·▪•گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی●•▪·

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

..........7

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چرا شماها روشاتون با من فرق داره آیا؟:D
من:
سعی کردم با وضوح 100% به تصویر بکشمش

سلام تا اونجایی که منیادمه تو این مسایل اول باید رفت سراغ ضرب و تقسیم بعدش جمع و تفریق
یعنی شما اول باید تکلیفت ضربتو مشخص کنی

البتع بازم نظر دوستان ریاضی دون ارجحتره من اون چیزی ک یادم بود گفتم

nafis...

مدیر بازنشسته
چرا شماها روشاتون با من فرق داره آیا؟:D
من:
سعی کردم با وضوح 100% به تصویر بکشمش
خب میشه یه جور دیگه هم حل کرد که جواب 1 در بیاد. اما برای حلش باید تقدم عملگرها رو رعایت کنی. یعنی براساس تقدم عملگرها پرانتزگذاری کنی.

najme74

عضو جدید

درس معلم ار بود زمزمه محبتی

جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را
سلام به همگی.
بعد یه غیبت طولانی،دوباره امدم.
یکی از اساتیدمون شاگرد استاد کدکنی بودن،چنین فضایی رو برامون تعریف میکردن.دقیقا میگفتن که استاد همیشه بالای میز مینشستن وکلاسشون انقدر شلوغ بود بعضی از شاگردا سرپامی ایستادن.

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ی دوستان نابغه : میخواستم بگم این سوال کلا از نظر نوشتاری صحیح نیست. به نابغه بودن ربطی نداره مثلا شاماها میدونید که کیک رو اگه موادش رو جابه جا مخلوط کنیم حتی اگه درست هم نزنید خراب میشه. بعد یکی فقط بیاد بگه با این مواد چی میشه درست کرد خیلی اشتباهه که بگیم کیک. این فرمول لااقل به یه پرانتز نیاز داره.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با اجازه ی دوستان نابغه : میخواستم بگم این سوال کلا از نظر نوشتاری صحیح نیست. به نابغه بودن ربطی نداره مثلا شاماها میدونید که کیک رو اگه موادش رو جابه جا مخلوط کنیم حتی اگه درست هم نزنید خراب میشه. بعد یکی فقط بیاد بگه با این مواد چی میشه درست کرد خیلی اشتباهه که بگیم کیک. این فرمول لااقل به یه پرانتز نیاز داره.

وقتی پرانتز نباشه با اولویت ضرب/تقسیم و جمع/تفریق پیش میریم

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
اینجا تالار ریاضیه:w00:
عملگر مال اون یکی تالاره:D

ممنون از نشون دادن صحیح مسیر

خب عزیز دل اگه پرانتز داشت که باید میذاشتیم تو فروم بچه های ابتدایی قربونت برم
هدف ازین سوال تعیین کردن نبوغ دانشمندای اینجاست بله ;)

چرا میخند؟ :cool:

الهی :w24:

pari.hosseini

عضو جدید
من ک نابغه نیستم :biggrin:ولی تو ریاضی حق تقدم اول با تقسیم و ضرب و بعد جمع و تفریق فک کنم7!!!!

abnabat69

عضو جدید
7 میشه... با همون استدلالی که خیلی از دوستان گفتن(اولویت ضرب/تقسیم،جمع/ تفریق البته در نبود پرانتز)
اگه هم کسی شک داره تو میپل بزنه که جواب درست و ببینه...

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
روش دبستانی که بترتیب بریم=3
روش ریاضی به ترتیب: ضرب،تقسیم،جمع و تفریق=7

hbigdeli

عضو جدید
دوستان یه سوال داشتم، یه نفر که فوق ریاضی گرفته باشه و بخواد رشته آی تی شرکت کنه بظرتون سخته؟تفاوت منابعاشون زیاده؟ نظرتون رومی خواستم

آنه...

عضو جدید
خدای لحظه های خوب
خدای لحظه های سخت
مارو لحظه ای به خودمون وانگذار ...چه خوب چه سخت...
:gol:

samira.2014

عضو جدید
سلام امروز آخرین مهلت برای ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاههای اجراییه که خرداد ماه آزمون میگیرند. من پی دی اف رو گذاشتم .اگه شرایطش رو دارید حتما ثبت نام کنید.
به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.ثبت نام در سایت sanjesh.org انجام میشه. موفق باشید.

مشاهده پیوست 236973

از مدیر محترم به خاطر اینکه مطلبم مربوط به این پست نمیشه ، عذرخواهی میکنم،نمیدونستم باید کجا قرار بدم.

دوستان تا روز پنجشنبه 20 فروردین تمدید شد. اصلاحیه هم در این آدرسه :
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=11&id=2010

آخرین ویرایش:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:(
اولو بیا پاسخگو باش

دور چهاردهم تموم شد یا ادامه داره ؟
توضیح بدید لطفا

چی هست این تایپیک؟. منم میخوام شرکت کنم.

هعییییییی.....

در مورد مسابقه همونطور که در پست های اخیر و پست شماره یک این تاپیک می تونین مشاهده کنین، محفلی هست برای طرح سوالات ریاضی به صورت مدت دار و با هدف ایجاد شور و شوق ریاضی با طعم لذت:D
14 دور این مسابقه به همت جمعی از دوستان و من برگزار شد، و اساس این تاپیک هم به نقد و همفکری در مورد راه حل های دوستان بود. آرشیو سوالات هم در تالار موجود هست و میتونین بدون پست های فرعی، سوالات و پاسخ های هر مرحله رو مشاهده کنین.
از اونجایی که چنین مسابقاتی باید با درایت و فکر اداره بشند، و اگر به صورت طولانی مدت ادامه می دادیم، از کیفیت کار کاسته میشد، بعد از دور چهاردهم تصمیم گرفتیم وقفه ای در کار بندازیم و با بررسی جدید و طراحی جدید مسابقات جدیدی رو پایه ریزی کنیم.
دوستان میتونن طرحی جدید اگر دارند در تاپیک گپ و گفت دوستداران ریاضی مطرح کنند.
آرشیو کل دوره های برگزار شده:

لینک

پست اول تاپیک:

لینک

گپ و گفت دوستداران ریاضی:

لینک

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در مورد مسابقه همونطور که در پست های اخیر و پست شماره یک این تاپیک می تونین مشاهده کنین، محفلی هست برای طرح سوالات ریاضی به صورت مدت دار و با هدف ایجاد شور و شوق ریاضی با طعم لذت:D
14 دور این مسابقه به همت جمعی از دوستان و من برگزار شد، و اساس این تاپیک هم به نقد و همفکری در مورد راه حل های دوستان بود. آرشیو سوالات هم در تالار موجود هست و میتونین بدون پست های فرعی، سوالات و پاسخ های هر مرحله رو مشاهده کنین.
از اونجایی که چنین مسابقاتی باید با درایت و فکر اداره بشند، و اگر به صورت طولانی مدت ادامه می دادیم، از کیفیت کار کاسته میشد، بعد از دور چهاردهم تصمیم گرفتیم وقفه ای در کار بندازیم و با بررسی جدید و طراحی جدید مسابقات جدیدی رو پایه ریزی کنیم.
دوستان میتونن طرحی جدید اگر دارند در تاپیک گپ و گفت دوستداران ریاضی مطرح کنند.
آرشیو کل دوره های برگزار شده:

لینک

پست اول تاپیک:

لینک

گپ و گفت دوستداران ریاضی:

لینک

:razz: وقفه اینقد طولانی؟
خب شروعش کنید دوباره

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:razz: وقفه اینقد طولانی؟
خب شروعش کنید دوباره

به مدل خوبی هنوز نرسیدم، از طرفی قرار بود که این تاپیک با همکاری دوستان پیش بره، طبیعتا طرح سوالاتی که به قول معروف جوندار باشند و در فضای مجازی هم جوابش نباشه، یعنی نو باشند هم نیاز به زمان داره، 14 سری گذشته رو تقریبا می تونم بگم 12 دورش رو من طرح کردم اگر بازی و ریاضی رو کنار بگذاریم حدود 36 سوال خوب، طرح سوالات نیاز به زمان داره و مطالعه. من الان در حال مطالعه برای افزایش دانش و مهارتم در ریاضیات هستم. اگر بچه ها سوالاتی دارند که در اشل این مسابقه هست میتونن با پیام خصوصی و با عنوان مسابقه "استعداد خودت رو محک بزن" برای من بفرستند، بعد از ارزیابی کار تبلیغات انجام میشه و اگر شرایط جور بود ادامه میدیم.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به مدل خوبی هنوز نرسیدم، از طرفی قرار بود که این تاپیک با همکاری دوستان پیش بره، طبیعتا طرح سوالاتی که به قول معروف جوندار باشند و در فضای مجازی هم جوابش نباشه، یعنی نو باشند هم نیاز به زمان داره، 14 سری گذشته رو تقریبا می تونم بگم 12 دورش رو من طرح کردم اگر بازی و ریاضی رو کنار بگذاریم حدود 36 سوال خوب، طرح سوالات نیاز به زمان داره و مطالعه. من الان در حال مطالعه برای افزایش دانش و مهارتم در ریاضیات هستم. اگر بچه ها سوالاتی دارند که در اشل این مسابقه هست میتونن با پیام خصوصی و با عنوان مسابقه "استعداد خودت رو محک بزن" برای من بفرستند، بعد از ارزیابی کار تبلیغات انجام میشه و اگر شرایط جور بود ادامه میدیم.

اوکی
پس زود تقویت کن خودت رو
اینجا تنها جاییه که نشونم میده هنوز مغزم جوونه و کار میده :w05:

بالا