تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

elecfa1992

عضو جدید
جبران

جبران

سلام مهندسا
من سال پیش کلی از این سایت استفاده کردم ... برای جبران و حفظ این کار خوب...هرکی سوالی داشته باشه در خدمتم.
راستی بیوالکتریک امیرکبیر میخوم.راجع به بیو و امیرکبیر سوال باشه در خدمتتم

alice7952

عضو جدید
سلام مهندسا
من سال پیش کلی از این سایت استفاده کردم ... برای جبران و حفظ این کار خوب...هرکی سوالی داشته باشه در خدمتم.

میشه در مورد رشته مهندسی پزشکی و درساش و سبک کاری ش توضیح بدین ؟ و اینکه میگن !!! مهندسی پزشکی در دانشگاه های مختلف کاملا متفاوت تدریس میشه قضیه اش چیه؟یه جایی چنین چیزی خوندم که مهندس پزشکی شریف با علم و صنعت فرق داره!!!!

elecfa1992

عضو جدید
کلا رشته جدیدیه...واسه اپلای خیلی خوبه ...در مورد درس هاش بستگی به زمینه کاری و تز تون داره ...بعضی ها میرن سمت کارهای برقی و الکترونیکی...بعضی ها هم کارای پزشکی میکنن...کلا برای کسایی که روحیه تحقیقاتی دارن عالیه و اینکه فضای ریسرچ فقط یک فیلد خاص نیس و کلی زمینه و استاد با موضوعات مختلف پیدا میکنید...کار و این مسایل هم الان همه رشته ها وضعشون خرابه بیو هم اونجوریه ... زیاد فرق نمیکنه و الان تقریبا دارن مثل چارت وزارت پیش میرن حالا بعضی دانشگاهها مثل تهران میان ی درس مثل فرایند رو پیش نیاز میکنن ولی کلا یکیه ولی استادیدشون باهم خیلی فرق میکنن

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
تبریک به دوستایی که نتیجه گرفتن. دوستانی هم که نتیجه نگرفتن ایشالا با تلاش مضاعف به نتیجه دلخواهشون برسن.
دو سال پیش بود که من با این گروه آشنا شدم و صفر تا صد کنکورم رو با این فروم پیش بردم.
مخابرات سیستم خواجه نصیر میخونم که البته دیگه آخراشه، یه شرکت مرتبط هم کار میکنم
اگه سوالی داشتید در خدمتم

shab.tarik

عضو جدید
سلام به همه دوستان
تبریک به دوستایی که نتیجه گرفتن. دوستانی هم که نتیجه نگرفتن ایشالا با تلاش مضاعف به نتیجه دلخواهشون برسن.
دو سال پیش بود که من با این گروه آشنا شدم و صفر تا صد کنکورم رو با این فروم پیش بردم.
مخابرات سیستم خواجه نصیر میخونم که البته دیگه آخراشه، یه شرکت مرتبط هم کار میکنم
علیک سلام
ببخشید از لحاظ بازار کار وضع مخابرات میدان خیلی خرابتر از سیستمه؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
علیک سلام
ببخشید از لحاظ بازار کار وضع مخابرات میدان خیلی خرابتر از سیستمه؟
جایی که من الان کار میکنم تعداد کسایی که میدان خوندن شاید بیشتر از سیستم باشه
اما تو حالت کلی نمیدونم بقیه شرکتا چقد میدانی دارن

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام مهندسا

دادا نبودی یه مدت دلتنگت شدیم:cry:
دمه شما گرم که اینقد بامرامی برگشتی جهت ادای دین

درصد سیگنالتم هنوز باعثه افتخاره باشگاهه;)
ایشالا که موفق باشی رفیق

alice7952

عضو جدید
سلام به همه دوستان

میشه درباره درسا و سبک کاری مخابرات سیستم یه توضیحی بدین ... کسی که داره از لیسانس الکترونیک میاد مخابرات سیستم باید کدوم درسای لیسانسش قوی باشه ؟

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دروس مخابرات سیستم همونطور که احتمالا میدونید بر پایه ی دو تا درسه، یکی آمار و اونیکی سیگنال سیستم. که در واقع این دو تا درس یه جاهایی تلفیق میشن.
خود من لیسانسم الکترونیک بوده و ترم اول ارشد یکم واسم سخت بود تا با سبک درسا آشنا شم.
راجع به زمینه کاری هم بگم که بیشتر کسایی که مشغول به کار میشن تو حوزه ی جنگال (جنگ الکترونیک) فعالیت میکنن. البته اگر کسی تو ارشد شبکه کار کرده باشه تو کارای مربوط به شبکه وارد میشه
به نظر من مهم ترین درسی که توی محیط کار به درد میخوره درس پردازش سیگناله، توصیه میکنم این درس رو خوب یاد بگیرید.
محیط کار هم به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم میشه
توی بحش دولتی شاید از شما بخوان که فقط ریسرچ یا شبیه سازی انجام بدید
اما توی بخش خصوصی شاید صفر تا صد یه بخش از پروژه رو به شمامحول کنن و شدیدا از شما کار بخوان
به عنوان مثال از شما میخوان که یه الگوریتم رو طراحی کنید، تو متلب شبیه سازی کنید، توی محیط سی یا سی شارپ یا اف پی جی ای پیاده سازی کنید.
البته نگران بلد نبودن اینا نباشید
توی ارشد متلب رو کلی یاد میگیرید، سرکار هم هم وقت میدن که چیزای دیگه یاد بگیرید و هم فورس میشید و مجبورید یاد بگیرید.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام

خوشحالم یکسری افراد سال های گذشته برگشتن بخصوص برای راهنمایی دیگران:gol:
من هم قبلا از تجارب خیلی ها شون استفاده کردم و واقعا ازشون تشکر میکنم

رو کمک من هم می تونید حساب کنید انشالله تا جایی که علمم یاری کنه کمک می کنم

من هم
مخابرات میدان دانشگاه شاهد
هستم
از این دانشگاه از این رشته و سوالات دیگر ...........

iranidaughter

عضو جدید
سلام دوستان
میشه این دانشگاه ها رو تو گرایش مخابرات با هم مقایسه کنید؟
فردوسی و صنعتی اصفهان و شهید بهشتی؟ (البته من سمنانم و شهید بهشتی خیلی برام نزدیکتره تا مشهد و اصفهان)
به نظرتون با 800 میارم اینا رو؟ شبانه دانشگاه های تهران چی؟
راجع به تربیت دبیر رجایی و شاهد هم توضیح بدید.
ممنون.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
فردوسی و صنعتی اصفهان و شهید بهشتی؟ (البته من سمنانم و شهید بهشتی خیلی برام نزدیکتره تا مشهد و اصفهان)
ممنون.

تهران بودن مزیت بزرگیه.با توجه به اینکه به شهرتونم نزدیکه بهترین گزینس براتون.البته شهید بهشتی منظورمه. تمامی دوره ها همایشها کنفرانسها همگی توی تهران برگزار میشه. منیکه تبریز میخونم واسه اینکه توی یه همایش یه روزه شرکت کنم باید 16 ساعت تو اتوبوس باشم و خستگی راه و اینا که دیه تمومی نداره. حتی به نظرم شبانه های تهرانم به روزانه شهرستان در الویت بالاتری قرار داره اگه مشکل مالی نداشته باشین. صنعتی اصفهان از فردوسی بهتره ولی سخت گیری هایی که توی این دانشگاه صورت میگیره شاید آزار دهنده باشه

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام دوستان
ممنون.

سلام بر شما
با رتبه 800 احتمالا خواجه نصیر مالک اشتر شاهد بیارید روزانه هم می تونید
مخابرات شاهد خوب هست
مخابرات میدانش در سطح خوبیه تقریبا, برید داخل سایت دانشگاه شاهد اساتید با رزومه شون ببینید اگر پیدا نکردین بگین لینکشو بدم
مهم اینه اساتیدش اکثرا صنعتی هستن یعنی فقط با کتاب سر و کار ندارن دید صنعتی کاری می تونی دریافت کنی...این نکته خوبش برای من هست

فقط یک سری شرایط خاص دارن این دانشگاه ها
ادامه تحصیل شما در تهران خیلی بهتره به قول دوستمان همه راه های ارتباطی برای شما باز هست

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام دوستان
کسی درباره دانشگاه غیر انتفاعی خاتم اطلاعاتی داره؟
درباره مصاحبه دانشگاه شاهد و سوالاتی که میپرسن هم راهنمایی بفرمایید.اگه سوالاتش رو دارید در سایت قرار بدید.
ممنون.

mashhud

عضو جدید
در گرایش قدرت ( گرایش سیستم و برنامه ریزی و مدیریت سیستم ) بعد از دانشگاه های تهران چه دانشگاه هایی تو اولویت ( اساتید - امکانات - ادامه تحصیل در داخل یا خارج از کشور) هستند؟

simicolon_ict

عضو جدید
سلام دوستان
با 2000 مخابرات و 2400 الکترونیک چی ممکنه قبول شم؟ تهران روزانه و شبانه؟
شهرستان چطور؟
دانشگاههایی مثل رشت ارومیه اینجور دانشگاها چجورین؟؟؟ من تهرانم و میخوام بدونم چرا خیلی ها حاضرن چول شبانه بدن ورزانه اینجور دانشگاها نرن

میشه یکم راهنمایی کنید
ممنون

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی میدونه اخرین رتبه قبولی گرایش قدرت سیستم تو دانشگاه شهید بهشتی چنده؟

alighara

عضو جدید
سلام.دانشگاه های تهران که شبانه دارند خیلی سخت خوابگاه میدن. اگه تهرانی نباشی برات سخت میشه . ولی مدرکش با روزانه هیچ فرقی نمی کنه.

pourya80

عضو جدید
سلام
با رتبه 535 مخابرات احتمال قبولی گرایش میدان علم و صنعت یا تربیت مدرس چقدره؟
شبانه امیرکبیر چطور؟

simicolon_ict

عضو جدید
سلام دوستان
شهرستان چطور؟
دانشگاههایی مثل رشت ارومیه اینجور دانشگاها چجورین؟؟؟ من تهرانم و میخوام بدونم چرا خیلی ها حاضرن چول شبانه بدن ورزانه اینجور دانشگاها نرن

میشه یکم راهنمایی کنید
ممنون

کسی نیست جواب بده

amir-chiko

عضو جدید
کسی نیست جواب بده
سلام دوست عزیز بنظر من احتمالا دانشگاهای مصاحبه دار تهران میاریین مثل مالک اشتر و .....
شهرستان فکر کنم همین دانشگاه گیلانو سمنان ارومیه و...بیارین
اگه منظورت شبانه دانشگاهای تهران باشه قطعا ارزشش بیشتری داره نسبت به روزانه شهرستانا حتی اگه سطح علمی دانشگاهاشو در نظر نگیریم (تهران مسلما بالاتره)بازم هزینه هایی که واسه رفت امد و اگه خابگاه دولتی نداشته باشه هزینه خابگاه و هزینه خورد خوراک اضافه کنی دسته کمی از هزینه شهریه شبانه تهران نداره! پس در نتیجه تهران بهتره

simicolon_ict

عضو جدید
سلام دوست عزیز بنظر من احتمالا دانشگاهای مصاحبه دار تهران میاریین مثل مالک اشتر و .....
شهرستان فکر کنم همین دانشگاه گیلانو سمنان ارومیه و...بیارین
اگه منظورت شبانه دانشگاهای تهران باشه قطعا ارزشش بیشتری داره نسبت به روزانه شهرستانا حتی اگه سطح علمی دانشگاهاشو در نظر نگیریم (تهران مسلما بالاتره)بازم هزینه هایی که واسه رفت امد و اگه خابگاه دولتی نداشته باشه هزینه خابگاه و هزینه خورد خوراک اضافه کنی دسته کمی از هزینه شهریه شبانه تهران نداره! پس در نتیجه تهران بهتره

خیلی ممنون

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام دوستان
کسی درباره دانشگاه غیر انتفاعی خاتم اطلاعاتی داره؟
درباره مصاحبه دانشگاه شاهد و سوالاتی که میپرسن هم راهنمایی بفرمایید.اگه سوالاتش رو دارید در سایت قرار بدید.
ممنون.
سلام بر شما

در مورد مصاحبه دانشگاه شاهد:

یک پرسشنامه 100سوالی میدن اولش که بیشتر روانشناسی هست اعتقادی سوالات هم به طریقی تکرار میکنن چند منظوره میپرسن اول اونو جواب میدین
چیزی که معمول هست بعدش مصاحبه حضوزی هست ...اما ممکنه موقع امتحان بگن چون تعداد زیاد هست انهایی که خیلی خوب یا خیلی بد باشن بگیم برن و انهایی که حد وسط هستن بفرستیم برای مصاحبه اگر برای مصاحبه رفتید تقریبا خوبه

در مصاحبه هم اعتقادی بیشتر میپرسن
مالک اشتر خیلی سیاسی می پرسه
اما شاهد مخلوط هست و کم هست
:
نماز جمعه چه طوری خونده میشه
اخرین نماز جمعه ای که رفتی کی بوده
نماز مسافر
غسل
شکیات نماز
اصول دین
فروع دین
ارکان نماز
ارکان فرعی نماز
ولایت فقیه
اسامی وزرا
رئیس سازمان صدا و سیما
رهبر کی تعیین میکنه
مجلس خبرگان کی تعیین میکنه
شورا نگهبان کی تعیین میکنه از چه افرادی تشکیل میشه
خبرگان چند نفرن
عضو فیس بوک لاین ...غیره هستید
کتاب های مذهبی که خوندین نام ببرید
رابطه ولایت فقیه با حکومت ولایی....یک چنین سوالی
یا چرا میگیم ولایت ولایی
سه قوه ها به همراه رییس قوه ها و و ظایف انها
افراد خانواده می پرسن

ببینید به نظرم شاهد مهم براش صداقت
این نیست شما همه سوالها جواب بدی اصلا شاید منظورشون این هست سیاسی نباشی.....البته این نظر من هست

امیدوارم موفق باشید:gol:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام دوستان
شهرستان چطور؟

میشه یکم راهنمایی کنید
ممنون

با رتبه مخابراتتون شبانه تهران و کلا شبانه شهرستان ها امکان قبولی داره

شاید بخاطر امکاناتی که دارند و دسترسی به همه چیز اسون تر هست به علاوه یک عقیده ای که جا افتاده دانشگاه های تهران میگن بهتر هست اما صنعتی اصفهان فردوسی شیراز هم خوب هستن

amir-chiko

عضو جدید
سلام دوستان کسی در مورد دانشگاه صنعتی بابل و دانشگاه سمنان و صنعتی شاهرود اطلاعی داره ؟مخابرات کدوم ب ترتیب بهتره؟

hesam246

عضو جدید
سلام .اگه انتخاب رشته کنیم و روزانه قبول شیم بعد نریم یک سال محروم میشیم دیگه؟

paiizan

عضو جدید
سلام مهندسا

سلام آقای مهندس
من مهندسی پزشک میر کبیر امسال میتونم قبول بشم
میشه راهنماییم کنین؟
خیلی مهندسی پزشکی رو دوست دارم اما میخوام اگه بعد از ارشد خواستم کار کنم،کار برام باشه.روحیه ی پژوهشی دارم اما به بحث کارش هم خیلی اهمیت میدم.علاوه بر مهندسی پزشکی،الکترویک دیجیتال رو هم دوست دارم.توی دانشکده شما اساتید پروژه های کاربردی هم تعریف میکنن؟اساتیدتون با صنعت هم ارتباط دارن؟

بالا