[اسکیس/کروکی] كارگاه اسكيس و کروکی

homayun.Gh

عضو جدید
سلااااام به همگی آقا من خیلی گیرم نمیرسم برم کروکی:cry: امروز اومدم که یه کاری بکنم یه speed paint زدم!البته معماری نیستاااا...اما خوب ساختمونه دیگه:D یه 30 دقیقه ای.
مشاهده پیوست 94701

پیوست ها

• speed painting.jpg
    speed painting.jpg
    24 کیلوبایت · بازدیدها: 0

رجبی علی

عضو جدید
سلااااام به همگی آقا من خیلی گیرم نمیرسم برم کروکی:cry: امروز اومدم که یه کاری بکنم یه speed paint زدم!البته معماری نیستاااا...اما خوب ساختمونه دیگه:D یه 30 دقیقه ای.
مشاهده پیوست 94701
قشنگه و جالب با چی کار کردی داداش ؟
مفهوم خاصی داره یا احساسیه؟

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 94701
اين چه باحاله شبيه كشتيه
با چه نرم افزاري كار شده؟

homayun.Gh

عضو جدید
قشنگه و جالب با چی کار کردی داداش ؟
مفهوم خاصی داره یا احساسیه؟
photoshop نه فقط یه ساختمان آینده نگرانه:D البته به پایه پینت های خودت نمیرسه اونا خیلیییییییییییی تمیز بودن!
اين چه باحاله شبيه كشتيه
با چه نرم افزاري كار شده؟
نا خواسته بود:D photoshop

اینم edit شدش:
speed painting2.jpg

رجبی علی

عضو جدید
سلام دوستان معمار عزیز:)
چندتا کروکی از روی عکس کشیدم خوشحال میشم نظر بدین:redface:
مشاهده پیوست 95348مشاهده پیوست 95349[/
QUOTE]
سلام با اجازه
1- از رنگ استفاده نکنی بهتره
2- هیچ وقت نذار بناهایی که در کادر تو چشمن بدون متریال بمونه
3- کمتر سیاه کاری کن
4- از روی کروکی یا عکس اگه کشیدی بعضی جاهاشو نکش تا برا خودت کادر بندی کنی
5- از خطهای نرم کمتر استفاده من
6-خطت خوبه
7-پرسپکتیوت خوبه
8- دستت قویه

azaeh

عضو جدید
سلام-خوبه ولی به نکات شیت دقت بیشتری کن این کارات بخاطر شنداشتن کادر تمرکز نداره.همین صورت پیش بری، خوبه اگه فقط با مدادمیخوای کارکنی تیره و زیاد نکن که هویت خودشو گم بکنه،رنگی هم کار میکمیکنی لکه گذاریاتو دقیق انجام بده.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من به کمک نیاز دارم
من تو کروکی زدن مشکل دارم
همش سعی میکنم یه کروکی بزنم که با خطوط قوی و کلی مفهوم کار رو برسونه ولی همش ریز میشم تو جزییات و وقتی میرم تو جزییات کارو خراب میکنم
تو کادر بندی هم مشکل دارم. یه سر کروکی اونوره یه سرش اینوره
در کل همیشه یه طرف کاغذ سبک میشه یه طرفش پر میشه
احساس میکن با مداد کروکی کشیدن جالبتر در میاد تا با روانویس. شاید مال اینه که دستم ضعیفه
در کل هم مشکلم اینه چیزی که تو ذهنمه میتونم بکشم ولی چیزی که جلو چشممه نمیتونم
تو بافت کشیدن که اصلا داغونم
درخت هم تعطیلم
تو ضخامت خطوط هم درست توجیه نشدم
در کل فاتحم خوندس تو کروکی
چیکار کنم

رجبی علی

عضو جدید
دوستان من به کمک نیاز دارم
من تو کروکی زدن مشکل دارم
همش سعی میکنم یه کروکی بزنم که با خطوط قوی و کلی مفهوم کار رو برسونه ولی همش ریز میشم تو جزییات و وقتی میرم تو جزییات کارو خراب میکنم
تو کادر بندی هم مشکل دارم. یه سر کروکی اونوره یه سرش اینوره
در کل همیشه یه طرف کاغذ سبک میشه یه طرفش پر میشه
احساس میکن با مداد کروکی کشیدن جالبتر در میاد تا با روانویس. شاید مال اینه که دستم ضعیفه
در کل هم مشکلم اینه چیزی که تو ذهنمه میتونم بکشم ولی چیزی که جلو چشممه نمیتونم
تو بافت کشیدن که اصلا داغونم
درخت هم تعطیلم
تو ضخامت خطوط هم درست توجیه نشدم
در کل فاتحم خوندس تو کروکی
چیکار کنم
سلام داداش خودم
ما بخوایم هر کاری رو انجام بدیم که بلد نباشیم فقط و فقط باید تمرین کنیم من بهت پیشنهاد میکنم
1-کتاب کروکی صدیق رو بگیری و از روی اون بکشی البت نه همشو بعضی از قسمتهای کارو بکش بعضی جاهاشو حذف کن طوری که یه کادر بندی جدید ایجاد کنی برا همون طرح
2-همیشه و همه جا تمرین خط داشته باش توی اتوبوس سر کلاس تو بانک تو راه رفتن
3-سعی نکن خطت مثل خطکش صاف باشه به خط یه نمه لرزش بدی کار قشنگ وا میسته البت خط مورب نکشیها باید عمودی یا افقی کامل باشه
4-دست به مداد اصلا نزن به نظر من یه مدت که اسکیس میزنی با روان نویس بکش چون با کمداد بکشی میدونی که میتونی پاکش کنی اما روان نویس جای برگشتی نداره اینطوری یواش یواش دستت با روان نویس آشتی میکنه
5-برا خودت از روی انواع درختها مخصوصا درخت های پیر کروکی بزن صد در صد اولش نمیشه اما با تمرین میشه
3-امید به خدا تمرین و صبر
موخامت داداش

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام داداش خودم
ما بخوایم هر کاری رو انجام بدیم که بلد نباشیم فقط و فقط باید تمرین کنیم من بهت پیشنهاد میکنم
1-کتاب کروکی صدیق رو بگیری و از روی اون بکشی البت نه همشو بعضی از قسمتهای کارو بکش بعضی جاهاشو حذف کن طوری که یه کادر بندی جدید ایجاد کنی برا همون طرح
2-همیشه و همه جا تمرین خط داشته باش توی اتوبوس سر کلاس تو بانک تو راه رفتن
3-سعی نکن خطت مثل خطکش صاف باشه به خط یه نمه لرزش بدی کار قشنگ وا میسته البت خط مورب نکشیها باید عمودی یا افقی کامل باشه
4-دست به مداد اصلا نزن به نظر من یه مدت که اسکیس میزنی با روان نویس بکش چون با کمداد بکشی میدونی که میتونی پاکش کنی اما روان نویس جای برگشتی نداره اینطوری یواش یواش دستت با روان نویس آشتی میکنه
5-برا خودت از روی انواع درختها مخصوصا درخت های پیر کروکی بزن صد در صد اولش نمیشه اما با تمرین میشه
3-امید به خدا تمرین و صبر
موخامت داداش
سلام علی جون بعد حرفات با اراده و قدرت رفتم سر کار ولی مخ با مشکلات برخورد کردم ولی بازم تلاشمو میکنم

اصلا با روانویس میونه ای ندارم
خواستم با روانویس شرو کنم ولی اینقد داغون بود که پارش کردم

مشکل اصلیم اینه چیزی که جلومه نمیتونم بکشم

رجبی علی

عضو جدید
سلام علی جون بعد حرفات با اراده و قدرت رفتم سر کار ولی مخ با مشکلات برخورد کردم ولی بازم تلاشمو میکنم

اصلا با روانویس میونه ای ندارم
خواستم با روانویس شرو کنم ولی اینقد داغون بود که پارش کردم

مشکل اصلیم اینه چیزی که جلومه نمیتونم بکشم

خوبه که میخوای ادامه بدی
یه کار کن هر چیزیو میخوای بکشی یه مدت فقط خط دورشو بکش بعد یواش یواش بعد از یه مدت جزیات هم بکش کاراتم پاره نکن که پیشرفت خودتو ببینی
میخوای با روان نویس کار کنی حتما نباید چیزی بکشی میتونی بجای خودکار ازش استفاده کنی تا دستت بهش عادت کنه
موخامت داداش ماچ ماچ

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اينم كروكي هايي كه قولشو داده بودم ببخشيد جاهايي كه استاد ايراد گرفته و پاك نكردم خوشحال ميشم نظراتتونو بگين

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين كروكي در محل بود در حالي كه طوفان بود اين آبشاري كه ملاحظه ميكنيد برگه مو خيس كرده بود اما تا آخرين نفس ادامه دادم !

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خوبی؟!!
به نظرم کروکیات خوبه ولی خطاش یه ذره ایراد داره....
فیگوراتم نسبتا حالتو خوب درآوردی ولی به ما الزام میکردن که با خطوط پیوسته و با راپید بکشیم...!!
البته من خودم کاره ا ی نیستما فقط نظر دادم!!!ببخشید!

khesht aval

عضو جدید
ما هم حتما باید با خودنویس کروکی میزدیم.بعد از تایید 5 کروکی اجازه داشتیم از راپید استفاده کنیم.و بعد از 10 کروکی تایید شده خودمون تصمیم میگرفتیم اما همچنان مداد ممنوع بود به نظر استادمون این کار باعث میشد جسارت پیدا کنیم و نترسیم .راستش من با این روش پیشرفت زیادی در زدن کروکی داشتم وبنظرم روش خوبیه اگر شما هم مایل بودین این کارو انجام بدین...

رجبی علی

عضو جدید
به به بالاخره تو این تایپیک یه حرکتی زده شد اونم توسط دوست خودم
1- دمت گرم:w17::w17::w17::w17:
2-اونجاهایی که قوس توی دیوار هست قوس رو دو خطی بکش که نشون بده فرو رفته
3-خطوطت الزاما نباید صاف و رم باشن یه نمه لرزش جون میده به خط
4-متریال رو پیوسته کار نکن مثلا دیوار آجری رو دو یا سه تا آجر یه گوشه بکش دو یا سه تا دیگه یه گوشه دیگه
5-داخل لوزی دایره بکش تا پرسپکتیو دایره دستت بیاد
6-اگه در کشیدن حالت و یا شکلی مشکل داری میتونی از نقطه راهنما استفاده کنی
7-در راحت ترین حالت ممکن کروکی بزن
8-در و پنجره زخامت میخواد کلا یه خطی کشیدن روه کروکی رو ازش میگیره
9-درخت کار کن
10- ماشینو بیخیال اونارو سایپا و ایرانخودرو زحمتشونو میکشن
11-سیاه نکن کارو
12-آخر خطاطو رها نکن نقطه بذار
13-تناسبهارو دقت کن البت خودمم هم در این مورد سوتی میدم ولی چه باید کرد
14-حالت فیگورا خوبه ولی به دستو پا که رسیدی ناقص شدن
15با مداد کار نکن
16 ولی کارات همچنان در حال پیشرفته آورین آورین من جای استادتون بودم با توجه به کروکی قبلیات 20بهت میدادم
پیشنهاد من به همه بچه ها اینکه یه دفتر چه درست کنن که همیشه با خودشون باشه و هر جا که راحت بودن کروکی بزنن قول میدم چهلمین کروکیشون با اولین کروکیشون زمین تا آسمان فرق کنه

