تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام

این تاپیک "تاپیک جامع سوال و مشاوره در مورد انتخاب رشته و دانشگاه" خواهد بود، در نتیجه از دوستان تقاضا داریم برای جمع و جور شدن تالار سوالات خود را فقط در این تاپیک مطرح کنند. تاپیک هایی که به صورت مستقل ایجاد بشن تایید نخواهند شد.

با تشکر

آخرین ویرایش:

shampoo

عضو جدید
ارشد مالک قبول شدم و علوم تحقیقات ... کدام یک ؟

ارشد مالک قبول شدم و علوم تحقیقات ... کدام یک ؟

سلام من تحقیقات زیادی کردم راجع به اینکه دانشگاه مالک اشتر چجوریه، خب جو دانشگاش بد نیست اما خیلی هم خوب نیست. در رابطه با محدودیت های بعدش هم برای ادامه تحصیل در کانادا و آمریکا گویا مشکل داره ولی بقیه کشورها (مثل کشورهای اروپا) میشه رفت.

من امسال مالک قبول شدم، اما امروز که نتایج آزاد اومد علوم تحقیقات هم قبول شدم.. چون مالک شبانه هستم خیلی فرق نمیکنه از نظر هزینه. اما از نظرای دیگه راجع به علوم تحقیقات هیچ ایده ای ندارم.

برنامه م هم برای رفتن از ایران قطعیه و برای دکترا .. علوم تحقیقات چطوره؟ راستی من مخابرات علوم تحقیقات قبول شدم با رمز شبانه مالک.. از علوم تحقیقات رفتن چطوریه؟

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشاوره رشته مکاترونیک

مشاوره رشته مکاترونیک

سلام
می خواستم بپرسم کسی با رشته مکاترونیک گرایش ارتباطات جنبی انسان ،ماشین ،کامپیوتر آشنایی داره؟؟ آیا می دونید چه جور رشته ای هست؟ بازار کارش چجوریه؟؟
اگر کسی رشته کارشناسی مکانیک خونده باشه و ارشد بخواد این گرایش بخونه چی؟؟لطفا اگه کسی آشنایی داره راهنماییم کنه؟

apadana34

عضو جدید
سه تا سوال داشتم :
1- درحال حاضر ترتیب اگهی های کار و فرصت شغلی برای گرایش های برق چیه
2- گرایشی که در ایران اینده داره و طی چند سال بعد هم بدرد می خوره ( استفاده از مهندسی ان در صنعت و فرصت شغلی)
3- کدام گرایش جذاب تره یا اگه موجب بحث می شه بگید هرکدام چه کاری را انجام می ده تا خودم انتخاب کنم

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام
می خواستم بپرسم کسی با رشته مکاترونیک گرایش ارتباطات جنبی انسان ،ماشین ،کامپیوتر آشنایی داره؟؟ آیا می دونید چه جور رشته ای هست؟ بازار کارش چجوریه؟؟
اگر کسی رشته کارشناسی مکانیک خونده باشه و ارشد بخواد این گرایش بخونه چی؟؟لطفا اگه کسی آشنایی داره راهنماییم کنه؟

[h=1]بحث و گفتگو درباره : رشته مکاترونیک[/h]

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سه تا سوال داشتم :
1- درحال حاضر ترتیب اگهی های کار و فرصت شغلی برای گرایش های برق چیه
2- گرایشی که در ایران اینده داره و طی چند سال بعد هم بدرد می خوره ( استفاده از مهندسی ان در صنعت و فرصت شغلی)
3- کدام گرایش جذاب تره یا اگه موجب بحث می شه بگید هرکدام چه کاری را انجام می ده تا خودم انتخاب کنم
من وقتی این سوالات رو میبینم کمی گیج میشم، شاید مشکل از منه!

ببینید این سوال شما که کوم گرایش جذاب هست واقعا بی معنیه! از نظر من قدرت جذابه، کسی که به کنترل علاقه داره کنترل رو جذاب میدونه و... هر کسی به هر چی علاقه داره اون رو جذاب میدونه.

به چند دوست عزیز هم همین جواب رو داده بودم، بازار کار و... قبل مقایسه نیست. شاید رشته ای بازار کارش بهتر باشه ولی یه نفر سواد عملی و علمی نداشته باشه و بیکار بمونه شایدم بازار کار رشته ای محدود تر باشه ولی فرد متخصص باشه و راحت کار پیدا کنه. اصلا با تعداد آگهی و... هم مرتبط نیست.

