اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

md_elect

عضو جدید
ظاهرا من صفحه چهارم بودم و پاسخ دادم صفحه 9 رو ندیدم!سنگ بزرگ علامت نزدنه!:smile: نتیجه کار گروهی تو ایران معمولا شکسته!این ریشه ایه،کار گروهی تو ایران متاسفانه فقط یه بار جواب داد و هممون و بدبخت کرد!
بابت اطلاعات خوبتون ممنون

md_elect

عضو جدید
یک خواهش از جناب قهرمانی،اگر فرصت دارید بادتوجه به شناخت و تجربیات و امکاناتتون چندتا فیلم از CNC های موجودتون تهیه بفرمایید و که ما کم سوات ها با دیدن فیلم ها و توضیحات شما ارتباط این الگوریتم ها وسیستم ها رو بهتر درک بکنیم!ضمن اینکه همیشه تو تیمتون سعی کنید آدم های نتبل و کم سواد هم داشته باشید1- گاهی وقتا آدمهای تنبل میگردن و راه های آسون تری پیدا مکنن...گاهی وقتا دانشمندا اونقدر در گیر مسایل علمی و پیچیده مکنن که خیلی چیزای ساده رو نمی بینند!میگن یه زمانی دانشمندای امریکای بودجه سنگینی رو صرف این کردن که یه خودکار بسازن که تو فضا جواب بده، در صورتی که برادران روسمون به سادگی از مداد استفاده می کردن(صرف نظر از راست و دروغ بودن این داستان،میشه ازش درس گرفت)موفق باشید.

aliila1359

عضو جدید
راجب cnc control باید بگم که مساله دین و زندگی و دنیا و آخرته
دنیای عجیبی است . با دانش و معرفت و یکم لوازم دم دستی یک کار پیچیده رو که چند نفر کار گر باید جون بکنن میتونی خیلی راحت و با ایمنی انجام بدید. دیگه الان دارن رو خود رو های بدون راننده کار میکنن . شرکت هیوندا و فورد و گوگل حتی ماشین بیرون دادن . ما که الان پراید و سمند مون با تراش و فرز های دستی تولید میشن . راجب cnc فیلم تو یوتیوب زیاده .

سخن کوتاه اینکه
برای انجام این پروژه باکیفیت خوب به یک سال زمان برای مطالعه و 2 سال زمان پیاده سازی و نتیجه گیری نیاز داره .حدود 30 میلیون بوجه . (اگر بخواهیم با شرکت های بزرگ رقابت کنیم کل تخمین ها رو سه برابر در نظر بگیرید) . اما باید بگم که ارزش این پروژه اونقدر زیاده که حتی جا داره 20 سال روش زمان گذاشته بشه و 3 میلیارد روش هزینه بشه و حتی اگر آخرش محصولی تولید نشه. من خودم بشخصه الان دارم 5 ساله که رو سیستم های سروو و علی الخصوص رو ماشین افزار های براده برداری بصورت تخصصی کار میکنم .

کسانی که واقعا بخوان وارد پروژه بشن مثل اینه که در رشته دکتری از یک دانشگاه قبول شدن .(حتی بالاتر از مدرک دکترا ارزش داره) . همانطوری یک دانش جو برای گرفتن یک لیسانس بی ارزش جون میکنه و از شهر خودش به یک شهر دیگه میره . برای انجام این پروژه نیز باید اعضا از جونش مایه بزاره . حتی اگر هم اعضا همشهری نباشن و تو یک شهر نتونیم جمع بشیم من حاضرم مرکزیت رو تهران در نظر بگیریم و با هواپیما هرهفته برم و برگردم هرچند که وضع مالی.....

md_elect

عضو جدید
بله فیلم که زیاده ولی اینکه توضیحات یک آدم باتجربه روش باشه و روی قسمت های خاصی که نیازه تمرکز باشه چیز دیگه ایه!ممنون

aliila1359

عضو جدید
بودجه و امکانات رو میتونم تهیه کنم فقط به تیم پژوهشگر نیاز داریم.

آقا حله
من از همین الان تمام قد آمادگی کامل خودم برای شرکت در این پروژه اعلام میکنم . از لحاظ علمی - عملی - مالی - کارگاهی- تحقیق - توسعه و پژوهش همه تواناییم بصورت غیر انتفاعی در خدمت پروژه قرار میدم. حاضرم در هر رزو حدود 5 ساعت وقت بزارم
فقط مشکل به نظر من همین بعد مسافته ( اصفهان- تبریز ) . راه حلی برای این مشکل دارید .

mohamad_musavi69

عضو جدید
آقا حله
من از همین الان تمام قد آمادگی کامل خودم برای شرکت در این پروژه اعلام میکنم . از لحاظ علمی - عملی - مالی - کارگاهی- تحقیق - توسعه و پژوهش همه تواناییم بصورت غیر انتفاعی در خدمت پروژه قرار میدم. حاضرم در هر رزو حدود 5 ساعت وقت بزارم
فقط مشکل به نظر من همین بعد مسافته ( اصفهان- تبریز ) . راه حلی برای این مشکل دارید .

سلام مهندس
آره فقط مسافت بینمون مشکل ایجاد کرده. اما درصورت لزوم میشه دیدار داشته باشیم. دوستان دیگه ای نظری ندارند؟

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه همکاری دقیقا چه توانایی هایی باید داشته باشیم؟؟
با چی باید آشنا باشیم؟؟
اگه صفری هم میخواین منم میتونم کمک کنم

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. به نظر من برای پروژه ی به این مهمی نباید شما همش صبر کنید تا بچه ها بعد از یه مدت طولانی بیان تو این تاپیک یه چیز بگند اینطوری همه انگیزشون رو از دست میدنهد. من برای تمام کسایی که اینجا اعلام آمادگی کردند پیام میدم که به آقای موسوی ایمیل بزنند و به امید خدا کارر رو شروع کنید. تلف کردن وقت اونم تو کار جایز نیست. این حقیر یه پیشنهادی هم دارم اینکه یافته هاتون رو در اینجا در دسترس عموم قرار ندید. البته من کوچیک تر از این حرف هام ولی گفتم که شاید یادتون رفته باشه.:redface:

آخرین ویرایش:

f.babaei

عضو جدید
رو منم میتونید حساب باز کنید هم توی صنعت کار کردم هم با اکثر نرم افزارها مثل plc s7 -moller-logo-labview-eplan-matlab و چندتا نرم افزار الکترونیکی کار کردم.کارای برق صنعتی هم واردم در واقع رشتم این بوده و تو این زمینه کار کردم البته کارشناسی ابزاردقیق کار کردم خلاصه بگم ما آچار فرانسه گروه:biggrin:

mohamad_musavi69

عضو جدید
واسه همکاری دقیقا چه توانایی هایی باید داشته باشیم؟؟
با چی باید آشنا باشیم؟؟
اگه صفری هم میخواین منم میتونم کمک کنم

برای همکاری باید با برنامه نویسی آشنایی داشته باشید. البته برای کار پژوهشی بیشتر باید تعهد کاری و صبر و انگیزه داشته باشید.
شما اول با نحوه کار ماشین های cnc آشنایی داشته باشید. بدونید اصلا طرز کارشون به چه صورت هست.
به نظر بنده برنامه این طور باشه بهتره:
از اونجایی که کار بزرگ وجود نداره، به شرطی که آن را به کار های کوچک تر تقسیم کنیم.
ما ابتدا هدفمون رو به قسمت های ساده تر و کوچکتر تقسیم می کنیم و با همکاری گروه انجامشون میدیم. برای اعضا کارهای جداگانه محول میشه و می تونند اعضا به هم در کارهای محول شده کمک و راهنمایی کنند. بعد از اینکه ارها انجام گرفت با یک جلسه حضوری برای هم بصورت کامل توضیح داده میشه و دستاورد ها رو به نمایش می گذاریم.
برای مرحله بعد هم در همون جلسه تصمیم گرفته میشه.
دوستان نظری دارند؟
کار خیلی ساده است به نظر من. از بس ساده هست گیج کننده شده. والا قول میدم مهندسین خودمون می تونن بهترین نمونه رو بسازند فقط کافیه شروع کنند.
به قول کوروش کبیر: کارتان را آغاز کنید توانایی انجامش بدنبالتان میاید.

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوستان. به نظر من برای پروژه ی به این مهمی نباید شما همش صبر کنید تا بچه ها بعد از یه مدت طولانی بیان تو این تاپیک یه چیز بگند اینطوری همه انگیزشون رو از دست میدنهد. من برای تمام کسایی که اینجا اعلام آمادگی کردند پیام میدم که به آقای موسوی ایمیل بزنند و به امید خدا کارر رو شروع کنید. تلف کردن وقت اونم تو کار جایز نیست. این حقیر یه پیشنهادی هم دارم اینکه یافته هاتون رو در اینجا در دسترس عموم قرار ندید. البته من کوچیک تر از این حرف هام ولی گفتم که شاید یادتون رفته باشه.:redface:
سلام دوست عزیز
ممنون از پیشنهاد های مفیدت. درسته که پروژه مهمی هست ولی نمیشه با عجله شروع به کار کرد. یه تیم واقعا متعهد و دلسوز نیاز هست. توانایی هاشون بالا باشه. تو زمینه های تحلیل و طراحی، برنامه ویسی و فعالیت های پژوهشی. دوستان بجای بی انگیزه شدن بیاید و نظر بدید فعالیت کنید. هرچند کمکتون فقط گفتاری باشه همین هم واقعا لازمه و بسیار کمک کننده است.
در مورد یافته ها و اطلاعات قطعا اینجا قرار داده نمیشه ممنونم که پیشنهاد خوبی دادید. امیدوارم بازم فعالیت کنید.

رو منم میتونید حساب باز کنید هم توی صنعت کار کردم هم با اکثر نرم افزارها مثل plc s7 -moller-logo-labview-eplan-matlab و چندتا نرم افزار الکترونیکی کار کردم.کارای برق صنعتی هم واردم در واقع رشتم این بوده و تو این زمینه کار کردم البته کارشناسی ابزاردقیق کار کردم خلاصه بگم ما آچار فرانسه گروه:biggrin:

سلام مهندس
ممنون از اعلام آمادگیتون. برنامه نویسی میکرو کنترلر و طراحی کنترل کننده چقدر توانایی دارید؟ البته جسارت نباشه که سوال کردما!!! چون علاوه بر توانایی هایی که بیان کردید به این نوع توانابب هم نیاز هست.

f.babaei

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ممنون از پیشنهاد های مفیدت. درسته که پروژه مهمی هست ولی نمیشه با عجله شروع به کار کرد. یه تیم واقعا متعهد و دلسوز نیاز هست. توانایی هاشون بالا باشه. تو زمینه های تحلیل و طراحی، برنامه ویسی و فعالیت های پژوهشی. دوستان بجای بی انگیزه شدن بیاید و نظر بدید فعالیت کنید. هرچند کمکتون فقط گفتاری باشه همین هم واقعا لازمه و بسیار کمک کننده است.
در مورد یافته ها و اطلاعات قطعا اینجا قرار داده نمیشه ممنونم که پیشنهاد خوبی دادید. امیدوارم بازم فعالیت کنید.

سلام مهندس
ممنون از اعلام آمادگیتون. برنامه نویسی میکرو کنترلر و طراحی کنترل کننده چقدر توانایی دارید؟ البته جسارت نباشه که سوال کردما!!! چون علاوه بر توانایی هایی که بیان کردید به این نوع توانابب هم نیاز هست.
سلام مهندس جان
اختیار دارید
خب راستش میکرو کار نکردم اما فک میکنم برنامه نویسیش مثل plc باشه !!!!
طراحی کنترل کننده هم توی دانشگاه کار کردم خارج توی صنعت کار نکردم
اینم بگم اینجایی که من کار میکنم همه دستگاههاشون cnc و فرز وبرش هست در واقع کارگاه ماشین ابزاره و من به عنوان تعمیرکار برقم

aliila1359

عضو جدید
بنام خدا

با تشکر از توجه و نظر دوستان

ببینید پروژه یک پروژه حرفه ای است . یعنی اگر بخواهیم در این پروژه به جواب برسیم باید حرفه ای برخورد کنیم . حالا منظورم چیه ؟ توضیح میدم .

اول یک چیز دیگه بگم
بعضی از دوستان پرسیدند چه توانایی هایی نیازه ؟ تقریبا میشه گفت به همه توانایی ها نیازه .
در اولین لایه
جوشکاری
تراشکاری
گرافیک کامپیوتر
هنرمند نقاش
مکانیک ساخت و تولید
نقشه کش و مدل ساز صنعتی

و در یک لایه بالاتر

ریاضی دان و مهندس نرم افزار و مهندس الکترونیک

و در بالا ترین لایه

مدیر پروژه

برای این کار نیازه .

