آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

سعید 12

کاربر فعال
سلام بچه ها می بینم که همه دارید خوب می خونید، یه سوال داشتم
تو اقلیم گرم و مرطوب تهویه لازمه یا نه؟ یه جا گفته چون هوا خیلی گرم و مرطوبه تهویه مهم نیست (کسمایی ص 94) یه جا گفته کوران برای کاهش رطوبت بسیار مناسبه!!(کسمایی ص 124)!!!!!!!
سلام ...
تهویه به این معناست که هوای بیرون رو با هوای داخل عوض کنیم ....... یه وقت مبینی هوای بیرون خنک تره میای هوای گرم داخلو بابیرون عوض میکنی و چون بدن تو یه محیط خنکتر قرار گرفته گرماشو از دست میده و دماش میاد پایین ....

ساده ترین راه اینه که رطوبت بدن تبخیر بشه .... علاوه بر اینکه بدن خشک میشه و اون احساس بد خیس بودن از بین میره .... تبخیر یه فرایند گرما گیره ...باعث خنک شدن بدن میشه ....

چون رطوبت هوا زیاده رطوبت جمع شده روی بدن تبخیر نمیشه ..... حالا تو بیا هوا بیرونو با داخل عوض کن .... رطوبت هوا کم نمیشه ...!!! .... و همینطور دمای هوای داخل زیاد تغییر نمی کنه .... پس تهویه تا ثیری انچنانی رو کاهش دما و رطوبت داخل نداره .....

کوران هوا به معنای جریان پیدا کردنه ..... زمانی که پوست بدن مرطوبه ........ افزایش سرعت جریان هوا ظرفیت تبخیر پذیری رو افزایش میده .... و رطوبت بدنو کم میکنه ....

تو این مناطق وقتی رطوبت نسبی هوا از 75 درصد بیشتر میشه ... شرایط حرارتی هوا از منطقه آسایش خارج میشه ... حالا اگه کاری کنیم که کوران هوا زیاد بشه به زور کاری میکنه که هوا رطو بت بیشتری رو تو خودش جا بده .... و رطوبت بدنو تبخیر کنه ..... در صورت جریان پیدا کردن هوا .... این شرایط حرارتی میتونه تو منطقه آسایش قرار بگیره .

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو اقلیم گرم و مرطوب تهویه لازمه یا نه؟ یه جا گفته چون هوا خیلی گرم و مرطوبه تهویه مهم نیست (کسمایی ص 94) یه جا گفته کوران برای کاهش رطوبت بسیار مناسبه!!(کسمایی ص 124)!!!!!!!

شديدا لازمهههههههههههههههههههههههه
تازه 2 طرفه

سعید 12

کاربر فعال
شديدا لازمهههههههههههههههههههههههه
تازه 2 طرفه

تهویه . [ ت َ ی َ / ی ِ ] . هوا دادن .عوض کردن هوای اطاق و محوطه . (فرهنگ فارسی معین ).

کوران . (فرانسوی ، اِ) ۞ جریان هوا یا برق . (فرهنگ فارسی معین ).

این دوتا با هم فرق میکنن ...

در تهویه سرعت مطرح نیست در واقع حجم و مقدار هوایی که عوض میکنیم مهمه .

در کوران سرعت اهمیت بیشتری داره تا مقدار هوای تعویض شده .

تو این مناطق سرعت هوا بسیار اهمیت داره نه مقدار هوا ی تعویض شده .

چرا ؟ چون سرعت باد باعث میشه عر ق بدن زودتر و راحتر تبخیر بشه.

ولی هوای بیرونو با داخل عوض کردن (تهویه ) دردی رو دوا نمیکنه . چون هوای بیرون مث داخل هم گرمه و هم رطوبت داره .

و بین کوران یه طرفه و دو طرفه باید به دنبال کوران دو طرفه باشیم . چون سرعت و مقدار هوای تعویض شده بیشتر میشه.

