ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arsalan_totti

عضو جدید
سلام دوستان،ثبت نام تهران نوشته از 15 تا 17ام،ینی همه رشته ها با همه؟!زمان بندی نداره دیگه؟!
واحدای ترم اول خودشون میدن دیگه؟!
یه چیز دیگه،من شنیدم همین اوایل باس بریم با استادا صحبت کنیم تا پر نشدن!ما ک نمیشناسیم استادارو باس چ کنیم؟اصن چی بگیم به استادا؟!
آقا کسی نیس کمک کنه به ما؟مخصوصا سوال آخرو!

bardiaxavi

عضو جدید
دقیقا منم ریاضی مهندسی رو حذف کرده بودم الان باید بخونمش. هر کی سرفصل های ریاضی مهندسی پیشرفته ارشد رو داره بذاره ممنون.
سلام ! تبریک میگم بهت بخاطر قبولی خیلی خیلی خوبت ...
در مورد ریاضی مهندسی پیشرفته تو دانشگاه تبریز سرفصل این ها هستش:
حساب تغییرات، PDE شناخت و دسته بندی و حل از روش های جداسازی ( مختصات قطبی و کروی که بسل و لژاندر نیاز میشن ) و تبدیل های ملین و لاپلاس و هنکل و فوریه و استفاده متوالی و معکوس اینها مثل انتگرال برومویچ و .. ( که تابع های ارور فانکشن و بتا و گاما و ... نیاز میشن ) با شرایط های مرزی مختلف و ماتریس ها و اعداد مختلط و انتگرال مختلط

Hooladi

عضو جدید
حساب تغییرات، PDE شناخت و دسته بندی و حل از روش های جداسازی ( مختصات قطبی و کروی که بسل و لژاندر نیاز میشن ) و تبدیل های ملین و لاپلاس و هنکل و فوریه و استفاده متوالی و معکوس اینها مثل انتگرال برومویچ و .. ( که تابع های ارور فانکشن و بتا و گاما و ... نیاز میشن ) با شرایط های مرزی مختلف و ماتریس ها و اعداد مختلط و انتگرال مختلط
خاک وچوک . وا مصیبتا:w47::w04::w10::w06::w11:

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا کسی نیس کمک کنه به ما؟مخصوصا سوال آخرو!

حتما برید با اساتید صحبت کنید.یه رزمه هم آماده کنید همراهتون ببرید.این صحبت حتی در حد یک گپ و اشنایی اولیه هم میتونه باشه.زود که پر نمشن ولی حتما بهت کمک میکنه دیدت نسبت به اساتید و فیلدهای کاری ارشد بازتر بشه.

bardiaxavi

عضو جدید
لژندر-بسل-آنالیز فوریه-PDE با شرایط مرزی متنوع!- انتگرال مختلط
سرفصل تفاوت آنچنانی با لیسانس نداره فقط مباحث یه خورده پیشرفته تر میشن.حتما جزوه یا کتاب ریاضی مهندسی مثل Kreyszig تهیه کنید و بخونید تا دچار مشکل نشید

دانشگاه با دانشگاه فرق داره ... مثلا دانشگاه تبریز که سخت ترین درسش ریاضی هست و بخاطر این درس کلی از بچه ها انصراف دادن!!! شاید براتون نا آشنا باشه ولی از ۴۰ نفر خیلی راحت ۲۵ نفر افتادن
منبع ما هم اصلا کتاب kreyszig نبود و شاید این کتاب فقط 40% مطالب رو پوشش بده ... برای ما ۳ تا کتاب برای هر بخش معرفی کرد مثلا برای توابع لژاندر و بسل یه کتاب جدا یا مثلا برای PDE کتاب myint U ...

hsdanesh

عضو جدید

ممنون آقا بردیا :gol:
انصافا ریاضی مهندسی درس خیلی سنگینیه. آقا جزوه ای چیزی نداری واسش؟ :question:

bardiaxavi

عضو جدید

hsdanesh

عضو جدید
مصاحبه رو قبل نتایج رفتیم
ثبت نام هم کردم
ریاضی مهندسی رو چیکار کنیم؟:w14:

تبریک میگم مهندس :smile:
تو پست قبلیم آدرس یه وبلاگه از اونجا جزوه و کتاب و نمونه سوال ریاضی مهندسی رو دانلود کن عالیه :w17:

آخرین ویرایش:

bardiaxavi

عضو جدید
مهندس این وبلاگ خودته؟ از اینجا کتاب ها و جزوه های مکانیک محیط پیوسته و ریاضی مهندسی پیشرفته و نمونه سوالاش رو دانلود کردم دستت درد نکنه :gol::gol::gol:
نه مهندس این وبلاگ من نیست برای یکی از بچه های ورودی ۹۱ مکانیکه. من ورودی ۹۲ هوافضا هستم:gol::gol::)

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه با دانشگاه فرق داره ... مثلا دانشگاه تبریز که سخت ترین درسش ریاضی هست و بخاطر این درس کلی از بچه ها انصراف دادن!!! شاید براتون نا آشنا باشه ولی از ۴۰ نفر خیلی راحت ۲۵ نفر افتادن
منبع ما هم اصلا کتاب kreyszig نبود و شاید این کتاب فقط 40% مطالب رو پوشش بده ... برای ما ۳ تا کتاب برای هر بخش معرفی کرد مثلا برای توابع لژاندر و بسل یه کتاب جدا یا مثلا برای PDE کتاب myint U ...

!...:)

bardiaxavi

عضو جدید
سازه مالک
ترم یک چیا داشتید؟
به ما تحلیل و مکانیک محیط های پیوسته و ریاض مهندسی پیشرفته دادن:w11:
برا هر کدوم چه نرم افزاری باید بلد باشیم؟

ما ترم 1 ریاضی مهندسی پیشرفته و محیط پیوسته و دینامیک سازه ... برای دینامیک سازه متلب نیاز بود برای بقیه ش هیچی !! ببین ترم اول خیلی شدید کار دادن به ما. من 9 واحدم تو 5 روز از هفته پخش شده بود و اینکه کلی تمرین میدادن شاید باورت نشه ولی برای ریاضی نزدیک 800 تا تمرین حل کردم و تحویل دادم !!! میرفتم از انتشارات دانشکده 100 تا 100 تا ورق A4 می خریدم !! تو ریاضی از ما 2 بار میان ترم گرفت و یه امتحان پایان ترم که سخت ترین امتحان های عمرم بود ... آخرش هم از 6 نفر هوافضاییها 3 نفر افتادن من هم با 15 بالاترین نمره هوافضایی ها شدم ...برای کانتینیوم هم گفته بود نصف تمرین های هر فصل به دلخواه خودتون اونم نسبتا زیاد بود ... البته میگم هر دانشگاهی با یکی دیگه فرق داره یکی مثل تبریز ریاضیش خیلی سختگیره یکی دیگه یه درس دیگش ... من گرایشم ارتعاشات هستش و در کل بهت پیشنهاد میکنم تا میشه واحد بگیری و پاس کنی که ترم آخر واحد نداشته باشی الان من این ترم که میشه ترم سوم 1 درس دارم و پایان نامه و سمینار ... ولی کاش همین 1 درس رو هم نداشتم

Hooladi

عضو جدید
ما ترم 1 ریاضی مهندسی پیشرفته و محیط پیوسته و دینامیک سازه ... برای دینامیک سازه متلب نیاز بود برای بقیه ش هیچی !! ببین ترم اول خیلی شدید کار دادن به ما. من 9 واحدم تو 5 روز از هفته پخش شده بود و اینکه کلی تمرین میدادن شاید باورت نشه ولی برای ریاضی نزدیک 800 تا تمرین حل کردم و تحویل دادم !!! میرفتم از انتشارات دانشکده 100 تا 100 تا ورق A4 می خریدم !! تو ریاضی از ما 2 بار میان ترم گرفت و یه امتحان پایان ترم که سخت ترین امتحان های عمرم بود ... آخرش هم از 6 نفر هوافضاییها 3 نفر افتادن من هم با 15 بالاترین نمره هوافضایی ها شدم ...برای کانتینیوم هم گفته بود نصف تمرین های هر فصل به دلخواه خودتون اونم نسبتا زیاد بود ... البته میگم هر دانشگاهی با یکی دیگه فرق داره یکی مثل تبریز ریاضیش خیلی سختگیره یکی دیگه یه درس دیگش ... من گرایشم ارتعاشات هستش و در کل بهت پیشنهاد میکنم تا میشه واحد بگیری و پاس کنی که ترم آخر واحد نداشته باشی الان من این ترم که میشه ترم سوم 1 درس دارم و پایان نامه و سمینار ... ولی کاش همین 1 درس رو هم نداشتم

ترم 1 واحد دادن یا خودتون برداشتید؟
کلا چه واحد هایی گذروندی؟

bardiaxavi

عضو جدید

تازه اینو یادم رفت بگم! واسه حساب تغییرات هییییچ کتاب خوبی پیدا نکردم که مباحثی که این استاد گفته بود رو بتونم توش پیدا کنم !!
فقط تونستم تک و توک تمرین هایی که به ما داده بود رو تو بعضی کتاب ها پیدا کنم جواب هاشو مثلا ژئودزی مخروط !!! یا اکسترمال بعضی تابع های خاص که از راه عادی نمیشه حل کرد

bardiaxavi

عضو جدید
ترم 1 واحد دادن یا خودتون برداشتید؟
کلا چه واحد هایی گذروندی؟
خودشون دادن. من فکر میکردم آسونه میخواستم ۱۲ واحد بردارم بهم میخندیدن میگفتن حالا ببین میتونی این ۹ واحد رو پاس کنی یا نه ! وسط های ترم فهمیدم همین ۹ واحد هم زیادیه چون واقعا سخت گیرن مخصوصا ریاضی
ترم اول ریاضی مهندسی پیشرفته - کانتینییوم - دینامیک سازه
ترم دوم تحلیل سازه هوافضایی پیشرفته - المان محدود ( که توش کلیییی برنامه نویسی داره و واقعا واسه کسی مثل من که برنامه نویسی بلد نبود سخت بود ) - ارتعاشات سیستم های ممتد - آیروالاستیسیته

Hooladi

عضو جدید
خودشون دادن. من فکر میکردم آسونه میخواستم ۱۲ واحد بردارم بهم میخندیدن میگفتن حالا ببین میتونی این ۹ واحد رو پاس کنی یا نه ! وسط های ترم فهمیدم همین ۹ واحد هم زیادیه چون واقعا سخت گیرن مخصوصا ریاضی
ترم دوم تحلیل سازه هوافضایی پیشرفته - المان محدود ( که توش کلیییی برنامه نویسی داره و واقعا واسه کسی مثل من که برنامه نویسی بلد نبود سخت بود ) - ارتعاشات سیستم های ممتد - آیروالاستیسیته
پس محاسبات عددی چی؟ من به متلب برای مکانیک ، انسیس ، سالید و تا حدودی ان ایکس یونیگرافیک تسلط دارم ، امیدوارم به درد بخورن:w14:

besme allah

عضو جدید
سلام بر بروبچه های باصفای مکانیک.
دوستان کسی راجع به ساخت و تولید دانشگاه صنایع و معادن اطلاعات داره که شرایطش چطوریه و استاداش چطورن؟
دکترا داره یا نه؟
ضمنا من دانشگاه مالک اشتر رو هم آوردم ولی موندم که چیکار کنم؟
آقا دمتون گرم هر کی اطلاعات داره یه کمکی بده ببینیم چه باید کرد.
ساخت و تولید مالک اشتر بهتره یا صنایع و معادن؟

hsdanesh

عضو جدید

آره دانشگاه تبریز سخت گیرن استاداش. استادای بیومکانیک و طراحی کاربردی دانشگاه سهند هم یه کم سخت گیرن. حالا من موندم با این 16 واحد چیکار کنم؟! :w15:

bardiaxavi

عضو جدید
پس محاسبات عددی چی؟ من به متلب برای مکانیک ، انسیس ، سالید و تا حدودی ان ایکس یونیگرافیک تسلط دارم ، امیدوارم به درد بخورن:w14:
محاسبات عددی تو چارت هوافضا سازه ای که به ما دادن نبود ... نمی دونم
اما مکانیکی هایی که محاسبات عددی داشتن ترم اول خیلی ناله میکردن میگفتن استادش همه دانشگاه آزادی ها رو انداخته و ورقه ها رو درست صحیح نکرده و فقط به دانشجوهایی که لیسانس دانشگاه سراسری بودن نمره خوب داده ... من نمی دونم ولی فکر کنم از ۴۰ نفر یه ۲۲ نفری هم محاسبات رو افتاده بودن تو لیستی که از نمره ها زده بودن رو شیشه ... در ضمن ۰ هم داشت !!!

bardiaxavi

عضو جدید
آره دانشگاه تبریز سخت گیرن استاداش. استادای بیومکانیک و طراحی کاربردی دانشگاه سهند هم یه کم سخت گیرن. حالا من موندم با این 16 واحد چیکار کنم؟! :w15:
اوه خیلی مواظب باش ... هر ۳ واحد فوق اندازه ۳۰ واحد لیسانس کار داره ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا