تعامل همسران آرامش گر...!

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سعي مي كنم به آرومي و با متانت با دانش و قابليت هاش آشنا بشم...از او سوال هايي مي كنم كه واقعاً در زمينه ي دانش و تخصصش باشه... آزاد ميگذارمش كه به ميل و روال خودش پيش بره... از اينكه بخوام هر طور شده اون رو عوض كنم دست بر مي دارم...
شاد باشيد.:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سعي ميكنم عشق رو از رفتارش بخونم تا اينكه در كلامش جستجو كنم.... به اون همان توجهي رو نشون ميدم كه دوست دارم اون به من نشون بده... مراقب و هوشيار هستم تا اون رو اسير ميل و خواسته خودم نكنم.... هميشه از پيام هايي استفاده مي كنم كه نشون بده براش ارزش قائلم.... غنيمت هاش رو با گشاده رويي مي پذيرم....;)
شاد باشيد:gol:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوگل خانم از مطلبي كه گذاشتي ممنون.بسيار جالب وجذاب بود.
از كليه دوستان هم بابت پيشنهاداتشون متشكرم.
اما متاسفانه در دنياي امروز تمامي روابط عاطفي وانساني كمرنگ و در مواردي بي رنگ شده اند.رابطه ي زن و شوهر رابطه اي مقدس وپاك است تا اين حد كه بر هم خوردن اين رابطه عرش خدا را به لرزه در مي اورد.
اما ماها هنوز نتونستيم بفهميم كه كجاي كاريم.
الان متاسفانه متاسفانه جوانهاي ما تاثير زيادي از فرهنگ غرب و بالاخص بي مبالاتي وبي عاطفگي برداشت كرده اند.
احترام به بزرگتر را بخاطر كلمه ي حق زير پا ميگذارند.
در حيطه ي زندگي گرفتن حق رو واجب تر از زندگي مي دونن.به نوعي تو رابطه ازدواج ظاهرا رقيب هستند نه شريك.
تو زندگي تفاوتهاست كه منجر به دوستي ولطافت ميشه.
فكر ميكنم برا شكل گيري يك رابطه اول طرفين بايد خودشون بشناسن وببينند برا چي مي خوان ازدواج كنن.
به نظر من كسي كه ازدواج ميكنه دنبال ارامشه، نه چيز ديگه.چون ارامشي كه يك زن وشوهر ميتونند به يگديگر ببخشن هيچ كسي نميتونه اونو به ادم بده.
حالا اگه دنبال ارامش باشند پس بايد دنبال كسي باشن كه هم ترازشون باشه.فرهنگي-اعتقادي-مالي و..........
بعد ميتونه شروع كنه.هيچوقت از تفاوت نترسيد.زن و شوهر بايد متفاوت باشن .ذاتشون اينه.مردي كه زنانه فكر كنه و زني كه مردانه فكر كنه نمي تونن با هم باشن.
مرد بايد مردانه و زن هم بايد زنانه باشه. بايد بدونند كه با هم فرق دارند و بايد با اون فرقاشون بايد زندگي كنند.
زن وشوهر قبل از زن وشوهري بايد دوست باشن.
شما براي دوستت چكار ميكني؟نه دوست همينجوري.دوست خوب دوست همراه دوست هميشگي.ادم جونشو ميده. تمام تفاوتها رو درك ميكنه.حالا چرا اين ادم تو رايطه ي زن و شو هري مشكل داره.
پس اول دوست باشيم(نه دوست پسر دوست دختر):biggrin:
من اعتقاد دارم ومطمئنم تو جامعه اگر مردي راه خطا ميره زنش مقصره و زني اگه راه خطا ميره هم خودش هم همسرش مقصرن.
اعتراض نكنيد به اين حرفم.بريد فكر كنيد و تحقيق.;)
از بچگي كي همه رو تربيت ميكنه.مادر.مي همه رو زفت و رفت ميكنه .مادر.
اهم همسر يك مرده.
بقول قديميها"يك نفر هزار نفرو اداره ميكنه اما هزار نفر يك نفرو نمي تونن اداره كنند."اين خصوصيات زن و مادره.
زن اگه نتونه ارامش بده چون ذاتش ارامش و امنيته،مطمئن باش شوهرش نمي تونه اين حسو بهش بده. پس مرد دنبال ارامش در خانه ي پدر -نشد با همكاران و دوستان -نشد با ............................................................................................
حالا زن خطا رفت-شوهر باعثش شده -شوهر چرا اينجوري شده.....................
از دامن زن مرد به عرش(گاهي هم به زير فرش) ميرسه.
پس زندگي الكي نيست.خيلي مسئوليتش سنگينه.خيلي.اول ببينيد اين مسئوليت و ميتوني قبول كني.
بعدشم بدونيد عشق تو زندگي همين اولش نيست.عشق و دوست داشتن بعد از چند سال زندگي و رنج مشقت بوجود مياد.
عشق اينقدر پيش پا افتاده نيست كه با يك نگاه يك رابطه چند ماه با هم بودن بوجود بياد.عشق دردسر زياد داره.عشق يعني خودتو بذاري زير پا براي طرفت.عشق و همينجوري تعريف و ترسيم نكنيد.اون ببخشيد هوسه هوس.
اگه ميخوايي تن پوش داشته باشي بايد تن خوبي باشي.تا لباس خوب بهت بدن.اندامت درست باشه تا لباس سايزت پيدا شه.كج وكوله باشي لباس كج و كوله گيرت مياد.يا بايد بري رژيم بگيري تا لباس سايزت بشه.نگيد چرت وپرت ميگه ها زن و شوهر لباس همن.حالا لباست بايد سايزت باشه.
فعلا تا همين جا.ببينم نظر دوستان چيه تا بعد.اخه خيلي وراجي كردم.ببخشيد.:gol:

SAMI.J

عضو جدید
سعي ميكنم عشق رو از رفتارش بخونم تا اينكه در كلامش جستجو كنم.... به اون همان توجهي رو نشون ميدم كه دوست دارم اون به من نشون بده... مراقب و هوشيار هستم تا اون رو اسير ميل و خواسته خودم نكنم.... هميشه از پيام هايي استفاده مي كنم كه نشون بده براش ارزش قائلم.... غنيمت هاش رو با گشاده رويي مي پذيرم....;)
شاد باشيد:gol:

سوگل جان ميدونم همه اينارو بخاطر علاقه و احترامي كه واسه همسرت قائلي عنوان ميكني ولي خوب بهتره كه ببيني علايق و ايده ال هاي اون تو زندگي چيه و همون رفتارها و كارها رو براش انجام بدي ؛ تا اينكه به اون همون توجهي رو نشون بدي كه دوست داري اون به تو نشون بده . اين رو هم بگم كه اكثر خانمها فكر مي كنند كه مردها دلي از سنگ دارند و به تنها چيزي كه فكر نمي كنند همسرشونه و ... ( البته نه با اين شدت ) ولي خيلي وقتها اين شكيات سراغشون مياد ، ولي اين طور نيست فقط تفاوت افكاره كه اين بحث هارو تو زندگي به وجود مياره . براي مثال شايد يه خانم تمام خستگيه روزانش با يه دستت درد نكنه آقا يا با يه شاخه گل يا چه ميدونم با يه دوست دارم گفتن مردش در بشه ولي آقايون شايد با يه ليوان چاييه تازه دم كه از دست خانمشون مي گيرن . مي دونيد تو ايران متاسفانه يه چيزايي باب شده و بيشتر تو زندگيها به صورت يه عادت بهونه وار تكرار ميشه . ولي با دقت كه نگاه ميكني و يه ذره كه فكر ميكني ميبيني اصلاً ارزشي نداشته چه برسه كه يه زندگي رو متشنج كنه . اينو مثل يه داداش كوچك به همه جوانها ميگم با گذشت و احترام به عقايد طرف مقابل به خدا به بهترين حالات تو زندگي دست پيدا ميكني . اين رو هم يادمون باشه پول هيچ وقت خوشبختي نمي ياره .

