تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

elham218

عضو جدید
سلامی دوباره
مهندسین عزیز مدرک ارشد داشته باشیم ببرای نظام چ فرقی می کنه؟؟

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلامی دوباره
مهندسین عزیز مدرک ارشد داشته باشیم ببرای نظام چ فرقی می کنه؟؟

خیلی وقته منم این سوال رو دارم مثلا الان با لیسانس رفتی قبول شدی بعد ارشد تحویل می دی ؟ داخل نظام چه اتفاقی می افته ؟ مثلا ارتقا و ...! می افته

دوستمون سوال خوبی پرسیدن از نظر درآمد وضعش چه جوریاس ؟ هی می خوام بخونم این سوال میاد تو فکرم مخصوصا که من الکترونیکیم فقط نظارت می کنم ،اصلا امضامون به درد فروش میخوره

* F A R Z A D *

عضو جدید
خیلی وقته منم این سوال رو دارم مثلا الان با لیسانس رفتی قبول شدی بعد ارشد تحویل می دی ؟ داخل نظام چه اتفاقی می افته ؟ مثلا ارتقا و ...! می افته

دوستمون سوال خوبی پرسیدن از نظر درآمد وضعش چه جوریاس ؟ هی می خوام بخونم این سوال میاد تو فکرم مخصوصا که من الکترونیکیم فقط نظارت می کنم ،اصلا امضامون به درد فروش میخوره

برای ارتقا پایه مدرک کارشناسی یا ارشد ملاک نیست ، ارتقا پایه با گذشت 4 سال از پایه 3 و شرکت در دوره های ارتقای نظام مهندسی صورت می گیرد ، از لحاظ درآمد هم نسبت به رشته های عمران و معماری خیلی کم هستش ، ولی بهتره بخونید و قبول شید حداقل از لحاظ اعتبار خوبه ، مخصوصا اینکه با بیشتر شدن داوطلبان ممکنه تغییراتی در نحوه گزینش و قبولی بدن ، تا اونجا هم که من شنیدم مبحث 13 که مهمترین مبحث هستش دارن بازنگری و اصلاحات انجام میدن پس تا تغییرش ندادن و مجبور نشدیم کتاب جدیدی تهیه کنیم باید خوب بخونیم و انشاله قبول بشیم .

elham218

عضو جدید
سلام بر مهندسای عزیز
عید تون مبارک:gol:

خانوما و اقایون ، من زنگ زدم نظام مهندسی شهرم .
گفتن کتاب راهنمای مبحث 3 و 19 و ی مبحث دیگه اومده

بعد یعنی چی؟؟ یعنی ویرایش کتابا عوض شده ؟؟؟ یا ن بعلاوه بر کتابای قدیمی خودمون ی کتاب جدید دیگه هم اضافه شده؟؟؟

simpatico4949

عضو جدید
سلام بر مهندسای عزیز
عید تون مبارک:gol:

خانوما و اقایون ، من زنگ زدم نظام مهندسی شهرم .
گفتن کتاب راهنمای مبحث 3 و 19 و ی مبحث دیگه اومده

بعد یعنی چی؟؟ یعنی ویرایش کتابا عوض شده ؟؟؟ یا ن بعلاوه بر کتابای قدیمی خودمون ی کتاب جدید دیگه هم اضافه شده؟؟؟

قبلا که راهنمای مبحث 3 و 19 و 21 جز مواد امتحانی برای رشته تاسیسات برقی نبوده .... این دوره جدیدا اضافه شده

elham218

عضو جدید
کسی فایل کتاب راهنمایی مبحث 19 رو داره بزاره؟؟ مال چاپ امسالم هستش

ممنون

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دانلود رایگان واژگان کلیدی مبحث 1 مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری)

دانلود رایگان چارت بندی مبحث 2 مقررات ملی ساختمان ( نظامات اداری)

امسال اینها هم اضافه شده ... من که نمی رسم بخونم !!! چون خیلی زیاده

• اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي *
• مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها* این کتاب دارای 216 صفحه است
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها* این کتاب در 256 ص
•راهنماهاي مقررات ملي ساختمان

-----------------------------------------------------------------------------------
قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه اجرائي آن –(1390)
• مبحث اول ( تعاریف )-ويرايش(1392)
• مبحث دوم ( نظامات اداري )- ويرايش 1384
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )- (1392)
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )- (1392)
• مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )-(1382)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌ برقي )- (1392)
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )-( 1389)
• مبحث بيست و يکم (پدافند غيرعامل) (1391)
• مبحث بيست و دوم (مراقبت و نگهداري از ساختمانها) (1392)
• اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي *
• مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*
•راهنماهاي مقررات ملي ساختمان
* براي موارد ذكر شده منابع معتبر مورد نظر بوده و منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان ميباشد.
• تذكر 2 : در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني و يا جمله كتابهاي راهنماي مباحث، ملاك عمل مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر 3 : آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني و مباحث مقررات ملّي ساختمان اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

Joe_Bel

کاربر ممتاز

swalow_159

عضو جدید
سلام به همه
نزدیک یک ماه به آزمون 22 آبان 93 مونده اگه اونایی که شرکت کردن مایل بودن بیایین این تاپیک رو یکم فعال تر کنیم به امید اینکه همه بتونیم استفاده ببریم و بتونیم بالای 50% بزنیم

elham218

عضو جدید
سلام به همه
نزدیک یک ماه به آزمون 22 آبان 93 مونده اگه اونایی که شرکت کردن مایل بودن بیایین این تاپیک رو یکم فعال تر کنیم به امید اینکه همه بتونیم استفاده ببریم و بتونیم بالای 50% بزنیم
من خیلی وقته دنبال پایه ام
خوب شروع کنیم. شما چ منابعی رو خوندید؟؟ سوالاتو حل کردید؟؟
اگه موافقید روزی 1 سال رو حل کنیم رفع اشکال کنیم بریم سال بعدی.

بقیه بچه ها هم بیاین شروع کنیم

swalow_159

عضو جدید
من خیلی وقته دنبال پایه ام
خوب شروع کنیم. شما چ منابعی رو خوندید؟؟ سوالاتو حل کردید؟؟
اگه موافقید روزی 1 سال رو حل کنیم رفع اشکال کنیم بریم سال بعدی.

بقیه بچه ها هم بیاین شروع کنیم

من هنوز حل سوالات سالهای قبل رو شروع نکردم یعنی هنوز کتاب بررسی و پاسخ تشریحی سالهای قبلی رو نگرفتم نمیدونم کدوم مرجع بهتره کسی نظری داره یا همون مهندس فروغی رو بگیرم
مبحث 13 و راهنماش رو هم هنوز شروع نکردم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام
من ار 8 آبان شروع به تست های سالهای پیش می کنم (از سال 82 به بعد)

یک سوال داشتم :
به نظرتون از مبحث 1 سوال طرح میشه ... چون این کتاب رو ندارم ارزش تهیه کردن شو داره که سر جلسه بیارم

elham218

عضو جدید
من هنوز حل سوالات سالهای قبل رو شروع نکردم یعنی هنوز کتاب بررسی و پاسخ تشریحی سالهای قبلی رو نگرفتم نمیدونم کدوم مرجع بهتره کسی نظری داره یا همون مهندس فروغی رو بگیرم
مبحث 13 و راهنماش رو هم هنوز شروع نکردم
ککتاب شایقی جواباش صحیح تر هست و اکثر استیاد قبول دارن
ولی کتاب فروغی توضیحات مفصل تتری داره

elham218

عضو جدید
سلام
من ار 8 آبان شروع به تست های سالهای پیش می کنم (از سال 82 به بعد)

یک سوال داشتم :
به نظرتون از مبحث 1 سوال طرح میشه ... چون این کتاب رو ندارم ارزش تهیه کردن شو داره که سر جلسه بیارم
مبحث 1 همون خلاصه تعاریف ابتدای تمام کتابها هست. مثلا تعریف الکترود ک اول مبحث13 هست توی مبحث 1 هم عین عمون تعریق هست

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ککتاب شایقی جواباش صحیح تر هست و اکثر استیاد قبول دارن
ولی کتاب فروغی توضیحات مفصل تتری داره

مبحث 1 همون خلاصه تعاریف ابتدای تمام کتابها هست. مثلا تعریف الکترود ک اول مبحث13 هست توی مبحث 1 هم عین عمون تعریق هست
سلام
من کتاب دکتر حسین شایقی رو دارم کتاب خوبی به نظر می رسد ...
دانلود کردم ... به نظرم سر جلسه همراه داشته باشیم بهتره اما به نظر هم نمی رسد که ازش سوال طرح کنند

tak2750

عضو جدید
سلام.
من الان پروانه نظارت رو دارم.
کسی میدونه کی باید پروانه پایان کار یه ساختمون رو امضا کرد؟
ایا باید کلید پریز ها هم بسته باشه؟
ایا اسانسور هم باید کامل نصب شده باشه؟
اگه ساختمون سیم کشی ارت نداشته باشه و امضا کنی چی میشه؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

swalow_159

عضو جدید
سلام
من کتاب دکتر حسین شایقی رو دارم کتاب خوبی به نظر می رسد ...
دانلود کردم ... به نظرم سر جلسه همراه داشته باشیم بهتره اما به نظر هم نمی رسد که ازش سوال طرح کنند
از کجا دانلود کردین؟امکانش هست لینک دانلودش را بزارین؟ ببینیم کتابی هست که بدرد بردن سر جلسه بخوره اگه باشه که باید کتاب کاغذی اش رو تهیه کنیم
سوالهای طرح شده در آزمونهای سالهای اخیر منظورتونه دیگه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
از کجا دانلود کردین؟امکانش هست لینک دانلودش را بزارین؟ ببینیم کتابی هست که بدرد بردن سر جلسه بخوره اگه باشه که باید کتاب کاغذی اش رو تهیه کنیم
سوالهای طرح شده در آزمونهای سالهای اخیر منظورتونه دیگه

کتاب مبحث 1 رو منظورم هست همین جا دانلود کردم داخل تاپیک نطام مهندسی الکترونیک هم هست فقط تعاریف هست ... این تعاریف در کتابها دیگه دوباره اومده اما بازم فکر نکنم انا واسه امتجان بیاید .
کتاب شایقی سرجلسه به دردمون نمی خوره

کلمات هم معنی در کتابهای نظام مهندسی :

سطح مقطع ، مساحت
آرماتور ، میلگرد
خاموت ، تنگ ، میلگرد (آرماتور) عرضی
پی، شالوده ، فونداسیون
آزموت ، تست ، آزمایش
جان پناه ، دست انداز بام
صلب ،گیردار ، خمشی
بنا ،ساختمان
توالت ،سرویس بهداشتی ،دستشویی
نمونه آزمایشی ؛ آزمونه
بست مورب تک ، بست چپ راست
تغیر شکل رو به بالا ، پیش خیز
تغییر شکل رو پایین ، افتادگی
خروج از مرکزیت ، برون مرکزی
ارزش جوش ، مقاومت جوش
پله ، پلکان
اصابت ، برخورد
پارکینگ ، توقفگاه خودرو
نامی ؛اسمی
سازه دسترسی به بنا ، داربست
راه شیبدار ،رمپ
برق زدگی ، برف گرفتگی
طبقه بندی ، کلاس بندی
مستقل ،انفرادی
استاد ، وادار

elieng

عضو جدید
عاقا یعنی فقط کتابای اصلی رو بخونی با نمونه سوالای سال قبل کافی نیست؟؟؟؟من وقت ندارم:cry::cry:

AmooSaeid

عضو جدید
عاقا یعنی فقط کتابای اصلی رو بخونی با نمونه سوالای سال قبل کافی نیست؟؟؟؟من وقت ندارم:cry::cry:
مهندس اون دوران گذشت دیگه !
خرداد که ما امتحان دادیم کتابای اصلی و فرعی و نشریه ها و آزمونها رو خوندیم رفتیم 23 درصد درست زدیم.
قدیما فقط آزمونا رو حل میکردی قبول میشدی..

elham218

عضو جدید
سلام .
مهندسای عزیز در چ حالید؟؟؟
هیچ اشکالی تو سوالات نداشتید؟؟؟
کتابا رو تموم کردید؟؟
کتابای جدید رو تهیه کردید؟؟؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ب احتمال زیاد خرداد 94 هست

چون سالی 2بار تا حالا برگزار میشده
امسال یکی خرداد بود یکی هم جمعه اینده
طبق ماده 13 ص 53 اینجوری نیست اینو برای دلخوشی ما میگن سالی دوبار وگرنه سال 92 یک بار برگزار شد
سلام .
مهندسای عزیز در چ حالید؟؟؟
هیچ اشکالی تو سوالات نداشتید؟؟؟
کتابا رو تموم کردید؟؟
کتابای جدید رو تهیه کردید؟؟؟
سلامت باشی ...
من فقط فرمولها رو خوب بلد نیستم در واقع وقت نکردم بخونم ... خیلی خوب میشه مثله سال 91 بیاید ...

elieng

عضو جدید
طبق ماده 13 ص 53 اینجوری نیست اینو برای دلخوشی ما میگن سالی دوبار وگرنه سال 92 یک بار برگزار شد

سلامت باشی ...
من فقط فرمولها رو خوب بلد نیستم در واقع وقت نکردم بخونم ... خیلی خوب میشه مثله سال 91 بیاید ...

چه بدبختی ای!ای بابا من دفاع ارشد دارم.فک میکردم مهر دفاع کنم ولی تا الان طول کشیده!!!برای کسایی که خوندن آرزوی موفقیت دارم;)

hosseinrf

عضو جدید
سلام
کسی میدونه نحوه چیدمان کلیدهای مینیاتوری و ضریب همجواری کلیدهای مینیاتوری رو چطور باید محاسبه کنیم؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
چه بدبختی ای!ای بابا من دفاع ارشد دارم.فک میکردم مهر دفاع کنم ولی تا الان طول کشیده!!!برای کسایی که خوندن آرزوی موفقیت دارم;)

پس خوش بحالت که پایان نامه تو تموم کردی (البته می دونم چقدر زحمت کشیدید) ... من هنوز سیمنارمو ارائه نداده ام ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آخرش نفهمیدیم سوال 10 سال 92 کدومش گزینه درسته ؟

elham218

عضو جدید
پس خوش بحالت که پایان نامه تو تموم کردی (البته می دونم چقدر زحمت کشیدید) ... من هنوز سیمنارمو ارائه نداده ام ...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آخرش نفهمیدیم سوال 10 سال 92 کدومش گزینه درسته ؟

گزینه 3 درست هست. صفحه 317 تاسیسات

بالا