اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد برق 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید بهشتی ارزش رفتن داره؟؟ یا بعد خواجه نصیر دانشگاه شیراز رو بزنم؟
ببینید من خودم 318 قدرت شدم و احتمال بسیار زیاد شهید بهشتی و صنعتی اصفهان و شیراز و فردوسی رو هم بیارم اما با این حال چون خودم ساکن تهرانم و همینطور بین این دانشگاهها تفاوت آنچنان بارزی نمیبینم همین شهید بهشتیرو میزنم البته بعد از خواجه...شاید دانشگاه صنعتی اصف یا شیراز کمی از بهشتی بالاتر باشن اما برای من که تهرانم ،بهشتی مزایای بیشتری داره که مشخصه و لازم به گفتن نیست .همینطور دانشگاه بهشتی (پردیس عباسپور) از لحاظ امکانات کارگاهی و تجهیزات هم بسیار خوبه و من خودم این رو از نزدیک دیدم.. و اساتید صنعتی و مشغول به پروژه های اجرایی هم زیاد داره ..به نظرم هر کدوم که نزدیکتره برای شما میتونه بهترین انتخاب باشه

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ببینید من خودم 318 قدرت شدم و احتمال بسیار زیاد شهید بهشتی و صنعتی اصفهان و شیراز و فردوسی رو هم بیارم اما با این حال چون خودم ساکن تهرانم و همینطور بین این دانشگاهها تفاوت آنچنان بارزی نمیبینم همین شهید بهشتیرو میزنم البته بعد از خواجه...شاید دانشگاه صنعتی اصف یا شیراز کمی از بهشتی بالاتر باشن اما برای من که تهرانم ،بهشتی مزایای بیشتری داره که مشخصه و لازم به گفتن نیست .همینطور دانشگاه بهشتی (پردیس عباسپور) از لحاظ امکانات کارگاهی و تجهیزات هم بسیار خوبه و من خودم این رو از نزدیک دیدم.. و اساتید صنعتی و مشغول به پروژه های اجرایی هم زیاد داره ..به نظرم هر کدوم که نزدیکتره برای شما میتونه بهترین انتخاب باشه

بله کاملا درست میگن. بین این دانشگاه هایی که نام برد علی آقا تمام این دانشگاها تقریبا در یک سطح هستن.ارشد جمعا دو سال هستش و ارزش نداره که مثلا از تهران پاشی بری اصفهان چون مثلا صنعتی اصفهان از شهید بهشتی یکم بهتره. کلا شهر خود ادم ارجحیت داره.ولی مثلا برای منیکه از هیچ کدوم از این دوتا شهر نیستم من خودم بخوام انتخاب کنم صنعتی اصفهانو انتخاب میکنم

mortezamom

عضو جدید
سلام به همگی
من یه سوال در مورد دو تا دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس دارم
کدومش برای برق مخابرات گرایش میدان بهتره؟
میشه برام در موردشون توضیح بدین
ممنون میشم
:smile:

hoomif

عضو جدید
سلام به همگی
من یه سوال در مورد دو تا دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس دارم
کدومش برای برق مخابرات گرایش میدان بهتره؟
میشه برام در موردشون توضیح بدین
ممنون میشم
:smile:

در مخابرات علم و صنعت بهتره...

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من معدلم واسه ثبت نام زدم 15.1 الان فارق التحصیلیم 15.2 مشکل پیش میاد؟کجا و چجوری اصلاحش کنم؟ممنون
من 92/11/30 فارغ التحصیل شدم

hoomif

عضو جدید
ممنون که جواب دادین
میشه یکم بیشتر برام توضیح بدین

دانشگاه علم و صنعت رنک جهانی بالاتری داره...5 تا استاد، 6 تا دانشیار و 5 تا استادیار در گرایش مخابرات داره...قدیمی تر هستش...اسم و رسم دار تره...صنعتی هستش و ... .

بچه ها من معدلم واسه ثبت نام زدم 15.1 الان فارق التحصیلیم 15.2 مشکل پیش میاد؟کجا و چجوری اصلاحش کنم؟ممنون
من 92/11/30 فارغ التحصیل شدم

تا 92/6 هر چی بوده معدلت باید همونو وارد میکردی...

