بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان با آرزوی قبولی شما و خودم و همه ..از اونجایی که عمق نورگیری از لبه بیرونی تراس محسوب میشه برای شما در طبقه همکف عمق نور پذیراییتون 7.80 شده.
واینکه احساس میکنم واحد 120متریتون 100 متر شده .البته منم خودم مشکل متراژ دارم و نمیدونم چقدر براشون مهمه
درست میگی مهندس عمق نورگیری زیاد شده ولی کاریش نمی شد کرد متاسفانه
و مساحت واخ ۱20 شاید من بیست دقیقه درگیر حساب کردن اون طبقه اول بودم
دقیق خودم با دیوارهای خارجی و داخلی و پاسیو 6 متری که فقط نور به اون واحد میده حساب کردم
118 متر شده.
قاعدتا مساحت نور گیر هم باید حساب بشه ولی مطمعن نیستم آیا مصححین محترم حساب میکنن
یا نه نمیدونم.
انشالله همه دوستان تالار معماری و آزمون طراحی پیروز شوند چون واقعا بچه ها معلومه خیلی زحمت کشیدن
و همچنین شما دوست عزیز امیدوارم پیروز و سر بلند باشی
وقت کردین کارتون رو کدی کنید بزارید مهندس عزیز

atusa-as

عضو جدید
نه عزیزم اجباری به این قضیه نیست
کسی که به صورت عرضی گذاشته باکس پله شو تو مقطع طولی وقتی میاد پله هاشو به صورت دید و ندید میکشه و اینو تشخیص میده
مسلما میتونه به صورت طولی رو هم رسم کنه و شمشیری و برش خورده و نخورده رسم کنه
فقط هدف تعداد پله و مقطع آسانسورو باکس پله و ووووو مهمترینش سرگیر نبودن تجاری و اینکه تو زیرزمین زیرش چه اتفاقی افتاده مهم ایناس مهندس

من یه برش از بله و اسانسور زدم یعنی کل نمره رو ازست دادم یهنی برشم عرضی بود از باکس پله

aminaminamin

عضو جدید
بعید میدونم همچین چیزی باشه چون اگه 4 طبقه باشه درز بالای 6 سانت میشه دیگه نیاز نبود که بگن حداقل درز 5سانته.

برای جلوگیری از خسارت و کاهش خرابی ناشی از ضربه ساختمانهای مجاور به یکدیگر ، بویژه در زمان وقوع زلزله ، ساختمانهایی که دارای ارتفاع بیش از 12 متر یا دارای بیش از 4 طبقه هستند ، باید به وسیله درز انقطاع از ساختمانهای مجاور جدا شوند ؛

دوستان لطفا منبع بالای 4 طبقه،12 متر،یا 5 سانت حد اقل رو ذکر کنید ممنون میشم

aminaminamin

عضو جدید
بعید میدونم همچین چیزی باشه چون اگه 4 طبقه باشه درز بالای 6 سانت میشه دیگه نیاز نبود که بگن حداقل درز 5سانته.

برای جلوگیری از خسارت و کاهش خرابی ناشی از ضربه ساختمانهای مجاور به یکدیگر ، بویژه در زمان وقوع زلزله ، ساختمانهایی که دارای ارتفاع بیش از 12 متر یا دارای بیش از 4 طبقه هستند ، باید به وسیله درز انقطاع از ساختمانهای مجاور جدا شوند ؛

لطفا منبع این موضوع رو بگید چون من یادمه پارسال که بحث مفصلی در مورد درز انقطاع بود به این جمع بندی رسیدیم که درز انقطاع یک صدم ارتفاع هستش که هر ساختمان باید یک دویستم اونو رعایت کنه.
در صفحه 23 مبحث هشتم هم اینو گفته. مبحث هشتم برای ساختمانهای بنایی هستش و ارتفاعشون هم محدود هست.

اینجا بحث مفصلی شده در موردش:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/598543-تمرین-گروهی-آزمون-طراحی-آبان-93/page5

تو مبحث 8 ناهمگنی توی یک ساختمان توی طول یا ارتفاع رو لزوم ایجاد درز انقطاع دونسته ،اصلا بحثی از ایجاد درز بین دو ساختمون نشده
صفحه 23 مبحث 8
Untitled.jpg

aminaminamin

عضو جدید
مشاهده پیوست 248756مشاهده پیوست 248757دوستان عزیز لطفا در مورد این کار هم نظر بدید
سپاس

خسته نباشی مهندس کارت خوب شده ایشالا همه با هم قبول شیم،
جدا از چیزایی که دوستان گفتن،آکس C بغل راهپله تیری که دو ستون رو به هم وصل میکنه تو راهپله پیدا میشه و از عرض مفید راهپله کم میکنه.بغل آسانسور هم همینطور

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا از چیزایی که دوستان گفتن،آکس C بغل راهپله تیری که دو ستون رو به هم وصل میکنه تو راهپله پیدا میشه و از عرض مفید راهپله کم میکنه.بغل آسانسور هم همینطور

ایشالله ممنون از توجه شما رفیق عزیز
ستون بتنی این مشکلات رو داره متاسفانه

pishgam_9999

عضو جدید
تو مبحث 8 ناهمگنی توی یک ساختمان توی طول یا ارتفاع رو لزوم ایجاد درز انقطاع دونسته ،اصلا بحثی از ایجاد درز بین دو ساختمون نشده
صفحه 23 مبحث 8
مشاهده پیوست 248905

بعد از اون موضوع نقطه گذاشته و گفته : حداقل درز انقطاع , فاصله هر طبقه ساختمان از زمین مجاور حداق باید 0.005 ارتفاع آن طبقه از روی تراز پایه باشد. ضمنا تو آیین نامه 2800 هم هستش و تو جزوه ها هم همینو گفته.

architect963

عضو جدید
دسترسی از همکف به حیاط چی میشه؟؟؟

افروغ

عضو جدید
دوستان لطفا منبع بالای 4 طبقه،12 متر،یا 5 سانت حد اقل رو ذکر کنید ممنون میشم

اگه تو گوگل بزنین "درز انقطاع برای چه ساختمانهایی ضروری است؟" هر سایتی که معرفی میشه،تو همه شون جمله منو نوشته.....یکیش ضوابط مشهد هست

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان بدون پله زدن تو زیر زمین هم میتونی نیم پارکینگ رو حل کنیم

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با عرض رمپ 3 حلش کردم بدون پله دادن
امیدوارم پله ای که تو زیر زمین دادیم باعث مردودی نشه

من هم پله ندادم فقط چون دیر متوجه شدم کارم تکمیل نشد .ولی چند تا از دوستان همین شکل تقریبا کارشون رو تکمیل کشیدن.

soheyla d

عضو جدید
فقط اگه ارتفاع پارکینگ 2.20 بشه بع عرض رمپ هم 2.5 میشه.[/QUOTE
ٍ
من هم همین کار را انجام دادم ارتفاع را 2/20 گرفتم و عرض رمپم را 2.50 ولی درست نیست که جانم- با گذشتن پوتر عرض رمپتان از 2/50 هم کمتر میشه که اشتباه وعملا از پارکینگ هیچ نمره ای فکر کنم بهمان ندن ماشین که ی وری نمیخواد حرکت کنه بیاد داخل- فکر کنم نکته طراحی امسال هم همین بود که با گفتن 3 پارکینگ همه را به شک بیاندازن و این یعنی اشتباه محض تو حل پلان.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط اگه ارتفاع پارکینگ 2.20 بشه بع عرض رمپ هم 2.5 میشه.[/QUOTE
ٍ
من هم همین کار را انجام دادم ارتفاع را 2/20 گرفتم و عرض رمپم را 2.50 ولی درست نیست که جانم- با گذشتن پوتر عرض رمپتان از 2/50 هم کمتر میشه که اشتباه وعملا از پارکینگ هیچ نمره ای فکر کنم بهمان ندن ماشین که ی وری نمیخواد حرکت کنه بیاد داخل- فکر کنم نکته طراحی امسال هم همین بود که با گفتن 3 پارکینگ همه را به شک بیاندازن و این یعنی اشتباه محض تو حل پلان.

مهندس اگه عرض رمپ را 3 میزدی همه چی حل بود
من که 3/50 گرفتم

gima

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
میشه حل زیرزمین بدون پله +همکفش رو بذارین
ممنون میشه

gima

عضو جدید
سلام دوستان
میشه حل زیرزمین بدون پارکینگ +همکفش رو بذارین
ممنون میشم

aminaminamin

عضو جدید
انجام کار تو شرایط آزمون هنره ،نه اینکه بعد آزمون بشینی پشت کامپیوتر و با خیال راحت و بدون استرس و با زمان نامحدود و و و . . . . . . . کار کردن که هنر نمیشه برا اشراق !!!!!!!!!!!!!!!!
درضمن ورودی اتاق خوابش خیلی بد جا افتاده،هم درش وسط اتاق هم وسط پذیرایی افتاده

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
انجام کار تو شرایط آزمون هنره ،نه اینکه بعد آزمون بشینی پشت کامپیوتر و با خیال راحت و بدون استرس و با زمان نامحدود و و و . . . . . . . کار کردن که هنر نمیشه برا اشراق !!!!!!!!!!!!!!!!
منم قبول دارم
ایکاش زیر زمین رو می‌دیدیم ببینیم چکار کرده!!!
دوستان با خرید گروهی موافقین؟؟

honaramuz

عضو جدید

کاملا صحیح می فرمایید...

honaramuz

عضو جدید
بله به خاطر همین فضایی برای لابی من خودم یه کارایی تو طرحم ایجاد کردم که تو فضاهای دیگه تاثیر گزار بود و .....

هرچند تا قبل از نتایج حاصلی جزء اعصاب خورد کردن نیست ....ولی در هرحال موافقم.....اینکه پله در زیر زمین نتیجه مردود شدن باشه از نظر منطقی درست نیست .چون در امتحانات قبلی با همچین کدهایی، ندادن پله و استفاده نکردن از زیر تجاری منجر به مردودی شد.با تمام این تفاسیر هر چیزی برای نتیجه از این امتحان خارج از تصور نیست....

وضعیت
موضوع بسته شده است.