ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بچه ها ی سوال دیگه

نوبت چاپ کتابا چقد مهمه ؟؟ مثلا اگر من کتابی مال سال 87 باشه با کتابی از همین مولف مال الان باشه . خیلی تاثیر داره ؟

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
این کتابارو میخوام بخرم چطورن؟؟؟
زبان عمومی انتشارات سری عمران میگن کتاب خوبیه!
ریاضیات 1 و2 آقاسی.
معادلات گاج
ریاضی مهندسی مدرسان شریف
ترمودینامیک و سیالات کتابهای دو جلدی راهیان ارشد
انتقال حرارت پوران پژوهش
استاتیک و مقاومت مصالح محمد حسن نائی
طراحی اجزای راهیان ارشد روح الله حسینی
دینامیک راهیان ارشد
ارتعاشات راهیان ارشد
دینامیک ماشین راهیان ارشد
کنترل اتوماتیک کتاب آریاز برادرانی انتشارات آزاده

kyokushin

عضو جدید
بچه ها ی سوال دیگه

نوبت چاپ کتابا چقد مهمه ؟؟ مثلا اگر من کتابی مال سال 87 باشه با کتابی از همین مولف مال الان باشه . خیلی تاثیر داره ؟

یه سری درسا مثه طراحی اجزا یا انتقال حرارت حجم زیادی دارن و کتابایی مثه طراحی اجزا روح اله حسینی یه خلاصه ای از متن کتاب رفرنس رو توی درسنامش میاره و بیشتر تاکیدش هم رو قسمت هاییه که قبلا ازش تست اومده بعد میبینی امسال از یه بخشی از کتاب تست میاد که توی درسنامه نبوده اونوقت ویرایش جدید شامل 4-5 خط دیگه از کتاب رفرنس هم میشه! تو بخش تشعتشع کتاب راهیان ارشد هم بوضوح میتونی این رو ببینی. یعنی اگه کتاب چاپ 90 داشته باشی هم فک نمیکنم مشکلی داشته باشه ولی حتما تست های 7-8 سال اخیر رو بگیر خودت جاهایی رو که میبینی نیازه بخون. کتاب جامع مکانیک خود سازمان سنجش رو بگیری بهتر از مدرسانه بچه ها میگفتن مدرسان خیلی غلط داره.

Masoud16ahm

عضو جدید
میشه
درباره دانشگاه ها و رشته ها و .... میشه بحث کرد
94 مگه تاپیک نداره؟ اگه نداره هم بزنید واسش خب

من خودم چندتا سوال درباره چندتا دانشگاه و چندتا گرایش داشتم
1. این دانشگاه شهید رجایی قصیه اش چیه؟
2. دانشگاه هایی مث سهند تبریز و صنعتی شیراز الآن وضعشون چطوره؟
3. رشته / گرایش هایی مثل : مهندسی خودرو ، سازه بدنه خودرو ، طراحی سیستم تعلیق ، سیستم محرکه خودرو ،سیستم های انرژی ، مهندسی هسته ای ، ماشینهای ریلی ، مهندسی مواد مرکب و...... ؟؟ چطوره وضعیتشون ؟

Amirhj

عضو جدید
بچه ها ی سوال دیگه

نوبت چاپ کتابا چقد مهمه ؟؟ مثلا اگر من کتابی مال سال 87 باشه با کتابی از همین مولف مال الان باشه . خیلی تاثیر داره ؟[/QUOTE
کتابای جدید از لحاظ متن چندان فرقی با چاپ قدیمش نداره مگر توی اضافه کردن سوالات ارشد جدید
من خودم جند تا کتاب جاپ قدیم تمیز پیدا کردم خریدم اگر بری انقلاب راحت گیرت میاد ولی اگر بن داری حالشم نداری بری انقلاب نو بخر گرجه الکی قیمتشون 2بله شده
یک نکته هم هست که جون اکثر ناشران ارشد کلاس کنکور هزار تا محل درامد دیگه دارن سعی کردن متن کتابای جدیدو طوری بنویسن که طرف مجبورشه پول واسه کلاساشو و .. بده

سحرخیز

عضو جدید
سلام . بلاخره تا حدودی کتابامو مشخص کردم . فقط دو سه کتابه که روشون شک دارم . میخوام از نظر شما استفاده کنم

کتاب هایی که میخام بگیرم

معادلات >>>>> گاج

ریاضی مهندسی >>>>> مدرسان شریف

ترمودینامیک و سیالات >>> راهیان ارشد

استاتیک >>> پوران پژوهش - دکتر نائی

دینامیک >>> پوران پژوهش - دکتر جباری

اینا کتاب هایی بود که بهشون رسیدم

ولی حالا راجب کتاب های زیر نظرتون چیه ؟؟؟

ارتعاشات کتابی بهم معرفی کنید که هم مفاهیم بده هم راه حل تست

ارتعاشات >>>> ؟

دینامیک ماشین >>> ؟

انتقال کدوم از زیر خوبه ؟؟ 1- پوران پژوهش - دکتر سمیع پور
2- راهیان ارشد - خداکرمی

طراحی اجزا کدوم از اینا ؟؟؟ 1- راهیان ارشد- حسینی
2- پوران پژوهش - کبریان

لطفا پاسخ بدید
دینامیک جباری اصلا خوب نیست ولی نیکخواه یه دونه برا نصیر نوشته من ندیدیم هنوز ولی یه نگاهی کنی بد نیست.
اگه مفاهیم ارتعاشات رو بلد نیستی ارتعاشات جباری به دردت نمی خوره نمیشه از روش مفاهیم رو متوجه شد.
طراحی یه دونه پارسه نوشته اون میگن از راهیان بهتره ولی یه مقایسه بکن خودت.
باکس سیالات پوران بدرد نخوره.

Amirhj

عضو جدید
پنج طلوع خورشید دیگر تا اعلام نتایج:w18:
تا اونجا که من سنجشو میشناسم معمولا یک روز زودتر از زمانی که خودش تعیین کرده جوابارو میده که میشه یک شنبه که میشه 4 طلوع دیگر .حالا زیاد منتظر جوابا نباش خودش بخوای نخوای میاد

Masoud16ahm

عضو جدید
تا اونجا که من سنجشو میشناسم معمولا یک روز زودتر از زمانی که خودش تعیین کرده جوابارو میده که میشه یک شنبه که میشه 4 طلوع دیگر .حالا زیاد منتظر جوابا نباش خودش بخوای نخوای میاد

نظر منم همینم
مطمئنآ یکشنبه جوابا میاد

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب روزای حساسی.یادش بخیر

منم به شدت منتظر جوابا هستم....

ایشالله هر چی به صلاحتونه همون بشه.

armin moradiyan

عضو جدید
این کتابارو میخوام بخرم چطورن؟؟؟
زبان عمومی انتشارات سری عمران میگن کتاب خوبیه!
ریاضیات 1 و2 آقاسی.
معادلات گاج
ریاضی مهندسی مدرسان شریف
ترمودینامیک و سیالات کتابهای دو جلدی راهیان ارشد
انتقال حرارت پوران پژوهش
استاتیک و مقاومت مصالح محمد حسن نائی
طراحی اجزای راهیان ارشد روح الله حسینی
دینامیک راهیان ارشد
ارتعاشات راهیان ارشد
دینامیک ماشین راهیان ارشد
کنترل اتوماتیک کتاب آریاز برادرانی انتشارات آزاده

تو گروه مکانیک دروس تخصصی مدرسان شریف میگن خیلی خوبه مخصوصآ مقاومت مصالح و دینامیک ماشین و انتقال حرارت و ریاضیات . به نظر من ریاضی آقاسی اصلا ارزش خوندن نداره واسه 8تا 10 تا سوال کتاب 3000صفحه ایی اونم دو جلدی بخونیم هنگ میکنیم :surprised:...

edram

عضو جدید
بخدا الکی ارشدو بزرگش کردید.به پیر به پیغمبر با شرایط کنونی مملکت کار خیلی خیلی مهممتر از ارشده.بخدا ادمی سراغ دارم با دو تا معدل 18 و 17.5 از امیر کبیر بیکاره الان 3 ساله منتظر بهش فاند بدن که ندادن اپلای کردن خیلی سخت شده.اول بچسبید به کار !!!!!!! فرضا تا phd هم بگیرید فکر کردید راحت کار پیدا میشه با این اوضاع مملکت تازه تو سن 32-33 باید بیفتید دنبال کار ( حتی همون هیئت علمی شدن) با ماهی 800-900 هزار تومان. پس اول پاتونو در کار سفت کنید بعد تحصیل.برای ارشد خوندن همیشه وقت هست ولی برای کار با این امار افزایش جوانان و بی کاری !!!!!!!!!!!!!!!

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها برای این دو کتابم پیشنهاد بدید

کنترل ؟؟؟ شنیدم آریاز برادرانی خیلی قوی نیست

مقاومت مصالح ؟؟؟

1mobin1

عضو جدید
سلام

مقاومت مصالح ؟؟؟
مقاومت نائی خوبه البته کل کتابو بخونی مطمئن تره هم عمران و هم مکانیک رو پوشش میده
کنترل رو... من نشر جهش خوندم، مالی نبود همچین... خودم اشتباه کردم که اون کتابو خودنم یه جورایی کیس استادی (Case study) هست و میگه این سوا اینجوری و اون سوال اونجوری کلا بگم چیزی ازش یاد نگرفتم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

مقاومت مصالح ؟؟؟

مقاومت که نائی فوق العاده اس!!!
اما کنترل من فقط اریاز برادرانی رو شنیدم

Hooladi

عضو جدید
بخدا الکی ارشدو بزرگش کردید.به پیر به پیغمبر با شرایط کنونی مملکت کار خیلی خیلی مهممتر از ارشده.بخدا ادمی سراغ دارم با دو تا معدل 18 و 17.5 از امیر کبیر بیکاره الان 3 ساله منتظر بهش فاند بدن که ندادن اپلای کردن خیلی سخت شده.اول بچسبید به کار !!!!!!! فرضا تا phd هم بگیرید فکر کردید راحت کار پیدا میشه با این اوضاع مملکت تازه تو سن 32-33 باید بیفتید دنبال کار ( حتی همون هیئت علمی شدن) با ماهی 800-900 هزار تومان. پس اول پاتونو در کار سفت کنید بعد تحصیل.برای ارشد خوندن همیشه وقت هست ولی برای کار با این امار افزایش جوانان و بی کاری !!!!!!!!!!!!!!!
تایید میشه:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا