تحليل موضوعات اسكيس،آمادگي اسكيس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

دست درد نكنه محبوب
اقا انيستيتو يا همون پارك فناوري كشاورزي زير فضاهاش شامل
گلخونه
ازمايشگاه
بخش مطالعه
اداري
و تاسيسات هست

نمايشگاه گل و گيا تقريبا همون زير فضاهاي انستيتو رو داره با يه سري تفاوتا كه ازمايشگاهش كوچيكتره ميتونه بخش مطالعه نداشته باشه يا يكم كوچيكتر باشه و گلخونه هاش (گاري هاش) بزرگ هستن

محبوب جون لطف كردن يه سري دياگرام كشيدن كه بهه من خيلي كمك كرد ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تحليل 3، خانه مردم و معماري

تحليل 3، خانه مردم و معماري

قرار است در محله اي از شهر كاشان خانه اي با نام خانه ي مردم و معماري يبا هدف اشنايي مردم با معماري كهن و نوين ايران و ارزش هاي معماري بومي ايران و ارتباط معماران و مردم در جهت بهبود فضاي زندگي طراحي و اجرا شود
زير فضاها:
آمفي تئاتر
گالري
كلاس اموزشي جهت اموزش مردم در جهت نوسازي و مقاوم سازي
فضاي انتظار
اداري
فضاي جمعي
فضايي براي تبادل اطلاعات

پیوست ها

• IMG_0009.jpg
    IMG_0009.jpg
    11.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
قرار است در محله اي از شهر كاشان خانه اي با نام خانه ي مردم و معماري يبا هدف اشنايي مردم با معماري كهن و نوين ايران و ارزش هاي معماري بومي ايران و ارتباط معماران و مردم در جهت بهبود فضاي زندگي طراحي و اجرا شود

همش جاي سواله
كسي هست بتونه چيزي بگه؟؟؟
سايتشم خيلي ريزه اصلا معلوم ني چن در چنده

mahboooobeh

عضو جدید

همش جاي سواله
كسي هست بتونه چيزي بگه؟؟؟
سايتشم خيلي ريزه اصلا معلوم ني چن در چنده
اقا بذار یکم فکرکنیم...من یکی که امشب کلا هنگم!
من تازه فهمیدم که اسکیس ازاد همون روزه ازمونه:eek:یکی به داد من برسه!!!!!اخر هفته هم ازمونه من هیچکار نکردم

soh-rab

عضو جدید
اقا بذار یکم فکرکنیم...من یکی که امشب کلا هنگم!
من تازه فهمیدم که اسکیس ازاد همون روزه ازمونه:eek:یکی به داد من برسه!!!!!اخر هفته هم ازمونه من هیچکار نکردم

مگه نمی دونستی

2 سال پیش من اومدم تهران واحد تهران شمال اسکیس زدم بین امتحان و اسکیس 3 ساعت فاصله بود امتحان دادم 50 درصد زدم ولی قبول نشدم جالب اینجا بود من فقط یه پرسپکتیو کشیدم ولی پرسپکتیو مال یه طرح 3 ای بود من خودم مکسش رو کار کردم و توی ذهنم بود همون رو بی کم و کاست چسبوندم به کار و 50 درصد بی کم وکاست گرفتم ولی قبول نشدم زبان رو منفی 9 زده بودم زبانم بد نبود ولی نمی دونم چی شده بود منفی شد سال پیش توی شهر خودم گفتم امتحان می دم با این خیال که بین دوتا آزمون تئوری و عملی فاصله 3 ساعته ای هست چه کاریه 3 ساعت توی محیط دانشگاه معطل بمونیم گفتم بعد از تئوری می رم خونه و وسایل رو میارم و هم یه نهاری هم می خوریم و از اونجایی که رییس کل دانشگاه عوض شده بود(جاسبی به دانشجو) طرح تحول شروع شده بود هیچ فاصله بین دوتا امتحان نبود شما می بایست 8 ساعت همین جوری امتحان می دادی من یه مداد داشتم و یه خودکار
سر جلسه از یه نفر یه خط کش هم گرفتم
کلن با همون خودکار و مداد یه 10 درصدی گرفتم و تازه قبول شدم 31 نفر می گرفتن من نفر 30 ام قبول شدم ولی نرفتم چه کاریه دانشگاه آزاد هم شد دانشگاه همین جوری داره برای همه دعوت نامه می فرسته

