بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Bita.N.Arch

عضو جدید
مشاهده پیوست 232383

این واسه سوال 98 آینه که بدیهیه گزینه 3 میشه !
اون سوال 54 افزودن حباب زا باعث کاهش مصرف آب مگه نمیشد !!

یه اینه کوچک بردار پلان رو تو یه کاغذ کوچیک بکش و چشمای ناظر رو سوراخ کن ببین چی میبینی............ گزینه 4 درسته

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من واقعا دیگه نمیدونم شماها اون سوالو با چه استدلالی میگید 4 درسته
عکسشم که گذاشتم :eek:
یه اینه کوچک بردار پلان رو تو یه کاغذ کوچیک بکش و چشمای ناظر رو سوراخ کن ببین چی میبینی............ گزینه 4 درسته

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منکه ترجیح میدم صدارو بشنوم تا اینکه از اول تا آخر به یه سخنران نگاه کنم و چیزی نشنوم
آره خب..اینم یه نظره;).....گفتم که منم استدلال خودمو گفتم.در ضمن یاد یه کنفرانس مشهور افتادم، همونی که چن سال پیش شرکت اپل بعد از سوتی آنتن موبایلش برگذار کرد. استیو جابز کنفرانس میداد(اصلا هم گردن نگرفت که آنتنشون ایرا داره!:D)علاوه بر اینکه حرف میزد یه سریم اسلاید نشون میداد که چیز خاصی نداشت.شاید تو هر اسلاید یه جمله!ملت داشتن نگا میکردن خب:smile:.
دوتا درصد نفرستادن كه اين درصداي دو تا از دوستامه كه گفتن من از گروه بپرسم
آهان....ببخشید:redface:

fzgnj

عضو جدید
Arcnew جان حق با شماست مرسي
من همش تقسيم بر ١٢ميكردم
خوشحال شدم كه ١١بوددددد
دي ي ي ي ي

Bita.N.Arch

عضو جدید
همین کارو انجام دادم
جواب میشه گزینه 3

فک کنم خودت این کارو انجام ندادی که اینو میگی!!

یه راه حل جدید. یه مکعب بردارید. و سقفش رو یه ایینه بذارید.و ببنید ناظر از شرق نمیره غرب. بابا میگه از چشم ناظر. باید نسبت به ایینه mirror شه نه نسبت به دیوار.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه راه حل جدید. یه مکعب بردارید. و سقفش رو یه ایینه بذارید.و ببنید ناظر از شرق نمیره غرب. بابا میگه از چشم ناظر. باید نسبت به ایینه mirror شه نه نسبت به دیوار.

خیلی ساده تره . سرتون رو بالا بگیرید و تجسم کنید . تصویرتون دقیقا بالای سر خودتونه نه اون طرف اتاق . گزینه ی 4 کاملا درسته

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا صحیحههههههههههههههههههههههههه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 104 گزینه 2 میشه نه 3 وقتی صدا خوب شنیده نشه تصویر به چه درد میخوره آخه!!!!!!!!!
کسی واسه این سوال منبعی پیدا نکرد؟؟؟؟؟ :(

منکه ترجیح میدم صدارو بشنوم تا اینکه از اول تا آخر به یه سخنران نگاه کنم و چیزی نشنوم

من سر جلسه استدلالم این بود که صدا رو اگه با روش غیر مستقیم ( مثل بازتاب کننده ها و غیره ) به گوش حاضرین برسونین منطقی تره تا تصویر رو غیر مستقیم براشون پخش کنن . چه از نظر هزینه چه کیفیت ارتباط وچه از نظر تمرکز برای حضار

دوستای عزیز من این پست رو چند روزه دارم تو تاپیکای مختلف میذارم...ببخشید اگه تکراریه ولی مجبورم یه بار دیگه اینجام بذارم که بحث این سوال واسه همیشه خاتمه پیدا کنه !بازم ببخشید!
سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائهمقالات، اجرای برنامه های هنری و… طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعدادصندلی ها و مخروط دید می باشد. سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و… که مربوط به سالن های نمایش میباشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز بایدبه گونه ای انتخاب شود که عایق صوت باشد. سالن دارای فضا های جانبی از جمله صحنهنمایش،اتاق پشت صحنه و… می باشد.

Aniz

عضو

بیتا جون میرور نمیشه که...پلانو از بالا به پایین نگاه میکنی...تو آینه از پایین به بالا
انگار اتاقو از پایین میبینی
دیگه نمیدونم چجوری بگم

Bita.N.Arch

عضو جدید
:biggrin: منکه این رندر شما رو فرستادم برا سنجش
اگه لازم باشه سقف اتاقمم آینه میکنم...

لازم نیست سقف اتاقت رو ایینه کنی. همون کاری که گفتم رو بکن و پلان رو درست مثل سوال بگیر اولین گزینه ای که حذف میشه 3 است.من همین الان امتحان کردم.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینارو هم از ف ب آوردم واستون

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیگه نویسنده کتاب عصر کنکاش گفته جوابش میشه آکوستیک دید نورپردازی ....بحثش تمومه خخخخخ
دوستای عزیز من این پست رو چند روزه دارم تو تاپیکای مختلف میذارم...ببخشید اگه تکراریه ولی مجبورم یه بار دیگه اینجام بذارم که بحث این سوال واسه همیشه خاتمه پیدا کنه !بازم ببخشید!
سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائهمقالات، اجرای برنامه های هنری و… طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعدادصندلی ها و مخروط دید می باشد. سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و… که مربوط به سالن های نمایش میباشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز بایدبه گونه ای انتخاب شود که عایق صوت باشد. سالن دارای فضا های جانبی از جمله صحنهنمایش،اتاق پشت صحنه و… می باشد.

elham_er

عضو جدید
بچه ها ...یکی به من بگه مگه نباید قطر لوله ها رفت و برگشت برابر باشه؟؟؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم ...
دعوا که نداریم که!
مااینجا جمع شدیم عقلامونو رو هم بذاریم به یه نتیجه ی مطلوب برسیم...

هر کس منبع موثق داره بیاید اینجا بذاره که بتونیم به یه سوال با دلیل و منطق مناسب اعتراض کنیم ...قرار نیست هر کی هر چی رو زده همون جواب باشه که !

واسه سوال 101من نظرم روی تیرگی و روشنی رنگها بود چون حس یگانگی رو با وحدت و یکنواختی یکی دونستم !در صورتیکه منظور از حس یگانگی حس برتری بوده و غلبه ی بصری یکی از رنگها بر دیگری جوابه مورده نظر بوده که درسته متاسفانه!:(

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی من الان به اون درجه ای از عرفان رسیدم که واسه آدمی که تو این عکسه حکم اعدام صادر کنم:Dمگه دستم بهش نرسه .دندونام به خرخرش کار میکنه:biggrin:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم ...
دعوا که نداریم که!

هر کس منبع موثق داره بیاید اینجا بذاره که بتونیم به یه سوال با دلیل و منطق مناسب اعتراض کنیم ...قرار نیست هر کی هر چی رو زده همون جواب باشه که !

واسه سوال 101من نظرم روی تیرگی و روشنی رنگها بود چون حس یگانگی رو با وحدت و یکنواختی یکی دونستم !در صورتیکه منظور از حس یگانگی حس برتری بوده و غلبه ی بصری یکی از رنگها بر دیگری جوابه مورده نظر بوده که درسته متاسفانه!:(

من یه بار دیگه هم اینو گفتم . توی درک مهم ترین موضوع اینه که منظور طراح سوال رو بفهمی و شبیهش فکر کنی . والا تقریبا با هر استدلالی که پیش بری یه گزینه توی جوابها وجود داره :(

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه گزینه 2 هم میتونه درست باشه
دوستای عزیزم ...
دعوا که نداریم که!

وضعیت
موضوع بسته شده است.