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سری معتقد هستند باید طرفتونو عوض کنین
انسان عاقل و رو به رشد کسیه که امروزش با دیروز و فرداش فرق داشته باشه و تغییر رو توی زندگیش بپذیره ولی
تجربه من میگه عوض کردن انسانها بسیار کار سخت ومشکلیه
همچنین شاید خود ما در اشتباه باشیم و خودمونو باید عوض کنیم
پس میشه قبل از ازدواج تا جایی که میشه علایق وسلیقه های همدیگرو بشناسیم و جدی بگیریم چون در دوران روابط قبل از ازدواج این مسائل خیلی مهم سطحی به نظر میرسه

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلاب خانم هم درست میگن و این توصیه امام صادقه
هرآنچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند
تا هر جایی که تونستی بهش عمل کنی تا همونجا حالشو میبری

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما سوگل خانم
خیلی خوبه که ما به طرفمون اینقدر بها بدیم که نظراتشو ، خواسته هاشو و شرایطشو بتونیم ببینیم.
اگه شما رفتارتون اینجوریه بیشترین سودش عاید خودتون میشه و خوش به حال همسرتون.

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام
گفتني ها رو دوستان گفتند.
منم تو جمع مجرد ها هستم.
ولي اگر ازدواج كنم يه محيط گرم و شاد رو براي همسرم ايجاد ميكنم.
نميذارم هيچ وقت غصه بخوره
نميذارم هيچ وقت از دستم دلگير بشه
جوووووووووووووووووووونمو براش فدا ميكنم.:lol::w11::gol:

SAMI.J

عضو جدید
سلام
منم تو جمع مجرد ها هستم.

خيلي عاليه خانومي . ولي يه مقدار صحبت هاتو باز كن . مثلا ً اين محيط شادو گرم چه جوري ايجاد ميشه . چه جوري نمي ذاري دلگير بشه چه جوري نمي ذاري غصه بخوره ؟

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
خيلي عاليه خانومي . ولي يه مقدار صحبت هاتو باز كن . مثلا ً اين محيط شادو گرم چه جوري ايجاد ميشه . چه جوري نمي ذاري دلگير بشه چه جوري نمي ذاري غصه بخوره ؟

خوب بستگي داره كه ناراحتيش در چه حدي باشه.
اگه يه مطلب جزيي باشه، باهاش شوخي ميكنم، از سر و كولش بالا ميرم... يه كاري ميكنم ديگه بهش فكر نكنه و فراموشش كنه.
اگر هم چيز مهمي بود، ميشينم به درد دلش گوش ميدم، باهاش همفكري ميكنم، اگه نياز به مشورت داره كمكش ميكنم... گاهي هم براي رفع غصه احتياج به تنهايي داره. پس خلوتش رو به هم نميزنم.
خلاصه جووووووووووووووووووووونمو براش ميدم:love:

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ي دوستان عزيز
سوگل جون شرمنده كه نتونستم زودتر از اين بيام.دانشجوئيه و هزار دردسر
نظر همه رو خوندم

من مجرد هستم...با خيلي از حرفاي دوستاي عزيز موافقم...اما واقعا خيلي وقتها اين نظرات عملي نميشن و در حد حرف باقي ميمونه.
تبريك به گلاب عزيز.ان شا ا اله هميشه بهترين زندگي رو داشته باشن

من خودم شخصا جز اون دسته از ادمهائي هستم كه از ازدواج ميترسم...نه اينكه بگم كوتاهي ميكنم...نه اصلا ...من تمام سعي و تلاشم رو ميكنم كه بهترين زندگي رو به همسرم هديه بدم.محبت كردن تو وجود و خون منه...اما ايا واقعا ميشه اين روزا اعتماد كامل به طرف مقابل بكنيم؟اگه من يا خيلي از ماها تمام تلاشمون رو بكنيم كه طرف مقابل رو به نهايت خواسته هاش برسونيم و خيلي از كارهاي ديگه رو انجام بديم و در مقابل هيچ عكس العملي دريافت نكنيم ايا سر خورده نميشيم؟ ...من اصلا ادم منفي بافي نيستم و گفتم كه عاشق محبت كردن و مهر ورزي هستم.اما بايد قبول كنيم كه تو جامعه ي ما تذوير و ريا خيلي پر شده

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما سوگل خانم
خیلی خوبه که ما به طرفمون اینقدر بها بدیم که نظراتشو ، خواسته هاشو و شرایطشو بتونیم ببینیم.
اگه شما رفتارتون اینجوریه بیشترین سودش عاید خودتون میشه و خوش به حال همسرتون.
صد در صد نتيجه به خودمون بر ميگرده...اما ما يه طرف قضيه هستيم....بايد اين رو در نظر داشته باشيم كه شخص دومي هم وجود داره

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اين رو هم نبايد ناديده بگيريم كه ما انسانها ذاتا محبت كردن و محبت ديدن رو دوست داريم...شايد با رفت و امد قبل از ازدواج بتونيم خيلي از خصوصيات طرف مقابل رو بشناسيم اما همونجور كه سيما جان هم گفتن وقتي وارد زندگي بشيم خيلي گستره ي ديدمون وسيع تر خواهد شد و با جوانب ناشناخته ي زيادي رو به رو ميشيم كه ممكن خيلي از اين موارد مطابق ميلمون باشه و تعداديش هم تو مخيلمون نگنجه...در هر صورت اي كاش خداوند اين قدرت رو به ما بده كه بتونيم حرفهامون رو به عملي كنيم و اون ها رو تو دنياي واقعي به حقيقت تبديل كنيم

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم تو جمع مجرد ها هستم.

سلام خوب هستید؟
ببخشید دوست گرامی البته نظرم رو میگم باید ببخشید
ولی تا قبل از ازدواج همه موارد در چارچوب خودش یعنی همون زیبا کردن یه شکل خاصی به همه چیز میده تا اونجایی که همه چیز زیبا و دوست داشتنی میشه ولی بعد از یه مدت شاید کوتاه خوشبختی رخت رفتن می پوشه ....
من با نظر دوست بسیار عزیزمون آقا محسن موافقم شرایط به نحوی شده که روی هیچ چیزی نمیشه حساب کرد و همه فانتزی شدن و به دنبال حاشیه هستن
تا جایی که ما می توانیم با شناخت از خود در زمان لازم یا حتی بعد از یه پرسه زمانی از عشق دو طرفه بهره بگیریم و با داشتن یه قاعده ساده، زندگی بسیار موفقی رو داشته باشیم
به نظرم عشق همانند یه سکه نیست که به هر کسی بدیش و در نهایت ازش بگیری و به دیگری بدی....عشق از دوتا خنده یا یه دوستت دارم ساده شروع نمی شه چون برای داشتن هر چیزی باید بهایی بدیم داشتن عشق بهاش سنگین تره
ما هممون باید یه راه تازه رو پیش بگیریم به نظرم نباید ، باید های الکی زندگی رو ما هم پیش بگیریم خیلی ها رو می شناسم که با 60 سال زندگی مشترک هنوزم هم برای هم ناشناخته اند پس تو رو خدا به فریادهای الکی جامه عمل نپوشونیم به قول دوستی ازدواج مانند یه هندونه ی دربستس (پس سعی کنید به شرط چاقو خرید کنید):biggrin:

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام خوب هستید؟
ببخشید دوست گرامی البته نظرم رو میگم باید ببخشید
ولی تا قبل از ازدواج همه موارد در چارچوب خودش یعنی همون زیبا کردن یه شکل خاصی به همه چیز میده تا اونجایی که همه چیز زیبا و دوست داشتنی میشه ولی بعد از یه مدت شاید کوتاه خوشبختی رخت رفتن می پوشه ....
من با نظر دوست بسیار عزیزمون آقا محسن موافقم شرایط به نحوی شده که روی هیچ چیزی نمیشه حساب کرد و همه فانتزی شدن و به دنبال حاشیه هستن
تا جایی که ما می توانیم با شناخت از خود در زمان لازم یا حتی بعد از یه پرسه زمانی از عشق دو طرفه بهره بگیریم و با داشتن یه قاعده ساده، زندگی بسیار موفقی رو داشته باشیم
به نظرم عشق همانند یه سکه نیست که به هر کسی بدیش و در نهایت ازش بگیری و به دیگری بدی....عشق از دوتا خنده یا یه دوستت دارم ساده شروع نمی شه چون برای داشتن هر چیزی باید بهایی بدیم داشتن عشق بهاش سنگین تره
ما هممون باید یه راه تازه رو پیش بگیریم به نظرم نباید ، باید های الکی زندگی رو ما هم پیش بگیریم خیلی ها رو می شناسم که با 60 سال زندگی مشترک هنوزم هم برای هم ناشناخته اند پس تو رو خدا به فریادهای الکی جامه عمل نپوشونیم به قول دوستی ازدواج مانند یه هندونه ی دربستس (پس سعی کنید به شرط چاقو خرید کنید):biggrin:

