تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

leila_elhamian

عضو جدید
ببین با توجه به چیزی که چند روز پیش در سمیناری شنیدم اینه که ارتفاع سرگیری خودرو با توجه به اینکه در مبحث 1.8 گفته و ما قبلا 1.95 میگرفتیم گفته شده که باید همون 2.05 بگیریم یعنی شما از انتهای رمپت 2.80 فقط سرگیری نداریم و اینکه با پله اومدی سقف رو شکوندی نمی دونم تا چه حد درست میتونه باشه
و اینکه در طبقاتت که الان دیدم شما برخلاف اینکه پلانهات هندسی و نسبت خوب شده اما ایرادات اساسی داره اینکه آشپزخانه ها نور ندارند نور مستقیم منظورمه
و اینکه پذیرایی از نورگیر نور بگیره زیاد جالب نی درصورتی که اتاق های خواب از نور اصلی نوربگیره در صورتی که نیاز به نور زیاد برای اتاق نیستیم

مگه ملاک مباحث نیستن؟ خود سایت مقررات ملی تو بخش مواد آزمون گفته:
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.

سرگیری رمپ رو چقد بگیریم؟

mane1

عضو جدید
سرگیری رمپ چقدره؟
سرگیری برای اآدمها 2.05هست یا 2.10؟ سپاس

خانه آبشار

عضو جدید
سوال مرداد 94
طراحی فاز یک ساختمانی با مشخصات زیر
زیرزمین -دو پارکینگ "چهار انباری "یک تاسیسات
همکف -دو پارگینگ "لابی مسکونی "تجاری با احتساب نیم طبقه
اول -چهار واحد تک خوابه
دوم -یک سه خوابه" یک تک خوابه
سوال آذر 88 رو با این مشخصات حل کنید تا
1-فرق ضوابط معلول و دسترسی معلول و بدونید
2-فرق رمپ ماشین با رمپ نفر نه معلول رو در دسترسی به سرایداری به صورت پیاده از روی رمپ بدونید یعنی رمپتون و با 12.5 حل کنید .
3-فرق ماشین معلول و با ماشین عادی بدونید
و منتظر سورپرایز من در روز دوشنبه باشید .

saeid360

عضو جدید
یه سوال ... مگه تو مبحث 4 نگفته شعاع میانی مسیر چرخش خودرو 5 متر باشه پس این 6.50 متر که میگن از کجا اومده ؟؟؟

خانه آبشار

عضو جدید
یه سوال ... مگه تو مبحث 4 نگفته شعاع میانی مسیر چرخش خودرو 5 متر باشه پس این 6.50 متر که میگن از کجا اومده ؟؟؟
شعاع گردش 5 و 5 به بالاست یعنی از خط وسط رمپ اگه 3.5 بود 1.75 اگه 2.5 بود 1.25 و اگه 5 بود از 2.5
شعاع رو از خط وسط رمپت میگیری .

saeid360

عضو جدید
شعاع گردش 5 و 5 به بالاست یعنی از خط وسط رمپ اگه 3.5 بود 1.75 اگه 2.5 بود 1.25 و اگه 5 بود از 2.5
شعاع رو از خط وسط رمپت میگیری .
خب میدونم ولی تو مبحث همون شعاع وسط رو گفته 5 ولی اینجا من دیدم 6.5 میکیرن شعاع وسط رو مگه قرار نیس طبق مبحث عمل کنیم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال آذر 88 رو با این مشخصات حل کنید تا
1-فرق ضوابط معلول و دسترسی معلول و بدونید
2-فرق رمپ ماشین با رمپ نفر نه معلول رو در دسترسی به سرایداری به صورت پیاده از روی رمپ بدونید یعنی رمپتون و با 12.5 حل کنید .
3-فرق ماشین معلول و با ماشین عادی بدونید
و منتظر سورپرایز من در روز دوشنبه باشید .
اینارو از کجا میارین؟ :eek: رمپ نفر چیه
بچه ها سرگیری رمپو ارتفاعشو مهندس اسماعیلی که اسمشون تومبحث 4 هست،گف مبحث زده 1.8،ولی اشتباس
2.05 بگیرید ارتفاعو طول سرگیری ام که عارفه جان حساب کردن 2.8

مورد دوم
رمپ گردشیو گفتن شعاع گردش 5 اشتباس 6.5 بگیرید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها سرگیری رمپو ارتفاعشو مهندس اسماعیلی که اسمشون تومبحث 4 هست،گف مبحث زده 1.8،ولی اشتباس

مورد دوم
واسه پله که زده 2.05 از کفه هر پله
رمپ هم لابد همینه دیگ

arch.mahdi

عضو جدید
اگر دوستی وقت بزاره سوالای منم جواب بده ممنوون میشم :1- یه مقطع آسانسور درست لطفا به من نشان دهید 2-okb تمای پنجره ها و ارتفاع جان پناه تراس و بام ؟؟؟ 3-ارتفاع خرپشته ؟؟ 4- ارتفاع در پارکینگ و در ورودی لابی 5- اگر بخواهیم برای زیر زمین از کف صفر صفر پنجره بدیم ضوابطش چی هست ؟؟؟ 6- اگرفاصله ستون از رمپ بیش از 1.20 بود آیا برای رمپ ستونک الزامیست ؟؟و اگر بله برای ستونک کنار رمپ باید آکس در نظر بگیریم؟؟

arch.mahdi

عضو جدید
یه سوال در باره ی آزمون 90 : آیا استفاده از حیاط برای عموم هست ؟؟ یا میشه اختصاص داد به واحد همکف ,,, اگر نمونه کار دارید میشه لطفا بزارید

arch.mahdi

عضو جدید

مورد دوم

ببخشید سرگیری رمپ چرخشی هم همین 2.80 از انتها بگیریم درست در میاد؟

arch.mahdi

عضو جدید
راستی دوستان در آزمون 90 و 91 که گفته شده در سوال آزمون اقلیم معتدل ,,چه موارد اقلیمی رو باید رعایت کنیم ؟؟,,من یه جا خوندم باید دوتا در بزاریم ولی هرچی میگردم پیدا نمیکنم اگر کسی موارد رو میدونه بگه لطفا

saeid360

عضو جدید
راستی دوستان در آزمون 90 و 91 که گفته شده در سوال آزمون اقلیم معتدل ,,چه موارد اقلیمی رو باید رعایت کنیم ؟؟,,من یه جا خوندم باید دوتا در بزاریم ولی هرچی میگردم پیدا نمیکنم اگر کسی موارد رو میدونه بگه لطفا
تو همه آزمونها اقلیم معتدل میدن چیز خاصی نباید رعایت کنیم اون دوتا در هم واسه اقلیمهای گرم و سرده که تو مبحث 4هم اشاره کرده بهتره تو پیش ورودی تعبیه کنیم

saeid360

عضو جدید
خب شعاع رو تو مبحث صراحتا گفته 5 متر دیگه چرا میگید اشتباس آخه 6.5 هیچ جایی ننوشته که لطفا اگه کسی منبعی داره توضیح بده

saeid360

عضو جدید
یه سوال در باره ی آزمون 90 : آیا استفاده از حیاط برای عموم هست ؟؟ یا میشه اختصاص داد به واحد همکف ,,, اگر نمونه کار دارید میشه لطفا بزارید
حیاط جزو مشاعات ساختمانه واستفاده برای همه ساکنین ساختمان آزاده

rap_w2w

عضو جدید
بچه ها این نیم طبقه آخر کار دست همه میده....
هیچکی نی بگه باید چکارش کرد؟؟؟ مساحتش چقدر از همکف هستش؟؟ 1/2؟؟؟؟ یا 1/3؟؟؟؟
تکلیف اون قسمت پایینیش چی میشه؟؟؟ باید با مبلمان ترسیم بشه یا نه؟؟؟؟

اون صفحاتی که در مورد ترسیم رمپ چرخشی توضیح دادید تو این پیج کجاست؟؟؟؟

eli.memar

عضو جدید
بچه ها این نیم طبقه آخر کار دست همه میده....
هیچکی نی بگه باید چکارش کرد؟؟؟ مساحتش چقدر از همکف هستش؟؟ 1/2؟؟؟؟ یا 1/3؟؟؟؟
تکلیف اون قسمت پایینیش چی میشه؟؟؟ باید با مبلمان ترسیم بشه یا نه؟؟؟؟

اون صفحاتی که در مورد ترسیم رمپ چرخشی توضیح دادید تو این پیج کجاست؟؟؟؟
مساحت نیم طبقه باید 1/3 اون طبقه باشه، مهندس اسماعیلی گفتن نیاز نیست وقتتون رو الکی تلف کنید و قسمت پایین نیم طبقه رو بکشید فقط در قسمت نیم طبقه کد ارتفاعی فراموش نشه.

ehsan_y

عضو جدید
اگر دوستی وقت بزاره سوالای منم جواب بده ممنوون میشم :1- یه مقطع آسانسور درست لطفا به من نشان دهید 2-okb تمای پنجره ها و ارتفاع جان پناه تراس و بام ؟؟؟ 3-ارتفاع خرپشته ؟؟ 4- ارتفاع در پارکینگ و در ورودی لابی 5- اگر بخواهیم برای زیر زمین از کف صفر صفر پنجره بدیم ضوابطش چی هست ؟؟؟ 6- اگرفاصله ستون از رمپ بیش از 1.20 بود آیا برای رمپ ستونک الزامیست ؟؟و اگر بله برای ستونک کنار رمپ باید آکس در نظر بگیریم؟؟
okb باید 1.10 باشه
خرپشته جایی به صراحت چیزی نگفنه برای سرگیر نبودنش حداقل 2.05 لازمه من فکر کنم 2.20 برای اطمینان خوب باشه
درب پارکینگ صفحه 74 مبحث 4 بند 4-5-10-3 دقیقا توضیح داده
برای زیر زمین تا جایی که من میدونم باید گودال باعچه بدی
توصیه میکنم مبحث 4 رو یک بار دقیق مطالعه کنی

خانه آبشار

عضو جدید

مورد دوم
ص 53 مبحث 4
تعجب میکنم با این مطالعه کم چطور میخواین مرداد 94رو حل کنی .(قبولی آبان 93)

arefeh

کاربر ممتاز
ص 53 مبحث 4
تعجب میکنم با این مطالعه کم چطور میخواین مرداد 94رو حل کنی .(قبولی آبان 93)

خانم یا آقای مهندس درست نیست اینگونه برخورد با دوستان....هر کسی همه اطلاعات رو میدونه اما این دلیل نمیشه که حالا قبول بشن یا نشن....
من الان چند تا اصطلاح به شما بگم عمرا بلد باشید پس بگم تعجب میکنم چطور قبول شدید؟؟؟!!!!
اگر همه همه چی بلد بودن که الان باید ادعای خدایی هم می کردند

خانه آبشار

عضو جدید
خانم یا آقای مهندس درست نیست اینگونه برخورد با دوستان....هر کسی همه اطلاعات رو میدونه اما این دلیل نمیشه که حالا قبول بشن یا نشن....
من الان چند تا اصطلاح به شما بگم عمرا بلد باشید پس بگم تعجب میکنم چطور قبول شدید؟؟؟!!!!
اگر همه همه چی بلد بودن که الان باید ادعای خدایی هم می کردند
خانم مهندس شما به عنوان استاد ونماینده ما به سمینار تشریف برده بودین لطفا در مورد تغییرات مباحث اگه میشه بیشتر توضیح بفرمایید .

arefeh

کاربر ممتاز
خانم مهندس شما به عنوان استاد ونماینده ما به سمینار تشریف برده بودین لطفا در مورد تغییرات مباحث اگه میشه بیشتر توضیح بفرمایید .

بله بنده ب کمک دوستان در سمینارهایی در این چند روز حضور داشتم....یکی از اون سمینارها استاد خود بنده بودند که نایب رییس سازمان هستند و نیازی به نام بردن ایشون نی....اما صحبتهای زیادی شد و سئوالات زیادی هم بنده پرسیدم نه صرف اینکه بلد نیستم صرف اینکه تدریس میکنم در این زمینه و هنوز به نظرم باید چیزهای بیشتر بدونم تا بتونم به دوستان بیشتر کمک کنم...
در سمینار بعدی آقا اسماعیلی که یکی از تدوین گرهای مبحث 4 هستن هم بودن که ایشون خود تاکید بر بخش هایی داشتند که کاملا مبهم هست و قرار است ویرایش بشه مبحث 4...همچنین از این ایرادات استفاده از نورگیر در ضلع طولی که مبحث تنها در ضلع عرضی اون صحبت کرده....
همچنین سرگیری رمپ خودرو که 1.80 گفته شده و مختصص ماشین های شاسی بلند نیست و خیلی موارد دیگر.....
پس بهتر در مورد چیزهایی ما بحث کنیم که کاملا واضح هستن و نه مطالبی که خود سازمان هم باهاش درگیر....

mane1

عضو جدید
سرگیری یرای نفر 2.05 میباشد. برای رمپ ماشین 2.05 هست یا 1.95؟

ha@sa

عضو جدید
میشه لطف کنید بگیدکه اخرش واسه سرگیری رمپ از انتها باید 3.33 کم بشه یا 2.80 که الان دوستان میگن ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.