این حداقل ساختاری است که یک شرکتی لازم داره تا بتونه وارد این وادی بشه . اما ما ها اگر یک پله تخفیف بگیریم میشه یکم این ساختار رو دست کاری کرد .یعنی به این ترتیب میتونیم شروع کنیم
اولین و پایه ای ترین و مهم ترین توانایی مورد نیاز ریاضی دان و دانش ریاضی لازم است . بعد از گذر از مرحله محاسبات و الگوریتم ها توانایی مورد نیاز بعدی طراح صنعتی و مهندس مکانیک و ساخت و تولید کارشو شروع میکنه . و بعد از پایان کار این گروه مهندسی الکترونیک کارشو آغاز میکنه . بعد از اینکه این گروه کارشو تمام کرد گروه برنامه نویسی وارد عمل میشه . و بعد از اینکه گروه برنامه نویسی کارشو تمام کرد . تازه کار اصلی شروع میشه . به عبارت دیگر از همین حالا نریم سراغ سخت افزار و مدارچاپی و برنامه نویسی میکرو کنترلر ها .

اما مشکل ترین قسمت این پروژه اینه که باید چطوری شروع کنیم ؟

برای شروع اول باید یک کارگاه در تهران ( یک انباری مخروبه 4*6 متر با برق 3 فاز تو یک ده کوره سوراخ سنبه ای جایی ) اجاره کنیم ( گفتم تهران چون رفت و آمد ساده تره ). همه اعضا باید در اون کارگاه اولین جلسه رو تشکیل بدن .

این یک قدم حیاتی برای شروع است به نظر این حقیر تا این قدم برداشته نشه بهتر راجب سایر قدم ها صحبت نشه .

آخرین ویرایش:

mohamad_musavi69

عضو جدید
بنام خدا

با تشکر از توجه و نظر دوستان

ببینید پروژه یک پروژه حرفه ای است . یعنی اگر بخواهیم در این پروژه به جواب برسیم باید حرفه ای برخورد کنیم . حالا منظورم چیه ؟ توضیح میدم .

اول یک چیز دیگه بگم
بعضی از دوستان پرسیدند چه توانایی هایی نیازه ؟ تقریبا میشه گفت به همه توانایی ها نیازه .
در اولین لایه
جوشکاری
تراشکاری
گرافیک کامپیوتر
هنرمند نقاش
مکانیک ساخت و تولید
نقشه کش و مدل ساز صنعتی

و در یک لایه بالاتر

ریاضی دان و مهندس نرم افزار و مهندس الکترونیک

و در بالا ترین لایه

مدیر پروژه

برای این کار نیازه .

این حداقل ساختاری است که یک شرکتی لازم داره تا بتونه وارد این وادی بشه . اما ما ها اگر یک پله تخفیف بگیریم میشه یکم این ساختار رو دست کاری کرد .یعنی به این ترتیب میتونیم شروع کنیم
اولین و پایه ای ترین و مهم ترین توانایی مورد نیاز ریاضی دان و دانش ریاضی لازم است . بعد از گذر از مرحله محاسبات و الگوریتم ها توانایی مورد نیاز بعدی طراح صنعتی و مهندس مکانیک و ساخت و تولید کارشو شروع میکنه . و بعد از پایان کار این گروه مهندسی الکترونیک کارشو آغاز میکنه . بعد از اینکه این گروه کارشو تمام کرد گروه برنامه نویسی وارد عمل میشه . و بعد از اینکه گروه برنامه نویسی کارشو تمام کرد . تازه کار اصلی شروع میشه . به عبارت دیگر از همین حالا نریم سراغ سخت افزار و مدارچاپی و برنامه نویسی میکرو کنترلر ها .

اما مشکل ترین قسمت این پروژه اینه که باید چطوری شروع کنیم ؟

برای شروع اول باید یک کارگاه در تهران ( یک انباری مخروبه 4*6 متر با برق 3 فاز تو یک ده کوره سوراخ سنبه ای جایی ) اجاره کنیم ( گفتم تهران چون رفت و آمد ساده تره ). همه اعضا باید در اون کارگاه اولین جلسه رو تشکیل بدن .

این یک قدم حیاتی برای شروع است به نظر این حقیر تا این قدم برداشته نشه بهتر راجب سایر قدم ها صحبت نشه .

سلام دوست عزیز
همین طور که شما گفتید به همه توانایی ها نیاز داریم. و پروژه ما در سطح حرفه ای هست. اما به نظرم نباید با دیدی نگاهش کنیم که باعث کم شدن اعتماد بنفس بقیه بشه. کار های بزرگ از کارهای کوچکتر تشکی شدند. من قول میدم تمام کارهای لازم برای این پروژه رو به تنهایی و همه مهندسیم از عهده اش بر میاند و تواناییش رو دارند. ولی فقط کافیه بدونند از کجا شروع کنند و چطوری کار کنند رو این پروژه بعد می بینید که به بهترین شکل انجام شده.
درسته برای کار به کارگاه نیاز هست ولی نه الان. درسته مهندس؟
ابتدا هدفمون رو باید کامل و دقیق تعیین کنیم. چه نوع ماشینی رو میخوایم طراحی کنیم! اول صورت مسئله رو بصورت دقیق دربیاریم تا بتونیم گام اول رو برداریم. مشکل چطور شروع کنیم و از کجا شروع کنیم رو من میگم چطور حلش کنیم. به سادگی.;)
دوستان نظری دارند؟ کسی موافقه با حرفام؟

سلام مهندس جان
اختیار دارید
خب راستش میکرو کار نکردم اما فک میکنم برنامه نویسیش مثل plc باشه !!!!
طراحی کنترل کننده هم توی دانشگاه کار کردم خارج توی صنعت کار نکردم
اینم بگم اینجایی که من کار میکنم همه دستگاههاشون cnc و فرز وبرش هست در واقع کارگاه ماشین ابزاره و من به عنوان تعمیرکار برقم

برنامه نویسی میکرو با plc تفاوت هایی داره. که اون هم ساده هست. اگه شما با قوانین برنامه نویسی آشنا باشید می تونید راحت به زبان های دیگه هم برنامه بنویسید. هر چند ما به طراحی plc هم نیاز خواهیم داشت.
پس شما می تونید کمک های خوبی به ما بکنید!!:smile:

mohamad_musavi69

عضو جدید
مهندس جان من خیلی علاقمند شدم در این پروژه همکاری کنم ولی انقدر سطح کار رو بالا بردید که فکر میکنم خیلی از دوستان میترسن نزدیک بشن!اینا که فرمودید خیلی عالیه ولی شاید بهتر باشه مرحله مرحله رفت جلو و امکانات وقابلیت ها رو مر حله به مرحله اضافه کرد!من یه سیستم برش سنگ آنتیک با AVR طراحی کردم که سه موتور داره برای سه محور یک موتور هم برای تیغه برش،6تا لیمیت سوئیچ و 3تا انکودر البته با مشکل نویز مواجه شدم که با تغییراتی در سخت افزار و نرم افزارم (که هنوز تست نشده)فکر میکنم حل شده باشه،یک نرم افزار هم با C sharp نوشتم که یک عکس بهش میدم خروجی مختصات میده که این مختصات رو با Sd card به میکرو میدیم و برش میزنه!هر چند سطحش خیلی پایین تر از خواسته های شماست!ولی مطرح کردم که مشخص شه در چه لولی هستم!ولی کلا به کارای تحقیقاتی علاقمندم و در گیر این کار که بودم به فکر CNC هم افتادم!بهر حال اگر کاری از ما ساخته است در خدمتیم!
سلام مهندس شما هم واقعا همکاری می کنید؟؟؟؟
میتونید از پروژه ای که انجام دادید یه کلیپ تهیه کنید و برام بفرستید؟ ممنون.

aliila1359

عضو جدید
سلام دوست عزیز
همین طور که شما گفتید به همه توانایی ها نیاز داریم. و پروژه ما در سطح حرفه ای هست. اما به نظرم نباید با دیدی نگاهش کنیم که باعث کم شدن اعتماد بنفس بقیه بشه.

ابتدا هدفمون رو باید کامل و دقیق تعیین کنیم. چه نوع ماشینی رو میخوایم طراحی کنیم! اول صورت مسئله رو بصورت دقیق دربیاریم

با تشکر . ابدا قصد من کم کردن اعتماد بنفس اعضا نیست. قبلا هم گفتم کنترلر cnc (و حتی ساخت خود cnc که هدف نهایی من است ) را انسانهایی معمولی مثل ما میسازند . من ساختار کلی یک مجموعه کامل رو که به نظرم میرسید گفتم . حالا میشه با حداقل ها هم کارکرد .مثلا من گفتم تراشکار و جوشکار و مهندس مکانیک و .... منظورم این نبود که استاد کار های این رشته رو جمع کنیم . خودمون از عهدش بر میام .
راجب هدف هم که باید بگم هدف به نظر من کاملا مشخصه . کنترلر cnc مبتنی بر G-code های استاندارد .

ولی همانطوری که هم قبلا گفتم چون از همون روز های اول شروع پرژه باید بشه نتیجه کار رو تو خروجی دید ما به یک مکانیزم مینی cnc حداقل دارای یک محور ایندکس و یک محور روتاری نیاز داریم

mohamad_musavi69

عضو جدید
با تشکر . ابدا قصد من کم کردن اعتماد بنفس اعضا نیست. قبلا هم گفتم کنترلر cnc (و حتی ساخت خود cnc که هدف نهایی من است ) را انسانهایی معمولی مثل ما میسازند . من ساختار کلی یک مجموعه کامل رو که به نظرم میرسید گفتم . حالا میشه با حداقل ها هم کارکرد .مثلا من گفتم تراشکار و جوشکار و مهندس مکانیک و .... منظورم این نبود که استاد کار های این رشته رو جمع کنیم . خودمون از عهدش بر میام .
راجب هدف هم که باید بگم هدف به نظر من کاملا مشخصه . کنترلر cnc مبتنی بر G-code های استاندارد .

ولی همانطوری که هم قبلا گفتم چون از همون روز های اول شروع پرژه باید بشه نتیجه کار رو تو خروجی دید ما به یک مکانیزم مینی cnc حداقل دارای یک محور ایندکس و یک محور روتاری نیاز داریم
نتیجه رو میشه تو یه نرم افزار شبیه ساز هم مشاهده کرد. اینطور نیست؟ من این پروژه رو به قسمت های کوچکتر و ساده تبدیل می کنم و گام اول پروژه مشخص میشه. بعد دیگه به امید خدا شروع کنیم.

سلام

علاقه مندم در این مورد همکاری داشته باشم.

سلام مهندس
ممنون که اعلام آمادگی کردید.

dashhadi

عضو جدید
سلام؛
هرچند کار و تخصص من در زمینه ی اتوماسیون و کنترل فرآیند هست ( صنایع نفت و گاز ) اما دوست دارم در این فعالیت جذاب Factory Automation دخیل و شریک باشم.
به صورت پاره وقت می تونم همکاری داشته باشم، خوشحال میشم کاری از دستم بر بیاد.

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام؛
هرچند کار و تخصص من در زمینه ی اتوماسیون و کنترل فرآیند هست ( صنایع نفت و گاز ) اما دوست دارم در این فعالیت جذاب Factory Automation دخیل و شریک باشم.
به صورت پاره وقت می تونم همکاری داشته باشم، خوشحال میشم کاری از دستم بر بیاد.

سلام
ممنون از اعلام آمادگیتون.

Coronaa

کاربر فعال
ممنونم از اینکه دوباره مارو اینجا فرا خوندین. واقعیتش قبلاً هم همین چیزا بحث شده بود ولی به نتیجه ای نرسیدیم و گفتگوی تالار متوقف موند.
امیدوارم اینبار پیوسته باشه.
من با نظر آقای موسوی موافقم. اول باید خوب بصورت تئوری و محاسبات ریاضی و سبیه سازی، تحلیل و بررسی بشه و حتی با تعریف یک پروژه بعنوان یک پایان نامه در بیاد و بعد بریم سراغ سخت افزار و ساختش و نیازی نیست که الآن یه جایی اجاره بشه و بخوایم جلسه داشته باشیم.
من خودم الآن دارم با یه استاد ایرانی توی انگلیس روی یه موضوعی کار میکنم و فقد گزارشام رو هر چند روز ایمیل می کنم براش و هر هفته بصورت آنلاین با اسکایپ گفتگو می کنیم. فکر کنم دوری دوستان از یکدیگر با این راه حل بشه و بشه اینترنتی جلسه گذاشت. چون قراره فعلا بصورت تئوری پیش بریم و گزارشامون رو برای هم به اشتراک بگذاریم. بعد از اینکه شبیه سازیهامون نتیجه داد میشه واسه کارگاه یه فکری کرد!
در ضمن ، اوایل همین تاپیک هم در مورد حق مالکیت و این چیزا صحبت شده بود. پس باید همه چیز از همون اول مشخص و شفاف و روشن باشه.
اینجا هر کسی میاد میگه من آماده ام همکاری کنم. ولی بهتره لیدر این پروژه هر چه سریعتر اینا رو سازمان دهی کنه. بر اساس رشته و مهارت گروه بندی کنه و خیلی چیزهای دیگه.
به نظرم نیازی نیست که همه چیز رو حتماً بلد باشن بچه ها. مهم اینه که یاد بگیرن و بکار ببرند.
خلاصه اینکه خیلی کار داره!

آخرین ویرایش:

mohamad_musavi69

عضو جدید
ممنونم از اینکه دوباره مارو اینجا فرا خوندین. واقعیتش قبلاً هم همین چیزا بحث شده بود ولی به نتیجه ای نرسیدیم و گفتگوی تالار متوقف موند.
امیدوارم اینبار پیوسته باشه.
من با نظر آقای موسوی موافقم. اول باید خوب بصورت تئوری و محاسبات ریاضی و سبیه سازی، تحلیل و بررسی بشه و حتی با تعریف یک پروژه بعنوان یک پایان نامه در بیاد و بعد بریم سراغ سخت افزار و ساختش و نیازی نیست که الآن یه جایی اجاره بشه و بخوایم جلسه داشته باشیم.
من خودم الآن دارم با یه استاد ایرانی توی انگلیس روی یه موضوعی کار میکنم و فقد گزارشام رو هر چند روز ایمیل می کنم براش و هر هفته بصورت آنلاین با اسکایپ گفتگو می کنیم. فکر کنم دوری دوستان از یکدیگر با این راه حل بشه و بشه اینترنتی جلسه گذاشت. چون قراره فعلا بصورت تئوری پیش بریم و گزارشامون رو برای هم به اشتراک بگذاریم. بعد از اینکه شبیه سازیهامون نتیجه داد میشه واسه کارگاه یه فکری کرد!
در ضمن ، اوایل همین تاپیک هم در مورد حق مالکیت و این چیزا صحبت شده بود. پس باید همه چیز از همون اول مشخص و شفاف و روشن باشه.
اینجا هر کسی میاد میگه من آماده ام همکاری کنم. ولی بهتره لیدر این پروژه هر چه سریعتر اینا رو سازمان دهی کنه. بر اساس رشته و مهارت گروه بندی کنه و خیلی چیزهای دیگه.
به نظرم نیازی نیست که همه چیز رو حتماً بلد باشن بچه ها. مهم اینه که یاد بگیرن و بکار ببرند.
خلاصه اینکه خیلی کار داره!

سلام مهندس
بازم خوش اومدید به جمع ما. ان شا الله این دفعه پروژه رو شروع می کنیم. با همکاری های دوستان. در مورد دیدار و گفت و گو با شما موافقم میشه از طریق اینترنت با هم کنفرانس تشکیل داد و گفت و گو کرد. در مورد مالکیت و نحوه همکاری، من حتما در اسرع وقت اعلام می کنم. فقط در ارتباط باشید!

mohamad_musavi69

عضو جدید
دوستان به نظر من اینطور پیش بریم:
با توجه به اینکه ماشین cnc از دو قسمت الکتریکی و مکانیکی تشکیل شده که ما قسمت الکتریکی > طراحی و برنامه نویسی رو شروع می کنیم.
بازم تو این قسمت چطور و از کجا شروع کنیم مهمه که اونم توضیح میدم چطور. اگه نظر دارید بفرماید.
در مورد مالکیت هم اول دوستان نظری دارن؟ تا بعد من باز پیشنهاد میدم.

مازارو

عضو جدید
با سلام
ببخشید که صحبت دوستان رو قطع میکنم،اگر شما می خواهید کنترولر CNC طراحی کنید باید با مفاهیم محاسبه گشتاور و نیرو و اعمال ان به سروو موتورها،نحوه درونیابی مسیر و غیره اشنا باشید توصیه میکنم تاپیک ربات صنعتی را جستجو م و مطالعه بفر مایید در یه بخشی به طور کلی نحوه کنترول ربات صنعتی شش درجه آزاد رو توضیح دادم حال CNC سه درجه آزاد داره و طراحیش راحتتر است و شما میتوانید بلوک دیاگرام کنترولی CNC رو توی Matlab پیاده سازی کنید.
هدف من طراحی و تولید اولین ربات صنتی شش درجه آزاد در داخل کشور هست که این شامل کنترلر که مغز سیستم به حساب مییاد هم میشه.
با ارزوی موفقیت برای دوستان.

aliila1359

عضو جدید
با سلام
ببخشید که صحبت دوستان رو قطع میکنم،اگر شما می خواهید کنترولر CNC طراحی کنید باید با مفاهیم محاسبه گشتاور و نیرو و اعمال ان به سروو موتورها،نحوه درونیابی مسیر و غیره اشنا باشید توصیه میکنم تاپیک ربات صنعتی را جستجو م و مطالعه بفر مایید در یه بخشی به طور کلی نحوه کنترول ربات صنعتی شش درجه آزاد رو توضیح دادم حال CNC سه درجه آزاد داره و طراحیش راحتتر است و شما میتوانید بلوک دیاگرام کنترولی CNC رو توی Matlab پیاده سازی کنید.
هدف من طراحی و تولید اولین ربات صنتی شش درجه آزاد در داخل کشور هست که این شامل کنترلر که مغز سیستم به حساب مییاد هم میشه.
با ارزوی موفقیت برای دوستان.

[h=3]جانا سخن از زبان ما می گویی[/h]تقریبا میشه گفت زبونم مو درآورد از بس که گفتم این نوع پروژه فراتر از انتخاب سخت افزار و نوع مدارچاپی یا نرم افزار است . ولی همینطوری هم اگر حداقل 2 نفر مشخصا اعلام آمادگی رسمی کنند من هرطوری که از دستم بر بیاد کمک میکنم .
من خودم شاسی یک millturn پنج محور رو با حداقل قیمت و دقت خیلی بالا ( حدود 5 صدم میلیمتر ) ساختم .

m80_gesamtansicht_neu.jpg

بنا به دلایلی مجبور شدم اوراقش کنم . ولی هر وقت که استارت ساختشو بزنم حداکثر 15 روزه میتونم از اول بسازمش.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. به نظر تا حالا فقط این دوستان اعلام آمادگی کرده اند
aliila1359
ziapandorra
dashhadi
reza_rouhi
mohamad_musavi69
ریحانه سعادت Mahboobeh,
f.babaei
shakiba.h
خیلی گروه خوبی داریم انشاءاله باید کار از یه جایی شروع بشه دیگه.
خب قرار بود آقای موسوی کار برنام ه ریزی رو به قسمت های کوچیک تقسیم کنند . حالا اگه ایشون استارت رو بزنند ما ممنون میشیم:)

aliila1359

عضو جدید
سلام دوستان. به نظر تا حالا فقط این دوستان اعلام آمادگی کرده اند
aliila1359
ziapandorra
dashhadi
reza_rouhi
mohamad_musavi69
ریحانه سعادت
Mahboobeh,
f.babaei
shakiba.h
خیلی گروه خوبی داریم انشاءاله باید کار از یه جایی شروع بشه دیگه.
:)
درسته افراد زیادی اعلام آمادگی کردند . ولی فرق زیادی است با اعلام آمادگی تا ایجاد گروه
اول اول اعضا باید با همدیگر آشنا بشن . درحالی که اکثر اعضا حتی شهرشون هم که مشخص نیست .
بنظر من باید یک مشخصات عمومی اعضا برای هم دیگر مشخص بشن . برای همین به نظرم یک فضای مجازی خصوصی برای اعضا لازمه وایبری چیزی

mohamad_musavi69

عضو جدید
در مورد گفت و گو و آشنایی من که گفتم می تونیم از طریق اینترنت. اسکایپ، مسنجر، لاین، وایبر، واتساپ و .... با هم در ارتباط بود. و گفتم در مورد مالکیت این پروژه دوستان نظری دارید بدید تا بعد منم یه پیشنهاد می دم. در مورد شروع هم گفتم به نظر بنده از قسمت نرم افزاری شروع می کنیم. و بازم تو این مرحله از کجا و چطوریش رو اعلام می کنم. قبلش مسائل گفته شده رو درست کنیم بعد استارت بزنیم.
برای معرفی لطف کنید یه کنفرانس اینترنتی تشکیل بدیم و اونجا با هم بیشتر آشنا می شیم. نظرتون چیه دوستان؟

بالا