منم بعد از تحویل پروژم کارامو میذارم موفق باشید

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما هم حتما باید با خودنویس کروکی میزدیم.بعد از تایید 5 کروکی اجازه داشتیم از راپید استفاده کنیم.و بعد از 10 کروکی تایید شده خودمون تصمیم میگرفتیم اما همچنان مداد ممنوع بود به نظر استادمون این کار باعث میشد جسارت پیدا کنیم و نترسیم .راستش من با این روش پیشرفت زیادی در زدن کروکی داشتم وبنظرم روش خوبیه اگر شما هم مایل بودین این کارو انجام بدین...
دوست عزيز منظور ندا جان فيگورام بود مگرنه كروكي هام كه همه به ميل خودم با خودنويسه

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظراتت داداش بله موافقم
راجب ماشينا كه توليدش با خودم كلي با استاد خنديديم اين كروكي ها هم همه رو 20 شدم
تو دست و پا و درختم هميشه مشكل دارم ممنون از نظراتت كمكم كردي

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
در مورد کارای بهار خانم علی همه چیو گفت
من فقط میتونم بگم وقتی کروکی میکشی اون چیزی رو بکش که باید بکشی نه همهی اون چیزایی که میبینی
اونقد بزرگ نکش که تو بافت و سایه و خط به مشکل بر بخوری
کوچیک بکش مات بکش تا کار مثل یه اثر فشرده ی غنی باشه نه یه اثر پخش شده و گسترده که کم بودن تراکمش خطوط ضعیف نشون بده
من مشکلی نمیبینم که با مداد بکشی به شرطی که پاکن کنارت نباشه
به هر حال خطوط مداد زیباییش بیشتر از راپید و رواننویسه

رجبی علی

عضو جدید
راستش تا اونجایی که من تجربه کردم مداد جسارت کار با وسایل دیگه رو میگیره ولی هر کی با هرچی دوست داره میتونه کار کنه مگه اجباری در کار باشه اونوقت قضیه دیگه فرق میکنه دمت استادت گرم معلوم آدم عادل و با انصافیه که به تلاش نمره میده نه به نتیجه دمه همتون گرم به قول همدانیها ماخامِتان منتظر کارام باشید بعد از تحویل پروژم میذارمشون تو تایپیک فعلا یا علی

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
در مورد کارای بهار خانم علی همه چیو گفت
من فقط میتونم بگم وقتی کروکی میکشی اون چیزی رو بکش که باید بکشی نه همهی اون چیزایی که میبینی
اونقد بزرگ نکش که تو بافت و سایه و خط به مشکل بر بخوری
کوچیک بکش مات بکش تا کار مثل یه اثر فشرده ی غنی باشه نه یه اثر پخش شده و گسترده که کم بودن تراکمش خطوط ضعیف نشون بده
من مشکلی نمیبینم که با مداد بکشی به شرطی که پاکن کنارت نباشه
به هر حال خطوط مداد زیباییش بیشتر از راپید و رواننویسه
ممنون از نظراتون داداش احسان ولي چندبار بگم من بخدا كروكي هامو با خودنويس كشيدم چرا باور نميكنيد؟ يكي از دوستان اشتباه فهميده همه رو به اشتباه انداخته:cry:

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تا اونجایی که من تجربه کردم مداد جسارت کار با وسایل دیگه رو میگیره ولی هر کی با هرچی دوست داره میتونه کار کنه مگه اجباری در کار باشه اونوقت قضیه دیگه فرق میکنه دمت استادت گرم معلوم آدم عادل و با انصافیه که به تلاش نمره میده نه به نتیجه دمه همتون گرم به قول همدانیها ماخامِتان منتظر کارام باشید بعد از تحویل پروژم میذارمشون تو تایپیک فعلا یا علی
من از همون لول همه كروكي هامو با خودنويس شروع كردم و كشيدم شما ديگه چرا؟...........:(

رجبی علی

عضو جدید
اما بقيه دوستان منظورشون كروكي هام بود:(:(

احتمالا اون خطهاییی که استاد کشیده رو دیدن یا شاید عامل دیگش صاف و تمیز بودن کاراته ولی من یکی با توجه به کارایی که قبلا دیدم ازت میدونم با راپید کار کردی و مدادی در کار نیست

آخرین ویرایش:
بالا