تعامل همسران آرامش گر...!

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
· رابطه زن و شوهر، رابطه عاشق و معشوق، رابطه تن و تن پوش، رابطه همرهان طريق كمال و معناگر محبت و ايثار است.
· رابطه زن و شوهر، به قدمت خلقت آدم، به قداست متعالي ترين ارزش ها، به عظمت گستره ي هستي، به بركت همه ي نسل ها در همه ي عصرها و تجلي گر اولين تعامل حقه ي انسان هاست.
· رابطه ي زن وشوهر، سرچشمه ي همه ي عاطفه ها و بستر گيراترين رابطه هاست؛ زن مرادش را در حسن رابطه با شوهر مي يابد و شوهر آرامش را در گرو وجود زن مي داند.
·رابطه ي زن وشوهر، جلوه اي از برترين هنر زندگي و كامل ترين شكل ارتباط انساني است؛ در يك نگاه، رابطه ي زن و شوهر آميزه اي است از زيباترين تلاقي چشم ها، گيراترين تبادل كلام ها، هماهنگ ترين طپش قلب ها، همسوترين انديشه ها، استوارترين گام ها و پر رمز و رازترين محروميتها.
· رابطه ي زن و شوهر، معنايي از درس وفا، آيينه اي از مهر و صفا و تصويري از يكرنگي و دلدادگي است.
· رابطه ي زن و شوهر، مناسبترين بستر براي رويش شكوفه هاي حيات و مطلوب ترين زمينه براي پديد آيي پر جاذبه ترين رفتارهاست.
· رابطه ي زن و شوهر، بياني از حقيقت و ضرورت بناي خانواده و زنجيره ي جوامع انساني است.
· رابطه زن و شوهر، حياتي ترين پاسخ به فطري ترين نياز فردي و اجتماعي انسان است.
· رابطه ي زن و شوهر، تصويري از نمايش همه ي جاذبه ها، همه ي زيبايي ها، همه ي قابليت ها و همه ي كمالات وجود انسان است.
· رابطه ي زن و شوهر، رابطه اي لطيف، گرمي بخش و مهر آفرين است و اساس آن بر تمجيد و تكريم و گذشت و ايثار استواري مي باشد.
· رابطه ي زن و شوهر، رابطه ي مهر ورزي و محبت پذيري، عهد و وفا، گذشت و ايثار، سخاوت و احسان، مودت و مروت، صداقت و دوستي، صفا و صميميت، راه و رهرو، خورشيد و نور، چشمه و آب، پرنده و بال، اوج و پرواز، دل و دلدار، چشم و نگاه، اندام و لباس، چراغ و روشني، باغ و باغبان، گل و گلدون، سبزه و بهار، گلبرگ و ريحان، انگشتر و نگين، لبخند و نشاط، طبيب و درمان، سكينه ي روان و آرامش جان، رحمت و نعمت و سرانجام مثالي از رابطه ي علي (ع) و فاطمه(س) است.
· رابطه ي زن و شوهر، انتخاب مطلوب ترين است، ترسيم سعادت و رستگاري است، بركت كارنامه ي اعمال است.
· رابطه ي زن و شوهر، آزمون دوباره ي توان انسان در حفظ حرمت ها و ارزش ها، تكريم خويشان ونزديكان و تأئيد و تقويت منزلت همسر است.
· رابطه ي زن و شوهر، يعني بهره گيري از پر بركت ترين زمان ها و خوشايند ترين فرصت ها براي ارئه پايدار ترين جاذبه ها، تأمين فطري ترين نياز ها و تضمين سلامت و بهداشت روان ها.
· رابطه ي زن و شوهر، يعني برخوردار شدن از آراسته ترين، گرانبهاترين، پر دوام ترين تن پوش ها.
· آري... رابطه ي زن و شوهر به فرموده ي خالق انسان ها همچون رابطه ي قامت و لباس است، و اين لباس گرما بخش جسم و جان، معناگر حيات و جلوه گر وحدت است....

آخرین ویرایش:

hamidarchitec

عضو جدید
سلام تایپیک جالبی زدی فکر میکنم بحث مفصلی توش راه بیفته

راستی متنی که نوشتی از نظر معنا خیلی پر بار . نمیدونم از کجاش بگم.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام تایپیک جالبی زدی فکر میکنم بحث مفصلی توش راه بیفته

راستی متنی که نوشتی از نظر معنا خیلی پر بار . نمیدونم از کجاش بگم.
سلام ممنون از لطفتون... اميدوارم كه دوستان تشريف بيارن... و با هم بحث جالبي رو در اين رابطه شروع كنيم... شاد باشيد.:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلام سوگل جان ... خیلی مطلب جالب و نغزی رو بیان فرمودید... امیدوارم بتونم ازاین تاپیک ذخیره ایی برای زندگی خودم جمع آوری کنم...ممنونم بابت زحمتی که کشیدی

با اجازه یه پیشنهاد داشتم ...اگر امکان داره هرکس که بخواد وارد بحث بشه متاهل و یا مجرد بودن خودش رو اعلام کنه تا بتونیم سوالات و مباحث رو بهتر و با دید شفافتری بیان کنیم...

متشکرم. :gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام سوگل جان ... خیلی مطلب جالب و نغزی رو بیان فرمودید... امیدوارم بتونم ازاین تاپیک ذخیره ایی برای زندگی خودم جمع آوری کنم...ممنونم بابت زحمتی که کشیدی

با اجازه یه پیشنهاد داشتم ...اگر امکان داره هرکس که بخواد وارد بحث بشه متاهل و یا مجرد بودن خودش رو اعلام کنه تا بتونیم سوالات و مباحث رو بهتر و با دید شفافتری بیان کنیم...

متشکرم. :gol:
سلام عزيزم.. با كمال ميل استقبال مي كنم.. نظر جالبي دادين... بازم متشكرم از لطفتون...:gol::gol:

hamidarchitec

عضو جدید
خوب با اجازه رفقا من نظرم رو میگم.

ازدواج از نظر من که مجرد هستم و از مسائل موجود در ازدواج امروزی گریزانم .. مهمترین پدیده زندگی هر انسان . ازدواج هست ولی باید برای ان برنامه ریزی دقیقی کرد و حتی الامکان باید درش هر مسئله ای را پیش بینی کرد . برای مثال من که سفر جزئی از برنامه ی زندگیم هست .باید با کسی زندگی کنم که از این موضوع لذت ببره و عاشق سفر باشه

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب ضمن خير مقدم به تمامي دوستان عزيزم..:gol:
همونطور كه گلاب جان هم فرمودند.. هر كسي كه تشريف مياره توي اين تاپيك اگه تمايل داشت(كه نه حتماً;)) در ابتدا اعلام بكنه كه مجرد هستش يا متاهل... بازم متشكرم ...:gol: شاد باشيد:heart:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی
سوگل جان ممنون خیلی جالبه و میشه بعنوان یه بحث داغ داغ روش حساب کرد
من مجرد و بیست و شش ساله هستم . راستش برای من هنوز ازدواج کردن خیلی مهم نیست چون یکسری خواسته های اساسی دارم و یکسری شرایط رو بدنبالش هستم و به نظر با بودن اونها میتونم خیلی بهتر انتخاب کنم و از طرفی هم بابتش یه برنامه جامع دارم. خیلی خودم و شما رو از بحث دور نمی کنم و به قول یکی از دوستانم که با شنیدن هر حرفی و حتی درست بودنش بدنبال استنباط ارسطویی که باید یه چیزی یا یه حرفی رو بهش اضافه کنیم نیستم راستش من درون گرا هستم ولی با داشتن این مورد همیشه بدنبال کسی باشم که نگه تو اهل کم محلی کردن هستی یا ......
البته این یه مثال بود چون من خیلی خیلی زندگی رو ساده می گیرم برام خیلی مهم که الهی قربونش برم اونم اینجوری باشه بدنبال فقط سادگی هستم یا به قول حمید جون منم خیلی مسافرت دوست دارم پس اینها فاکتورهای خیلی مهمی نباید از این موارد به قولی ساده که میتونه باعث تفرقه اساسی بشه به راحتی گذشت و از طرفی شخصا آدم خیلی راحتی هستم دوست دارم با اطرافیانم یه رابطه گرم ایجاد کنم پس الهی قربونش میدونم که سخته براش باید یه جورای ......
راستش خیلی موارد هست ولی به نظرم مهمترین تصمیم زندگیمان رو باید خیلی حساب شده بگیریم چون خیلی تجربیات دیگران رو باهاش برخورد داشتم که به نوعی، موارد بسیار ساده باعث شده که اونها زندگی که با هزاران وعده به اصطلاح عاشقانه اول زندگی رو به جهنمی که برای شیطان هم قابل تحمل نیست تعویض کنند و الان دیگه عشق کیلوی چند
موفق باشید انشاالله به اونی که دوست دارید برسید دعا کنید یکی هم منو بگیره و خیلی خوشبختم کنه:biggrin:

گلابتون

مدیر بازنشسته
باتشکر از سوگل عزیزم

دوستان به نظر من هم این مطلبی رو که فرمودید که کوچکترین مسائلی که به نظر هرکس خیلی ساده و یا بهتر بگم به چشمش نمیاد ..میتونه باعث بزرگترین بحرانها بشه... درسته... کاملا هم صحیح است ...اما اینجا یه مطلب فاکتور گرفته شده... اگرشما خودتون رو بجای طرف مقابلتون بگذارید و ایشون هم متقابلا همین کار رو انجام بدن دیگه هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد... اما خوب این طرز فکر من هست که به ندرت مورد پسند قرار میگیره و بدیهیاتی این بین میمونه که هرکس سعی میکنه طرف مقابلش رو به طرف خواسته ها و امیال خودش بکشونه... و در واقع بعد از ازدواج مرد , زن را بطرف امیال و علایق خودش میکشاند و همینطور زن ... البته این مطلب ناخواسته و در اثر عشق اولیه ( آتشین ) بوجود میاد ... اما بعدها که کمی این عشق به سنباده های زندگی کشیده شد... خوب دیگه اون رنگ و لعاب اولیه رو نداره و اون موقع است که تازه طرفین چشم واقعیشون به زندگی باز میشه ...و در اینجاست که اگر عاقلانه تصمیم بگیرن میتونن عاشقانه هم زندگی کنن .:redface:

یاکاموز

عضو جدید
من که خودم در شرف ازدواج کردنم دلایلم رو واسه ازدواج میگم
1یه سنتیه که باید انجام شه
2.واسه اینکه این شانسو به یه مرد بدم که با ازدواج کردن با من بشه خوشبخت ترین مرد روی زمین:love::love:
3.این یه نیازه واسه همه ی آدما خوب منم یه آدمم
4.واسه اینکه نصف دیگه ی دین و ایمانمم کامل بشه
5.واسه اینکه تنها نباشم
ولی کلا رو همون مورد دوم تاکید بیشتری دارم

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گرامی با بخش اعظمی از گفته هاتون موافقم ولی برای بعضی موارد نمیشه بله همیشه اگر بتونیم با دید طرف متهم نگاه کنیم مسایلی که سر باز کرده خیلی قابل درک میشه ولی بعضی موارد نمیشه باید بدنبال راه حلی خیلی بهتر بود و از طرفی ما باید به دنبال از بین بردن نباشیم وقتی شما از خواسته هایتان میگذرید به بهانه عشق در دراز مدت میتونه اثر سو داشته باشه همه موارد باید به تعادل گذاشته شه
در ضمن گلابتون جان به نظرت دیگه تحمل ها مانند گذشته هست و گذشت ها میتونه تو دوام زندگی نقش داشته باشه؟
نه به خدا همه دیگه بدنبال راحت ترین راه هستن متاسفانه :biggrin:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که خودم در شرف ازدواج کردنم دلایلم رو واسه ازدواج میگم
1یه سنتیه که باید انجام شه

ولی کلا رو همون مورد دوم تاکید بیشتری دارم

سلام دوست گرامی
شاید ناراحت شوید ولی عذر میخوام
مورد دومت خیلی جالب بود و بقیه مواردت همه تاریخ مصرفش گذشته
راستی تبریک که در حال شرفید :gol:

آگرین

عضو جدید
سوگل جان از مطلب خوبت ممنونم
من مجرد هستم ... موارد بالا اگه همه باهم در زندگی هر زوجی پیدا بشه، زندگی انها میشه همون زندگی و ازدواج ایده آل ...که البته باید همون طور هم باشه ... ازدواج درست همه که نه شاید تعداد زیادی از موارد بالا را به همراه داشته باشه...:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوست گرامی با بخش اعظمی از گفته هاتون موافقم ولی برای بعضی موارد نمیشه بله همیشه اگر بتونیم با دید طرف متهم نگاه کنیم مسایلی که سر باز کرده خیلی قابل درک میشه ولی بعضی موارد نمیشه باید بدنبال راه حلی خیلی بهتر بود و از طرفی ما باید به دنبال از بین بردن نباشیم وقتی شما از خواسته هایتان میگذرید به بهانه عشق در دراز مدت میتونه اثر سو داشته باشه همه موارد باید به تعادل گذاشته شه
در ضمن گلابتون جان به نظرت دیگه تحمل ها مانند گذشته هست و گذشت ها میتونه تو دوام زندگی نقش داشته باشه؟
نه به خدا همه دیگه بدنبال راحت ترین راه هستن متاسفانه :biggrin:

بله موافقم دوست من آستانه های آرامش و تحمل و گذشت و فداکاری خیلی دستخوش گذر زمان شده... به قول شما شاید یه زمانی گفته های من قابل درک بود... ولی الان و با روحیات به قولی سبک جدید... نه نمیشه پذیرفت که گذشت و فداکاری چه طعم شیرینی داره...
اما نظرم اینه که وقتی من بخاطر همسرم از خواسته ایی که در توان انجامش نیست میگذرم ...متقابلا ایشون هم همین کار رو در جای و شرایطی دیگه برای من انجام میده .. و متقابلا کاری رو که درتوان و یا در حد من نیست از من نمیخواد...
اما باز هم به قول شما هماهنگ شدن و توازن بهترین تقابل رو میتونه داشته باشه... درستش هم همینه اما این هماهنگی جایی به کمال و پذیرش میرسه که هر کس در توان خودش و به شایستگی های طرف مقابلش ایمان آورده باشه... و در کل کاری و یا خواسته ایی رو نداشته باشه که مطمئن هست که در توان طرف مقابلش نیست... این میشه درک متقابل و تعادل بین دو طرف .

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله موافقم دوست من آستانه های آرامش و تحمل و گذشت و فداکاری اما باز هم به قول شما هماهنگ شدن و توازن بهترین تقابل رو میتونه داشته باشه... درستش هم همینه اما این هماهنگی جایی به کمال و پذیرش میرسه که هر کس در توان خودش و به شایستگی های طرف مقابلش ایمان آورده باشه... و در کل کاری و یا خواسته ایی رو نداشته باشه که مطمئن هست که در توان طرف مقابلش نیست... این میشه درک متقابل و تعادل بین دو طرف .

ممنون شما خیلی موارد رو به روش دوست داشتنیم با ذوق و سلیقه ی خاص خودتون عنوان میکنید

حالا اگر خواسته ها با کم کاری ها متقابلا یکی شد؟ اما اگر من یا الهی قربونش با در نظر گرفتن قدرت باور و انجام بعضی از موارد برای ارتقا و بهتر شدن کیفیت زندگی ایجاد خواسته کنیم ؟
اگر قرار باشه کاری که در حد و قدرت طرف مقابلمان نباشد رو درخواست کنیم و به نوعی این مورد باعث یکسان شدن خواسته هایمان و به بی تفاوتی کشیده نمی شود؟
ببین یه سوال با دو کیفیت مختلف داستان زندگی اینه که ما همیشه به دنبال یک جور زندگی هستیم نه به دنبال خلق زندگی
و با بخش انتهایی مطلبتون موافقم درک،تامل،هماهنگ شدن،پذیرفتن،ایمان و باور همیشه سازنده بوده در کارها. :gol:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
تاپيک جالبيه. فقط سوگل جان مواظب باشيد به بيراهه نره و محل کل کل نشه. البته ببخشيد نيومده فضولي مي کنم.
ازدواج يکي از مهمترين اتفاقات تو زندگي آدماست که من بعدا راجع بهش نظرمو ميگم!!!!
ببخشيد اسپم شدم.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فقط يه چيزي... ميگم جاي خيلي ها اينجا خاليه....بخصوص محسن، سارا بلا، خانومي و سامه جون....
محسن.... سارا.... خانومي.... سامه جون.... پس كجا موندين چرا نمياين تو؟ مي ترسم جا بمونين....:(:(:biggrin::biggrin:
شاد باشيد.:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فعلاً مجردم.... و شايد... شايد..... :redface:بگذريم....:biggrin:;)

خودم رو آماده مي كنم كه قضاوت نكنم و فقط ناظر باشم....به طرف مقابلم به چشم سرزميني نگاه مي كنم كه بايد اون را كشف كنم نه فتح....وقتي رفتارش رو درك نمي كنم از اون مي خوام علتش رو برام توضيح بده.... به سكوتش احترام ميذارم... بدون اجازه وارد حريم خلوتگاه محرمانش نمي شم..... و وقتي از خلوتگاهش بيرون اومد گرم و سرزنده به استقبالش ميرم.....:heart::heart:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سرِ خود، براي مشكلاتش به او راه حل پيشنهاد نمي كنم....و فقط در زماني كه از من درخواست بكنه پيشنهاد ميدم... در زندگي حافظ جايگاه واقعي او هستم... سعي مي كنم به آرامي و با متانت با دانش و قابليت هايش آشنا بشم... از اون سوال هايي مي كنم كه واقعاً در زمينه ي دانش و تخصصش باشه و....:smile::heart:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مجردم:cool::D:surprised:.
این متنی که نوشته بودید مثل درس های دین وزندگی دبیرستان بود.(در 14 و15 و 16 سوم دبیرستان).خیلی آرمانی بود.زن و شوهر ای الان فقط فکر دعوا و بزنو بکش هستند.
تصويري از نمايش همه ي جاذبه ها، همه ي زيبايي ها، همه ي قابليت ها و همه ي كمالات وجود انسان است.
یعنی کمالات انسانها اینقدر پایینه؟:eek:

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من26 ساله و مجرد

سوگل جان تایپک قشنگیه کارت درسته

در مورد ازدواج : خیلی از جونا رو میشناسم که به خاطر برخی از مسائل روز جامعه میترسن ازدواج کنن ( البته من قصد توهین به هیچ کس رو ندارم ) مثلا از رفتار و حرکت های همسر دوستاشون یا کارهایی که انجام میدن واقعا هراس دارن و میترسن ازدواج کنن و با همین مسایل برخورد کنن البته همه اینطور نیستن و تعداد معدودی در جامعه ما اینطور هستن بازم بگم من قصد توهین نداشتم مخصوصا به خانمای محترم باشگاه

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سوگل جان:
نوشته هاي پست اولتون خيلي جالب هستند به شرطي هر دو طرف اينطوري فکر کنند. ولي پست هايي که خودتون زديد مثل پست 21 و قبليش خيلي آرمانيه. اميدوارم بتونيد اينجوري عمل کنيد.
واسه من که چند سالي هست ازدواج رو تجربه کردم، و قبلا خيلي شبيه به دو پست اخير شما حرف مي زدم تجربه شده که تو شرايط مختلفي که براي انسان مزدوج پيش مياد و عموما هم جديد هستند، کنترل ذهن و رفتار بسيار سخته و دشوارتر از اونيه که قبلا فکرش رو مي کرديم.
خيلي بايد حواسمون باشه که تو شرايط جديد عکس العمل هاي غيرمنطقي نداشته باشيم.
اين هم بيشترش به شناخت خودمون برمي گرده. به نظر من مسائلي مثل آهنگ مورد علاقه يا حتي مسافرت نمي تونه فاکتور اصلي باشه. شايد در اول کار باعث جذب آدماي به سوي هم بشه ولي موضوع اصلي اينا نيست. بايد کمي ريشه اي تر بررسي کنيم. چيزايي که خيلي ساده تر به نظر مي رسند و پيش پا افتاده ممکنه خيلي دسا اندازهاي بزرگتري تو زندگي ايجاد کنند.
خوشحال مي شم دوستان متاهل ديگه هم نظراتشون رو بگن. ممنون.

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سالی هستم 19 ساله...یک مجرد;)

به نظر منم برا برطرف کردن نیاز عاطفی و خیلی نیاز های دیگه به کسی احتیاج داریم که بتونیم بهش اعتماد و تکیه کنیم......بالا رفتن سن (منظورم زیادیشه ها)نه تنها به بهتر پیدا کردن شریک زندگی کمکی نمی کنه بلکه باعث می شه فرد سخت گیر تر بشه و نسبت به این موضوع بی میل تر........

SAMI.J

عضو جدید
سلام . تشكر از تاپيك خوبت سوگل جان .
من 24 ساله و مجردم .
نظر بچه ها هر كدوم واسه خودش عالي و قابل احترامه و منم نظر وديد شخصيه خودمو بيان مي كنم .
به نظر من ازدواج مهمترين بخش كمال آدمه .
انسان تو زندگي بيشتر از اينكه به فكر تفاهم و اتفاق عقيده باشه بايد گذشت داشته باشه . اگه تو زندگي گذشت از طرفين باشه مشكلي به وجود نخواهد اومد . البته به شرطي كه سوء استفاده از اين گذشتها نشه . زندگيهاي امروز بيشتر سر بهانه هاي بي مورد و چشمو همچشميها و دهن بينيهاست كه متلاشي ميشه . اگه تو زندگي اين اخلاق هاي بچه گونه رو كنار بذاريم و يه كم هم گذشت داشته باشيم هيچ وقت با كسي كه دوستش داريمو دوسمون داره دچار مشكل نميشيم و هميشه عاشقانه در كنار هم خواهيم موند .

Schneider

مدیر بازنشسته
خانومها و آقايون دقت كنن!
ازدواج چيز خوبيه! اما تا وقتي دانشجويي و خونه و ماشين و شغل نيست....نيازي به صحبت روش هم احساس نميشه!
هرچقدر هم قلبت صاف باشه!
در اين روزگار كنوني هم كه قربونش برم ...كسي از دخترا باورش نميشه عشق ديگريو! مگر دوس پسرش باشه :(
و السلام
احسان ص.
نوشته شده به تاريخ 25/8/87
ختمت!

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سوگل جان
از تاپیک قشنگت سپاسگزارم
ممنون از اینکه من رو هم دعوت کردی
راستش به نظر من رابطه زن و شوهر یکی از زیباترین و بهترین روابطی است که حضرت حق در دنیا قرار داده
من از وقتی ازدواج کردم عظمت و زیبایی این ارتباط رو خیلی بهتر درک کردم و واقعا شاید به جرات میگم توی این دو ماه که از ازدواجم گذشته به اندازه 10 سال توی همه جنبه های زندگی پیشرفت داشتم
باز هم ممنون از تاپیکتون

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مرسی از اینکه خبرم کردی سوگل جان!
راستش این تاپیک رو قبلا دیده بودم ... اما من به خاطر اعتقاداتی که دارم اگه ببینم زیاد موضوع باب میلم نیست سعی می کنم فقط شنونده باشم!
ببینید
تمام مواردی که شما درپست اول این تاپیک می خونید واقعیت محضه! یعنی باید باشه ....این یعنی اینکه اون موارد ایده آلهای ما برای زندگی هستند...
اما جون هر کی دوست دارید بیاین یکم واقع بین باشید!
یادمه توی یه تاپیک دیگم گفتم و انگار به چند نفر هم برخورد اما باز هم می گم. ما ایرانی ها متاسفانه بد ایده الیستیم!!! دست خودمون نیست طرفدار خوبی هستیم!
اما
چیزای خوب رو فقط فقط و فقط تایید می کنیم! همین! یعنی راه رسیدن بهش یا جوانبش رو نمی سنجیم ....یا سیاه یا سفید هیچ خاکستری رنگی وجود نداره!
می گیم ازدواج خوبه
باعث تکامل می شه
سنت پیغمبر خدا ست....
با ازدواج دینت کامل می شه و خیلی حرفای دیگه!
اما خدا وکیلی چند درصد از ازدواجای این دوره برای رسیدن به کمال انجام می شه؟ چند درصد از افراد صرفا برای عمل به دستور خدا و سنت نبوی ازدواج می کنند؟
سوالو طور دیگه ای می پرسم....
چرا آمار طلاق بالا رفته؟ چرا آدما دیگه نمی تونن همو درک کنن؟ چرا با هم کنار نمیان؟
سوتفاهم نشه البته:redface:
من مخالفت باهیچ گفته یا موضوع این تاپیک ندارم.... نظر همه برام قابل احترامه! اما همیشه دیدم در تاپیک هایی با موضوعات عالی بحث به سمت آرمان و آرزو پیش می ره تا واقعیات!

hamidarchitec

عضو جدید
در زندگی اول خودمونو خوب بشناسیم بعد بر اساس مشخصات خودمون شخصی که به وجود و راه خودش ایمان داره رو انتخاب کنیم و اونو همونجوری که هست بپذیریم و دوستش داشته باشیم .

شاید برای خیلی ها این عبارات مضحک باشه ولی با اطمینان میگم چنین چیزی کاملا امکانپذیر چون کسانی بودند که موفق به این مطلب شده اند . رسیدن به این مطلب برای شخص یکی از اهداف جدی در زندگی باشه . و این دقیقا چیزی هست که در زندگی محققان مشاهده شده.

اگر میخواهید درگیر مسائل حاشیه ای ازدواج وبه طور کلی زناشویی نشوید. باید با هدف منطقی ازدواج و زندگی کنید با پختگی لازم براش انرژی و وقت بگذارید.و اینکه به هیچ عنوان تن به ازدواجهای عاشقانه غیر منطقی ندهید. از پدیده مرسوم روزمرگی با داشتن اگاهی نسبت به ان جلوگیری کنید.

آخرین ویرایش: