تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

elieng

عضو جدید
بلللله. امتحان قبلی هلو بود
قبل ترش سسسسسخخخخخخخت
قبل ترش هلو
ب نظرم مرداد امسال باید سخت باشه

این طوری نگید از حالا. دلمون میگیره الکی. ما دهه شصتیا می دونیم که هیچ حساب و کتابی تو آزمونایی که ازمون میگیرن نیست.نمیشه این طور قضاوت کرد.ایشالا با تلاش و کمک همدیگه موفق میشیم.

Nooshin-t

عضو جدید
در مورد مبحث 13، این کتاب فقط شامل قوانینی هست که باید رعایت بشه اما راهنمای 13 توضیحی از این قوانین رو ذکر کرده. بنظر من دفه اول کتاب 13 رو بخونید بعد راهنماش رو مطالعه کنید.منم دفه اول که کتابو خوندم درکش برام سخت بود.می تونید دفه اول فقط مرور کنید تا با کتاب آشنا بشید بعد راهنماشو بخونید. البته دوستان الکترونیکی این فقط ی پیشنهاده و بستگی به نحوه مطالعه خودتون داره.
موفق باشید

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من امتحان قبلیه بار اولم بود 29 درصد زدم ، راهنمای 13 رو نخوندم اما بچه های که خونده بودند می گفتند خیلی از سولات هست که خارج از اون میاید ... این یعنی چی؟ ، اون خارج از کدوم منبع میاید
من الکترونیکیم ممنون راهنمایی بفرمایید

Nooshin-t

عضو جدید
من امتحان قبلیه بار اولم بود 29 درصد زدم ، راهنمای 13 رو نخوندم اما بچه های که خونده بودند می گفتند خیلی از سولات هست که خارج از اون میاید ... این یعنی چی؟ ، اون خارج از کدوم منبع میاید
من الکترونیکیم ممنون راهنمایی بفرمایید

موارد زیر رو حتما مطالعه کنید:
- محاسبه جریان اتصال کوتاه ( سالهای اخیر از این مبحث سوال زیاد میاد که اگه سوالای سالهای قبل رو ببینید بهتر متوجه میشید )
- آنتن مرکزی
- سیستم صوتی
- سیستم اعلام حریق
- آشنایی کامل با نامگذاری کابلها
- تجهیزات مورد استفاده در شبکه و کابل شبکه
- از صاعقه گیر تا حالا سوال نیومده اما اگه فرصت کردید بخونید
- آَشنایی با انواع کلید و فیوز
- نحوه انتخاب کلید تجهیزاتی مانند خازن، موتور، ترانس و ...
- روشنایی

elham218

عضو جدید
خلاصه منم تجربه ایی ک با چشم خودم دیدم رو گفتم. قصدم نامید کردن نبود

حالا شماهایی ک پر انرزی ترید و تازه نفسید ی برنامه ایی بزارید تا من و بقیه طبق اون بریم جلو
اینطوری انگیزه ادم بیشترم میشه

elham218

عضو جدید
دقیقا این سیستم یکی در میون نظام مهندسی رو جدی بگیرید.
آذر 92 آسون بود ، خرداد 93 افتضاااح بود! آبان 93 آسون بود ، مرداد 94 ........ .

منم حرف شما رو قبول دارم ولی نمیشه ک نخوند

هممه ماها هم درگیری های زیادی داریم
بشه ی برنامه ایی هفته ایی باشه ک بر اساس اون همه بخونیم بهتره

البته اگه بچه ها یاری کنن
من ک منتظر پایه ام

AmooSaeid

عضو جدید
منم حرف شما رو قبول دارم ولی نمیشه ک نخوند

هممه ماها هم درگیری های زیادی داریم
بشه ی برنامه ایی هفته ایی باشه ک بر اساس اون همه بخونیم بهتره

البته اگه بچه ها یاری کنن
من ک منتظر پایه ام

ببین از خرداد 94 من یه برنامه میزارم طبق اون هرکی از بچه های اینجا امتحان داره باما پیش بره و سوالاش رو بپرسه که انشالا اگه مرداد 94 شبیه خرداد 93 نباشه همه قبول شیم.
از الان خوندن اشتباهه چون فراموش میشه. اما کسی وقت داشته باشه میتونه بشینه روزنامه وار مبحث 13 و راهنماش و مبحث 15 رو بخونه برای حضور ذهن.

elham218

عضو جدید
ببین از خرداد 94 من یه برنامه میزارم طبق اون هرکی از بچه های اینجا امتحان داره باما پیش بره و سوالاش رو بپرسه که انشالا اگه مرداد 94 شبیه خرداد 93 نباشه همه قبول شیم.
از الان خوندن اشتباهه چون فراموش میشه. اما کسی وقت داشته باشه میتونه بشینه روزنامه وار مبحث 13 و راهنماش و مبحث 15 رو بخونه برای حضور ذهن.
خرداد 94 فکر خوبیه.خدا کنه مبحث 13 عوض نشه
پس برنامه باشما باشه

AmooSaeid

عضو جدید
خرداد 94 فکر خوبیه.خدا کنه مبحث 13 عوض نشه
پس برنامه باشما باشه

مواد آزمون 94 عوض نشده و مثل قبل هست از اینجا ببینید : http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273
خرداد 94 اگه مشکلی پیش نیاد شروع میکنیم هر کی که پایه بود میتونه به جلگه ی ما قبولی های مرداد 94 بپیونده ;)

elham218

عضو جدید
مواد آزمون 94 عوض نشده و مثل قبل هست از اینجا ببینید : http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273
خرداد 94 اگه مشکلی پیش نیاد شروع میکنیم هر کی که پایه بود میتونه به جلگه ی ما قبولی های مرداد 94 بپیونده ;)
برای تغییر منابع ک هنوز نمیشه نظر کلی داد
چون یادمه بارسال 1ماه اخر 4-5 تا کتاب اضافه شد
ولی ممنون
مدام میام سر میزنم:razz:

hakim90

عضو جدید
سلام دوستان من خیلی وقته که عضو هستم اما فعالیتم نداشتم با این برنامه شما جهت آمادگی آزمون موافقم لطفا مرا هم در جریان برنامه هاتون قرار بدید ممنون میشم

Nooshin-t

عضو جدید
قرار از 1 ماه آخر شروع كنيم به خوندن. از الانم ميتوني روزنامه وار مباحثو بخوني ولي فك كنم فرار باشه و يه مقدار زوده.
دوستان همگي رفتين پيشواز نوروز ؟؟؟
مولف و انتشارات كتاب راهنماي مبحث 13 از كيه ؟و چند صفحه هست؟

تهیه از: مهندس آلدیک موسسیان ( مسئول تخصصی مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان )
ناشر: نشر توسعه ایران

Nooshin-t

عضو جدید
قرار از 1 ماه آخر شروع كنيم به خوندن. از الانم ميتوني روزنامه وار مباحثو بخوني ولي فك كنم فرار باشه و يه مقدار زوده.

تهیه از: مهندس آلدیک موسسیان ( مسئول تخصصی مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان )
ناشر: نشر توسعه ایران
کتاب 427 صفحه ست که فصل اولش فرهنگ لغته و بقیه فصلها 371 صفحه میشه.

بهار امیدوار

عضو جدید

مگه ظرفیت نامحدوده ؟کسی میدونه ظرفیت قبولی در آزمون برق چند نفر و چند درصد شرکت کنندگانه؟

بهار امیدوار

عضو جدید
دوستان یکی به من کمک کنههههههه! مبحث 13 که دانلود کردم زده سال 88 اونوقت نظام مهندسی آزمون 94 رو گفته مبحث 13 ویرایش 1382!!!!!!!!!کتابها رو حتما باید از ساختمون نظام مهندسی بگیریم؟تلفناشون اشغاله ، حضوری هم میترسم اینهمه راه برم ولی خبری نباشه ، کسی در جربان هست ؟ حتما کتاب میدن برم؟

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همگی
میبینم که به امید خدا دارین گروه جدید واسه آمادگی آزمون امسال تشکیل میدین.جای بسی خوشحالی ;)
واسه همتون آرزوی موفقیت میکنم.
دوستان گرامی به نظر من بهتره یکم زودتر شروع کنین و شاید یک ماه خوندن واسه آمادگی کامل وقت خیلی مناسبی نباشه.
البته من از دید کارمندی میگم.چون خودم کارمند هستم و صبح تا عصر سر کار بودم.ولی اگه وقت واسه خوندن در تمام ساعات روز دارین آره یک ماه میتونه کافی باشه.
دوستان گول OPEN BOOK بودن آزمون رو نخورید و آزمون نظام رو به هیچ وجه دست کم نگیرید.
نمی خوام بترسونمتون بلکه فقط میخوام بگم که باهاش جدی برخورد کنید و سعی کنید حتما" همین دفعه قبول شید و خودتون رو راحت کنید.
واسه همگی آرزوی موفقیت می کنم.
لبخند یادتون نره :D

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من کاردانی کنترل بودم و کارشناسی قدرت میخونم و هنوز فارغ التحصیل نشدم.

1-درسته که به ناپیوسته ها طراحی نمیدن و فقط میتونن نظارت بگیرن؟(آیا نظارت درجه داره؟)
اگه همه ی دروسی که از نظر نظام مهندسی معرفی شده رو هم گذرونده باشم بازم طراحی نمیتونم بگیرم؟ اگه طراحی بگیرم با توجه به تاپیوسته بودن آیا محدودیتی داره؟

2-
گفتن مدارک لازم برای عضویت تو نظام مهندسی رو سه سال بعد از فارغ التحصیلی باید تحویل داد! درسته؟ یعنی وقتی مدرک رو گرفتی، تا سه سال باید بیخیال بشی و بعد از سه سال بری مدارکت رو بدی و آزمون شرکت کنی؟

3-من پیش دانشگاهی دارم،
اگه دوباره دانشگاه آزاد شرکت کنم و دروسی که قبلا تو ناپیوسته پاس کردم رو معادل سازی کنم باید حدود 45 واحد پاس کنم تا مهندسی برق قدرت بگیرم تا بتونم مجوز طراحی بگیرم!
کلا درآمد طراحی نسبت به نظارت چقدر تفاوت داره؟

4-جریان این پروانه اشتغال بکار کد اصلی - مرتبط چیه؟ الان من مرتبط میگیرم یا اصلی؟

5-اگه با لیسانس ناپیوسته جز کد مرتبط باشم، آیا با گرفتن ارشد قدرت میتونم پروانه باکد اصلی بگیرم و تا پایه 1 طراحی کنم؟
ببخشید اگه سوالام زیاد شد :)

AmooSaeid

عضو جدید
مگه ظرفیت نامحدوده ؟کسی میدونه ظرفیت قبولی در آزمون برق چند نفر و چند درصد شرکت کنندگانه؟

محدودیتی در پذیرش افراد وجود نداره تنها در صورتی که نمره لازم یعنی 50درصد رو کسب کنید قبول میشید.

سلام
من کاردانی کنترل بودم و کارشناسی قدرت میخونم و هنوز فارغ التحصیل نشدم.

1-درسته که به ناپیوسته ها طراحی نمیدن و فقط میتونن نظارت بگیرن؟(آیا نظارت درجه داره؟)
اگه همه ی دروسی که از نظر نظام مهندسی معرفی شده رو هم گذرونده باشم بازم طراحی نمیتونم بگیرم؟ اگه طراحی بگیرم با توجه به تاپیوسته بودن آیا محدودیتی داره؟

2-
گفتن مدارک لازم برای عضویت تو نظام مهندسی رو سه سال بعد از فارغ التحصیلی باید تحویل داد! درسته؟ یعنی وقتی مدرک رو گرفتی، تا سه سال باید بیخیال بشی و بعد از سه سال بری مدارکت رو بدی و آزمون شرکت کنی؟

3-من پیش دانشگاهی دارم،
اگه دوباره دانشگاه آزاد شرکت کنم و دروسی که قبلا تو ناپیوسته پاس کردم رو معادل سازی کنم باید حدود 45 واحد پاس کنم تا مهندسی برق قدرت بگیرم تا بتونم مجوز طراحی بگیرم!
کلا درآمد طراحی نسبت به نظارت چقدر تفاوت داره؟

4-جریان این پروانه اشتغال بکار کد اصلی - مرتبط چیه؟ الان من مرتبط میگیرم یا اصلی؟

5-اگه با لیسانس ناپیوسته جز کد مرتبط باشم، آیا با گرفتن ارشد قدرت میتونم پروانه باکد اصلی بگیرم و تا پایه 1 طراحی کنم؟
ببخشید اگه سوالام زیاد شد :)

1- به ناپیوسته ها طراحی میدن اگر : الف- رشته کاردانی جزو رشته های اصلی باشه ب- همه دروس جدول هم ارزی رشته ها رو پاس کرده باشن.
اگه طراحی بگیرید هم فقط تا پایه دو میتونید ارتقا پیدا کنید. چون کد شما مرتبط هست و اصلی نیستید.

2- شما از لحظه ای که فارغ التحصیل میشید میتونید عضو سازمان بشید اما نمیتونید امتحان ورود به حرفه شرکت کنید و عضویت توی سازمان هم مزیتی نداره! فقط باید حق عضویت سالانه بدید.
تا سه بعد که بتونید امتحان بدید و پروانه بگیرید.

3- حق نظارت بر متربربع از طراحی بیشتر است . اما برای حقوقی کردن پروانه داشتن هردو صلاحیت شرایط بهتری ایجاد میکند.

4- افرادی که لیسانس مهندسی برق قدرت یا الکترونیک دارن اصلی و بقیه گرایش ها مرتبط هستن. شما مرتبط هستید چون کاردانیتون مرتبط هست.

5- با گرفتن ارشد میتونید دروسی که پاس نکردید رو پاس کنید و صلاحیت طراحی بگیرید اما فقط تا پایه دو میتوانید ارتقا پیدا کنید.

امتحان نظارت از طراحی جداس؟ یا هردو یکی هستن؟

امتحان نظارت و طراحی تحت یک امتحان برگزار می شود.

AmooSaeid

عضو جدید
خب دوستانی که قراره امتحان بدن شروع کنید مبحث 13 و راهنمای اون رو به صورت روزنامه وار 1 دور بخونید.
اگه از راهنمای مبحث 13 چیزی سر در نیاوردید نگران نباشید. ما که قدرتی هستیم هم از بعضی قسمتاش درک درستی نداریم :) طبیعیه!
فعلا شروع کنید به خوندن دور اول روزنامه وار !

honey888

عضو جدید
سلام به همه
من اولین باره ک میخام نظام شرکت کنم البته چون گرایشم کنترل بوده فقط نطارت شرکت میکنم طراحیو نمیتونم
برای نطارت هم این منابعی ک گفتید همه باید خونده بشن؟
من هم اگر برنامه ی جمعی دارید برا خوندن پاییه م

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه
من اولین باره ک میخام نظام شرکت کنم البته چون گرایشم کنترل بوده فقط نطارت شرکت میکنم طراحیو نمیتونم
برای نطارت هم این منابعی ک گفتید همه باید خونده بشن؟
من هم اگر برنامه ی جمعی دارید برا خوندن پاییه م
سلام.امتحان طراحی و نظارت از هم جدا نیست و کلا" 1 امتحانه.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این در جواب پست خانم بهار امیدوار:

نکات مهم و کاربردی آزمون ورود به حرفه ی مهندسان رو میتونید از این کتاب پیدا کنید.

نکات برتر در نظام مهندسی تاسیسات برقی ساختمان

مولفش هم پرویز فروغی

سرچ کنید راحت پیدا میشه. پی دی افش رو هم متاسفانه ندارم ولی بهتره خود کتابش خریداری بشه و ببرید سر جلسه

بالا