آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

تگرگ23

عضو جدید
سلام
من ترم 8معماریم که ترم دیگه پیان نامه دارم چون پیام نورم:(
میخوام منابعو جمع کنم که الان برم بخرم منابع رو از صفحه اول همینجا برداشتم اما واسه کنکور امسالم همونه؟چون از چند سال پیش تا الان همون منبع ها مونده؟؟؟ممنون میشم سریع جوابمو بدید چون فرصت زیادی ندارم میخوام بخرم کتابارو
در ضمن من همدان زندگی میکنم وبه اکادمی وخانه معمار دسترسی ندارمقبلا میخواستم جزوه های پارسه رو بخرم اما انگار زیاد بدرد بخور نیست!!!
برای امسال کدوم جزوه ها از کدوم موسسه خوبه که از نمایشگاه کتاب تهیه کنم ممنون میشم بهم بگید!
اها راستی تمام منابعی که تو لیست هست رو باید بخرم؟کدوماش مهم تره؟

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ترم 8معماریم که ترم دیگه پیان نامه دارم چون پیام نورم:(
میخوام منابعو جمع کنم که الان برم بخرم منابع رو از صفحه اول همینجا برداشتم اما واسه کنکور امسالم همونه؟چون از چند سال پیش تا الان همون منبع ها مونده؟؟؟ممنون میشم سریع جوابمو بدید چون فرصت زیادی ندارم میخوام بخرم کتابارو
در ضمن من همدان زندگی میکنم وبه اکادمی وخانه معمار دسترسی ندارمقبلا میخواستم جزوه های پارسه رو بخرم اما انگار زیاد بدرد بخور نیست!!!
برای امسال کدوم جزوه ها از کدوم موسسه خوبه که از نمایشگاه کتاب تهیه کنم ممنون میشم بهم بگید!
اها راستی تمام منابعی که تو لیست هست رو باید بخرم؟کدوماش مهم تره؟

پارسه بیخوده جزوه خوب از ایوانخانه و مرکز معماری میتونی بگیری اما از خود موسسه نه نمایشگاه. در مورد کتابا هم نمیدونم کدوم لیست رو میگی اما اینارو حتما بخر
سبک شناسی پیرنیا- معماری ایرانی پیرنیا معماری جهان زارعی معاصرغرب قبادیان- کتاب مزینی و بانی مسعود و اعتضادی هم هست
درک رفتار سازه ها- سازه در معماری- مبانی سازه برای معماران- طراحی لرزه ای-فناوری های نوین- ساختمانها چگونه عمل میکنند(فصل17ش خیلی مهمه اگه خواستی از کتابخونه بگیر نخر!)اینا پایه فن هستن بقیه کتابای گلابچی هم مهمن اما بازم اولویت بندی داره اگه بین چندتا موندی بگو بگم کدوم رو بخری
3تا کتاب قابکلو - مکانیکی سلطاندوست
برا منظر الان حضور ذهن ندارم!
504- essential words for tofle من خودم این دوتا رو نخریدم و با پی دی اف هاش که تو باشگاه بود و نرم افزار جی ممورایز خوندم اگه زبانت خوبه همین جواب میده وگرنه کتابش کاملتر از پی دی افه انگار
کتاب دیگه هم هست اما تقریبا مهماش رو گفتم یادت باشه اصلا سراغ راهیان ارشد و ... نری!
نمونه سوال سالای گذشته عصر کنکاش رو خواستی بخر البته بازم غلط زیاد داره از بقیه بهتره
اگه سوالی بود در خدمتم

