اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
کدوم یکی از بچه های انجمن برق اعلام حضور جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی حلقه بسته اساسی و با اصالت و کامل ایرانی و بومی میکنه که ابروی بچه های بیران رو بخره و برای کلی از بچه های انجمن در امد و شغل ایجاد کنه و برای سایر بچه های این مرز و بومی که تو تحریمه.
مدارک و نمونه و قطعه و مستندات از من یا علی دوستان رو نیاز داره فقط.
:gol::warn:

dashhadi

عضو جدید
سلام، خیلی دوست دارم باهتون همکاری داشته باشم، اما متاسفانه وقتم به شدت پره و خیلی از تئوری های لازم رو فراموش کردم:cry:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام جناب مهندس
ممنونم از پاسختون.
درد من هم اینه که تمام بچه میگن فراموش کردیم و وقت نداریم خوب میتونیم گهگاه روش کار کنیم و با کمی یاد آوری میشه بازم مسلط شد و از منوال ها و دایکومنت های لازم هم استفاده کرد.
البته من تقریبا یادمه.
PID
PROFIBUS
PROFINET
USB - ETHERNET- DNC- SERIAL
و......

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام مهندس جان
از پاسختون و اعلام حضور و امادگیتون ممنونم.

مجتبی قهرمانی هستم ( شرکت بازرگانی ماشین آلات صنعتی تبریز)
باعث افتخار بندست که به شاگردی قبولم بفرمایید.
با تشکر
یاهو ای دی:
tmt_co2001

0914-4060-488

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام
من اعلام آمادگی می کنم. اگه منو قابل دونستید خبرم کنید. یا علی.

سلام مهندس جان بقیه دوستان افتخار نمیدن ما یواش یواش شروع کنیم و به یاری خدا استارت بزنیم انتخاب استراتژی و سخت و افزار و نرم افزار کنیم به شما تضمین میدم پر بازدید ترین تاپیک کل امجمن های تخصصی ایران میشه.چون قبلا تجربش رو داشتم.
با تشکر

rezaei.sp

عضو جدید
سلام و احترام خدمت مهندس گرامی .
راستش ایده خوبیه . بنده هم بدم نمیاد که فعالیت کنم.
ولی درگیر کنکور ارشد شدیم و تا بهمن یه مرخصی به من بدید ممنوم میشم.
بعدش میام خدمت شما . :smile:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام.
ممنونم خوش امدید.منتظر شما هستیم.
راستش قراره این کنترلر امبدد و به هم پیوسته و استند الون باشه نه روی پی سی.حالا میشه بسترش سیستم عامل لینوکس یا ویندوز یا رییل تایم او اس ها باشه ولی پی سی بیس نمیخوایم.
با تشکر

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام.
ممنونم خوش امدید.منتظر شما هستیم.
راستش قراره این کنترلر امبدد و به هم پیوسته و استند الون باشه نه روی پی سی.حالا میشه بسترش سیستم عامل لینوکس یا ویندوز یا رییل تایم او اس ها باشه ولی پی سی بیس نمیخوایم.
با تشکر
سلام مهندس.خوب هستید ؟! کنترلرهای مستقل زیاد هستند که کاری با کامپیوتر هم ندارند ولی با توجه به اینکه شما راجع به سیستم عامل صحبت کردید یعنی میخاید سیستمی طراحی کنید که سیستم عامل داشته باشه و سیستم عامل کارها رو خودش انجام بده از این رو کنترلرها کم میشن.همونطور که میدونید پیاده سازی سیستم عامل بر روی کنترلر هایی مثل ARM و .... کار ساده ای نیست و شاید بشه پای سیستم عامل رو وسط نکشیم.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
Re: اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

ممنون از پاسختون.بله من هم گفتم امبدد میخوام و پی سی بیس نه.منظورم سیستم عامل های رییل تایم مانند میکرو سی یا میکرو کوسینوس.یا فیری ار تی او اس که همون فری رییل تایم او اس یا امول وین هستند.برای داشتن کتابخانه های تاریخ و ساعت و پورت ها و منوویینگ و مهمتر از رییل تایم بودن و مولتی تاسکینگ گفتم تا برنامه نویس راحت باشه.اگر بشه اینارو بدون او اس انجام داد من هم شدیدا تعصب دارم کنترلر مستقل باشه و به حتی یک خط احد الناس دیگه ای رفرنس نداشته باشه.با تشکر

Sent from my EVO Design 4G using Tapatalk 2

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید

ممنونم مهندس جان شما خوب هستید؟

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
با سلام و تشکر بنده با همه این سیستم ها اشنا هستم تو اون تاپیک ها خودشون هم مشکل دارند و آماتورن.

mohamad_musavi69

عضو جدید
فکر می کنم تا حالا اونایی که می خواستن کمک کنند خودشون رو معرفی کردن.
حالا نوبته اینه که یه برنامه ریزی کنیم و طبق اون پیش بریم. قبلش اول باید همه دوستان پشت کار داشته باشند و کاری که بهشون محول میشه درست انجام بدن و گزارش بدن. در غیر این صورت این تاپیک و موضوع هم مثل خیلی از تاپیک های پژوهشی دیگه که تو سایتای دیگه هست تو نصفه راه رها میشه.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید

اره ممنونم مهندس.ولی فعلا کسی جلو نمیاد.منو شما شروع به تعیین سخت و افزار و نرم افزار و استراتژی بکنیم اروم اروم تا ببینیم خدا چی میخواد.با تشکر.

mohamad_musavi69

عضو جدید
اره ممنونم مهندس.ولی فعلا کسی جلو نمیاد.منو شما شروع به تعیین سخت و افزار و نرم افزار و استراتژی بکنیم اروم اروم تا ببینیم خدا چی میخواد.با تشکر.

سلام مهندس
شما نظرتون رو در مورد سخت افزار و نرم افزار مطرح کن چون تجربه خیلی بیشتری داری. ما شاگرد شمایم.
نظرتون در مورد کار کردن با نرم افزار linux چیه که با همین کار کنیم. منم یاد میگیرم چون فوق العاده علاقه مندم و پایه.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
خواهش میکنم مهندس من شاگردم.من الکترونیک نخوندم ولی یه اسمایی بلدم.
و 16 ساله واردات ماشین آلات صنعتی میکنم و تلید قطعات صنعتی و تولید سی ان سی و ماشین آلات.
در مورد سخت افزار اگر ارم جواب بده که ارم البته میده ولی بخوایم خیلی قدرتمند باشه اف پی جی آ.البته بعضی ارم ها و اف پی جی ا ها محاسبه گر درایو های استپ و سروو و پی آی دی کنترلر و پوزیشن کنترلر دارن و انکودر هم عملا حالیشونه که چیه.باید از این سری ها انتخاب کنیم که نزدیک به کار سی ان سی باشه و برای این کار محاسبه گر هایی داشته باشه که پروسسور هنگ نکنه و قطعات دیگه ای رو حتی الامکان نیاز نداشته باشه و قدرتمند باشه در زمینه پوزیشن یا موشن کنترلر.
و در مورد سیستم عامل هم من کنترلر پی سی بیس نمیخوام.منظورم سیستم عامل بود Real Time بود.
منظورم از نرم افزار زبان و کامپایلر مورد استفاده برای برنامه نویسی بود.
شما در زمینه پی ای دی و پروفی باس و پروفی نت و مد باس و پورت های دی ان سی یا سریال یا یو اس بی یا شبکه سیمی یا وایرلس و درایو کردن سروو ها کم و بیش اطلاعات دارید دیگه مهندس جان؟
نظر شما در مورد سخت افزار و سیستم عامل و زبان و کامپایلر مورد استفاده مهمه.

HEIDENHAIN_Pressebild_TNC640_V2_01 (1).jpg
یه چیزی شبیه این سه تا میخوایم باشه حالا یکم بهتر یا چیزی همین حول و حوش:fs0idcover.jpg

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام مهندس
درود بر شما. در مورد فرمایشتون که پرسیدی:
شما در زمینه پی ای دی و پروفی باس و پروفی نت و مد باس و پورت های دی ان سی یا سریال یا یو اس بی یا شبکه سیمی یا وایرلس و درایو کردن سروو ها کم و بیش اطلاعات دارید دیگه مهندس جان؟

بله من در این زمینه ها اطلاعات دارم و اگه نیازی به کمک داشتمم از استادم کمک می کیرم. دوستان هم اینجا کمکمون می کنند.

نظر شما در مورد سخت افزار و سیستم عامل و زبان و کامپایلر مورد استفاده مهمه.
دوتا سایت رو برای انتخاب بهتر گذاشتم ولی به نظرم با ARM و کامپایلر keil کار کنیم. چون اگه مطالب این دو سایت رو مطالعه کنید متوجه می شید که fpga آی سی های خوبی هستن ولی برنامه نویسیشون مشکله. در ضمن کاری رو که ما میخوایم ARM هم میتونه در حد عالی انجام بده.
سایت 1
سایت 2

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
ممنونم ولی من این سایت هارو دیدم و اطلاعات دارم.ارم بسه ولی بالای 500 مگا باید باشه.و اینکه کنترلر های پی آی دی و درایور و پوزیشن داشته باشن.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
ای ام سی روی لینوکس نصب میشه و کامپیوتر میشه کنترلر یعنی کامپیوتر و سیستم عامل نیازه.و پورت دیفالتش ال پی تی هستش مهندس این که نشد استند الون یا امبدد.شاید ما هم از او اس استفاده کنیم ولی نه وین یا لینوکس سیستم عامل های رییل تایم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
این همه اعضا هست تو باشگاه کسی اعلام حضور نکرد یعنی؟
خیلی کم ذوق و بی حوصله هستن بچه ها ناراحت شدم واقعا.حتی مدیران بخش هم نیومدن تو تاپیک.

jolietsezar

عضو جدید
سلام عزیزان
بنده انشجوی برق قدرت هستم ولی در زمینه اتوماسیون صنعتی فعالیت دارم ترم شش قدرت هستم ...خیلی مشتاقم با سی ان سی آشنایی پیدا کنم و اگه به دردتون بخورم منو تو گروهتون راه بدین ... من پی ال سی و اینورتر کارکردم و الان تو کارخونه داییم به عنوان برقکار هستم ولی علاقه زیادی به کارگروهی به خصوص سی ان سی دارم ... این شماره منه 09148875202 ساکن تبریزم .... باتشکر

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام عزیزان
بنده انشجوی برق قدرت هستم ولی در زمینه اتوماسیون صنعتی فعالیت دارم ترم شش قدرت هستم ...خیلی مشتاقم با سی ان سی آشنایی پیدا کنم و اگه به دردتون بخورم منو تو گروهتون راه بدین ... من پی ال سی و اینورتر کارکردم و الان تو کارخونه داییم به عنوان برقکار هستم ولی علاقه زیادی به کارگروهی به خصوص سی ان سی دارم ... این شماره منه 09148875202 ساکن تبریزم .... باتشکر
سلام مهندس
خوش اومدی. هرچی جمعمون بیشتر بشه بهتره و کارمون سریعنر جلو میوفته.
شما با مهندس قهرمانی هم شهری هستید. فقط من ازتون دورم:(

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام دوست عزیز خوش اومدید.
آقای مهندس دوری یا نزدیکی اصلا مهم نیست بزرگترین پروژه های دنیا الان تو امریکا از طریق سوئد انجام میشه فقط پشت کار و شب بیداری و مداومت مهم و لازمه نه چیز دیگر.
با تشکر از عزیزان.

آخرین ویرایش:
بالا