8912763

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم به نظ شما ماشین تهران بهتره یا سیستم امیر کبیر ؟
در ضمن رتبه من 36 قدرت هست

dr.iman

عضو جدید
اولا که امیر کبیر گرایش را مشخص نکرده و شما میتوانید بعد از ورود در فیل مورد علاقه خود کار کنید.
به نظر بنده امیر کبیر هم از لحاظ اساتید و هم صنعتی بودن پروژه ها و مقالات اساتیدش (از وبسایت دانشکده برق می توانید مقایسه خوبی بین اساتید تهران و امیر کبیر داشته باشید) خیلی از تهران سر آمد تر است.

farhad1371

عضو جدید
به نظر من علاقه شرطه ، سیستم هم واسه رفتن هم بازار کار بهتره، گرچه اسم دانشگاه تهران بهتره واسه apply ولی نه به قیمت از دست رفتن گرایش مورد علاقه تازه قره پتیان زیاد دانشجو داشته که رفتن کانادا بستگی به خودت داره چقدر کوشا باشی !

hoomif

عضو جدید

djbehrouz

عضو جدید
نکاتی کلیدی در امر انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد:

اولین و مهمترین کار برای شروع فرایند انتخاب رشته، دریافت دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی آزمون کارشناسی ارشد ۹۳ است. سپس باید تعداد نفرات دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و مجازی رشته ی خود را به صورت مجزا استخراج نمایید.
برخلاف تصور برخی از داوطلبان که فکر می کنند چون رتبه ی مطلوبی کسب نکرده اند باید از همان ابتدا به انتخاب دوره های شبانه، غیرانتفاعی یا مجازی روی بیاورند، بهترین و صحیح ترین کار برای انتخاب رشته، انتخاب به ترتیب روزانه ( از بهترین دانشگاه به بدترین دانشگاه )، شبانه ( از بهترین دانشگاه به بدترین دانشگاه) و …. می باشد.
علت این الوبت بندی به این دلیل می باشد که ممکن است رتبه های قبل از شما به دلایل خاصی از قبیل شاغل بودن، متاهل بودن و… امکان انتخاب کد رشته های روزانه ی شهری غیر از شهر خود را نداشته باشند و ناچاراً شبانه ی شهر خود را به روزانه ی شهر های دیگر ترجیح دهند. بنابراین اگر شما از همان ابتدا شبانه ها را انتخاب کنید، فرصت قبولی در روزانه را از دست خواهید داد!
و اما مورد دیگری که از اهمیت خاصی برخوردار است این است که معمولاً چهار معیار در انتخاب رشته وجود دارد که هر یک از این معیارها برای افراد مختلف متفاوت است. این معیارها عبارتند از:
۱- اعتبار علمی دانشگاه محل تحصیل
۲- نزدیکی به محل زندگی شما
۳- وجود امکانات رفاهی و خوابگاه
۴- موقعیت های کاری آینده
به عنوان مثال اگر شما شاغل هستید و ممکن است قبولی در شهر دیگر مشکلاتی برای شما ایجاد کند و یا اگر شما علاقه ای به ترک خانواده ندارید، اولویت دوم یعنی نزدیکی به محل زندگی شما از همه با اهمیت تر است و سایر اولویت ها را تحت تاثیر قرار می دهد و به تبع آن روی انتخاب ها و تعیین الویت انتخاب رشته ی شما اثر می گذارد. بنابراین برای یک دانشجوی مشهدی که این الویت، برایش در درجه ی اهمیت است، احتمالاً انتخاب روزانه ی مشهد، شبانه ی مشهد و …. در الویت خواهد بود. اما در این جا مسئله ی مهمی مطرح می شود. این که آیا این شخص توان مالی برای پرداخت شهریه را دارد. اگر این توان مالی را دارد و برایش مشکلی پیش نمی آید می تواند شبانه ی شهر خودش را قبل از روزانه ی دیگر شهرها بزند. اما اگر مشکل مالی برایش ایجاد خواهد شد، ناچاراً الویت انتخاب دانشگاه های روزانه بر الویت دانشگاه های شبانه نزدیک محل زندگی، برتری می یابد.
اگر شخصی بعد مسافت برایش مهم نیست در این صورت بهتر است از بهترین دانشگاه روزانه ی مورد علاقه ی خود شروع کند و به بدترین دانشگاه روزانه البته به نظر خودش ختم نماید. در اینجا معیار اعتبار علمی بر سایر معیارها برتری می یابد. در این میان بیان یک نکته خالی از لطف نیست: اینکه اهمیتی ندارد شما در کدام دانشگاه روزانه، تحصیل کنید. چه می خواهد قطب باشد چه می خواهد قطب نباشد. آنچه اهمیت دارد تلاش و پشتکار خودتان خواهد بود که شما را در آینده فردی متفاوت در رشته بار خواهد آورد.
در رابطه ی با امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه های مختلف، مطالب مربوطه را از دفترچه استخراج نمایید تا با دید مناسب تری نسبت به انتخاب شهری غیر از شهر خودتان، اقدام نمایید.
و در نهایت به معیار چهارم می رسیم موقعیت های کاری آینده: شاید در این رابطه، شهر تهران برتری محسوسی نسبت به بقیه ی شهرها داشته باشد. در عین حال رشته ی شما و پتانسیل های صنعتی و سخت افزاری یک شهر خاص (برای آن رشته) هم می تواند موثر باشد. به عبارتی این به معنای عدم وجود موقعیت های کاری در شهرهای دیگر نیست! اما تهران موقعیت هایی دارد که نسبت به بقیه ی شهرها برجسته تر است. اکثر همایشهای علمی و ملی، اعلامیه های استخدامی، کارآموزی و بیشتر سازمان های با اهمیت در تهران هستند. در نتیجه اگر کسی اولویت چهارم برایش از اولویت های دیگر مهم تر است باید بداند که در این رابطه تهران برتری محسوسی نسبت به سایر شهرها دارد. هر چند که چنانچه اشاره شد این یک تجویز کلی برای تمام رشته ها نیست.
در پایان سعی کنید حتماً پیش نویس فرم انتخاب رشته ی اینترنتی را پرینت بگیرید و قبل از انتخاب رشته اینترنتی، کد رشته ها را وارد نمایید تا هنگام انتخاب رشته ی اینترنتی، با دقت و سرعت، کد رشته ها را در سایت سنجش وارد نمایید.
یادآوری خیلی مهم: نظر به اینکه بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان، گزینش علمی انجام می گیرد، لذا ترتیب تقدم یا تاخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب، هیچگونه تاثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و منحصراً تقدم کد محل تحصیل، نشانگر ترتیب علاقه ی داوطلب به تحصیل در محل مربوط می باشد.

منبع: برق ارشد

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم کارنامه من . :smile:
به همه تبریک میگم . راستی بچه ها اعتراض فایده نداره .
من انتظار داشتم رتبه 1 رو بیارم. رفتیم سازمان و اعتراض کردیم. پاسخنامه رو نشونم دادن دیگه حرفی واسه گفتن نبود ....
اون چیزی که بعد جلسه فکر میکردیم زدیم اونجور نبوده .
مشاهده پیوست 208150

به جز شکل کارنامه و درصدهای نشدنی مثل همین ۹۷% زبان، "نمره کل"هاتونم خیلی عجیبه. درصدهای نفر اول هر سال ممکنه عوض بشه ولی ترازش حدودا ثابت میمونه. شما نفر اول شدین ولی ترازتون بالای ۷۰۰۰ هم نشده در حالی که هر سال بالای ۸۰۰۰ و ۹۰۰۰ بود! (مثل ترازهای این و این که واسه پارساله)
فونت درصدهاتونم که با همه کارنامه‌هایی که تا الان گذاشتن فرق داره;)

اینا سوالایی بود که خود من و مشاور هم داشتیم و سنجش جواب داد.
واسه رتبه های زیر 10 ، به دلایل پذیرش آینده دانشگاه و یه سری مشکلات دیگه ، یه دستکاری مختصر ( در حد +/- 1.00 ) از طرف سنجش تو نمرات خام ایجاد میشه که اختلاف با نفر قبلی و بعدی منطقی بشه .
تراز و نمره کل از معدل و ... هم تاثیر میگیره .
سنجش میگه امسال بعلت سختی سوالات مخصوصا تو زبان و کنترل ، تراز پائین بوده .

مشاهده پیوست 208930
بنا به در خواست دوستان اینم کارنامم

اون دوستی که با اون کارنامه عجیبشون رتبه ۱۷ قدرت شده بودن الان بیان درباره اینکه چرا ترازشون از نفر ۳۶ قدرت کمتر شده توضیح بدن :D
(دوستانی که سال دیگه میخواین کنکور بدید حواستون باشه یه سری مولتی‌یوزر مثل ایشون اینجا هستن که بیشترشون علاقه زیادی به اون موسسه‌ای که کتاباش قرمزه دارن. احتمالا ایشونم قرار بود بعدا بیاد عوامل موفقیتش رو کتابها و آزمونهای اونجا معرفی کنه)

hoomif

عضو جدید
قبولی های سال 92 (دوستام)

قدرت

126 روزانه فردوسی
280 روزانه فردوسی
290 روزانه فردوسی
335 روزانه فردوسی
339 روزانه فردوسی
380 روزانه فردوسی
428 روزانه فردوسی
468 روزانه فردوسی
530 شبانه فردوسی
570 شبانه فردوسی
590 شبانه فردوسی
1400 شبانه گیلان

الکترونیک

978 روزانه فردوسی

md.hafezi

عضو جدید
سلام دوستان.
من 93 ابزاردقیق شدم.
1-کسی اطلاعی از رتبه های قبولی داره؟
2- دانشگاه شیراز مدرکش معتبره ؟ و قبولی از کنکور با قبولی آزمون داخلی چه فرقی داره؟
رتبه ی برقم 3000 شده.
امکان داره شبانه قبول شم؟
اینم واسه تقویت ( یا شایدم تضعیف
:)
) روحیتون بگم که من هم شاغلم و هم متاهل!
لیسانسم کنترل و اشتغالم هم در زمینه کنترل ابزاردقیقه
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

• Like
واکنش ها: deer

y-azarakhsh

عضو جدید
دوستان با رتبه 1800 قدرت روزانه های دانشگاههای بیرجند-ملایر-مدنی تبریز-لرستان-دزفول-صنعتی کرمانشاه رو مارم؟اگه میارم ترتیبشون رو چجوری بزنم؟بچه مهابادم .دانشگاه مدنی قبول میشم؟

atena2

عضو جدید
سلام
من رتبه مخابراتم 1142و الکترونیک 984 شدم

شهرستان نمی تونم برم

شهید بهشتی شبانه اش رو حذف کرده انگار تو دفترچه نبود
بهم گفتن برای شهید بهشتی شبانه شانس داری

میشه در مورد پردیس خود گردان تربیت مدرس بهم توضیح بدید ؟
همینطور پردیس خودگردان تهران که توشته تو کرجه

رشته فناوری ماهواره و مخابرات امن رشته های به درد بخوری هستن ارزش دارند ؟

هدفم از ادامه تحصیل دکترا خارج کشو ر هست
برای همین میترسم با این رشته ها و دانشگاهها وقتم رو تلف کنم و برای اپلای مناسب نباشن

در صدهام
هم
زبان 16.67
ریاضی 8.33
مدار13.89
کنترل 19.44
الکترونیک 54.55
سیگنال 41.67
مغناطیس2.78

همین سیگنال و الکترونیک رو خوب خونده بودم

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان با رتبه 1800 قدرت روزانه های دانشگاههای بیرجند-ملایر-مدنی تبریز-لرستان-دزفول-صنعتی کرمانشاه رو مارم؟اگه میارم ترتیبشون رو چجوری بزنم؟بچه مهابادم .دانشگاه مدنی قبول میشم؟
اگر بچه مهاباد هستید دانشگاه ارومیه رو بزنید . هم روزانه و هم شبانه . به این دلیل این حرف رو میزنم چون نزدیک ترین جا به شهر و رتبه شما همین دانشگاه هست.
موفق باشید

بهار امیدوار

عضو جدید
میشه لطفا کارنامه هاتونو بذارین ؟
واقعا میتونه کمکم کنه به ما
ممنونم
انشالله خبر قبولی تون تو دانشگاه مورد علاقتونو اینجا بذارین

adibmj

عضو جدید
سلام.
آقا راستش منم 605 الک شدم .چند تا راهنمایی میخواستم از دوستانی که اطلاع دارن.
من فقط فکر دیجیتالم.تهش مدار و سیستم.راستش بچه ها میگن رتبم به بهشتی میخوره.خودمم فقط به تهران (شهر تهران) فکر میکنم.(شرایط کاری)
و مهمتر این که روزانه باشه.
با این اوصاف روی چند تا چیز سوال دارم:
(به نطر شما)
1- ترتیب اینا چجوری باشه -----> الک علم - مدار و سیستم تربیت مدرس - مدار و سیستم خواجه - دیجیتال بهشتی ؟؟؟

راستش نطر خودم اینه ------> الک علم - دیجیتال بهشتی - مدار و سیستم تربیت مدرس - مدار و سیستم خواجه

(اصن تربیت زودتر پر میشه یا علم؟؟؟)

2- از کسایی که مطلعند میخواستم ببینم رتبم به کجا میخوره (نسبت به بچه های پارسالی) ؟؟؟

خواهشا هر کی اطلاعی داره دریغ نکنه.(ممنون). چیز دیگه ای هم به نظرتون میرسه ممنون میشم بگین.

از کسایی هم که توی هر کدوم از موارد بالا الان در حال تحصیل هستن خواهش میکنم از شرایطشون بگن.

راستی ببخشید واسه مالک و شاهدم هر کی اطلاع داره . . . اصن اینا مصاحبه دارن ندارن؟ نظامین نیستن؟ و . . .

بازم ممنون

atena2

عضو جدید
مالک اگه بخواهی ایران بمونی و بری وزارت دفاع خیلی خوبه پروژه های وزرات دفاع رو کارمی کنی و اینکه حقوق و امکانات وزارت دفاع خوبه و مهترین بحش تحقیقات تو ایران همون وزارت دفاع هست بقیه ارگانها کارت اجرایی هست
اما فکر کنم برای اپلای کردن خوب نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا