بررسی آزمون اسکیس 93 | نگارخانه نور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

NegR.s

عضو جدید
از نظر من چون تو خرد اقلیم پارک بود اقلیم زیاد مهم نبود
مثلن فین کاشان تو کاشان کاملن بازه
من همین تهرانو انتخاب کردم
بعدم ی "و ا... نور السماوات و الارض"
نوشتم
بعد تقدس نورو ...بود
ی ایده هم کش رفته بودم تو ورکشاپ ک خرده شیشه میزاری طیف نوری ایجاد میشه رو کف گالری و این جور چیزی
ولی مدرک زیاد خاسته بودن
دو پلان برش نما دو پرس
ک خوبیه کارم این بود ک همش کامل بودم
ایول ...موفق باشی معین جان ;)
انشاله 1درصد خوب میگیره کارت مهندس :)

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته كه اسون تر بود ولي مدارك بيشتري مي خواست و ايده مي خواست. سال قبل فقط بايد دقت مي كردي كه حرم رو قاب كني و از اتوبان ديده شه. البته سال قبل خيلي سخت بودا. از نظر ايده ميكم :) من كه بلان طبقات رو نرسيدم. نمام هم يكم زشت شد :) به نظرم مدارك زياد مي خواست. توي كلاسي كه من بودم خيييييليا نرسيدن.
من منظر هم دادمو الان اومدم. موضوع باغ ايراني بود كه كسايي كه دورم نشسته بودن همه خيلي خوب بودن من نا اميد شدم :(

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسته كه اسون تر بود ولي مدارك بيشتري مي خواست و ايده مي خواست. سال قبل فقط بايد دقت مي كردي كه حرم رو قاب كني و از اتوبان ديده شه. البته سال قبل خيلي سخت بودا. از نظر ايده ميكم :) من كه بلان طبقات رو نرسيدم. نمام هم يكم زشت شد :) به نظرم مدارك زياد مي خواست. توي كلاسي كه من بودم خيييييليا نرسيدن.
من منظر هم دادمو الان اومدم. موضوع باغ ايراني بود كه كسايي كه دورم نشسته بودن همه خيلي خوب بودن من نا اميد شدم :(

موضوع منظر رو دقیق تر میگی نیکی جان؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا همين كه نيكي گفتتعداد مدارك زياد بود
دقيقا عين موضوع سراي محله
اون سال هركس تمام مداركا كشيده بود حتي به صورت مدادي بدون هيچ راندو نمره خوبي گرفته بود
امسال هم فكر كنم همين باشه

اميدوارم همه نتيجه دلخواهشونا بگيرن

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع منظر رو دقیق تر میگی نیکی جان؟
دقيق دقيق يادم نيست ولي : باغي ايراني و كوشك طبق يه شعر ٣ خطي فردوسي در زميني ٢ هكتاري طراحي كنيذ كه شمال جاده شرق به غرب بين شهري قرار داره و شمالش كوه است. سايت با مقياس ١/١٠٠٠ قسمتي لز سايت به مقياس ١/٥٠٠ برش به مقياس ١/٥٠٠ كلي perspective از نقاط مختلف. يه دونه ايزومتريك. خلاصه اينكه مدارك فوق العاده زيادي مي خواست. همه اينا توي ٢ مقوا ٣٥*٥٠

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از بچه ها با فن 18 و زبان 40 رتبه 500 اورده بود
اما من با زبان 2 و فن 45 رتبه ام شده 1500
چرا زبان انقد تاثیر داره
تازه تارخشم از من که 48 زدم خیلی کمتر بود:cry:

lansamwell

عضو جدید
من با تمام افتخارات از گردونه رقابتها حذف شدم تنها خوبی آزمون دیدن بچه های باشگاه بود و دوستای قدیمی بودو یه تجربه شاید برای سال بعد اگه عمری باشه
یه چن روز استراحت بعد میرم زبان بخونم ایشالا اونایی که حقشونه مثل مهدی( که هم تئوریش خوب بود هم اسکیسش چون کنار دست خودم بود) به چیزی که استحقاقشو دارن برسن
چرا حذف؟

mos6762

عضو جدید
معین جان اگه میشه ی لطف کنید عکس واضحش.بگذارید ممنون.نوشته هاش دیده نمیشه.

