ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به همه ارشدیای 94

قبل از هرچیزی به همه میگم ان شاالله هممون قبولیم

فقط باید حواسمون باشه:منابع رو درست بخونیم،چند دور بخونیم،هیچی مهم تر از تکرار نیس،آزمون آزمایشی که البته سلیقه ایه،و اینکه مداوم بخونیم ،خلاصه برداری یادتون نره و غیره (همه این تجربیات رو در عرض دو ماه خوندن کسب کردم):)
و بقیه اش هم دیگه توکل و انرژیه که هرکس میدونه چطوری به خودش انرژی بده

فقط یه درخواستی دارم از آقای بهزاد اگه اشتباه نکنم که به اندازه کافی در مورد کتابا تحقیق کردن نتیجه نهایی رو اینجا بذارن من بعضی از منابعم خوب نبودن

و یه درخواست دیگه از همه هرکس فایلای آزمون آزمایشی پارسه یا مدرسان رو داره با پاسخ تشریحی از همین الان اینجا بذاره اگه از مرحله های اول تا آخر باشه که عالیه

من خودم چند تا فک کنم دارم

به امید موفقیت هممون;)

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

اگر دوستان همکاری کنن سوالاتی که دارن رو بذارن خیلی خوب میشه . چون هر چی بیشتر باهاشون اشنا بشیم خیلی بهتره

من این کتابا رو داخل تحقیقام نوشتم . به نظرم بهترین منابع اینا هستن

ریاضی مهندسی مدرسان شریف

ترمو و سیالات راهیان ارشد

استاتیک پوران پژوهش

دینامیک پوران پژوهش

ارتعاشات پوران

طراحی راهیان ارشد

انتقال راهیان

مقاومت پوران

کنترل جهش

ریاضی عمومی و معادلات گاج

دینامیک ماشین نصیر

بچه ها اگر انتشارات عوض بشه ولی نویسنده همون باشه اشکالی داره به نظرتون ؟

Ramin_Zdh

عضو جدید
با سلام
من هم هستم

ضمنا تابستان نزدیک است،اگر برنامه ریزی واسه تابستان دارید،لطفا برنامه هاتون رو به اشتراک بگذارید تا همه استفاده کنند و بتونند برنامه تون رو نقد کنند
امید وارم اینجا جایی باشه تا هروقت خسته از خواندن هستیم ،انرژی و انگیزه رو بهمون برگردونه...
مرسی از همه دوستان ;)

Ramin_Zdh

عضو جدید
سلام

اگر دوستان همکاری کنن سوالاتی که دارن رو بذارن خیلی خوب میشه . چون هر چی بیشتر باهاشون اشنا بشیم خیلی بهتره

ریاضی مهندسی مدرسان شریف

استاتیک پوران پژوهش

دینامیک پوران پژوهش

ارتعاشات پوران

طراحی راهیان ارشد

انتقال راهیان

مقاومت پوران

کنترل جهش

دینامیک ماشین نصیر

اینکه با تحقیقات به این نتیجه رسیدی و کلا با تحقیق انتخاب کردی خیلی خوبه ولی شاید این نسخه برای همه جوابگو نباشه...
مثلا یه نفر ریاضیات پایه ضعیفی داره و وقت هم داره...پس بهتره به جای گاج از آقاسی استفاده کنه یا ریاضی مهندسی کریمی که خیلی ها ازش جواب گرفتند(البته این فقط نظر منه...!!!)
ولی در کل با خیلی هاش موافقم...

آخرین ویرایش:

alisaadaty

عضو جدید
انتقال حرارت راهیان به نظرم برای بچه های مکانیک، وقت تلف کردنه
جدا از آوردن تست های رشته های دیگر (بسیار حجیم کردن کتاب) مواردبسیار زیاد که مورد نیاز نیست هم آورده شده (غالبا تست های رشته های دیگر ساده تر از مکانیک بوده در نتیجه انسان یا حل این تست ها به احساس تسلط کاذب می رسد در حالی که در ازمون ها نتیجه دیگری رقم میخورد)
به طور مثال :در مکانیک تستی در مورد معادله حرارت سه بعدی مختصات استوانه ای و کروی نداریم اما آورده شده
در مکانیک تست پره های مثلثی و ... آورده نشده اما کتاب راهیان بسیار درس نامه مفصل غیر ضروری در این مورد داره
راه حل: کتاب انتقال حرارت پارسه، بسیار خلاصه و کم حجم،نسبت به راهیان کم حجم تر)

