تحلیل آزمون ارشد سراسری معماری 90؟

تحلیل آزمون ارشد سراسری معماری 90؟

• مفهومی ، وقت و خواسته طرح متناسب

رای: 0 0.0%
  • موضوعی،وقت و خواسته طرح متناسب

• اقلیمی، وقت و خواسته طرح متناسب

• مجموع رای دهندگان
    10
وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima arc

عضو جدید
امسال آزمون چه طور بود؟ بچه ها امسال فکر میکنید چند درصد در آزمون اسکیس به دست می یارین؟(چرا و به چه دلیل)

a young Architect

عضو جدید
امسال 3 تغییر داشتیم :ازمون موضوع راحتی داشت و مدارک زیادی.نتیجه این که عموما بسیاری وقت کم اوردند و برای طراحی خوب به همه ی مدارک نرسیدند و عده ای به سمبل کاری روی آوردند تا در زمان کم بتوانند همه ی مدارک را ارئه کنند.عده ی خیلی کمی رسیدند هم کیفیت و هم کمیت را حفظ کنند و در عین اراءئه ی همه ی مدارک،خوب طراحی کنند.حال باید دید نگاه اساتید به اسکیس ها بیشتر کیفیتی است یا کمیتی.
و چه آیتم هایی در طراحی برایشان مهم است
سوم این که اقلیم انتخابی بود و این هم بر شاخص شدن طرح ها تاثیرمی گذارد
امیدوارم طراحان اسکیس در حق هیچ کدام از دو گروه اول اجحاف نکنند. و برای هر مدرک(کلا 8 مدرک بود) امتیاز مجزا قائل باشند تاحق فردی زائل نشود.
به نظرم درصد ها امسال بالا خواهد بود به عکس سال قبل..

امسال آزمون چه طور بود؟ بچه ها امسال فکر میکنید چند درصد در آزمون اسکیس به دست می یارین؟(چرا و به چه دلیل)

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا
سوم این که اقلیم انتخابی بود و این هم بر شاخص شدن طرح ها تاثیرمی گذارد
امیدوارم طراحان اسکیس در حق هیچ کدام از دو گروه اول اجحاف نکنند. و برای هر مدرک(کلا 8 مدرک بود) امتیاز مجزا قائل باشند تاحق فردی زائل نشود.
به نظرم درصد ها امسال بالا خواهد بود به عکس سال قبل..
یعنی شما فکر می کنید بعضی اقلیم ها که ویژگی های شاخص تر یا شناخته شده تری برای عموم دارن ( مثل یزد که در دنیا به شهر بادگیرها معروفه و یا ... ) شانس بیشتری دارن؟
البته من سر جلسه خیلی به این موضوع فکر میکردم که هیات ژوری چقدر به ویژگی های محلی و فرهنگی نقاط مختلف کشور واقفن که انقدر دست مارو باز گذاشتن! برای من که 20 و خورده ای سال تو یه شهر زندگی کردم که عناصر معماریش آنچنان نسبت به سایر شهر های منطقه بارز نیست ممکنه یه چیزایی نماد و نشونه باشه که بقیه ازش بی اطلاع هستن

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز من فکر می کنم تاپیکایی که به تحلیل آزمون اسکیس پرداختن تعدادشون زیاد شده و یه مقداری مطالب پراکنده شدن . بهتر نیست این پست رو در ادامه ی یکی از همون تاپیکای قبلی مطرح کنیم؟

a young Architect

عضو جدید
یعنی شما فکر می کنید بعضی اقلیم ها که ویژگی های شاخص تر یا شناخته شده تری برای عموم دارن ( مثل یزد که در دنیا به شهر بادگیرها معروفه و یا ... ) شانس بیشتری دارن؟
البته من سر جلسه خیلی به این موضوع فکر میکردم که هیات ژوری چقدر به ویژگی های محلی و فرهنگی نقاط مختلف کشور واقفن که انقدر دست مارو باز گذاشتن! برای من که 20 و خورده ای سال تو یه شهر زندگی کردم که عناصر معماریش آنچنان نسبت به سایر شهر های منطقه بارز نیست ممکنه یه چیزایی نماد و نشونه باشه که بقیه ازش بی اطلاع هستن
منظورم این بود که مثلا ممکنه چون اکثرا در اقلیم گرم و خشک طراحی کرده باشند یا گرم و مرطوب، کسانی که معتدل و مرطوب کارکردند(با فرم و..متفاوت) ،بیشتر جلوه کنند.از طرفی مثلا من در کاشان طراحی کردم که تا کسی در اون زندگی نکرده باشه با حداقل در محله های شهر قدم نزده باشه فرهنگ مردمانش رو نمیشناسه بنابراین کانسپتی که استفاده کردم ممکنه براش گنگ باشه

nima arc

عضو جدید
با سلام ، دوستان فکر می کنید سولات کنکور 90 از کدام منابع سوالات مستقیم داشته ؟
از فن و ساختمان شروع می کنیم:
سوال 40 .منبع پاسخ مبانی فیزیک ساختمان 1 - زهراقیابکلو- ص 68و69
سوال 37.منبع پاسخ نشریه 55 (تجدید نظر دوم-) ص767
سوال 36 . منبع پاسخ. ساختمان ها چگونه عمل می کند . ص 56-59

از تمام دوستانی که در آزمون امسال شرکت کرده اند و اطلاعاتی در این زمینه دارند خوشحال میشم به من و بقیه بچه ها کمک کنید.

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستانی که جزوه دارن و میخوان در اختیار دیگران هم قرار بدن لطفا به تایپیک زیر سر بزنن. مرسی
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308383

وضعیت
موضوع بسته شده است.