imamin

عضو
به نظرم
هرکسی ایده + مدارک کامل ارائه کرده باشه جزو برترین هاست
رده دوم مدارک کاملها هستن
رده سوم مدارک ناقص ها
( البته با فرض اجرای درست خواسته های طرح)

امیدوارم شما دوستانم جزو دوتای اولی باشید.
موضوع استاندارد. مقیاس پلان خوب بود1/200
مقطع 1/50 جانشد، 1/100 کشیدم

همه چی آرومه من چقد خوشبختم
دوستام.... دوس دارم موفقیتتون رو. انشاالله موفق باشید

آخرین ویرایش:

معمارباشی

عضو جدید
هه پس من رسما اوت شدم
من بیشتر وقتم رو گذاشتم رو کامل و دقیق ارایه کردن ایده هام و پلان و مقطع و پرس خارجیم
نما و داخلی نرسیدم بزنم ... مهم نیست زیاد برام ... هر چی خدا بخواهد ...

تبریک می گم به بقیه دوستان ...

فرستاده شده از GT-I8190ِ من با Tapatalk

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
هه پس من رسما اوت شدم
من بیشتر وقتم رو گذاشتم رو کامل و دقیق ارایه کردن ایده هام و پلان و مقطع و پرس خارجیم
نما و داخلی نرسیدم بزنم ... مهم نیست زیاد برام ... هر چی خدا بخواهد ...

تبریک می گم به بقیه دوستان ...

فرستاده شده از GT-I8190ِ من با Tapatalk
نا اميد نشو. كسي نمي تونه حدس بزنه داورا به كدوم موارد نمره ميدن. اونا اول از همه صفحه اول رو مي بينن. ببينن كه diagram و plan خيلي خوبه ميزارنت توي ليست خوبا. مهمترين نكته توي اسكيس ايده هست. كسي ايده نداشته باشه ولي مداركش كامل باشه نمره نميدن. تو ايده خوبي داشتي. صفحه اولت جذبشون اكه كرد نمره خوبي ميدن

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزمون داخلی ساعت چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا هرکی میدونه جواب بده فوریههههه

bahare7

عضو جدید

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام. همگی خسته نباشید
من بلاخره یه چیزی از سنجش دودر کردم. ولی خوب ندادم میرم واسه سال بعد. سوالا رو میذارم واسه بچه ها که درس عبرتی بشه
سوال معماریhttp://uploadco.ir/viewer.php?file=ps6w1vqec4deqwcwm0un.jpg
سوال منظرhttp://uploadco.ir/viewer.php?file=8bjuayi4k1yt4hfx78du.jpg

مرسیییییی
انشا... همین امسال قبول شی عزیزم

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه جریان این مصاحبه سوره چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجا باید بریم کی بریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه نریم چی میشه
رفقا اگه کسی می دونه بگه برا دوستم می خوام

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به دوستان همه قبول بشن ایشالا :D
موضوعتون از پارسال بهتر بوده ولی به نظرم داوری سخت میشه چون اقلیم آزاد بوده کارای خوب زیاد میشه چون تو محدودیت نبودین :redface:
ولی امیدوارم هرچی صلاحتونه براتون پیش بیاد....

karanka

عضو جدید
صندلیای سالن 1 تو حلقم....واسه شیر بیسکوییت خوردن نی نی ها بود..

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه جریان این مصاحبه سوره چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجا باید بریم کی بریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه نریم چی میشه
رفقا اگه کسی می دونه بگه برا دوستم می خوام

14- دانشگاه سوره – تهران (غير انتفاعي)
معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت براي انجام مصاحبه لازم است از ساعت 8 صبح الي 15 بعدازظهر(خواهران روز شنبه مورخ 31/3/93، برادران روز يكشنبه مورخ 1/4/93 و متاخرين روز دوشنبه مورخ 2/4/93) با همراه داشتن يك قطعه عكس، كارت ملي، يك برگ تصوير كامل صفحات شناسنامه، كارنامه نتايج اوليه آزمون تحصيلات تكميلي سال 1393 و كليه سوابق علمي پژوهشي (همراه داشتن اين سوابق الزامي است) به نشاني اين موسسه واقع در تهران - خيابان آزادي- بين آذربايجان و خوش - نبش كوچه كامياران - پلاك 398 مراجعه نمايند.

lili1122

عضو جدید
من پلان طبقات رو کامل زدم
پرسپکتیو خارجی رو هم خوب بود بنظرم
نما و برش رو با سرعت نور زدم (ینی صرفا جهت خالی نبودن شیت!!)
داخلی رو فرصت نکردم بکشیم
سایتم یه کوچولو کشیدم

ولی بعد از جلسه یادم افتاد که یادم رفته مقیاسارو زیر کارا بنویسم!
کسی میدونه تقسیم بندی درصدا چجوری؟ هر شیت چند درصد؟

شنیدم شیت پلان 40%
نما نمقطع 30%
پرسپکتیو ها 30%

درسته عایا؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب راجع به طرحم کامل نبود ولی من اینو زدم :
کلیت پلانمو از آتشمکده جایگاه تقدیس نور و اتش اقتباس کردم............بام سبز گزاشتم که بعد از یه پله چسبیده به بنا با بام سبز روبرو میشدند ( انکار و پاداش )و چایخانه رو کنار اون جای دادم که دید به بازی کودکان و بزرگسالان و کلیت پارکم داشت
ولی جزییات رو بر اساس اشعار مولانا طراحی کردم برای گالری یه المان مکعب شکل بلند که یک ستون از وسطش آویزون شده بود تا بالای سر مخاطبین که بالاشم از جچهار طرف نور میگرفت (تا دل به عشقت بسته ام (نور الهی )از قید هستی رسته ام (زمین ) چون با غمت پیوسته ام از خویشتن (خاک ) ببریده ام) وجود سایه اجسام و موجودات نشانه ای از خضوع و خشوع آنان در مقابل خالق یکتا (نور )
بیشتر آی روی تو جز نور نیست کیست که از عشق تو مخمور نیست............نماز خانه رو مکعب شکل و به سمت قبله چرخوندمش بالای محراب یه استخر یا حوض آب گزاشتم که عبور نور ازش هم تلالو ایجاد میکرد تو شبستان و هم برای سرمایش و گرمایش غیر فعال ستونهام دل سقفو شکافته بودند که ازش نور میومد پایین و بالاشم چراغ گزاشته بود هنگام شب روشن میشدند باز وبالای هر ستون رو نورانی میکرد (مرا در سایه ات ای کعبه جان به هر مسجد ز خورشید است محراب ) نور جلوه خداوند که در مسجد تجلی میابد
تو سرسراس اصلی یه منشور گزاشته بودم که نورو میریخت داخل سرسرا با تووجه به اینکه اقلیمم سرد بود از خاصیت گلخانشم میشد استفاده کرد ( تجلی متافیزیک بنا بر فیزیک بنا )
اداری یه پیش فضا داشت که براش
یه درخت در نظر گرفته بودم که سقف رو میشکافت و طبیعتم اینجوری آورده بودم تو
ورودیمم از روی آب رد میشد از زبان عرفا آب رمز نور هستی (یه ردیف درخت کنارش استخر آب باریک و طویل کنار ورودی با انعکاس نور وسایه درختان در آب( ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ) = نور عقل الهی آب نماد پاکی و تصویر طبیعت و نور .ورودی اول با درختان بعد با المانهای بتنی نازکی که هر قدم قطور تر میشدن و بعد تاریکی (سلسه مراتب نور )
چگون جان برد سایه ز خورشید که جان او بدست آفتاب است
سایه نوری نو و ما جمله جهان سایه تو / نور کی دیدست که او باشد از سایه جدا
توالی و دگرگونی نور در طول روز حرکت و تغییر رو نشون میداد با توجه به شکستگی های بنا که دلیل ثانویشم دید مناسب و گوناگون بود
این پلانم .پرسپکتیو پرندم کشیدم چون جزییات نورگیری از سقف رو با مقطع نمیشد نشون داد.........پرنده و ناظرم بد نشد ولی نما نرسیدم مقطع هم ساده بود.........داخلی هم دو تا داشتم
اگه میشه شما هم بیاید بگین چیکار کردین

numinous

عضو جدید
از نظر من چون تو خرد اقلیم پارک بود اقلیم زیاد مهم نبود
مثلن فین کاشان تو کاشان کاملن بازه
من همین تهرانو انتخاب کردم
بعدم ی "و ا... نور السماوات و الارض"
نوشتم
بعد تقدس نورو ...بود
ی ایده هم کش رفته بودم تو ورکشاپ ک خرده شیشه میزاری طیف نوری ایجاد میشه رو کف گالری و این جور چیزی
ولی مدرک زیاد خاسته بودن
دو پلان برش نما دو پرس
ک خوبیه کارم این بود ک همش کامل بودم

ببخشید مگه تو ورکشابتون همچین موضوعی کار کرده بودید؟
میشه بپرسم کجا رفته بودید؟

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب راجع به طرحم کامل نبود ولی من اینو زدم :
کلیت پلانمو از آتشمکده جایگاه تقدیس نور و اتش اقتباس کردم............بام سبز گزاشتم که بعد از یه پله چسبیده به بنا با بام سبز روبرو میشدند ( انکار و پاداش )و چایخانه رو کنار اون جای دادم که دید به بازی کودکان و بزرگسالان و کلیت پارکم داشت
ولی جزییات رو بر اساس اشعار مولانا طراحی کردم برای گالری یه المان مکعب شکل بلند که یک ستون از وسطش آویزون شده بود تا بالای سر مخاطبین که بالاشم از جچهار طرف نور میگرفت (تا دل به عشقت بسته ام (نور الهی )از قید هستی رسته ام (زمین ) چون با غمت پیوسته ام از خویشتن (خاک ) ببریده ام) وجود سایه اجسام و موجودات نشانه ای از خضوع و خشوع آنان در مقابل خالق یکتا (نور )
بیشتر آی روی تو جز نور نیست کیست که از عشق تو مخمور نیست............نماز خانه رو مکعب شکل و به سمت قبله چرخوندمش بالای محراب یه استخر یا حوض آب گزاشتم که عبور نور ازش هم تلالو ایجاد میکرد تو شبستان و هم برای سرمایش و گرمایش غیر فعال ستونهام دل سقفو شکافته بودند که ازش نور میومد پایین و بالاشم چراغ گزاشته بود هنگام شب روشن میشدند باز وبالای هر ستون رو نورانی میکرد (مرا در سایه ات ای کعبه جان به هر مسجد ز خورشید است محراب ) نور جلوه خداوند که در مسجد تجلی میابد
تو سرسراس اصلی یه منشور گزاشته بودم که نورو میریخت داخل سرسرا با تووجه به اینکه اقلیمم سرد بود از خاصیت گلخانشم میشد استفاده کرد ( تجلی متافیزیک بنا بر فیزیک بنا )
اداری یه پیش فضا داشت که براش
یه درخت در نظر گرفته بودم که سقف رو میشکافت و طبیعتم اینجوری آورده بودم تو
ورودیمم از روی آب رد میشد از زبان عرفا آب رمز نور هستی (یه ردیف درخت کنارش استخر آب باریک و طویل کنار ورودی با انعکاس نور وسایه درختان در آب( ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ) = نور عقل الهی آب نماد پاکی و تصویر طبیعت و نور .ورودی اول با درختان بعد با المانهای بتنی نازکی که هر قدم قطور تر میشدن و بعد تاریکی (سلسه مراتب نور )
چگون جان برد سایه ز خورشید که جان او بدست آفتاب است
سایه نوری نو و ما جمله جهان سایه تو / نور کی دیدست که او باشد از سایه جدا
توالی و دگرگونی نور در طول روز حرکت و تغییر رو نشون میداد با توجه به شکستگی های بنا که دلیل ثانویشم دید مناسب و گوناگون بود
این پلانم .پرسپکتیو پرندم کشیدم چون جزییات نورگیری از سقف رو با مقطع نمیشد نشون داد.........پرنده و ناظرم بد نشد ولی نما نرسیدم مقطع هم ساده بود.........داخلی هم دو تا داشتم
اگه میشه شما هم بیاید بگین چیکار کردین

;) خوب کار کردی افرین

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا