تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

elham218

عضو جدید
بچه ها امشال کسی کتاب مجموعه سوالات ازمونای برق رو گرفته ؟؟ پاسخ نامه 93 رو داره ترشیحی؟؟

Nooshin-t

عضو جدید
10log برای توان ورودی بلندگو یا توان نامی بلندگو
20log تضعیف برای فاصله

سوال خاصی مد نظر دارید بگید بهتر بشه راهنمایی کرد

اینا برای صوتن

برای انتن اصلا لوگاریتم لازم نیست

ممنونم
برای آنتن هم هست مثلا تقویت آمپلی فایر:
20log(v2/v1
یا مثلا سطح سیگنال در یک ورودی یا خروجی خاص برحسب dBuV (دی بی میکرو ولت )
20log(v2/1)

AmooSaeid

عضو جدید
آسون بود ! اما من لب مرزم . 35 تا زدم 3-4 تاش شک داشتم اما از بس پرو رو ام مثه مرد با شک زدم . امیدارم مثه مرد مردود نشم ایندفعه :razz:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
آقا منم برگشتم ... 1 دقیقه مونده بود می خواستند برگها رو بگیرند سریع جوابهامو نیگاه کردم دیدم 27تا جواب دادم از سوال 51 تا 59 همشو گزینه 2 زدم سوال 60 رو درست زدم ... حالا شد 28 تا ... مونده منو یک درصد شانسم

elieng

عضو جدید
آقا منم برگشتم ... 1 دقیقه مونده بود می خواستند برگها رو بگیرند سریع جوابهامو نیگاه کردم دیدم 27تا جواب دادم از سوال 51 تا 59 همشو گزینه 2 زدم سوال 60 رو درست زدم ... حالا شد 28 تا ... مونده منو یک درصد شانسم
مهندس از60تا 28 تا درست زده باشی هم قبول نیستی!باید30 تا به بالا بزنی!منظورت چیه؟؟؟

AmooSaeid

عضو جدید
قدرت قطع کلید که امسال توی سوالات اومده بود دقیقا مثل سوال خرداد 93 بود. و میشد 30.07 کیلو آمپر.
اما چون توی کلید آزمون خرداد 93 سازمان سنجش زده 28.87 کیلو آمپر من جواب ندادم. دوستان نظرشون در مورد اون سوال چیه ؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
مهندس از60تا 28 تا درست زده باشی هم قبول نیستی!باید30 تا به بالا بزنی!منظورت چیه؟؟؟
نه دیگه با اون 9 سال شانسی شد 37 سوال جواب دادم ... اما از اون 28تا یکی رو اشتباه زدم یه درصد احتمال قبولیم بود اونم رفت ... من بار اولم بود دو هفته هم نخوندم از خودم راضیم انشاءالله دوره بعد

hosseinrf

عضو جدید
منم 31 سوال رو زدم اگه همش درست باشه قبولم ....احتمالش کمه .... اگه نشد انشاالله دفعه بعد...:smile:

arianonline

عضو جدید

پیوست ها

• bargh-aban93-pasokh.pdf
    772.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • bargh-aban93pasokh.zip
    4 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Joe_Bel

کاربر ممتاز

alidigi2222

عضو جدید
مراحل نظارت برق ساختمان بعد از اخذ پروانه

مراحل نظارت برق ساختمان بعد از اخذ پروانه

با سلام
دوستان من حدود 5 ماه پیش پروانه گرفتم و حالا دو تا پرونده نظارت برام ارجاع شده. کسانی که تجربه کاری دارن لطفا راهنمایی کنن. من انتظار داشتم که مباح که خوندیم دقیقا رعایت بشه ولی ظاهرا بعضی از ناضزا اصلا نمیرن سر ساختمون و به گفته های مجری اعتماد میکنن. من خودم کارشناس شرکت توزیع هسنم و در مرحله درخواست برق مشترک از ساختمان بازدید میکنم. از بیشتر کسانی که در مرحله پایان کار هستن میپرسم آیا ناضر نظام اومده، اکثرا میگن نه بردیم امضا کرد! علاوه بر این ساده ترین اصول مثل عدم استفاده از خرطوم، یا عدم کابلکشی در کف اشپزخونه و خیلی موارد دیگر اصلا رعایت نمیشه. اگه اینطور باشه یا باید فقط با صاحب ملک درگیر شد و یا ریسک کرد که ارزشش رو نداره.

simpatico4949

عضو جدید
با سلام
دوستان من حدود 5 ماه پیش پروانه گرفتم و حالا دو تا پرونده نظارت برام ارجاع شده. کسانی که تجربه کاری دارن لطفا راهنمایی کنن. من انتظار داشتم که مباح که خوندیم دقیقا رعایت بشه ولی ظاهرا بعضی از ناضزا اصلا نمیرن سر ساختمون و به گفته های مجری اعتماد میکنن. من خودم کارشناس شرکت توزیع هسنم و در مرحله درخواست برق مشترک از ساختمان بازدید میکنم. از بیشتر کسانی که در مرحله پایان کار هستن میپرسم آیا ناضر نظام اومده، اکثرا میگن نه بردیم امضا کرد! علاوه بر این ساده ترین اصول مثل عدم استفاده از خرطوم، یا عدم کابلکشی در کف اشپزخونه و خیلی موارد دیگر اصلا رعایت نمیشه. اگه اینطور باشه یا باید فقط با صاحب ملک درگیر شد و یا ریسک کرد که ارزشش رو نداره.
سلام
کدوم شهر هستی مهندس ؟؟؟؟
شیراز ک اینطور نیست ، بعضی از موارد ممکنه رعایت نشه ولی اکثرا رعایت میشه
مگه بعد از رد کردن گزارش ناظر عالی نمیاد بازدید ؟؟؟
مالک مجبوره به حرف شما گوش کنه ، تا شما امضا نکنی ک بهش پایان کار نمیدن ، به نظر من اصلا کوتاه نیا ، به مجری و مالک بگو این موارد رو باید رعایت کنی اگه رعایت نکنی امضا نمی کنم ، خودت هم باهاشون درگیر نشو ، اگه دیدی رعایت نمیکنن فرم تعطیلی کارگاه بزن ، دیگه مسئولیتی گردن شما نیست و شهرداری باید بره کارگاه رو تعطیل کنه
هر اتفاقی که بیوفته چه در زمان احداث و چه در زمان بهره برداری اگه شکایت کنن و کارشناس دادگستری نظر بده که ناظر کوتاهی کرده شما باید غرامت پرداخت کنی (کارشناس دادگستری هم براش مباحث و استانداردهای ملی مهمه و از نظر او باید همه موارد رعایت شده باشه )
تو ایران تا زمانی که برات مشکلی پیش نیومده خیال میکنی تو جنگل داری زندگی میکنی ، خدا نکنه حادثه ای رخ بده ، اون موقع هست که میفهمی تو سوئیس زندگی می کردی و خبر نداشتی و برای هر موضوع کوچیکی قانون پیدا میشه و عملا فقط ناظر مقصره !!!!
اصولا به نظر من اگه آدم مجبور نباشه نباید اصلا نظارت بگیره ، اصلا به مسئولیتش نمیصرفه

آخرین ویرایش:

AmooSaeid

عضو جدید
مهندسین عزیز با آرزوی قبولی برای هممون ;) عرض کنم که کلید و سوالات آزمون آبان 93 اومد. از لینک زیر میتونید ببینید چکار کردید.
http://www.inbr.ir/file4/1.pdf

فقط یک سوال دقیقا اشتباه هست. سوال 34 در مورد تعداد پله ها که 21 عدد درست هست اما سازمان سنجش گفته 24 عدد !
ارتفاع 4.9 متر هست چون مطابق با بند 15-3-5-9 مبحث 15 حداکثر ارتفاع هر پله 0.24 متر هست و با توجه به اینکه گفته از پله های مسطح در ورودی و خروجی پله برقی صرف نظر شده.
جوابش میشه : 4.9 تقسیم بر 0.24 برابر با 21 پله میشه !

حالا باید چطور اعتراض کنیم که مطابق با مقررات ملی 21 پله درست هست نه 24 عدد ؟ اینجوری حق خیلی ها ضایع میشه ! باید نامه بزنیم ؟ چکار کنیم ؟

saeedhi

عضو جدید
دوست من سوالات خیلی بدیهی تر مثل سوالات 5 و 28 را غلط زده اما تعداد پله متاسفانه 24 درست است که من هم 21 زده ام. باید راجع به سوالات 5 و 28 اعتراض کنیم.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
مهندسین عزیز با آرزوی قبولی برای هممون ;) عرض کنم که کلید و سوالات آزمون آبان 93 اومد. از لینک زیر میتونید ببینید چکار کردید.
http://www.inbr.ir/file4/1.pdf

فقط یک سوال دقیقا اشتباه هست. سوال 34 در مورد تعداد پله ها که 21 عدد درست هست اما سازمان سنجش گفته 24 عدد !
ارتفاع 4.9 متر هست چون مطابق با بند 15-3-5-9 مبحث 15 حداکثر ارتفاع هر پله 0.24 متر هست و با توجه به اینکه گفته از پله های مسطح در ورودی و خروجی پله برقی صرف نظر شده.
جوابش میشه : 4.9 تقسیم بر 0.24 برابر با 21 پله میشه !

حالا باید چطور اعتراض کنیم که مطابق با مقررات ملی 21 پله درست هست نه 24 عدد ؟ اینجوری حق خیلی ها ضایع میشه ! باید نامه بزنیم ؟ چکار کنیم ؟

باید 3 پله هم جهت تسهیل پیاده شدن افراد پیش بینی گردد

AmooSaeid

عضو جدید
دوست من سوالات خیلی بدیهی تر مثل سوالات 5 و 28 را غلط زده اما تعداد پله متاسفانه 24 درست است که من هم 21 زده ام. باید راجع به سوالات 5 و 28 اعتراض کنیم.
میشه دلایلتون رو بگید تا بررسی کنیم ؟ این دوتا سوال رو جواب ندادم.

باید 3 پله هم جهت تسهیل پیاده شدن افراد پیش بینی گردد

اگه منظورتون پله های مسطح ورودی و خروجی هست که توی سوال گفته از پله های مسطح صرف نظر گردیده ! اونا نباید حساب بشه.
دوستان حتما باید اعتراض کنیم. به دلیل اینکه پارسال هم یک سوال دقیقا اشتباه داشته و اعتراض نکردیم.
سوال 49 خرداد 93 دقیقا سوال 55 آبان 93 هست که گزینه ی درست 30.07 کیلو آمپره اما توی کلید خرداد 93 اشتباه کرده و آبان 93 اصلاح شده. یعنی پارسال خیلی از 49 درصدی ها بخاطر اشتباه سنجش مردود شدن !!!!

hmdi

عضو جدید
دروب بر مهندسان گل
حالا برای اعتراض چه باید کرد؟
تو لینک زیر دو روش از طرف سازمان اریه شده که در تاریخ مرداد ماه اومده
کسی تماس نگرفته؟ اطلاعاتی نداردید؟
http://inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=424

آخرین ویرایش:
بالا