بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ایده

عضو جدید
نمونه های ماکت

نمونه های ماکت

ماکتهای زمان و مکان;)

پیوست ها

• 0018.jpg
    0018.jpg
    4.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC04842.jpg
    DSC04842.jpg
    5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

jigmal

عضو جدید
واقعا ازتون ممنونم که یه همچین تاپیکی رو برا علاقه مندان به راندو گذاشتین.

CHEK

عضو جدید
ok

ok

در ادامه :برای مشخص شدن بهتر فضا نوری رو فرض و دیوار ها رو هاشور می زنیم;)

بعد زمین رو هاشور می زنیم تا مشخص تر بشه با قرار دادن چند تا فیگور فضا رو زنده می کنیم و تناسبات رو مورد تاکید قرار می دیم

حالا ... می دونیم که خط زمین همیشه پر رنگ تره .پررنگش می کنیم و همین طور به سقف هم اشاره ای می کنیم:surprised::D( با خطوط سقف)

و مرحله ی آخر.... دیوار ها رو اگه خواستیم مشخص تر می کنیم بهشون رنگ اضافه می کنیم;) و سقف هم همین طور...... به همین راحتی:smile: اگه خواستین فیگور ها رو هم می تونین با خط کلفتی بهتر نشون بدین بستگی به خودتون داره.......:) اگه خواستیم حتی می تونیم رو ی کف هم حالت باز تابی بدیم تا جنس مصالح رو معرفی کرده باشیم
این همون چیزی که من میخوام اموزش مرحله به مرحله
ممنون لطفا بازم از این کارها بزارین :cool:;)

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
چرا این تاپیک چند وقته که خوابیده؟؟؟
به نظر من در کنار این راندو ها که معمولا از توی کتابا هستش بهتره یه کم هم از کارای خودمون بزاریم و ایرادای راندوی همدیگه رو بگیریم.و هر کس هر تکنیکی که بلد هست رو توضیح بده.
بهتر نیست این طوری؟؟؟
اگه موافقین شروع کنیم.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا هیچکس دیگه اینجا نیست؟؟؟
نوشین مارال ارچی برو بچ کجایید؟؟؟
اینجا بد جور سوت و کور شده.

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
http://i32.tinypic.com/ne8c3k.jpg

این یه نمونه از شیت بندی ترم پیش ماست . برای درس مقدمات طراحی 2
کارمون تحلیل و نقد فرهنگسرای نیاوران بود و باید هم توی شیت هامون پیوستگیو رعایت میکردیم و هم اینکه شیت ها نشون دهنده ی کار باشه.
دوست داشتم شما هم نظر بدید. اینم بگم که بالاترین نمره هم گرفتیم.:w11::w16:
حالا هر کی دوست داره بیاد نظر بده.
مرسی.

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من این ترم طراحی بیمارستان 100 تخت خوابی دارم:confused:
تا الان مطالعات رو تا یه حدودی انجام دادم الان باید استخوان بندی کلی رو معلوم کنم و بعد برم سراغ دیاگرام
کسی نظری برای بهبود کار نداره؟:question:
من دو ترم پیش بیمارستان طراحی کردم.
بگو دقیقا چی میخوای تا برات بذارم.
همه چیزمم کامله.

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من این ترم طراحی بیمارستان 100 تخت خوابی دارم:confused:
تا الان مطالعات رو تا یه حدودی انجام دادم الان باید استخوان بندی کلی رو معلوم کنم و بعد برم سراغ دیاگرام
کسی نظری برای بهبود کار نداره؟:question:
من دو ترم پیش بیمارستان طراحی کرده بودم و تقریبا هم کامله.

angellla

عضو جدید
من دو ترم پیش بیمارستان طراحی کرده بودم و تقریبا هم کامله.

مرسی ببین من تا یه حدی رابطه ی بین فضاها رو درآوردم الان ریزفضاها رو کامل ندارم (اینکه دقیقا هر بخش چه فضاهایی داره و مساحتش چقدره) و به مرحله دیاگرام رسیدم دیگه

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ببین من تا یه حدی رابطه ی بین فضاها رو درآوردم الان ریزفضاها رو کامل ندارم (اینکه دقیقا هر بخش چه فضاهایی داره و مساحتش چقدره) و به مرحله دیاگرام رسیدم دیگه
من فکر کنم مطالعاتم بدردت بخوره، حالا بگو چطور برات بفرستم، چون همشون نوشته شدن و باید پست بشن.
راستی دانشجوی کجایی؟
ترم چندی؟
کجا زندگی میکنی؟

angellla

عضو جدید
من فکر کنم مطالعاتم بدردت بخوره، حالا بگو چطور برات بفرستم، چون همشون نوشته شدن و باید پست بشن.
راستی دانشجوی کجایی؟
ترم چندی؟
کجا زندگی میکنی؟

یعنی میتونی پست کنی؟ دمت گرم
حالا اگه نمیتونی همین که یه سری چیزایی که ضروری تره رو اسکن کنی هم خیلی خوبه چون 5شنبه کرکسیون دارم .یه سری مطالعات رو(البته کم) خودم انجام دادم
من ترم 7 هستم دانشگاه بندرعباس

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.موضوع طرح منم طراحی هتل یا اقامتگاه واسه والدین دانشجویان دانشگاه کیش هست.من خودم خیلی به معماری سنتی علاقه دارم
و تو این کارم واسه اینکه معماری ایرانیو به والدین دانشجویان خارجی نشون بدیم از معماری دورهی ساسانی استفاده کردم:smile:ولی مشکلی که دارم اینکه میخوام این اقامتگاه رو به ساحل ارتباط بدم که نیدونم چی کار کنم؟
البتهدر ورودی هتل از 4باغ ایرانی استفاده کردم و برای کنار ساحل هم میخواستم از 1 کوشک استفاده کنم به عنوانفضای کافی شاپ و..ولی از یه کوشک زیاد مطلب ندارم و هیچ ذهنیتی ندارم از پلانش:(
چقدر اواتارت نازه.
اسمش چیه!!!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
نینو جون دیشب من نشستم تو دو ساعت یه اسکیس عشقی زدم برق هم نداشتیم . برا جمعه دوباره اسکیس می زنم . اما می خواستم دیروز هر جور شده کار رو بذارم برا همین این کار رو می ذارم . :redface::redface::redface: آنالیز نکردم :(:redface::cry: ببخشید دیگه همه ی قهوه خونه ها رو پل های بالاییه . و تجاری ها مرکز هستند . ایده ام هم بادبانهای کشتی بودن:)

baby architect

عضو جدید
سلام من تازه واردم و تا حالا تو بحثاتون نبودم ولی من طراحی 1 دارم و موضوعم خانه مسکونی بدون محدودیت مساحت است:D

t@her.cr@zy

عضو جدید
مرسی نینو جان
سایتش در ساحل بندر عباس هست. موضوع در مورد تمدن منطقه. سه طبقه هست طبقه همکف گالریها هستن که ارتباط با طبقه بعد از طریق رمپ در لابی هستش

در طبقه بعد فضاهای اداری و کارگاههای آموزشی و اشیا عتیقه قرار دارندو و طبقه سوم رستوران و گالری عکس که دید به دریا و سایت دارند

من نمیدونم چطوری میشه عکسها رو کوچیکتر گذاشت:surprised:
سلام.عکستو ضمیمه کن:cool:

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان گلم...
مغداد جان تاپيك خوبي راه انداختي . من با اينكه فارغ التحصيل شدم و ديگه طرح معماري ندارم ولي بازم دوست دارم توي اين بحث ها شركت كنم . در ضمن اگه كمكي از دست من بر بياد براي دوستانم كوتاهي نمي كنم...
موفق باشيد......;)

true_blue

عضو جدید
سلام به همگي
با شروع شدن ترم جديد هر دانشگاهي، هر ورودي ايي، در واحد درس طراحي داراي موضوعي است كه با بيان آن در اين جا مي‌تواند در مورد آن بحث و كانسپت اوليه خود را بگذارد
همون كركسيونيست كه در كلاسهامون داريم در اينجا انجام دهيم كه اين باعث مي‌شود ايده‌هاي جديد به ذهنمان آيد و هم باعث شناخت نكات قوت و ضعف كارمان مي‌شود
حداقل فايده‌ايي كه مي‌توانم بگويم اين كار دارد شناخت كارها و ايده هاي همديگر است.

البته دانشگاه ما تا بعد از ماه رمضان توسط تحريم دانشجويان معلق شده است
به خاطر همين در حال استراحتيم :D
سلام من کمک لازم دارم طرح 4 در مورد خوابگاه خیلی کمه اطلاعات کمک

cyrus

عضو جدید
اي بابا پس بچه مثبتتون منم كه ميرم دانشگاه .:surprised:
ما طرح 4 طراحي بيمارستان داريم .
البته اول كه مطالعات تا بعد بريم سراغ طراحي .
اگه كسي مطالعاتي يا مطلبي داره ممنون ميشم منو كمك كنه .;)

من ترم پيش طرح 4 داشتم يه چيزهايي مي‌تونم بهتون بدم فقط email تونو لطف کنيد

forbiddenland

عضو جدید
milwaukee art museum

milwaukee art museum

پلان موزه هنر میلواکی دارین???????????????????
search kardam chizi naboood:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.