alisaadaty

عضو جدید
طراحی اجزا واقعا کتاب خوب من ندیدم بهترین منبع جزوه استاد شریعت پناهی است
کتاب مدرسان با وجود کم حجم بودن ،در تحلیل بسیار اشتباه داره
من موندم مدرسان کتاب های مکانیکشو به کیا میده مینویسن که این قدر سوال ها رو اشتباه حل میکنن

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام

ریاضی مهندسی مدرسان شریف

استاتیک پوران پژوهش

دینامیک پوران پژوهش

ارتعاشات پوران

طراحی راهیان ارشد

انتقال راهیان

مقاومت پوران

کنترل جهش

دینامیک ماشین نصیر

سلام

ریاضیات مهندسی چند روزه شروع کردم از روی مدرسان خوب به نظر میرسه که فعلا!!!
در مورد ترمو و سیالات راهیان
مقاومت و استاتیک نائی هیچ شکی ندارم
طراحی راهیانم به نظرم خوبه
اما کنترل چی؟من تعریف آریاز رو شنیدم
ریاضیات حالا که وقت داریم چرا از گاج شروع نکنیم؟البته از طرفی اقاسی هم خوبه ولی نمیشه دو تا کتاب رو گرفت
البته من معادلات اقاسی رو واقعا قبول دارم ولی نمیدونم گاجش چطوریه؟
منبع ریاضی به نظرم از همه چی مهمتره
دینامیک ماشین رو هم نمیدونم!!!!

mech.shima

کاربر ممتاز
طراحی اجزا واقعا کتاب خوب من ندیدم بهترین منبع جزوه استاد شریعت پناهی است
کتاب مدرسان با وجود کم حجم بودن ،در تحلیل بسیار اشتباه داره
من موندم مدرسان کتاب های مکانیکشو به کیا میده مینویسن که این قدر سوال ها رو اشتباه حل میکنن

سلام
این جزوه ای که میگید چطوری باید بگیریمش آخه منم تعریفش رو شنیدم هرچند به نظرم راهیانم بد نبس

Ramin_Zdh

عضو جدید
بیایید یه کم راجع به برنامــــه ریــــزی صحبت کنیم...
برخی ها هستند که برنامه ریزی را کار چندان دشواری نمیدانند. یه برنامه ساده بدون کمترین تنوع می ریزند و تا به انتها به آن عمل میکنند...
برخی دیگرهستند که برنامه ریزی را کار بسیار پیچیده ای می دانند . برای همین هزینه های سنگینی میدهند و پیش مشاوران مختلفی می روند و برنامه های سنگینی برای خودشان می ریزند.. چند روز اول با اشتیاق به آن عمل میکنند اما هر چه زمان بیشتری میگذرد کمتر به برنامه عمل میکنند تا بالاخره به جایی میرسند که برنامه را کامل کنار میگذارند...
بزرگترین مشکلی که هر دو دسته دارند این می باشد که هیچ کدام قادر نیستند از تمام ظرفیت هایی که دارند درست استفاده کنند و با این سبک برنامه ریزی دیر یا زود به مشکل می خورند. از نظرمن نحوه برنامه ریزی برای کنکور مهمترین مسئله در کنکور میباشد. اگر کنکور را یک جنگ تمام عیار در نظر بگیریم، برنامه ریزی مثل نقشه جنگ می ماند. بدون داشتن یک نقشه و استراتژی مناسب، موفقیت در جنگ اگر نگوییم غیر ممکن ، بسیار بعید به نظر میرسد. پس برای پیروز شدن در این جنگ نیازمند یه استراتژی مناسب میباشیم.
باید بدانیم که کنکور سه مرحله مختلف دارد که هر کدام از این مراحل شرایط و خصوصیات مختص به خودشان را دارا می باشند، و با توجه به این ویژگیها نیازمند این هستیم تا برنامه ریزی متفاوتی داشته باشیم.
مرحله اول آن تابستان هست و مرحله دوم پاییز و مرحله سوم دی ماه و بهمن ماه هست که دوران جمع بندی می باشد.
تا شروع تابستان چیزی نمانده...

mech.shima

کاربر ممتاز
به نظرم همه کسانی که میخوان خودشونو آماده کنن واسه 94 برنامه کلیشونو اینجا بذارن

اگه هم نکته خاصی به ذهنشو میرسه رو بگن که بقیه هم استفاده کنن

بچه ها من باکس دینامیک بیش از هر درس دیگه ای برام سختتره چون حس میکنم توش میلنگم!!!

به نظرم خوندن خود کتاب مرجع دینامیک خیلی خوبه اگه کسی وقتش رو داشته باشه

mech.shima

کاربر ممتاز
یکی بهم بگه:کنترل ،دینامیک و دینامیک ماشین چی بخونم!!!
با حرف دوستان هم موافقم انتقال راهیان خیلی زیاده!!پس چس بخونیم به جاش؟

alisaadaty

عضو جدید
سلام
این جزوه ای که میگید چطوری باید بگیریمش آخه منم تعریفش رو شنیدم هرچند به نظرم راهیانم بد نبس

با سلام
متاسفانه بعضی جزوه های موجود در اینترنت به نام ایشون ناقص هستند
اگر تهران هستید مراجعه به پل سیدخندان-دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر- با کیفیت بالا و خط خوب جزوه موجوده
یادتون باشه که به غیر از جزوه استاد شریعت پناهی سوال های مکانیک رو هم تو چند تا برگه اورده -شماره تست های حل شده در جزوه مربوط به این سوالات است//جزوه تسمه و ترمز و چرخدنده هم جداگونه بگید براتون کپی بزنن

iihu

عضو جدید
سلام
به همه توصیه میکنم کتابها را حتما خودتون ببینید و مقایسه کنید و بعد بخرید
چون مثلاً دینامیک ماشین نصیرو من دیدم واقعاً افتضاحه!
یا برخی کتب دیگه
نظر اینجانب در مورد برخی کتب:
استاتیک و مقاومت: نایی
دینامیک، دینامیک ماشین، طراحی اجزاء و ارتعاشات: حسینی
انتقال و سیالات: بهزاد خداکرمی
کنترل: آریاز

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام دوستان

من کتاب های راهیان رو جدیدا گرفتم. الآن انتقال و سیالات راهیان که قبلا 2 جلد بودن تبدیل شده به یک جلد که برای رشته های مختلف متفاوت است. مثلا سیالات مهندسی مکانیک فقط تست های سراسری و آزاد مکانیک توش هست در حالی که 2 جلدیش که برای همه رشته های مهندسی هست تست های رشته های مختلف رو داره. از این نظر حجم کتاب از 2 جلد به یک جلد کاهش یافته ولی خوب از نظر من تعداد کم تست ها یک نقص برای این کتاب ها هست. من پیشنهاد میکنم اگر دوست دارید تست های زیادی حل کنید 2 جلدی رو بگیرید.

البته یک کار دیگه هم میتونید بکنید. جای گرفتن 2 جلدی برید یک جلدی رو بگیرید به همراه یک کتاب دیگه که تست هارو کامل داشته باشه این طوری هم همه تست هارو دارید و هم 2 کتاب متفاوت خواهید داشت. برای مثال بنده خودم برای انتقال یک جلدی راهیان رو به همراه انتقال پوران گرفتم. پوران تست های رشته های دیگه رو هم داره. البته اینا واسه وقتیه که شما حتما بخواهید کتب راهیان رو داشته باشید وگرنه میتونید فقط پوران و یا مدرسان بگیرید.

Emad_Mousavi

عضو جدید
یکی بهم بگه:کنترل ،دینامیک و دینامیک ماشین چی بخونم!!!
با حرف دوستان هم موافقم انتقال راهیان خیلی زیاده!!پس چس بخونیم به جاش؟

انتقال راهیان خیلی زیاد نیست سوالات زیادی داره که نصف اون دانشگاه ازاده که اصلا نیازی به خوندنش نیست جز فصل حل عددی. از سوالات دانشگاه دولتی اگه 20 تا رو حل کنی بقیه رو حفظی میزنی. درس سیالات حجم بیشتری داره! من تابستون پارسال کتاب انتقال راهیان رو تو 7 روز خوندم و کل تست ها رو زدم همراه با خلاصه برداری!

