·▪•گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی●•▪·

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی آمار احتمال بلده ؟ چجوری واریانس و ایکس بار رو با ماشین حساب کاتیگا محاسبه کنم ؟

mohsen100

عضو جدید
سلام. چکار کنم که ریاضی از ییادم نره ( مشتق . انتگرال . معادلات دیفرانسیل و ..... .)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یعنی هرچی خواستیم بگیم یا یه جمله در مورد ریاضی؟

بعدشم من رمزگشایی بلد نیستم:|
باید آموزشش رو توی تالار بذارید

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رمز نگاری و رمزگشایی یکی از شاخه های ریاضیات و کامپیوتر هست، اساس هدف ایجاد تاپیک :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/639830-دلنوشته-های-عاشقان-ریاضی
این هست که اگر کسی حرفی داره و میخواد اون رو جایی بزنه و کسی متوجه نشه، میتونه با استفاده از تکنیک های مختلف رمزنگاری بنویسه و اینجا بذاره، روش های متفاوتی برای رمزنگاری هست که برای آشنایی مقدماتی به این لینک مراجعه کنید:

تعریف رمزنگاری

دانلود کتاب آموزش رمزنگاری

دانلود دائره المعارف رمزنگاری و کتاب های آموزشی

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رمز نگاری و رمزگشایی یکی از شاخه های ریاضیات و کامپیوتر هست، اساس هدف ایجاد تاپیک :
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/639830-%D8%AF%D9%84%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C
این هست که اگر کسی حرفی داره و میخواد اون رو جایی بزنه و کسی متوجه نشه، میتونه با استفاده از تکنیک های مختلف رمزنگاری بنویسه و اینجا بذاره، روش های متفاوتی برای رمزنگاری هست که برای آشنایی مقدماتی به این لینک مراجعه کنید:

تعریف رمزنگاری

دانلود کتاب آموزش رمزنگاری

دانلود دائره المعارف رمزنگاری و کتاب های آموزشی

;)
ممنون از توضیحاتتون

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
ـ هدف شما از ازائه این فرمول چه بوده است؟ امروزه محاسبه سینوس یک زاویه از محاسبه این عبارت آسانتر است.
ـ چرا از بسط تیلور درجه 3 که هم ساده تر است و هم خطایش کمتر است، استفاده نکرده اید؟

غلامعلی نوری

عضو جدید
درود

ببینید من رشته ام تجربی بود سال 65 دیپلم گرفتم ینی 29سال پیش
ماشین حسابهای اون هنگام هتا دکمه ی رادیکال ( ریشه دوم ) هم نداشتند چه برسه به محاسبه ی سینوس و اینجور چیزا
ولی از حق نگذریم کار می کردند حسابی چون جنس چینی تو بازار نبود ! و ژاپنی اصل بود وهنوز هم کار می کنه !

برای محاسبه یک رادیکال ساده باید چند برگه سیاه می کردیم

از سوی دیگر تو زمان ما اون هم تو دبیرستان و اون هم رشته تجربی و بسط تیلور ؟

الان هم نمی دونم بسط تیلور چیه ؟

من با معدل 12.5 دیپلم گرفتم

شما از دانش آموز درس نخوان و بیسواتی مس من چه چشم داری ؟ من هتا بلد نیستم بسط به چی می گن ؟

ولی عاشق کتابهای ترجمه و گرد آوری استاد زنده یاد پرویز شهریاری بودم بجای درس شب امتحان اونا رو می خوندم !

نوآوری و اندیشه ی ریاضی رو اون به من نشان داد

خب با این توضیحات فک کنم تا اندازه ای در یافته باشی که با امکانات اون زمان بدست آوردن این چنین دستوری چقد پشتکار و دلدادگی میخاد

در پایان اینکه این کار ها رو که می کردم بخاطر اینکه همیشه سینوس 30 درجه و 45 درجه یادم می رفت این فرمولو ساختم تا یادم نره !

آخرین ویرایش:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا ریاضی خوبیش!اینه که چیزای به درد نخورو می شه توش اثبات کرد! والا چیزای به درد بخور رو مهندسا پیدا می کنن :D

غلامعلی نوری

عضو جدید
کلا ریاضی خوبیش!اینه که چیزای به درد نخورو می شه توش اثبات کرد! والا چیزای به درد بخور رو مهندسا پیدا می کنن :D

خب آقای مهندس شما چی پیدا کردین ؟

به نظر شما 30 سال پیش بچه دبیرستانی ها ی رشته تجربی سینوس رو با چه روش جبری محاسبه می کردن ؟

تو کدوم بخش کتابشون بود ؟؟

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
درود

ببینید من رشته ام تجربی بود سال 65 دیپلم گرفتم ینی 29سال پیش
ماشین حسابهای اون هنگام هتا دکمه ی رادیکال ( ریشه دوم ) هم نداشتند چه برسه به محاسبه ی سینوس و اینجور چیزا
ولی از حق نگذریم کار می کردند حسابی چون جنس چینی تو بازار نبود ! و ژاپنی اصل بود وهنوز هم کار می کنه !

برای محاسبه یک رادیکال ساده باید چند برگه سیاه می کردیم

از سوی دیگر تو زمان ما اون هم تو دبیرستان و اون هم رشته تجربی و بسط تیلور ؟

الان هم نمی دونم بسط تیلور چیه ؟

من با معدل 12.5 دیپلم گرفتم

شما از دانش آموز درس نخوان و بیسواتی مس من چه چشم داری ؟ من هتا بلد نیستم بسط به چی می گن ؟

ولی عاشق کتابهای ترجمه و گرد آوری استاد زنده یاد پرویز شهریاری بودم بجای درس شب امتحان اونا رو می خوندم !

نوآوری و اندیشه ی ریاضی رو اون به من نشان داد

خب با این توضیحات فک کنم تا اندازه ای در یافته باشی که با امکانات اون زمان بدست آوردن این چنین دستوری چقد پشتکار و دلدادگی میخاد

در پایان اینکه این کار ها رو که می کردم بخاطر اینکه همیشه سینوس 30 درجه و 45 درجه یادم می رفت این فرمولو ساختم تا یادم نره !

ـ من 7 سال بعد از شما در رشته ریاضی دیپلم گرفتم.
ـ زمان ما انتهای کتابهای مثلثات (و دیده بانی) تعدادی جدول برای مقادیر نسبتهای مثلثاتی وجود داشت و ما بین اونها درونیابی می کردیم (احتمالاً رشته تجربی همچین کتابی نداشت). من هنوز هم اون کتابهای مثلثات رو دارم؛ البته تو ایران.
ـ این نشون می ده که شما مثل من از یه خانواده بی بضاعت نبودید، و می تونستید کتابهای پرویز شهریاری رو بخونید؛ ما فقط اسمش رو می شنیدیم.
ـ من هم یه کم داستانم رو قبلاً نوشته بودم، اینجا پیوست می کنم؛ خواستی یه نگاهی بنداز.

پیوست ها

• MathFeelingRev0.zip
    157.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آنه...

عضو جدید
:|

:|

استخدام آموزش پرورش شهریور1394
میزان نیروی استخدای از طرف این ارگان:3704
میزان ثبت نام داوطلبین برای این استخدای تقریبا 180000 !

با هزینه ثبتانم حدودا 50000 تومان حدودا 9000000000 تومان به جیب آموزش پرورش توسط مردم غیور ایران واریز شد!! یعنی حدودا حقوق 30دبیر تا موقع بازنشستگی !
واقعا چرا؟! مردم لطفا کمی فکر کنید!!!:confused:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

با هزینه ثبتانم حدودا 50000 تومان حدودا 9000000000 تومان به جیب آموزش پرورش توسط مردم غیور ایران واریز شد!! یعنی حدودا حقوق 30دبیر تا موقع بازنشستگی !

واقعا هزینه ثبت نامش 50 تومن بوده؟:surprised:
من سری اولی که شرکت کردم 5 تومن بود و همون موقع فهمیدم این آزمون الکیه
تو فامیلمون بالای ده نفر ثبت نام کرده بودن و هیچکدوم رتبه نیاوردن

setare2013

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا هزینه ثبت نامش 50 تومن بوده؟:surprised:
من سری اولی که شرکت کردم 5 تومن بود و همون موقع فهمیدم این آزمون الکیه
تو فامیلمون بالای ده نفر ثبت نام کرده بودن و هیچکدوم رتبه نیاوردن

اون زمان شاه بود.چندسالی هست که هزینه ثبت نام همه آزمونا 50 به بالا شده

آنه...

عضو جدید

تعویق اعلام نتایج آزمون استخدامی فرهنگیان
:surprised:

وزارت آموزش و پرورش پس از ماه‌ها تلاش برای اخذ مجوز استخدام نیروی انسانی در آموزش و پرورش در نهایت موفق شد آزمون استخدامی را برای 5000 نفر 27 شهریورماه امسال برگزار کند.پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش قرار بود پذیرفته شدگان پس از طی مراحل گزینش، از ابتدای آذرماه بر سر کلاس‌های دوره یکساله صلاحیت حرفه‌ای معلمی در دانشگاه فرهنگیان بنشینند.
اکنون که در واپسین روزهای آذرماه قرار داریم هنوز نتایج اعلام نشده‌اند و پذیرفته شدگان همچنان منتظر اعلام نتایج هستند.محمد حسین سلیمی جهرمی، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح علت تاخیر در اعلام نتایج گزینش پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: روز گذشته طرح موضوع کرده‌ایم، تعدادی از ظرفیت‌ها به دلیل نرسیدن نمرات به حدنصاب علمی، خالی مانده است.:surprised:وی افزود: اکنون موضوع در دست بررسی است تا ظرفیت خالی مانده جذب شود.رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه احتمالا برای حل این موضوع باید سهمیه‌ها را به لحاظ رشته و نه منطقه تغییر بدهیم گفت: این پروسه چندهفته‌ای طول می‌کشد، چون این افراد پس از معرفی باید گزینش شوند و مراحلی را طی کنند.

یورال

عضو جدید

الکساندر گروتندیک به همراه مایکل عطیه.

الکساندر گروتندیگ با کله تراشیده،
الکساندر گروتندیگ توسط بسیاری بزرگترین ریاضی دان قرن بیستم شناخته میشود.
وی به عنوان رهبر فکری در بسیاری از تحولات اساسی در بسیاری از شاخه های ریاضیات قرن بیستم شناخته میشود. به خصوص نقش وی در تجرید مفاهیم هندسه جبری نوین اساسی است.

مایکل عطیه(کسی که توسط الکساندر گروتندیگ به دوش کشیده شده:smile:):

مایکل عطیه هم از ریاضی دانهای شناخته شده در نیمه دوم قرن بیستم است، و کار اساسی او اثبات قضیه شاخص(index theorem) در حالت کلی آن به همراه سینگر است.

بالا