تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

tutia.p

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی هست که رتبش بین 900 تا 1000 الکترونیک شده باشه؟ میخوام ترازشو بدونم ضروریه ممنون میشم.

Devilinator

عضو جدید
امیرکبیری هست اینجا آیا؟حرفی که نوشتن به روزانه ها ترم اول خوابگاه نمیدن درسته آیا؟یکم بروبچ راجع به سکونت تو تهران و هزینه هاش حرف بزنیم

منم تو اینترنت دیدم یکی گفته بود به ترم یک خابگاه نمیدن , ولی پارسال دو تا از دوستام روزانه یکی میدان یکی هم میکرو , هردو از ترم اول خابگاه بودن .

Devilinator

عضو جدید
بچه ها اینجا کسی هست که رتبش بین 900 تا 1000 الکترونیک شده باشه؟ میخوام ترازشو بدونم ضروریه ممنون میشم.

تو همین انجمن یه تاپیکی بچه ها زدن که کارنامه های بچه های همین جا رو گذاشتن . الک ۹۷۰ چشمم خورده بود.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان.
دوستان بین مخابرات میدان دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه شیراز کدوم رو اول بزنم؟
دانشگاه شهید بهشتی یدونه دانشیار و 3 دونه استادیار داره :دی
دانشگاه شیراز دو تا استاد تمام و 5 تا استادیار داره

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی زهرا جان

چطوری انتخاب رشته کنم غیرانتفاعی نمی خوام
کاش سال قبل شبانه زده بودم یا حداقل دانشگاه های پایین و زده بودم واسه روزانه الان قبول شده بودم
خاهش
خط اخرو نفهمیدم راستش چی گفتید

ولی چطوری که باید اول بدونی چی میخای کجا ها میخای و میری فعلا اینا مشخص باشه
بعد ترتیبش بر اساس میل خودتون و ترجیحتون حالا ممکنه فاصله باشه سطح علمی اینا مرتب بشه

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان.
دوستان بین مخابرات میدان دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه شیراز کدوم رو اول بزنم؟
به نظرم شهید بهشتی
چون اولن تو تهران دسترسی به دانشگاهای مادر و کتابخونه ها و ازمایشگاهاشون دارید و حتی اساتید و دانشجویان
بعدم موقعیت های شغلی تو تهران
بعدم اینکه به شما نزدیک تره و رفت و امد راحت تره
بعد اینکه برای دکترا امکان اینکه یه یونی بهتر تو همون تهران اکسپت بشید هستش

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم شهید بهشتی
چون اولن تو تهران دسترسی به دانشگاهای مادر و کتابخونه ها و ازمایشگاهاشون دارید و حتی اساتید و دانشجویان
بعدم موقعیت های شغلی تو تهران
بعدم اینکه به شما نزدیک تره و رفت و امد راحت تره
بعد اینکه برای دکترا امکان اینکه یه یونی بهتر تو همون تهران اکسپت بشید هستش
موافقم مهندس زهرا

elecfa1992

عضو جدید
سلام به همه عزیزان.
شک نکن شیراز!قطب مخابراته مثل اینکه!شهید بهشتی کلا فازش معلوم نیست چیه...هرکی میره بعد دو ترم انتقالی میگیره

endoftime

عضو جدید
راسته که اساتید دانشگاه شاهد خیلی اذیت میکنن؟! اینو یکی از دانشجو های دانشگاه شاهد میگفت
بنظرتون ار لحاظ سطح علمی از صنعتی بابل بهتره؟!

va.hid

عضو جدید
بچه ها ترتیب ۱۰ - ۱۲ دانشگاه اول کنترل و پزشکی چطوریه؟

در کنترل:اول تهران و بعد خواجه نصیر(فقط تو کنترل خواجه اینقدر بالاست) صنعتی شریف امیر کبیر تربیت مدرس علم وصنبعت (البته تربیت و علم طبق تحقیقات من به هم نزدیکن)شهید بهشتی البته تو شهرستان مثل صنعتی اصفهان و شیراز از بهشتی کمی بهتر هستند ولی چون تو تهران امکان کار بیشتر و دسترسی به سایر دانشگاهها وجود داره معمولا بالاتر قرار میگیره.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
شک نکن شیراز!قطب مخابراته مثل اینکه!شهید بهشتی کلا فازش معلوم نیست چیه...هرکی میره بعد دو ترم انتقالی میگیره

آخه قطب مخابرات چیه؟ کدوم گرایش؟ این مهمه.
مثلا قطب مخابرات سیستم شریفه
قطب مخابرات میدان تهرانه فکر میکنم و علم و صنعتم جزو شاخ های مخابرات میدانه

تا اونجاییکه من میدونم مخابرات سیستم شیراز خیلی قویه

m6788

عضو جدید
سلام سر دوراهی موندم دوتا سوال میدان یا سیستم ؟(میگن بازاره کار میدان بهتره ولی سیستم برای اپلای بهتره من دوتاشو خوشم میاد)
بعد بین علم وصنعت و خواجه و تربیت مدرس توی هم میدان هم سیستم ترتیبشون چجوریه؟(قضیه علم و صنعت چیه میگن خیلی عذاب میدن یه سریم میگن جوش سیاسیه)

llvll.asoud

کاربر ممتاز

دانشگاه شیراز تنها دانشگاهیه توی کشور که توی مقطع دکترا فقز مخابرات پذیرش میکنه. ولی خب تهران بودن فکر میکنم مزایایی داشته باشه که در شیراز نیستش! نمیدونم والا.بحثم روی مخابرات میدانشه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام سر دوراهی موندم دوتا سوال میدان یا سیستم ؟(میگن بازاره کار میدان بهتره ولی سیستم برای اپلای بهتره من دوتاشو خوشم میاد)
بعد بین علم وصنعت و خواجه و تربیت مدرس توی هم میدان هم سیستم ترتیبشون چجوریه؟(قضیه علم و صنعت چیه میگن خیلی عذاب میدن یه سریم میگن جوش سیاسیه)

خیلی جالبه من کاملا عکس صحبت های شمارو شنیدم که میگن سیستم بازار کارش بهتره. تنوع کاری توی مخابرات سیستم بیشتره دست آدم بازتره.
مخابرات میدان هم بازار کارش خوبه ولی خب درساش سخت تره.
اگه نگاه کرده باشید اساتید مخابرات میدان علم و صنعت اکثرا سن بالا هستن.بالای 60 واسه همین حوصله درس دادن ندارن :دی
تربیت مدرس از لحاظ پرشدن و اعتبار فکر کنم از خواجه بهتر باشه ولی فکر کنم دو سه تا استاد بیشتر نداشته باشه در زمینه میدان. ولی من آمار اساتید خواجه نصیرو درآوردم یدونه استاد تمام سه تا دانشیار و 5 تا استادیار داره.
دقیق یادم نمیاد ولی زمانیکه مایکروویو داشتم توی دانشگاه استادمون میگفت تجهیزات آزمایشگاه مخابرات میدانی سه دانشگاه مجهزتر و بروز تره.یکیش دانشگاه تهران یکیش خواجه نصیر و سومی دانشگاه ارومیه

fgh.rze

عضو جدید
دوستان قدرتی میشه راهنماییم کنید؟
من انتخاب رشتمو به این ترتیب زدم
چمران، مدیریت انرژی شهید بهشتی، تربیت دبیر شهید رجایی، صنعتی بابل،گیلان، بوعلی، قزوین، زنجان، رازی، شاهرود، سمنان، کاشان، یزد، باهنر کرمان، اراک، ارومیه و ...
به نظرتون ترتیبش خوبه؟ نظرتون در مورد تربیت دبیر شهید رجایی چیه؟ دانشگاه خوبیه؟:surprised:

elecfa1992

عضو جدید
آخه قطب مخابرات چیه؟ کدوم گرایش؟ این مهمه.
مثلا قطب مخابرات سیستم شریفه
قطب مخابرات میدان تهرانه فکر میکنم و علم و صنعتم جزو شاخ های مخابرات میدانه

تا اونجاییکه من میدونم مخابرات سیستم شیراز خیلی قویه
نه دوست من ی سو تفاهم شد!منظورم دانشگاه شیراز نبود منظورم شهر شیراز بود...اون که معلومه و واضحه از نظر آکادمیک شریف خیلی قویه و تهران هم شهر صنعتیه ولی شهر شیراز از نظر صنعت مخابرات قویه

sadegh tel

عضو جدید
سلام به همه مهندسا
من خیلی از این نحوه ی گزینش رشته های مصاحبه دار متوجه نشده ام . اون چیزی که متوجه شدم به این صورته که:
بعد از یک هفته پس از انتخاب رشته اسامی اونایی که رتبه لازم رو برا مصاحبه دارند رو اعلام میکنند بعد یک عده ای توی مصاحبه قبول میشن . سولی که اینجا مطرحه اینه که به شخص گفته میشه که تو در مصاحبه قبول شدی یا نه؟
سوال دیگه ای که مطرحه اینه که ایا وقتی در مصاحبه قبول میشوی رشته ی مورد مصاحبه از نظر سیستم گزینش سازمان سنجش مثل یک رشته عادی دیده می شود ؟ {منظورم این است که سیستم گزینش اگر رشته مورد مصاحبه را پذیرفت دیگر رشته های بعد ان را نمی بیند ؟؟}

EECi

مدیر بازنشسته
سلام به همه مهندسا
من خیلی از این نحوه ی گزینش رشته های مصاحبه دار متوجه نشده ام . اون چیزی که متوجه شدم به این صورته که:
بعد از یک هفته پس از انتخاب رشته اسامی اونایی که رتبه لازم رو برا مصاحبه دارند رو اعلام میکنند بعد یک عده ای توی مصاحبه قبول میشن . سولی که اینجا مطرحه اینه که به شخص گفته میشه که تو در مصاحبه قبول شدی یا نه؟
سوال دیگه ای که مطرحه اینه که ایا وقتی در مصاحبه قبول میشوی رشته ی مورد مصاحبه از نظر سیستم گزینش سازمان سنجش مثل یک رشته عادی دیده می شود ؟ {منظورم این است که سیستم گزینش اگر رشته مورد مصاحبه را پذیرفت دیگر رشته های بعد ان را نمی بیند ؟؟}
سلام دوست خوبم

نه چیزی در این مورد گفته نمیشه

در مورد سوال دومتون بله همینطوره . اگه از مصاحبه قبول بشید ؛ انتخاب های بعد از رشته مصاحبه دار خونده نمیشه . البته ممکنه انتخابی قبلتر از اون رشته مصاحبه دار حتی قبول بشید در اینصورت کامپیوتر دیگه جلوتر نمیره دوباره

tutia.p

عضو جدید
بچه ها ایا تراز 4500 الک رتبش 700 میشه؟! یا بیشتر یا کمتر؟! با توجه به اینکه یکی از دوستان که ترازش 4028 بوده رتبش 956 شده.

AMIRRRRRRRR

عضو جدید
سلام دوستان,وقت انتخاب رشته هست گفتم یه توضیحی در مورد الکترونیک دانشگاه های خواجه-علم و صنعت و تربیت مدرس بدم.
اول تربیت مدرس:شدیدا توصیه میکنم که اگر از دروس الک3 و مدار مخابراتی خوشتون نمیاد این دانشگاه رو انتخاب نکنید!! اگر به سایت مدرس سر بزنید این اساتید یعنی(دکتر نبوی-سعیدی و جان نثاری)در زمینه مدارمجتمع فرکانس بالا(RFIC) و مبدل های داده(A/D) و طراحی مدارات مجتمع آنالوگ فعالیت میکنند که این زمینه ها به شدت وابسته به علاقه ی شما به دروس الک3 و مدارمخابراتی هست.یه چیز جالب در مدرس اینه که یه استاد کلا میگه من دانشجو حوصله ندارم بردارم!!مثل دکتر لطفی زاده(که ایشون چندین ساله دیگه دانشجو نمیگیرن و فقط درس ارایه می کنند) که پردازش سیگنال کار می کنند و اگر این زمینه رو دوست داشته باشید میرید و با نبود استاد مواجه میشید!! دکتر کبیر هم در زمینه ی شناسایی آماری و الگو کار می کنند و چون بیشتر دانشجو ها با این پیش زمینه که میریم و کارای پردازشی انجام میدیم میان اینجا و ناامید میشن.(یعنی اگر دکتر کبیر ظرفیت دانشجوش پر شه شما به اجبار باید برید با یه استاد دیگه و زمینه کاری که دوست ندارید کار کنید که این خیلی بده)
خواجه نصیر:این دانشگاه چون استاد زیاد داره بنابراین زمینه های متنوع میتونید کار کنید.پردازش تصویر-FPGA-میکرو و ... بنابر این اگر به این موضوعات علاقه مندید این دانشگاه گزینه مناسبی هست.همچنین در این دانشگاه دکتر شمسی و احسانیان در زمینه RFIC و A/D و .. ها کار میکنند که همون آنالوگ میشه(علاقه به دروس الک3 و مدارمخابراتی) همچنین دکتر سوداگر و آسمانی در یه زمینه بسیار نو و جذاب طراحی مدارهای قابل کشت در بدن کار می کنند که ترکیبی از الکترونیک و مهندسی پزشکی هست.
علم و صنعت:اساتید آنالوگ(مدار مجتمع):دکتر ابریشمی-ازهری-یاوند حسنی که از بین اینا دکتر ابریشمی از همه بهترن بعدش دکتر یاوندحسنی و در آخر دکتر ازهری
در زمینه دیجتال به نظرم این دانشگاه بسیار خوب و اساتیدش زیاد و همچنین در موضوعات بسیار متنوع کار می کنند از FPGA بگیر تا میکرو و پردازش تصویر وخیلی چیزای دیگه
به نظر من برای اتخاب اگر دیجتال دوست دارید:علم و صنعت-خواجه و آخر مدرس(اگه شانس بیاریید با دکتر کبیر بیفتید!)
اگر آنالوگ :خواجه-مدرس و علم و صنعت

tutia.p

عضو جدید
یعنی منی که از الک 3 و مدارمخابراتی بدم میاد میتونم مثلا مدارمجتمع خواجه رو انتخاب کنم (چون دیجیتال نداره) و بعد دیجیتالی کار کنم؟

AMIRRRRRRRR

عضو جدید
خواجه نصیر جدا نکرده دیجیتال با مدار مجتمع رو و کلی 14 نفر مدار مجتمع میگیره که شامل آنالوگ و دیجیتال میشه و از این بابت جای نگرانی نیست.به جز دکتر احسانیان و شمسی بقیه دیجیتالی حساب میشن یه جورایی

AMIRRRRRRRR

عضو جدید
یه چیز دیگم اینکه من خودم میکروالکترونیک امیر کبیر می خونم.از این دانشگاه سوالی داشتین در خدمتم

AMIRRRRRRRR

عضو جدید
من خودم سال پیش با رتبه 356 میکرو شبانه قبول شدم.در مورد میکرو بگم که دکتر یاوری و دکتر معزی(ایشون تازه اومدن و فوق العاده با سواد هستند) در زمینه آنالوگ کار می کنند.دکتر شالچیان در زمینه VLSI و دکتر کاتوزیان در زمینه لیزر و دکتر غفوری فر در زمینه ادوات نیمه هادی.
اما دیجیتالش به نظرم بسیار بسیار خوبه و میرزه که آدم شبانش رو بزنه.اساتید بسیار خوبی داره با زمینه کاری متنوع.دکتر احدی(پردازش سیگنال و صوت)دکتر طاهری(شبکه و ..)دکتر معتمدی(FPGA و میکرو) دکتر فایز(بینایی ماشین-پردازش سیگنال-پردازش صوت و ... بسیار باسواد هستند ایشون)دکتر رضایی(اتوماسیون و کارای صنعتی)دکتر راعی(میکرو و اتوماسیون و ...)دکتر شریفی(میکرو و fpga)

tutia.p

عضو جدید
من خودم سال پیش با رتبه 356 میکرو شبانه قبول شدم.در مورد میکرو بگم که دکتر یاوری و دکتر معزی(ایشون تازه اومدن و فوق العاده با سواد هستند) در زمینه آنالوگ کار می کنند.دکتر شالچیان در زمینه VLSI و دکتر کاتوزیان در زمینه لیزر و دکتر غفوری فر در زمینه ادوات نیمه هادی.
اما دیجیتالش به نظرم بسیار بسیار خوبه و میرزه که آدم شبانش رو بزنه.اساتید بسیار خوبی داره با زمینه کاری متنوع.دکتر احدی(پردازش سیگنال و صوت)دکتر طاهری(شبکه و ..)دکتر معتمدی(FPGA و میکرو) دکتر فایز(بینایی ماشین-پردازش سیگنال-پردازش صوت و ... بسیار باسواد هستند ایشون)دکتر رضایی(اتوماسیون و کارای صنعتی)دکتر راعی(میکرو و اتوماسیون و ...)دکتر شریفی(میکرو و fpga)

میشه لطفا در مورد بیوالکتریکشم اگه اطلاعاتی دارید بگید مرسی.

بالا