بایگانی درخواستهای تاپیک جامع دیتیل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

taha_e

عضو جدید
دریافت پلان و نماهای سه بعدی

دریافت پلان و نماهای سه بعدی

بخش معماری در وبلاگ نظارت و ایمنی کارگاه به تازگی راه اندازی شده و قرار است تا پلانهای معماری روز دنیا که در کشورهای صنعتی در حال اجرا می باشد در اختیار بازدید کنندگان قرار گیرد
دو نمونه اول پلان را می توانید از لینک زیر مشاهده نمایید

پلان و نمای 3 بعدی دو خانه ویلایی در تایلند

lazer

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مرسی . اولا چندتا سئوال ؟ شمال کدوم طرفه ؟ همسایگی داری یا نه ؟ پارکینگ چندتا ماشین ؟ ( 2تا ) .
این اتودی ک زدی خیلی ساده و تقریبا درسته اما دقیقا چی میخای یعنی فقط پلان مهم یا فرم و حجم هم برات مهمه ؟
با تشکر که اینقدر سریع پاسخ دادید.
راستش من اصلا از معماری سر در نمی آرم این هم زمین خودمه البته یه کلنگیه که یه طبقه است و توش نشستیم . شمال بالاست اسکنش کردم n اش نیفتاده. کوچه که 4 متری بوده خونه ما قواره دوم است 2 متر هم عقب نشینی کرده . طبق ضوابط شهرداری گذر کف کوچه 8 متر است . تعداد پارکینگ هم 1 است .
بعد می خوام ببینم که توی طرح اصلی با احتساب دیوارها و راه پله و ... فضای خالص برای استفاده در هر اتاق چقدر است.
پله های داخلی برای دسترسی به اتاق های خواب خوبه؟
در ضمن از ورودی پله اصلی به طبقه دوم دوبلکس هم قرار شد جای در رو بزاریم ولی چون شهرداری اجازه نمی ده فعلا جاشو می زاریم بعداً در رو اضافه می کنیم .
یه سوال دیگه برای سیستم گرمایش و سرمایش می خواهیم به ترتیب از پکیج و کولر گازی استفاده کنیم در این صورت باز هم لوله بخاری و کانال کولر لازم است.
با تشکر فراوان.( شرمنده):gol:

nino

مدیر بازنشسته
با تشکر که اینقدر سریع پاسخ دادید.
راستش من اصلا از معماری سر در نمی آرم این هم زمین خودمه البته یه کلنگیه که یه طبقه است و توش نشستیم . شمال بالاست اسکنش کردم n اش نیفتاده. کوچه که 4 متری بوده خونه ما قواره دوم است 2 متر هم عقب نشینی کرده . طبق ضوابط شهرداری گذر کف کوچه 8 متر است . تعداد پارکینگ هم 1 است .
بعد می خوام ببینم که توی طرح اصلی با احتساب دیوارها و راه پله و ... فضای خالص برای استفاده در هر اتاق چقدر است.
پله های داخلی برای دسترسی به اتاق های خواب خوبه؟
در ضمن از ورودی پله اصلی به طبقه دوم دوبلکس هم قرار شد جای در رو بزاریم ولی چون شهرداری اجازه نمی ده فعلا جاشو می زاریم بعداً در رو اضافه می کنیم .
یه سوال دیگه برای سیستم گرمایش و سرمایش می خواهیم به ترتیب از پکیج و کولر گازی استفاده کنیم در این صورت باز هم لوله بخاری و کانال کولر لازم است.
با تشکر فراوان.( شرمنده):gol:

خواهش میکنم . خوشحال میشم اگه بتونم کمک کنم
برای مساحت خالص داخلی دیوارهای داخلی 10 سانتی و خارجی رو 20 سانتی بگیرید البته اگر 10 سانتی نسازید یعنی مثل بساز بفروش ها . من توی نقشه ای که کشیدید این نکات به ذهنم رسید . شما گفتید که میخواید پارکینگ پیلوتی باشه در صورتی که اگه پیلوت شما ارتفاع یک طبقه باشه درب ورودی شما در سمت دیگر قرار میگیره . مگر اینکه شما طبقه همکف رو نیم طبقه ارتفاع بدید و پارکینگ رو نیم طبقه ببرید پایین .
اولا که شما خودتون دوست دارید که اتاق نشیمنتون روشن باشه یا نه ؟ اگه دوست دارید روشن باشه بهتر نور جنوب بگیره و در کل من خودم بیشتر آشپزخانه رو جنوب نمی زارم چون در کل محیط گرمه و نور جنوب هم که هست و جبهه گرمی هست .
در مورد پله ها من نظرم اینه که جهت به اون صورتی که فلش زدم باشه چون اولا شما میتونید از جبهه شمالی نورش رو تامین کنید و روشن تر از حالتی هست که شما کشیدید و در ضمن اگر به نظر من دید بهتری داره و همچنین تو طبقه دوم هم جای مناسبتریه چون کنار درب ورودیتون که میخواید بعد بذارید ووید پله قرار نمیگیره .
و همچنین بهتر که تمام سرویس ها روی هم باشه که از یه داکت استفاده کنن و لوله کشی راحتتری داشته باشن . شما میتونید حمام رو در خواب سمت راستی بگذارید که مستر روم بشه .
در هر حال من اعتقاد دارم که هر خونه رو باید بر اساس عادات اون افراد طراحی کرد نه مد روز . هر جور که شما میپسندید مهمه . به نور شمال و جنوب توجه داشته باشید . نور جنوب شدید و گرم و نور شمال نور غیر مستقیم و جبهه سرد تر هست .
امیدوارم توضیحاتم مفید باشه ;)

lazer

عضو جدید
باز هم ممنون توضیحات شما کاملا واضح بود . پارکینگ همکف است . پله ها رو هم منظورتون اینه که از روبری پذیرایی مستقیم از جلوی پنجره رد بشه بره بالا ؟
به هر حال خیلی ممنون
راستی ما در منطقه ای سکونت داریم که هواپیما برای فرود از روی سر ما بدبخت ها عبور می کنه و سرو صدای زیادی داره برای اینکه وقتی منزل و ساختیم صدا داخل ساختمان نیاد چه کار باید بکنیم . از پنجره های دو جداره استفاده کنیم (فکرکنم اگه اشتباه نکنم UPVC باشه؟) دیوارها چطور سفال خوبه یا نه آجر باشه .اگه سفال چند در چند خوبه که با احتساب گچ و خاک و اینها زیاد فضای مارو نگیره و در ضمن صدار و هم بگیره . عایق بندی چیه ؟
با تشکر فراوان که لطف کرده و به اینجانب پاسخ می دهید.
(در ضمن چون من در محل کارم بیشتر از ایننرنت استفاده می کنم و متاسفانه اونجا عکس رو نمی تونم ببینم اگه امکان داشت و خواستید عکسی برام بزارید فایل ضمیمه zip شده بزارید) با شرمندگی فراوان:heart:

girl shadows

عضو جدید
من یک پلان خیلی خیلی ساده میخوام که 1 زیر زمین 2 برش 2 نما 1 پلان بام داشته باشه

و برای شنبه میخوام یکی کمک کنه

nino

مدیر بازنشسته
باز هم ممنون توضیحات شما کاملا واضح بود . پارکینگ همکف است . پله ها رو هم منظورتون اینه که از روبری پذیرایی مستقیم از جلوی پنجره رد بشه بره بالا ؟
به هر حال خیلی ممنون
راستی ما در منطقه ای سکونت داریم که هواپیما برای فرود از روی سر ما بدبخت ها عبور می کنه و سرو صدای زیادی داره برای اینکه وقتی منزل و ساختیم صدا داخل ساختمان نیاد چه کار باید بکنیم . از پنجره های دو جداره استفاده کنیم (فکرکنم اگه اشتباه نکنم UPVC باشه؟) دیوارها چطور سفال خوبه یا نه آجر باشه .اگه سفال چند در چند خوبه که با احتساب گچ و خاک و اینها زیاد فضای مارو نگیره و در ضمن صدار و هم بگیره . عایق بندی چیه ؟
با تشکر فراوان که لطف کرده و به اینجانب پاسخ می دهید.
(در ضمن چون من در محل کارم بیشتر از ایننرنت استفاده می کنم و متاسفانه اونجا عکس رو نمی تونم ببینم اگه امکان داشت و خواستید عکسی برام بزارید فایل ضمیمه zip شده بزارید) با شرمندگی فراوان:heart:
سلام
از پله ها نه منظورم این بود که به دیوار مقابل منتقل بشه و انگار که اون پله ها رو میرور کنید . برای عایق صوتی فکر کنم دیوار سفالی بهتره و پنجره دو جداره خوبه . من متاسفانه فرصت ندارم وگرنه براتون با کد پلان میکشیدم و سه بعدی میکردم

lazer

عضو جدید
سلام
از پله ها نه منظورم این بود که به دیوار مقابل منتقل بشه و انگار که اون پله ها رو میرور کنید . برای عایق صوتی فکر کنم دیوار سفالی بهتره و پنجره دو جداره خوبه . من متاسفانه فرصت ندارم وگرنه براتون با کد پلان میکشیدم و سه بعدی میکردم
خیلی هم ممنون . همین که وقت می زارید و پاسخ این بنده حقیر رو می دید از سر ما هم زیادیه.
پله هارو راستشو بخواهید اول هم مهندس نقشه کش ما همونطور که شما می فرمایید طرح داده بود .
در مورد بقیه موارد هم باز هم تشکر می کنم .

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ممنون ولی ما این تاپیکو قبلا داشتیم لطف کنین قبلش سرچ کنین و مطالبتونو تو تاپیکهای قبلی و مخصوصا تو زیرتالار مربوطه اش قرار بدین تا مطالب منسجم تر باشه.

نقشه های معماری

lazer

عضو جدید
سلام مجدد
می خواستم ببینم در مورد انواع پله های داخلی برای طرح دوبلکس اعم از پله های معمولی فلزی چوبی در حال ساده و مارپیچ کجا می تونم اطلاعاتی به همراه نمونه عکس بگیرم
ممنون ;)

nino

مدیر بازنشسته
سلام مجدد
می خواستم ببینم در مورد انواع پله های داخلی برای طرح دوبلکس اعم از پله های معمولی فلزی چوبی در حال ساده و مارپیچ کجا می تونم اطلاعاتی به همراه نمونه عکس بگیرم
ممنون ;)
این تاپیک خیلی کمک میکنه
پله ، پله ، پله

t@her.cr@zy

عضو جدید
رویای ذهن و جسم

رویای ذهن و جسم

:biggrin:سلام دوستان.جور دیگه ای هم میشه فکرکرد

reza_87_2007

عضو جدید
من يك زمين 200 متري ( 10*20) شمالي دارم . دوستاني كه مي توانند يك نقشه دوبلكس شيك ارائه نمايند . با تشكر رضا

!AT

عضو جدید
SALAM MAN YE CLIP YA FILE TASVIRY AZ LOCORBOZIYE MEMARE MOASER MIKHASTAM AGE DPSTAN POROJEI DARAN LOTF KONAN MERCI

!AT

عضو جدید
POROJE

POROJE

SALAM MAN YE CLIP YA FILE TASVIRY AZ LOCORBOZIYE MEMARE MOASER MIKHASTAM AGE DPSTAN POROJEI DARAN LOTF KONAN MERCI

reza_gach_arch

عضو جدید
پلان ویلایی با ترکیب احجام

خیلی مهمه.........یکی به من کمک کنه؟؟

خیلی مهمه.........یکی به من کمک کنه؟؟

nino

مدیر بازنشسته
سلامی دوباره
استاد بنده پلان رو گرفتم گفتم بزارم شاید نمونه خوبی برای مهندسین آینده باشه .
اگه ممکنه یه نگاهی به این ملک نقلی ما بندازید و نظرتونو بدید فقط اگه خواستید منت بگذارید و چیزی برام بزارید زیپ کنیدش مرسی . می شه از این پلان 3D تهیه کرد؟ . براتون مقدوره ؟ خیلی ممنون لطفا حتما نظر بدید . باز هم ممنون:gol:

سلام . من این فایل شما رو نگاه میکنیم و اگر فرصت کردم تا آخر هفته 3d میکنم ;)

lazer

عضو جدید
سلام . من این فایل شما رو نگاه میکنیم و اگر فرصت کردم تا آخر هفته 3d میکنم ;)
استاد با تشکر که به فکر ما هستید اما به نظر می رسه سرتون خیلی شلوغ باشه فقط بفرمایید که با چه برنامه ای سه بعدی می سازند همین اتوکد یا چیز دیگری اگه روشش هم راهنمایی بفرمایید خودم یه مقدار اتوکد یاد گرفتم سعیم رو می کنم .
باز هم ممنون

behroozjalali

عضو جدید
سلام با تشکر بسیار از پلان های بسیار زیباتون
لطفا آنها را برای دانلود بزارید تا بتونیم ازشون استفاده کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.