در این رابطه من نخواستم بگم که تهویه بده ....همونطور که کسمایی گفته تهویه تاثیر انچنانی نداره.... اون که مهمه

کوران هواست .

آخرین ویرایش:

SOSHAN

عضو جدید
سلام
کسی نمیدونه تراز 6300 تو مرکز معماری ایران معدل تقریبا چه رتبه ایه یا اصلا احتمال قبولیش با رتبه زیر 400 توکنکور اصلی هست؟

faegheh27

عضو جدید
سلام بچه ها . همگی خسته نباشید . من می خواستم بدونم کسی از کلاس اسکیس اقای دریانی اطلاعاتی داره ؟ به نظرتون کلاسشون خوبه؟

farshid_hashemi

عضو جدید
سلام
کسی نمیدونه تراز 6300 تو مرکز معماری ایران معدل تقریبا چه رتبه ایه یا اصلا احتمال قبولیش با رتبه زیر 400 توکنکور اصلی هست؟
با رتبه 400 هم میشه تهران و شهید بهشتی قبول شد ... اگه اسکیس خوب بزنی با رتبه 1000 هم قبول میشی

farshid_hashemi

عضو جدید
کلاس های دریانی و آرتور رو من اصلا تایید نمیکنم ... دریانی هرگز آرتور اصلا ...

کلاس اسکیس ثبت نام کنید تا تو جو اسکیس قرار بگیرید... همین ... بهترینشون صدیقه. شقاقی هم خوبه به نظر من

کتابای احسان طایفه هم خوبن ولی کلاسش ویست آو تایمه

faegheh27

عضو جدید
کلاس های دریانی و آرتور رو من اصلا تایید نمیکنم ... دریانی هرگز آرتور اصلا ...

کلاس اسکیس ثبت نام کنید تا تو جو اسکیس قرار بگیرید... همین ... بهترینشون صدیقه. شقاقی هم خوبه به نظر من

کتابای احسان طایفه هم خوبن ولی کلاسش ویست آو تایمه
من شنیده بودم که دریانی خوب توضیح می ده. دلیل اینکه می گید بده چیه؟

mojjan

عضو جدید
هم تهویه لازمه هم ایجاد سایه ولی ایجاد سایه مهم تره!

arcdoc

اخراجی موقت
هم تهویه لازمه هم ایجاد سایه ولی ایجاد سایه مهم تره!

در اقليم گرم و مرطوب تهويه و كوران هوا لازمه برعكس در اقيلم گرم و خشك نه ،به همين دليل در اقليم گرم و خشك حداقل سطح بازشو رو داريم.در گرم و مرطوب فقط از بادگير يك طرفه استفاده ميشه كه رو به سمت نيسم درياست .
در گرم و مرطوب و معتدل و مرطوب به دليل وجود رطوبت اختلاف درجه حرارت بين روز و شب خيلي كمه و لي در اقليم هاي گرم و خشك و سر كوهستاني چون رطوبت وجود نداره اين اختلاف خيلي زياده.

m.saeedbnd

عضو جدید
سلام . همون ص 124 درسته ....اولاش داغ بوده نمیدونسته چی داره مینویسه...تهویه طبیعی برای جنوب حیاطیه......

من دو دور اقلیم کسمایی و قبادیان رو خوندم ولی چه فایده ....آزمون آزمایشی همرو از مبانی فیزیک ساختمان 2 میده.........دریغ از 1 سوال!!!!!!!!!!!!!!! نخونی بهتره..

m.saeedbnd

عضو جدید
سلام. آقا یه سوال داشتم ...درصدایی که تو مرکز معماری میاریم چقدر معتبره؟ ...آخه با درصدای کنکورای سال قبل خیلی متفاوته....:eek: مثلا درصد دروس فنیم تو مرکز به شدت پایین تر از درصد کنکور سالای قبله... اگه کمک کنی ممنون میشم.​

m.saeedbnd

عضو جدید
سلام. آقا یه سوال داشتم ...درصدایی که تو مرکز معماری میاریم چقدر معتبره؟ ...آخه با درصدای کنکورای سال قبل خیلی متفاوته....:eek: مثلا درصد دروس فنیم تو مرکز به شدت پایین تر از درصد کنکور سالای قبله... اگه کمک کنی ممنون میشم.​

SOSHAN

عضو جدید
منم همین سؤال رو دارم..منتهی کیست مرا یاری کند؟؟؟؟؟؟

سعید 12

کاربر فعال

خب این طبیعیه .... سوالات این موسسه ها نسبت به کنکور سخت تره .... واسه اطمینان ...

نه مرکز معماری .... نه پارسه ... و نه هیچ موسسه دیگه ای درصدی که به تو میدن معتبر نیست .... من رفیق داشتم که همه درصداشو بالای 60 میزده ولی تو کنکور .... درصداش زیر 40 شده .... برعکسشم بوده ..... خود این موسسه ها هم اینو میگن ... باید تو این آزمون ها نکاتو یاد بگیری ......

انگار کسایی که سوالای کنکورو طرح میکنن .... میرن تستای موسسه ها رو مبینن ... بعد خلاف اون میدن .... !!! تا ضایع بشن :exclaim:.

درصد سوالات سالای قبل هم نمیتونه قابل اطمینان باشه ..... چون پارسال منابع جدیدی اضافه کردن ... و برخلاف سالای گذشته دادن هر ساله منبع جدیدی اضافه میکنن و ازمنابعی که سالای قبل زیاد میومد پارسال کم اومد . زبان انگلیسی برو نگاه کن ..... 10 تا ردینگ دادن ... بدبخت اونی که رفته فرهنگ تصویری رو خونده ..... شاید امسال روند برعکس بشه همه برن کتابای جدید و بخونن و از کتابای قدیمی سوال آسون بدن ..... بعد به ریشمون بخندن.:w15::w00:

گر «سلامت» خواهي و آرامش اعصاب را..........هر چه قيمتها رود پايين و بالا غم مخور

آخرین ویرایش:

m.saeedbnd

عضو جدید
ممنون... حالا ما که منابع جدیدرو نخوندیم .. 16-17 روزم که بیشتر نمونده ..... اگه میشه یه نظر بدین با این کتابایی که من برای فن خوندم(هر کدوم 3 دور) میشه به درصد بالای 40-45 امیدوار بود؟ سازه= درک رفتار سازه - سازه در معماری
اقلیم= کسمایی - طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی قبادیان
مصالح= سام فروتنی
عناصر جزئیات= کتاب پوران پژوهش کزازی
صوت=آکوستیک قیابکلو
نور=جزوه ی قیابکلو
تاسیسات= سلطاندوست

سعید 12

کاربر فعال
ممنون... حالا ما که منابع جدیدرو نخوندیم .. 16-17 روزم که بیشتر نمونده ..... اگه میشه یه نظر بدین با این کتابایی که من برای فن خوندم(هر کدوم 3 دور) میشه به درصد بالای 40-45 امیدوار بود؟ سازه= درک رفتار سازه - سازه در معماری
اقلیم= کسمایی - طراحی اقلیمی و بررسی اقلیمی قبادیان
مصالح= سام فروتنی
عناصر جزئیات= کتاب پوران پژوهش کزازی
صوت=آکوستیک قیابکلو
نور=جزوه ی قیابکلو
تاسیسات= سلطاندوست

کتابای خوبی خوندی .... انشا الله قبول میشی .... تو کنکور هیچ چی قابل پیش بینی نیست .... 50 درصد کتابایی که خوندی معیار سنجش نیست ..... عکس یه بنارو در نظر بگیر .... تو یه کتاب اومده تو یکی دیگه نیومده .... حالا اگه تو این کتابو خونده باشی میتونی بزنی..... یا اگه گزینه های غلط و بلد باشی میتونی بزنی ...... بنابر این یه بخشی از کنکور به شانس تو بستگی داره ..... که از کتابی که خوندی سوال بدن ..... ما که نمیتونیم تمام کتابا رو بخونیم ..... یا یه سوالی که حفظیه نمیشه با دو دوتا چهارتا جواب داد.....

یه بخشی هم به دقیق خوندن تو بستگی داره ..... اگه دروس فنی مثلا قسمت خرپا رو خوب خونده باشی ..... از هر کتابی که بدن میتونی جواب بدی ...

من الان منابع جدیدو خوندم ...... ولی الان نمی رسم تمام منابع قدیمی حتی مرور سر سری کنم .... همونطور که گفتن اگه یه سوال آسون هم از این منابع بدن شاید من نتون جواب بدم ...... تو کنکورا آزمایشی این اتفاق افتاده واسم ..... پس زیاد نگران منابع جدید نباش ..... افراد خیلی کمی هستن که میتونن همه منابعو بخونن .....

ببین تو الان باید به خودت یاد بدی که از خیر سوالاتی که بلد نیستی بگذری ... یعنی چی .... یعنی حدود 10 تست هست تو هر درس که خیلی سخته .... 20 تاش آسون و متوسطه ....
سعی کن این ده تا تستو پیدا کنی و نزنی .... اگه واقعا بلد نیستی یا تسلط نداری نزن ..... بهتر از اینه که غلط بزنی....
اگه تو 9 تا تستو نزنی بقیه رو درس بزنی درصدت میشه 70 ..... حالا اگه دو سه تا از این هایی که زدی غلط باشه .... فوقش میای رو 60 .....
تو یدونه از کنکورای آزمایشی امتحان کن ..... به خودت این اجاز رو بده که 9 تا تستو نزنی .... نه اینکه به خودت اجبار کنی باید همه رو بزنم ..... امتحان کن ببین کدوم نتیحه میده ..... همه رو زدن یا از اول 9 تستو کنار گذاشتن ....
( تنها زمانی این 9 تستو باقی مونده اجازه داری بزنی که 100 درصد تو درستی اون اطمینان داشته باشی )

امروز ترا دسترس فردا نیست ............. و اندیشه فردات بجز سودا نیست

ضایع مکن این دم ار دلت شیدا نیست .....کاین باقی عمر را بها پیدا نیست

آخرین ویرایش:

darya_3322

عضو جدید
salam man az alan mikham vase arshad bekhonam faghad rahiane arshado bekhonam azad ghabool misham?????????????ya parse??????????to ro khoda komak konid

darya_3322

عضو جدید
salam man az alan mikham vase arshad bekhonam faghad rahiane arshado bekhonam azad ghabool misham?????????????ya parse??????????to ro khoda komak konid​

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میشه راجع به مطالعات معماری توضیح بدید؟اسکیس داره؟

nikta_20

عضو جدید
چراهست من;)
برا سراسری که درست حسابی نخوندم الانم عزا گرفتم برا اسکیس
که تو شهر ما قحطیش اومده

شما ميدونين پذيرشا چجوريه؟ من فقط اگه تهران قبول بشم ميرم نميدونم تهران مركزو بزنم تهران شمالو يا علوم تحقيقات،تراز تهرام مركز و شمال فرق داره؟

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
شما ميدونين پذيرشا چجوريه؟ من فقط اگه تهران قبول بشم ميرم نميدونم تهران مركزو بزنم تهران شمالو يا علوم تحقيقات،تراز تهرام مركز و شمال فرق داره؟
[h=3]تراز آخرین شخص قبولی ارشد آزاد 89 در واحدهای مختلف؟؟؟ اینجارو یه سر بزنین اینجور که من متوجه شدم تراز سه تاشون یکیه اما بچه درس خونا علوم تحقیقاتو میزنن[/h]

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا