استعداد خودت رو محک بزن ! (متن بروز شده سوالات: پست 1)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

وقتی این کسر بزرگ میشه که d خیلی کوچیک باشه رو به صفر
گفتی دایره مثلثاتیه یعنی شعاعش یکه
وقتی d صفر باشه s1 و s2 مساوی و برابر رادیکال دو میشن
اگه d بشه 0.01 به s1 مقدار 0.02 اضافه میشه و از s1 مقدار 0.02 کم میشه
وقتی حاصل اون عبارت رو با این فرض بدست بیاری میشه 4
برای d برابر 0.02 هم همین جواب رو میده و باقی d های کوچیک

اگه درسته با شکل و اثبات حرفام بفرستم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
وقتی این کسر بزرگ میشه که d خیلی کوچیک باشه رو به صفر
گفتی دایره مثلثاتیه یعنی شعاعش یکه
وقتی d صفر باشه s1 و s2 مساوی و برابر رادیکال دو میشن
اگه d بشه 0.01 به s1 مقدار 0.02 اضافه میشه و از s1 مقدار 0.02 کم میشه
وقتی حاصل اون عبارت رو با این فرض بدست بیاری میشه 4
برای d برابر 0.02 هم همین جواب رو میده و باقی d های کوچیک

اگه درسته با شکل و اثبات حرفام بفرستم
نه این فرضیات اشتباهه. اصلا نیاز به یک هزارم و دو صدم و مقدار در نظر گرفتن نیست. نیاز به حساب کردن حد هم نیست. با روابط هندسی به راحتی میشه جواب رو بدست آورد. جواب درست همون دو هست ولی راه حل ریاضی ساده با چاشنی خلاقیت داره که مرررررررررررررررد میخوام به ذهنش برسه:D

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه این فرضیات اشتباهه. اصلا نیاز به یک هزارم و دو صدم و مقدار در نظر گرفتن نیست. نیاز به حساب کردن حد هم نیست. با روابط هندسی به راحتی میشه جواب رو بدست آورد. جواب درست همون دو هست ولی راه حل ریاضی ساده با چاشنی خلاقیت داره که مرررررررررررررررد میخوام به ذهنش برسه:D

:razz: فقط میخواستی منو به کار بکشی اولو؟:D
اشتباهم کجاشه؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدی نسازی:D

در مورد اینکه تعداد راس ها میشه دو به توان n این حرف درستی هست. یک پاره خط در فضای یک بعدی مکعب هست، اما نحوه استدلالی که برای تعداد یال ها در فضای n بعدی کردی درست نیست یعنی اون بخش انتخاب دو از n اشتباهه.;)

آها من دو تا اشتباه داشتم. اول اینکه مفهوم یال رو با صفحه اشتباه گرفتم و داشتم تعداد صفحه‌ها رو حساب می‌کردم. دوماً توو همین تعداد صفحات هم اشتباه داشتم و باید به 4 تقسیم می‌کردم، چون هر صفحه 4 بار حساب می‌شد (به ازای هر کدوم از رأس‌های تشکیل دهنده‌ش حساب میشه).

برای ساختن یال، اول یه رأس انتخاب می‌کنیم که می‌تونیم به تعداد "دو به توان N" انتخاب داشته باشیم، یعنی به تعداد کل رأس‌ها. ولی رأس دوم محدود هست و باید از رأس‌های مجاور (متصل) به این رأس انتخاب کنیم. هر رأس مکعب در فضای N بُعدی به N رأس دیگه وصل هست چون همانطور که بالا گفتم، ازش باید در راستای هر محور یک یال خارج بشه (N محور داریم پس N یال خارج میشه). حالا از N رأس مجاورش باید یکی رو انتخاب کنیم که تعداد انتخاب میشه N تا. ولی باید به 2 هم تقسیم کنیم چون یال AB دو بار حساب میشه، یک بار وقتی که اول A رو انتخاب کردیم و بعد B رو، یک بار هم بالعکس.
در نتیجه فرمول تعداد یال‌ها میشه "دو به توان N" ضربدر N تقسیم 2، یا همون: N ضربدر دو به توان "N-1"

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آها من دو تا اشتباه داشتم. اول اینکه مفهوم یال رو با صفحه اشتباه گرفتم و داشتم تعداد صفحه‌ها رو حساب می‌کردم. دوماً توو همین تعداد صفحات هم اشتباه داشتم و باید به 4 تقسیم می‌کردم، چون هر صفحه 4 بار حساب می‌شد (به ازای هر کدوم از رأس‌های تشکیل دهنده‌ش حساب میشه).

برای ساختن یال، اول یه رأس انتخاب می‌کنیم که می‌تونیم به تعداد "دو به توان N" انتخاب داشته باشیم، یعنی به تعداد کل رأس‌ها. ولی رأس دوم محدود هست و باید از رأس‌های مجاور (متصل) به این رأس انتخاب کنیم. هر رأس مکعب در فضای N بُعدی به N رأس دیگه وصل هست چون همانطور که بالا گفتم، ازش باید در راستای هر محور یک یال خارج بشه (N محور داریم پس N یال خارج میشه). حالا از N رأس مجاورش باید یکی رو انتخاب کنیم که تعداد انتخاب میشه N تا. ولی باید به 2 هم تقسیم کنیم چون یال AB دو بار حساب میشه، یک بار وقتی که اول A رو انتخاب کردیم و بعد B رو، یک بار هم بالعکس.
در نتیجه فرمول تعداد یال‌ها میشه "دو به توان N" ضربدر N تقسیم 2، یا همون: N ضربدر دو به توان "N-1"
حالا درست شد;)

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این میشه تعداد یالهای یک گراف کامل
درسته؟
آره با نظریه گراف ها در ارتباطه، مخصوصا توی مسائلی که میگن توی فلان شکل از یک نقطه حرکت کن و بدون اینکه از یک یال دو بار بگذری به نقطه اول برگرد. احسنت بانو;)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آره با نظریه گراف ها در ارتباطه، مخصوصا توی مسائلی که میگن توی فلان شکل از یک نقطه حرکت کن و بدون اینکه از یک یال دو بار بگذری به نقطه اول برگرد. احسنت بانو;)

من تو گراف تخصص دارم نخ سوزن قسمت رنگ آمیزی...
نمیدونستم مکعب n بعدی چیه

آقا بهنام تبریک

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

مسابقه چند تا سوال حل نشده هم داره، فقط جواب سوال ریاضی کامل مشخص شده، سوال هندسه به صورت کامل حل نشده، راه حل های کامپیوتری مورد قبول نیست، سوال هوش و بازی و ریاضی هنوز هست

یعنی افرادی که زیر این پست رو لایک کردند موافق این هستند که من نژاد پرستم؟؟؟
:biggrin:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مسابقه چند تا سوال حل نشده هم داره، فقط جواب سوال ریاضی کامل مشخص شده، سوال هندسه به صورت کامل حل نشده، راه حل های کامپیوتری مورد قبول نیست، سوال هوش و بازی و ریاضی هنوز هست

تازه تو پیج من نیمدن وگرنه همه لایکش میکردن

اولو سوال هوش این قسمتش اصلاح میخواد جان خودم

این مراحل انقدر تکرار می شود تا یکی کاندید بیش از نصف کل آرا را داشته باشد یا در مرحله دوم بیشترین تعداد رای را کسب کند

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تازه تو پیج من نیمدن وگرنه همه لایکش میکردن

اولو سوال هوش این قسمتش اصلاح میخواد جان خودم

این مراحل انقدر تکرار می شود تا یکی کاندید بیش از نصف کل آرا را داشته باشد یا در مرحله دوم بیشترین تعداد رای را کسب کند
نه درسته بازم چک کردم. یه توضیح کوچولو میدم. یک بار رای گیری شده و کسی نتونسته نصف بیشتر رو تصاحب کنه کمترین رای اومده و آرای خودش رو به یکی بخشیده و در این شمارش نفر اول شخص جدیدی بوده و باز هم کسی شهردار نشده نفر آخر کنار رفته و بعد در شمارش سوم هم دوباره شخص جدیدی بیشترین رای رو آورده ولی رای اون تعیین کننده نبوده. در نهایت در شمارش چهارم شهردار انتخاب شده و میدونیم این فرد در هیچکدوم از شمارش های قبلی نفر دوم نبوده

