تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

Mmshh

عضو جدید
شیراز که الکترونیک دیجیتال نداره. یعنی الک دیحیتال صنعتی اصفهان زودتر از شهیدبهشتی پر میشه؟

کلا گرایش الکترونیک رو گفتم.
نمی‌دونم والا پر شدنش چه شکلیه، شاید چون خیلیا می‌خوان تهران بخونن بهشتی زودتر پر بشه ولی از لحاظ سطح علمی یه‌کم ضعیف‌تر از اون دوتاس گویا.

greenlady

عضو جدید
سلام دوستان
شدیدا محتاج راهنماییتون هستم:cry:
بنظر شماها با رتبه 145 رمز و شبکه های مخابراتی دانشگاه تهران رو بالاتر از سیستم امیرکبیر بزنم ؟؟؟؟؟اصلا بدرد میخورن این دوتا گرایش ؟؟؟؟؟؟؟
یکی جوابمو بده ممنونش میشم

tutia.p

عضو جدید
درسته زیاد با اساتید صنعتی اصفهان حال نکردم ولی یکی از اساتید میگف مخابرات گرایش شبکه تو بورسه و خیلی بهتر از سیستمه. حتی شاکرد اولمونم که رفت سیستم پشیمون شدش که جرا شبکه رو انتخاب نکرد..

greenlady

عضو جدید
درسته زیاد با اساتید صنعتی اصفهان حال نکردم ولی یکی از اساتید میگف مخابرات گرایش شبکه تو بورسه و خیلی بهتر از سیستمه. حتی شاکرد اولمونم که رفت سیستم پشیمون شدش که جرا شبکه رو انتخاب نکرد..

وضعیت بازارکارش واسه خانوما چطوره؟؟؟؟؟؟

tutia.p

عضو جدید
اینطور که شنیدم خیلی خوبه و کلی جای پیشرفت داره. همین دوستم که میگم شاگرد اولمون بود خانم بودش دیگه ! پشیمون بود که چرا نرفته شبکه. نه اینکه سیستم بد باشه ولی شبکه میگف جذاب تر و کاربردی تره.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بروبچ بنظرتون مخابرات سیستم شاهد رو میارم روزانه اش با 1670...

یا الکترونیک شاهد روز بزنم با 1500

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
شدیدا محتاج راهنماییتون هستم:cry:
بنظر شماها با رتبه 145 رمز و شبکه های مخابراتی دانشگاه تهران رو بالاتر از سیستم امیرکبیر بزنم ؟؟؟؟؟اصلا بدرد میخورن این دوتا گرایش ؟؟؟؟؟؟؟
یکی جوابمو بده ممنونش میشم
با اساتیدی مثل آقای کهن صحبت کنید بهتر راهنماییتون می کنن.
رمز یکم ریاضیات سنگین داره یکم تحقیق کنید اگر دوس داشتید این گرایش رو انتخاب کنید. مخابرات شبکه هم یکی از زمینه هاییه که بچه های سیستم هم کار می کنن. اگر برید سیستم شاید شبکه کار کنید و شایدم یه چیز دیگه. اما اینجا محدودید که حتما شبکه کار کنید. که البته خیلی هم کاربردی و بروز هست.

sadegh tel

عضو جدید
سلام به همه مهندسا
من خیلی از این نحوه ی گزینش رشته های مصاحبه دار متوجه نشده ام . اون چیزی که متوجه شدم به این صورته که:
بعد از یک هفته پس از انتخاب رشته اسامی اونایی که رتبه لازم رو برا مصاحبه دارند رو اعلام میکنند بعد یک عده ای توی مصاحبه قبول میشن . سولی که اینجا مطرحه اینه که به شخص گفته میشه که تو در مصاحبه قبول شدی یا نه؟
سوال دیگه ای که مطرحه اینه که ایا وقتی در مصاحبه قبول میشوی رشته ی مورد مصاحبه از نظر سیستم گزینش سازمان سنجش مثل یک رشته عادی دیده می شود ؟ {منظورم این است که سیستم گزینش اگر رشته مورد مصاحبه را پذیرفت دیگر رشته های بعد ان را نمی بیند ؟؟}

hhhbak

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه واردم میخواستم از شما کمک بگیرم
در مورد رتبه دانشگاه ها چیز زیادی نمیدونم
رتبه الک من 619 و مخابرات 694 و پزشکی 611
رشته های مورد نظرم الکترونیک دیجیتال و مخابرات سیستم هست(البته زیاد رو این دوتا تعصب ندارم) راستش بین دانشگاه صنعتی اصفهان و شهید بهشتی موندم و اینکه تفاوت خواجه نصیر و امیرکبیر با دوتای قبلی چقدر هست(برای شبانه زدن)

tutia.p

عضو جدید
شما الکترونیک دیجیتال روزانه هم شهید بهشتی هم صنعتی اصفهان قبولی. اینطور که بچه ها میگن صنعتی اصفهان یکم بالاتر از شهید بهشتیه. تفاوتشون با امیرکبیر که زیاده ولی با خواجه نه .

endoftime

عضو جدید
دوستان یه سوالی واسم پیش اومده!
طبق تبصره یک بخش بورسیه و رشته های دارای شرایط خاص دفترچه اول حداکثر دو کد رشته محل از نیمه متمرکز هارو میشه انتخاب کرد
ینی نمیشه سه کد از دانشگاه مالک انتخاب کنم؟
بنظرتون با رتبه 1600 روزانه مالک میارم یا شبانشو بزنم؟

mahdi_ml

عضو جدید
دوستان من یه سوال داشتم..با گرایش الک میشه الک صنعتی رو اورد؟؟؟مثلا اگه زده باشه الک تو دفترچه میشه بااون بریم الک صنعتی؟؟
و اینکه ترتیب 10 دانشگاه اول تو الکترونیک چیا میشه حدودا!؟؟؟!

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
طبق تبصره یک بخش بورسیه و رشته های دارای شرایط خاص دفترچه اول حداکثر دو کد رشته محل از نیمه متمرکز هارو میشه انتخاب کرد

سلام اینکه اگه فکر میکنید روزانه قبول نمیشید پس یعنی شبانه رو جلوتر بزنید این کارو نکنید.
دیروز رفته بودم پارسه واسه مشاوره.مشاور بهم گفت موقع انتخاب رشته فکر کن نفر اول شدی حالا انتخاب رشته کن.گفتش هرچی انتخاب داری بنویس. شمام از صنعتی شریف شروع کن بیا پایین.به مالک رسیدی اول روزانه رو بزن بعد شبانه رو

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بروبچ بنظرتون مخابرات سیستم شاهد رو میارم روزانه اش با 1670...

یا الکترونیک شاهد روز بزنم با 1500

سعید جان دانشگاه شاهد رو نمیشه پیش بینی کرد. به کدوم علاقه داری اونو اول بزن بعدش اونیکه.

Devilinator

عضو جدید
دوستان من یه سوال داشتم..با گرایش الک میشه الک صنعتی رو اورد؟؟؟مثلا اگه زده باشه الک تو دفترچه میشه بااون بریم الک صنعتی؟؟
و اینکه ترتیب 10 دانشگاه اول تو الکترونیک چیا میشه حدودا!؟؟؟!

الکترونیک پاور مربوط به قدرت میشه , شما با رتبه الکترونیک (کد یک) میتونی مدارهای مجتمع , دیجیتال , افزاره , هسته ای پرتو , رو انتخاب کنی.

tutia.p

عضو جدید
بچه ها هسته ای جز گرایشای اصلی الکترونیکه؟ یا بین رشته ایه؟ سرفصلاش چیه؟ چرا کسی تحویلش نمیگیره؟!! :(

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بچه ها هسته ای جز گرایشای اصلی الکترونیکه؟ یا بین رشته ایه؟ سرفصلاش چیه؟ چرا کسی تحویلش نمیگیره؟!! :(

برای آشنایی بیشتر با سرفصل دروس در مقطع ارشد از لینک زیر سمت راست دو تا فایل راهنمای تحصیلات تکمیلی و سرفصل دروس رو دانلود کنید. واسه هرگرایش دروس اختیاری رو نوشته و توضیح داده
http://ee.sharif.ir/indexacademic_f.htm

agarin

عضو جدید

سلام.
این سوال واسه منم پیش اومده.
الان من مالک میتونم 2 کد رشته انتخاب کنم و طبق تبصره 4 دانشگاه شاهد هر چند تا کد رشته که خواستم؟؟؟
دانشگاه شاهد از انتخاب حداکثر 2 کد رشته مستثنی است؟؟؟؟؟؟؟؟

maryam.mm

عضو جدید
سلام دوستان شرمنده من خیلی رتبم افتضاحه

می دونم خیلی رو می خواد در مقابل شما با این رتبه های خوبتون حرف می زنم

حدود 4000:cry:

به نظرتون شبانه هیچ جا میارم؟؟؟؟؟؟؟؟

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان شرمنده من خیلی رتبم افتضاحه

می دونم خیلی رو می خواد در مقابل شما با این رتبه های خوبتون حرف می زنم

حدود 4000:cry: