تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

kuchuluuu

عضو جدید
یه سوال دیگه دارم که آیا عاقلانه است این 10-12 تا کتاب را سر جلسه ببریم ؟ وقت میشه ازشون استفاده کنیم؟

و اینکه میشه سر جلسه تبلت برد و از فایل pdf استفاده کرد ؟

سلام
تمام کتابا رو ببرید ولی مهم فقط چندتاش هست.مباحث 12و13و15 از بقیه مهمترن.البته راهنماها رو هم بخونید.قبلا" راهنمای 13 هم مهم بود .الان دیگه نمی دونم.
حتما" حتما" حتما" فهرست کتابهاتون رو کامل کنید یا سربرگ بزنید.به سرعتتون کمک می کنه.من خودم فهرستمو کامل تر کردم و به دردم خورد.
تبلت و موبایل ممنوعه.
موفق باشین.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام من درموردترانس ونحوه عملکردآن یکسری مطالب میخاستم......لطف میکنیدراهنماییم کنید.باتشکر
سلام
من تازه شروع کردم به خوندن اولین فصلی که خوندم همین ترانس هست ...
این خلاصه فرمولاشه نوشتم (البته من رشته ام الترونیکه زیاد حالیم نیست به هر حال امیدوارم مفید واقع شود)

مشاهده پیوست 240889

AmooSaeid

عضو جدید
هیچکس نیست
من که هنوز شروع نکردم
کتابا و منابع نسبت به امتحان قبل تغییر کرده؟یا چیزی اضافه شده؟

نه منابع همون منابع پارسال هست تغییری نکرده.

یه سوال دیگه دارم که آیا عاقلانه است این 10-12 تا کتاب را سر جلسه ببریم ؟ وقت میشه ازشون استفاده کنیم؟

و اینکه میشه سر جلسه تبلت برد و از فایل pdf استفاده کرد ؟

شما باید همه کتابها رو ببری، مگر اینکه همه ی این 10-12 کتاب رو خط به خط حفظ باشی. وسایل الکترونیکی هم جز ماشین حساب ممنوعه.

dars

عضو جدید
سلام من تازه میخوام شروع کنم به خوندن و دو روز قبل کتاب ها رو گرفتم.یه کتاب هست به اسم قانون نظام مهندسی و کنترل شاختمان که جلدش سفید هست و 176 صفحه داره و یه کتاب هم هست با اسم مقررات قوانین و ضوابط حقوقی و انتامی مرتبط با ساخت و ساز ها که این نصفش سفید و نصفش قرمز رنگ هست و 256 صفحه داره. این دو تا رو هم باید خوند یا نه؟
ضمنا من در مورد مثال هایی که تو امتحان میاد سوال دارم.من الان 4 سال هست که از درس دور بودم و با توجه به اینکه برای ثبت نام تو این امتحان باید 3 سال از مدرک گذشته باشه این طبیعی هم هست.واسه همین با دیدن این مسیله هایی که توی نمونه سوال های سال های قبل هست واقعا ترس برم میداره.مخصوصا که الکترونیکی بودم و این سوالا به نظر مال قدرت میاد.کسی میتونه کمک کنه که من کدوم قسمت ها رو نگاه کنم و بخونم تا بتونم یه چنتا از این مثال ها رو هم حل کنم؟ به نظر خیلی سخت هم میان مثال هاش مخصوصا واسه من که غیر قدرتی هستم.و 4 ساله دور از درس.لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه دریغ نکنه.ضمنا اولین بارم هست دارم شرکت میکنم و واقعا نمیدونم باید به چه شکلی این کتاب ها رو بخونم یه سری میگن چون کتابا رو میشه برد توی امتحان فقط یه دور بخونی کافیه ولی واقعا سخته حتی با داشتن کتاب ها توی اممتحان بتونی حدس بزنی که هر کدوم از سوالا مربوط به کجا میشه و گشتن دنبال اونها تو کتاب ها هم سخت به نظر میاد.مخصوصا که حجم مطلب خیلی بالاست.چطور باید خونده بشه این کتاب ها واقعا؟ :(

dars

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه آیا با خوندن همین چنتا مبحث 1 و 2و 3و12و13و15و19و21و22 میشه مسیله ها رو حل کرد یا باید کتاب دیگه ای داشت؟ یا از قبل و دوران دانششگاه باید اطلاعات کامل داشته باشیم برای حل این مسیله ها؟ اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه که چه کار کنم.ممنون میشم.

Nooshin-t

عضو جدید
سلام من تازه میخوام شروع کنم به خوندن و دو روز قبل کتاب ها رو گرفتم.یه کتاب هست به اسم قانون نظام مهندسی و کنترل شاختمان که جلدش سفید هست و 176 صفحه داره و یه کتاب هم هست با اسم مقررات قوانین و ضوابط حقوقی و انتامی مرتبط با ساخت و ساز ها که این نصفش سفید و نصفش قرمز رنگ هست و 256 صفحه داره. این دو تا رو هم باید خوند یا نه؟
ضمنا من در مورد مثال هایی که تو امتحان میاد سوال دارم.من الان 4 سال هست که از درس دور بودم و با توجه به اینکه برای ثبت نام تو این امتحان باید 3 سال از مدرک گذشته باشه این طبیعی هم هست.واسه همین با دیدن این مسیله هایی که توی نمونه سوال های سال های قبل هست واقعا ترس برم میداره.مخصوصا که الکترونیکی بودم و این سوالا به نظر مال قدرت میاد.کسی میتونه کمک کنه که من کدوم قسمت ها رو نگاه کنم و بخونم تا بتونم یه چنتا از این مثال ها رو هم حل کنم؟ به نظر خیلی سخت هم میان مثال هاش مخصوصا واسه من که غیر قدرتی هستم.و 4 ساله دور از درس.لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه دریغ نکنه.ضمنا اولین بارم هست دارم شرکت میکنم و واقعا نمیدونم باید به چه شکلی این کتاب ها رو بخونم یه سری میگن چون کتابا رو میشه برد توی امتحان فقط یه دور بخونی کافیه ولی واقعا سخته حتی با داشتن کتاب ها توی اممتحان بتونی حدس بزنی که هر کدوم از سوالا مربوط به کجا میشه و گشتن دنبال اونها تو کتاب ها هم سخت به نظر میاد.مخصوصا که حجم مطلب خیلی بالاست.چطور باید خونده بشه این کتاب ها واقعا؟ :(

سلام دوست عزیز، نگران نباشید برای تمام الکترونیکی ها همین مشکلات وجود داره. شما کافیه با دقت مباحث رو بخونید نه اینکه حفظ بکنید. اگه از 20 روز قبل از امتحان رو ( البته این نظر منه ) برای سوالات سالهای قبل وقت بگذارید و با شیوه حل مسایل و پیدا کردن جوابها از مباحث کاملا آشنا بشید مطمئن باشید که قبول میشید و از بچه های قدرت چیزی کم ندارید. شما چون الان با حجم بالای مطالب روبرو شدی نگرانی که طبیعیه.
بهترین کتاب حل مسایل کتاب فروغی یا شایقی هست. مهم فهم کامل مسایل هست و حل اونهاست پس مباحث 13 و 15 خیلی مهم هستند و هرچه بیشتر خونده بشن بهتره.

dars

عضو جدید
واقعا ممنون از پاسختون دوست عزیز.خیلی لطف کردین.فقط این مسیله هایی که داره از خود کتاب ها هست یا خارج از کتابه؟

kuchuluuu

عضو جدید
سلام.دوست عزیز اصلا" نگران نباش.فقط سعی کن که تلاش کنی و خودتو برسونی.من خودو حدود 5 سال بعد از فارغ التحصیلیم تو آزمون شرکت کردم و مطالب درسی هم درست و حسابی یادم نبود.ولی خوندم و همون بار اول قبول شدم.ضمنا" من صبح تا عصر سر کار بودم.اینا رو گفتم که بدونی میتونی قبول بشی.رمز موفقیت اینه : قدم اول اینکه واقعا" تصمیم بگیری که همین اولین بار قبول بشی و وقت بذاری.قدم دوم اینکه در ابتدا شروع کن به خوندن مباحث مهمتر مثل 12و13و15 و راهنمای 13.از مباحث دیگه هم سوال میاد پس سعی کن لااقل یه نگاه بهشون بندازی.برای اینکه بتونی راحتتر مطالب رو تو کتابا پیدا کنی لازمه که فهرست کتابا رو تا جایی که میتونی کامل کنی یعنی اینکه تمامی بند ها و مواردی که تو فهرستت نیست رو تو فهرستت بنویسی تا راحت با نگاه کردن به فهرست،جای دقیق مطلب مربوطه را پیدا کنی.ضمنا" میتونی به قسمت های مختلف کتابتون هم سربرگ بزنی.قدم سوم اینکه سوالات سالهای قبل رو به خوبی بخونی.کتاب شایقی یا فروغی رو گیر بیار و با توجه به اینکه جواب تشریحی داده شده با نگاه کردن به جوابا،با نمونه سوالات آشنا میشید و کم کم طریقه خوندن و حل کردن سوالات دستتون میاد.
قدم آخر هم اینکه سعی کن ارتباطت با این تاپیک رو قوی کنی و هر سوالی واست پیش اومد اینجا مطرح کنی تا یکی دیگه به شما جواب بده و البته شما هم جواب بقیه رو بدین.
من این کارها رو کردم و سود بردم و آخر سر هم قبول شدم.
واسه شما هم آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه آیا با خوندن همین چنتا مبحث 1 و 2و 3و12و13و15و19و21و22 میشه مسیله ها رو حل کرد یا باید کتاب دیگه ای داشت؟ یا از قبل و دوران دانششگاه باید اطلاعات کامل داشته باشیم برای حل این مسیله ها؟ اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه که چه کار کنم.ممنون میشم.

سلام
من برای آبان 93 اینکا رو کردم که 29 درصد زدم البته دو نکته رو بگم بیشتر اینقدر نمیشه زد باید مسئله حل کنی دوما نمی وندم زیاد فرقی نمی کرد چون از واژگان میشد پیدا کرد ، برای حل مسایل چندتا کتاب اومده مثلا کتاب مرتضی رضایی ، رضا حسن پور و ... که من یکیشونو گرفتم و دارم میخونم

kuchuluuu

عضو جدید
سلام دوست عزیز.از کتاب شایقی یا فروغی استفاده کنید.من خودم شایقی رو خوندم خیلی خوب بود.البته بصورت خیلی خیلی کم اشتباه توش بود.ولی این دوتا کتاب معروفن.نیاز زیادی به اطلاعات دانشگاه ندارین.برای حل مساله ها حتما" باید کتاب حل المسایل نمونه سوالات سالهای قفل رو بخونید که این دو تا کتاب رو بهتون معرفی می کنم.
موفق باشین.

Nooshin-t

عضو جدید
دوستان به نظر من کتاب حل مسئله ای که انتخاب می کنید خیلی مهمه. کتابی که من تهیه کردم خیلی اشکال داشت و باعث شد مسائل رو اشتباه متوجه بشم. حتما در انتخاب کتاب دقت کنید.

kuchuluuu

عضو جدید
دوستان به نظر من کتاب حل مسئله ای که انتخاب می کنید خیلی مهمه. کتابی که من تهیه کردم خیلی اشکال داشت و باعث شد مسائل رو اشتباه متوجه بشم. حتما در انتخاب کتاب دقت کنید.
سلام.از چه کتابی استفاده کردین؟

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.از کتاب شایقی یا فروغی استفاده کنید.من خودم شایقی رو خوندم خیلی خوب بود.البته بصورت خیلی خیلی کم اشتباه توش بود.ولی این دوتا کتاب معروفن.نیاز زیادی به اطلاعات دانشگاه ندارین.برای حل مساله ها حتما" باید کتاب حل المسایل نمونه سوالات سالهای قفل رو بخونید که این دو تا کتاب رو بهتون معرفی می کنم.
موفق باشین.
سلام
البته دوستمون خیلی از باتجربه تر هستن اما من این دو کتابو اصلا خوب ندیدم دلیلش شاید این باشه که من الکترونیکیم و نیاز به یادگیری دارم تا بتوانم تست ها رو حل کنم یادگیری باید فصل به فصل باشه نه آزمون به آزمون حل شود برا همین من این دو کتاب رو خوب نمی دانم اما قدرتیا شاید بهش اعتماد کنند کام میلشون باشه این فقط دیدگاه من بود .
سلام
اینجا باشگاه مهندسانه یعنی جای که منابع رو با توجه دانش خود بسنجیم و در اختیار دوستان قرار دهیم و تجربه دوستان هم رد اختیار ما قرار دهند ، وقتی که مدیر تحصیلات تکمیلی بودم خیلی از دوستان بهترین کتاب رو بخاطر غلط تایپی قبول نداشتن که واقعا کار اشتباهی بود شاید نویسنده در سایتش غلط املای هاشو تصحیح کرده باشه ، ممنون میشم اسم کتاب رو بگید ببینم روش حلش مشکل داره یا غلط تایپیه ... شاید کتاب ما از اب در اومد کمکی کرده باشید
به هر جمله زیبای فرموید : دوستان به نظر من کتاب حل مسئله ای که انتخاب می کنید خیلی مهمه.

power4ever

عضو جدید
ببخشید دوستان برای شرکت در آزمون باید دو سال از زمان لیسانس بگذره یا آخرین مدرک تحصیلی؟

AmooSaeid

عضو جدید
ببخشید دوستان برای شرکت در آزمون باید دو سال از زمان لیسانس بگذره یا آخرین مدرک تحصیلی؟

باید 3 سال از مدرک لیسانس بگذره. البته سنوات کاردانی هم محاسبه میشه که هر 5 سال بعد از کاردانی معادل 1 سال بعد از کارشناسی هست.

tablobarghsazi

عضو جدید
دوتا راه به نظر من واسه نظام مهندسی هستش
یکی تهیه کتابهای فروغی یا شایقی
دومی که البته بنده به شخصه نتونستم تا الان تهیه کنم.یکی از اعضای همین سایت هستش که واسه خودش وبلاگ داره و فایلهای خوب رو تبادل میکنه باهاش صحبت کردم گفت بهترین مرجع اونی هستش که متعلق به یک دوره ی تاسیساتی باشه که خودش داره و میگه حتی کاملتر و در صنعت هم استفاده میشه هست.البته دوره های مخصوص نظام مهندسی هم داره ولی تاکیدش روی دوره تاسیسات بود.
برای نمونه گفت سایزینگ دیزل ژنراتور روش خاص خودش رو داره و با فرمول های توی دوره نظام مهندسی آنچنان که شاید و باید دقیق نیست.

q.electronic

عضو جدید
با سلام با توجه به ياد آوري3 صفحه94 مبحث13 سؤال هايي برايم پيش آمده: {یادآوری ٣-در سیستمھایTN وصل مستقيم بدنه هاي هادي به الكترود زمين مستقل يعني الكترودي كه مستقل از اتصال زمين خنثي باشد، (مانند سیستم شکل پ ٤)ممنوع است، جز در مواردی که بدنه ھای ھادی توسط کلیدھای جریان باقیمانده(RCD) حفاظت شوند كه در اينصورت مدار تغذيه كننده تجهيزات بايد داراي هاديهاي حفاظتي و خنثاي مجزا بوده و كليه بدنه هاي حفاظت شده با يك كليدRCD به يك الكترود وصل شوند} *آيا درست است كه با اين كارقسمتي از سيستم TN تبديل به سيستم TT ميشود؟ *آيا الكترود مستقل را مجازيم به ترمينال اصلي اتصال زمين(MEB ) وصل كنيم؟در حاليكه به MEB هادي هاي حفاظتي و هادي هاي همبندي و الكترود هاي قائم يا الكترود زمين اساسي وصل هستند. *آيا در سيستم TT هم ترمينال اصلي اتصال زمين (MEB) داريم؟ اگر داريم چه هادي هايي به آن وصل ميشود؟

Nooshin-t

عضو جدید
سلام.از چه کتابی استفاده کردین؟

من کتاب خمسه رو تهیه کردم که فک کنم چاپ 90 بود. بعضی از سوالا رو حل نکرده بود و فقط گزینه صحیح رو ذکر کرده بود و بعضی رو هم اشتباه حل کرده بود. مسایل مربوط به اعلام حریق، آنتن و اتصال کوتاه خیلی مشکل داشت و من تنها از طریق این تاپیک مشکلاتمو حل کردم.

Nooshin-t

عضو جدید
سلام
البته دوستمون خیلی از باتجربه تر هستن اما من این دو کتابو اصلا خوب ندیدم دلیلش شاید این باشه که من الکترونیکیم و نیاز به یادگیری دارم تا بتوانم تست ها رو حل کنم یادگیری باید فصل به فصل باشه نه آزمون به آزمون حل شود برا همین من این دو کتاب رو خوب نمی دانم اما قدرتیا شاید بهش اعتماد کنند کام میلشون باشه این فقط دیدگاه من بود .

سلام
اینجا باشگاه مهندسانه یعنی جای که منابع رو با توجه دانش خود بسنجیم و در اختیار دوستان قرار دهیم و تجربه دوستان هم رد اختیار ما قرار دهند ، وقتی که مدیر تحصیلات تکمیلی بودم خیلی از دوستان بهترین کتاب رو بخاطر غلط تایپی قبول نداشتن که واقعا کار اشتباهی بود شاید نویسنده در سایتش غلط املای هاشو تصحیح کرده باشه ، ممنون میشم اسم کتاب رو بگید ببینم روش حلش مشکل داره یا غلط تایپیه ... شاید کتاب ما از اب در اومد کمکی کرده باشید
به هر جمله زیبای فرموید : دوستان به نظر من کتاب حل مسئله ای که انتخاب می کنید خیلی مهمه.

من کتاب خمسه رو تهیه کردم که فک کنم چاپ 90 بود. بعضی از سوالا رو حل نکرده بود و فقط گزینه صحیح رو ذکر کرده بود و بعضی رو هم اشتباه حل کرده بود. مسایل مربوط به اعلام حریق، آنتن و اتصال کوتاه خیلی مشکل داشت و من تنها از طریق این تاپیک مشکلاتمو حل کردم.
البته ببخشید من هدفم توهین و ناراحت کردن نویسنده کتاب نیست. به هر حال ایشون زحمت کشیدن این کتابو تالیف کردن اما اعتماد به بعضی پاسخ ها باعث شد من آزمون خرداد رو به خاطر چند نمره قبول نشم.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام بچه ها

در مورد سوال 49 و 50 شهریور ماه 91 میخواستم صحبتی داشته بشم

سوال 50 از جدول زیر بدست آید برای سوال 49 ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Joe_Bel

کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=244326&stc=1

Nooshin-t

عضو جدید
سلام بچه ها

سلام
جداول صفحات 37 و 38 بخش 5-تابلو فشار ضعیف برای سوال 49 می تونه کمکتون کنه.

پیوست ها

• 11.jpg
    11.jpg
    68 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 12.jpg
    12.jpg
    72.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Nooshin-t

عضو جدید
سلام بچه ها

سوال 50 هم از جدول صفحه 9 قسمت 10-ترانس

پیوست ها

• 2c885e92b5756d1d9e4aeac91de3b05c.jpg
    2c885e92b5756d1d9e4aeac91de3b05c.jpg
    48.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوال 46 خرداد 93 گزینه 2 صحیح اعلام شده
اما با توجه ص 39 مبحث 15 باید گزینه 4 درست میبود یعنی عمق 2.5 حداقل نیست حداکثر است (خط سوم از آخر)

p_farahbakhsh

عضو جدید
سلام بچه ها
اگه کسی کتاب تازه شایقی یا فروغی رو داره میشه عکس جوابای خرداد و آبان 93 رو عکس بگیره بذاره که ماهک استفاده کنیم؟
ممنون

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان سوال ۴۰ آبان ۹۳ فرمA چه جوری گزینه درست روپیداکرد؟

سلام بچه ها
اگه کسی کتاب تازه شایقی یا فروغی رو داره میشه عکس جوابای خرداد و آبان 93 رو عکس بگیره بذاره که ماهک استفاده کنیم؟
ممنون

http://s6.picofile.com/file/8198257542/a
سلام
دوستان اگه کسی جوابهای تشریحی شهریور 91 رو داره لطفا ارسال کنه ممنون

به زودی آپ می کنم

آخرین ویرایش:
بالا