پ.ن: دیگه جواب رو یه جورایی گفتم

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه درسته بازم چک کردم. یه توضیح کوچولو میدم. یک بار رای گیری شده و کسی نتونسته نصف بیشتر رو تصاحب کنه کمترین رای اومده و آرای خودش رو به یکی بخشیده و در این شمارش نفر اول شخص جدیدی بوده و باز هم کسی شهردار نشده نفر آخر کنار رفته و بعد در شمارش سوم هم دوباره شخص جدیدی بیشترین رای رو آورده ولی رای اون تعیین کننده نبوده. در نهایت در شمارش چهارم شهردار انتخاب شده و میدونیم این فرد در هیچکدوم از شمارش های قبلی نفر دوم نبوده

پ.ن: دیگه جواب رو یه جورایی گفتم
خب این که معلوم بود از اول
دارم میرم خونه
اومدم نت توجیهت میکنم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم چنتا ابهام دارم.
اولی در مورد "شمارش" هست. در عمل رأی‌گیری فقط یک بار انجام می‌شه دیگه؟ بار اول رأی‌گیری انجام میشه و شمارش اول صورت می‌گیره، نفر آخر رأیش رو میده به یکی و شمارش دوم صورت می‌گیره، دوباره نفر آخر رأیش رو میده به یکی، شمارش سوم صورت می‌گیره و .... ؟
یکی هم جمله‌ی "این مراحل انقدر تکرار می شود تا یکی کاندید بیش از نصف کل آرا را داشته باشد یا در مرحله دوم بیشترین تعداد رای را کسب کند" مبهم هست برام. منظور از مرحله‌ی دوم چیه؟ مرحله‌ی اول که رأی‌گیری میشه و برای بار اول میشمارن، مرحله‌ی دوم بعد از اینکه یکی حذف شده دوباره میشمارن، نفر آخر رأیش رو میده و دوباره میشمارن و ... اینجا مرحله‌ی دوم یکم مبهم میشه. میدونم که منظور از مرحله‌ی دوم، شمارش دوم نیست چون 4 بار شماردن و آوردن این جمله بی‌معنی میشه، اما چون فقط یک بار رأی‌گیری کردند (من اینطوری فکر کردم) و بعد از اون به صورت متوالی یه نفر حذف میشه و میشمارن، دیگه مرحله‌ی دوم رو نمی‌تونم سوا کنم. اگر هر بار از اول رأی‌گیری میشد اونوقت مرحله‌ی دوم معنی داشت (به شمارش بعد از دادن رأی نفر آخر میگفتیم مرحله‌ی آخر).

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منم چنتا ابهام دارم.
اولی در مورد "شمارش" هست. در عمل رأی‌گیری فقط یک بار انجام می‌شه دیگه؟ بار اول رأی‌گیری انجام میشه و شمارش اول صورت می‌گیره، نفر آخر رأیش رو میده به یکی و شمارش دوم صورت می‌گیره، دوباره نفر آخر رأیش رو میده به یکی، شمارش سوم صورت می‌گیره و .... ؟
یکی هم جمله‌ی "این مراحل انقدر تکرار می شود تا یکی کاندید بیش از نصف کل آرا را داشته باشد یا در مرحله دوم بیشترین تعداد رای را کسب کند" مبهم هست برام. منظور از مرحله‌ی دوم چیه؟ مرحله‌ی اول که رأی‌گیری میشه و برای بار اول میشمارن، مرحله‌ی دوم بعد از اینکه یکی حذف شده دوباره میشمارن، نفر آخر رأیش رو میده و دوباره میشمارن و ... اینجا مرحله‌ی دوم یکم مبهم میشه. میدونم که منظور از مرحله‌ی دوم، شمارش دوم نیست چون 4 بار شماردن و آوردن این جمله بی‌معنی میشه، اما چون فقط یک بار رأی‌گیری کردند (من اینطوری فکر کردم) و بعد از اون به صورت متوالی یه نفر حذف میشه و میشمارن، دیگه مرحله‌ی دوم رو نمی‌تونم سوا کنم. اگر هر بار از اول رأی‌گیری میشد اونوقت مرحله‌ی دوم معنی داشت (به شمارش بعد از دادن رأی نفر آخر میگفتیم مرحله‌ی آخر).

خب این که معلوم بود از اول
دارم میرم خونه
اومدم نت توجیهت میکنم
ببین این توضیح من میتونه ابهام رو رفع کنه یا نه
یکبار رای گیری میشه، اگر یکی از کاندید ها بیشتر از نصف آرا رو کسب کرد که هیچ وگرنه اونی که از همه کمتر رای اورده کنار میره، رای های خودش رو به یکزیدیگه میده و خلاص
بعد تعداد جدید رای ها حساب میشه و اگر یک کاندید بیش از نصف کل رای ها رو داشته باشه یا اگر در دو مرحله شمارش بیشترین رای رو کسب کرده باشه برگزیده میشه. اگر هیچکدوم از این دو وضع پیش نیاد، مجددا کاندیدی که دارای کمترین رای در شمارش دوم هست رای های خودش رو به یکی از کاندید ها می بخشه و کنار میره. انقدر این روند ادامه پیدا میکنه تا یک نفر بیش از نصف رای ها رو بدست بیاره یا در دو شمارش(مهم نیست کدوم شمارشها) بیشترین رای رو کسب کرده باشه
توی این انتخابات شورا 31 عضو داشته، 5 نفر هم کاندید شهردار شدن هستند. بعد از رای گیری تعداد همه رای ها با هم متفاوت بوده و هیچ کس حد نصاب نصف بعلاوه یک رو کسب نکرده
پس کاندیدای با رای کمتر رای خودش رو بخشیده و کنار رفته.
در شمارش دوم کاندیدای با بیشترین رای فرد جدیدی بوده و هنوز نتیجه قابل تعیین نبوده، در شمارش سوم هم دوباره شخص جدیدی بیشترین رای رو کسب کرده ولی تعدادد آرا تعیین کننده نبوده. دست آخر تو شمارش چهارم شهردار انتخاب شده و این فرد در هیچ کدوم از شمارش های قبلی چهارم نبوده.
فکر میکنم واضح شد چند بار رای گیری انجام شده و ملاک دقیقا چی بوده

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ببین این توضیح من میتونه ابهام رو رفع کنه یا نه
یکبار رای گیری میشه، اگر یکی از کاندید ها بیشتر از نصف آرا رو کسب کرد که هیچ وگرنه اونی که از همه کمتر رای اورده کنار میره، رای های خودش رو به یکزیدیگه میده و خلاص
بعد تعداد جدید رای ها حساب میشه و اگر یک کاندید بیش از نصف کل رای ها رو داشته باشه یا اگر در دو مرحله شمارش بیشترین رای رو کسب کرده باشه برگزیده میشه. اگر هیچکدوم از این دو وضع پیش نیاد، مجددا کاندیدی که دارای کمترین رای در شمارش دوم هست رای های خودش رو به یکی از کاندید ها می بخشه و کنار میره. انقدر این روند ادامه پیدا میکنه تا یک نفر بیش از نصف رای ها رو بدست بیاره یا در دو شمارش(مهم نیست کدوم شمارشها) بیشترین رای رو کسب کرده باشه
توی این انتخابات شورا 31 عضو داشته، 5 نفر هم کاندید شهردار شدن هستند. بعد از رای گیری تعداد همه رای ها با هم متفاوت بوده و هیچ کس حد نصاب نصف بعلاوه یک رو کسب نکرده
پس کاندیدای با رای کمتر رای خودش رو بخشیده و کنار رفته.
در شمارش دوم کاندیدای با بیشترین رای فرد جدیدی بوده و هنوز نتیجه قابل تعیین نبوده، در شمارش سوم هم دوباره شخص جدیدی بیشترین رای رو کسب کرده ولی تعدادد آرا تعیین کننده نبوده. دست آخر تو شمارش چهارم شهردار انتخاب شده و این فرد در هیچ کدوم از شمارش های قبلی چهارم نبوده.
فکر میکنم واضح شد چند بار رای گیری انجام شده و ملاک دقیقا چی بوده

خب ببین اولو این میشه در دو مرحله نه در مرحله دوم!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه من به خاطر تشکری که ازم کرده بودند تشکر زدم.

شهردار در مرحله‌ی اول 7 رأی آورده بوده (و نفر سوم بوده). صحیح است؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه من به خاطر تشکری که ازم کرده بودند تشکر زدم.

شما استثنایی، مهم اینه که توی این تالار از دکمه تشکر استفاده کردی :biggrin:
شهردار در مرحله‌ی اول 7 رأی آورده بوده (و نفر سوم بوده). صحیح است؟
آره درسته، آفرین بهنام. راه حل کامل رو می تونی بذاری؟

آخرین ویرایش:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما استثنایی، مهم اینه که توی این تالار از دکمه تشکر استفاده کردی :biggrin:

آره درسته، آفرین بهنام. راه حل کامل رو می تونی بذاری؟

نه من کلاً حواسم به تشکر نیست نه اینکه زورم بیاد تشکر کنم :D

آدم‌ها رو با اشکال هندسی نشون دادم، رأی اولیه‌ی هر کدوم رو هم با حروف A تا E.
مرحله‌ی اول E باید رأی‌ش رو به B (نفر مربع) بده، چون اگه به A (مثلث) بده، A برای دو بار متوالی اول میشه و کار به دور 4 نمیرسه. ضمناً وقتی E رای‌ش رو به B داد، باید B بیاد جای A، چون در غیر اینصورت A باز اول میمونه و انتخابات تموم میشه.
در مرحله‌ی دوم، D نمیتونه رایش رو به نفر مربع یا مثلث بده، چون اگه به مربع بده، مربع برای دو بار متوالی اول میشه و انتخابات تموم میشه؛ اگه به مثلث (A) بده دو حالت پیش میاد، یا مثلث سر جای خودش یعنی دوم میمونه، که باز مربع اول میمونه و تموم میشه، یا میاد جای مربع (و اول میشه) که در این حالت چون برای دو دوره اول شده، انتخابات تموم میشه. پس D باید رایش رو به C بده و C اول بشه، چون اگه نشه، مربع برای دو دور متوالی اول میمونه.
در مرحله‌ی ماقبل آخر A باید رای‌ش رو به دایره بده، چون اگه به مربع بده، مربع اول میشه (جمع A و B و E از جمع D و C قطعا بیشتر هست) که خلاف فرض هست، چون در فرض مسأله گفته شده که شهردار هیچوقت دوم نبوده، در حالی که مربع در بعضی مراحل دوم بوده، ولی دایره هیچوقت دوم نبوده.

از نظر اعمال ریاضی:
A باید از 9 بیشتر مساوی باشه، چون اگه کمتر باشه، حتی اگه برای B و ... هم بزرگترین مقدار رو در نظر بگیریم (یعنی به ترتیب 8 7 6 5) باز مجموعه به 31 نمیرسه.
در مرحله‌ی سه، A باید 9 باشه، چون اگه 10 باشه باید B+E هم 10 باشه تا برای C+D مقدار 11 بمونه. خوب وقتی A برابر 10 هست و B+E هم برابر 10 هست، در مرحله‌ی دوم A به نوعی نفر اول میشد حسابش کرد و چون در مرحله 1 هم اول هست، مساله توو همون جا تموم میشد. پس A باید 9 باشه. وقتی A نه شد، B+E میتونه 11 باشه ولی اینطوری C+D هم 11 میشه، پس B+E میشه نفر اول حسابش کرد و چون در مرحله 2 هم اول بوده، مساله تموم میشه. پس نمیتونه 11 باشه و باید 10 باشه.

ایرادی که میشه گرفت اینه که چرا در مرحله‌ی اول E مقدار خودش رو به C نده. اگه به C بده، C (دایره) باید اول بشه تا مساله تموم نشه. اینطوری در مرحله‌ی دوم D نمیتونه مقدارش رو به هیچکدوم بده، چون اگه به C+E بده (دایره)، دایره اول میمونه و مساله تموم میشه. اگه به A بده، A باید بیاد جای دایره تا دایره اول نمونه و مساله تموم نشه، ولی خوب اگه بیاد جای دایره هم، A برای دو بار اول میشه و مساله تموم میشه. اگه D مقدارش رو به B بده، B باید بیاد اول که اوکی هست، ولی مشکلی که ایجاد میکنه اینه که اینطوری هر کدوم از کاندیداهای مونده (مربع و دایره و مثلث) برای یک بار دوم بوده‌اند که خلاف فرض مسأله هست (B بار اول، دوم بوده) مشابه همین، بار اول E نمیتونه مقدارش رو به D بده.

Capture.JPG

آخرین ویرایش:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
وقتی داشتم پست قبلی رو می‌دادم، دستم خورد و قبل از نوشتن جواب ارسال شد. توو پست قبلی جواب رو گذاشتم.

کل راه حل مربوط به همین میشه که اگه تو دو مرحله اول بشن شهردار میشن خب
من میدونم و این اولوی نژادپرست

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه از صبح توضیحت رو میدادی شاید من الان جای بهنام روی سکوی اول نشسته بودم
میبینی کارادا:w04:
وقتی من خواب بودم بهنام از فرصت استفاده کرد مسئله رو حل کرد
اهم اهم. بر اساس ماده چهارم آیین نامه دادرسی، و نظر به اینکه فرکانس اعتراض شما از 20 کیلو هرتز تجاوز کرده، شما به مصاحبت با امیر محکوم می شوید.:D

سوال هوش دو قسمت داره قسمت دوم رو بسم ا...
سوال هندسه هم جواب که مشخص شده، شما هم هزار ماشالله باهوش، راه حل ساده براش ارائه کن.
بازی و ریاضی این دور هم چیز جالبی هست فعلا امتیاز 110 بالاترین رکورد هست. یه تلاشی بکنین
این همه موقعیت برای موفقیت
;)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اهم اهم. بر اساس ماده چهارم آیین نامه دادرسی، و نظر به اینکه فرکانس اعتراض شما از 20 کیلو هرتز تجاوز کرده، شما به مصاحبت با امیر محکوم می شوید.:D

سوال هوش دو قسمت داره قسمت دوم رو بسم ا...
سوال هندسه هم جواب که مشخص شده، شما هم هزار ماشالله باهوش، راه حل ساده براش ارائه کن.
بازی و ریاضی این دور هم چیز جالبی هست فعلا امتیاز 110 بالاترین رکورد هست. یه تلاشی بکنین
این همه موقعیت برای موفقیت
;)

امیر درد داره منم میگیرم بیخیال:confused:

خب اونا رو هم دارم فکر میکنم
هندسه رو هنوز قبول نکردم که 4 اشتباهه بازی و ریاضی هم کلا جرات ندارم:D تصادف میکنم میمیرم اعصابشو ندارم

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اولو اولو یافتم

هندسه:
اختلاف s1 و s2 در کمترین حالت حدودا صفره که شکلمون حدودا مربع میشه و در این حالت d حدودا صفره و در بیشترین حالت میشه s1 که شکلمون مثلث میشه و s1 برابر 2r میشه که در این حالت d برابر r میشه و نامساوی زیر رو برای همه حالات داریم
s1-s2<=2d
وقتی طرفین رو به d تقسیم کنیم طرف چپ میشه عبارت اصلی و طرف راست میشه 2
S1/d-S2/d<=2

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اولو اولو یافتم

هندسه:
اختلاف s1 و s2 در کمترین حالت حدودا صفره که شکلمون حدودا مربع میشه و در این حالت d حدودا صفره و در بیشترین حالت میشه s1 که شکلمون مثلث میشه و s1 برابر 2r میشه که در این حالت d برابر r میشه و نامساوی زیر رو برای همه حالات داریم
s1-s2<=2d
وقتی طرفین رو به d تقسیم کنیم طرف چپ میشه عبارت اصلی و طرف راست میشه 2
S1/d-S2/d<=2
فرمول نهایی درسته، وفتی میگیم ماکسیمم این مقداره یعنی همین دیگه.
اما اون بخشی که گفتی حدودا d صفره اشتباه هست چون توی صورت سوال گفته d مخالف صفر.
اثبات ریاضی و هندسی بکن خواهر