اگه میخوای کنترل رو خوب بزنی(حداقل 3 تا سوال) حتما راهیان برق کتاب اصلیت باشه و اریاز رو همراهش بخون. متاسفانه همه اریاز خوندن فکر میکنن کتاب خوبیه، در واقع اریاز برای اونایی خوبه که نمیخوان واسه کنترل زیاد وقت بذارن . فصل فضای حالت نصیر بخون. موفق باشی

آخرین ویرایش:

hamedelon

عضو جدید
آزمون های پارسه مدرسان ماهان = اتلاف وقت و پول
از ما گفتن بود
(فقط محض اطلاع و راهنمای: من ارشد 92 دادم و فقط یک آزمون اون هم آزمون جامع مرحله آخر سازمان سنجشو دادم و رتبه کنکورم 11 شد)
بیخود پولتونو حیف این موسسات نکنید
همگی موفق باشید;)

سلام دوست عزیز . من 27 ساله هستم سه سال پیش درسم تموم شد ولی نتونستم شغل درست وحسابی پیدا کنم. بعد از سه سال نشستم برای کنکور خوندم . در ضمن من دانشجوی تهران مرکز و گرایش طراحی جامدات بودم. امسال رتبه ام این شد :
در طراحی کاربردی:807 تبدیل :1017
درصدهام: ریاضی:5% سیالات :28/33% جامدات:42/11% ارتعاشات:25% زبان هم صفر
با توجه به این وضع فکر نمیکنم بتونم دانشگاههای تهران قبول شم. خیلی امسال خوندم چون ارزوم بود بالاخره تو مدرکم شریف بیاد. برای پذیرش گرفتن خیلی راحت تره. کتبی که خوندم اینها بود:
ریاضی (همشون): پارسه استاتیک مقاومت : پوران سیالات-ترمو- انتقال: خداکرمی ارتعاشات و دینامیک: پوران کنترل: اریاز
طراحی جزوه دکتر شریعت پناهی
با این تفاسیر موندم چیکار کنم برای سال بعد بخونم یا نه؟ اگه اره واقعا چی بخونم که عالی نتیجه بگیرم ؟ پایه ام ضعیف بود ولی خیلی برای کنکور عمقی خوندم . من ریاضی ام عالی بود ولی این وضع درصدم بود. در ضمن شما در دروسی مثل سیالات و دروس دیگر سوالات رشته های دیگر را هم زدید یا نه؟ من هم اشتباه کردم یه جلسه ازمایشی نرفتم سر کنکور اصلا نتونستم مدیریت کنم زمان رو. لطفا راهنمایی جامعی بکنید. در مورد کتب و .... با تشکر فراوان از شما دوست عزیز.

آخرین ویرایش:

ariyadokht

عضو جدید
سلام بر همه ی رقبای گرامی
آفرین آفرین خوبه که از الان شروع کردین. من حریفای قدر میخوام . ولی من سرم به درسای این ترمم مشغوله :cry: 7واحد از 24 واحدمو بانمره زیبای 20 پاس کردم میمونه17 تا
انشا.. این ترم معدلم بالای 19.5 میشه ولی خدایی زیاد درس خوندن یه عالمی برای خودش داره هاااا امتحان کنید!!!
دارم میرم این فرجه ها انتقال حرارت و کنترل بخونم و20 بگیرم از دو استاد سخت گیر وبروسلی!! تا یک روز پس از تموم کردن امتحانای ترمم که منم به راهیان کنکور94
بپیوندم.راستی بعضی دوستان اینجا هی گفتن که برنامه بزارین پس چرا نمیزارین عزیزان؟؟؟ من اولین بارمه که قراره کنکور ارشد بدم میشه اونایی که تجربه دارن تجربه های با ارزششان رودر اختیار ما ها بزارن لطفا!!!
مرسی موفق باشید
بعد راستی شنیدم طراحی شریعت پناهی قراره چاپ بشه کدوم انتشارات هستش؟.و اینگه اگه تا الان کنترل آریاز برادرانی رونگرفتین یه نگاهی هم به کنترل پوران پژوهش مهندس امین رضایی بندازین.من این استاد و از نزدیک دیدم خیلی کارش 20هستش.جوان وپر انرژی وباسواد و درعین حال خیلی سخت گیر و نکته سنج.

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام بر همه ی رقبای گرامی
آفرین آفرین خوبه که از الان شروع کردین. من حریفای قدر میخوام . ولی من سرم به درسای این ترمم مشغوله :cry: 7واحد از 24 واحدمو بانمره زیبای 20 پاس کردم میمونه17 تا
انشا.. این ترم معدلم بالای 19.5 میشه ولی خدایی زیاد درس خوندن یه عالمی برای خودش داره هاااا امتحان کنید!!!
دارم میرم این فرجه ها انتقال حرارت و کنترل بخونم و20 بگیرم از دو استاد سخت گیر وبروسلی!! تا یک روز پس از تموم کردن امتحانای ترمم که منم به راهیان کنکور94
بپیوندم.راستی بعضی دوستان اینجا هی گفتن که برنامه بزارین پس چرا نمیزارین عزیزان؟؟؟ من اولین بارمه که قراره کنکور ارشد بدم میشه اونایی که تجربه دارن تجربه های با ارزششان رودر اختیار ما ها بزارن لطفا!!!
مرسی موفق باشید
بعد راستی شنیدم طراحی شریعت پناهی قراره چاپ بشه کدوم انتشارات هستش؟.و اینگه اگه تا الان کنترل آریاز برادرانی رونگرفتین یه نگاهی هم به کنترل پوران پژوهش مهندس امین رضایی بندازین.من این استاد و از نزدیک دیدم خیلی کارش 20هستش.جوان وپر انرژی وباسواد و درعین حال خیلی سخت گیر و نکته سنج.

سلام

کدوم دانشگاه هستید ؟! معدل 19.5 هم داریم مگه ؟! مهد کودک نیست که!! حالا شما یکم کوتاه بیا !!! چرا دست استاد رو تو نمودار گرفتن می بندید ؟! ظلم میکنید در حق هم کلاسیاتون

mohandes_ali

عضو جدید
چه زود مهم شد تااپیک ارشد 94....سلام منم ارشد 93 بودم نششد برم سر جلسه ههنوزم مشخص نیس ببخونم واسه ارشد 94 وواسه کار تا اخر خرداد مشخص میشه اگه جزوه لازم داشتید در خدمتم

M.ARIABOY

عضو جدید
منم ترم اخرم معدلم میره بالای 19
طراحی اجزا نخریدمه هنوز چی بخرم؟؟؟

ehsan esf

عضو جدید
خب خدا را شكر همه اينجا حسابي با روحيه هستن اين خيلي عاليه

منم با كتابايي كه بچه ها گفتن موافقم

البته تا الان فقط كتاب رياضي 1 و 2 اقاسي را گرفتم و معادلات گاج

كه بعد كلي تحقيق ديگه همين دوتا را انتخاب كردم

من خودم به شخصه ديناميك را حذفش كردم از همين الان چون به نظرم ارزش وقت گذاشتن نداره

((براي برنامه ريزي اين فعلا اولين مرحله ام بوده ههه))

و برنامه ريزي درس خوندنمم تا الن نظرم اينه كه دو روز باكس سيالات
دو روز باكس جامدات

دو روز باكس ديناميك

و يك روز هم براي رياضيات
((ولي حدس ميزنم براي رياضي قوت كم بيارم يخورده كه بايد بعضيا از درسايي كه جلو ميفتم كمتر كنم و به رياضي اختصاص بدم ))

بچه هاي ديگه هم برنامه ريزيشون را بگن

ariyadokht

عضو جدید
سلام
طراحی کتاب نگیرین قراره کتاب طراحی شریعت پناهی این تابستون چاپ بشه.(دوستام که رفته بودن نمایشگاه میگفتن)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا