بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amin105

عضو جدید
دوستان عزیز...........
تا اونجایی که من میدونم..........
معماری یه دریاست........هرکس فقط میتونه به اندازه نیازش از اون برداره.........پس بهتره به تجربیات دوستان هم بها بدیم...........;)
سیعدجان می دونم اینجا جاش نیست اما من همین جا به خاطره یه سری مسائلی که بین مون پیش اومد ازت معذرت می خوام، واقعا ببخشید من قصد و نیت بدی نداشتم. فقط خواستم به تازه وارد بیشتر احترام بذارین همینو بس.:gol::gol::gol:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمایشگاه بین المللی معرفی مراکز تحقیقاتی جهانی.تبریز ایده خیابانهای طبقاتی و ماکت خانه گنجه ای زاده تو تبریز
همينجوري براي اطلاع عمومي ميگم اينو اين خانه گنجه اي كه آقاجعفر لطف كردن و گذاشتن عكس رو اينجا بخشي از دانشكده معماري شعر تبريزه(والبته دانشكده خود من:D)
راستي اقا جعفر اگه ماكت خانه قدكي رو هم داشته باشين ممنون ميشم بذارين:gol:

jafar mehrkhani

عضو جدید
سلام .من اومدم:gol:
سحرجان من اون ماکتو برا یکی از دانشجوها درست کرده بودم .قرار بود که قدکی رو هم بسازم که رو قیمتش توافق نکردیم.

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره منم تعریف کتابای طایفه رو شنیدم.خودم ندارم ولی برای یکی هر سه جلدشو هدیه خریدم خیلی راضی بود.میگفت اینقد خوبه که هر روز یکی میاد قرض میگیره ازم!!

کاش ماهم یکی ر داشتیم آبجی خانوم که از این چیزای خوب خوب بهمون هدیه میداد
چشمک

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ی استاد
ستاره جان منظورش آرتور بوده.اشتباه تایپیه.
آرتور امید آذری ، نمیدونم میشناسیش یا نه ولی مولف کتابایی هست که استاد نام برده.بگی کتابای آرتور معمولا همه جا پیدا میکنی.

سلام

ممنون از راهنمایهاتون

ممال آرتورش؟اسم مألفه؟

علیک سلام

ببخشید من سواد پوادم کمه
شرمنده
آبجی ندا درست میگن : آرتور امید آذری

من هیچوقت املام خوب نبود
حتی یادمه یه بار قرار بود یه قانون بزارن که هیچکس مطلب با املای غلط غولوط نزاره
فک کنم وروجک بود میخواست این قانونو بزاره ! خوب یادم نیست

یادمه اول ابتدایی هم که بودم همه درسا رو 20 شدم بجز املا که شده بودم 19
20 سال پیش بود ولی یادمه . مامانی بردم مدرسه ورقم ر کشیدن بیرون
صورت ر نوشته بودم صورد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به هر حال :

این عکس اون دوتا کتابیه که پیشنهاد دادم از روش تمرین کنین
مخصوصا اولی :

و اینم راندوهای خوشگلی توش هست

حتما از کتابخونه دانشکده هتون بگیرین

بعد اگه خوشتون اومد بخرین

setareharchitect

عضو جدید
علیک سلام

ببخشید من سواد پوادم کمه
شرمنده
آبجی ندا درست میگن : آرتور امید آذری

من هیچوقت املام خوب نبود
حتی یادمه یه بار قرار بود یه قانون بزارن که هیچکس مطلب با املای غلط غولوط نزاره
فک کنم وروجک بود میخواست این قانونو بزاره ! خوب یادم نیست

یادمه اول ابتدایی هم که بودم همه درسا رو 20 شدم بجز املا که شده بودم 19
20 سال پیش بود ولی یادمه . مامانی بردم مدرسه ورقم ر کشیدن بیرون
صورت ر نوشته بودم صورد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به هر حال :

این عکس اون دوتا کتابیه که پیشنهاد دادم از روش تمرین کنین
مخصوصا اولی :

و اینم راندوهای خوشگلی توش هست

حتما از کتابخونه دانشکده هتون بگیرین

بعد اگه خوشتون اومد بخرین

غلط املای نوشتن مهم نیست تازه زیر هر پست گذینه ویرایش وجود داره
فکر نکنم تو کتابخونه دانشگاه ما باشه
محمد خان تو سایت قیمت کتاب ها نبود یا من نتونستم پیدا کنم

آخرین ویرایش:

Meamar

عضو جدید
سلام به همگي
با شروع شدن ترم جديد هر دانشگاهي، هر ورودي ايي، در واحد درس طراحي داراي موضوعي است كه با بيان آن در اين جا مي‌تواند در مورد آن بحث و كانسپت اوليه خود را بگذارد ....
الوین جان فکر خوبی شده ممنون هستیم
ترم قبل من که طراحی موزه کودک بود سر بحث این کانسبت استاد ما (استاد عطای ) گفتن برای من کانسبت های مثلا: پر پرواز " سر سنجاقکی .... که الهام گرفتین نیارین ...
با این حال من با یک سری از خطوط مستقیم و عمود و منحنی تونستم بهترین کانسبت رو ارائه بدم .
الهه جان میشه چند تا عکس که کانسپ کلی کارتو نشون بده بذاری...؟اینطوری خیلی خوب میشه مرسی...:smile:;)

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
غلط املای نوشتن مهم نیست تازه زیر هر پست گذینه ویرایش وجود داره
فکر نکنم تو کتابخونه دانشگاه ما باشه
محمد خان تو سایت قیمت کتاب ها نبود یا من نتونستم پیدا کنم

سلام
معمولا توی کتابخونه ها هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

قیمتها توی سایت آدینه بوک هست

ولی متاسفانه معمولا بالاست

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار جدیدمه لطفا" نظر یادتون نره دوستان

ببخشین که من هی تند تند نظر میدما . . .

مهمترین مطلب در مورد کار شما اینه که سقف ر خیلی عالی درآوردین...

اما انتقاد :

نحوه اتصال ساختمان به زمین تعریف مناسبی نشده

من میتونم تصحیح کنم اما توضیحات و نمونه های مناسب تر توی همون کتاب هست
بخونین اگه بازم توضیح خواستین من همین طرحتون ر کامل کنم . . .

setareharchitect

عضو جدید
این تصویر اصلی کروکیه
می دونم خطام هنوز قدرت کافی رو نداره
و همه جزئیات کامل نمی تونم تو طراحم در بیارم
و خط لرزان رو هم بلد نیستم که این بزرگترین مشکلمه
و لی محمد خان تو اون کتاب راجع به اون کروکی توضیحی وجود نداره
ممنون می شم اگر توضیح خاصی مد نظرتون بدهید
و ممنون از اینکه نظر می دید و نقد می کنید

rozan

عضو جدید
خوبه ولی خیلی یه تیکه رنگ گذاشتی بیشتر حالت نقاشی پیدا کرده میتونی نور رو با کمتر رنگ کردن بیشتر نشوون بدی
موفق باشی

marali_64

عضو جدید
حجم موج دار پلکانی شکل

حجم موج دار پلکانی شکل

حجم موج دار پلکانی شکل

این حجم به صورت سه صفحه موج دار که روی هم یک ترکیب زیبای پله کانی را رقم زده اند تهیه شده است(فایل اتوکد آماده دانلود می باشد)

سلام به همگي
با شروع شدن ترم جديد هر دانشگاهي، هر ورودي ايي، در واحد درس طراحي داراي موضوعي است كه با بيان آن در اين جا مي‌تواند در مورد آن بحث و كانسپت اوليه خود را بگذارد
همون كركسيونيست كه در كلاسهامون داريم در اينجا انجام دهيم كه اين باعث مي‌شود ايده‌هاي جديد به ذهنمان آيد و هم باعث شناخت نكات قوت و ضعف كارمان مي‌شود
حداقل فايده‌ايي كه مي‌توانم بگويم اين كار دارد شناخت كارها و ايده هاي همديگر است.

البته دانشگاه ما تا بعد از ماه رمضان توسط تحريم دانشجويان معلق شده است
به خاطر همين در حال استراحتيم :D
خلاصه که بچه های بامعرفت باشگاه به ما کمک نکردن

دم همتون گرم

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش ماهم یکی ر داشتیم آبجی خانوم که از این چیزای خوب خوب بهمون هدیه میداد
چشمک

ای بابا استاد کتاب که قابل شما رو نداره.به پاس زحمتای شما تو این تاپیک باید خود طایفه رو بیاریم خدمتتون!!!:D
من برای همکلاسیم خریدم کتاب.بخاطر اینکه مکس بهم یاد داده بود.شما نداشتین از این همکلاسیای خوب؟:redface::whistle:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اسم کتابهایی که آموزش راندو با آبرنگ داره رو می خواستم بدانم؟

ستاره جان صدیق یه کتاب داره به اسم آموزش راندو

خیلی کتاب خوبیه و راندوهای فوق العاده ایی داره.با همه تکنیک ها هم کار کرده.استاد دست آزاد ما از رو این کتاب تدیس میکرد.فقط کتاب یه کم گرونه.مال من چاپ تابستون 88 هست قیمتش 15000تومنه.البته من هدیه گرفتم(قابل توجه استاد : خواهرم برام هدیه خریده.شماکه خواهرم ندارین که براتون کتاب بخره!!:redface:)

setareharchitect

عضو جدید
ستاره جان صدیق یه کتاب داره به اسم آموزش راندو

خیلی کتاب خوبیه و راندوهای فوق العاده ایی داره.با همه تکنیک ها هم کار کرده.استاد دست آزاد ما از رو این کتاب تدیس میکرد.فقط کتاب یه کم گرونه.مال من چاپ تابستون 88 هست قیمتش 15000تومنه.البته من هدیه گرفتم(قابل توجه استاد : خواهرم برام هدیه خریده.شماکه خواهرم ندارین که براتون کتاب بخره!!:redface:)
اخی ندا جون ممنون
من این کتاب دارم از روش هم تمرین کردم کارام تو صفحات قبل گذاشتم
اما کتاب طایفه خیلی بهتره.ضخامت خطها ماژیک تو راندو که بخوای تمرین کنی معلومه.اموزشاش بهتره و خیلی چیزها رو آموزش داده

سبکش رو هم خیلی دوست دارم.متریال کار کرده .صدیق متریال کار نمی کنه کاراش ساده است.

دوستم می دونی مشکل من چیه؟
من تا قبل اینکه بیام معماری اصلا" نقاشی کار نکردم.طبیعتا" کاری هم ندیدم.چشم کاملا" ناآشناست.
یعنی می خواهم بگم هم دستم ضعیفه هم ذهن و چشمم
اگر بخواهم تک تک ترسیم کنم مثل درخت-سنگ بهتر کار می کنم تا کامل(کروکی)
راستی می دونم دیر شروع کردم باید از تو کاردانی شروع می کردم.اما خوب نکردم.
حالا وقت کمه کارا زیاد.

در ضمن چون چشمم ضعیفه(مقصود اینه که کار ندیدم) پس شاید استفاده از آبرنگ بلد باشم اما کپ زدن از رو کارت پستالها رو بلد باشم اگه یک کار بزارن جلوم که خودم رنگش کنم نمی تونم این واقعا" عذابم می ده
توقعم از خودم زیاده و تواناییم کمه
تو کتاب طایفه یک کار با آبرنگ که دیدم تازه متوجه شدم من اگر راندو با ماژیک بلد نیستم آبرنگ که می تونم منتها می خواهم کار زیاد ببینم تا ذهنم خلاق شه
تو کتاب صدیق کار با آبرنگ فک نکنم باشه یادم نمی یاد دیده باشم(الان کتاب پیشم نیست)اما 15تومان واقعا" نسبت به مطالب توش نمی ارزه کتاب طایفه همین قیمت اما راحتر15تومان می دهی

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخی ندا جون ممنون
من این کتاب دارم از روش هم تمرین کردم کارام تو صفحات قبل گذاشتم
اما کتاب طایفه خیلی بهتره.ضخامت خطها ماژیک تو راندو که بخوای تمرین کنی معلومه.اموزشاش بهتره و خیلی چیزها رو آموزش داده

سبکش رو هم خیلی دوست دارم.متریال کار کرده .صدیق متریال کار نمی کنه کاراش ساده است.

دوستم می دونی مشکل من چیه؟
من تا قبل اینکه بیام معماری اصلا" نقاشی کار نکردم.طبیعتا" کاری هم ندیدم.چشم کاملا" ناآشناست.
یعنی می خواهم بگم هم دستم ضعیفه هم ذهن و چشمم
اگر بخواهم تک تک ترسیم کنم مثل درخت-سنگ بهتر کار می کنم تا کامل(کروکی)
راستی می دونم دیر شروع کردم باید از تو کاردانی شروع می کردم.اما خوب نکردم.
حالا وقت کمه کارا زیاد.

در ضمن چون چشمم ضعیفه(مقصود اینه که کار ندیدم) پس شاید استفاده از آبرنگ بلد باشم اما کپ زدن از رو کارت پستالها رو بلد باشم اگه یک کار بزارن جلوم که خودم رنگش کنم نمی تونم این واقعا" عذابم می ده
توقعم از خودم زیاده و تواناییم کمه
تو کتاب طایفه یک کار با آبرنگ که دیدم تازه متوجه شدم من اگر راندو با ماژیک بلد نیستم آبرنگ که می تونم منتها می خواهم کار زیاد ببینم تا ذهنم خلاق شه
تو کتاب صدیق کار با آبرنگ فک نکنم باشه یادم نمی یاد دیده باشم(الان کتاب پیشم نیست)اما 15تومان واقعا" نسبت به مطالب توش نمی ارزه کتاب طایفه همین قیمت اما راحتر15تومان می دهی

خوب خیلی خوبه که این کتابو داری.
اما در مورد راندو باید اول ببینی هدفت از یاد گرفتن راندو چیه ؟ اگه برای ارشد داری کار میکنی باید بگم اینطور که پیداست راندو داره هر سال امتیازش کمتر میشه و عملا امسال کارای بی راندو بهتر امتیاز گرفتن.
اما اگه برای تحویل کارای آخر ترم هست که اونم اینطور که دانشکده ها و استادا پیش میرن کار فقط باید کامپیوتری باشه که با اینحساب اگه وقتتو صرف یاد گرفتن مکس کنی به نفعته.
اما اگه هر دو گزینه غلطه:D و داری مثل من برای دل خودت راندو میکنی باید بگم که نه دیره و نه ضعیف بودن چشم و ذهنت ایراد حساب میشه.چون همه اینا با تمرین و پشتکار حل میشه و شما هم که خدا رو شکر هر دوش رو داری .منم دبیرستانو ریاضی بودم و همیشه هم کمترین نمره هام مال نقاشی بود:cry:.ولی حالا میدونم که مشکل راندوم با تمرین حل میشه.
پس شما هم نا امید نشو و تمرین کن.
در مورد کار با آبرنگ هم : به نظرم ماژیک ابزاربهتری هست.نمی دونم فیلم کارای صدیقو دیدی یا نه ؟ خیییلی راحت با ماژیک کار میکنه.آدم واقعا کیف میکنه از کار کردنش.دلش میخواد فقط بشینه راندو کنه.
تو یکی از کتابای آرتور هم نمونه کار با آبرنگ زیاد هست.نگاه میکنم ببینم کدوم کتابشه بهت میگم اسمشو.
یه استاد دیگه هم هست به نام مهدی نژاد یه سی دی داره کار با آبرنگو توش یاد داده.ببینی قشنگ یاد میگیری. نمونه کار هم توش هست.
البته در تمام این موارد استاد بهتر می تونن نظر بدن.باید صبر کنیم تا بیان.:redface:
ببخشی طولانی شد.:w05::gol:

setareharchitect

عضو جدید
خوب خیلی خوبه که این کتابو داری.
اما در مورد راندو باید اول ببینی هدفت از یاد گرفتن راندو چیه ؟ اگه برای ارشد داری کار میکنی باید بگم اینطور که پیداست راندو داره هر سال امتیازش کمتر میشه و عملا امسال کارای بی راندو بهتر امتیاز گرفتن.
جدا" راندو واسه کنکور دولتی اهمیت زادی نداره
آخه گرایشی که می خواهم شنیدم5نفر ظرفیت داره(تکنولوژی)
من مکس وکد2d-3dبلدم
اما مکس خیلی وقته کار نکردم
کامپیوتر بخرم دوباره کار می کنم
اما اگه برای تحویل کارای آخر ترم هست که اونم اینطور که دانشکده ها و استادا پیش میرن کار فقط باید کامپیوتری باشه که با اینحساب اگه وقتتو صرف یاد گرفتن مکس کنی به نفعته.
اما اگه هر دو گزینه غلطه:d و داری مثل من برای دل خودت راندو میکنی باید بگم که نه دیره و نه ضعیف بودن چشم و ذهنت ایراد حساب میشه.چون همه اینا با تمرین و پشتکار حل میشه و شما هم که خدا رو شکر هر دوش رو داری .منم دبیرستانو ریاضی بودم و همیشه هم کمترین نمره هام مال نقاشی بود:cry:.ولی حالا میدونم که مشکل راندوم با تمرین حل میشه.
پس شما هم نا امید نشو و تمرین کن.

اما کلا" هم برا ارشد هم برا کار پایان ترم
وهم اینکه معمار به خطش معروفه تا خطط قوی نشه ذهنت قویی نمی شه

در مورد کار با آبرنگ هم : به نظرم ماژیک ابزاربهتری هست

من به آبرنگ علاقه دارم
درضمن راندو باش وقت کمتر می خواهد
وهمین طور من قبلا" با آبرنگ نقاشی کار کردم به کار کردن باش آشنام.و می خواهم استفاده کنم
ولی به هر حال راندو با ماژیک باید یاد بگیرم

.نمی دونم فیلم کارای صدیقو دیدی یا نه ؟ خیییلی راحت با ماژیک کار میکنه.آدم واقعا کیف میکنه از کار کردنش.دلش میخواد فقط بشینه راندو کنه.
تو یکی از کتابای آرتور هم نمونه کار با آبرنگ زیاد هست.نگاه میکنم ببینم کدوم کتابشه بهت میگم اسمشو.
یه استاد دیگه هم هست به نام مهدی نژاد یه سی دی داره کار با آبرنگو توش یاد داده.ببینی قشنگ یاد میگیری. نمونه کار هم توش هست.
البته در تمام این موارد استاد بهتر می تونن نظر بدن.باید صبر کنیم تا بیان.:redface:
ببخشی طولانی شد.:w05::gol:

نه هیچ کدام از فیلم ها رو ندیدم
قابل خریدنه؟
اگر خریدنی نیست و شما دارید می شه برام به میلم بفرستید
و ممنون بابت همه توضیحاتت

nomber_van

عضو جدید
به درخواست دوستای گلم .اینم چندتا از کارای دوره ی کاردانیمه.متاسفانه عکس پروژه های اخیرمو ندارم.:gol:این اولین ماکت عمرم بود

نمایشگاه بین المللی معرفی مراکز تحقیقاتی جهانی.تبریز ایده خیابانهای طبقاتی و ماکت خانه گنجه ای زاده تو تبریز

:w11:

وضعیت
موضوع بسته شده است.