ادامه تحصیل در آلمان

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سطح معلومات زبان افرادی که مایل به گذراندن دوره‌ی دکترا به زبان آلمانی هستند، باید حداقل در یکی از آزمون‌های (DSH) یا (TestDaF) پذیرفته شده باشند. امکان گذراندن دوره دکترا به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد. این امر مستلزم موافقت استاد راهنما است. در این صورت دانشجویان می‌توانند رساله‌ی دکترا را به زبان انگلیسی بنویسند و در امتحان شفاهی (دفاعیه) نیز به زبان انگلیسی شرکت کنند.
دوره‌های تکمیلی در مدرسه‌ی فارغ‌التحصیلان
در آلمان، ۳۹ مدرسه‌ی فارغ التحصیلان که نهادی تحت پوشش دانشگاه، برای تحصیل در مقطع دکترا است و همچنین ۲۷ مرکز تحقیقاتی، با بودجه‌ای در حدود ۲ میلیارد یورو مشغول به فعالیت هستند. وجه تمایز تحصیل در این مراکز در مقطع دکترا با فرم کلاسیک آن، در برگزاری کلاس‌های درسی در این مقطع است. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این نوع از دوره‌ها افزایش یافته و شرایط برای کار گروهی در مقطع دکترا و تحقیق بر روی پروژه‌ای مشترک برای بیش از یک دانشجو نیز فراهم شده است.

ggagi

عضو جدید
با سلام.من از 3نفر که در آلمان درس خوندن و زندگی کردن(یکیشون 15 سال اونا هم هرکدوم 22 سال در شهر های مختلف زندگی کرده بودن)پرسیدم آیا منم برم آلمان یا نه؟ اول پرسیدن هدفت درس خوندن و برگشتنه یا موندن؟گفتم موندن!پرسیدن چند سالته؟گفتم 27!!!گفتن نری بهتره یا رفتی درس بخونو برگرد!گفتم چرا؟گفتن سن تو استخدام خیلی تاثیر داره!وقتی درست تموم شه و دکترا گرفتی میشی 34 ساله!خیلی خییلی سخته که یه کار خوب و پردرامد پیدا کنی!!درضمن هر3تا گفتن تو ایران خیلی خیلی راحتتر میتونی پول در بیاری!حتی در این شرایط خیلی سخت اقتصادی!گفتن وقتی درست تموم میشه خیلی از سوبسید هایی که بهت تعلق میگرفت دیگه نیست مثلا بیمه تامین اجتماعی که در دوران دانشجویی حداکثر 200 یورو بود میشه 1200یورو با همون کیفیت!درضمن میگن اگه یکم درامدت بالاتر بره بحث مالیات مطرح میشه.و... در کل همشون میگفتن آلمان واسه بزرگ کردن بچه هات خیلی خوبه ولی اگه میری که پول دار بشی و درامدت بیشتر بشه داری اشتباه میکنی!میگن کار هست زیاده ولی پرستیژ نداره درامدشم کمه!!!البته این افرادی که باهاشون صحبت کردم همشون تا لیسانس خونده بودن و ادامه تحصیل نداده بودن.اما یکیشون بهم گفت اگه رفتی المان حتما زور بزن تا دکترا ادامه بدی!پرسیدم چرا این حرفو میزنی؟ گفت اگه اگه دکترا بگیری و کارای اقامتت جور شد شانس پیدا کردن یه کار خوب رو داری!ولی احیانا" اگر مجبورا" برگشتی تو یه فردی هستی که دکترای آلمان رو داره!!!.شدیدا" توصیه میکردن تو رشته ای که درس خوندی و لیسانس گرفتی ادامه تحصیل بدی!!!چون شرایط سن بعدا برات مشکل میشه اگه اقامتت جور بشه!!!!.
منم مثل خیلی از شماها دارم سعی میکنم برم. هدفم هم از گفتن این حرفا فقط این بود که تجربیات افرادی که رفتن رو بهتون بگم و همه در جریان باشن.
اها اینم بگم که یکی از اونها یه حرفی زد که خیلی جالب بود!گفت آلمانی رو درست یادبگیر و درست صحبت کن!علتش هم اینه: در پیدا کردن کار 3چیز خیلی مهمه 1.سن فرد30% 2.تجربه40% 3.درست صحبت کردن20% و 10% هم بقیه چیزا. منظورم از درست صحبت کردن اینه که آرتیکل ها رو درست استفاده کنی(کسی که آلمانی میخونه میفهمه چی میگم). میگفت کسی که درست نتونه صحبت کنه خیلی روش حساب باز نمیکنن وتا حدی بیسواد محسوب میشه!!!

آخرین ویرایش:

shadowwalker

عضو جدید
سطح معلومات زبان افرادی که مایل به گذراندن دوره‌ی دکترا به زبان آلمانی هستند، باید حداقل در یکی از آزمون‌های (DSH) یا (TestDaF) پذیرفته شده باشند. امکان گذراندن دوره دکترا به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد. این امر مستلزم موافقت استاد راهنما است. در این صورت دانشجویان می‌توانند رساله‌ی دکترا را به زبان انگلیسی بنویسند و در امتحان شفاهی (دفاعیه) نیز به زبان انگلیسی شرکت کنند.
دوره‌های تکمیلی در مدرسه‌ی فارغ‌التحصیلان
در آلمان، ۳۹ مدرسه‌ی فارغ التحصیلان که نهادی تحت پوشش دانشگاه، برای تحصیل در مقطع دکترا است و همچنین ۲۷ مرکز تحقیقاتی، با بودجه‌ای در حدود ۲ میلیارد یورو مشغول به فعالیت هستند. وجه تمایز تحصیل در این مراکز در مقطع دکترا با فرم کلاسیک آن، در برگزاری کلاس‌های درسی در این مقطع است. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این نوع از دوره‌ها افزایش یافته و شرایط برای کار گروهی در مقطع دکترا و تحقیق بر روی پروژه‌ای مشترک برای بیش از یک دانشجو نیز فراهم شده است.

سلام.دوست من ارشدمکانیکه بامعدل حدود16 و معدل لیسانس 15.5.هردو از دانشگاه ملی-شبانه. پایان نامه اش اختراع یک نوع چرخ خاصه.ویک اختراع دیگه هم داره.زبانش متوسطه.فعلا دنبال کارهای سربازیه.تا بهارسربازیش تموم میشه. آیا شانسی برای پذیرش داره؟اگر آره برای چه سطح دانشگاهی؟آخن می تونه بره؟یا دانشگاه برلین؟ضمنا به11نرم افزار مکانیک کاملا مسلطه.فوق حرفه ای.

shadowwalker

عضو جدید
یادم رفت بگم که حاضره دوباره ارشد هم بخونه.ومقداری آلمانی هم بلده و25 سالشه

8618993

عضو جدید
سلام.دوست من ارشدمکانیکه بامعدل حدود16 و معدل لیسانس 15.5.هردو از دانشگاه ملی-شبانه. پایان نامه اش اختراع یک نوع چرخ خاصه.ویک اختراع دیگه هم داره.زبانش متوسطه.فعلا دنبال کارهای سربازیه.تا بهارسربازیش تموم میشه. آیا شانسی برای پذیرش داره؟اگر آره برای چه سطح دانشگاهی؟آخن می تونه بره؟یا دانشگاه برلین؟ضمنا به11نرم افزار مکانیک کاملا مسلطه.فوق حرفه ای.

آخه میشه به 11 نرم افزار مسلط بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا مسلط رو معنیشو نفهمیدی یا 11 تا غلطه>>>>>>>>>>>>>

shadowwalker

عضو جدید
آخه میشه به 11 نرم افزار مسلط بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا مسلط رو معنیشو نفهمیدی یا 11 تا غلطه>>>>>>>>>>>>>
کاملا حرفه ای هستن و پروژه های نرم افزاری زیادی انجام دادن.8ساله داره نرم افزار کار می کنه و خیلی جاها طالبشن.شاید در حد مغز بعضی ها نباشه ولی امکان پذیره

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.من از 3نفر که در آلمان درس خوندن و زندگی کردن(یکیشون 15 سال اونا هم هرکدوم 22 سال در شهر های مختلف زندگی کرده بودن)پرسیدم آیا منم برم آلمان یا نه؟ اول پرسیدن هدفت درس خوندن و برگشتنه یا موندن؟گفتم موندن!پرسیدن چند سالته؟گفتم 27!!!گفتن نری بهتره یا رفتی درس بخونو برگرد!گفتم چرا؟گفتن سن تو استخدام خیلی تاثیر داره!وقتی درست تموم شه و دکترا گرفتی میشی 34 ساله!خیلی خییلی سخته که یه کار خوب و پردرامد پیدا کنی!!درضمن هر3تا گفتن تو ایران خیلی خیلی راحتتر میتونی پول در بیاری!حتی در این شرایط خیلی سخت اقتصادی!گفتن وقتی درست تموم میشه خیلی از سوبسید هایی که بهت تعلق میگرفت دیگه نیست مثلا بیمه تامین اجتماعی که در دوران دانشجویی حداکثر 200 یورو بود میشه 1200یورو با همون کیفیت!درضمن میگن اگه یکم درامدت بالاتر بره بحث مالیات مطرح میشه.و... در کل همشون میگفتن آلمان واسه بزرگ کردن بچه هات خیلی خوبه ولی اگه میری که پول دار بشی و درامدت بیشتر بشه داری اشتباه میکنی!میگن کار هست زیاده ولی پرستیژ نداره درامدشم کمه!!!البته این افرادی که باهاشون صحبت کردم همشون تا لیسانس خونده بودن و ادامه تحصیل نداده بودن.اما یکیشون بهم گفت اگه رفتی المان حتما زور بزن تا دکترا ادامه بدی!پرسیدم چرا این حرفو میزنی؟ گفت اگه اگه دکترا بگیری و کارای اقامتت جور شد شانس پیدا کردن یه کار خوب رو داری!ولی احیانا" اگر مجبورا" برگشتی تو یه فردی هستی که دکترای آلمان رو داره!!!.شدیدا" توصیه میکردن تو رشته ای که درس خوندی و لیسانس گرفتی ادامه تحصیل بدی!!!چون شرایط سن بعدا برات مشکل میشه اگه اقامتت جور بشه!!!!.
منم مثل خیلی از شماها دارم سعی میکنم برم. هدفم هم از گفتن این حرفا فقط این بود که تجربیات افرادی که رفتن رو بهتون بگم و همه در جریان باشن.
اها اینم بگم که یکی از اونها یه حرفی زد که خیلی جالب بود!گفت آلمانی رو درست یادبگیر و درست صحبت کن!علتش هم اینه: در پیدا کردن کار 3چیز خیلی مهمه 1.سن فرد30% 2.تجربه40% 3.درست صحبت کردن20% و 10% هم بقیه چیزا. منظورم از درست صحبت کردن اینه که آرتیکل ها رو درست استفاده کنی(کسی که آلمانی میخونه میفهمه چی میگم). میگفت کسی که درست نتونه صحبت کنه خیلی روش حساب باز نمیکنن وتا حدی بیسواد محسوب میشه!!!

avalan hazineh bimeh daneshjoie mahi 78 euro ast na 200 ta
hala un dastan 1200 ta k dige bemanad...koli khnididam
ama bad b sadegi bezi adamha afsos khurdam
k chera inghadar bad b digaran nasihat mikonim v enghadar digaran zud bavar mikonand v inghadar ham zud pakhsh mikonim
baraye man mohem nist una ki budan v shuma che tasmii darid daliliam vase esbat bar ax hame in harfa nemibinam
vali manam az tajrobe khudam migam k felan dar kenar dars karam mikonam mahi 1000 ta ham daramadameh
bebinam kodum daneshju arshad ba rozi 5 sa at kar mikoneh mahi 4 milion dar biareh
ma adama zarfiatamun motefaveteh v sharayetemunam hamin tur
hamash b khude adam bastegi dareh
ham doreh man adam omad k tonesteh dars pas koneh v natonesteh sar kar pida koneh
tarif man az alman ba tarif un khili fargh mikoneh azizam

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
dareh
ama achen ru nemidunam
achen male adamaie normal nist
bahse achen ya har daneshgahi tu alman gereftan paziresh nist
bahsesh fareghu tahsil shudaneh
dar vaghe mesl iran nist hame mikhan beran sharif
zendegi tu alman adamao ba khili az janbehaie dige az zendegi ashna mikoneh vase hamin behtarin entekhab hamishe behtarin daneshgah nist
khili faktoraie dige ham inja naghsh bazi mikonand
ama dar khosos tasalot b narm afzar
ba 22 ta ham dashte bashe tasiri nadareh
madareke paziresh vase arshad moshakhaseh
narm afzar vase kar bedard mikhoreh unam chizi k una bekhan
yani age sherkati niaz dareh tu narm afzareh matlab kasi vared basheh hala 22 narm afzar begu baladi k matlab jozeshun nist
2 zar nemiarzeh
ama shans dareh b nazar man

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
ezafe konam
vase doktura
bayad begardeh ba porofesur mokatebeh kuneh
unam shanseshu bala midunam
inja narm afzar be dard mikhureh na vase arshad

آقا یه سوال! تو آلمان دانشجوی دکترا از دانشگاه حقوق می گیره؟ (مثل هلند؟) یا باید دنبال فاند و اینا باشه؟ یا پروژه ی صنعتی که از صنعت پول بگیره؟

برای مکانیک، دکترای پیوسته هست تو آلمان؟ (به زبان انگلیسی)

shadowwalker

عضو جدید
dareh
ama achen ru nemidunam
achen male adamaie normal nist
bahse achen ya har daneshgahi tu alman gereftan paziresh nist
bahsesh fareghu tahsil shudaneh
dar vaghe mesl iran nist hame mikhan beran sharif
zendegi tu alman adamao ba khili az janbehaie dige az zendegi ashna mikoneh vase hamin behtarin entekhab hamishe behtarin daneshgah nist
khili faktoraie dige ham inja naghsh bazi mikonand
ama dar khosos tasalot b narm afzar
ba 22 ta ham dashte bashe tasiri nadareh
madareke paziresh vase arshad moshakhaseh
narm afzar vase kar bedard mikhoreh unam chizi k una bekhan
yani age sherkati niaz dareh tu narm afzareh matlab kasi vared basheh hala 22 narm afzar begu baladi k matlab jozeshun nist
2 zar nemiarzeh
ama shans dareh b nazar man

آخه نرم افزار رزومه رو ارتقا میده.اونا رزومه براشون مهمه یا معدل و نمره ی زبان؟تا قبل از مهر سال دیگه می تونه پایان خدمت و مدرک تافل رو بگیره.باید الان باید درخواست پذیرش بده یا وقتی تمام مدارکش کامل شد؟
یه چیز دیگه.میگن که رتبه ی کنکور دکترا هم تأثیر داره تو پذیرش گرفتن.این مطلب صحت داره؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه نرم افزار رزومه رو ارتقا میده.اونا رزومه براشون مهمه یا معدل و نمره ی زبان؟تا قبل از مهر سال دیگه می تونه پایان خدمت و مدرک تافل رو بگیره.باید الان باید درخواست پذیرش بده یا وقتی تمام مدارکش کامل شد؟
یه چیز دیگه.میگن که رتبه ی کنکور دکترا هم تأثیر داره تو پذیرش گرفتن.این مطلب صحت داره؟
khub vaghti migi morgh y pa dareh hatman y pa dareh
moregh mahale ma 2 ta pa
man b lisans daneshgah azad az karlsruhe vase arshad mekanik paziresh gereftam
bedune narm afzar v zaban
man nemidunam chera inghadar esrar b bavari darid k tajrobash nakardid
vase paziresh arshad madrak karshenasi mohemeh vasalam
daneshgahaie k emkanat azmayeshgahi khub dashte bashan v heyat elmi ghavie
hichi vasashun muhem nist albate manzuram in nist dige ba moadeleh 12 kasi entezar dashteh basheh
ama azad v sarari farghi nadareh
baz takid mikonam bejuz daneshgahi k ghire normala tushan
unja ham azad v sarasri farghi nadareh ama chun y daneshju karshenasi sharif ta farogh tahsilish momkeneh chandta maghaleh dashteh bashe v darsaie behtari ro pas kardeh bashe ta y danshgah azadi inja un karash komakesh mikoneh na rotbeh daneshgah
chera k age y azadi bashe ba chandta maghale khub v moadel 17 b bala
y sharifi bashe ba modale 14
azadie shanse paziresh bishtareh
ama daneshgahaie ham hastan k heyat elmishun ghavi nist in daneshgaha sandalishun mahdudeh vase hamin mian guzinesh mikonand bar asase sharayeti k daran k vase har daneshgah fargh mikoneh
bad emtiaz ha ru ba ham moghayese mikonand masalan 20 nafar avar paziresh migiran
ama in hich rabti b khubi danshgah nadareh y zafe chun emkanatesh kame majbureh motenaseb ba emkanatesh daneshju begireh
vase nemuneh man hamnun sa li k az karlsruhe paziresh gereftam az y danshgah tu berlin na shenidam b hamin dalaieli k guftam
karls ruhe un sal rotbe 24 alman bud un danshgah 256
zaban ham nomrash age mohem bashe danshgah mige ama mamolan nomreh zaban vase mohandesi az 2 ast
nomre ghabuli zaband 1 ya 2 ya 3
albate almani manzurameh

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا یه سوال! تو آلمان دانشجوی دکترا از دانشگاه حقوق می گیره؟ (مثل هلند؟) یا باید دنبال فاند و اینا باشه؟ یا پروژه ی صنعتی که از صنعت پول بگیره؟

