ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad_444_0o

عضو جدید
آخه جامعه آماریش هم مهمه
یعنی تفاوت بین شرکت کننده های این دو ازمون خیلی زیاده؟!
نه، بعید می دونم زیاد باشه
---
من یه پیشنهاد دارم:
جایی که درس می خونید برای این که رقابت رو ملموس تر حس کنید، همونجایی برید که دوستان تون میرن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
نه، بعید می دونم زیاد باشه
---
من یه پیشنهاد دارم:
جایی که درس می خونید برای این که رقابت رو ملموس تر حس کنید، همونجایی برید که دوستان تون میرن

مشکل اینجاس که هیچ هم رشته ای رو محل زندگیم نمیشناسم

بچه ها طراحی اجزای پوران پژوهش چاپ شده. کسی خبر نداره چه جور کتابیه؟!

طراحی اجزا تا امسال هیچ منبع مناسبی براش وجود نداشته.
اما با توجه به اینکه دکتر کبیریان چندین سال هست داره روی این کتاب کار میکنه، بهترین و کاملترین منبع در حال حاضر برای طراحی اجزا همین کتاب پوران پژوهش خواهد بود.

hastii69

عضو جدید
دوستان به هیچ وجه ریاضی کریمی رو فراموش نکنید.معادلات و ریاضی مهندسی.حتما اگه میتونید voice استاد با جزوه کلاسشو پیدا کنید و بخونید.اون موقس که معنای ریاضی خوندنو میفهمید :) طراحی اجزای شریعت پناهیم جزوه با voice استاد پیدا کنید.عالیه.موفق باشید

ariyadokht

عضو جدید
دوستان به هیچ وجه ریاضی کریمی رو فراموش نکنید.معادلات و ریاضی مهندسی.حتما اگه میتونید voice استاد با جزوه کلاسشو پیدا کنید و بخونید.اون موقس که معنای ریاضی خوندنو میفهمید :) طراحی اجزای شریعت پناهیم جزوه با voice استاد پیدا کنید.عالیه.موفق باشید
سلام لطفا اگر شما voice ها را دارید بذارید. مرسی

• Like
واکنش ها: meko

toomaj_tt

عضو جدید
پیشنهاد ویژه به دوستان عزیز:

از منابع موثق و نزدیک شنیدم که کتاب بانک سوالات دهه 90 مهندسی مکانیک تابستون قراره چاپ بشه
انتشارات راهیان ارشد
کاملترین پاسخها را داره و پاسخهاش واقعن تشریحی هستش
برای بررسی سوالات سالهای اخیر کنکور، حتماً نگاهی بهش بندازید

Amirhj

عضو جدید
با یکی از دوستان سوال و جوابی داشتیم گفتم واسه شما هم بذارم شاید بدردتون بخوره

عذر می خوام مزاحم شدم

من امسال رتبم زیاد خوب نشد و می خوام برای سال دیگه دوباره بخونم.امکانش هست یکم راهنمایی کنید کدوم درس هارو حذف کنم و کدوم درس ها رو بخونم؟

کلا تمرکزم برای تبدیل انرژی است.

به نظرتون اینطر که نوشتم می تونم رتبه خوب بیارم؟

زبان
باکس ریاضی : معادلات و مهندسی
باکس سیالات : همش
باکس جامدات: استاتیک-بین مقاومت و اجزا دو دل هستم
باکس دینامیک:کنترل-دینامیک ماشین-دینامیک و ارتعاشات رو پایه ام ضعیفه نمی دونم می تونم بزنم تو کنکور یا نه

تقسیم وقت تو کنکور خیلی مهمه.اخه نمیشه همه رو زد.میشه راهنمایی کنید چطوری همه ی اینار می تونم وقت بزارم براش

ازمون های ازمایشی به درد می خوره؟
اگه خوب هست کجا ثبت نام کنم؟ پارسه ماهان سنجش...

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام مهندس
اصولا حذف هیچ درسی خوب نیست مگه اینکه تو اون درس یک صفر مطلق باشی من خودم دینامیک و دینامیک ماشین اینطور بودم
ریاضیات به نظرم باید همشو خوند باکس سیالات هم همینطور باکس جامدات هم استاتیک و مقاومت رو باید حتما خوند طراحی اجزا هم همینطور ولی خوب کمتر از اون 2 تا(من خودم از روی جزوه خوندم )
بکس بعدی من خودم ارتعاشاتو خیلی کم در حد جزوه (حتی یک مسله هم روی کاغذ حل نکردم ) و باکس کنترل هم خوب باید خوند
اما یک نکته مهمتر هست ایا باید همه ی مباحث یک درس را خوند؟؟؟ این برای کسی که میخواد رتبه زیر 500 و بهتر بگم زیر 200 بیاره صادق هست اونم نه همیشه .
ولی حذف مباحث بعضی از دروس خیلی کارساز هست
برای مثال ریاضیات مهندسی فصل اخرش که حل معادلات موج و ... هست درس استاتیک هم یک فصل از کتاب نایی رو حذف کردم
توی مقاومت گرچه اکثرا بچه ها همشو میخونن من یک جاهاشو حذف کردم فک میکنم فصل اخرش بود.یک جاهایشم به فرمول بسنده کردم و امیدوار بودم سوالی که میدن فقط یک جایگذاری ساده نیاز داشته باشه
سیالات هم همینطور اعدادبی بعد هم حذف کردم
اینها بستگی به شخص خودت داره یک دلیلش خوب من مقاومت 2 رو پاس نکرده بودم و خودم مقاومت 2رو خوندم و ریاضی مهندسی نخونده بودم و یک سری فصل هاش واسم سخت بود دلیل دوم من سوالای کنکور سالهای اخیرو میدیدم و ارزیابی میکردم درصد اومدن از این بخش تو امتحان کمه خود کتاب نایی زحمت کشیده اول فصل نوشته چند درصد سوالای این فصل توی ارشد میاد
دلیل سوم محاسبات زیاد و حافظه زیاد گرفتن بعضی بخش هاست یعنی اگه سوال از این قسمت داده بشه واقعا حلش زمان بره
با این تفاسیر من سه درس و قاطعانه حذف کردم زبان دینامیک و دینامیک ماشین.زبان توی مکانیک ضریب یک داره ولی اگه کسی زبانش فول باشه نباید این درس هم ول کنه
ازمون های ازمایشی هم من یک توصیه میکنم اول شرکت نکن چون همه چیز به خودت و تلاش خودت بستگی داره و ازمون چیزی رو عوض نمیکنه شما میتونی سطح خودتو با زدن سولای کنکورهای اخیر ارزیابی کنی . دوم اگه خواستی شرکت کنی(شاید نیاز به قرار گرفتن تو محیط ازمون داشته باشی یا یدلیل بهتر) فقط جامع هاشو شرکت کن برای اینکه بدونی کدوم موسسه بهتره چند تا راه داره یکیش خیلی ها بگن فلان ازمون خوبه یا اینکه خودت پاشی بری سوالای ازمون سال قبلشو ببینی و کیفیتشو ارزیابی کنی و بپرسی پند نفر شرکت میکنن .و الی اخر
بنده از طریق یکی از دوستان دسترسی به سولای ازمون سنجش پیدا کردم سوالاش به نظر من حقیر خوب بود و می ارزه شرکت کنی اونم جامع هاش باقیشو میشه بطرق مختلف وقتی تو جامع هاش شرکت کردی دسرسی پیدا کنی.
اینم بگم قبولی در ارشد مکانیک خیلی خیلی ساده تر از قبولی توی کنکور سراسری هست اگرم هم لیسانستو ازاد خوندی شک نداشته باش میتونی راحت روزانه جای دلخواه تو قبول شی کافیه درس عمل کنی :)

خیلی لطف کردی مهندس ایقدر وقت گذاشتی.دستت درد نکنه.

منم همین کارو می کنم تقریبا همه ی درس ها رو می خونم و بشتر می گردم دنبال جاهایی که ازش تست می یاد.

میشه فصل های مهم ریاضی 1 و2 و مقاومت بدونه در نظر گرفتن نظرات دکتر نایی.

طراحی کدوم فصلا رو بخونم؟

ممنون دادش

سلام مجدد مهندس
من تا اونجا که خاطرم هست ریاضی 1 و 2 چیزی برای حذف کردن نداره
باقشم من حضور ذهن ندارم ولی مثلا مقاومت فصا فک کنم پنجمش که 5 درصد ازش سوال میاد حذف کردم فرمول vq/it
بحث درسش بود خودت باید اینکارو انجام بدی به نظر من مجموعه سوالات ارشد مکانیک مدرسان شریف و بخر و به سوالاش ی نگاه بنداز
تقریبا اگه سواد مکانیک داشته باشی دستت میاد کجاها بیشتر سوال میاد
مهم تر از اون شما باید بین منابع مختلف برای یک درس بهترینشو انتخاب کنی
ی راهش هم معروف بودن کتاب هست مثل استاتیک و مقاومت نایی
یک راهش هم گشتن توی کتابخونه و مقایسه کتاب هاست مثلا کتاب خلاصه دروس مکانیک انتشارات نشر کتاب دانشگاهیی واسه ترمو و انتقال منبع خیلی خوبیه
یک راهشم گشت وگذار تو اینترنت و کسب اطلاعات هست
بعضی موقع هام کتاب خوبی واسه یک درس پیدا نمیشه اما جزوه دانشگاهیی خودت یا دوستات نه در حد عالی ولی در اینکه 5 الی 6 تا سوال 2 تا شو بزنی خوبه من طراحی جزوه استاد خودمو خوندم چون تو دوره لیاسنس ده بار خونده بودمش و روش تسلط داشتم
برای ختم کلامم بگم که کتاب و منبعی خوبه که شما با خوندنش قادر به حل مسائل کنکور ارشد سراسری باشی در غیر این صورت این منبع خوب نیست

meko

کاربر فعال

واقعا درس خوندن با صدای استاد یه چیز دیگس. مطالبو می چپونه تو مغزت. اگه شما دارید دریغ نفرمایید. سپاس

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم آزمون شرکت نکردم ولی از چند نفر که روزانه قبول شدند همشون گفتند آزمون های سنجش خوبه .

saeed722

عضو جدید
سلام بچه ها

منم احتمالا برای سال بعد واستم چون امسال رو فجیع گند زدم:cry:

فقط یه سوال؟؟

من برای باکس دینامیک ارتعاشات غیر از کنترل که کتاب آریاز برادرانی رو دارم بقیه درسا(دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات) کتاب مدرسان رو دارم!!

به نظرتون خوبه یا کتاب بهتری سراغ دارین؟؟

ممنون میشم جواب بدین:)

• Like

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من خودم این کتابا رو خریدم . نگاشون کردم خیلی خوب توضیح میدن

ریاضی مهندسی > مدرسان شریف قیمت 28 هزار تومن
ترمو و سیالات > راهیان ارشد قیمت 22 و 14
استاتیک > پوران قیمت 16
دینامیک > پوران 8
ارتعاشات > پوران 16
طراحی >راهیان 20
انتقال > راهیان 19
مقاومت > پوران 22
کنترل >جهش 35
ریاضی عمومی و معادلات > گاج 30 و12
دینامیک ماشین > نصیر

این عدد روبروشونم قیمتشونه :smile:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی در مورده ارشد فراگیر ((مکانیک -تبدیل انرژی)) اطلاعاتی داره؟

ehsan esf

عضو جدید
الان ديگه تقريبا روزاي امتحانه

ولي من واقعا بمب انرژيم

اميدوارم كه حضور بچه ها اين جا در اين يه سال پيش رو مستمر باشه و لااقلكم از همديگه انرژي بگيريم

سحرخیز

عضو جدید
من خودم این کتابا رو خریدم . نگاشون کردم خیلی خوب توضیح میدن

ریاضی مهندسی > مدرسان شریف قیمت 28 هزار تومن
ترمو و سیالات > راهیان ارشد قیمت 22 و 14
استاتیک > پوران قیمت 16
دینامیک > پوران 8
ارتعاشات > پوران 16
طراحی >راهیان 20
انتقال > راهیان 19
مقاومت > پوران 22
کنترل >جهش 35
ریاضی عمومی و معادلات > گاج 30 و12
دینامیک ماشین > نصیر

این عدد روبروشونم قیمتشونه :smile:
مهندسی مدرسان سوالای مکانیک رو دارهد ؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
مهندسی مدرسان سوالای مکانیک رو دارهد ؟

ریاضی مهندسی و کنترل رو متاسفانه نداشت اینجاییی که من رفتم .
خوب شد اینو از شما شنیدم . ولی این کتابایی که نوشتم نتیجه خیلی تحقیقات منه .
شما میگی نداره سوالات مکانیکو؟؟

meko

کاربر فعال
سلام بچه ها

منم احتمالا برای سال بعد واستم چون امسال رو فجیع گند زدم:cry:

فقط یه سوال؟؟

من برای باکس دینامیک ارتعاشات غیر از کنترل که کتاب آریاز برادرانی رو دارم بقیه درسا(دینامیک و دینامیک ماشین و ارتعاشات) کتاب مدرسان رو دارم!!

به نظرتون خوبه یا کتاب بهتری سراغ دارین؟؟

ممنون میشم جواب بدین:)

برای دینامیک کتاب راهیان ارشد ، برای دینامیک ماشین کتاب راهیان ارشد+کتاب نصیر ، برای ارتعاشات کتاب راهیان ارشد

dslbehzad

عضو جدید
کنکور 93 هیچی نخوندم بلدم نبودم 5752 طراحی کاربردی شدم
برای کنکور 94 من میخوام قبول بشم از تابستون شروع کنم موسسه کنکور خوب معرفی کنید
بعضی از درسهای مانند ترمودینامیک و ارتعاشات نداشتیم تو دانشگاه رشتم نقشه کشی صنعتی
لطفا راهنماییم کنید

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا