تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید من آخر ورژن کتیا catia v5r20 رو ریختم و از 21 گذشتم و سرویس پک 1 اون هم ریختم کتیا نصب شد و به درستی کار میکنه فقط یک مشکلی که دارم این هست که موقعی که رو part desgin می روم و انتخاب میکنم ایکون ها x-y x-z y-z من ریز به نظر میایند برای این که یک ذره درشتر به نظر بیان باید چه کاری انجام دهم ممنون​
اگر منظورتون اینه که نمودار درختی ریز نمایش داده میشه روی خطوط نمودار وقتی که علامت ماوس شبیه دست عمودی میشه کلیک کنید در این حالت رنگ مدل تیره تر میشه، حالا مثل زوم معمولی اونو کوچیک و بزرگ کنید. و دوباره روی خطوط سفید نمودار کلیک کنید تا به محیط طراحی برگردید و قطعتون مجددا روشن میشه.این کار رو با کلیک بر روی نمودار کوچک سفید رنگ پایین سمت راست صفحه کاریتون هم میتونید انجام بدید.

smmoosavian

عضو جدید
سلام
آیا امکانش هست که در نمای برش خورده قطعاتی از قبیل پیچ و مهره که از استثنائات برش هستند برش نخورند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

بله
روی نمای برش خورده از درخت طراحی درفتینگ راست کلیک کنید و دنبال گزینه overload properties بگردید
یک کادر محاوره باز میشه که می تونید نحوه برش هر قطعه رو کنترل کنید

smmoosavian

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید من آخر ورژن کتیا catia v5r20 رو ریختم و از 21 گذشتم و سرویس پک 1 اون هم ریختم کتیا نصب شد و به درستی کار میکنه فقط یک مشکلی که دارم این هست که موقعی که رو part desgin می روم و انتخاب میکنم ایکون ها x-y x-z y-z من ریز به نظر میایند برای این که یک ذره درشتر به نظر بیان باید چه کاری انجام دهم ممنون​

برای نمایش صفحات به اندازه بزرگتر در منوی tools گزینه options رو اجرا کنید
در شاخه infrastructure و در زیرشاخه Part infrastructure گزینه ای وجود داره که می تونید سایز صفحات و المان ها رو کنترل کنید

pooria.ae

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه اگه بخام از راینو یه فایل ببرم تو کتیا با چه پسوندی باید ذخیره بشه؟؟؟

bigbomber

کاربر فعال
سلام دوستان
کسی میدونه اگه بخام از راینو یه فایل ببرم تو کتیا با چه پسوندی باید ذخیره بشه؟؟؟

من خودم با rahino کار نکردم. ولی پسوند های استاندارد که در تمام نرم افزار های CAD وجود داره، عبارت اند از : STP - IGS - STL
بهترینش STP و IGS هست. اما اگر این خروجی ها رو نشد بگیری، 100% فرمت STL موجوده. فقط برای ویرایش در CATIA باید این فایل STL را به مدل های سطح یا توپر تبدیل کنی که خودش تخصصیه برا خودش. (منطورم اینه که باید CATIA مسلط باشی تا بتونی تبدیل و سطح سازی رو انجام بدی).

bluen

عضو جدید
من خودم با rahino کار نکردم. ولی پسوند های استاندارد که در تمام نرم افزار های CAD وجود داره، عبارت اند از : STP - IGS - STL
بهترینش STP و IGS هست. اما اگر این خروجی ها رو نشد بگیری، 100% فرمت STL موجوده. فقط برای ویرایش در CATIA باید این فایل STL را به مدل های سطح یا توپر تبدیل کنی که خودش تخصصیه برا خودش. (منطورم اینه که باید CATIA مسلط باشی تا بتونی تبدیل و سطح سازی رو انجام بدی).

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله bigbomber http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام. فایل را براتون به سطح تبدیل کردم. فایل IGS، حاصل فرایند تبدیل و قابل استفاده در Abaqus است.

مهندس زدی تکروندی منو:redface:
دمت گرم
خدایی لازم شد یه تشکر خیلی خیلی خیلی ویژه از شما داشته باشم.:):smile::)
فایل پارت کتیا با حفظ هندسه وارد آباکوس شد.

اگه ممکنه میتونم روند ایجاد این سطوح را یاد بگیرم؟چون حدود 10 تا مدل اینجوری ایجاد کنم:confused:

بازم جا داره از شما دوست عزیز سپاسگزاری کنم.

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام
من چجوری میتونم در محیط نقشه خطوطی از لبه های قطعه رو که پاک کردم رو باز یابی کنم.
با توجه به اینکه دستی نمیخوام بکشم. آندو هم کار نمیکنه چون قبلا پاک کردم ذخیره کردم. نمای جدید هم نمیخوام ایجاد کنم چون کلی اندازه و علائم داره.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

smmoosavian

عضو جدید
سلام
من چجوری میتونم در محیط نقشه خطوطی از لبه های قطعه رو که پاک کردم رو باز یابی کنم.
با توجه به اینکه دستی نمیخوام بکشم. آندو هم کار نمیکنه چون قبلا پاک کردم ذخیره کردم. نمای جدید هم نمیخوام ایجاد کنم چون کلی اندازه و علائم داره.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

روي نمايي كه المان هاي حذف شده داره راست كليك كنيد و از منوي object گزينه restore properties رو انتخاب كنيد. سپس از كادر باز شده گزينه deleted رو انتخاب كنيد. سپس نماي مورد نظر رو آپديت كنيد

bigbomber

کاربر فعال
مهندس زدی تکروندی منو:redface:
دمت گرم
خدایی لازم شد یه تشکر خیلی خیلی خیلی ویژه از شما داشته باشم.:):smile::)
فایل پارت کتیا با حفظ هندسه وارد آباکوس شد.

اگه ممکنه میتونم روند ایجاد این سطوح را یاد بگیرم؟چون حدود 10 تا مدل اینجوری ایجاد کنم:confused:

بازم جا داره از شما دوست عزیز سپاسگزاری کنم.
سلام. از محیط نرم افزار فیلم گرفتم. امیدوارم مفید واقع شود. فقط حجمش شد 24 مگ.
دانلود : http://www.mediafire.com/download/t87tsi824uyxsco/STL2IGS.zip

pooria.ae

عضو جدید
مرسییییی

pooria.ae

عضو جدید
وقتی از قسمت کاتالوگ تو کتیا می خایم ی پیچ رو بیاریم تو محیط کارمون چجوری باید این کارو بکنیم؟؟
(بلد بودما ولی یادم رفته) :(

bluen

عضو جدید
سلام. از محیط نرم افزار فیلم گرفتم. امیدوارم مفید واقع شود. فقط حجمش شد 24 مگ.
دانلود : http://www.mediafire.com/download/t87tsi824uyxsco/STL2IGS.zip

خیلی خیلی لطف کردین.
باور کنین کمک ارزشمندی انجام دادین.واقعا از شما سپاس گزارم.
در زمینه اباکوس(کد نویسی متلب کم و بیش،طارحی کاربردی،ادامه تحصیل و ....) هر کمکی از دستم بیاد خوشحال میشم بتونم کاری انجام بدم.

اراتمند

eng.aref87

عضو جدید
سلام ببخشید میشه این آموزش ها روبا لینک دیگه ای بدی از این لینک دانلود نمیشه.

pooria.ae

عضو جدید
درست تو تحویل پروژه هام نرم افزارا یکی یکی رقصشون گرفته
این کتیای من رندر نمی گیره؟؟
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehd0551

عضو جدید
طراحی چرخ دنده

طراحی چرخ دنده

سلام طراحی چرخ دنده ساده ،به زبان فارسی میخوام. ممنون میشم .

bigbomber

کاربر فعال
سلام طراحی چرخ دنده ساده ،به زبان فارسی میخوام. ممنون میشم .

سلام. فارسی نداشتم. اما pdf انگلیسی و 65 صفحه ای داشتم آپلود کردم.
درضمن همون طور که میدونید نرم افزار تخصصی ترسیم چرخدنده GearTrax هستش. (فکر می کنم شما اختصاصی می خواهید که در CATIA رسم کنید. درسته؟).

پیوست ها

• gear02.pdf
    2 مگایابت · بازدیدها: 0

mehd0551

عضو جدید
(فکر می کنم شما اختصاصی می خواهید که در CATIA رسم کنید. درسته؟).[/QUOTE] اول ممنون بعدشم بله میخوام با کتیا رسم کنم

mehd0551

عضو جدید
ممنون منم مثل خیلی های دیگه اکانت فورد شیر ندارم برا همین دانلود از فورد شیر برام امکان پذیر نیست و گرنه با یه سرچ کوچولو تو گوگل کلی ادرس بهت میده که همه به فورد شیر خطم میشه ولی بازم تشکر

mehd0551

عضو جدید
وقتی از قسمت کاتالوگ تو کتیا می خایم ی پیچ رو بیاریم تو محیط کارمون چجوری باید این کارو بکنیم؟؟ (بلد بودما ولی یادم رفته) :(
اگه اشتباه نکرده باشم شما دارید یه مرحله زود اقدام به دریافت فایل میکنی .ببین برا گرفتن از تو محیط کاتالوگ میتونی با کلید راست یا فایل اقدام به سیو از اون قطعه بکنی یا با دبل کلیک کردن بر روی قطعه به شرطی که قطعه باشه نه فایل نمایش دهنده قطعه (تو تصاویر بالا و پایین محیط کاتالوگ میتونی بببینی الان کجا هستی ایا تو سر شاخه هستی یا نه قطعه را باز کردی)میتونی قطعه را باز کنی و بعد از اون ذخیرش کنی تو فولدری که نیازش داری یا سیو از ازش بگیری تو مسیر دلخواهت

mehd0551

عضو جدید
ساختن فایل تمپلت

ساختن فایل تمپلت

اگه کسی روش ساخت فایل تمپلت را در اختیارم بزاره ممنون میشم فقط جایی غیر از فورد شیرو سایت هایی که نیاز به .....فیلتر....... ادرس بدید چون من نه ف - ی - ل - ت -ر شکن دارم نه اکانت فورد شیر

mer30fery

کاربر ممتاز
ممنون منم مثل خیلی های دیگه اکانت فورد شیر ندارم برا همین دانلود از فورد شیر برام امکان پذیر نیست و گرنه با یه سرچ کوچولو تو گوگل کلی ادرس بهت میده که همه به فورد شیر خطم میشه ولی بازم تشکر
ساخت اکانت فورشیرد خیلی سخت نیست فقط یه ایمیل مییخواد و یک رمز عبور
بعد اگر یک بار لاگ این شی دیگه اصلا همون پسوردم ازت نمیپرسه همیشه لاگین خواهی موند
یه دکمه دانلود کوچولو داره اونو میزنی بعد تو صفحه بعد روی download free کلیک میکنی 20 ثانیه وایمیستی بعد لینک دانلود ظاهر میشه
بهر حال این فایلی که دنبالش بودی رو من تو همین تالار آپ کردم
بفرمایید

پیوست ها

• spur gear.pdf
    427.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

ساخت اکانت که سخت نیست.
همه می تونند داشته باشند.
خیلی به خودتون سخت می گیرید اینا چیزهای ابتدایی هستند.

mehd0551

عضو جدید
ساخت اکانت فورشیرد خیلی سخت نیست فقط یه ایمیل مییخواد و یک رمز عبور بعد اگر یک بار لاگ این شی دیگه اصلا همون پسوردم ازت نمیپرسه همیشه لاگین خواهی موند یه دکمه دانلود کوچولو داره اونو میزنی بعد تو صفحه بعد روی download free کلیک میکنی 20 ثانیه وایمیستی بعد لینک دانلود ظاهر میشه بهر حال این فایلی که دنبالش بودی رو من تو همین تالار آپ کردم بفرمایید
اینو بلدم که چطوری درت کنم اکانتشو اما مشکل اینجاست که من از طرف شرکت و اینترنتم محدود هستم اینترنتم کاملا نیست یک سری از موتورهای جستجو و بعضی از فایلها برام بسته هستند برا همین مشکل دارم تازه به غیر از فورد شیر خیلی از قسمتها را هم نمیتونم تو همین تالار دانلود کنم(یوزر لیمیت تا حالا شنیدید.من از اون نوع لیمیت ها هستم که هیچ کارری نمی تونم بکنم)

mehd0551

عضو جدید
ساخت اکانت فورشیرد خیلی سخت نیست فقط یه ایمیل مییخواد و یک رمز عبور بعد اگر یک بار لاگ این شی دیگه اصلا همون پسوردم ازت نمیپرسه همیشه لاگین خواهی موند یه دکمه دانلود کوچولو داره اونو میزنی بعد تو صفحه بعد روی download free کلیک میکنی 20 ثانیه وایمیستی بعد لینک دانلود ظاهر میشه بهر حال این فایلی که دنبالش بودی رو من تو همین تالار آپ کردم بفرمایید
3 صفحه بود دیگه درسته؟این سه صفحه بعد از ساختن چرخ دنده بود من خود چرخ دنده را میخوام بسازم.

mehd0551

عضو جدید
ساختن فایل تمپلت

ساختن فایل تمپلت

سلام کسی میتونه روش درست کردن فایل تمپلت را با من کار کنه مرحله ببه مرحله.

bigbomber

کاربر فعال
سلام کسی میتونه روش درست کردن فایل تمپلت را با من کار کنه مرحله ببه مرحله.
سلام. یک فیلم 6 مگابایتی هست با فرمت exe. البته خودم فیلم نگرفتم، از قبل رو اینترنت یافته بودمش.

پیوست ها

• Make template in CATIA.zip
    6 مگایابت · بازدیدها: 0

aydogan

عضو جدید
مشاهده پیوست 1.rar
چرا نمی توانم در فایل بالا به کمک دستور(گرو) از نوار ابزار اسکچ بیس فیچرز با منحنی حجم را شکافته و ایجاد یک نیم کره کنم؟
لطفا کمکم کنید.

mer30fery

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 158798
چرا نمی توانم در فایل بالا به کمک دستور(گرو) از نوار ابزار اسکچ بیس فیچرز با منحنی حجم را شکافته و ایجاد یک نیم کره کنم؟
لطفا کمکم کنید.
طرح اسکچتون باید ربعی از دایره باشه نه نیم دایره