خودت رو برای هر اتفاقی آمده کن شاید امسال روز بعد امتحان گرفتن
می دونستی پیام نور رو بیشتر از آزاد قبول دارن در خارج ؟

soh-rab

عضو جدید
زير فضاها:
آمفي تئاتر
گالري
فضاي انتظار
اداري
فضاي جمعي
فضايي براي تبادل اطلاعات

کلمه خانه که انحرافی هست به نظرم .......... چون از روی فضا هاش می شه گفت یه محیط فرهنگی و آموزشی هست وقتی گفته کهن و جدید احتمالا باید هم از عناصر قدیم استفاده کرد و هم از عناصر جدید شاید باید یه کاری شبیه مرکز وکسنر کار پیتر آیزنمن انجام بدیم از لحاظ فرمی
ارزش های معماری بومی ایران بیشتر در اقلیم نمودار می شه حالا باید فکری کنیم ببینیم ارزش معماری بومی در چی هست البته مصالح هم خیلی مهم هست
و از ارتباط بین معماران و مردم من بیشتر یاد حسن فتحی می افتم یه کتابی داره با نام ساختمان سازی با مردم شاید نیاز به یه کارگاه هم داشته باشیم که معماری سنتی رو به شیوه هایی درست و اصولی و مستحکم به معماران سنتی آموزش داد
اینا نظر من بود

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زير فضاها:
آمفي تئاتر
گالري
فضاي انتظار
اداري
فضاي جمعي
فضايي براي تبادل اطلاعات
با اینکه میدونم طراحی سنتی نمره نداره ولی همش یه چیز سنتی تصور میکنم.
چیزی که فهمیدم یه جوریایی ترکیب معماری قدیمی با جدیده.
مثلا زیر گنبد و لابی و یا گنبدی جدید با ایده.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کلمه خانه که انحرافی هست به نظرم .......... چون از روی فضا هاش می شه گفت یه محیط فرهنگی و آموزشی هست وقتی گفته کهن و جدید احتمالا باید هم از عناصر قدیم استفاده کرد و هم از عناصر جدید شاید باید یه کاری شبیه مرکز وکسنر کار پیتر آیزنمن انجام بدیم از لحاظ فرمی
ارزش های معماری بومی ایران بیشتر در اقلیم نمودار می شه حالا باید فکری کنیم ببینیم ارزش معماری بومی در چی هست البته مصالح هم خیلی مهم هست
و از ارتباط بین معماران و مردم من بیشتر یاد حسن فتحی می افتم یه کتابی داره با نام ساختمان سازی با مردم شاید نیاز به یه کارگاه هم داشته باشیم که معماری سنتی رو به شیوه هایی درست و اصولی و مستحکم به معماران سنتی آموزش داد
اینا نظر من بود
حرفات خوبه اما من ميگم منظور ا خانه (انحراف نيس)منظورش يه مكان گرد هم آيي هست(در حكم نشينمن خانه) كه مردم و معماران تعامل كنن (چون معماري در خدمت مردم است)
بوم رو اره موافقم منظورش مصالح هست و اقليم
قديم و جديد من ميگم نه اينكه بيايم هم بادگير بزاريم هم يه هذلولي به عنوان گنبد من ميگم مثلا رو سر لابي فرم هذلولي بزاريم طوري كه كاربري بهش بديم مثلا اتوريوم يا خاصيت گلخانه اي ايجاد كنه

بعد يه چيز مهم اينكه كاشان-بيرجند-بم
بافت هاي خاصي دارن كاش اينا رم بررسي كنيم خيلي مهمن

بعد اگه بگيم خانه همون معني سرا رو ميده تو فرهنگ لغت اما تو معماري سرا يني انبار خانه يعني خانه بيايم مغهومشو قاطي كنيم؟يني فرم سرا بهش بديم(خط)+ يه مكان گردهمايي مثلا وسطش(تيمچه)

ميبينين تحليل چه خوبه؟هم به انحراف ميريم هم راه درست رو و در نهايت جمع بندي ميكنيم
يه ضرب المثل نميدونم كجايي هست كه ميگه يكي خوبه اما دوتا خيلي بهترههه

draz

عضو جدید
سلام بر همه
نظر همه درست است قرار است نظر شما رو بپرسند وبدونن تو ذهن شما چی میگذره معماری سنتی ما فقط اقلیم یا فرم نیست بلکه فر اتر از اینهاست شما باید در علم ذهن خود کنکاش کنید وبتونید مفهوم سنتو درک کنید مثل اینکه ما محرمیت داشتیم ما مردم واری داشتیم ،ینی برای خود شخص طراحی می شده نه مدولار در زمان خودش هر طرحی چقدر ابتکار داشته اینو میخواد مصحح بدونه میخواد بدونه که به عنوان یه شخص نوعی که به بنای شما ،چه خانه چه سرا چه مرکز فرهنگی چی از اون منطقه میدوونی با فرهنگش با تاریخش با بنا هاش آشنایی بعد ایا اینقده ابتکار داری که بنایی جدید در غالب قدیم درست کنی یا نه

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بر همه
نظر همه درست است قرار است نظر شما رو بپرسند وبدونن تو ذهن شما چی میگذره معماری سنتی ما فقط اقلیم یا فرم نیست بلکه فر اتر از اینهاست شما باید در علم ذهن خود کنکاش کنید وبتونید مفهوم سنتو درک کنید مثل اینکه ما محرمیت داشتیم ما مردم واری داشتیم ،ینی برای خود شخص طراحی می شده نه مدولار در زمان خودش هر طرحی چقدر ابتکار داشته اینو میخواد مصحح بدونه میخواد بدونه که به عنوان یه شخص نوعی که به بنای شما ،چه خانه چه سرا چه مرکز فرهنگی چی از اون منطقه میدوونی با فرهنگش با تاریخش با بنا هاش آشنایی بعد ایا اینقده ابتکار داری که بنایی جدید در غالب قدیم درست کنی یا نه

ما اينا رو ميدونيم
ايدتو لطفا بنويس اينجا اين مهمه

Barf_yakhi

عضو جدید
این موضوع توی کلاس خانم عباسیان مطرح شد اما متاسفانه وقت واسه ترسیمش نبود..... چیزی که اونجا گفته شد و فک میکنم روی معماری سنتی تاکید بیشتری داشت جانمایی سایت کنار باغ فین کاشانه ... من خونه مردمش رو نمیتونم توایدئوگرامم کار کنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این موضوع توی کلاس خانم عباسیان مطرح شد اما متاسفانه وقت واسه ترسیمش نبود..... چیزی که اونجا گفته شد و فک میکنم روی معماری سنتی تاکید بیشتری داشت جانمایی سایت کنار باغ فین کاشانه ... من خونه مردمش رو نمیتونم توایدئوگرامم کار کنم

خوب نتيجه؟؟

milad-karimi

عضو جدید
میتونیم این بنا رو کنار موزه هنر معاصر به صورت یک حجم از فلز وشیشه کار کنیم که بیشترین بعدش از شیشه باشه و خیلی توده ای به نظر نرسه بعدشم توی این مدول های شیشه ای که امکان داره تا 2طبق هم بره بالا توی تقسیمات داخلی و طراحی فضاهای میانی از پارچه سیاه یا سفید استفاده کرد...... فرم بنا میتونه یک مکعب ساده باشه که بدون پارتیشن داخلیه و فقط فضاها و مسیر های دسترسی به وسیله پارچه های رنگی جدا شده است. اگه کار طراحی فروشگاه آپل رو دیده باشید منظور منو میفهمید... فقط فرقش اینه که داخل مکعب یک نوع حرکت هایی با پارچه های کشیده شده انجام شده ... معمولا استفاده از مصالح شفاف در مقابل بناهای مهمتر یک عرف به حساب میاد.... میتونیم توی موزه لوور هم اینو ببینیم....
اره اما به ما نگفتن بازارچه موقت هست
احتمالا بازارچه دائم باشه و ما نميتونيم با مصالح موقت بسازيم هر چند عمر پارچه هاي جديد بين 20تا 50 سال هست كه اگه اصولي ساخته بشه علاوه بر تحت الشعاع ندادن موزه هنر معاصر به نوعي داره عشايري بودن رو تداعي ميكنه

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من این پروژه بیشتر مسیر یک الگو بودن برای طراحی خانه های دیگرو داره...مثل ویلا ساوا که نماینده خانه مدرنه.... تو ایرانم خیلی وقته میخوان یک الگو برای خانه ایرانی به وجود بیارن....راه حل این موضوع از نظر من بدون فکر کردن به ظاهر معماری سنتی و با نگاه به ساختار معماری سنتی میتونه تعقیب بشه مصالح میتونن تغییر کنن و اون بنا توی بافت خودش به عنوان یک آیکون عمل کنه چندتا از راه حلاش تفکیک عرصه ها به وسیله ی دو تا گلخونه کوچیک مسقفه نه حیاط... چون متراژ زمینا اومده پایین...بهترین مشخصه معماری ایران استفاده ماهرانه از فضای باز مرکزیه که جاش تو خونه های مسکونی خالیه..... ما واسه همه ی ایده های فضای نیمه بازو اینا به راحتی میتونیم جواب بدیم خوب حالا تکمیل کننده این ایده ی 2تا گلخونه اینه که آشپزخونه به عنوان فضای تفکیکی بین دو گلخونه قرار بگیره و یکیشون حوض کوچیک داشته باشه و نشیمنو پذیرایی با یه حیاط کارکنندو اتاق خوابا با اونیکی حیاط... توی اون جا میشه یه فضا واسه تامین سبزی خونه هم در نظر گرفت. و یه جورایی برای ورود به فضا ها از این دو گلخونه رد شد...و راهرو ها توی اون گلخونه ها قرار بگیره و به وسیله ایده بادگیر میتونیم فرم های معکوس مکشی ایجاد کرد که به صورت گلویی تهویه رو از گلخونه به بقیه فضا ها بدن
حرفات خوبه اما من ميگم منظور ا خانه (انحراف نيس)منظورش يه مكان گرد هم آيي هست(در حكم نشينمن خانه) كه مردم و معماران تعامل كنن (چون معماري در خدمت مردم است)
بوم رو اره موافقم منظورش مصالح هست و اقليم
قديم و جديد من ميگم نه اينكه بيايم هم بادگير بزاريم هم يه هذلولي به عنوان گنبد من ميگم مثلا رو سر لابي فرم هذلولي بزاريم طوري كه كاربري بهش بديم مثلا اتوريوم يا خاصيت گلخانه اي ايجاد كنه

بعد يه چيز مهم اينكه كاشان-بيرجند-بم
بافت هاي خاصي دارن كاش اينا رم بررسي كنيم خيلي مهمن

بعد اگه بگيم خانه همون معني سرا رو ميده تو فرهنگ لغت اما تو معماري سرا يني انبار خانه يعني خانه بيايم مغهومشو قاطي كنيم؟يني فرم سرا بهش بديم(خط)+ يه مكان گردهمايي مثلا وسطش(تيمچه)