تگرگ23

عضو جدید
پارسه بیخوده جزوه خوب از ایوانخانه و مرکز معماری میتونی بگیری اما از خود موسسه نه نمایشگاه. در مورد کتابا هم نمیدونم کدوم لیست رو میگی اما اینارو حتما بخر
سبک شناسی پیرنیا- معماری ایرانی پیرنیا معماری جهان زارعی معاصرغرب قبادیان- کتاب مزینی و بانی مسعود و اعتضادی هم هست
درک رفتار سازه ها- سازه در معماری- مبانی سازه برای معماران- طراحی لرزه ای-فناوری های نوین- ساختمانها چگونه عمل میکنند(فصل17ش خیلی مهمه اگه خواستی از کتابخونه بگیر نخر!)اینا پایه فن هستن بقیه کتابای گلابچی هم مهمن اما بازم اولویت بندی داره اگه بین چندتا موندی بگو بگم کدوم رو بخری
504- essential words for tofle من خودم این دوتا رو نخریدم و با پی دی اف هاش که تو باشگاه بود و نرم افزار جی ممورایز خوندم اگه زبانت خوبه همین جواب میده وگرنه کتابش کاملتر از پی دی افه انگار
کتاب دیگه هم هست اما تقریبا مهماش رو گفتم یادت باشه اصلا سراغ راهیان ارشد و ... نری!
نمونه سوال سالای گذشته عصر کنکاش رو خواستی بخر البته بازم غلط زیاد داره از بقیه بهتره
اگه سوالی بود در خدمتم

ممنونم از راهنماییتون نصف کتابایی که گفتین رو دارم باقیشو میگیرم!!!
الان به یه مشکل اساسی برخوردم واون اینه که اصلا نمیدونم کدوم گرایشو انتخاب کنم!!<این حسابی بهمم ریخته

تگرگ23

عضو جدید
اگه سوالی بود در خدمتم
میتونم بپرسم شما کجا درس میخونید؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کسی درمورد اساتید اسکیس اطلاع نداره که راهنماییم کنه؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
ببين دوستم استاد اگه خيلي هم عالي باشه معجزه نميكنه
اين تويي كه بايد براي خودت كاري كني
همه اساتيدم خوبن
ولي همه كلاس ها شروع شده هااااا
پيگيري كن

mn.n

عضو جدید
ببين دوستم استاد اگه خيلي هم عالي باشه معجزه نميكنه
اين تويي كه بايد براي خودت كاري كني
همه اساتيدم خوبن
ولي همه كلاس ها شروع شده هااااا
پيگيري كن

ممنون، درسته،کار و تمرین خودمون مهمه،اما کلاس هم بی تاثیر نیست،
ضمنا من از یکی دو ماه دیگه میخوام برم کلاس،چون ترم 6ام و سال دیگه کنکور دارم،اما الان میخوام اساتید رو بشناسم که اگر نیاز بود تاقبل از پایان ترم و رفتن به شهر خودم برم کلاس

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون، درسته،کار و تمرین خودمون مهمه،اما کلاس هم بی تاثیر نیست،
ضمنا من از یکی دو ماه دیگه میخوام برم کلاس،چون ترم 6ام و سال دیگه کنکور دارم،اما الان میخوام اساتید رو بشناسم که اگر نیاز بود تاقبل از پایان ترم و رفتن به شهر خودم برم کلاس

ميدوني كه بهترين اساتيد در پايتخت هستند
اينم ميدوني كه شقاقي و شكوهي و صلواتي تو بورس هستن
اما اساتيد ديگه مثل قدت-حائري-شعرا-تو شيراز
سودابه هاشمي نيا تو رشت و سپيده علي محمد زاده نميدونم كا و و و هستن
به شرايط خودته
هر جا بزرگتره جاي پيشرفت بيشتره

• Like
واکنش ها: draz

تگرگ23

عضو جدید
سلام
یه سوال دیگه داشتم واسه کدوم درسا از ایوان خانه جزوه بگیرم واسه کدوم از اکادمی؟؟؟
یعنی تو کدوم درس کدوم موسسه قوی تره که بگیرم؟
راستی دوستان کی امسال ارشد معماری قبول شده چند تا سوال ازش داشتم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ميدوني كه بهترين اساتيد در پايتخت هستند
اينم ميدوني كه شقاقي و شكوهي و صلواتي تو بورس هستن
اما اساتيد ديگه مثل قدت-حائري-شعرا-تو شيراز
سودابه هاشمي نيا تو رشت و سپيده علي محمد زاده نميدونم كا و و و هستن
به شرايط خودته
هر جا بزرگتره جاي پيشرفت بيشتره

سال پیش بچه هایی که پیش شقاقی رفته بودن بعد اسکیس ارشد و وقتی جوابا اومد همه نگفتن که سعی کرده بودن هرکی که کاراش شبیه متد شقاقی بوده رو نمره کم بدن؟ (هرچند آقای شقاقی همیشه میگه سعی میکنم طوری درس بدم که کارا شبیه هم نشه اما چه بخواد استادی چه نخواد تقریبا خیلی چیزای کارا شبیه هم میشه و این رو مصححا خوب میفهمن)
کلا کار هر کی رو حس کنن یه سری چیزای خاصی داره که به یه استادی از اساتیدی که ذکر شد (حالا طرف هرچی مشهورتر، مچ دانشجوهاشو گرفتن راحت تر) نمره کمتری میدن
باور کنید اکثر اونهایی که نمرات بالای اسکیس میارن کسایی هستن که کلاس اسکیس آنچنانی نرفتن
حالا شاید از 100 تا دانشجوی یه استاد مشهوری 1-2 تا نمره بالا بیارن، اما اون 2 نفر رو وقتی تو 100 نفر حساب کنی یعنی اون استاده هیچ کار شاقی نکرده، قبلا هم گفتم اینو

اسکیس هم مثل معماریه، سالی هزاران نفر مدرک معماری میگیرن، اما تعداد کمی واقعا معمار میشن، بقیه سیاهی لشکر میشن مثل من، اسکیسم همینه، هرکی اصولش رو دونست و با فکر و ذهنیت و خلاقیت خودش که از تجربه و درس و کتاب خوندن و ... به دست میاد قاطی کرد کارش مطمئنن نمره خوب میاره، مگر اینکه اون مصحح حقشو پایمال کنه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سال پیش بچه هایی که پیش شقاقی رفته بودن بعد اسکیس ارشد و وقتی جوابا اومد همه نگفتن که سعی کرده بودن هرکی که کاراش شبیه متد شقاقی بوده رو نمره کم بدن؟ (هرچند آقای شقاقی همیشه میگه سعی میکنم طوری درس بدم که کارا شبیه هم نشه اما چه بخواد استادی چه نخواد تقریبا خیلی چیزای کارا شبیه هم میشه و این رو مصححا خوب میفهمن)
کلا کار هر کی رو حس کنن یه سری چیزای خاصی داره که به یه استادی از اساتیدی که ذکر شد (حالا طرف هرچی مشهورتر، مچ دانشجوهاشو گرفتن راحت تر) نمره کمتری میدن
باور کنید اکثر اونهایی که نمرات بالای اسکیس میارن کسایی هستن که کلاس اسکیس آنچنانی نرفتن
حالا شاید از 100 تا دانشجوی یه استاد مشهوری 1-2 تا نمره بالا بیارن، اما اون 2 نفر رو وقتی تو 100 نفر حساب کنی یعنی اون استاده هیچ کار شاقی نکرده، قبلا هم گفتم اینو

اسکیس هم مثل معماریه، سالی هزاران نفر مدرک معماری میگیرن، اما تعداد کمی واقعا معمار میشن، بقیه سیاهی لشکر میشن مثل من، اسکیسم همینه، هرکی اصولش رو دونست و با فکر و ذهنیت و خلاقیت خودش که از تجربه و درس و کتاب خوندن و ... به دست میاد قاطی کرد کارش مطمئنن نمره خوب میاره، مگر اینکه اون مصحح حقشو پایمال کنه

ببين حرفات منطقي و به جا هست
يكي ميره پيش يه دكتر اگه ازش راضي بود و درمان شد به چن نفر ميگه كه فلان دكتر خيلي خوبه
ويل اگه يكي ديگه بره پيش همون دكتر و خوب نشد به هزار نفر ميگه كه فلان دكتر بده
به عبارتي مشتري راضي يه نفر رو از كار خوب تو با خبر ميكنه اما مشتري ناراضي ده نفر رو
اسكيس يه تكنيكه
چي بگم؟
كسي باورش ميشه اگه ادم خودش و بدون هيچ اطلاعي بشينه تمرين كنه نفر 1 بشه؟
نه من باور نميكنم چون حرفم از تو هوا نيست و همه ازمايشا رو رو خودم انجام دادم
يارو ميگه من نرفتم كلاس ولي رتبم 1 كنكور شد
اره نرفته اما همه جزوات برتر رو پيدا كرده و خارج كلاس خودش خونده
فقط سر كلاس نبوده
ميبينيم كه هيچ فرقي نميكنه
اينطور نيست؟؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ببين حرفات منطقي و به جا هست
يكي ميره پيش يه دكتر اگه ازش راضي بود و درمان شد به چن نفر ميگه كه فلان دكتر خيلي خوبه
ويل اگه يكي ديگه بره پيش همون دكتر و خوب نشد به هزار نفر ميگه كه فلان دكتر بده
به عبارتي مشتري راضي يه نفر رو از كار خوب تو با خبر ميكنه اما مشتري ناراضي ده نفر رو
اسكيس يه تكنيكه
چي بگم؟
كسي باورش ميشه اگه ادم خودش و بدون هيچ اطلاعي بشينه تمرين كنه نفر 1 بشه؟
نه من باور نميكنم چون حرفم از تو هوا نيست و همه ازمايشا رو رو خودم انجام دادم
يارو ميگه من نرفتم كلاس ولي رتبم 1 كنكور شد
اره نرفته اما همه جزوات برتر رو پيدا كرده و خارج كلاس خودش خونده
فقط سر كلاس نبوده
ميبينيم كه هيچ فرقي نميكنه
اينطور نيست؟؟؟؟

خب شما هم همینکارو کن، اطلاعات رو از همه جا جمع کن اما خوت تمرین کن
خدا برکت بده به اینترنت، همه جور اطلاعاتی توش هست، بطور مثال من تو فیس بوک چند تا سایت خارجی اسکیس رو اد کردم، کلی اسکیس جالب و متدای جدید رو هفته ای آپلود میکنن، کارای جدید نه چیزایی که اساتید معروف ایران از احد تیرکمون شاه دارن یاد میدن
اگر از اینترنتف فیس بوک، و ... درست استفاده بشه دنیای اطلاعاتن و کلی هم موثرن
آدم باید خودش عادت کنه که خودش بخونه، متاسفانه خیلی ها رو طوری تربیت کردن که باید وابسته به استاد باشن و بدون استاد نمیتونن خودشون چیزی یاد بگیرن

یاشار معمار

عضو جدید
سلام خسته نباشید از نمایشگاه کتاب چه کتابهای جدیدی برای تنظیم شرایط پیشنهاد میکنید بخرم ؟ دوستان اگر برای سایر دروس هم پیشنهادی دارید لطفا بگید میخوام نهایت استفاده رو ببرم با این همه هزینه ای که برای رفتن به نمایشگاه میکنم . ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خب شما هم همینکارو کن، اطلاعات رو از همه جا جمع کن اما خوت تمرین کن
خدا برکت بده به اینترنت، همه جور اطلاعاتی توش هست، بطور مثال من تو فیس بوک چند تا سایت خارجی اسکیس رو اد کردم، کلی اسکیس جالب و متدای جدید رو هفته ای آپلود میکنن، کارای جدید نه چیزایی که اساتید معروف ایران از احد تیرکمون شاه دارن یاد میدن
اگر از اینترنتف فیس بوک، و ... درست استفاده بشه دنیای اطلاعاتن و کلی هم موثرن
آدم باید خودش عادت کنه که خودش بخونه، متاسفانه خیلی ها رو طوری تربیت کردن که باید وابسته به استاد باشن و بدون استاد نمیتونن خودشون چیزی یاد بگیرن
سابقه ميگه وقتي پست ها يكي در ميون بين دو نفر رد و بدل ميشه بوي دعوا مياد
اره حق با توئه اما ما همين بحثو سر كنكور تئوري هم داريم
يني مهم نيس ما چقد ميدونيم مهم اينه كه طوري بدونيم كه كنكور و مصححان اسكيس از ما ميخان
حالا ه عهد تير كمون باشه چه عهد فشفشه
تو زاها حديد شو ببينم ميتوني از اسكيس ايران رتبه 1 بياري يا نه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید از نمایشگاه کتاب چه کتابهای جدیدی برای تنظیم شرایط پیشنهاد میکنید بخرم ؟ دوستان اگر برای سایر دروس هم پیشنهادی دارید لطفا بگید میخوام نهایت استفاده رو ببرم با این همه هزینه ای که برای رفتن به نمایشگاه میکنم . ممنون
جلد 2 قیابکلو برا تنظیم شرایط خوبه کتاب دیگه رو بقیه اگه میدونن بگن چون من که خودم علاوه بر این کتاب چندتا جزوه خوندم مثل ساسان مرادی و ...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
جلد 2 قیابکلو برا تنظیم شرایط خوبه کتاب دیگه رو بقیه اگه میدونن بگن چون من که خودم علاوه بر این کتاب چندتا جزوه خوندم مثل ساسان مرادی و ...
خودت ميدووني كه كتابا گرون ميشن هر سال
با اين وضع كاغذ كه ديگه . . .
خوب بگرد
براي كنكور قيابكلو و مرادي كتاباي خوبين
+چنتا جزوه

تگرگ23

عضو جدید
دوستان چرا کسی جواب منو نداد
من میخوام برم نمایشگاه
میخوام منابعی که واسه ارشد میخوام بخونمو بگیرم
واسه معماری معماری
کدوم کتاب پیشنهاد میشه
خداییش کتابی رو بگید که واقعا به درد بخوره
منابع جدید رو اگه کسی داره برام بزاره
از تو لیست منابع کدومش بیخوده کدومش واقعا خوبه و میشه ازش استفاده کرد؟؟؟
تورو خدا جوابمو بدین

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان چرا کسی جواب منو نداد
من میخوام برم نمایشگاه
میخوام منابعی که واسه ارشد میخوام بخونمو بگیرم
واسه معماری معماری
کدوم کتاب پیشنهاد میشه
خداییش کتابی رو بگید که واقعا به درد بخوره
منابع جدید رو اگه کسی داره برام بزاره
از تو لیست منابع کدومش بیخوده کدومش واقعا خوبه و میشه ازش استفاده کرد؟؟؟
تورو خدا جوابمو بدین

http://memarico.com

پیوست ها

• Dow.aspx.pdf
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

morteza2010

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام اول کتاب برای ازمون ارشد بگیرم
و دوم اینکه کتاب های معماری خوب کار امد برای دکترا بگیرم در ضمبنه معماری معماری بگیرم لطفا راهنمایی کنید؟
قیمت تقریبی هم بیان کنید تمام کتاب های مورد نیاز تا دکتری بهترین ها

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام اول کتاب برای ازمون ارشد بگیرم
و دوم اینکه کتاب های معماری خوب کار امد برای دکترا بگیرم در ضمبنه معماری معماری بگیرم لطفا راهنمایی کنید؟
قیمت تقریبی هم بیان کنید تمام کتاب های مورد نیاز تا دکتری بهترین ها
ليست كتابا رو بچه ها دادن ميتونيد تو آدينه بوكك كتابا رو سرچ كنيد و قيمت بگيريد ضمن اينكه رو قيمتاي قبلي حساب نكنيد چون كاغذ گرون شده !
پيشنهاد ميكنم كتابايي كه مطمئن هستيد عوض نشدن رو از مغازه هايي بگيريد كه فروششون كمتره و چاپ سنوات گذشته دارن تا كمتر هزينه كنيد
زمينه هم با ز مينويسن دوستم

http://memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=103 اين خيلي كامله

archadi

عضو جدید
اما راجع به دانشگاه آزاد اسلامی:
متاسفانه چیزی نگم بهتره،
سوالات و تستها مفهومی تر ، فلسفی تر، و تا دلتان بخواهد غیر استاندارد و چرت
هیچ مطالعه متمرکز و خاصی برای آن نمی توان انجام داد.
هیچ مرجع و منبع درست و حسابی نداره ، طراحان سوال می گن بیشتر از تهران جنوب و مرکزن،
ساده تر بگم برای دولتی بخونید ، سه ماه بعد که کنکور آزاد بود بدون مطالعه جدیدی می تونید برید سر جلسه ، ...به امید خدا
نمی دونم چرا از 150 دقیقه 100% بچه ها حدود 80 دقیقه وقت اضافه می آرن؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکال از سوالهاست؟؟؟سطح علمی دانشجویان؟؟؟؟بدی آب و هوا؟؟؟.......
تازه عصر همانروز هم باید امتحان اسکیس عملی بدهید
مثلا طراحی یک پارکینگ طبقاتی 7 طبقه، با پلان نما برش پرسپکتیو
امسال که شنیدم بعضیها سوال اسکیس رو قبل کنکور داشتن و سر جلسه فقط جوهری می کردن....بهر حال خدا عالمه

حدود 10% هم بیشتر پذیرش نداره، 10 میلیونی هم آب می خوره، یه دانشگاه هم بیشتر انتخاب نداری که باید در پست مدارک ثبت نام کنکور اونو مشخص کنی
ولی تجربه خیلی خوبیه، مخصوصا اسکیس عملی آن

دقیقا سوالای آزاد خیلی چرته
واقعا دانشگاه آزاد ارزش رفتن نداره

archadi

عضو جدید
اگه به خاطر درس کار رو بیخیال بشی بعدا پشیمون میشی-چون تجربه ای که از 1 سال کار کسب میکنی (البته کار تو یه شرکت معتبر) مساوی چند سال درس خوندنه

کاملا موافقم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هدف معمار شدنه..حداقل واسه من اینجوریه..من اگه امسال قبول نشم میرم خارج از کشور تو یه دفتر معماری خوب کارآموزی..کاری که تمام معمارا کردن..واقعا جای تاسف داره ..به فرض اینکه ارشدم قبول شدیم...تا به خودمون بیایم چندسال از عمرمون گذشته و به جای اینکه معماریمونو ارتقا داده باشیم فقط چند تا کتاب کردیم تو مخمون بعد میگیم معماریمون چرا از دنیا عقبه...همش منتظریم اونور یه کار انجام بدن بعد ما بیایم مشابهشو انجام بدیم...نه خلاقیتی نه نوآوری...اگه برین تو سایت زاها حدید نمونش آقای رضا اسمائیلی..بیوگرافیشو بخونین...ار شدشو هنرهای زیبا خونه بعد رفته اونور تازه متوجه شده که همه راهو اشتباه رفته دوباره رفته دانشگاه AAارشد خونده...به امید روزی که خودمون باشیم...به جای خونده کتابای مختلف که بهمون دیکته میکنن حرکت جدیدی تو پیشبرد معماری کشورمون و شناساندن اون به دنیا بکنیم...

آخرین ویرایش:

معمارباشی

عضو جدید
راهیان ارشد اومده درس ها رو خلاصه نوشته بعد 20-30 تا دونه تست ازش داده ... جنبه تستیش ضعیفه ... یعنی کمه ...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راهیان ارشد چی؟

اگه قصدت بيرون ريختن پولته يا حتي اگه زيادي پول داري اتيشش بزن اما راهيان ارشد نخر وگرنه من با قيمت روي جلد بهت ميفروشم ميدوني كه الان هر كتابي 5 6 هزار تومن بهش اضافه شده

آقا من راهيان ارشدمو ميفروشم كسي خاست بهم بگه

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام
این تاپیک آرشیو تاپیک های مشاوره سالهای گذشته میباشد ؛ برای مشاوره و گفتگو پیرامون آزمون ارشد می توانید به تاپیک های زیر مراجعه بفرمائید

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا