اگر يك نفر براي من راجع به گرايش كنترل توضيح بده ممنونم

karimabadi

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.متوجه نشودم الان مي خواهيد ارشد برق گرايش كنترل شركت كنيد.اگه اينطوه من دوستي دارم كه دانشجوي دكتراي كنترله . بخواهيد براتون بپرسم. البته خودم قدرت خوندم و ارشدم قدرت شركت كردم

Hojjat_heydari

عضو جدید
از جناب آقای مهندس Sami می خواستم بپرسم که اولا با رتبه 3605 منطقه 2 کجا میشه کنترل قبول شدو دوما اینکه بازار کار مهندسی کنترل تو ایران چه طوری؟

r.saki1981

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان.علم کنترل یکی از گرایشهای مهندسی برق هست و تمام گرایش ها به کنترل نیاز دارن و جدا از زمینه های تخصصی و مربوط به کار در همه ی گرایشها به درد می خوره مثلا من که قدرت هستم برای بررسی پایداری یک سیستم قدرت باید درس کنترل خطی لیسانس و کنترل مدرن بلد باشم.اگه کنترل ندونم تو رشتم پیشرفت نمی کنم حتی مهندسی شیمی هم کنترل داره.ولی به نظر شخصی من ادامه دادن کنترل به عنوان تخصص خیلی خوب نیست مگر اینکه قبلا رشتت چیز دیگه ای بوده من دوستام هستن که لیسانس قدرت و فوق کنترل می خونن الان خیلی موفق هستند این رو هم بدونین کنترل تو همه دانشگاهها ارائه نمیشه و ظرفیت ارشدش از همه کمتره.و ارشد کنترل خیلی ریاضی تره اگه شما به کنترل به عنوان یه ابزار واسه رسیدن به هدفت انتخاب کنی بهتره تا به عنوان یه رشته.موفق باشید.

ROZEHSEFID

عضو جدید
من هم فردوسي ميخونم عزيزم.:)وخيلي از دوستام هستن كه براي ارشد قصد دارن رشته هاي ديگه اي بخونن.:warn:چون شانس كمي در رشته ي برق دارن.با وجود تلاش خيلي زياد:redface:و هوش بالا:surprised:يكي از رشته هاي مورد توجه همه صنايع ورشته هاي مديريتي هستش:razz:با اين حال ازت ممنونم;)
اینکه چیزی نیست منم ارشد کنترل قبول شدم:) بعدشم شما انگار زیاد جو گیر شدین فکر نمیکنم تو توضیحاتم چیزی از کنتر(این گرایشی که تو برق میخونیم کم گذاشته بودم)این اقا م که ارشد به اصطلاح میخونن ما که درایم تو نوشته هامون داد میزنیم تورشته های دیگه از همین تئوریهای کنترل استفاده میککنن نیازی به اثبات شما هم نداره مثلا یکیش همین مبحث فازی من خودم یک کتاب با عنوان(علم مدیریت فازی مولف دکتر عادل اذر و حجت فرجی) خوندم....کاملا مباحثشو مطالعه کردم ....من درام با دید کاربردی برای دوستان میگم اصلا یه چیزه شهودیه (کاربرد کنترل) من تعجب میکنم از اثباتتتتتتتتتتتت. ایشون...........در ضمن اینکه گفتم از نظر بازار کار شما اقای محترم به اصطلاح ارشدم هستین چقد تو بازارکار بودی و گشتی .......یه مهندس برق مثه شما تو مشهد که من هستم فکر میکنی چقدر میارزه نسبت به رشته های ساده تر مهندسی ومدیریت .................تمام شرکتها از جز به کل خصوصی ودولتی به مدیریت احتیاج دارن یه رشته کاربردی بدون زحمت با حقوق بالا ......اما برق غیر از تخصص ودانش کافی میدونی چقدر تویه همین کنترل باید سابقه داشته باشی تا ادمت حساب کننن.................البته شایدم مثله خیلی از دوستایه من شما هم هدفتون اینه که برید بالاتر دکترا بگیرید ویه استاد اموزشگاه فنی وحرفه ای یا پیام زورو غلمی کاربری بشی.........بهرحال به نظر من اگر کسی بدون استفاده از پارتی وسرمایه کافی ..بخواد تو ایران در کمترین مدت بهترین پست ومدارجو ی کنه مدیریت خیلی ارجه تره به برق البته یکیم مثه من عاشقه پی همه چیو به خودش میزنه میچسبه بهمین کنترل :redface:........بهرحال ببخشید سرتونو درد اوردم.با تشکر

ROZEHSEFID

عضو جدید
مسئله دیگه هم که باید اشاره کنم اینکه توضیحات من صرفادرمورد کنترل تو همین فاز برقیش بود فعلا که توایران از مهندس کنترل تو همین فاز استفاده میکنن .........تازه در ضمن مگه علوم دیگه استفاده نمیکننن که بگیم الکترونیک وقدرتم بدون این علم می لنگند چرا استفاده میکننن.... ولی بور خاص اگر بخوان استفاده کننن نه..........من یکی از دوستانم فوق مخابرات شریف بود یه پروژه کاملا کنترلی نظامی بهش داده بودن.........یا مهندسین الکترونیکو ببین بوفور تویه بخش های کنترل صنعتی وابزاردقیق کارصنعتی یه کنترلیومیکننن........مهندس کنترل غیر از فاز ریاضی وتئوریک ..ه باید به فازهای دیگه برق نیز تا اندازه ای اطلاع داشته باشه ما برای یه کار صنعتی:الکترونیک صنعتی-مکاترونیک(...)-ابزاردقیق,.و(telecomunication)....................وهرچه بیشتر بهتر ...این برای اشتغال در صنعته حالا باهرمقطعی میخوای باش...مگه گفتم پروژه مطالعاتی مثلا مریخ پیما برا ی دکتر اکبر زاده یا پروژه جرثقیل برا کشتی که دکتر شانه چی انجام داده بود...یاپروژه های نظامی وزارت دفاع که اینها هم به هر کسی با هر مدرکی از هرجا نمیدن........

hadi_ch_n_64

كاربر فعال مهندسی برق
مسئله دیگه هم که باید اشاره کنم اینکه توضیحات من صرفادرمورد کنترل تو همین فاز برقیش بود فعلا که توایران از مهندس کنترل تو همین فاز استفاده میکنن .........تازه در ضمن مگه علوم دیگه استفاده نمیکننن که بگیم الکترونیک وقدرتم بدون این علم می لنگند چرا استفاده میکننن.... ولی بور خاص اگر بخوان استفاده کننن نه..........من یکی از دوستانم فوق مخابرات شریف بود یه پروژه کاملا کنترلی نظامی بهش داده بودن.........یا مهندسین الکترونیکو ببین بوفور تویه بخش های کنترل صنعتی وابزاردقیق کارصنعتی یه کنترلیومیکننن........مهندس کنترل غیر از فاز ریاضی وتئوریک ..ه باید به فازهای دیگه برق نیز تا اندازه ای اطلاع داشته باشه ما برای یه کار صنعتی:الکترونیک صنعتی-مکاترونیک(...)-ابزاردقیق,.و(telecomunication)....................وهرچه بیشتر بهتر ...این برای اشتغال در صنعته حالا باهرمقطعی میخوای باش...مگه گفتم پروژه مطالعاتی مثلا مریخ پیما برا ی دکتر اکبر زاده یا پروژه جرثقیل برا کشتی که دکتر شانه چی انجام داده بود...یاپروژه های نظامی وزارت دفاع که اینها هم به هر کسی با هر مدرکی از هرجا نمیدن........
تو چرا اینقد گیج میزنی عزیزم؟
اول می یای از حرفای من ایراد میگیری پشتبندش همون حرفای خودمو میزنی:warn::biggrin::biggrin:
یه تکونی به مخت بده....بدک نیست برات:biggrin::biggrin::biggrin:
ابتدای تاپیکو بخون که توسط المیرا ایجاد شده بعدش بیا سخنان گهر بارتو برامون اینجا بزار
سوالش این بوده که کدومیکی از رشته های برقو بره که بعدا بدرد ارشدش که مدیریته بیشتر بخوره همین
good luck!:gol:

الميرا

عضو جدید
:mad::mad::mad:اقاي مهندس اينقدر خشن نباش:razz:حرفات درست ولي از يه مهندس انتظار نميره اينجوري حرف بزنه:warn:مگه تشكر چه عيب داره؟

hadi_ch_n_64

كاربر فعال مهندسی برق
من که خشن نیستم
از کجا فهمیدی خشنم؟
وقتی فکر کنی دنیا یه لونهء موچه ست وتو هم روش وایستادی و فقط سوراخ لونهء موچه رو میبینی هیچ وقت از مورچه های اون لونه که همون آدمان ناراحت نمیشی
تا حالا شده از دست مورچه ناراحت بشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ok?
good luck

sjjpo2002

عضو جدید
برای بدست آوردن اطلاعات مهندسی کنترل به دایره المعارف آنلاین wikipedia مراجعه کنید و مهندسی برق را بجویید. اونجا براتون توضیح دادم. اگر سوالی هم داشتید با من تماس بگیرید:sjjpo2002
توی اکثر سایتها این ID کار می کنه. با gmail راحت ترم.

SAMI.J

عضو جدید
از جناب آقای مهندس Sami می خواستم بپرسم که اولا با رتبه 3605 منطقه 2 کجا میشه کنترل قبول شدو دوما اینکه بازار کار مهندسی کنترل تو ایران چه طوری؟

سوال اولت رو نميدونم ولي در مورد بازار كارش بايد بگم بستگي به خودت داره واسه شما تو تمام زمينه ها و رشته ها ممكنه كار پيدا بشه ولي مونده به اينكه شما رو چه رشته اي تمركز كني و تخصصت رو تو چه رشته اي قوي تر كني و بتوني تو اون گرايش موفق باشي ;)

SAMI.J

عضو جدید
اینکه چیزی نیست منم ارشد کنترل قبول شدم:) بعدشم شما انگار زیاد جو گیر شدین فکر نمیکنم تو توضیحاتم چیزی از کنتر(این گرایشی که تو برق میخونیم کم گذاشته بودم)این اقا م که ارشد به اصطلاح میخونن ما که درایم تو نوشته هامون داد میزنیم تورشته های دیگه از همین تئوریهای کنترل استفاده میککنن نیازی به اثبات شما هم نداره مثلا یکیش همین مبحث فازی من خودم یک کتاب با عنوان(علم مدیریت فازی مولف دکتر عادل اذر و حجت فرجی) خوندم....کاملا مباحثشو مطالعه کردم ....من درام با دید کاربردی برای دوستان میگم اصلا یه چیزه شهودیه (کاربرد کنترل) من تعجب میکنم از اثباتتتتتتتتتتتت. ایشون...........در ضمن اینکه گفتم از نظر بازار کار شما اقای محترم به اصطلاح ارشدم هستین چقد تو بازارکار بودی و گشتی .......یه مهندس برق مثه شما تو مشهد که من هستم فکر میکنی چقدر میارزه نسبت به رشته های ساده تر مهندسی ومدیریت .................تمام شرکتها از جز به کل خصوصی ودولتی به مدیریت احتیاج دارن یه رشته کاربردی بدون زحمت با حقوق بالا ......اما برق غیر از تخصص ودانش کافی میدونی چقدر تویه همین کنترل باید سابقه داشته باشی تا ادمت حساب کننن.................البته شایدم مثله خیلی از دوستایه من شما هم هدفتون اینه که برید بالاتر دکترا بگیرید ویه استاد اموزشگاه فنی وحرفه ای یا پیام زورو غلمی کاربری بشی.........بهرحال به نظر من اگر کسی بدون استفاده از پارتی وسرمایه کافی ..بخواد تو ایران در کمترین مدت بهترین پست ومدارجو ی کنه مدیریت خیلی ارجه تره به برق البته یکیم مثه من عاشقه پی همه چیو به خودش میزنه میچسبه بهمین کنترل :redface:........بهرحال ببخشید سرتونو درد اوردم.با تشکر

فكر نميكنم كنترل با مديريت قابل قياس باشه شما هم اگه يه همتي بگماري شايد بتوني خيلي بيشتر از حقوق يكسال يه مدير با چند تا پروژه در بياري اگرم شما رو جايي حساب نمي كنند دليل نمي شه به بقيه دوستان توهين كني فقط كافيه يه خورده اطلاعات و تخصصت رو بيشتر كني . برات آرزوي موفقيت مي كنم دوست عزيز.;)

الميرا

عضو جدید
ببخشيد:redface:فكر كردم عكس قبلي رو ميگي.اين كيت وينسلته.از اين هم زياد خوشم نمياد.چون بخاطر پول هر كاري كرده وميكنه.

singl

عضو جدید
كنترل رو بايد از كنترليها پرسيد!!!
اگه مي خواي وارد اداره برق و توانير بشي همين الان بايد بگم رفتن به رشته كنترل رفتن به تركستانه( ميشي مثل من!!!!)
اما بايد بگم خدايش لذتي كه از رشته كنترل خواهي برد خيلي شيرين تره!!!!
بايد با تاسف عرض كنم كه در حال حاضر كار كنترلي ها رو بچه هاي الكترونيكي و قدرتي در صنعت دارن انجام مي دن...
اگه وارد يه كارخونه بشي و فكر استخدام رسمي رو بخواي از سرت بيرون كني رشته كنترل رشته خوبيه چون در واقع از بقيه رشته ها عملي تره و نكته جالبش همين جاست كه بيسوادي توش بيش از هر رشته ديگه به چشم مي خوره.
مثلا شما اگه رشته قدرت باشي مي توني ضعف علميتو توي يك ماه اول كار برطرف كني اما (سطح توقع از بقيه رشته هاي برقي نسبت به كنترل كمتره)اگه كنترلي باشي توقع همه اول بلد بودن PLC و بعد HMI و بحث مانيتورينگ و به تبعه اون بحث ابزار دقيق و اينسترومنت و تنظيمات اونا پيش مي ياد )
اما يه نكته خوب كنترل بگم كه دست توش كمه ...يعني شما مي تونيد توي يه شركت روي يه صندلي راحت لم بديد و يا هم زمان چند كار در جاهاي مختلف برداريد و همه دربه در به دنبالتون باشن ...
لازمش فقط سواده...سواد
به قول ما كنترلي ها 10 سال پيش عصر كامپيوتر بود و حالا عصر كنترل ...همه رشته آخرش به كنترل مي رسن و اگه تنها به مباحث تئوري بسنده كني مي بينيد كه همه كنترلي شدند الا شما كه كنترلي هستيد
موفق باشيد

reza.zamany

عضو جدید
سلام
راستش منم خیلی در این مورد سوال دارم ولی تا جایی که میدونم این رشته خیلی از قدرت جالبتره و همچنین گرایشهای خیلی بیشتری داره . بر خلاف رشته قدرت که بیشتر تو لید و توزیع برقه کنترل کارش داخل کارخونه هاست . فکر میکنم اگر کنترل رو ادامه بدی بهتر باشه تا دیگه رشته ها.
موفق باشی ;)

tuelc86

عضو جدید
گرایش کنترل 3 زیر شاخه داره :1-هوش مصنوعی 2-رباتیک 3- ابزار دقیق که هوش مصنوعی یه رشته تحقیقاتیه مثل هوش مصنوعی IT و الکترونیک ، رباتیک رشته نیمه عملیه که ساخت ربات های کارخانه ای و ... بر عهده داره و ابزار دقیق و اتوماسیون یه رشته صنعتی و عملیه که کارش ساخت ونگه داری وسایل اندازه گیریه

shamsi1

عضو جدید
توضیح درباره رشته کنترل

توضیح درباره رشته کنترل

رشته کنترل وابزاردراکثرمحیط های صنعتی ازجمله نف گازپتروشیمی -صنایع خودروسازی وغیره بکارمیرودبرای موفقیت دراین رشته بایددرزمینه برنامه نویسی وفرمولهای فیزیکی وشیمی وریاضیات بسیارقوی باشیدامروزهplcکه یکی ازدروس کنترل است برای کنترل پروسه های صنعتی بکارمیرودبسیاری ازکارهایی که توسط انسان به سختی انجام میشودرابصورت اتومات وباایمنی بسیاربالاانجام میدهددرصورتی که کسی بتوانددرزمینه plcوبرنامه نویسی ان قوی باشدوهمچنین بانرم افزارwinccمسلط باشد می توان باطراحی سیستم های کنترلی درامدبسیارزیادی کسب کند-امیدوارم همیشه باتوکل برخداواراده قوی موفق باشید-شمسی

nima1111

عضو جدید
سلام دوستان اينطور كه من متوجه شدم بازار كار مهندس برق كنترل از بقيه گرايشها كمتره.بهترين نيست واسه فوق قدرت بخونيم؟