برای مکانیک، دکترای پیوسته هست تو آلمان؟ (به زبان انگلیسی)

baste b rehste dareh
vase reshtehai fani mesl mekanik
porefesur miad y ideh mideh b sanat
sanat pol mideh behesh vase tahghigh
mishineh hesab mikoneh mibineh 4 ta hamkar mikhad
az bine daneshjuhaie arshadi k tu un gerayesh tavanaie daran v bahash mokatebeh kardan
4 ta ru entekhab mikoneh
bahashun gharardad kari mibandeh
hala polesh baste b porefesuresh dareh v daneshju
masalan porefesureh mikhad pol kam bedeh maslan mahi 1000 ta
khude almania zire bar nemiran migan 2500
bad mibine y irani bahash mikatebeh kardeh
ba 1000 ta razi mishe az khudasham hast tu mosahebe k mamolan ba skyp mikonand ham bad nayumadeh
miad azash b andazeh 3000 ta kar mikesheh behesh 1000 ta mideh
unam fekr mikoneh khili shakh budeh az alman paziresh doktura gerefteh
khili dastan doktura pichidast
behtarin kar ine k inja arshad gerefteh beshe bad sari jazbe kar beshe adam vagarna doktura tu alman divanegi mahzeh
pivasteh ru etelaie nadaram

Abode

عضو جدید
سلام دادا؛ یه سوالی داشتم ازت
برای این 8000 پولی که باید تو حسابت باشه تا بهت ویزا بدن میشه یه کار دیگ براش کرد یا دورش زد؟ مشکل من این گیرآوردن 8000

v313

عضو جدید
salam dsute aziz vagtetun bekheyr
man daneshjuye arshade mekanik az ruzane hastam
lisansamo ham az azad gereftam
chetor mitunam vase doctora borseye begiram az ye daneshgahe motabare alman?
lotfan komakam konid
mamnun

shadowwalker

عضو جدید
سلام دادا؛ یه سوالی داشتم ازت
برای این 8000 پولی که باید تو حسابت باشه تا بهت ویزا بدن میشه یه کار دیگ براش کرد یا دورش زد؟ مشکل من این گیرآوردن 8000
اگر آشنایی داری تو آلمان که بتونه تاییدت کنه نیاز نیست اون پول رو بدی

samanohet

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت اقا تورج و دگر دوستان
یه سوال . این راسته که میگن اگر کارشناسی ارشد رو یکی از دانشگاه های اول ایران قبول شی ، مستقیم می تونی پذیرش بگیری واسه دانشگاه های اونطرف ؟ یا همچین چیزی !!

alman20

عضو جدید
salam. man mohandesi nassaji dar maghtae arshad amirkabir khoondam ba moadele 14.90. mikham bara arshad paziresh begiram bara alman. 2 sale darsam tamoom shode. chekaree bayad anjam bedam? aya shanse paziresh ,viza daram

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید خدمت اقا تورج و دگر دوستان
یه سوال . این راسته که میگن اگر کارشناسی ارشد رو یکی از دانشگاه های اول ایران قبول شی ، مستقیم می تونی پذیرش بگیری واسه دانشگاه های اونطرف ؟ یا همچین چیزی !!

اتریش این جوریه! تازه دانشگاهش لازم هم نیست خوب باشه! فقط سراسری باشه! آزاد نباشه! برای پذیرش گرفتن باید گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی ثبت داشته باشی! برای همون رشته و همون ترمی که می خوای اون ور بخونی! اگه این مدرک و داشته باشی تو اتریش راحت پذیرش می گیری!

shn.am

عضو جدید
سلام دوستان من رشته ام تو دوره لیسانس مهندسی ساخت و تولید بوده ولی نمیدونم این رشته تو آلمان چی هست!؟ و اصلا همچین رشته ای وجود داره یا نه؟!و اگر نیست چه رشته مشابهی وجود داره!؟ اگر دوستان کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه به من!

eng ali

عضو جدید
سلام دوستان من رشته ام تو دوره لیسانس مهندسی ساخت و تولید بوده ولی نمیدونم این رشته تو آلمان چی هست!؟ و اصلا همچین رشته ای وجود داره یا نه؟!و اگر نیست چه رشته مشابهی وجود داره!؟ اگر دوستان کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمک کنه به من!

salam duste aziz,
etefaghan man reshte tahsilim sakho tolid bude dar maghta karshenasi, va alan ham dar alman dar maghte foghe lisans mashghol be tahsilam, bebin inja reshte maschinenbau marbot be reshte mekanikiast ke bishtar marbot mishe be sakhto tolid va jamedat, man 5ta paziresh dashtam ke nahayatan umadam wuppertal, khsohbakhtane va barkhalafe baghye hich gone pishniaz ham nakhordam. reshtehaye digei ham mesle sicherheittechnik ham mitoni bekhoni ke marbot be sanaye va kami bahse amniate projei mishe.
age soale khasi dari baram befrest, har chand man 1saal yebar az in ja rad misham vali behet ghol midam soaleto sarie javab bedam