اما من تا اخرش رمانتيك ميمونم. ميخوام تا اونجا كه ميتونم خوشبختش كنم حتي اگه اون منو خوشبخت نكنه:gol:

یاکاموز

عضو جدید
واقعا فکر میکنی اون مرد اونقدر لیاقت داره که حتی اگه اون تورو خوشبخت نکنه تو جونتو واسش بدی یا به قول خودت هر جور که شده خوشبختش کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
واقعا فکر میکنی اون مرد اونقدر لیاقت داره که حتی اگه اون تورو خوشبخت نکنه تو جونتو واسش بدی یا به قول خودت هر جور که شده خوشبختش کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حتما يكي رو انتخاب ميكنم كه لياقتش رو داشته باشه:w30:

آخرین ویرایش:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بستگي داره كه ناراحتيش در چه حدي باشه.
اگه يه مطلب جزيي باشه، باهاش شوخي ميكنم، از سر و كولش بالا ميرم... يه كاري ميكنم ديگه بهش فكر نكنه و فراموشش كنه.
اگر هم چيز مهمي بود، ميشينم به درد دلش گوش ميدم، باهاش همفكري ميكنم، اگه نياز به مشورت داره كمكش ميكنم... گاهي هم براي رفع غصه احتياج به تنهايي داره. پس خلوتش رو به هم نميزنم.
خلاصه جووووووووووووووووووووونمو براش ميدم:love:

اينو يادتون نره:
هيچوقت به آقايون موقع رانندگي آدرس نديد چون اگه گم شدين تقصير شماست!!!!
وقتي خيلي گرفته اند بهتره همونتو بمونن خودشون در ميان. (غار تنهايييييي)
(زنان مريخي مردان ونوسي يا چپش؟)

SAMI.J

عضو جدید
سيما جان بازم ممنون از صحبت هاي كوتاه ولي پر معنات .
خانومي فكر نميكنم بتوني قبل از ازدواج كسي رو بشناسي. نمي گم هميشه ولي 99% قبل از ازدواج همه مي خوان خودشونو خوب و مهربون جلوه بدن و 24 ساعت قربون صدقه هم ميرن . ولي به محض اينكه عقد ميكنن كوچكترين مساله ميشه بزرگترين مشكل وشروع ميشه . من دو نفر و ميشناسم كه 6 سال ليلي و مجنون بودن . يعني هر كي اينارو ميديد مي گفت كه ديگه كسي پيدا نميشه كه مثل اين دو نفر باشه . مامان اين يكي مامان اون يكي بود هيچي از اين مرد تو زندگي نمي خواست جز يه اتاق 9 متري و ... از اين حرفها.
دعواهاشونم سر اين بود كه پسر نيم ساعت دير زنگ ميزد و دختر از دوريش دلتنگ ميشد . ولي پس از ازدواج ... . نه عزيز قبل از ازدواج 10% قضيه است و 90% بعد از ازدواج كه بتوني زندگي رو چه جوري اداره كني . اميدوارم به كسي كه مي خواهي برسي .
فشفشه عزيز تو صحبت هات به يه قائده ساده اشاره كردي . ميشه بيشتر توضيح بدي؟

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
اينو يادتون نره:
هيچوقت به آقايون موقع رانندگي آدرس نديد چون اگه گم شدين تقصير شماست!!!!
وقتي خيلي گرفته اند بهتره همونتو بمونن خودشون در ميان. (غار تنهايييييي)
(زنان مريخي مردان ونوسي يا چپش؟)
اما من هميشه اعتقاد دارم كه هيچ وقت دو تا آدم شبيه به هم نيستن. حالا اين به بستگي به طرز فكر طرف و ميزان دركش داره.
ايني كه شما فرموديد گاهي در مورد خانم ها هم صدق ميكنه.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما من هميشه اعتقاد دارم كه هيچ وقت دو تا آدم شبيه به هم نيستن. حالا اين به بستگي به طرز فكر طرف و ميزان دركش داره.
ايني كه شما فرموديد گاهي در مورد خانم ها هم صدق ميكنه.
بازم مي گم تا كمك نخواستن بهشون كمك نكنين!!!!!
بي خيال نباشين ولي گير بي خود ندين بهشون. راست نمي گم؟ آقايون كجايين؟

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
بازم مي گم تا كمك نخواستن بهشون كمك نكنين!!!!!
بي خيال نباشين ولي گير بي خود ندين بهشون. راست نمي گم؟ آقايون كجايين؟
خوب گير بي خودي يه چيز ديگه است. من گفتم اگر احتياج به كسي داشت كه حرفاشو بزنه به حرفاش گوش ميدم. اگر نظر خواست باهاش همفكري ميكنم. اگر احتياج به تنهايي داشت خلوتش رو به هم نميزنم.
خوب حرف شما قسمتي از حرف من بود ديگه.:gol:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب گير بي خودي يه چيز ديگه است. من گفتم اگر احتياج به كسي داشت كه حرفاشو بزنه به حرفاش گوش ميدم. اگر نظر خواست باهاش همفكري ميكنم. اگر احتياج به تنهايي داشت خلوتش رو به هم نميزنم.
خوب حرف شما قسمتي از حرف من بود ديگه.:gol:
آفرين دختر خوب. من اينو تو كتاب خوندم.
ميگن اصرار نكنين بهتون بگن چي شده كه اينقدر گرفته اند. آويزونش نشين كه "خوب به من بگو شايد بتونم كمكت :warn::warn::warn:كنم."
بذارين اگه خواست خودش ميگه.

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
آفرين دختر خوب. من اينو تو كتاب خوندم.
ميگن اصرار نكنين بهتون بگن چي شده كه اينقدر گرفته اند. آويزونش نشين كه "خوب به من بگو شايد بتونم كمكت :warn::warn::warn:كنم."
بذارين اگه خواست خودش ميگه.
آفرين دختر خوب.:gol:
حرفامون يكي شد.:w40:

گلابتون

مدیر بازنشسته

یاکاموز

عضو جدید
منم شدیدا با سیما جون موافقم اینکه به یه مرد بگی چه مشکلی واست پیش اومده بهم بگو شاید بتونم کمکت کنم واسش از هر چیزی بدتره.منم کتاب
مردان مریخی زنان ونوسی رو خوندم به همه ی دوستانی که مزدوج شدن و یا مثل من در شرف هستند توصیه میکنم که بخوننش درسته که تمام مواردش در مورد همه صادق نیست ولی تا حد زیادی میتونه کار گشا باشه.تو این کتابه این طور گفته که مردا چند وقت یک بار واسه سرو سامون دادن یه اوضاع روحیشون و مرتب کردن افکار آشفتشون میرن تو غار تنهاییشون. این موضوع واسم خیلی جالب بود تو این کتاب کاملا توضیح داده که ما ونوسیها توی این مدت چکارایی باید بکنیم تا هم خودمون و هم همسرمون کمترین آسیب رو ببینیم.
در ضمن خانم ها هم یه چیز مشابه غار تنهایی مردا دارن که بهش میگن چاه تنهایی البته فرقای خیلی زیادی با غار مریخی ها داره مثلا اینکه ونوسی ها خیلی تند تند به چاهشون میرن و درمیان. یه توصیه ی خیلی جالب به ونوسیها:وقتی یه مریخی تو غارش هیچ گاه سعی نکنید که شما هم وارد غار بشید چون در آتش اژدهای غار خواهید سوخت.میبینید این مریخی ها همیشه ترسناکند... مامان... :crying:اژدها....:crying:

آخرین ویرایش: