ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mm.caffee

عضو جدید
من ریاضی مهندسی رو 9 سال پیش پاس کردم اونم با 14:w09:
برای کنکورم نخوندمش:w11:
الان که کتابشو باز میکنم انگاری چینی یا ژاپنی نوشته:w10::w25:
دوستان پیشنهادی ندارند برا خوندن این مصیبت؟:w14::w14:

از روی کتاب نمیخواد بخونی
جزوه یه دانشگاهی رو گیر بیار که همه چی رو گفته باشه

hsdanesh

عضو جدید

من دوره لیسانس دو درس ریاضی مهندسی و ارتعاشات رو به زور پاس کردم و خیلی هم حرص خوردم. خدا رو شکر الان دیگه از شر ارتعاشات خلاص شدم ولی درس شیرین ریاضی مهندسی بازم هست با ما :w15:
من تصمیم گرفتم فعلا PDE رو از کتاب کرایزیگ بخونم ولی فصل های دیگه رو صبر می کنم تا استاد خودش کتاب معرفی کنه :book:

Amirhj

عضو جدید
مهندس عزیز من قدیم که دستم تو کتابخونه بود همه کتابای یک رسته رو بررسی میکردم ولی الان فقط ریاضی مهندسی کریمی و پارسه و مدرسانو دیدم
به نظر من کریمی خیلی روون و عالی گفته و پر ولی که واسش میدی دو برابر اش میخوری البته واسه ریاضی مهندسی دوره لیسانسه

سحرخیز

عضو جدید
دوستان آزمون آزمایشی کدوم موسسه مد نظرتون ؟
تمام آزمون هاش یا جامع ها ؟
سخت نباشه که روحیمون رو بهم بریزه
ممنون

Amirhj

عضو جدید
دوستان آزمون آزمایشی کدوم موسسه مد نظرتون ؟
تمام آزمون هاش یا جامع ها ؟
سخت نباشه که روحیمون رو بهم بریزه
ممنون
من ازمون خود سازمان سنجش و دیدم به نظر من واقعا خوبه منتها جون هزینش زیاده همون جامع هاش کفایت میکنه بعلاوه با شرکت در جامع هاش به سایر ازمون ها هم دسترسی پیدا میکنی یعنی زرنگ باشی میتونی سوالا رو بگیری

arsalan_totti

عضو جدید
سلام دانشگاه تهران تبدیل قبول شدین؟؟؟؟تبریک میگم
میشه رتبتونو با درصداتون بگین؟؟؟ واینکه چقد درس میخوندین؟؟؟ و چجوری؟؟
سلام،بله خیلی ممنون
درصدا رو قبلا تو تاپیک گفته بودم
زبان 20
ریاضی 25
جامدات 34
سیالات 66
دینامیک 33
اینم که چقدر و چجوری میخوندم دیگه خیلی کلیه جزئی تر بپرسین بهتر میتونم جواب بدم...

arsalan_totti

عضو جدید
واقعا از دانشگاه های تهران بعیده. یعنی چی که خودت انتخاب کن :surprised:
نمیگن آدم به مشکل بر می خوره.
مهندس 9 واحد تو ارشد کلی هم وقت گیر هست چه برسه به 12 واحد. تازه فکر معدل هم باید باشی.
فقط جای انتقال محاسبات بر میداشتی بهتر بود که شاید پر شده بود :redface:
اره پر بود اما تونستنم انتقالو حذف کنم سی اف دی 1 بردارم بجاش
واقعا هم به مشکل خوردم،نه اونجا آشنایی داشتم که راهنماییم کنه نه میدونستم چی رو با کی باید بردارم همینطوری شانسی گرفتم،البته دم دکتر اشجعی گرم رفتم پیشش درست و حسابی راهنمایی کرد که چیا واجب ترن واسه ترم اول

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حد خیلی زیادی باهات موافقم ... اما در مورد ریاضی مهندسی پیشرفته که تو دانشگاه ما اصلا اینطور نیست، هر دانشگاه یه مدله یکی ریاضیش سخته یکی انتقال حرارتش یکی دیگه یه چیز دیگش..

آره درسته،ولی من ریاضی مهندسی هم میگم مشکله ولی نسبت به درسای دیگه آسونتره،،،من در مورد رشته خودم (تبدیل انرژی) حرف میزنم...مثلا یه درس مثل CFD خیلی حجم کارش بالاست و مشکل..این درس با درس ریاضی مهندسی پیشرفته اصلا قابل قیاس نیست.

ببین هر 3 واحد ارشد واقعا اندازه 30 واحد کار داره، مقداری درسی که میدن چه از نظر کمی چه کیفی خیلی زیادتر و سخت تره ... تمرین های خیلی بیشتر، پروژه های خیلی بیشتر ... البته دانشگاه با دانشگاه فرق داره اما مثلا ممکنه تو یه درس بهتون مقاله راجع به همون درس بدن و ازتون بخوان این مقاله رو با فلان برنامه اجرایی کنی و ...

در ضمن مگه انتقال حرارت پیشرفته (هر کدوم) پیشنیاز نداره که دوستمون ترم اول برداشتن؟ مطمئن هستن برای ترم سومی ها نیست ؟

تو ارشد پیشنیاز معنا نداره

الان جه طور میشه این درسارو با خوبی و خوشی گدروند .من همینجوریش پر از استرسم دیگه این اپشن هاا بش اضافه شن فکر میکنم ی سکته قلبی وسط ترم میزنم .هر جی نکته پند .توصیه هم شما هم دیگر دوسستان دارن بدن اینطور کهه شما میگید نمیشه توی درس کارم کرد درسته

سلام...ببخشید دیر جواب دادم..من نمیدونم شما چه گرایشی میخونین. ...کار رو که به نظرم باید دورشو حداقل 2 ترم اول خط بکشین،،ولی بازم بستگی به دانشگات داره،،اینو میتونی از بچه ها ترم بالاییت بپرسی و تصمیم بگیری.

ببین به نظر این طور مواقع خیلی کم برای آدم پیش میاد که خیلی فشار روت باشه(البته تا قبل از ازدواج)...من حرفم اینه از این طور موقعیت جهت پخته تر شدن خودتون استفاده کنین(رو این جمله خیلی فک کنین چون بعدا حس میکنین)،،کسی که بتونه مقابله کنه با این شرایط کارش درسته.
..................................................................
پیشنهاد مهم:

صد در صد رو کد نویسی و نرم افزار کار کنین....برای رشته تبدیل، متلب و فرترن یکی ازینها،و فلوئنت یا انسیس جدید و گمبیت(یه نرم افزار CAD )............چرا؟

چون بیشتر مواقع استادا در کنار درس یه پروژه هم میدن(البته اگه نداد با استاد صحبت کنی شاید استاد بهت پروژه بده) که میتونی کم و کاستی که از نمره کتبی رو داشتی رو با این پروژه جبران کنی...البته باید در طول ترم کار کنی چون پروژه ها آسون نیست.
و اینم بگم استاد بفهمه تو کار کردی بهت سخت نمیگیره مگر این که استاد عوضی باشه.اینا رو گفتم که زیاد نترسین راه جبران هم وجود داره و نیاز نیست فشار بیش از حد به خودتون قبل از ورود به دانشگاه وارد کنین.

هر کی کدنویسی راحت تره بره به سمت کد(ولی برای درس CFD خود به خود واردش میشین)

هر کی نرم افزار راحتتره بره به سمت نرم افزار

Hooladi

عضو جدید
آره درسته،ولی من ریاضی مهندسی هم میگم مشکله ولی نسبت به درسای دیگه آسونتره،،،من در مورد رشته خودم (تبدیل انرژی) حرف میزنم...مثلا یه درس مثل CFD خیلی حجم کارش بالاست و مشکل..این درس با درس ریاضی مهندسی پیشرفته اصلا قابل قیاس نیست.

تو ارشد پیشنیاز معنا نداره

سلام...ببخشید دیر جواب دادم..من نمیدونم شما چه گرایشی میخونین. ...کار رو که به نظرم باید دورشو حداقل 2 ترم اول خط بکشین،،ولی بازم بستگی به دانشگات داره،،اینو میتونی از بچه ها ترم بالاییت بپرسی و تصمیم بگیری.

ببین به نظر این طور مواقع خیلی کم برای آدم پیش میاد که خیلی فشار روت باشه(البته تا قبل از ازدواج)...من حرفم اینه از این طور موقعیت جهت پخته تر شدن خودتون استفاده کنین(رو این جمله خیلی فک کنین چون بعدا حس میکنین)،،کسی که بتونه مقابله کنه با این شرایط کارش درسته.
..................................................................
پیشنهاد مهم:

صد در صد رو کد نویسی و نرم افزار کار کنین....برای رشته تبدیل، متلب و فرترن یکی ازینها،و فلوئنت یا انسیس جدید و گمبیت(یه نرم افزار CAD )............چرا؟

چون بیشتر مواقع استادا در کنار درس یه پروژه هم میدن(البته اگه نداد با استاد صحبت کنی شاید استاد بهت پروژه بده) که میتونی کم و کاستی که از نمره کتبی رو داشتی رو با این پروژه جبران کنی...البته باید در طول ترم کار کنی چون پروژه ها آسون نیست.
و اینم بگم استاد بفهمه تو کار کردی بهت سخت نمیگیره مگر این که استاد عوضی باشه.اینا رو گفتم که زیاد نترسین راه جبران هم وجود داره و نیاز نیست فشار بیش از حد به خودتون قبل از ورود به دانشگاه وارد کنین.

هر کی کدنویسی راحت تره بره به سمت کد(ولی برای درس CFD خود به خود واردش میشین)

هر کی نرم افزار راحتتره بره به سمت نرم افزار

من که کار میکنم دهن صافه آیا؟:w14:

• Like
واکنش ها: .6.

Hooladi

عضو جدید

حذفثبت 010026426رياضيات پيشرفته 1304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهرانعمومي ثبت نام
حذفثبت 010036426مكانيك محيطهاي پيوسته304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهرانعمومي ثبت نام
حذفثبت 010046426تحليل سازه هاي پيشرفته هوافضايي304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهراناصلي ثبت نام
حذفثبت 010056426روشهاي اجزاء محدود304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهراناصلي ثبت نام

masoud king

عضو جدید
سلام من تو دوره کارشناسی دروس انتقال حرارت و محاسبات عددی و ریاضی مهندسی رو پاس نکردم ( رشتم مکانیک ماشین های کشاورزی بود)
الان تو ارشد دانشگاه سبزوار که واسم انتخاب رشته کرده دروس دینامیک پیشرفته، مکانیک محیط پیوسته و ریاضی مهندسی پیشرفته رو انتخاب کرده!!!
لازم نیست دروس جبرانی پاس بشه؟

Hooladi

عضو جدید
سلام من تو دوره کارشناسی دروس انتقال حرارت و محاسبات عددی و ریاضی مهندسی رو پاس نکردم ( رشتم مکانیک ماشین های کشاورزی بود)
الان تو ارشد دانشگاه سبزوار که واسم انتخاب رشته کرده دروس دینامیک پیشرفته، مکانیک محیط پیوسته و ریاضی مهندسی پیشرفته رو انتخاب کرده!!!

نه دیگه:w11: خرت از پل گذشت مهندس :w14:

1mobin1

عضو جدید
حذفثبت010026426رياضيات پيشرفته 1304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهرانعموميثبت نام
حذفثبت010036426مكانيك محيطهاي پيوسته304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهرانعموميثبت نام
حذفثبت010046426تحليل سازه هاي پيشرفته هوافضايي304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهراناصليثبت نام
حذفثبت010056426روشهاي اجزاء محدود304دانشگاه صنعتي مالك اشتر تهراناصليثبت نام
مطمئنا" خوب یکسال کار نکن
:biggrin:

84220928

عضو جدید
آقا نرم افزار دینامیک ارتعاشات چی هس
؟
آخه من این گرایشو قبول شدم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

باز بستگی به نوع کارتون و دانشگاتون داره ....ولی درکل ارشد به همراه کار خصوصا ترم 1 و 2 سخته...

سلام...

ریاضی مهندسی رو تو کنکور نخوندی؟

اگه نخونده باشی به مشکل میخوری...از همین الان پیشنهاد میکنم بگیر ریاضی مهندسی رو بخون....چون اذیت میشی...دروس جبرانی رو معمولا نمیدن..مگر این که خودت بگی و بهت بدن...(البته این دانشگاه اینطوریه)

مکانیک محیط پیوسته و ریاضی مهندسی پیشرفته پیشنیازشون ریاضی مهندسی هست...دینامیک رو تو کنکور خوندی؟

بیشتر باید تلاش کنی...

masoud king

عضو جدید
سلام...

ریاضی مهندسی رو تو کنکور نخوندی؟

اگه نخونده باشی به مشکل میخوری...از همین الان پیشنهاد میکنم بگیر ریاضی مهندسی رو بخون....چون اذیت میشی...دروس جبرانی رو معمولا نمیدن..مگر این که خودت بگی و بهت بدن...(البته این دانشگاه اینطوریه)

مکانیک محیط پیوسته و ریاضی مهندسی پیشرفته پیشنیازشون ریاضی مهندسی هست...دینامیک رو تو کنکور خوندی؟

بیشتر باید تلاش کنی...
نه ریاضی مهندسی رو نخوندم ولی دینامیک رو مقداری خوندم
به نظرت بگم برای دروس جبرانی یا نه؟

amir_taha

عضو جدید
سلام دوستان .
میخواستم بدونم واسه درس طراحی اجزا جه کتابی بهتره برای کنکور ارشد؟

منی که تاحالا این درسو نخوندم میتونم فقط فصلهایی رو مثل چرخدنده ها خستگی ومعیارهای شکست رو بخونم یا باید کلشو خوند؟
ممنون

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه ریاضی مهندسی رو نخوندم ولی دینامیک رو مقداری خوندم
به نظرت بگم برای دروس جبرانی یا نه؟

ببین طراحی کاربردی درسته که تازه چند سالی هست تازه آورده ولی فک نکنی استاداش اسون میگیرن!

اینو گفتم که جدی بگیری از الان..

خب :

راستش دو حالت وجود داره:

1.اگه میخوای زورکی و بیچاره شی درسا رو با نمره ناجور پاس کنی و بری به سمت پایان نامه،، جبرانی رو بیخیال شو و همینو بخون...چون میشه خرکی درس رو پاس کرد...

2.حالت دیگه اینه که اگه میخوای یاد بگیری و درس رو با نمره خوب و به صورت سنجیده پاس کنی ،پیشنهاد میکنم حتما ریاضی مهندسی و محاسبات پیشرفته رو اول بگیری البته با مدیر گروه حرف بزنی راهنماییت میکنه که چه درسایی رو برداری و اگه بگی حتما بهت یه درسایی رو به صورت جبرانی بهت میده...البته اینم بگم این حالت یکمی تو رو عقب میندازه از نظر زمانی.

دیگه حالا تصمیم با خودته...اگه واقعا از ته دلت امدی مکانیک بهت پیشنهاد میکنم جبرانی برداری..

اینایی که گفتم کلی بود و به صورت تچربی چون یه سری دوستان داشتم این مشکلات رو داشتن..حالا شاید شما فرق کنین چون پایه علمی و هوش افراد متفاوته.

masoud king

عضو جدید
سلام دوستان .
میخواستم بدونم واسه درس طراحی اجزا جه کتابی بهتره برای کنکور ارشد؟

منی که تاحالا این درسو نخوندم میتونم فقط فصلهایی رو مثل چرخدنده ها خستگی ومعیارهای شکست رو بخونم یا باید کلشو خوند؟
ممنون
کلا این درس رو تو کارشناسی پاس نمی کنی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا