جوری می گم ... (چشمام رو می بندم و تصورش می کنم :)
من یه ساختمان چند طبقه می بینم که نسبت به ساختمان های مجاورش بلندتره ... روی ساختمون رو به سوی دریاست .... یه طبقش یه بالکن خیلیییی بزرگ داره که کلی ادم اومدن داخلش وایستادن .... جرم حجمی اون طبقه کمتر از سایر طبقاته ... حداقل شفاف تر دیده می شه ... فضای باز و نیمه باز داره ! فضای ایستادن و نشستن براش تعریف شده ... چند تا از این دوربین های شکاری (اسمش رو نمی دونم چیه) تعبیه شده که مردم به نوبت از داخلش دریا رو نگاه می کنند ... چون باد دریا به ساحل می وزه یه چیزی که بیان گر نسیم و وزش باد باشه و این طبقه این باد رو حس می کنه و توش مود داره قرار می دم (دقت می کنم مانعی سر راهش نباشه که نقش بادشکن رو ایفا کنه (وزش باد رو توی تو و لباس یا یه چیزی نمی دونم چی!!! نمایش داده بشه ...))

ممنون از توضیحاتت ولی چقدر می شه برد بالا هر چند خودش گفته از 20 تجاوز نکنه آخه چیز بذاریم تو طبقات
باز هم ممنون

مهندس پلانت بیشتر جا گذاری هست تا پلان. حرکت خاصی نداره. یه مستطیل کشیدی و فضاهارو گذاشتی توش. البته این مشکل 95% ما هست، از جمله خود من. جای پله ها خوب نیست، ورودیت تعریف و دعوت کنندگی مناسب نداره، فضای سرسرا طراحی نشدست و ... چرا ورودی از شمال؟ اینطوری خواستن یا تصمیم خودت بوده؟

مقطعت رو هم فقط کشیدی یه چیزی. طراحی نکردی. اولا که وقتی نگفتن خط برش از پله رد میشه، انقدر وسواس بخرج نده، الان کلی وقت صرف پله کشیدنت شده، مقطع بیشتر بدرد نظام مهندسی میخوره تا اسکیس معماری. تو با این مقطع و پلان پرسپکتیو هم که بکشی چیز خاصی در نمیاد، چون خیلی ساده هستن این 2 تا و حرکت جذابی نداری تو طرحت.

حالا من اگه وقتی شد پرسپکتیوش رو می کشم شاید نظر شما عوض شه
ولی پلان ساده خیلی بهتر چون واقعا برای من به شخصه وقت کمه
من توی تحلیل سایت به این نتیجه می رسیم که ورودی از سمت شمال و جاده باشه و هنگامی که از سمت شمال باشه ساختمان روی ورودی سایه می اندازه و ورودی قابل تحمل تره هر چند که از سمت دریا و ساحل هم کلن باز ورودی رو تا حدودی در داخل حجم عقب نشته که تعریف شده باشه و در عین حال سقفش توی مقطع جلو اومده به نظرت توی حجم این دیده نمی شه یا کلن دیده شده ولی کافی نیست

وقتی می گین طراحی یعنی چی همیشه گفتن خط مقطع از پله رد بشه که دسترسی های عمودی دیده بشه حالا نظر شما چی هست من نمی دونم

arefeh

کاربر ممتاز
مورد یک قبول دارم ساده هست ولی می شه سر این جلسه اسکیس پیچیده اش کرد
2- فضاهایی بود که خودشون خواستن چیز بیشتری نبود
4- یادم رفت این رو چند مورد دیگه رو بنویسم
7- کشیدگی شرقی غربی داره توی طبقه بالا شاید خوب دیده نمی شه حتی توی شیت اول نوشتم استفاده از پلان یو شکل
9- یه چیزی مثل فروشگاه و سرویس و اطلاع رسانی رو نمی شه بالا برد خصوصا فروشگاه رو
ممنون

ممنون از توضیحاتت ولی چقدر می شه برد بالا هر چند خودش گفته از 20 تجاوز نکنه آخه چیز بذاریم تو طبقات
باز هم ممنون

حالا من اگه وقتی شد پرسپکتیوش رو می کشم شاید نظر شما عوض شه
ولی پلان ساده خیلی بهتر چون واقعا برای من به شخصه وقت کمه
من توی تحلیل سایت به این نتیجه می رسیم که ورودی از سمت شمال و جاده باشه و هنگامی که از سمت شمال باشه ساختمان روی ورودی سایه می اندازه و ورودی قابل تحمل تره هر چند که از سمت دریا و ساحل هم کلن باز ورودی رو تا حدودی در داخل حجم عقب نشته که تعریف شده باشه و در عین حال سقفش توی مقطع جلو اومده به نظرت توی حجم این دیده نمی شه یا کلن دیده شده ولی کافی نیست

وقتی می گین طراحی یعنی چی همیشه گفتن خط مقطع از پله رد بشه که دسترسی های عمودی دیده بشه حالا نظر شما چی هست من نمی دونم

خسته نباشی دوست عزیز...
منم مثل تو همچین پلانی طراحی کردم در رابطه با بزج تگهبانی جنگل های گلستان...خیلی ساده با 4-5 تا ریز فضا....اما به نظرت با این تعداد نیاز یه توریست رفع میشه؟؟؟نمازخانه گذاشتی اما همه ملتها ک نماز نمی خونند...کما اینکه در جنوب طراحی شده و مسلما از دبی....بازدید کننده امکانش هست....مثلا کافه تریا میخواد رستوران میخواد ....
توی مقطع تو می تونستی فضای سبز هم نشون بدی صندلی pergula ....مقطع می تونست افت و خیز داشته باشه....
در رابطه با شماره 9 منظوزم ترسیمی بود درب سرویس معلولین باید ب بیرون باز شه سئوال درک هم بوده...به این خییییییلییی توجه میکنند.
اینو هم قبول دارم به پلان ساذه می تونه یه پرسپکتیو قوی داشته باشه امااااا شااااااااااااااید خدایی نکرده وقت نکردی سرجلشه هم به پرسپکتیو برسی...در مورد تحلیل هم خوبه تحلیل کردی هم میتونستی اون زمان رو تو ذهنت داشته باشی انتهای کار ک وقت اضافه آوردی تو کارت بزاری...و اینکه من تو پلانت u نمی بینم ... فقط تو تحلیلت آوردی و این یعنی فقط ذکر کردی.
برا پلانت من نمونه پلان خودمو میزارم ک متوجه بشی ک خیلی مهمه ک خیلی ساده نباشه....

اولی رو بعد ایرادهایی ک استادم گرفت انجام دادن...به نظر خودم خیلی بهتر شده...شاید ایرادهایی داشته باشه اما خودت قضاوت کن....
این همون برج نگهبانیهIMG_5433.jpgIMG_5429.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
خسته نباشی دوست عزیز...
منم مثل تو همچین پلانی طراحی کردم در رابطه با بزج تگهبانی جنگل های گلستان...خیلی ساده با 4-5 تا ریز فضا....اما به نظرت با این تعداد نیاز یه توریست رفع میشه؟؟؟نمازخانه گذاشتی اما همه ملتها ک نماز نمی خونند...کما اینکه در جنوب طراحی شده و مسلما از دبی....بازدید کننده امکانش هست....مثلا کافه تریا میخواد رستوران میخواد ....
توی مقطع تو می تونستی فضای سبز هم نشون بدی صندلی pergula ....مقطع می تونست افت و خیز داشته باشه....
در رابطه با شماره 9 منظوزم ترسیمی بود درب سرویس معلولین باید ب بیرون باز شه سئوال درک هم بوده...به این خییییییلییی توجه میکنند.
اینو هم قبول دارم به پلان ساذه می تونه یه پرسپکتیو قوی داشته باشه امااااا شااااااااااااااید خدایی نکرده وقت نکردی سرجلشه هم به پرسپکتیو برسی...در مورد تحلیل هم خوبه تحلیل کردی هم میتونستی اون زمان رو تو ذهنت داشته باشی انتهای کار ک وقت اضافه آوردی تو کارت بزاری...و اینکه من تو پلانت u نمی بینم ... فقط تو تحلیلت آوردی و این یعنی فقط ذکر کردی.
برا پلانت من نمونه پلان خودمو میزارم ک متوجه بشی ک خیلی مهمه ک خیلی ساده نباشه....

اولی رو بعد ایرادهایی ک استادم گرفت انجام دادن...به نظر خودم خیلی بهتر شده...شاید ایرادهایی داشته باشه اما خودت قضاوت کن....
این همون برج نگهبانیهمشاهده پیوست 153481مشاهده پیوست 153482

اینم مقطع کارم با مقطع سری اول مقایسه کنIMG_5430.jpg

mahboooobeh

عضو جدید

سلام تبریک میگم....اینجا خوب گرم شده!
اقا سهراب...اطلاعاتت خیلی بزرگ نیست؟؟؟؟؟هم اندازه فضای نظرگاه گرفتی!!!!!!!!!!
پله ها لزومی نداره 2تا باشه تو فضای به این کوچیکی....تازه عرض پله رو 1مترگرفتی!حداقلش 110-120 باید باشه...یه فضای پررفت امده...اینطوری تو پله ها میلولن که!
بعدش هم این بنا مربوط به اقلیم گرم و مرطوبه...پلانت باید کلی عقب رفتگی فرورفتگی داشته باشه...که میتونه فضایی رو ایجاد کنه برای نشستن و نظرکردن!

خسته نباشی دوست عزیز...

این همون برج نگهبانیهمشاهده پیوست 153481مشاهده پیوست 153482

دلیلی نداره حتما Uباشه....اینقد عرض زمین کمه جای اینو نداره که پلانو Uشکل بگیریم...
اصلا به این فکرنباشین که مثلا پرسپکتیووو وقت نکردین بکشینو غیره....همین الان تو کلاس شقاقی دارن کارمیکنن همه چیزو باهم پیش ببرن...یعنی هرکارتو پلان میکنین همزمان رو مقطع و پرسپکتیو هم پیاده کنین...
(حالا یکی بیاد اینارو به خودم دیکته کنه:smile:)

milad-karimi

عضو جدید

به نظر من این واسه اولین اسکیس کافیه.... و همون موضوعاتی که بچه ها زحمت کشیدن گفتن میتونه جواب این اسکیس باشه..... ولی اگه یه جور دیگه روش فک کنیم... البته با اجازه شما....میتونیم از همون اسم یعنی عمارت نظر ایده گرفت.... یعنی به شکلی که هر ریز فضای اصلی در یک طبقه طراحی شود.... اگه ارتفاع تا 20 متر گفته شده.... یعنی 5طبقه 4متر ارتفاعی یا 4 طبقه دوبلکس وید دار.... اگه خواستین اتود میزنم.... این کارو.... یک هسته مرکزی از آسانسور و پله ای فرمال که دور یک محور چرخش دارد و هر فضا دورتادور به کل جهات دید دارد..... یعنی به فرض مثال..... 1-طبقه همکف به صورت نیمه باز با فضاهای اطلاع رسانی4متر ارتفاع...... 2-طبقه اول....به صورت نمایشگاه و فروشگاه به شیوه دوبلکس وید دار که از هسته مرکزی سیرکوله تغزیه میشود. و باهم 5متر ارتفاع.. 3-طبقه دوم که فضای استراحت و چایخانه یا کافیشاپ است در قسمت میانی طرح جای میگیرد که به هردو قسمت بالا و پایین ساختمان سرویس دهد به ارتفاع 3متر.... 4-طبقه سوم که نمازخانه و فضای عبادت است نیز با تمهیداتی با طبقه چهارم که فضای نظر میباشد در ارتفاع ادغام شوند .... حاالا ممکنه که ارتفاع طبقات مساوی نباشه و این خود میتونه طرحو متفاوت وزیبا کنه...... در کل یک ساختار عمودی که از هسته دسترسی برخوردار است و هر کاربری در یک طبقه جا داده شده است که این طبقات به کمک وید هایی که در یک آکس نیستند بهم متصل میشوند البته از نظر بصری...... و حتی خود سیرکولاسیون میتونه شخصیت داشته باشه و خود اون میتونه فضاهای نشستن و فضا های متفاوتی رو در بر بگیره..... حتی دور آسانسور میتونیم یک سرسره طراحی کنیم که واسه پایین اومدن بعضی ها دوست داشته باشن از اون استفاده کنند.... نخندین هاااا ... یه ایده هستش دیگه.... تفاوت تو رفت و آمد رو القا میکنه...... پشت بام ساختمونم میتونه یک فضای کاربردی باشه که اونم نظرگاه بشه و توی اون فضا دوربینای بزرگی بزاریم که دریا رو نگاه کنن البته تو این گرد و خاک چیزی دیده نمیشه....

arefeh

کاربر ممتاز
سلام تبریک میگم....اینجا خوب گرم شده!
اقا سهراب...اطلاعاتت خیلی بزرگ نیست؟؟؟؟؟هم اندازه فضای نظرگاه گرفتی!!!!!!!!!!
پله ها لزومی نداره 2تا باشه تو فضای به این کوچیکی....تازه عرض پله رو 1مترگرفتی!حداقلش 110-120 باید باشه...یه فضای پررفت امده...اینطوری تو پله ها میلولن که!
بعدش هم این بنا مربوط به اقلیم گرم و مرطوبه...پلانت باید کلی عقب رفتگی فرورفتگی داشته باشه...که میتونه فضایی رو ایجاد کنه برای نشستن و نظرکردن!

دلیلی نداره حتما Uباشه....اینقد عرض زمین کمه جای اینو نداره که پلانو Uشکل بگیریم...
اصلا به این فکرنباشین که مثلا پرسپکتیووو وقت نکردین بکشینو غیره....همین الان تو کلاس شقاقی دارن کارمیکنن همه چیزو باهم پیش ببرن...یعنی هرکارتو پلان میکنین همزمان رو مقطع و پرسپکتیو هم پیاده کنین...
(حالا یکی بیاد اینارو به خودم دیکته کنه:smile:)
پ

من بهت دیکته می کنم..;):biggrin:.اینو ک قبول دارم ک حتما نیاز به u نی اما به این شکل هم نباید باشه.

arefeh

کاربر ممتاز
عاطفه جان پیشرفت رو توی کارت کاملا می شه حس کرد ...بهت تبریک می گم ...

خجالت میدی عزیزم....والا چون با خاک یکسان شده بودم سر این کار خیلی وقت گذاشتم تا بهترش کنم.و حتما این کار هم ایراد زیاد داره....هفته بعد ک به استاد نشون دادم نظرشو مینویسم...( البته خدا خیرش بده چون رو کار تک تک بچه ها خط کشید و گفت این کار میشد کرد اون کار و میشه کرد ک دشتمون اومدد تا حدی قضیه چیه )
راستی یادم نرفته ک قرار بود کار انیستیتو را دوباره انجام بدم....اما الان درگیر اقلیم گرم و خشکم برای زانرسرا...حتما فرصت شه اونم تکمیل میکنم.:)

arefeh

کاربر ممتاز

درضمن دوست عزیز میشه سایت رو موقعیتش و ابعاد اندازشو و کلا موضوع اسکیس رو بزاری بد نی ما هم بفهمیم چقدر ایراد داره کارمون....:redface:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب ممنون سهراب جان يه تكوني دادي به همه
من حرفاتونو خوندم اما چون لطف كردين نظرات خوبي دادين نقل قول كنم خيلي زياد ميشه
همتون يه چيزو در نظر نگرفتين
كه ما فقط 3 تا كاغذ داريم
محدوديت كاغذ داريم
مثلا ميلاد ميگه 4 طبقه
يني 4 تا پلان كجا بكشم خوب؟
من امروز يكي از اسكيساي ايوانخانه رو ديدم يه زمين 25در25 داده گفته با مقياس 1به 100 بكش حالا تو آ3 جا هم نميشه
چه بايد كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا مثلا اسكيس سراي محله يه طوري مدارك ميخاسته كه بايد مثلا 2 تا برش و يه پرسپكتيو رو تو 1 صفحه جا بدي
بچه ها چيكار كنيم ايده پردازيمون خوب شه؟؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
من اگه این کارو انجام بدن مقیاسو کم میکنم.... از هیچی که بهتره یا از غلط شدن.... احسان طایفه به بچه ها گفته که مقیاسو درست رعایت کنید خوبه ولی بیشتر واسه تناسباته... نه چیز دیگه ای.... من خیلی با ایم حرفش موافق نیستم چون توی طراحی تالار تختی 3تا مدرک دقیق خواسته بود اونجا باید دقیق مث نظام مهندسی کار میکردی.... ولی جایی که را میده کار کنی نباید دستو بالتو ببندی
خوب ممنون سهراب جان يه تكوني دادي به همه
من حرفاتونو خوندم اما چون لطف كردين نظرات خوبي دادين نقل قول كنم خيلي زياد ميشه
همتون يه چيزو در نظر نگرفتين
كه ما فقط 3 تا كاغذ داريم
محدوديت كاغذ داريم
مثلا ميلاد ميگه 4 طبقه
يني 4 تا پلان كجا بكشم خوب؟
من امروز يكي از اسكيساي ايوانخانه رو ديدم يه زمين 25در25 داده گفته با مقياس 1به 100 بكش حالا تو آ3 جا هم نميشه
چه بايد كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا مثلا اسكيس سراي محله يه طوري مدارك ميخاسته كه بايد مثلا 2 تا برش و يه پرسپكتيو رو تو 1 صفحه جا بدي
بچه ها چيكار كنيم ايده پردازيمون خوب شه؟؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
یه چیز دیگه هم بگم که خیلی مهمه.... مهندسای عزیز توجه کنن که از افزایش پلانا نترسند.... میدونید چرا چون اولا هیچوقت ایده رو فدای مدارک نکنید دوما وقتی ما واسه طراحی به ارتفاع میریم وپلانامون زیاد میشه... یعنی در حقیقت سطح اشغال کم میشه و تراکم زیاد میشه توی این حالت مثلا به جای اینکه دوتا پلان 20*30 داشته باشیم.....مثلا 4تا پلانه 20*15 داریم که رفته به طبقات.... هیچوقت ایده رو فدا نکنید اونی که به ذهنتون خوشایند اومد انجامش بدین.... ما که نقشه کشی و نقاشی کشی مهمه... تو کارا ولی ما بعنوان معمار داریم اسکیس کار میکنیم و ایده پرداز.....

soh-rab

عضو جدید
الان داشتم روی یه اسکیس کار می کردم با یه عرق سرد اومد پشت سیستم دو طبقه پلان برای موزه خاک اومد کار کنم توی کاغذ جا نمی شه به این نتیجه رسیدم که باید پلان باید عینه مهندسان عمران یه مکعب باشه ولا غیر یه سایت داده با ابعاد 25*36 ازت اداری و سرویس ، کافی شاپ و رستوران با 200 متر، یه آمفی تئاتر ، سه تا گالری هر کدوم 80 متر 5 تا کلاس 20 نفر خواسته
که باید با مقیاس 1:100 بکشی این رو سخته بخدا جا بدیم ، 3 تا کاغذ هم که بیشتر نداری 3 تا پرسپکتیو ازت می خواد یکی داخلی مهمترین که باید از گالری ها باشه ، ورودی و پرنده ، یک مقطع 1:100 می خواد حالا تحلیل سایت و بقیه نوشته ها و دیاگرام ها به کنار

این(عمارت نظر) سوال اسکیس 91 معماری هست بچه ها بارها این رو توی سایت گذاشتن
من سعی کردم تمام متراژها رو رعایت کنم
این که اطلاعات بزرگ هست یا نه باید از طراح پرسید من تقریبا متراژها رو رعایت کردم 50 متر فروشگاه و نمایشگاه ، 40 متر نماز خانه، 30 متر سرویس ، 150 متر فضای نظر ، 100 متر ورودی سرسرا و اطلاع رسانی بقیه اش ام یادم نیست فکر کنم 120 متر برای چایخانه بود الان خودم فایل رو پیدا نمی کنم

چقدر از اسکیس بد می آید

pedram8755

عضو جدید
خب سلام بچه ها من اوومدم.....پر انرژی برای یه اسکیس.....از امروز میخام شروع کنم...
به امید خدا.....
:w14: کمکم کنین مرسی

arefeh

کاربر ممتاز
خب سلام بچه ها من اوومدم.....پر انرژی برای یه اسکیس.....از امروز میخام شروع کنم...
به امید خدا.....
:w14: کمکم کنین مرسی

خوش اومدی ایشالله حضورتو اینجا هم شاهد باشیم ک با هم رقابتی سالم داشته باشیم...;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.