راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد + ترازهای دانشگاه های دولتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

djbehrouz

عضو جدید
با سلام خدمت کاربران گرامی
شما می توانید سوالات خود را پیرامون انتخاب دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق و رشته های شناور ، اینجا مطرح کنید .

قوانین:
1- ار پرسیدن چندباره سوالات خود ، پرهیز کنید.
2-از زدن اسپم( پست های بی محتوا) خودداری کنید.
3-از توهین و تمسخر به کاربران دیگر ، پرهیز کنید ، با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.
به پست اول اضافه شد...

زمان زیادی تا اعلام نتایج باقی نمانده است یرای همین توجه شما را به مقاله مفید زیر جلب می نمایم!

هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاهها شرکت می کنند و بعد از چند کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند. تحلیل صحیح در نتایج اولیه این آزمون برای انتخاب رشته و گزینش بعدی مهم و سرنوشت سازاست. اما نحوه تحلیل این کارنامه ها بستگی به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده داشته و اگر اشتباهی در دریافت اطلاعات و یا راهنمایی بوجود آید ممکن است داوطلب را از انتخاب رشته ناامید و یا منصرف و گمراه نماید.

در این مقاله به چند اشتباه رایج در این زمینه اشاره نموده و آنها را مطرح میکنیم

اشتباه اول: عده ای از داوطلبان که رتبه خود را اصطلاحا درخشان نمی بینند, با جمع زدن ظرفیت پذیرش یک یک دانشگاههای مورد انتخاب رشته و محاسبه فاصله رتبه خود از عدد بدست آمده, از انتخاب رشته منصرف می شوند. اشتباه این عزیزان از آنجا ناشی می شود که آنها با نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاهها آشنایی ندارند .

اشتباه دوم: با توجه به اینکه نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس علاقمندی داوطلب می باشد, این مطلب به خوبی توسط انتخاب رشته کنندگان تفهیم نشده و گروهی در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضای خود دچار اشتباه می شوند.

اشتباه سوم: عدم آشنایی صحیح از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ,امتیازات و نحوه تخصیص معدل.

اشتباه چهارم: عدم انتخاب رشته های متناسب با رتبه داوطلب که شاید این اشتباه بدترین و مهمترین بین آنها باشد. فراموش نکنید بازه مطلوب و متناسب با رتبه خود باید انتخاب شود, در غیر اینصورت فرصت انتخاب رشته خود را از دست میدهید. انتخاب این بازه مناسب نیازمند به اطلاعات آماری داشته ودر دسترس همگان نیست.

به هرحال همانطور که دانشجویان رشته های مهندسی در دروس خود خوانده اند - فرایند تصمیم گیری و انتخاب اگر براساس اصول علمی و سیستماتیک اجرا شود و پیش برود طبیعتا نتایج قابل قبول و مطلوبی به ارمغان خواهد آورد. امیدواریم با مطالعه این چند سطر و توجه دادن شما به لحاظ کردن این نکات حین انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه موفقیت تک تک عزیزان را شاهد باشیم.

شاید این سوال در ذهن شما نیز خطور کرده باشد که "چرا سازمان سنجش آموزش کشور در مرحله اعلام نتایج, بیش از ظرفیت واقعی دانشگاهها اعلام رتبه ی مجاز میکند؟"

شاید با مشاهده رتبه خود و مجموع ظرفیت دانشگاهها در رشته خود از انتخاب رشته منصرف شده اید. اگر اینطور است به یک " راز مهم " در کارنامه خود توجه کنید. "بسیاری از رتبه های قبل از شما پوچ است!!" چرا؟؟ چون اغلب رشته های امتحانی دارای گرایش های متعددی است که ضرایب اهمیت دروس در این گرایش ها متفاوت است. بنابراین شرکت کنندگان بسته به هدفشان درسها را کمتر و بیشتر مطالعه کرده و درآزمون شرکت میکنند. وقتی شما در آزمون شرکت می کنید, کارنامه مرحله اول حاوی رتبه شما در هرکدام از گرایشهاو به تفکیک است .این مطلب را با مثالی بیشتر بررسی می کنیم. مثلا برای رشته ای دارای چهار گرایش و برای داوطلبی فرضی, رتبه های زیر بدست آمده است:

گرایش اول رتبه 590

گرایش دوم رتبه 628

گرایش سوم رتبه 392

گرایش چهارم رتبه 889

تعداد حداکثر پذیرش کلیه دانشگاهای ارائه دهنده این رشته هم مجموعا 210 نفر می باشد. با نگاهی به اطلاعات بالا, داوطلب عزیز - والبته بدشانس ما باید برود و به فکر سال آینده باشد. اما قسمت قشنگ داستان از اینجا شروع می شود:

اگر به وضعیت رتبه 1 در گرایش شماره اول این رشته توجه کنید متوجه خواهید شد که او هم در گرایشهای دیگر رتبه های دیگری کسب کرده است. فرض کنید کارنامه رتبه 1 این رشته به صورت زیر است:

گرایش اول رتبه 1

گرایش دوم رتبه 23

گرایش سوم رتبه 16

گرایش چهارم رتبه 29

حالا با دقت به سوالات زیر جواب دهید :

اگر جای این دانشجو باشید از کدام گرایش انتخاب میکنید؟

درصورتی که از گرایش اول, دانشگاه انتخاب کنید, انتخاب چندم قبول می شوید؟

با قبولی در انتخاب اول تکلیف رتبه های دیگر شما در انتخابهای گرایش های دیگر چیست؟

آیا در گرایشهای دوم به بعد نیز کسانی بوده اند که دارای رتبه 1 در آن گرایشها و رتبه های دیگر در باقی گرایشها باشند؟

پس "رتبه واقعی شما چند است؟" اینجاست که تصمیم گیری در باره انتخاب رشته سخت می شود. زیرا حالا شما با واقعیتی جدید و سوالاتی جدید مواجه می شوید.

از کدام دانشگاه شروع به انتخاب رشته کنم که شانس قبولی داشته باشم؟

آیا اگر اشتباه انتخاب رشته کنم موقعیت, وقت و سرمایه ام ازدست میرود!؟

رتبه واقعی خود را چگونه بدست آورم؟

آیا استفاده از کارنامه های سال گذشته قبولی ها ویا اطلاعاتی از این قبیل برای انتخاب رشته امسال من کافی است؟

باید به این نکته توجه داشت که در کنکور کارشناسی ارشد نیز همانند سایر آزمونهای سازمان سنجش ، پذیرش صرفا بر اساس رتبه شما در گرایش انتخابی داشته و تنها شانس شما نسبت به دیگران برای قبولی در یک گرایش رتبه شما نسبت به آنهاست. اینکه اول یا آخر زدن یک دانشگاه در ترتیب اولویت ها شانس را افزایش یا کاهش میدهد صحت ندارد.

نکته بسیار مهم و حیاتی : در صورتی که معدل وارد شده شما در زمان ثبت نام با معدل واقعی شما مغایرت داشته باید حتما نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید. متاسفانه عده ای از افراد که سهوا فقط چند صدم معدل وارد شده آنها با معدل واقعی دوره کارشناسی مغایرت داشته است، در ترم دو یا سه که سازمان سنجش یا دانشگاه متوجه این امر شد از دانشگاه اخراج شدند و حتی ثنوات تحصیلی آنها نیز لحاظ نشد. به گفته سازمان سنجش حتی در صورتی که این امر بعد از فارق التحصیلی محرز شود مدرک صادر شده باطل میگردد.

منبع - برگرفته از سایت کارشناسی - با درج منبع و حق کپی و رایت به دیگران احترام بگذاریم تا مورد احترام واقع شویم!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

djbehrouz

عضو جدید
ترازهای دانشگاه های دولتی کنکور کارشناسی ارشد برق

ترازهای دانشگاه های دولتی کنکور کارشناسی ارشد برق

مهندسی برق - الکترونیک
1روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – الکترونیک (کد گرایش ۱) - گرایش مدارهای میکروالکترونیک -
2روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – الکترونیک (کد گرایش ۱) - گرایش مدار و سیستم -
3روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – الکترونیک (کد گرایش ۱) - گرایش تکنولوژی نیمه هادی -
4روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – الکترونیک (کد گرایش ۱) - گرایش دیجیتال -
5روزانه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - ۱۲۵۱- مهندسی برق – الکترونیک (کد گرایش ۱) - گرایش میکروالکترونیک -
...

مهندسی برق - قدرت

1روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش سیستمهای قدرت -
2روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی -
3روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش مدیریت و کنترل شبکه‌های قدرت -
4روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش سیستمها و فشار قوی الکتریکی -
5روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت -
...

مهندسی برق - کنترل

1روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق - کنترل (کد گرایش ۴) - -
2روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق - کنترل (کد گرایش ۴) - -
3روزانه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - ۱۲۵۱- مهندسی برق - کنترل (کد گرایش ۴) - -
4شبانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق - کنترل (کد گرایش ۴) - -
5روزانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۵۱- مهندسی برق - کنترل (کد گرایش ۴) - -
...

مهندسی برق - مخابرات

1روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق - مخابرات (کد گرایش ۳) - گرایش سیستم -
2روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق - مخابرات (کد گرایش ۳) - گرایش میدان -
3روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق - مخابرات (کد گرایش ۳) - گرایش مایکروویو و نوری -
4شبانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق - مخابرات (کد گرایش ۳) - گرایش میدان -
5روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق - مخابرات (کد گرایش ۳) - گرایش سیستم -
...

*رشته و شهرهایی را که در جدول مشاهده می کنید از اولویت انتخاب پذیرفته شدگان سال گذشته بوده و بصورت تراز و رتبه قبولی ترتیب بندی شده اند.

*در رشته و شهرهایی که ظرفیت آنها خیلی کم است(1 یا 2 یا 3 نفر) ممکن است جایگاه واقعی آن کد رشته و شهر به خاطر وجود دو یا سه نفر که غیر منطقی انتخاب کرده اند( مثلا با رتبه بسیار خوب به هردلیل، به دانشگاههای رده پایین تر رفته اند لذا تراز آن دانشگاه را به طور غیر واقعی بالا برده اند) تحت تاثیر قرار گرفته و در جایگاه واقعی خود نباشد.

*این ترتیب بندی می تواند شما را در انتخاب ترتیب منطقی کد رشته و شهرها کمک کند.

منبع

پیوست ها

• taraz-dolati-electronic.pdf
    670.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • taraz-dolati-ghodrat.pdf
    671.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

djbehrouz

عضو جدید
سلام.در زمان انتخاب دانشگاه بنده و همکاران راهنمایی های لازم را خواهیم کرد و در ضمن سیستم انتخاب رشته هم که انشاا.. تا زمان اعلام نتایج در سایت بنده راه اندازی می شود کمک زیادی را خواهد کرد!!

جدیدا هم ترازهای دانشگاه های دولتی کارشناسی ارشد برق را خدمت شما عزیزان ارائه کردم که امیدوارم مثمر ثمر واقع شود!

به امید موفقیت همه ی دانشجویان

پیوست ها

• taraz-dolati-control.pdf
    473.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • taraz-dolati-mokhaberat.pdf
    672.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

hoomif

عضو جدید
سلام.
ببخشید،
1 - کسی میدونه روزانه و شبانه قدرت ، توی کل ایران تا چه رتبه ای میگیره؟؟؟
2 - درسته که شنیدم کرمان پارسال تا 1900 روزانه گرفته؟؟؟
3 - زاهدان تا چند میگیره؟؟؟

djbehrouz

عضو جدید
سلام.
ببخشید،
1 - کسی میدونه روزانه و شبانه قدرت ، توی کل ایران تا چه رتبه ای میگیره؟؟؟
2 - درسته که شنیدم کرمان پارسال تا 1900 روزانه گرفته؟؟؟
3 - زاهدان تا چند میگیره؟؟؟

با سلام.
1-اگر منظورتون حداکثر رتبه های قبولی در این رشته می باشد خدمتتون عرض کنم که در روزانه تا رتبه 1500-1800 ، شبانه تا 2000-2500 پارسال قبولی داده!البته ممکنه رتبه های بالاتری هم قبولی داده باشه که من ازش خبر ندارم!
2-احتمالش بوده!
3-2500 تا 2800

djbehrouz

عضو جدید
نحوه پذیرش و تکمیل شدن ظرفیت ها در دانشگاه های دولتی

نحوه پذیرش و تکمیل شدن ظرفیت ها در دانشگاه های دولتی

با سلام و احترام خدمت دانشجویان عزیز و اساتید محترم

این روزها دغدغه های فراوانی در قبولی کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد و مخصوصا اگر سوالی را در ذهن خود دارید ولی جواب قانع کننده ای نداشته باشید ممکن است در آینده باعث اشتباه و سردرگمی شما بشود،مثلا در بحث انتخاب رشته که تا چند روز آینده کاملا یکی از دغدغه های شما خواهد بود و مسئله ی پذیرش،برای همین یکی از دوستان عزیز سوالی را پرسیدند که سوال خیلی از شماها ممکن است باشد و بنده تصمیم گرفتم بصورت کامل و دقیق با بررسی ها و تحلیل ها به آن پاسخ دهم تا به اصل واقعیت نحوه پذیرش و تکمیل شدن ظرفیت ها پی ببرید!

با تشکر از همراهی شما دوستان

1-برای قبولی درمخابرات روزانه وشبانه دانشگاه تهران چه رتبه ای میخواد؟

روزانه نزدیک 100 و شبانه هم نزدیک 150

2-آخه چطوری ممکنه با رتبه حدود 100 روزانه مخابرات دانشگاه تهران قبول شد فرض کنید شخصی رتبه اش شده 80در گرایش مخابرات؛حدود 20نفر اول وارد دانشگاه شریف میشن حالا فرض کنید 20نفر اول کرایش الکترونیک هم در گرایش مخابرات هستند و رتبه 30تا 50مخابراتو اشغال کرده باشند حال 20نفر بعدی یعنی رتبه 50تا 70مخابرات وارد دانشگاه تهران میشن.این بهترین حالتی بود که من در نطر گرفتم به نظر من برای قبولی در روزانه مخابرات دانشگاه تهران رتبه ریر 50نیاز داره.

تحلیل تان شاید منطقی باشد اما کاملا درست نمی باشد،چون ظرفیت ها بگونه ای دیگر پر می شوند!
ظرفیت روزانه مخابرات تهران 20 نفر
ظرفیت روزانه مخابرات شریف 39 نفر
یعنی 59 نفر ظرفیت داره یعنی رتبه های 1 تا 59 اگه فقط مخابرات بزنند قبولی می شوند!
اما می دانستید رشته ی مخابرات بعد از رشته های قدرت و کنترل در اولویت داوطلبان قرار دارد و نزدیک الکترونیک می باشد!

حال باید این هم دانست که رتبه ی 1 قدرت در گرایش های دیگر هم تک رقمی آورده یا رتبه ی 10 کنترل در رشته های دیگر هم دو رقمی آورده که معمولا الکترونیک و مخابرات و کنترل رتبه های نزدیکی دارد بخاطر دروس مشترک آنها می باشد.
حال اگر 50% رتبه های 1 تا 100 در رشته های قدرت ، کنترل و الکترونیک در گرایش های خود قبول شوند ، 50% دیگر در مخابرات قبول می شوند.

مثال واضع تر:فرض کنید 4 نفر از رتبه های تک رقمی هر یک از رشته های الکترونیک،قدرت،کنترل و مخابرات انتخاب رشته می کنند،در هر گرایش هم 4 ظرفیت وجود دارد،نفر اول در گرایش الکترونیک که رتبه 1 اورده در گرایش قدرت و کنترل و مخابرات رتبه های تک رقمی 3 ، 9 ، 6 را هم اورده ولی در گرایش الکترونیک شریف قبول میشه و رشته های دیگر هم به همین صورت خب این موضوع اگر تا رتبه 100 پیش برود چند رتبه خنثی بوجود میاد که انگار فرد در آن انتخاب رشته نکرده؟شاید نزدیک 50 تا رتبه در هر گرایش.اما حالت دیگر هم وجود دارد که خیلی هم زیاد هستند مثلا رتبه 10 مخابرات سال گذشته از شیراز بود و دوست داشت در محل زندگی خود تحصیل کند و صنعتی شیراز قبول شد و از این دسته افراد زیاد هستند که با رتبه های زیر 100 در همان محل زندگیشان که شهرستان هستند میخواهند تحصیل کنند و این باعث می شود که فرصتی برای رتبه های بالاتر پیش بیاد برای قبولی در دانشگاه های تهران!و خیلی از اتفاقات و مسائل دیگر که موجب این می شود که فردی با رتبه 100 مخابرات در روزانه دانشگاه تهران قبول شود.

مثلا سال گذشته در رشته مخابرات داوطلبی با رتبه 70 در روزانه شریف قبول شد!

منبع

naribazi

عضو جدید
کنترل صنعتی اصفهان یا شیراز

کنترل صنعتی اصفهان یا شیراز

سلام بچه ها . برای رشته کنترل کدوم بهتره ؟ لطفا به ترتیب اولویت بگین

صنعتی اصفهان

شیراز

اصفهان

djbehrouz

عضو جدید
سلام بچه ها . برای رشته کنترل کدوم بهتره ؟ لطفا به ترتیب اولویت بگین

صنعتی اصفهان

شیراز

اصفهان
با سلام احترام.
برای انتخاب رشته و گرایش باید موارد مهم زیر مورد ارزیابی قرار بگیرد!
1-محل تحصیل
2-سطح علمی دانشگاه و اساتید

با توجه به اینکه از محل زندگی شما و نظرتان در این مورد اطلاعی نداریم،پس با مورد دوم یعنی سطح علمی به ترتیب بصورت زیر میتوان انتخاب کرد!
1-شیراز
2-صنعتی اصفهان
3-اصفهان

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.
1-اگر منظورتون حداکثر رتبه های قبولی در این رشته می باشد خدمتتون عرض کنم که در روزانه تا رتبه 1500-1800 ، شبانه تا 2000-2500 پارسال قبولی داده!البته ممکنه رتبه های بالاتری هم قبولی داده باشه که من ازش خبر ندارم!
2-احتمالش بوده!
3-2500 تا 2800
سال پیش دوست من با 2770 روزانه (آخرین نفر) مخابرات میدان و موج دانشگاه سیستان و بلوچستان پذیرفته شد

djbehrouz

عضو جدید
سال پیش دوست من با 2770 روزانه (آخرین نفر) مخابرات میدان و موج دانشگاه سیستان و بلوچستان پذیرفته شد

مهندس مثل اینکه مخابرات سال گذشته نزدیک 3000 تا 3500 هم روزانه دانشگاه سیستان و بلوچستان قبولی داده،البته مشخص نیست با سهمیه بوده یا نه و این رتبه و محل قبولی به گفته ی یکی از دوستان بوده!

naribazi

عضو جدید
با سلام احترام.
برای انتخاب رشته و گرایش باید موارد مهم زیر مورد ارزیابی قرار بگیرد!
1-محل تحصیل
2-سطح علمی دانشگاه و اساتید

با توجه به اینکه از محل زندگی شما و نظرتان در این مورد اطلاعی نداریم،پس با مورد دوم یعنی سطح علمی به ترتیب بصورت زیر میتوان انتخاب کرد!
1-شیراز
2-صنعتی اصفهان
3-اصفهان

سلام و ممنون

من هم محل سکونت و هم محل کارم اصفهان است.
آیا هیات علمی کنترل شیراز و امکاناتش از صنعتی اصفهان بیشتره و بهتره؟
کدومشون برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی بهتره؟
ممنون

آخرین ویرایش:

djbehrouz

عضو جدید
سلام و ممنون

ممنون

خواهش میکنم.پیشنهاد من به شما صنعتی اصفهان است!
نمیشه گفت بهتره!چون قدمت تاسیس دانشکده برق صنعتی بیشتر از شیراز هست اما داوطلبان با رتبه های بهتر دانشگاه شیراز را به صنعتی اصفهان ترجیح میدن!

10 دانشگاه برتر (برای رتبه بندی دانشگاه ها از 5 معیار کلی پژوهشی، آموزشی، وجهه بین المللی، امکانات و فعالیت های اجتماعی- اقتصادی استفاده شده است)

1دانشگاه تهران
2 دانشگاه صنعتي شريف
3 دانشگاه صنعتي امير کبير
4 دانشگاه علم و صنعت
5 دانشگاه تربيت مدرس
6 دانشگاه شيراز
7 دانشگاه صنعتي اصفهان
8 دانشگاه فردوسي مشهد
9 دانشگاه تبريز
10 دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي

EECi

مدیر بازنشسته
در رنکینگ های بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان برتر از شیراز هست
به نظر من صنعتی اصفهان بعد از دانشگاه های تهران برترین دانشگاه ایران هست

boloorchian67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

در مورد آخرین رتبه های قبولی گرایش الکترونیک سال گذشته می خواستم بدونم ؟

اول شبانه بعد هم غیرانتفاعی ؟

می خواستم بدونم تحصیل کردن در دانشگاه غیر انتفاعی ارزشی دارد یا نه؟؟؟
سطح علمی این دانشگاه ها چطوره ؟؟

boloorchian67

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اطلاعی هم در مورد آخرین رتبه های قبولی گرایش کنترل دارید و در اختیارم بگذارید ممنون می شوم.

mohsignal

عضو جدید
سلام و ممنون

ممنون
برای پذیرش گرفتن تنها 3 دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر شناخت شده هستند.بقیه دانشگاهها تقریبا برابرن.حتی تقریبا تفاوتی با آزاد ندارن!!!

naribazi

عضو جدید
برای پذیرش گرفتن تنها 3 دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر شناخت شده هستند.بقیه دانشگاهها تقریبا برابرن.حتی تقریبا تفاوتی با آزاد ندارن!!!

نگو این حرف رو مهندس
واسه پذیرش اگه صنعتی اصفهان باشی میشه راحت پذیرش گرفت. خیلی از دوستام الان این کار رو کردن.

• Like
واکنش ها: EECi

meysaminter

عضو جدید
دوستان اگه اطلاعی از این سوالای من دارین جواب بدین لطفا .

1- روزانه و شبانه ی الکترونیک مالک اشتر تا چند میگیره ؟
2- روزانه و شبانه ی الکترونیک شاهد تا چند میگیره ؟
3- روزانه و شبانه ی مخابرات سیستم مالک اشتر تا چند میگیره ؟

mo_ha

عضو جدید
مهندسی برق - قدرت

1
روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش سیستمهای قدرت
-
2
روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی
-
3
روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش مدیریت و کنترل شبکه‌های قدرت
-
4
روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش سیستمها و فشار قوی الکتریکی
-
5
روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۵۱- مهندسی برق – قدرت (کد گرایش ۲) - گرایش ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت
-

به نظر من ترتیب این تراز ها به معنی این نیست که دانشگاه شریف بهترین دانشگاه در زمینه قدرت و دانشگاه تهران در رتبه دوم است(اصلا)
به نظر من بهترین دانشگاه در گرایش قدرت دانشگاه امیر کبیر است به دلایل زیر
1)قطب علمی قدرت در ایران است
http://aut.ac.ir/www/aut/main/?l=3&s=page&p=excellence
http://ele.aut.ac.ir/~psce/?p=members
اگه قطب علمی نمیدونین چیه!
http://fa.wikipedia.org/wiki/قطب_علمی
به نظر من به این ترازها نگاه نکنین اگه میخاین تا دکترا ادامه بدین برین ببینین کدوم دانشگاه قطب علمی تو گرایش مورد نظر شماست
ممنون:)

djbehrouz

عضو جدید
به نظر من ترتیب این تراز ها به معنی این نیست که دانشگاه شریف بهترین دانشگاه در زمینه قدرت و دانشگاه تهران در رتبه دوم است(اصلا)
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%B7%D8%A8_%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C
به نظر من به این ترازها نگاه نکنین اگه میخاین تا دکترا ادامه بدین برین ببینین کدوم دانشگاه قطب علمی تو گرایش مورد نظر شماست

سلام.دوست عزیز مدارک موجود دلیلی بر برتری دانشگاه امیر کبیر نسبت به دانشگاه های شریف و تهران نیست!الان فردوسی مشهد تو سایت خودش زده سومین دانشگاه کشور!!خب با چه مدرک و استنادی میگه،من که هرچی سایت های مختلف رو گشتم که در رتبه بندی بین المللی این دانشگاه سوم یا چهارم باشه پیدا نکردم!امیر کبیر هم همینطور،اصلا چه دلیلی داره رتبه های یک هر رشته برن شریف و تهران؟اگه امیرکبیر برتر هست چرا رتبه های تک رقمی این دانشگاه رو انتخاب نمیکنند؟چرا تو رتبه بندی های بین المللی و جهانی و کشوری بعد از شریف و تهران قرار دارد؟و خیلی از پرسش های دیگر که جواب قانع کننده ای برایشان وجود ندارد!
اتفاقا باید به ترتیب تراز های بالا نگاه کنند چون تنها مدرک موجود از تراز دانشگاه ها در رشته مهندسی برق می باشد.اگر من اشتباه میکنم دوستان بیان نظر بدن که در انتخاب دانشگاه حرف شما درست است یا من،چون قرار است تراز های دانشگاه ها با اعداد و ارقام رو در گرایش های مختلف قرار بدم که برای انتخاب دانشگاه از آن استفاده شود،که در صورت درست بودن حرف شما اینکار صورت نمیپذیرد!

• Like
واکنش ها: EECi

djbehrouz

عضو جدید
سلام

در مورد آخرین رتبه های قبولی گرایش الکترونیک سال گذشته می خواستم بدونم ؟

اول شبانه بعد هم غیرانتفاعی ؟

می خواستم بدونم تحصیل کردن در دانشگاه غیر انتفاعی ارزشی دارد یا نه؟؟؟
سطح علمی این دانشگاه ها چطوره ؟؟
اگر اطلاعی هم در مورد آخرین رتبه های قبولی گرایش کنترل دارید و در اختیارم بگذارید ممنون می شوم.
دوستان اگه اطلاعی از این سوالای من دارین جواب بدین لطفا .

1- روزانه و شبانه ی الکترونیک مالک اشتر تا چند میگیره ؟
2- روزانه و شبانه ی الکترونیک شاهد تا چند میگیره ؟
3- روزانه و شبانه ی مخابرات سیستم مالک اشتر تا چند میگیره ؟

با سلام و احترام.برای پاسخ به سوالات خود در این زمینه به سیستم انتخاب رشته که در سایت بنده راه اندازی شده است و تا قبل از اعلام نتایج تکمیل میشود مراجعه نمائید!
در مورد غیرانتفاعی ها چند مطلب مفید در سایت بنده منتشر شده است.ولی آیا تحصیل در این دانشگاه ها ارزش دارد یا نه،به خودتان و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد!

elhamsrttu

عضو جدید
http://fa.wikipedia.org/wiki/قطب_علمی

قطب علمی که خودشون میگن هستیم :دی والااا... فقط پارتی

djbehrouz

عضو جدید
رتبه و محل های قبولی سال گذشته قدرت:

رتبه ی 1 گرایش قدرت
روزانه ی قدرت دانشگاه صنعتی شریف

رتبه ی 2 گرایش قدرت
روزانه ی قدرت دانشگاه صنعتی شریف

رتبه ی 3 گرایش قدرت
روزانه ی سیستم دانشگاه صنعتی شریف

رتبه ی 11 گرایش قدرت
روزانه ی سیستم دانشگاه صنعتی شریف

رتبه ی 12 گرایش قدرت
روزانه ی قدرت دانشگاه تهران

رتبه ی 15 گرایش قدرت
روزانه ی ماشین دانشگاه صنعتی شریف

رتبه ی 21 گرایش قدرت
روزانه ی سیستم دانشگاه تهران

[FONT=&quot][/FONT]رتبه ی 23 گرایش قدرت
روزانه ی قدرت دانشگاه امیر کبیر
...

مطمئن باشید رتبه های 1 و تک رقمی ، هر سال تحقیقات زیادی در مورد دانشگاه مورد نظرشان میکنند،خیلی از آنها تا دکتری میخوان ادامه تحصیل بدن،پس نمیان دانشگاهی را انتخاب کنند که سطح پایین تری در گرایش مورد نظرشان داشته باشد!خیلی از همین رتبه های تک رقمی اصلا این دانشگاه ها رو واسه این انتخاب میکنند که بتونند با استفاده از سهمیه شاگرد اولی در مقطع ارشد در همون دانشگاه یا خارج از کشور در دکتری پذیرش یا بورسیه بگیرن!

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
اگه حدوده قبولیه الک شبانه اهواز
و مهندسی پزشکی هر شهری و هر دانشگاهی رو دارین بذارین ممنون میشم!
مرسی

djbehrouz

عضو جدید
سلام مهندس
اگه حدوده قبولیه الک شبانه اهواز
و مهندسی پزشکی هر شهری و هر دانشگاهی رو دارین بذارین ممنون میشم!
مرسی

سلام.تا اعلام نتایج اولیه اطلاعات فوق را در سایتم قرار خواهم داد!
موفق و موید یاشید

naribazi

عضو جدید
دانشگاه تهران 2

دانشگاه تهران 2

بچه ها کسی میدونه قضیه این دانشگاه تهران 2 (واحد البرز) چیه؟ روزانه است یا بین الملل؟ مدرکش معتبره؟ بهتر از اصفهان و شیرازه؟ کسی آدرس سایتش رو نداره؟؟

djbehrouz

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه قضیه این دانشگاه تهران 2 (واحد البرز) چیه؟ روزانه است یا بین الملل؟ مدرکش معتبره؟ بهتر از اصفهان و شیرازه؟ کسی آدرس سایتش رو نداره؟؟
سلام.شعبه ی دوم دانشگاه تهران که بصورت غیرانتفاعی تاسیس گردیده و در استان البرز و شهرستان کرج واقع شده است.ميزان شهريه معادل شهريه پرديس كيش دانشگاه تهران است.فعلا فاقد وبسایت می باشد.تمام اطلاعیه ها و خبرهای آن فعلا در سایت دانشگاه تهران درج می شود.

aminarvin

عضو جدید
سلام .بچه هاساعت 22.15 دقیقه یه ویژه برنامه صعود که هر شب قرار بزاره داره که مربوط میشه به انتخاب رشته کنکور ارشد.لطفا به همه دوستان کنکوری بگید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا