تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

iran eng2

عضو جدید
سلام :gol:
هر چی تو انترنت گشتم :w10: یک توضیح درست و حسابی در مورد گرایش های الکترونیک ندیدم !!!! لطفا یکی توضیح بده گرایش های" افزاره ها ی میکرو و نانو الکترونیک" و " الکترونیک دیجیتال "و "مدارهای مجتمع الکترونیک" چه فرقی با هم دارند ؟ اگه امکان داره واحد های که باید بگذرونیم هم بگید .

gebalag

عضو جدید
سلام دوستان خواهشا به سوال من جواب بدید خیلی حیاتیه

کنکور دانشگاه آزاد 7 و 8 و 9 خرداد هست
سوال من اینه دقیقا برقی ها چه روزی کنکور میدن پنج شنبه یا جمعه ؟ صبح یا عصر؟

بچه ها میدونید که وقت زیاد نیست
میشه خواهش کنم هرکی میدونه به این سوال من جواب بده...
این که شبانه بزنم پشیمون شم انصراف بدم میتونم تو کنکور همون سال شرکت کنم? و این انصراف کی مجازه یعنی همون شهریور هم میشه?
این موضوع تو دفترچه اومده که میتونم یا نه??
واقعا ممنون میشم کسی جواب بده

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها میدونید که وقت زیاد نیست
میشه خواهش کنم هرکی میدونه به این سوال من جواب بده...
این که شبانه بزنم پشیمون شم انصراف بدم میتونم تو کنکور همون سال شرکت کنم? و این انصراف کی مجازه یعنی همون شهریور هم میشه?
این موضوع تو دفترچه اومده که میتونم یا نه??
واقعا ممنون میشم کسی جواب بده
چیزی ک من میدونم اینه ک اصلا قرار نیس به جایی اعلام کنید ک من نمیام انصراف میدم. وقتی ثبت نام نمیکنید ب منزله ی انصراف هستش. و اینکه قطعا میتونید دوباره کنکوربدید. حتی اگ برید یونی هم باز میتونید همون سال کنکور بدید و چنج کنید یونیتونو بعد از قبولی در رشته یا یونی بهتر

iranidaughter

عضو جدید
سلام
من بیش از 50 صفحه از این تاپیک رو خوندم و به خیلی از سوالاتم پاسخ داده شد. مرسی از دوستان.
اما بعضی ها هم رتبه های خوبی نیاوردن امسال. خود من اونقدر نخونده بودم و امیدم به سال بعده. اما خب امسالم اگه جای خوبی باشه میرم. می دونید پشت کنکور موندن خیلی حس وقت تلف کنی داره. آدم حس می کنه این درس خوندن اصلا طوری نیست که به ارتقای سطح علمی ات کمک کنه. توانمندی مهندسی که عمرا!!!
به خاطر همین دارم به دانشگاه های سطح2 و... فک می کنم. بحث های اینجا بیشتر سر رتبه بندی دانشگاه های درجه یک بود.
اگه کسی از دوستان از دانشگاه های دیگه اطلاعی داره خیلی زود بهمون بگه که کمکمون کنه واسه انتخاب رشته.
مثلا اصفهان /یزد /رجایی /ص بابل/شاهد/امام خمینی قزوین/زنجان/بیرجند/سهند
بچه ها اینا واقعا چه جورین؟ من اطلاعی ندارم. یا اینکه شیراز بهتره یا ص شیراز؟
لطفا گرایش ها و زیرگرایش های مختلف رو بگین.
البته بگم با همه مسائل بالا بازم سطح یونی واسم مهمه. اینطور نیست بخوام به هر قیمتی ارشد بگیرم.

خود من سمنان خوندم. اینجا قدرت خوبه (پروفسور امجدی رو داریم و بقیه هم خوبن) الک هم خوبه (دکتر اروجی نویسنده کتاب تکنیک پالس اینجاس که واقعا خوبه) مخابرات هم تقریبا بد نیست. خودم مخابراتی ام. میگن سیستم بهتر از میدانه ولی به نظرم اونقدر فرقش نیست. کنترل هم داغوووونه :D اصن فکرش رو نکنید. ما کنترل خطی هم یاد نگرفتیم هیچی!!! مهندسی پزشکی هم تعریف نداره. یه استاد خوب هست که زیاد وقت نمیذاره واسه دانشجوهاش تا جاییه که من اطلاع دارم.
تو ارشد استاد راهنما خیلی مهمه. اگه کسی سوالی داشت بگه. من می تونم فیلد کاری هر استاد رو براتون بگم.
دوستان خیلی لطف می کنید اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه بذارید.

آخرین ویرایش:

iranidaughter

عضو جدید
یه سوال
چطور باید مشخص کنیم که می خواهیم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنیم؟؟؟ همین که میگن رتبه یک سوم میشه.

sogand.m

عضو جدید
سلام
من بیش از 50 صفحه از این تاپیک رو خوندم و به خیلی از سوالاتم پاسخ داده شد. مرسی از دوستان.
اما بعضی ها هم رتبه های خوبی نیاوردن امسال. خود من اونقدر نخونده بودم و امیدم به سال بعده. اما خب امسالم اگه جای خوبی باشه میرم. می دونید پشت کنکور موندن خیلی حس وقت تلف کنی داره. آدم حس می کنه این درس خوندن اصلا طوری نیست که به ارتقای سطح علمی ات کمک کنه. توانمندی مهندسی که عمرا!!!
به خاطر همین دارم به دانشگاه های سطح2 و... فک می کنم. بحث های اینجا بیشتر سر رتبه بندی دانشگاه های درجه یک بود.
اگه کسی از دوستان از دانشگاه های دیگه اطلاعی داره خیلی زود بهمون بگه که کمکمون کنه واسه انتخاب رشته.
البته بگم با همه مسائل بالا بازم سطح یونی واسم مهمه. اینطور نیست بخوام به هر قیمتی ارشد بگیرم.

خود من سمنان خوندم. اینجا قدرت خوبه (پروفسور امجدی رو داریم و بقیه هم خوبن) الک هم خوبه (دکتر اروجی نویسنده کتاب تکنیک پالس اینجاس که واقعا خوبه) مخابرات هم تقریبا بد نیست. خودم مخابراتی ام. میگن سیستم بهتر از میدانه ولی به نظرم اونقدر فرقش نیست. کنترل هم داغوووونه :D اصن فکرش رو نکنید. ما کنترل خطی هم یاد نگرفتیم هیچی!!! مهندسی پزشکی هم تعریف نداره. یه استاد خوب هست که زیاد وقت نمیذاره واسه دانشجوهاش تا جاییه که من اطلاع دارم.
تو ارشد استاد راهنما خیلی مهمه. اگه کسی سوالی داشت بگه. من می تونم فیلد کاری هر استاد رو براتون بگم.

توی این دانشگاههایی که نوشتین فقط می دونم بیرجند اصن خوب نیست و شخصا به هیچ وجه توصیه نمی کنم

چیزی ک من میدونم اینه ک اصلا قرار نیس به جایی اعلام کنید ک من نمیام انصراف میدم. وقتی ثبت نام نمیکنید ب منزله ی انصراف هستش. و اینکه قطعا میتونید دوباره کنکوربدید. حتی اگ برید یونی هم باز میتونید همون سال کنکور بدید و چنج کنید یونیتونو بعد از قبولی در رشته یا یونی بهتر
ممنون مهندس
همش میخواستم تو دفترچه پیدا کنم نمیشد...
به هر حال منم انتخاب رشته کردم...
امیدوارم اون چی که خوبه واسه همه پیش بیاد....

یه سوال
چطور باید مشخص کنیم که می خواهیم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنیم؟؟؟ همین که میگن رتبه یک سوم میشه.
چیزی نبود تو مسیر ...نه گزینه ای نه چیزی ...
فکر کنم همون که باید دانشگاه اینترنتی تا 6 مرداد اعلام کنه بهشون کفایت میکنه

agarin

عضو جدید
سمنان - صنعتی بابل - شاهرود ( مخابرات و الکترونیک)

کدومو اول بزنم (ساکن مشهدم)؟؟

:cry::cry:

jeneral_dj

عضو جدید
بین سمنان و شاهرود که قطعا شاهرود ، من لیسانس شاهرود بودم ، شهر به نسبت خوبیه ، هزینه زندگی توش زیاد نیست ، دانشگاه بدی نیست ، در زمینه پردازش سیگنال و صوت و تصویر فوق العاده قوی هست ولی مخابراتش چنگی به دل نمیزنه ، البته یه استاد جدید آورده که استاد خوبیه!!

iran eng2

عضو جدید
سلام
سطح علمی شاهرود بالا تره یا سمنان؟
اب و هوای سمنان خیلی گرمه؟
امکانات دانشگاه چه طوریه؟

iran eng2

عضو جدید
سلام

سلام

iran eng2

عضو جدید
هر چی تو انترنت گشتم :w10: یک توضیح درست و حسابی در مورد گرایش های الکترونیک ندیدم !!!! لطفا یکی توضیح بده گرایش های" افزاره ها ی میکرو و نانو الکترونیک" و " الکترونیک دیجیتال "و "مدارهای مجتمع الکترونیک" چه فرقی با هم دارند ؟ اگه امکان داره واحد های که باید بگذرونیم هم بگید .

agarin

عضو جدید

یک سرچ تو اینترنت بزنی خیلی در مورد این گرایش ها توضیح داده.

mekanikal

عضو جدید
بچه ها خواهشا راهنمایی کنین وقت زیادی نمونده
با رتبه 750 قدرت،کجاها رو احتمالش هست بیارم؟مخصوصا بین دانشگاه های مختلف تهران و اصفهان

agarin

عضو جدید
بچه ها خواهشا راهنمایی کنین وقت زیادی نمونده
با رتبه 750 قدرت،کجاها رو احتمالش هست بیارم؟مخصوصا بین دانشگاه های مختلف تهران و اصفهان

شاهد و شهید رجایی تهران شاید بیارید.
من تو سایت های مختلف که دیدم حوالی رتبه شما بیشتر احتمال قبولی در این دو دانشگاه بود.
بقیه دانشگاه ها رو اطلاع ندارم.

xaviesta

عضو جدید
سلام دوستان

با رتبه 2500 قدرت کجاها رو روزانه میشه اورد؟ اصن میشه اورد یا ن؟ :دی
گرایش سیستم قدرت

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا با سلامتی
ولی آخرش قزوینم میزدین هیچ جا نشد قزوین میشد دیگه. ولی بازم لابد خودتون اینطوری صلاح دیدید. موفق باشید.

سلامت باشی زهرا خانوم....راستش قزوین واقعا برام سخته....اگه هر روز بیام و برم باید روزی 15 تومن کرایه ماشین بدم

که اصلا برام جالب نیست...و با توجه وضعیت اقتصادیم....اصلا به صرفه نیست..وگرنه خودمم دوس داشتم بیام شهر شما

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال داشتم
این دانشگاه تهران (محل تحصیل در پردیس فارابی قم) که تو دفترچه هستش و تو قسمت روزانه ها....باید شهریه براش پرداخت کنیم؟

خودم جایی خوندم که چون روزانست پولی پرداخت نمیشه اما الان دوستم به شک انداخت منو ...
اگه می دونید ممنون میشم جواب بدید:gol:

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال داشتم
این دانشگاه تهران (محل تحصیل در پردیس فارابی قم) که تو دفترچه هستش و تو قسمت روزانه ها....باید شهریه براش پرداخت کنیم؟

خودم جایی خوندم که چون روزانست پولی پرداخت نمیشه اما الان دوستم به شک انداخت منو ...
اگه می دونید ممنون میشم جواب بدید:gol:
اگه تو ردیف اول نوشته روزانه شهریه نداره

agarin

عضو جدید

مهندسی برق شاخه‌ی الکترونیک دارای گرایش¬هاي طراحی آنالوگ، مدارهای دیجیتال، ادوات میکرو و نانوالکترونیک است.
طراحی آنالوگ، گرایشی است که در گذشته‌ی نه چندان دور به عنوان نمادی برای یک مهندس الکترونیک بوده است. به گونه‌ای که وقتی نامی از مهندس الکترونیک برده می‌شد، مدارات الکترونیکی آنالوگ شامل سلف، خازن، مقاومت و تقویت کننده‌های عملیاتی در ذهن تداعی می‌شد. امروزه این شاخه از مهندسی الکترونیک با حفظ کاربری خود در طراحی مدارهای آنالوگ برای استفاده در وسایل خانگی، سیستم‌های ارتباطی و پروژه‌های عمدتاً تجاری به تدریج شاخص بودن خود را از دست می‌دهد. برتری ویژه‌ی سیستم‌های دیجیتال بر آنالوگ، امروزه باعث شده تمایل بسیاری برای طراحی بر پایه‌ی سیستم‌های دیجیتال به‌وجود آید و اگر این عصر را عصر دیجیتال بگوییم، سخنی به گزافه نگفته‌ایم. مهندس برق در شاخه‌ی الکترونیک دیجیتال در کنار مهندسین مخابرات در انجام پروژه‌های مخابراتی و پیاده‌سازی بهینه‌ی طرح‌های مخابراتی نقش عمده‌ای ایفا می‌کند. طراحی بردهای FPGA، طراحی بردهای کنترلی با استفاده از میکروکنترلرهای عمومی یا خاص از جمله فعالیت‌هایی است که در تخصص این گرایش است. علاوه بر کاربردهای نظامی، با توجه به دیجیتالی شدن اکثر وسایلی که به صورت روزمره با آن ها سروکار داریم، نیاز ویژه‌ای در کشور به مهندسین توانا در این زمینه دیده می‌شود. گرایش ادوات میکرو – نانو الکترونیک از گرایش‌های نو ظهور است که بحث‌های آن در مرزهای دانش واقع است. بیشتر فعالیت‌ها در این زمینه در کشور جنبه‌ی تحقیقاتی دارد و از اهداف تاسیس چنین گرایشی در کشور نیز رشد علمی و پرورش نسلی از دانشمندان متخصص در زمینه ی تکنولوژی‌های نانو است. این گرایش در حال حاضر در برخی دانشگاه‌های مطرح کشور از جمله دانشگاه شریف و دانشگاه تهران ارائه می‌شود و فعالیت‌های تحقیقاتی آن به آزمایشگاه‌های موجود در این دانشگاه‌ها محدود است.

در صفحه 7 همین تایپیک دروس را نوشته.

آخرین ویرایش:

qmars10

عضو جدید
رفقا من که نه ریالمو دارم الان ونه کد رهگیری وسریال ثبت نام لاید چه کنم .چون الن شهرستانم ومدارک دم دستم نیست

iranidaughter

عضو جدید
سمنان - صنعتی بابل - شاهرود ( مخابرات و الکترونیک)

کدومو اول بزنم (ساکن مشهدم)؟؟

:cry::cry:

فک نکنم فرقی بین سمنان و شاهرود باشه. شاهرود آب و هواش بهتره. سمنان امنیتش. من سمنان بودم الکش خوبه (دیوایس خوبه/ دیجیتال نه/ پردازش تصویرم بدنیست) مخابراتشم میشه گفت خوبه. استادای مخابرات خیلی مهربون و خوش اخلاقن:biggrin:هم سیستم هم میدان! (جدا واسه من ملاکه) خودم اگه بتونم جای بهتری برم میرم. درباره بابل اطلاعی ندارم اگه کسی بگه ممنون میشم.

iranidaughter

عضو جدید
سلام

فک نکنم فرقی بین سمنان و شاهرود باشه. شاهرود آب و هواش بهتره. سمنان امنیتش. من سمنان بودم الکش خوبه (دیوایس خوبه/ دیجیتال نه/ پردازش تصویرم بدنیست) مخابراتشم میشه گفت خوبه. استادای مخابرات خیلی مهربون و خوش اخلاقن:biggrin:هم سیستم هم میدان! (جدا واسه من ملاکه) خودم اگه بتونم جای بهتری برم میرم. درباره بابل اطلاعی ندارم اگه کسی بگه ممنون میشم.

سمنان امکانات خاصی نداره. آز مایکروویو تازه تاسیس شده.
آز میکرونانو داریم که نمی دونم چیکار می کنن توش؟!! و چیزای عادی. پردازش خط اینحا زیاد کارشده و یه دفتر خاص داره.
خوابگاه واسه ارشدا هست. غذا هم مث همه حاست.
سمنان گرمه. آب و هوای شاهرود خیلی بهتره. ولی ما 20 سال زندگی کردیم هنوز زنده ایم:D
موفق باشید.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
يرو انتشار دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد ناپيوسته) سال 1394 و همچنين اطلاعيه اصلاحيات مورخ 1394/02/28 اين سازمان، بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ متقاضيان آزمون مزبور مي‌رساند، با توجه به اعلام رشته محل‌هاي جديد تحصيلي و همچنين اصلاحات اعلام شده در خصوص برخي از رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي آزمون فوق‌الذكر و به منظور مساعدت براي درج كدرشته‌ محل‌هاي انتخابي، مقرر گرديد به داوطلبان ذيربط اجازه داده شود تا پايان روز يكشنبه مورخ 94/03/03 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند. لذا متقاضيان لازم است براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي مربوط و همچنين كدرشته محل‌هاي تحصيلي اطلاعيه مورخ 94/02/28 و اين اطلاعيه، نسبت به ثبت اولويت‌هاي انتخابي خود، حداكثر تا پايان روز يكشنبه مورخ 1394/03/03 منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل و كدپيگيري دريافت نموده‌اند نيز، در صورت تمايل و با توجه به مندرجات اين اطلاعيه، مي‌توانند نسبت به ويرايش اولويت‌هاي انتخابي خود تا تاريخ فوق‌الذكر اقدام نمايند.

iranidaughter

عضو جدید
یه سوال

چیزی نبود تو مسیر ...نه گزینه ای نه چیزی ...
فکر کنم همون که باید دانشگاه اینترنتی تا 6 مرداد اعلام کنه بهشون کفایت میکنه

الان دفترچه رو دیدم فرم صفحه 272 رو باید تا سه هفته قبل از 6مرداد پرکنی بدی دفتر استعداد درخشان. فقط من یه مشکل دارم. اگه شهریور فارغل شم نمیتونم امسال از سهمیه م استفاده کنم؟؟؟ شنیدم سال بعد کلا لغو میشه این سهمیه ها!!!

بالا