تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

setayesh1234

عضو جدید
با این تعداد طبقات محدود تو سوالات گذشته فلزی بگیرید بهتره ....25*25یا نهایت 30*30 فلزی بگیرید....سعی کنید از حداقل ها تا حد امکان بیشتر بگیرید4.5 استاندارده ولی وقتی دوطرف دیواره بهتره بیشتر بگیرید تا جایی که بهتون فضا میده..........موفق باشید
مرسی اگر 25در 25 بگیرم حداکثر دهانه اکس چند میشه؟30 در 30 باشه چند؟منتظر جوابتونم

davod.t

عضو جدید
مرسی اگر 25در 25 بگیرم حداکثر دهانه اکس چند میشه؟30 در 30 باشه چند؟منتظر جوابتونم

سلام در سازه فلزی با ستون 30*30 دهانه 7.3 رو میشه پوشش داد البته برا سازه هایی 5 سقف اما ستون بتونی 30*30 دهانه 6.3 رو با خیز تیر 40 سانت میتونیم پوشش بدیم البته برا سازه 3 سقف

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان عزیز برای ازمون اردیبهشت 92 گفته: در هر طبقه رعایت محدوده ترسیم و حداکثر سطح اشغال الزامیست.ینی میتونیم پیشروی داشته باشیم و کنسول بزنیم؟یا برای زیرزمینش میشه پیشروی به حیاط داشت؟
ممنون از همگی

amirreza.dolat

عضو جدید
۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpg۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpg۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpg۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpg۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpgسلام بچه ها یه سوال داشتم آیا تعریف طبقه هیچ ربطی به ترلز تخلیه خروج داره .؟ آخه تو راهنمای مبحث 3 که عکس صفحاتش رو می گذارم هیچ اشاره ای به تعدادپله ها یا اختلاف ارتفاع از معبر عمومی نکرده و فقط ملاک رو نزدیک ترین طبقه به معبر عمومی اعلام کرده البته یه استثنا هم قایل شده برای طبقه ای که پارکینگ و تاسیسات داریم و گفته به هیچ وجه حتی اگر نزدیک ترین طبقه به معبر بود یا ورودی به معبر داشت تراز تخلیه خروج حساب نمیشه
حالا با توجه به این تعریف آیا میشه هر چقدر دلمون خواست پله تو ورودی بگذاریم؟ با این حساب جواب خرداد 93 اشراق درسته؟ آیا کسی در مورد ارتباط مستقیم تعداد 6 پله در ورودی با تراز تخلیه چیزی میدونه؟ منتظر جوابتون هستم کلی گیج شدم:cry:

amirreza.dolat

عضو جدید
۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۳۳۳۳.jpg۲۰۱۶۰۲۱۳_۰۹۱۹۲۳.jpgآیا با توجه به تعریف تراز تخلیه در راهنمای مبحث 3 باز هم تعداد 6 پله ورودی مهمه؟

rezahabibi66

عضو جدید
درخواست از با تجربه های سایت و کسایی که قبول شدن

اگه براتون مقدوره و طرح هایی از آزمون های قبلی دارید که به نظرتون درسته و منطبق با خواسته های آزمون هستش و نمره قبولی گرفته یا میگیره اگه بشه تو سایت قرار بدید تا پاسخ تشریحی آزمون های گذشته رو داشته باشیم
خیلی خیلی ممنون میشم

• Like
واکنش ها: gony

amirreza.dolat

عضو جدید
مشاهده پیوست 256156مشاهده پیوست 256156مشاهده پیوست 256156مشاهده پیوست 256156مشاهده پیوست 256156سلام بچه ها یه سوال داشتم آیا تعریف طبقه هیچ ربطی به ترلز تخلیه خروج داره .؟ آخه تو راهنمای مبحث 3 که عکس صفحاتش رو می گذارم هیچ اشاره ای به تعدادپله ها یا اختلاف ارتفاع از معبر عمومی نکرده و فقط ملاک رو نزدیک ترین طبقه به معبر عمومی اعلام کرده البته یه استثنا هم قایل شده برای طبقه ای که پارکینگ و تاسیسات داریم و گفته به هیچ وجه حتی اگر نزدیک ترین طبقه به معبر بود یا ورودی به معبر داشت تراز تخلیه خروج حساب نمیشه
حالا با توجه به این تعریف آیا میشه هر چقدر دلمون خواست پله تو ورودی بگذاریم؟ با این حساب جواب خرداد 93 اشراق درسته؟ آیا کسی در مورد ارتباط مستقیم تعداد 6 پله در ورودی با تراز تخلیه چیزی میدونه؟ منتظر جوابتون هستم کلی گیج شدم:cry:

ببچه ها کسی نیست جواب منو بده؟.:confused:

gony

عضو جدید
سلام
امکانش نیست دیوار سمت راست آشپزخانه واحد راست اپن باشه و نورش از پذیرایی تامین بشه و نورگیر آشپزخانه واحد چپ کوچکتر بشه؟

میشه ولی نباید از پذیرایی به قسمت پخت و پز و کار آشپزخانه دید مستقیم وجود داشته باشه.

amirreza.dolat

عضو جدید

درخواست از با تجربه های سایت و کسایی که قبول شدن

اگه براتون مقدوره و طرح هایی از آزمون های قبلی دارید که به نظرتون درسته و منطبق با خواسته های آزمون هستش و نمره قبولی گرفته یا میگیره اگه بشه تو سایت قرار بدید تا پاسخ تشریحی آزمون های گذشته رو داشته باشیم
خیلی خیلی ممنون میشم
توی تاپیک نمونه کار قبول شده ها میتونی پیدا کنی

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

gony

عضو جدید
اینومیدونم اما ربطش رو به 6تا پله نمی فهمم:(:(:(:(

اگه دقت کرده باشی توی آزمون های طراحی.بیشتر اوقات طبقه همکف از سطح گذر که کد 0/0 داره مقداری بالاتره که برای دسترسی به همکف مجبوریم با پله و رمپ معلول یا جک معلول دسترسی به همکف از گذر رو میسر کنیم.که توی اشراق هم 6 تا پله به اندازه 20 سانت برای رسیدن به کد ارتفاعی 120 سانت که همون تراز همکفه طراحی کرده.

که البته به نظر من کارهای اشراق اشکال زیاد داره

فرمول طراحی پله 2h+b=63&64

آخرین ویرایش:

amirreza.dolat

عضو جدید

اگه دقت کرده باشی توی آزمون های طراحی.بیشتر اوقات طبقه همکف از سطح گذر که کد 0/0 داره مقداری بالاتره که برای دسترسی به همکف مجبوریم با پله و رمپ معلول یا جک معلول دسترسی به همکف از گذر رو میسر کنیم.که توی اشراق هم 6 تا پله به اندازه 20 سانت برای رسیدن به کد ارتفاعی 120 سانت که همون تراز همکفه طراحی کرده.

که البته به نظر من کارهای اشراق اشکال زیاد داره

فرمول طراحی پله 2h+b=63&64
حالا به غیر از ارتفاع پله تو اشراق 10تا پله گذاشته که کد ارتفاعیش درست در بیاد
البته ملاک تعداد پله نیست ملاک تراز 120هست درسته؟
ولی با این حال تراز هم با توجه به ورودی از -1درست رعایت نشده با این قانون
واقعا گیج شدم
آخه به قولی چه فرقی میکنه تراز از کدوم نقطه حساب بشه نتیجه که یک کد ارتفاعی برای همکفه...

gony

عضو جدید
حالا به غیر از ارتفاع پله تو اشراق 10تا پله گذاشته که کد ارتفاعیش درست در بیاد
البته ملاک تعداد پله نیست ملاک تراز 120هست درسته؟

ببین من تو سوال آزمون خرداد93 نگاه کردم نوشته ارتفاع همکف از کف تا زیر سقف به 350 .من پلان های اشراق رو کامل ندارم ولی فک کنم ارتفاع هر پله رو 16.7 سانت گرفته با احتساب 260- در زیر زمین و 67 سانت در کد هکف که باهم جمع کنیم تقسیم بر تعداد پله های باکس پله میشه16.7 که اگه اینجوری باشه اشتباه محاسبه کرده

آخرین ویرایش:

امیلیا

عضو جدید
سلام.ضمن خسته نباشی خدمت دوستان.کارهای آذر 90 میذارم لطفا ایراداتشو بگیرین.ببخشید اگه اندازه نزدم،ولی عمق 7متر نورگیری از لبه دیوارهای خارجی محاسبه شده.

پیوست ها

• zirzamin90 (2).jpg
    zirzamin90 (2).jpg
    30.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • hamkaf90 (2).jpg
    hamkaf90 (2).jpg
    23 کیلوبایت · بازدیدها: 0

امیلیا

عضو جدید
طبقات اول و بام

پیوست ها

• aval90 (2).jpg