ميبينين تحليل چه خوبه؟هم به انحراف ميريم هم راه درست رو و در نهايت جمع بندي ميكنيم
يه ضرب المثل نميدونم كجايي هست كه ميگه يكي خوبه اما دوتا خيلي بهترههه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
میتونیم این بنا رو کنار موزه هنر معاصر به صورت یک حجم از فلز وشیشه کار کنیم که بیشترین بعدش از شیشه باشه و خیلی توده ای به نظر نرسه بعدشم توی این مدول های شیشه ای که امکان داره تا 2طبق هم بره بالا توی تقسیمات داخلی و طراحی فضاهای میانی از پارچه سیاه یا سفید استفاده کرد...... فرم بنا میتونه یک مکعب ساده باشه که بدون پارتیشن داخلیه و فقط فضاها و مسیر های دسترسی به وسیله پارچه های رنگی جدا شده است. اگه کار طراحی فروشگاه آپل رو دیده باشید منظور منو میفهمید... فقط فرقش اینه که داخل مکعب یک نوع حرکت هایی با پارچه های کشیده شده انجام شده ... معمولا استفاده از مصالح شفاف در مقابل بناهای مهمتر یک عرف به حساب میاد.... میتونیم توی موزه لوور هم اینو ببینیم....
اره اما وقتي اسم شيشه و فلز مياد ديگه بويي زا بازارچه عشاير اونم قشلاقي ميتونيم در قالب اين مصالح جديد پيدا كنيم؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
به نظر من این پروژه بیشتر مسیر یک الگو بودن برای طراحی خانه های دیگرو داره...مثل ویلا ساوا که نماینده خانه مدرنه.... تو ایرانم خیلی وقته میخوان یک الگو برای خانه ایرانی به وجود بیارن....راه حل این موضوع از نظر من بدون فکر کردن به ظاهر معماری سنتی و با نگاه به ساختار معماری سنتی میتونه تعقیب بشه مصالح میتونن تغییر کنن و اون بنا توی بافت خودش به عنوان یک آیکون عمل کنه چندتا از راه حلاش تفکیک عرصه ها به وسیله ی دو تا گلخونه کوچیک مسقفه نه حیاط... چون متراژ زمینا اومده پایین...بهترین مشخصه معماری ایران استفاده ماهرانه از فضای باز مرکزیه که جاش تو خونه های مسکونی خالیه..... ما واسه همه ی ایده های فضای نیمه بازو اینا به راحتی میتونیم جواب بدیم خوب حالا تکمیل کننده این ایده ی 2تا گلخونه اینه که آشپزخونه به عنوان فضای تفکیکی بین دو گلخونه قرار بگیره و یکیشون حوض کوچیک داشته باشه و نشیمنو پذیرایی با یه حیاط کارکنندو اتاق خوابا با اونیکی حیاط... توی اون جا میشه یه فضا واسه تامین سبزی خونه هم در نظر گرفت. و یه جورایی برای ورود به فضا ها از این دو گلخونه رد شد...و راهرو ها توی اون گلخونه ها قرار بگیره و به وسیله ایده بادگیر میتونیم فرم های معکوس مکشی ایجاد کرد که به صورت گلویی تهویه رو از گلخونه به بقیه فضا ها بدن
جالبه
ميتوني فكرتو اتود كني؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
92.02.15-Model.jpgقسمت کرم رنگم جزو فضای سبزه ولی به صورت مشترک ازون به عنوان دسترسی استفاده میشه... الان کار کردم اگه توجه کنید با اپن آشپزخونه و ورودی 2تا گلخونه ارتباط پیدا کردن و این حرکات توی یه واحد آپارتمانی محصوره یا زمین محدود اگه زمین آزادتر باشه میشه مانورای بهتریم داد واسه طرح و به کل پلان اختلاف ارتفاعو و........ القا کرد
جالبه
ميتوني فكرتو اتود كني؟؟؟

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 152613قسمت کرم رنگم جزو فضای سبزه ولی به صورت مشترک ازون به عنوان دسترسی استفاده میشه... الان کار کردم اگه توجه کنید با اپن آشپزخونه و ورودی 2تا گلخونه ارتباط پیدا کردن و این حرکات توی یه واحد آپارتمانی محصوره یا زمین محدود اگه زمین آزادتر باشه میشه مانورای بهتریم داد واسه طرح و به کل پلان اختلاف ارتفاعو و........ القا کرد
گلخونه ها مسقف هستن ديگه نه؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
آره دیگه.... الان برشو کار میکنم میفرستم کلا اون فضای دسترسی و گلخونه ها مسقفن و توی جزیات کار یک حالت مکش ایجاد میشه واسه فصلای گرم سال... تو فصلای سرد سالم که اون دریچه ها بسته میشن.
گلخونه ها مسقف هستن ديگه نه؟؟؟

milad-karimi

عضو جدید
92.02.15-Model.jpgتوی این تصویر کارکرد مکش گنبد های روبازو مشاهده میکنید... اگرم نتونستند مثل فیروزآباد گنبدارو روباز کنند زیر گنبد روزن های مشبک شده ای رو درست میکنند که به وسیله اختلاف فشار هوااز توده سرد و گرم تخلیه ایجاد میشه که جریان هوا رو ایجاد میکنه..... توی مکش معکوسی که تو این خونه ایجاد شده جریان هوای تازه از بالا مکیده میشه و با فشار سنگین خودش هوای نسبتا گرم داخل رو از پنجره ها خارج میکنه که یک نوع کولاک رو به وجود میاره.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 152755توی این تصویر کارکرد مکش گنبد های روبازو مشاهده میکنید... اگرم نتونستند مثل فیروزآباد گنبدارو روباز کنند زیر گنبد روزن های مشبک شده ای رو درست میکنند که به وسیله اختلاف فشار هوااز توده سرد و گرم تخلیه ایجاد میشه که جریان هوا رو ایجاد میکنه..... توی مکش معکوسی که تو این خونه ایجاد شده جریان هوای تازه از بالا مکیده میشه و با فشار سنگین خودش هوای نسبتا گرم داخل رو از پنجره ها خارج میکنه که یک نوع کولاک رو به وجود میاره.

ممنون بابت وقتي كه ميزاري
خوب اين مكش در طبقات چطوري حل ميشه؟
يه مكش مادر براي كل مجموعه؟

milad-karimi

عضو جدید
منتظر این سوال بودم که بشه!!!! اگه ما بخواییم ایده واسه خونه معماری مردم بدیم... واسه موضوع مسابقه اجرایی کاشان به نظرم یک طبقه کافیه ولی اگه بخواییم توی آپارتمانی کارکنیم....... میتونیم با آتریوم وسلاریم اینو انجام بدیم و همین کولاکو توی دو بدنه ی روبروی هم ایجاد کنیم.... گلخونه ها باید بیان توی بدنه ها و از مرکز خارج بشن و نمونه بارز این کارو میتونید توی مرکز بانک تجارت ملی فرانک فورت مشاهده کنیم.... که تشکیل شده از 90 طبقه و 9 باغ مرکزیه که توی بدنه خالی شدگی هایی وجود داره.... که ترکیبی از کولاک و هوای مطلوب و مکش رو ایجاد میکند..... اگه موضوع کاشان اشاره به اینا کرد اونوقت میتونیم در مورد آپارتمانی شدنش ایده داد....... همونطور که الگوی ساخت خانه ویلا ساوا و الگوی ساخت مجتمع مسکونی مارسی لوکوربوزیه باهم فرق دارند و دو مسیر متفاوت رو تعقیبمیکنند
ممنون بابت وقتي كه ميزاري
خوب اين مكش در طبقات چطوري حل ميشه؟
يه مكش مادر براي كل مجموعه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منتظر این سوال بودم که بشه!!!! اگه ما بخواییم ایده واسه خونه معماری مردم بدیم... واسه موضوع مسابقه اجرایی کاشان به نظرم یک طبقه کافیه ولی اگه بخواییم توی آپارتمانی کارکنیم....... میتونیم با آتریوم وسلاریم اینو انجام بدیم و همین کولاکو توی دو بدنه ی روبروی هم ایجاد کنیم.... گلخونه ها باید بیان توی بدنه ها و از مرکز خارج بشن و نمونه بارز این کارو میتونید توی مرکز بانک تجارت ملی فرانک فورت مشاهده کنیم.... که تشکیل شده از 90 طبقه و 9 باغ مرکزیه که توی بدنه خالی شدگی هایی وجود داره.... که ترکیبی از کولاک و هوای مطلوب و مکش رو ایجاد میکند..... اگه موضوع کاشان اشاره به اینا کرد اونوقت میتونیم در مورد آپارتمانی شدنش ایده داد....... همونطور که الگوی ساخت خانه ویلا ساوا و الگوی ساخت مجتمع مسکونی مارسی لوکوربوزیه باهم فرق دارند و دو مسیر متفاوت رو تعقیبمیکنند

زحمت نتيجه گيري رو شما ميكشي كه بريم سر موضوع بعدي؟

milad-karimi

عضو جدید
یه بار دیگه در یک جمع بندی کلی نتیجه گیری میکنیم... اول طرح سوال به چه شکل بوده و چی خواسته؟؟ ((( طراحی خانه مردم و معماری با هدف آشنایی با ارزش های معماری بومی ایران در جهت بهبود فضاهای زندگی )) میبینیم که کلللللللللللللللللللل این سوال نکته هستش اینجا میگه که خانه مردم و معماری .... یعنی طراحی توسط مفاهیم کاربردی که عامه پسند بودن را در حین تخصصی بودن القا کند و یک نوع کاربرد فضایی را بازافرینی کند...... بعدش نوشته که هدف این خانه آشنایی با ارزش های معماری بومی ایران است..... منظورش از اینجا این بوده که بتونیم از ارزش های معماری بومی که بیشتر با اقلیم و سازه و موارد کاربردی در ارتباط میباشند توی کارا بیاریم...... توجه کنید که معماری بومی و سنتی کمی با هم فرق دارند که معماری بومی همان ساختار تشکیل دهنده معماری سنتی که توی اقلیم ها و کاربری ها متفاوت میشود......بعدش به این اشاره کرده که هدف از این همه کار بهبود فضا های زندگی میباشد یعنی توی همون چهارچوب فضاهای عرف امروزی بتونیم شرایطو بهبود بدیم...... بعدش به زیر فضاهای معمای اشاره کرده که به نظر من این مباحث تئوری برای مردم میتونه در قالب یک نماینده برای خانه های بهبود یافته تبدیل به یک مدل شود.... مانند خانه ی نانو در ایران که طراحی شده است.........
زحمت نتيجه گيري رو شما ميكشي كه بريم سر موضوع بعدي؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه بار دیگه در یک جمع بندی کلی نتیجه گیری میکنیم... اول طرح سوال به چه شکل بوده و چی خواسته؟؟ ((( طراحی خانه مردم و معماری با هدف آشنایی با ارزش های معماری بومی ایران در جهت بهبود فضاهای زندگی )) میبینیم که کلللللللللللللللللللل این سوال نکته هستش اینجا میگه که خانه مردم و معماری .... یعنی طراحی توسط مفاهیم کاربردی که عامه پسند بودن را در حین تخصصی بودن القا کند و یک نوع کاربرد فضایی را بازافرینی کند...... بعدش نوشته که هدف این خانه آشنایی با ارزش های معماری بومی ایران است..... منظورش از اینجا این بوده که بتونیم از ارزش های معماری بومی که بیشتر با اقلیم و سازه و موارد کاربردی در ارتباط میباشند توی کارا بیاریم...... توجه کنید که معماری بومی و سنتی کمی با هم فرق دارند که معماری بومی همان ساختار تشکیل دهنده معماری سنتی که توی اقلیم ها و کاربری ها متفاوت میشود......بعدش به این اشاره کرده که هدف از این همه کار بهبود فضا های زندگی میباشد یعنی توی همون چهارچوب فضاهای عرف امروزی بتونیم شرایطو بهبود بدیم...... بعدش به زیر فضاهای معمای اشاره کرده که به نظر من این مباحث تئوری برای مردم میتونه در قالب یک نماینده برای خانه های بهبود یافته تبدیل به یک مدل شود.... مانند خانه ی نانو در ایران که طراحی شده است.........
خانه نانو؟عكسشو ميزاري لطفا؟
ممنون

milad-karimi

عضو جدید
1390-10-10-43796iran-nano2.jpgاین خونه معماری انچنانی نداره ولی فقط منظور این بود که برای معرفی یک شگرد ساخت و حالت تکنولوژی واسه مردم و فکر عامه بجای اینکه استفاده از فرمول و تئوریات و توضیحات بشه اومدن یک یک مدل سه بعدی قابل لمس رو ایجاد کردن که اینجا ما میتونیم واسه تفهیم بهتر مردم از مدل های قابل لمس استفاده کنیم و توی این زیر فضاها از این ایده هامون استفاده کنیم...... در ضمن اسم سایت زیر عکس هستش.

mahboooobeh

عضو جدید
من فکرمیکنم خیلی سخت گرفتیم موضوعو:lol:
خانه مردم و معماری:(کلمات کلیدی طرح)
اشنایی مردم بامعماری کهن و نوین و بومی ایران: قراردادن معماری قدیم و جدید کنارهم(استفاده از معماری بومی و سنتی کاشان+با یک فکرنو(مثل همین چیزی که اقا میلاد میگن)-تو گالری هامون هم میتونیم این شیوه های جدید رو به نمایش بذاریم
ارتباط معماران ومردم در جهت بهبود فضای زندگی :
طراحی فضایی جهت گفتمان مردم ومعمارا برای بحث و تبادل نظر ... -کلاس های اموزشی برای مردم
نمیدونم دیگه !!!هنو اتودشو شروع نکردم...اگه چیزی دیگه ای به ذهنم رسید میگم!
ببند این موضوعو...موضوع جدید بده تیک اف;)

آخرین ویرایش:

soh-rab

عضو جدید

با این توضیحات تکلیف اون ریز فضا ها چی می شه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.