[اسکیس/کروکی] كارگاه اسكيس و کروکی

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتون داداش احسان ولي چندبار بگم من بخدا كروكي هامو با خودنويس كشيدم چرا باور نميكنيد؟ يكي از دوستان اشتباه فهميده همه رو به اشتباه انداخته:cry:
سلام ابجي
من از اون حرف كه زدم هيچ منظوري نداشتم
نه منظورم كروكي هات بود نه فيگورا
كارات هم خيلي دوسداشتني و خوبن
حرف من در جواب اونايي بود كه ميگن دست به مداد نزن
من نميگم تو كاراتو با مداد زدي ابجي ميدونم با روانويس شروع شده با روانويس هم تمومش كردي
من ميگم كه مداد كروكي هايي خيلي زيباتر از روانويس ميسازه
خطوط محو و سايه هاي يكدست و ضخامت هاي نزديك به هم و خيلي چيزاي ديگه فقط با مداد ممكن ميشن
منظور من اين بود:gol:

homayun.Gh

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا...م به همگی:cry:(اشکه شوقه هااا:D)
خوبید؟سلامتید؟تابستون خوش میگذره؟:D
من یه مدته زدم تو کاره مداد چیز جالبیه!منظورم اینه که عجیب قدرت بالایی داره دمش گرم:surprised:
اینا شده نتیجه مداد:
مشاهده پیوست 106488مشاهده پیوست 106487
نمایی از خانه های روی کوه و هتل چمران شیراز.خوشحال میشم نظرتون رو بدونم:smile:(بابت کیفیت عکس ها هم شرمنده دعا کنین اسکنری دوربینی چیزی بخرم:()

موفق باشید;)

پیوست ها

• 335980_415188875198050_37891236_o.jpg
    335980_415188875198050_37891236_o.jpg
    17.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 338701_420166318033639_482148835_o.jpg
    338701_420166318033639_482148835_o.jpg
    22.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

homayun.Gh

عضو جدید
ممنون, کارتون خوبه ,مگه شما چند وقته کار میکنید که یه مدته مداد کار میکنید؟:question:

زیاد که نیست.آخه اول با روان نویس بود الان عوض کردم رفتم مداد بعد جدیدا میخوام یه تستیم با ماژیک بزنم!تجربه جدید همیشه خوبه;)

homayun.Gh

عضو جدید
salaam be hame,man az shz daram post midam:D (agha sharmande farsi neminvise)emruz jatun khali raftam bazaro masjed vakil kheilyyyyyyyyyyyy khub bud...vaghean khosh gozasht

مشاهده پیوست 107818مشاهده پیوست 107819
avali masjede vakile-ke neveshte hasham dast khate ye aghaie mehrabunie ke sabegh khademe masjed bude :D (tarikham eshtebah zad :D)
2vomiam chanta az hojrehaie bazare

پیوست ها

• DSCF5387.jpg
    DSCF5387.jpg
    48.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSCF5388.jpg
    DSCF5388.jpg
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

رجبی علی

عضو جدید
salaam be hame,man az shz daram post midam:D (agha sharmande farsi neminvise)emruz jatun khali raftam bazaro masjed vakil kheilyyyyyyyyyyyy khub bud...vaghean khosh gozasht

مشاهده پیوست 107818مشاهده پیوست 107819
avali masjede vakile-ke neveshte hasham dast khate ye aghaie mehrabunie ke sabegh khademe masjed bude :D (tarikham eshtebah zad :D)
2vomiam chanta az hojrehaie bazare

بابا یه دونه ای دردونه ای مهندس خیلی خوب شده ولی کاش آخر خطهاتو یه نقطه میذاشتی

homayun.Gh

عضو جدید
بابا یه دونه ای دردونه ای مهندس خیلی خوب شده ولی کاش آخر خطهاتو یه نقطه میذاشتی
ممنون:D مثل حرفه ای ها که آخر خط یه نقطه یا خط تیره میزارن؟:cool: موقع کشیدن یادم میره انجامش بدم:cry:
اینم یکی دیگه مال همون روز(یادم رفت آسمونشم رنگ کنم:D

مشاهده پیوست 107879
ورودی بازار وکیل شیراز

پیوست ها

• DSCF5389.jpg
    DSCF5389.jpg
    44 کیلوبایت · بازدیدها: 0

رجبی علی

عضو جدید
ممنون:D مثل حرفه ای ها که آخر خط یه نقطه یا خط تیره میزارن؟:cool: موقع کشیدن یادم میره انجامش بدم:cry:
اینم یکی دیگه مال همون روز(یادم رفت آسمونشم رنگ کنم:D

مشاهده پیوست 107879
ورودی بازار وکیل شیراز

سلام مهندس با اجازه یه چند تا نکته بگم
1- خطهاتو قطع نکن
2- زیاد مصالح رو نشون نده
3- روی قوس بیشتر کار کن
4-بیخیال سایه و هاشور
5- به قول همدانیها ماخامت هزارتا

رجبی علی

عضو جدید
سلام، خوبین؟ در مورد اینام یه نظری بدین من تازه کارم
مشاهده پیوست 107897مشاهده پیوست 107898

سلام دوست عزیز خوش آمدی
1- روی درخت بیشتر کار کن اص مهمی هستش کار رو زنده میکنه
2-روی تناسبات بیشتر کار کن
3-احساس میکنم که سعی کردی خطهات صاف بشه خودتو زحمت نده راحت بکش بذار خطهات بازی کنن راحته راحت کار کن برا دلت کار کن اگر هم با خط صاف حال میکنی موقع کشیدن صاعد دستتو روی برگه نذار ، از آرنج کار کن بخاطر همینه کارت یه نمه شکم داده خطهایی که بهم میرسن از هم ردشون کن کارو قوی نشون میده
4-مصالح رو زیاد نشون نده اون بالا چند تا دونه آجر میکشیدی کافی بود
5- زیاد با سایه کار نکن
6- قاب قوسهارو دو خطی کار کن نشون بده که حجم دارن
7- روی کادر بندی کار کن
8- در کل کارت خوبه این نکته هایی که گفتم هم رعایت کنی دیگه کارت ایول میشه خسته نباشی

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همایون جون مرررسی که شیرازو میکشه..اصا روحم تازه میشه:دی
مسجدت مقیاسش یخرده زیادی تابلو نشده؟:دی...خیلی ستوناشو کپل کشیدی بابا ستون شیرازه و مانکنی:دی
بازارت باحاله اما به قول علی کاش ییهویی قطش نمیکردی...
تلاشت خوبه دوست عزیز...موفق باشیییی
:gol:

آخرین ویرایش:

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، خوبین؟ در مورد اینام یه نظری بدین من تازه کارم
مشاهده پیوست 107897مشاهده پیوست 107898
سایه زنیت خیلی خوبه....آورین:D
اون کار شیت بندیتم خیلی جون دار نشده...بعضی چیزارو بارز تر نشون بده مثل چیزایی که تو کارت مهم تره میتونی بارنگای خاص یا حتی خطوط پررنگ تر بارز بودنشونو نشون بدی...

homayun.Gh

عضو جدید
سلام مهندس با اجازه یه چند تا نکته بگم
1- خطهاتو قطع نکن
2- زیاد مصالح رو نشون نده
3- روی قوس بیشتر کار کن
4-بیخیال سایه و هاشور
5- به قول همدانیها ماخامت هزارتا
مصالح واسه تست بود که ببینم چه طور میشه اگه زیاد بکشیش:D زیاد بدم نمیشه. البته فکر کنم اگر هرچی دورتر میشد کمترش میکردم عمق رو بهتر نشون میداد(منظورم مسجدست.برعکس شده:D)
قوس و فیگور هستمت:biggrin:
هاشورم کاملا موافق!اول یه جا هایی رو زدم دیدم خیلی افتضاح شد بعد یه جاهایی رو با رنگ سایه زدم خیلی از لحاظ بصری بهتر بود!یه بار یه تستی بکن مثلا با ماژیک خاکستری به جای هاشور ببین چه طور میشه:question:

homayun.Gh

عضو جدید
همایون جون مرررسی که شیرلزو میکشه..اصا روحم تازه میشه:دی
مسجدت مقیاسش یخرده زیادی تابلو نشده؟:دی...خیلی ستوناشو کپل کشیدی بابا ستون شیرازه و مانکنی:دی
بازارت باحاله اما به قول علی کاش ییهویی قطش نمیکردی...
تلاشت خوبه دوست عزیز...موفق باشیییی
شهرتون آخره شه...اینقدر جا واسه کشیدن داره...قشنگ به اندازه 4 سال کارشناسی میشه کروکی بکشی:D
کپل؟!نههههههه:whistle: خیلی تبلو شده؟! :D
آره یه فکری به حال خط هام باید بکنم!

ممنون:)

homayun.Gh

عضو جدید
راستی دوستان یه سوالی...نظری در مورد چه طوری کشیدن کاشی کاری ورودی مثلا مسجد ها ندارین؟!تو یه چندتا از کارای استاد آذری دیدم که کشیده بودتشون...اما چه طوری؟!

mahshid shz

عضو جدید
اسکیس به سبک باب راس!

اسکیس به سبک باب راس!

برنامه خلاقیت در معماری چند وقتی است از شبکه آموزش پخش می شود تا روش های اسکیس یا همان طراحی سریع را نمایش دهد. با دیدن چند قسمت از این برنامه، نکاتی به خاطرم آمد که لازم به ذکر دانستم.
از سودمندی های این برنامه می توان به مطرح کردن موضوع اسکیس، نحوه راندو، خط کشیدن و ارایه اشاره کرد؛ اما برنامه فقط در همین حد آموزنده است و بار معنایی چندانی ندارد. به عبارتی دیگر، با دیدن اسکیس هایی که از طوطی، دو پرنده بر درخت و یا خطوطی اتفاقی در یک نقاشی الهام گرفته شده اند، پرسشی به ذهن می آید که واقعاً این اسکیس ها برای چه آموزش داده می شوند؟

اگر هدف امتحان عملی ورودی دانشگاه ها است، که از مهم ترین نکات هر اسکیس محل قرارگیری و توجه به اقلیم است و عموماً کانسپت هایی معناگرا و مفهومی. همین طور دیاگرام هایی که اگرنه واجب بلکه مستحب کوکد است که اینجا دیده نمی شود! اگر هم نتیجه در آموزش خلاقیت است که درست است شما با دیدن هر چیز نامربوطی به طرحی می رسید و خلاق! بشوید؟! شاید هم غرض تنها ارایه و آموزش راندو و تبلیغ برای موسسه مرتبط است که این احتمال بیشتر از بقیه امکان دارد؛ زیرا قریب به 90 درصد از وقت برنامه به راندو می گذرد.

اما قسمت دیگر و جالب برنامه معرفی بناهایی است که تهیه کننده برای پرکردن وقت در نظر گرفته و منبع تغذیه آن هم کتاب پیرنیاست. معرفی بنا در حد گزارش از ساختمان شاید مورد توجه و استقبال دانشجویان مرمت و علاقه مندان به تاریخ باشد، اما دانشجوی معماری با گذراندن واحدهای مرتبط علاقه خاصی به شنیدن این توضیحات مفصل! ندارد.

اما اگر دلتان خواست خط کشیدن و راندو را ببینید و یاد بگیرید و دسترسی به کلاس استاد مربوطه ندارید، می توانید عملاً از کلاس غیرحضوری استفاده کنید.

259z

عضو جدید
سلام میشه کسی در رابطه با اسکیس موضوعی کمکم کنه استادمون گفته ی موضوع میده چن ساعت وقت میده درموردش اسکیس بزنیم کسی نمونه کار نداره

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میشه کسی در رابطه با اسکیس موضوعی کمکم کنه استادمون گفته ی موضوع میده چن ساعت وقت میده درموردش اسکیس بزنیم کسی نمونه کار نداره

سلام دوستم
فک کنم شما باید ترم 2 یا ترم 3 باشید
اسکیس موضوعی همونطور که گفتید موضوعشو استاد مشخص میکنه و شما باید مدارک خواسته شده رو تو یک یا چند شیت ارائه بدین
دیدن نمونه های اسکیس نمیتونه همچین تو موفق بودن اسکیستون کمکی بکنه. فقط میتونه تو نحوه ی پرزانته براتون مفید باشه.
تو این تایپیک بگرد و تمام صفحاتشو ببین
شیتای دستی و نرم افزاریشو خوب ببین
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/30422-کارگاه-پرزانته-وشيت-بندي/page67

homayun.Gh

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=119488&d=1351165769&thumb=1&stc=1
خانه ایی در بافت قدیمی-بوشهر

پیوست ها

• 487033_459975220719415_930989540_n.jpg
    487033_459975220719415_930989540_n.jpg
    23.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
همایون خان مدت زمانشم بنویس..و اینکه چطور به ابنجا رسیدی؟ چقدر کار کری

homayun.Gh

عضو جدید
اوه ببین چه کرده داداش همایون بابا یه دونه ای دُردونه ای
بابا خجالتمون نده.استادی:smile:
همایون خان مدت زمانشم بنویس..و اینکه چطور به ابنجا رسیدی؟ چقدر کار کری
قزوین رو یادم نمیاد اما اون دوتا هرکدوم 30 دقیقه.طوره خاصی نبود با کتاب دیدن کارای بقیه و تمیرین همین:D

علی رجبی0811

عضو جدید
سلام به همگی این کروکی یکی از کوچه باغهای روستای سیلوار در همدان هستش جای خیلی باحالیه فکرشو بکنید کوچه باغهای پوشیده شده از درخت توی کوهستان اونم توی فصل پاییز با اون رنگاش
همراه با نم نم بارون صدای بلبل بوی کاه گل و خاک و علفهای نم زده چه فازی میده دقیقا خدارو میشه حس کرد

پیوست ها

• SAM_3371.jpg
    SAM_3371.jpg
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

homayun.Gh

عضو جدید
بنایی در بافت قدیم-بوشهر
شرمنده که کیفیت عکس پایینه:(
یه توضیح هم بدم که در راستای کشفیات جدید اینطوری کشیدمش:D
مشاهده پیوست 123239

پیوست ها

• DSC00150.jpg