تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amirreza.dolat

عضو جدید

حالا به غیر از ارتفاع پله تو اشراق 10تا پله گذاشته که کد ارتفاعیش درست در بیاد
البته ملاک تعداد پله نیست ملاک تراز 120هست درسته؟

ببین من تو سوال آزمون ابان93 نگاه کردم نوشته ارتفاع همکف از کف تا زیر سقف به 350 .من پلان های اشراق رو کامل ندارم ولی فک کنم ارتفاع هر پله رو 16.7 سانت گرفته با احتساب 260- در زیر زمین و 67 سانت در کد هکف که باهم جمع کنیم تقسیم بر تعداد پله های باکس پله میشه16.7 که اگه اینجوری باشه اشتباه محاسبه کرده
من منظورم خرداد93بود جواب همکف اشراق رو ضمیمه سوالم تو صفحه 115گذاشتم

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

amirreza.dolat

عضو جدید

طبقات اول و بام
در پلان بام به نظر کل داکت ها بالا نیومدن کانالهای کولر هم در بام مشخص نیستند همونایی که با ضربدر تو پلانهای پایینی مشخص کردین اگه اشتباه نکنم

الهه معماري

عضو جدید
در پلان بام به نظر کل داکت ها بالا نیومدن کانالهای کولر هم در بام مشخص نیستند همونایی که با ضربدر تو پلانهای پایینی مشخص کردین اگه اشتباه نکنم

میشه درمورد کولرها ابهاد و نحوه ترسیمش یه توضیح مختصر بدین.ممنون

ج.ع

عضو جدید
با سلام
من هم دقيقا همين مورد برام سوال شد. كه براي همين از دوستان پرسيدم اين تراز همكف كه از 120 نبايد بيشتر بشه از كد صفر صفر ه يا از معبر. كه دوستان گفتن از معبر. يعني اگر از معبر در نظر بگيريم اونوقت اشراق اشتباه كرده. چون الان ارتفاع همكف از معبر شده 1.67 . حالا نمي دونم اين قضيه تا چه حد اهميت داره. يعني جز موارديه كه اگر رعايت نكنيم مردود ميشيم؟؟؟؟ الان اشراق رعايت نكرده. كاش دوستاني كه مي دونن اين رو، جواب بدن.

من منظورم خرداد93بود جواب همکف اشراق رو ضمیمه سوالم تو صفحه 115گذاشتم

امیلیا

عضو جدید
در پلان بام به نظر کل داکت ها بالا نیومدن کانالهای کولر هم در بام مشخص نیستند همونایی که با ضربدر تو پلانهای پایینی مشخص کردین اگه اشتباه نکنم---->اصلا کانل کولر نکشیدم.ضبدر کمدهای اتاقاست.

خسته نباشین
پنجره سرویس بهداشتی نباید به نورگیر باز بشه---->بله حق با شماست.

اشپزخونه باید نور مستقیم بگیره.--->درسته.
دسترسی به خواب تو واحد کوچیکتر بد شده .--->ازچه لحاظ؟!لطفا میشه بیشتر توضیح بدین؟!
نمیدونم ستونای باکستون درسته یانه!--->اگه اشتباه نکنم تو تاپیک آزمون ادوار گذشته همچین چیزی دیدم!

ممنون از وقتی که گذاشتین.

nosh

عضو جدید
سلام.ضمن خسته نباشی خدمت دوستان.کارهای آذر 90 میذارم لطفا ایراداتشو بگیرین.ببخشید اگه اندازه نزدم،ولی عمق 7متر نورگیری از لبه دیوارهای خارجی محاسبه شده.

سلام خسته نباشید دوستان توضیح دادن ...ولی ایراد اصلی کارتون به نظر من عدم دسترسی تو پلان پارکینگ هست به باکس پله واسانسور ...پارک ماشین جلوی ورود رو به لابی پله واسانسور گرفته...در کل خوبه ...موفق باشید

azade tajaddini

عضو جدید
سلام.ضمن خسته نباشی خدمت دوستان.کارهای آذر 90 میذارم لطفا ایراداتشو بگیرین.ببخشید اگه اندازه نزدم،ولی عمق 7متر نورگیری از لبه دیوارهای خارجی محاسبه شده.

سلام.
پلان پارکینگ ماشین ها جلوی ورودی پله هارو گرفته.برای ورود به انبار اگر 60 سانت کنار پارک ماشین ها گذاشتین که حله.اگر نه.اونم مشکل داره.تایپیکی که دوستان کارهای مرداد 94 گذاشتن.یکی از دوستان 19 شده بودن.دقیقا مشکل کارشون همین بود.
موفق باشید

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان همکی خسته نباشید.اگه زحمتی نیست کار اردیبهشت 92 منو ببینید و ایرادی داشت خوشحال میشم که بگید.مرسیphoto_2016-02-13_21-01-58.jpgphoto_2016-02-13_21-01-43.jpg

سحر خوشان

عضو جدید
برا شیب بندی بام اون جبهه هایی که مجاور همسایه یا معبره نمیتونه به بیرون لبه 5سانتی داشته باشه ولی سمت رو به حیاط از هر دو سمت لبه میدیم.درسته دوستانphoto_2016-02-13_21-01-25.jpg؟

nosh

عضو جدید
دوستان همکی خسته نباشید.اگه زحمتی نیست کار اردیبهشت 92 منو ببینید و ایرادی داشت خوشحال میشم که بگید.مرسیمشاهده پیوست 256180مشاهده پیوست 256181
به نظرم میاد که پله تاسیسات به کف پارکینگ با سقف بالاش که فروشگاه هست سرگیر میشه یه مقطع ازش بزنید با کد ارتفاعی بررسی کنید...سعی کنید آشپزخونه تو جبهه جنوبی نیوفته کیفیت فضا تون پایین میاد...برا شیب بندی هم شمال وجنوب خطچین اضافه کنید چون نیاز به آبچکان داره...موفق باشید

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اختلاف ارتفاع 20 سانت رمپ یا جک معلول نمیخاد؟پله هم نزاریم دیگه؟

هرجایی که ضوابط معلول رو خواسته بود هر اختلاف ارتفاعی رو باید رمپ یا جک معلول بذاری،اگه نخواسته بود،مجازی نذاری ولی بذاری بهتره.

m3631

عضو جدید
سلام دوستان همگی خسته نباشید...
میخواستم ببینم برای آزمون طراحی غیر از وسایل معمول نقشه کشی ، وسایل خاص دیگه ای لازمه برای آزمون؟ و اینکه میتونیم همراه خودمون پلان ببریم برای کمک یا اشکالی داره؟
من اولین باره دارم شرکت میکنم ، یکم بی تجربه ام ممنون میشم راهنماییم کنین :redface:

amirreza.dolat

عضو جدید

سلام دوستان همگی خسته نباشید...
میخواستم ببینم برای آزمون طراحی غیر از وسایل معمول نقشه کشی ، وسایل خاص دیگه ای لازمه برای آزمون؟ و اینکه میتونیم همراه خودمون پلان ببریم برای کمک یا اشکالی داره؟
من اولین باره دارم شرکت میکنم ، یکم بی تجربه ام ممنون میشم راهنماییم کنین :redface:
بله میشه پلان برد

amirreza.dolat

عضو جدید

میشه درمورد کولرها ابهاد و نحوه ترسیمش یه توضیح مختصر بدین.ممنون
فک کنم ابعادش40×40هست برای هر واحد که از بالا به پایین از تعداد داکت ها کاسته میشه یعنی اگه طبقه دوم دو داحد و اول هم همینطور تو طبقه دوم 4تاکانال کولر داریم که 2تاشخط چینه و در طبقه اول 2تاداریم که هر دو خط چین ترسیم میشه
بهتره داکت کانال کولر تو لابی ورودی طبقات یا توی کمد ها باشه
داکت ها باید صدابندی بشن و تمهیدات لازم جهت حفاظت اونها از نفوذ دود و حرارت طبق مبحث 3انجام بشه
در ضمن این داکت ها از داکت های تهویه wcو آشپزخانه حداقل 3متر فاصله داشته باشن
....چیز دیگه ای یادم نمیاد فعلا:)

musitwain

عضو جدید
سلام دوستان سوال طراحی آبان 93 رو حلش رو نگاه میکنم نمیدونم چرا فضای سرگیر رو اینقدر زیاد گرفته توی همکف.ورودی پارکینگ رو -1.32 گرفته رفته به -260. اگه 3 متر و 86 سانتی متر رمپ رو بره جلو سرگیر میشه 190 سانت یعنی دیگه سرگیر نیست.در حالیه که توی همکف کل قسمت رمپ رو خالی گذاشته.010.jpg020.jpg

mis.archit

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید، نمونه پلانهای عمران اشراق رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟ راهنمایی کنید لطفا

mis.archit

عضو جدید
دوستان نمونه پلانهای عمران اشراق رو از کجا میتونم تهیه کنم ؟ آیا تو باشگاه مهندسان هست؟لطفا راهنمایی کنید.

افروغ

عضو جدید
یه سوال:

اگه تو سوال ارتفاع همکف رو گفته بود حداکثر 1.20+
(مثل اسفند 91) ..... و کل رمپ هم تو حیاط دادیم،،،میتونیم همکف رو 0.00 بگیریم؟؟؟
یا باید حداقل کدش 20+ سانت باشه؟؟؟؟؟؟

rap_w2w

عضو جدید
یه سوال:

اگه تو سوال ارتفاع همکف رو گفته بود حداکثر 1.20+
(مثل اسفند 91) ..... و کل رمپ هم تو حیاط دادیم،،،میتونیم همکف رو 0.00 بگیریم؟؟؟
یا باید حداقل کدش 20+ سانت باشه؟؟؟؟؟؟

ابتدایی ترین کاری که شما در مرحله اول باید انجام بدید در آوردن کد ارتفاعی کل طبقات و بدست آوردن کل ارتفاع ساختمان ومقایسه اون با کدهای ارتفاعی ذکر شده در صفحه 36 مبحث 4 است...
اگه بیشتر شد پس دارید اشتباه می کنید....

یه نمونه ساده در حل سوال مرداد 94...
1.20 ارتفاع از 0.00
دو طبقه با ارتفاع 3.06
جان پناه 1.10
مجموع 8.42
در ساختمان های 2 طبقه با زیر زمین دارای نورگیر حداکثر 8.50یعنی شما اگه کد ارتفاعی طبقات رو به جای 3.06 بخوای 3.23 بگیری در مجموع ارتفاع کارت میشه 8.76 واین اشتباهه

میزان حداکثر رو باید با کد های ارتفاعی که در نظر داری تطبیق بدی و در آخر متوجه بشی که آیا 1.20 باید در نظر داشت یا کمتر
ولی تجربه نشون داده سعی کن دقیقا به ابعاد ذکر شده در سوال اکتفا کنی

amirreza.dolat

عضو جدید

2تا اشپزخونه میتونه یه داکت مشترک داشته باشه؟؟؟
داکت تاسیسات میتونه مشترک باشه ولی تهویه نه کلا جدا بگذاری بهتره فکر کن یه آشپز خونه آتیش بگیره اونوقت اونیکی هم در خطره چون داکت مثل دودکش عمل میکنه مگه با تمهیداتی مثل دمپر آتشو شبکه بارنده محاظت شده باشه پس به دردسرش نمی ارزه;)

amirreza.dolat

عضو جدید
اینجا هم میتونید نمونه کار خانه عمران رو و جزوه ویرایش شده برای آزمون94رو بخرید

http://nezam-azmoon.ir/دانلود-جزوه-طراحی-معماری-آزمون-نظام-مهندسی-ساختمان

وضعیت
موضوع بسته شده است.