به هر حال نظر همیشگی من در تمامی مقاطع این هست که با توجه به علایق، توانایی ها و شرایط خودتون (مثلا جنسیت) رشته خودتون رو انتخاب کنید تا بعدا پشیمون نشید والا حرف دیگران و تعداد آگهی استخدام و... فایده ای نداره.

nima1111

عضو جدید
سلام دوستان.....
من در زمیمه گرایشهای ارشد اطلاعاتم بسیار کم هست....
الان در فکر این هستم که واسه ارشد کنترل بخونم یا مخابرات.
ممنون میشم گرایشهای ارشد برای کنترل و مخابرات رو معرفی کنید و توضیحاتی در مورد اینده شغلی-نیاز به داشتن پایه قوی در فلان درس برای تحصیل در این رشته و... رو توضیح بدید.
دوستان در هر گرایشی که اطلاعات دارند نظراتشون رو اعلام بفرمایند استفاده کنیم.

سوال دیگه هم داشتم=برای منی که رشته کنترل خوندم اگر ارشد مخابرات قبول شدم حدودا چند واحد(اگر ممکن هست با ذکر نام دروس) واسه ارشد پیش نیاز میخورم.

ممنون از همه دوستان این انجمن

gholam taksir

عضو جدید

دوستان کسی میدونه من اگه بخوام کنکور ارشد فیزیک شرکت کنم چجوری نمره های دروس کارشناسی برقمو تو کنکور فیزیک تاثیر میدن؟ :confused:

alicha

اخراجی موقت
می تونید تکلیف من را برای انتخاب رشته با این متن روشن کنید؟

می تونید تکلیف من را برای انتخاب رشته با این متن روشن کنید؟

می تونید تکلیف من را برای انتخاب رشته کنترل با این متن روشن کنید؟
من به عنوان کسي که کنترل خونده ميخوام بهت يک توصيه کنم که شايد بچه هايي که کنترل خوندن خيلي خوششون نياد..
چه به فکر بازار کار هستي چه به فکر جنبه هاي تحقيقاتي کنترل نرو...
در ايران (و به طور کلي در دنيا) از مهندسين کنترل فقط براي کارهاي اتوماسيون صنعتي(مثل plc)استفاده مي کنند يا در ابزار دقيق(در مهندسي شيمي و صنايع نفت و گاز) استفاده مي کنند و مثلا در کارهاي تخصصي مثل سيستم هاي کنترلي هواپيماها و موشک ها از يک مهندس هوا فضا استفاده مي کنند که دانش کنترلي داشته باشه تا بتونه ملاحظات ديگه اي رو هم با استفاده از زمينه ي هوا فضايي که داره رعايت کنه .
در مورد کابرد کنترل تو زمينه هاي ديگه مثل مهندسي مکانيک يا حتي مخابرات و قدرت هم دقيقا اين نکته برقراره...در واقع يکي از دلايل اساسي که بهت ميگم کنترل نرو اينه که اين گرايش مهندسي برق يک گرايش فرا رشته اي هست (با اينکه اين موضوع رو بعضي ها يکي از نقاط قوت کنترل مي دونند) .پس خيلي بهتره که آدم يک زمينه ي ديگر داشته باشه و از کنترل توش استفاده کنه تا اينکه بشينه کنترل محض بخونه.
نکته ي ديگه اينکه درس هاي اين کرايش در ارشد بيش تر به صورت رياضيات محضه و شما بايد اين فرمول هاي رياضي رو در زمينه هاي ديگه به کار بگيري که شما تا اطلاعاتي از اين زمينه هاي ديگه نداشته باشي اين فرمول ها به کاريت نمي يان (در واقع مثل کسي هستي که رشته ي رياضيات محض مي خونه با اين تفاوت که اون به قصد رياضي محض رفته داره اونو مي خونه ولي شما...)

در نهايت هم يک نکته ي ديگه هم راجع به بازار کار کنترل بگم که متاسفانه تخصصي بچه هاي کنترل نيست و مثلا تو زمينه ي plc خيلي از بچه هاي الکترونيکي و قدرتي هم کار مي کنند. تو زمينه ابزار دقيق هم با اينکه از کنترلي ها بيش تر استفاده ميکنند ولي اولا سوابق کاري بالايي مي خوان و به همين دليل مثلا يک الکترونيکي رو با سابقه ي کاري بالا به تو ترجيح مي دن(مثل همين بخش ابزار دقيقي که من توش کار مي کنم که الکترونيکي ها از ما کنترل ها بيش ترند) .در کنترلي که تو صنعت استفاده ميشه همون کنترل خطي هست و هيچ بحثي از کنترل غير خطي و فازي و ... توش نمي شه حداقل ما نديديم.پس شما بايد تا ارشد بخوني (براي کارشناسي کنترل بازار کار ميشه گفت تقريبا صفره) و انوقت فقط از کنترل خطي (+مباحث ابزار دقيق) استفاده کني.
در مورد پذيرش دانشگاه هاي تهران هم که يکي از دوستان اشاره کرد که کمتر از ساير گرايش ها ميگيره.
در کل من فقط اگر عاشق کنترل(و رياضي) هستي برو کنترل.چون اگه دوست داشته باشي و تو اون زمينه خوب فعاليت کني از صد تا قدرتي و مخابراتي هم مي توني بهتر بشي مثل دکتر جبه دار

nima1111

عضو جدید
من به عنوان کسي که کنترل خونده ميخوام بهت يک توصيه کنم که شايد بچه هايي که کنترل خوندن خيلي خوششون نياد..
در ايران (و به طور کلي در دنيا) از مهندسين کنترل فقط براي کارهاي اتوماسيون صنعتي(مثل plc)استفاده مي کنند يا در ابزار دقيق(در مهندسي شيمي و صنايع نفت و گاز) استفاده مي کنند و مثلا در کارهاي تخصصي مثل سيستم هاي کنترلي هواپيماها و موشک ها از يک مهندس هوا فضا استفاده مي کنند که دانش کنترلي داشته باشه تا بتونه ملاحظات ديگه اي رو هم با استفاده از زمينه ي هوا فضايي که داره رعايت کنه .
در مورد کابرد کنترل تو زمينه هاي ديگه مثل مهندسي مکانيک يا حتي مخابرات و قدرت هم دقيقا اين نکته برقراره...در واقع يکي از دلايل اساسي که بهت ميگم کنترل نرو اينه که اين گرايش مهندسي برق يک گرايش فرا رشته اي هست (با اينکه اين موضوع رو بعضي ها يکي از نقاط قوت کنترل مي دونند) .پس خيلي بهتره که آدم يک زمينه ي ديگر داشته باشه و از کنترل توش استفاده کنه تا اينکه بشينه کنترل محض بخونه.
نکته ي ديگه اينکه درس هاي اين کرايش در ارشد بيش تر به صورت رياضيات محضه و شما بايد اين فرمول هاي رياضي رو در زمينه هاي ديگه به کار بگيري که شما تا اطلاعاتي از اين زمينه هاي ديگه نداشته باشي اين فرمول ها به کاريت نمي يان (در واقع مثل کسي هستي که رشته ي رياضيات محض مي خونه با اين تفاوت که اون به قصد رياضي محض رفته داره اونو مي خونه ولي شما...)

در نهايت هم يک نکته ي ديگه هم راجع به بازار کار کنترل بگم که متاسفانه تخصصي بچه هاي کنترل نيست و مثلا تو زمينه ي plc خيلي از بچه هاي الکترونيکي و قدرتي هم کار مي کنند. تو زمينه ابزار دقيق هم با اينکه از کنترلي ها بيش تر استفاده ميکنند ولي اولا سوابق کاري بالايي مي خوان و به همين دليل مثلا يک الکترونيکي رو با سابقه ي کاري بالا به تو ترجيح مي دن(مثل همين بخش ابزار دقيقي که من توش کار مي کنم که الکترونيکي ها از ما کنترل ها بيش ترند) .در کنترلي که تو صنعت استفاده ميشه همون کنترل خطي هست و هيچ بحثي از کنترل غير خطي و فازي و ... توش نمي شه حداقل ما نديديم.پس شما بايد تا ارشد بخوني (براي کارشناسي کنترل بازار کار ميشه گفت تقريبا صفره) و انوقت فقط از کنترل خطي (+مباحث ابزار دقيق) استفاده کني.
در مورد پذيرش دانشگاه هاي تهران هم که يکي از دوستان اشاره کرد که کمتر از ساير گرايش ها ميگيره.
در کل من فقط اگر عاشق کنترل(و رياضي) هستي برو کنترل.چون اگه دوست داشته باشي و تو اون زمينه خوب فعاليت کني از صد تا قدرتي و مخابراتي هم مي توني بهتر بشي مثل دکتر جبه دار

والله من نمیدونم......ما که کنترل هستیم هم میتونیم بریم نظام مهندسی مهندس ناظر بشیم...میتونیم بریم شرکتها و میتوننیم ادامه تحصیل بدیم تا استاد دانشگاه بشیم....خلاصه کار که هست...فقط اشنا میخواد!!!

alicha

اخراجی موقت
والله من نمیدونم......ما که کنترل هستیم هم میتونیم بریم نظام مهندسی مهندس ناظر بشیم...میتونیم بریم شرکتها و میتوننیم ادامه تحصیل بدیم تا استاد دانشگاه بشیم....خلاصه کار که هست...فقط اشنا میخواد!!!
اخه فقط صرف کار نیست . فرا رشته ای بودن رشته . تئوری بودن مطالب در ارشد . و غیره هم هست . بد جوری این مطلب نگاه من را به کنترل عوض کرده . ضمن اینکه معلوم نیست شاید اینده برق قدرت روبه پایان باشه و چیزه جدیدی ارایه نده و انوقت نوبت به کنترل می رسه . الان من بدجوری توی انتخاب این گرایش ماندم

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دادش اینجا شو حرف دلو زدی ، فقط اشنا میخواد!!!
منم از درد بیکاری و هی به هم نگن بیکاری، چسبیدم به کنکور بصورت شبانه روزی
استخدامی مخابراتو دیدید با اون ظرفیتش و شرایطش
من همه سوالاتشو جواب دادم اگه قبول نشم دیگه تا آخر عمر سراغ استخدامی دولتی و... نمیرم
میرم آشنا پیدا می کنم، خدایا منو ببخش که دارم اینو میگم من همیشه دستانم بسوی تویه اما این جا....

alicha

اخراجی موقت

یکبار دیگه متنمو می زارم . من به بازار کار کاری ندارم به ایراداتی که به رشته گرفته شده کسانی که کنترل خواندن لطفا توضیح بدن .

majnon64

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من چندسالی ازدرس ومشق دور بودم والان ازبیکاری(کار دارم اما بادرآمد کم وغیرمرتبط) میخام اذامه بدم
دروس مشترک رو خوندم اما توو انتخاب گرایش موندم
لطفا راهنمایی کنید برا چند دیگه بازار کار ودرآمد چ گرایشی خوبه؟
مهم نیست گرایش کارشناسیم چی بوده بادرسا مشکلی ندارم ولی درآمد دررشته برق برام مهمه!
درحال حاضر قدرتیا ازبازارشون راضین ولی میترسم اونم کم کم توسعه اش متوقف بشه

matin34

اخراجی موقت
قدرت یا کنترل ؟ ان طور که من فهمیدم کنترل فرارشته ای هست و باید از یه رشته دیگه اطلاع داشته باشی تا به کارت بیاد . و بازار کارش ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی هستش . که انهم میان از بچه های دیگه مثل قدرت یا الکترونیک استفاده می کنند
که محدود به کنترلی ها نیست . و قدرت هم خشک و غیر جذاب هست ولی بازارش خوبه . میخواستم بدانم ایا فرصت شغلی بین
قدرت با کنترل انقدری هست که قدرت را انتخاب کرد . ضمن اینکه می شه قدرت را خواند ولی مباحث کنترلی را هم کنارش یادگرفت مثل plc . درکل با توجه به کشورمان و تعریف های دو رشته قدرت یا کنترل ؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
با سلام . من دانشجوی کاردانی هستم .دانشکده فنی شهید چمران اهواز .
راستش با دوستام دانشگاه ازاد رفته بودم .و وقتی دولتی قبول شدم . خیلی خوشحال و مغرور رفتم واسه ثبت نام . و خلاصه دانشگاه ازاد خیلی خیلی خیلی اوضاعش از این دانشگاه دولتی که ما قبول شدیم بهتر بود . (غذا ... امکانات اموزشی...سلف سرویس....خوابگاه....و غیره)مثلا کسی میخواست جزوه ای از انتشارات بگیره باید حداقل 45 دقیقه توی صف بایسته و همینطور واسه غذا و...که بعد از تحقیقات من متوجه شدم که اکثر اموزشکده های فنی چنین اوضاعی دارند.
خلاصه . ما که داریم این دوره ی تلخ رو به پایان میرسونیم .گرایش برق قدرت کل ایران 172 نفر پذیرش داره . قبولی واسه دولتی یکم سخته . از دوستانی که تجربه دارند:
پیشنهاد کاری دارم . اما اگه برم سر کار وقت درس خوندن ندارم .
با توجه به اینکه من به لیسانس نیاز دارم . و اصلا از دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی خوشم نمیاد اگر که پیشنهاد شغل رو رد کنم و بشینم واسه کارشناسی بخونم وقبول بشم . و بعد متوجه بشم که دوره ی کارشناسی هم مثل کارددانی تلخه . خیلی پشیمون میشم . ایا دانشگاه هایی که گرایش تکنولوژی برق قدرت دارن مثل اموزشکده ها بی امکانات هستن و ارزش درس خوندن ندارن .؟؟؟؟ یا اینکه بخونم میارزه؟؟؟
1-اموزشکده فنی اراک
2-اموزشکده شهید منتظری مشهد
3-دانشگاه بیرجند .

Solmaz.b

عضو جدید
چند روز پیش با استادم در مورد گرایش های مخابرات صحبت میکردم
گفت ی گرایش جدید هس(خودش تازه کشف کرده بود) ب اسم رمز یا همچین چیزی
میشه اگه کسی از این گرایش اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه ممنون میشم

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال فوری و نیاز به جواب فوری تر

سلام دوستان یه سوال فوری و نیاز به جواب فوری تر

سلان دوستان ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید دریغ نکنید:
1- 1ی از دوستام دانشگاه آزاد قزوین کارشناسی ارشد با شرط معدل قبول شده الان میتونه برای نجف آباد انتقالی بگیره؟؟( الان متاهله(بعد قبولی) و اصفهان زندگی میکنه )
2- کسی چارت درسی ارشد الکترونیک دانشگاه نجف آباد را داره که بخواد مهمان اونجا درس بگیره بدونم چه درسایی ارائه میدن؟

تورا خدا سریع جواب بدید فوریه :)

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلان دوستان ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید دریغ نکنید:
1- 1ی از دوستام دانشگاه آزاد قزوین کارشناسی ارشد با شرط معدل قبول شده الان میتونه برای نجف آباد انتقالی بگیره؟؟( الان متاهله(بعد قبولی) و اصفهان زندگی میکنه )
2- کسی چارت درسی ارشد الکترونیک دانشگاه نجف آباد را داره که بخواد مهمان اونجا درس بگیره بدونم چه درسایی ارائه میدن؟

تورا خدا سریع جواب بدید فوریه :)
نقل و انتقال در ترم یک انجام نمیشه . مگر اینکه بند پ داشته باشی. اما ترم دو میتونین انتقالی بگیرین .

• Like
واکنش ها: iQl

iQl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی رشته دوم شرکت کرده؟ به نظر شما بین فوتونیک و مهندسی صنایع کدوم بهتره؟

shahpoor71

عضو جدید
راهنمایی درمورد یک رشته

راهنمایی درمورد یک رشته

در مورد رشته الکترونیک هواپیمایی وهوافضا بیشتر میخواستم بدانم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
تاپیک بسیار خوبیه
از بچه ها میخوام زنده اش کنن
مثلا من الانم نمی دونم علم وصنعت بهتره یا خواجه نصیر ، میتونید در مورد گرایش ها و رشته ای دو دانشکاه مقایسه کنید
هر کی دانشگاهی که بوده از نقطه ضعف و قوت دانشگاهش بگه یههوی انتخاب دانشگاه و رشته میاد (احتالا وسطهای اردیبهشت) تو 10 روز نمی شه درست تصمیم گیری کرد لطفا راهنمایی کنید

من خودم غیر انتفاعی ساری بودم هیچ گونه نقطه قوتی نداره فقط برای بومی ها که میخوان غیر انتفاعی برن توصیه میکنم

Joe_Bel

کاربر ممتاز
الکترونیک
شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

قدرت

شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

مخابرات
شریف
تهران
امیرکبیر

خواجه نصیر
علم وصنعت
تربیت مدرس
شهید بهشتی

کنترل
تهران
امیرکبیر
خواجه نصیر
شریف
علم وصنعت
تربیت مدرس

پزشکی
تهران
شریف
امیرکبیر
علم و صنعت

تربیت مدرس

خواجه نصیر

خوب مثله اینکه هیچکی اید های نداره تصمیم گرفتم اول یه نظریه بدم(قبلن شنیدم) اگه جای اشکال داره لطفا بگید اگه بخوبی گرایشها رو هم میشناسید راهنمایی کنید
:gol:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
الکترونیک
شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

قدرت

شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

مخابرات
شریف
تهران
امیرکبیر

خواجه نصیر
علم وصنعت
تربیت مدرس
شهید بهشتی

کنترل
تهران
امیرکبیر
خواجه نصیر
شریف
علم وصنعت
تربیت مدرس

پزشکی
تهران
شریف
امیرکبیر
علم و صنعت

تربیت مدرس

خواجه نصیر

خوب مثله اینکه هیچکی اید های نداره تصمیم گرفتم اول یه نظریه بدم(قبلن شنیدم) اگه جای اشکال داره لطفا بگید اگه بخوبی گرایشها رو هم میشناسید راهنمایی کنید
مرسی از یوسف جان. من توی دانشگاه ارومیه درس میخونم.اینجا الکترونیکش خوبه دوتا استاد تمام داره دکتر حدیدی و دکتر خویی که دکتر حدیدی خیلی معروف هستن ما که ندیدیمش توی دانشگاه :biggrin: ولی خیلی سختگیرن اونطوری که شنیدم پدر دانشجورو درمیارن. مخابراتشم که تعریفی نداره ولی باز میدانش نسبت به سیستمش بهتره.استاداش بهترن با سوادترن. قدرتشم که نگو افتضاحه :biggrin:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
مرسی از یوسف جان. من توی دانشگاه ارومیه درس میخونم.اینجا الکترونیکش خوبه دوتا استاد تمام داره دکتر حدیدی و دکتر خویی که دکتر حدیدی خیلی معروف هستن ما که ندیدیمش توی دانشگاه :biggrin: ولی خیلی سختگیرن اونطوری که شنیدم پدر دانشجورو درمیارن. مخابراتشم که تعریفی نداره ولی باز میدانش نسبت به سیستمش بهتره.استاداش بهترن با سوادترن. قدرتشم که نگو افتضاحه :biggrin:

خواهش میکنم من تعریفشنو شنیدیم میگن خیلی سخت گیره تصمیم گرفتم شاگردشون باشم!!!!
البته ارومیه شهر دوم منه کلا دوست دارم ادامه زندگی بیام ارومیه
دنبال یکی میگردم این گرایشهارو قشنگ برام تفکیک کنه اما کسی نیست
قبلا یه پست خوندم جالب بود گفتم بعد کنکور حتما میخونمش اما هر کاری میکنم دیگه پیداش نمی کنم
خیلی جالب و منطقی کل گرایشهارو از خوب به بد توضیح داده بود، رشته نمی گم گرایش میگم!!!

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خواهش میکنم من تعریفشنو شنیدیم میگن خیلی سخت گیره تصمیم گرفتم شاگردشون باشم!!!!
البته ارومیه شهر دوم منه کلا دوست دارم ادامه زندگی بیام ارومیه
دنبال یکی میگردم این گرایشهارو قشنگ برام تفکیک کنه اما کسی نیست
قبلا یه پست خوندم جالب بود گفتم بعد کنکور حتما میخونمش اما هر کاری میکنم دیگه پیداش نمی کنم
خیلی جالب و منطقی کل گرایشهارو از خوب به بد توضیح داده بود، رشته نمی گم گرایش میگم!!!

اگه پیدا کردی دمت گرم بذار ماهم استفاده کنیم.خسته شدیم از بس نوشته های تکراری رو درمورد گرایشا دیدیمو خوندیم :D ولی اینم بگما درسته استادای الکترونیک ارومیه سختگیرن ولی اگه استعداد و توانایی داشته باشی راحت تورو بورسیه میکنن میتونی توی شرکت نیمه هادی ارومی فک میکنم باشه اونجا میتونی کار کنی کلا ساپورت میکنن! بلاخره دکتر حدیدی کم کسی نیستش

llvll.asoud

کاربر ممتاز
الکترونیک
شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

قدرت

شریف
تهران
امیرکبیر
علم و صنعت
خواجه نصیر
تربیت مدرس
شهید بهشتی

مخابرات
شریف
تهران
امیرکبیر

خواجه نصیر
علم وصنعت
تربیت مدرس
شهید بهشتی

کنترل
تهران
امیرکبیر
خواجه نصیر
شریف
علم وصنعت
تربیت مدرس

پزشکی
تهران
شریف
امیرکبیر
علم و صنعت

تربیت مدرس

خواجه نصیر

البته یوسف جان اینا خودشون توی گرایشای ارشد تقسیم بندیاشون متفاوته.
مثلا در مورد مخابرات که من میدونم مخابرات میدان اول تهران بعد علم و صنعت بعد بقیه هستش

بالا